0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3ча
« Отговор #180 -: Декември 22, 2012, 19:48:55 pm »
Тази тема не е ли ЗА кърменето и за това как да преодолеем проблемите и да кърмим до когато си решим? Ако някой толкова харесва АМ, ми направете си тема за хранене с АМ и там си обяснявайте колко е хубаво и полезно.
Йоана, аз не съм останала с впечатление, че някой от пишещите е против кърменето. Малко не сващам целта на написаното от теб.
И това, че една майка кърми, не означава че трябва да бяга от АМ като дявол от тамян. Дори само наличието на кутия АМ може да кара майката да е спокойна, че има алтернатива и детето няма да остане гладно, защото ситуации в живота всякакви...
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #181 -: Декември 22, 2012, 21:13:09 pm »
Простете за негативния пост, но тази тема от полезна, за мен се превърна в много досадна и дразнеща. Понякога дори и да искам да кажа нещо от личния си опит на някоя нова мама (каквато е и целта на форума), се отказвам, защото не ми се влиза в безкрайни дебати по едни и същи въпроси , с едни и същи хора... които си мислят, че тяхното мнение и опит са най-меродавни и всички ние, които не правим така- не сме прави и трябва да ни оборват. В крайна сметка питащите не знам как изобщо се ориентират кое да е тяхната истина. :?

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3ча
« Отговор #182 -: Декември 22, 2012, 21:44:32 pm »
Тази тема не е ли ЗА кърменето и за това как да преодолеем проблемите и да кърмим до когато си решим? Ако някой толкова харесва АМ, ми направете си тема за хранене с АМ и там си обяснявайте колко е хубаво и полезно.
Йоана, аз не съм останала с впечатление, че някой от пишещите е против кърменето. Малко не сващам целта на написаното от теб.
И това, че една майка кърми, не означава че трябва да бяга от АМ като дявол от тамян. Дори само наличието на кутия АМ може да кара майката да е спокойна, че има алтернатива и детето няма да остане гладно, защото ситуации в живота всякакви...

Ами не знам как да е За човек който препоръчва АМ, за да може бебето да спи цяла нощ, и милион пъти съм го казвала, аз не съм против да давате каквото поискате на бебето, но има някои неща които са много важни в самото начало на кърменето, и ако не се спазват се влиза в един омагьосан кръг, ако не става само с кърма и сте опитали всичко О.К., тогава дохранвайте, но болшинството педиатъри и акушерки препоръчват хранене на три часа и нощна пауза за да си почива коремчето, е точно за това болшинството майки имат проблеми с кърменето, и една неопитна майка която има под ръка АМ, като започнат коликите и бебето реве нон стоп, веднага ще го даде като си мисли, че бебето не е дохранено или случая от предишната страница с педиатърката на реевс.

Не ми се влиза в безкрайни спорове, но ако бях току що родила и чета тази тема вярвайте ми не знам дали въобще щях да имам желание да кърмя!


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #183 -: Декември 22, 2012, 21:48:48 pm »
Боги, Врабчо, тези първи дни и седмици са най-трудни. След това полека лека всичко се намества. Успешно кърмене!
Мерси, Цигу  :D Целувки на Марко  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #184 -: Декември 22, 2012, 21:58:42 pm »
Мишле пиши си коментарите, аз като питам дори и да не съм съгласна с някой му отразявам мнението и започвам приложението от най-приемливото за мен, та поред докато стигна до решение, било то и коренно различно от моето. Не винаги сме прави, пък и бебетата са различни.
Йоанна, не съм съгласна с теб, за нуждите  :wink: трябва малко егоизъм(аз не съм най-добрия пример за това, но се старая). Човек трябва първо да обича себе си :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #185 -: Декември 22, 2012, 22:01:24 pm »
 Йоанна, тъй като поста ти е индиректен отговор към моя, ще ти кажа и аз откровено.
Да, темата е ЗА кърменето, но когато нещата не вървят, няма смисъл да се лъжем, колко велики неща правим, докато реално детето не спи качествено и не знам до колко му стига кърмата. Защото тук, гледаме на всички теми обективно, без фанатизъм и не става дума за собственият ти гъз (не цензурирам), а става дума за съня на твоето дете. На 2 години едно дете да няма непрекъснат нощен сън не е нормално, от където и да го погледнеш (Оставам на страна личното си мнение до каква възраст е нормално да кърмиш едно дете). И да, знам за различните начини на кърмене в полусън и бля-бля, прилагала съм ги успешно. Знам обаче, че и детето ми започна добре да наддава, когато имаше непрекъснат нощен сън от 7 часа.

Мише, питащите трудно се ориентират, факт. За мен съвет към майка с близнаци, може да даде само друга майка на близнаци. Защото мнението на Мими26, че нахраненото бебе не реве на 2 часа, някак се подмина, а ако темата е за помощ и съвети трябва да се чуе.
 За памперсите - всеки си е казал мнението, аз късно се усетих, че е тъпо да сменям преди ядене, защото допълнително го изнервяше.

Йоанна (speranza sempre), препоръчвам го от личен опит, след като от съветите баш в кърмаческите форуми се затворих в един омагьосън кръг! Защото на лекция на ЛЛЛ ми казаха, че можело да ям, каквото си поискам и бебето нямало да има колики. Е, познай, какво става, току-що прибрана от болницата, като ядох салата с лимон. И пак оплюваните от теб педиатри, които дават и препоръчват режима ми помогнаха, да си стъпим на краката и да гледам нормално, щастливо и нахранено бебе. Ако кърмата му достига - чудесно, ама като не достига, след като си направил всичко, а? А да си чела мненията на д-р Бърди, че често коликите се бъркат с ГЛАД?

А ако пък АЗ в момента съм млада майка и прочета сегашните дискусии, много ще се замисля, колко фанатично да пазя кърменето, въпреки моето и спокойстивето на детето ми. Защото да, майка и бебе вървят в комплект, недоспиването изнервя и няма човек, който да ме убеди в обратното. Защото толкова фанатично защитавах кърменето, че мнозина от старите кучета си спомнят какви драми бяха, като се наложи да давам АМ.


[/url][/url]
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #186 -: Декември 22, 2012, 22:03:35 pm »

Йоанна, не съм съгласна с теб, за нуждите  :wink: трябва малко егоизъм(аз не съм най-добрия пример за това, но се старая). Човек трябва първо да обича себе си :)

Еми тогава явно аз съм сбъркана защото обичам детето си многократно повече от мен си.Явно и за това малко не мога да приема другата гледна точка за което се извинявам, че понякога съм по остра!


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #187 -: Декември 22, 2012, 22:16:52 pm »
Йоанна, тъй като поста ти е индиректен отговор към моя, ще ти кажа и аз откровено.
Да, темата е ЗА кърменето, но когато нещата не вървят, няма смисъл да се лъжем, колко велики неща правим, докато реално детето не спи качествено и не знам до колко му стига кърмата. Защото тук, гледаме на всички теми обективно, без фанатизъм и не става дума за собственият ти гъз (не цензурирам), а става дума за съня на твоето дете. На 2 години едно дете да няма непрекъснат нощен сън не е нормално, от където и да го погледнеш (Оставам на страна личното си мнение до каква възраст е нормално да кърмиш едно дете). И да, знам за различните начини на кърмене в полусън и бля-бля, прилагала съм ги успешно. Знам обаче, че и детето ми започна добре да наддава, когато имаше непрекъснат нощен сън от 7 часа.

Мише, питащите трудно се ориентират, факт. За мен съвет към майка с близнаци, може да даде само друга майка на близнаци. Защото мнението на Мими26, че нахраненото бебе не реве на 2 часа, някак се подмина, а ако темата е за помощ и съвети трябва да се чуе.
 За памперсите - всеки си е казал мнението, аз късно се усетих, че е тъпо да сменям преди ядене, защото допълнително го изнервяше.

Йоанна (speranza sempre), препоръчвам го от личен опит, след като от съветите баш в кърмаческите форуми се затворих в един омагьосън кръг! Защото на лекция на ЛЛЛ ми казаха, че можело да ям, каквото си поискам и бебето нямало да има колики. Е, познай, какво става, току-що прибрана от болницата, като ядох салата с лимон. И пак оплюваните от теб педиатри, които дават и препоръчват режима ми помогнаха, да си стъпим на краката и да гледам нормално, щастливо и нахранено бебе. Ако кърмата му достига - чудесно, ама като не достига, след като си направил всичко, а? А да си чела мненията на д-р Бърди, че често коликите се бъркат с ГЛАД?

А ако пък АЗ в момента съм млада майка и прочета сегашните дискусии, много ще се замисля, колко фанатично да пазя кърменето, въпреки моето и спокойстивето на детето ми. Защото да, майка и бебе вървят в комплект, недоспиването изнервя и няма човек, който да ме убеди в обратното. Защото толкова фанатично защитавах кърменето, че мнозина от старите кучета си спомнят какви драми бяха, като се наложи да давам АМ.




Виждала си моето дете, да ти прилича на ненормално или недохранено?

И четете моля ви се, навсякъде пиша за самото начало на кърменето и за жени имащи желание да кърмят без добавки, а ако не става не знам дали в този форум има така наречените от теб фанатички които да оставят детето си гладно!

Аз спирам вече, явно тук всички не подкрепят моя начин на отглеждане на дете!
Ако на някой някога съм била полезна много се радвам, ако има някой въпрос и иска отговор от мен на лично съобщение, повече няма да досаждам с присъствието си!


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #188 -: Декември 22, 2012, 22:26:02 pm »
Добре де, не мога да разбера какво е това пънене за доказване коя майка обича повече детето си и то само на база кърмене.
Ми айде тогава аз съм най-великата, защото кърмих 2 - фук, фук  :lol:
Лапешки работи правите и вместо да помогнете на Боги, най-много да я обезсърчите и да сметне, че нещо не е наред ако се почувства изморена и т.н.
Боги, моля те, прецени наистина твоето положение с кърменето, независимо от прочетеното и въобще не се връзвай на повечето приказки.
Хубаво е да си говорим по принцип, но отново казвам, аз говоря от опит - има огромна разлика дали кърмиш 1 или 2 бебета.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #189 -: Декември 22, 2012, 22:28:13 pm »

Йоанна, не съм съгласна с теб, за нуждите  :wink: трябва малко егоизъм(аз не съм най-добрия пример за това, но се старая). Човек трябва първо да обича себе си :)

Еми тогава явно аз съм сбъркана защото обичам детето си многократно повече от мен си.Явно и за това малко не мога да приема другата гледна точка за което се извинявам, че понякога съм по остра!

а тези, които сме давали АМ и сме помислили и за себе си, не си обичаме децата достатъчно, защото не ги кърмим до първи клас, така ли? Или защото сме взели решението детето ни да бъде отглеждано по режим различен от кърмене нон-стоп до 2-3 г?

Сега остава да напишеш, че даването на АМ ни прави половин майки и ще изтрепеш рибата :lol:

П.С. Детето ти не изглежда недохранено, но разбери, че има и други ситуации в кърменето, не само твоята. И пак казвам - не е нужно да се стряска майка, току-що родила близнаци, че ако не кърми, нещо ще се случи. Или ако изгради режим, ще направи нещо лошо.
« Последна редакция: Декември 22, 2012, 22:33:42 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #190 -: Декември 22, 2012, 22:36:35 pm »
Аз мисля, че майките си преценят и няма такава, която да и реве детето и да не провери дали не е гладно като му предложи АМ, то моето не че е спряло да мрънка, ама поне съм сигурна, че не е от манджата тая работа   :D
Йоанна със сръдни няма да помогнем на никой.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #191 -: Декември 22, 2012, 23:33:46 pm »
Абе, какви глупости пишете, е това вече е прекалено...

Мими, къде прочете някой да се пъне кой колко обича детето си и то на база кърмене? На Боги единственото което написах беше, че съм напълно съгласна с теб за режима и цеденето.

jasmin_veni- Каква простотия си написала? Където си ме цитирала отговарям на мнение на майка която казва, че  "Човек трябва първо да обича себе си", а аз съм на различно мнение, и просто споделих, че аз лично "обичам детето си многократно повече от мен си" , Къде прочете за АМ, за кърмене до 2-3 години и режими?
Ако си си измислила горното заради това : "Явно и за това малко не мога да приема другата гледна точка за което се извинявам, че понякога съм по остра!" - имах единствено в предвид, че никога няма да сложа моите нужди пред тези на детето ми, и никога не бих била егоист спрямо детето си! По нагоре споделих също,че 
"ако не става само с кърма и сте опитали всичко О.К., тогава дохранвайте".
Прочети малко по нагоре какво съм писала за кърменето на близнаци и може и да се засрамиш от това което си написала!

Пишете си каквото искате, повече няма да се обяснявам, и м-и, въобще не се сърдя, виждам си детето всеки ден на какво съм го научила и ми се затвърждава мнението, че съм си права за себе си, а въобще не ме вълнува кой как си храни, гледа и възпитава детето! В тази тема просто се опитвах да помогна на майки да кърмят децата си, ако е възможно по -естествено и без много добавки, никога не съм казвала, че кърменето трябва да е на всяка цена и е единственото добро за бебето! Кърменето за мен и моето бебе е най- доброто! Иначе има превъзходни АМ които даже наподобяват майчината кърма.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #192 -: Декември 22, 2012, 23:50:14 pm »
Аз спирам вече, явно тук всички не подкрепят моя начин на отглеждане на дете! това ми се струва като обида, предполагам, че можеш да бъдеш полезна и не би трябвало да спираш да пишеш, а може би да се изразяваш по-точно за да не се налага да дообясняваш. Метода ти на възпитание и това на какво си научила детето никой не ти ги оспорва(мисля че не си ги и споделяла в тази тема) и надали имат връзка с кърменето.
Всеки преценя дали и колко да кърми. Аз в началото бях започнала да се отчайвам от непрестанния рев и мислех, че няма да откараме много, а ето на още се кърмим. Също мисля,, че и проблемите трябва да се споделят, защото понякога започваш да си викаш "бе само на мен ли ми е трудно, изморително и непосилно?". Ами на мен понякога ми идва нагоре и се отчайвам, че не мога да стана "супер мама", да съм починала, ведра, усмихната и търпелива, с прическа и маникюр, пък за къщата как е светнала да не споменавам  :D Колкото и да се старая и напъвам, до прическа в последната година и половина 2 пъти съм стигнала.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #193 -: Декември 22, 2012, 23:53:38 pm »
Момичета, почти на 37 г. съм и с приказки и разни други не се плаша. Професионално съм деформирана и бързо отсявам кое мнение ми звучи полезно и кое не. Не съм фен на поляризираните позиции по принцип. Истината за всеки е различна и всеки трябва да приема другостта. Иначе не бихме били личности, а еднотипни роботи.
Сега за днешния ни ден. Кърмене до откат. Който и колкото поиска. Дъщеря ми зацокваше веднага и си спа по 3 и повече часа. Синът ми обаче - не. Въртя се, сука се, не можеше да захапе. Той ревеше за цица час по час. Аз не мигнах - давах ли, давах. Да, обаче детето се съдра да реве. Разплака и иначе спокойната си сестра. Майка ми гушнала единия, аз - другия и четримата ревем. Тъй като сменям наакани памперси, а дъщеря ми беше ОК през деня си казах, че явно Кристиан има друг проблем, щом се дере така. Таткото се прибра вечерта с Медела мини електрика, удобен стол за кърменето и аз давам ревящия си син на майка ми, мъжът ми сглобява помпата и се връзвам. Да, ама гърдите ми меки и нищо не излиза. Реввам като идиот, защото осъзнавам, че детето е ревало, защото е гладно, а аз не съм и разбрала. Сещам се за двата часа, за които спомена Мими и още повече се травмирам, че не съм се светнала по-рано. Таткото се чуди мен ли да дундурка или сина ни. Аз съм гладна, нямаща време да си сменя собствения "памперс", с високо артериално налягане 150/90, забравила да си изпие допегита майка с отекли глезени.
Таткото беше този, който заяви, че снощи и днес явно са ме изцедили и ще трябва време, за да слезе още мляко. В 21.30 ч. човекът донесе АМ, дадохме им по няма и 20 мл и двамата се унесоха. Към 23.00 ч. се събуди единствено синът ми и изпи още 30 мл. Уригна се и си заспа. Гърдите ми са все още меки, но усещам, че се пълнят. Утре ще пробваме пак кърмене и изцеждане. Пък дано да стане. Истински ми се иска да се кърмим.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #194 -: Декември 23, 2012, 00:10:05 am »
Йоанна, достатъчно ценя себе си, за да не тръгвам сега по нощите с прясно направен маникюр да диря и вадя цитати. Мисля,че много правилно съм ти разбрала и думите и думите между редовете, както и ти моите.
Обаче два пъти подминаваш мненията на м-и, което също прави впечатление. Нея обаче ще я номинирам аз за миротворец на следващата година :D

Боги - радвам се, че си намерила начин. Сега се наспи и нахрани като хората, изкъпи се, пий нещо безалкохолно, което обичаш - чай, айрян, сок и ще видиш, че кърмата ще тръгне по-лесно и бързо. Простичката истина е, че няма кърма при стресирана и уморена мама, ненаспала се и без да е здравословно яла.
[/url][/url]
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #195 -: Декември 23, 2012, 00:22:52 am »
Аз спирам вече, явно тук всички не подкрепят моя начин на отглеждане на дете! това ми се струва като обида, предполагам, че можеш да бъдеш полезна и не би трябвало да спираш да пишеш, а може би да се изразяваш по-точно за да не се налага да дообясняваш. Метода ти на възпитание и това на какво си научила детето никой не ти ги оспорва(мисля че не си ги и споделяла в тази тема) и надали имат връзка с кърменето.
Всеки преценя дали и колко да кърми. Аз в началото бях започнала да се отчайвам от непрестанния рев и мислех, че няма да откараме много, а ето на още се кърмим. Също мисля,, че и проблемите трябва да се споделят, защото понякога започваш да си викаш "бе само на мен ли ми е трудно, изморително и непосилно?". Ами на мен понякога ми идва нагоре и се отчайвам, че не мога да стана "супер мама", да съм починала, ведра, усмихната и търпелива, с прическа и маникюр, пък за къщата как е светнала да не споменавам  :D Колкото и да се старая и напъвам, до прическа в последната година и половина 2 пъти съм стигнала.
Явно само аз си мисля, че пиша точно и конкретно. И винаги когато обяснявам го правя с цитати защото не разбирам от къде го измислиха това което пишат. (Пресен пример два поста нагоре)от къде ги измислиха и до сега не разбрах.
 Относно цитата имах на предвид мнението на   jasmin_veni, което е цитирано над него и всички нападки досега в темата за едни и същи неща които аз подкрепям, има двама или трима човека с които мислим сходно и когато някоя от нас се обади наскачат поне още петима които да кажат какви фанатички сме. Никога не съм си и помисляла , че може да се възприеме за обида.
А за възпитанието на детето ми го споделих заради мнението, че моето дете щом не спи цяла нощ и щом все още го кърмя явно съм го увредила сериозно! Иначе хората които познават дъщеря ми могат да кажат каква е.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #196 -: Декември 23, 2012, 00:26:53 am »
Йоанна, достатъчно ценя себе си, за да не тръгвам сега по нощите с прясно направен маникюр да диря и вадя цитати. Мисля,че много правилно съм ти разбрала и думите и думите между редовете, както и ти моите.
Обаче два пъти подминаваш мненията на м-и, което също прави впечатление. Нея обаче ще я номинирам аз за миротворец на следващата година :D

Боги - радвам се, че си намерила начин. Сега се наспи и нахрани като хората, изкъпи се, пий нещо безалкохолно, което обичаш - чай, айрян, сок и ще видиш, че кърмата ще тръгне по-лесно и бързо. Простичката истина е, че няма кърма при стресирана и уморена мама, ненаспала се и без да е здравословно яла.

  :) то е много лесно така, на м-и съм и отговорила, не съм я подминала! Просто аз си кърмя детето от време на време и затова нямам много време, да отговарям на секундата.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #197 -: Декември 23, 2012, 00:49:22 am »
Аз спирам вече, явно тук всички не подкрепят моя начин на отглеждане на дете! това ми се струва като обида, предполагам, че можеш да бъдеш полезна и не би трябвало да спираш да пишеш, а може би да се изразяваш по-точно за да не се налага да дообясняваш. Метода ти на възпитание и това на какво си научила детето никой не ти ги оспорва(мисля че не си ги и споделяла в тази тема) и надали имат връзка с кърменето.
Всеки преценя дали и колко да кърми. Аз в началото бях започнала да се отчайвам от непрестанния рев и мислех, че няма да откараме много, а ето на още се кърмим. Също мисля,, че и проблемите трябва да се споделят, защото понякога започваш да си викаш "бе само на мен ли ми е трудно, изморително и непосилно?". Ами на мен понякога ми идва нагоре и се отчайвам, че не мога да стана "супер мама", да съм починала, ведра, усмихната и търпелива, с прическа и маникюр, пък за къщата как е светнала да не споменавам  :D Колкото и да се старая и напъвам, до прическа в последната година и половина 2 пъти съм стигнала.
Явно само аз си мисля, че пиша точно и конкретно. И винаги когато обяснявам го правя с цитати защото не разбирам от къде го измислиха това което пишат. (Пресен пример два поста нагоре)от къде ги измислиха и до сега не разбрах.
 Относно цитата имах на предвид мнението на   jasmin_veni, което е цитирано над него и всички нападки досега в темата за едни и същи неща които аз подкрепям, има двама или трима човека с които мислим сходно и когато някоя от нас се обади наскачат поне още петима които да кажат какви фанатички сме. Никога не съм си и помисляла , че може да се възприеме за обида.
А за възпитанието на детето ми го споделих заради мнението, че моето дете щом не спи цяла нощ и щом все още го кърмя явно съм го увредила сериозно! Иначе хората които познават дъщеря ми могат да кажат каква е.


Ама четеш като дявола Евангелието :jump12: Къде видя, че пиша, че си увредила сериозно дъщеря си, щом ще говорим буквално (пардон, ще кълвем букви)?

И пак не приемаш мнение различно от твоето. Да, за мен не е нормално да няма непрекъснат нощен сън на две години. Едно събуждане по някое време - става, ако има повече, според мен има някакъв проблем и родителят трябва да го реши. Било пишкане, било страхове, било глад.

Хайде, приятно кърмене тази нощ, аз ще наминавам с моето си различно мнение.
[/url][/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #198 -: Декември 23, 2012, 01:47:46 am »
боги, само да ти кажа, колко изчеждаш не е мерило за това колко кърма имаш особено в началото. бебето изсмуква по-добре дори от помпа медела. още повече, ако си се цедила вечер, тогава кърмата като количество по дефиниция е по-малко, но преди да се ошашкаш, като състав е друга - с по-висока масленост и с повече протеини. така че не се притеснявай, че нямаш кърма или са те изцедили.

няма лошо да си починеш, но колкото повече даваш добавки (без около времето на храненето с добавката да се цедиш) толкова по-малко кърма ще имаш по това време. кърменето се регулира на принципа на търсене и предлагане, а до 4 месец и хормонално, чрез стимулиране на пролактините, които са най-активни между 2 и 6 сутринта и затова са толкова важни нощните кърмения.

не мога да се съглася с идеята, че нахраненото дете не иска на по-малко от 2 часа, така както не мога да се съглася, че 4 часа почивка са твърде много (на мен това ми казаха в болницата, защото дъщеря ми имаше две почивки по 4 часа, та ме побъркаха да се будим и тн). особено в началото децата преживяват по-скоро жажда, отколкото глад, така че е напълно възможно да си искат повече. освен това физиологичното време за усвояване на кърмата е 90 мин. а капацитета на коремчетата им в момента е около 20 грама, те затова и толкова хапват.

колкото до сина ти, пак те питам, някой погледнал ли е юздичката на езика му, може би затова не може да засуче добре? или има нещо в позата, която не му понася. но от това, което аз зная и видях съвсем наскоро отново с очите си, твърде често късата юздичка остава незабелязана и това води до разранени зърна, гладни бебетата и ситуацията "и четиримата ревем".

не забравяй също, че сега като почнеш да се цедиш, все едно кърмиш още едно бебе, така че не очаквай твърде големи количества. само казвам да не се обезкуражиш, щото като видиш 5,10 , 20 милилитра в бутилката от 200 изглежда като капка в морето, но за момента това е едно ядене на единият  :)

жасмин-вени, напълно нормално е дете на 2 години да се буди по няколко пъти на нощ, това сме го дъвкали и преди, ако искаш ще ти пратя линка към едно доста мащабно изследване и то в щатите, където са много големи на тема "sleep training".
доста хора смятат, че пробемът е, че поради начинът ни на живот в момента ние имаме нереалистични очаквания към децата си - да спят сами, да спят без прекъсване и тн, а не че деца, които се будят през нощта имат проблеми със съня. пиша го това, не за да влизаме в още един спор, а защото това е още един повод хората да се чувстват не-знаещи и провалящи се.

йоана, има твърде малко подкрепа на кърменето, за да се отказваш, според мен, давай да  :witch: и да палим моторите, пък който каквото ще да ни казва :wink:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #199 -: Декември 23, 2012, 10:21:30 am »
йоана, има твърде малко подкрепа на кърменето....

Елена, това е пълна глупост! Никой в тази тема не е против кърменето, напротив. Всички се включваме със съвети към майките, желаещи да кърмят. Разликата с вас двете е, че не задълбаваме толкова с кърмене на всяка цена.. Стига вече с тези безумни спорове! Така не помагаме на никого.

Елена, д-р Бърди нееднократно е казвал, че кърмене под 2 часа усилва коликите и рефлукса. Като даваш съвети, съобразявай се с факта, че ти близнаци не си гледала и кърмила. Мисля е малко по-различно и по-трудно отколкото с 1 дете.

Боги, спокойно. Трудното действително е първите 2 седмици. Моят син от самото начало не искаше да суче от мен. Причините бяха малки, неоформени зърна и препълнена твърда гърда. Изцеждах се и го хранех от шише. В последствие някакси  намерихме позата, преди кърмене изцеждах малко, за да е по-мека гърдата. Моят съвет е кърми първо ако можеш дъщеричката си, а след това сина си. Ако не се получава и със смяна на позите, цеди се и го храни със шише. Нищо трагично няма, от това, че ще храниш детето си с изцедена кърма или че някой път ще му дадеш добавка.
Винаги в началото има паника. Не допускай мисли, че си лоша майка или че не се справяш. Всичко ще се нареди. Опитай се да поспиваш, да похапваш - ти също имаш нужда да "заредиш" малко.

Aко искаш обади се на консултант по кърмене да дойде у вас и да помогне. Нека педиатъра при посещението си, да погледна за къса юздичка при сина ти.
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 10:50:23 am от Мецани »