0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #40 -: Октомври 16, 2012, 14:44:50 pm »
Елена, цедих се в началото (първите 10 дни), за да стимулирам повече лактацията - все пак 2 бебета искат повече мляко, а след това просто защото не ме изсукваха до края и винаги оставаше кърма и до следващото хранене, ако не съм се доизцедила започваха да ме болят гърдите. Като заместихме хранене пък, тогава пак нямаше как да изкарам до следващото.
Отделно си ми беше супер като си имах изцедена кърма за навън или ако се наложи нещо екстремно да не мога да ги накърмя.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #41 -: Октомври 16, 2012, 16:59:10 pm »
м-и, от какво се изненада точно  :D


Че съм жива ми беше изненадата. Просто нещо се обърка, изгубиха тоновете на бебето и др. неща та като влязоха още 2 лекари ме ошашкаха. Видях че бебето ми диша  и май се предадох  :) Избягвам да говоря за това, не мисля че е приятно, а и мен още ме разстройва.

Един интересен линк да ви добавя
http://www.purvite7.bg/articles/view/488/7te_nayrazpostraneni_mita__za_karmeneto.html?rc=34
« Последна редакция: Октомври 16, 2012, 17:15:46 pm от м-и »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #42 -: Октомври 16, 2012, 17:25:07 pm »
Аз се цедях, за да облекча гърдите първите дни, след като ми слезе млякото. Нямаше друг начин - бебето не изсукваше достатъчно количество, и гърдите ми бяха твърди и болезнени. Не е нито ненужно, нито неправилно, както Елена редовно подсказва в тази тема. Разказът на Ваня е добър пресен пример за правилната употреба на помпа в първите седмици след раждането.

След това продължих да цедя, за да натрупам запаси от кърма като Мими26. Започнах работа 12 седмици след раждането, а сега 11 месеца и една седмица по-късно продължавам да кърмя. Детето ми още не е пило АМ. Това е възможно единствено благодарение на помпата не заради запасите, които така и не употребих, а заради добре поддържаната лактация.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #43 -: Октомври 16, 2012, 17:31:02 pm »
Аз се цедях, за да облекча гърдите първите дни, след като ми слезе млякото. Нямаше друг начин - бебето не изсукваше достатъчно количество, и гърдите ми бяха твърди и болезнени. Не е нито ненужно, нито неправилно, както Елена редовно подсказва в тази тема. Разказът на Ваня е добър пресен пример за правилната употреба на помпа в първите седмици след раждането.

След това продължих да цедя, за да натрупам запаси от кърма като Мими26. Започнах работа 12 седмици след раждането, а сега 11 месеца и една седмица по-късно продължавам да кърмя. Детето ми още не е пило АМ. Това е възможно единствено благодарение на помпата не заради запасите, които така и не употребих, а заради добре поддържаната лактация.
:good_post:

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #44 -: Октомври 16, 2012, 17:36:04 pm »
Хм, и аз не мога да разбера защо се смята за неправилно цеденето...
Няма да забравя думите на мойта педиатърка никога (която също е майка на близнаци): "Цедиш, цедиш, цедиш! Може да ти се реве, може да ти е досадно или трудно, но така ще можеш да храниш децата си дълго време и да нямаш проблеми с кърменето."
В началото наистина ми беше трудно, но след втория месец започнах да се цедя на ръка и за около 10тима минути успявах да доизцедя всичката останала кърма. Понякога е била и 100млл само (много рядко), но в повечето случаи беше 300, а сутрин 500млл.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #45 -: Октомври 16, 2012, 19:44:03 pm »
... Започнах работа 12 седмици след раждането, а сега 11 месеца и една седмица по-късно продължавам да кърмя. Детето ми още не е пило АМ. Това е възможно единствено благодарение на помпата не заради запасите, които така и не употребих...

Силве, а как точно кърмиш като ходиш на работа?! Аз почти няма да имам майчинство и от сега съм се закъхарила :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #46 -: Октомври 16, 2012, 21:48:54 pm »
а къде точно съм "подсказала", че цеденето е неправилно. казах само, че на мен ми е било досадно и след като ади отказа шишето спрях, защото за нас беше безмислено. моля, не ми приписвайте неща, които не съм и не бих казала.

оливия, на колко ще е бебето, когато ще трябва да се връщаш на работа?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #47 -: Октомври 16, 2012, 22:00:16 pm »
Оли, спокойствие и само спокойствие! :D

Започнах да му давам кърма в бутилка, когато стана на два месеца. По веднъж на ден, за да свикне с бутилката и биберона. Майка ми пое грижата на третия месец, така го храни и до ден днешен през деня, когато ме няма. Останалото време детето си наваксва сучейки.

Някои бебета се нагаждат към отсъствието на майката, като обръщат деня и нощта за хранене (reverse cycling) - сучат предимно вечер, сутрин, нощем, когато майката е на разположение.

Ако мога да помогна със съвети за цеденето, помпата, режима на кърмене и съвместяване с работа, само кажи, тук или на лични.

Елена, открай време, при всеки въпрос за помпа не пропускаш да изтъкнеш, че е ненужно - че стига бебето да се поставя на гърдата по-често. И аз не пропускам да кажа, че при някои жени е повече помага и е нужно да се употребява помпа. Ти с твоето, аз с моето.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #48 -: Октомври 17, 2012, 10:55:56 am »

Та бременните да четат сега, че после време няма, а така ще се чувстват и по-спокойни като дойде бебето.


Здравейте, момичета,

Само да се включа с благодарност за съветите да се учим, преди да родим :)

Аз отрано съм почнала, защото при нас се очакват допълнителни усложнения при хранене заради цепната горна устна на бебчето. Откриха я на феталната морфология. Може би ще му е трудно или невъзможно на бебчето да суче и да прави вакуум. Затова сега се подготвям за цедене.



   La vita è bella
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #49 -: Октомври 17, 2012, 11:44:06 am »
Аз отрано съм почнала, защото при нас се очакват допълнителни усложнения при хранене заради цепната горна устна на бебчето. Откриха я на феталната морфология.
8O Как така цепната? Какво означава това?

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #50 -: Октомври 17, 2012, 11:57:15 am »
Мишле82, извинявай, ако съм те стреснала :oops: Не е нещо фатално и се коригира оперативно в много ранна възраст (3-6 месеца). Устната на плода се формира, като расте едновременно от ляво и дясно, и се среща по средата под нослето. При нас не е успяла да се събере и е цепната. До раждането едва ли ще знаем колко е сериозно и доколко ще пречи на кърменето и храненето, но се подготвям отрано.



   La vita è bella
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #51 -: Октомври 17, 2012, 14:05:31 pm »
Rumyanau, надявам се да нямате големи проблеми с кърменето и/или цеденето. Дано до раждането почти се е събрала или так каквото трябва.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #52 -: Октомври 17, 2012, 14:08:43 pm »
румиана, стискам палци всичко да е наред, искаш ли да питам консултанката ми по кърмене за специализирана литература по въпроса или си чела достатъчно?
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #53 -: Октомври 17, 2012, 14:35:29 pm »
Дано до раждането да се оправи или просто да е някакво недоглеждане и да нямате проблеми нито с кърменето, нито с нищо! :wink:

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #54 -: Октомври 17, 2012, 17:12:37 pm »
Благодаря за подкрепата, момичета
Elena B, всяка информация е добре дошла :)



   La vita è bella
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #55 -: Октомври 17, 2012, 18:09:40 pm »
При мен ще се наложи още след 3-4 седмици да замествам едно ядене с бутилка. Но тъй като работя за себе си няма да е нещо фиксирано и няма да е всеки ден, но ще се налага :?
цигу, всяка информация ще ми е полезна и ако досаждаме тук :wink: може да минем на лични.
руми, има една съфорумка, която беше минала през същия проблем, но в момента ми изкочи името от главата. Мисля, че беше хранила с капкомер в началото. Ще се поровя и ще ти пиша, защото може да ти е полезна с личен опит. А колкото до дефекта - в днешно време това е рутинна операция и всичко ще е наред.
ivanita, честита ти втора радост!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #56 -: Октомври 17, 2012, 18:51:36 pm »
оли, щом трябва да започнеш отрано приучаване към бутилка, помири се с идеята и не се тревожи, че това може да има лоши последици. Целта ти е да кърмиш продължително и ранното въвеждане на бутилка е средството.

Ако можеш да изчакаш до 4-тата седмица, по-добре. Аз проведох "подготовка" с по едно хранене на ден от бутилка само една седмица, преди да се върна на работа. Ако има начин, по-добре е друг човек да дава бутилката с кърма вместо теб, но ако нямаш избор, не се терзай. Дори да не е всеки ден, опитай да е горе-долу по едно и също време през деня - преди обяд, или след обяд и пр. Прави го на едно и също място, в една и съща поза, с една и съща бутилка/биберон. Целта ти е да свикне детето към рутината с бутилката.

Помпи непосредствено преди храненето с бутилка. Изстудената или размразена кърма има различен вкус - ако можеш, отложи поне това напред във времето.

Направи експеримент като замразиш и размразиш малко количество кърма. Опитай на вкус и миризма. Кърмата на някои жени не търпи замразяване - някакъв ензим прави вкуса й неприятен, направо мирише на развалено мляко (моя приятелка имаше такъв проблем). Всъщност не е задължително да замразяваш кърма, можеш само да поддържаш лактацията, когато бебето не е при теб да суче. Тоест цедиш с помпата в часа, когато обичайно кърмиш у дома или предварително, малко преди да излезеш, ако отсъствието ти е точно около времето за кърмене.

Ако ти остава голямо количество кърма, което бебето не може да изпие, тогава може би си струва да замразяваш. Аз така и не употребих нищо от тези запаси.

Няма да ти изреждам трайността на кърмата при различни условия - това ще го проверяваш многократно от много източници, и най-вече след раждането, за да са ти пресни цифрите. :D
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #57 -: Октомври 17, 2012, 19:03:27 pm »

Ако ти остава голямо количество кърма, което бебето не може да изпие, тогава може би си струва да замразяваш. Аз така и не употребих нищо от тези запаси.



При мен си струваше, тъй като "пресъхнах" изведнъж, вследствие на стрес, а детето не беше свикнало с вкуса на формулата. Запасите ми дадоха време и спокойствие.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #58 -: Октомври 25, 2012, 13:24:01 pm »
ето нещо, което мисля заслужаваме да прочетем и да си спомняме
http://www.lightlink.com/hilinda/Diane/betterthanbf.html
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #59 -: Ноември 05, 2012, 09:54:15 am »
Такааа,момичета здравейте първо.Цопвам се и аз в тази темичка.От известно време ме в главата ми се върти все едно и също,а именно бъдещото ми бебче и кърменето.Проблемът ми е следният:това ще ми бъде второ дете.Първото кърмих три месеца заедно с кърменето дохранвах с АМ,от самото родилно.Бебето заспиваше на гърдата и изобщо не се хранеше,доизчеждах с помпа но нямах големи количества.Предвид и това че зърната ми се разраниха и течеше кръв не беше никак приятно нито кърменето нито изыеждането и накрая кърмата ми спря.Сега искам да кърмя бебето си,но ме е страх че кърмата пак ще е малко като кодичество.Чета че трябва да се слага на гърда при поискване за да се стимулира кърмата,но аз обичам детето да.си има режим и да знам кога плаче от глад кога от нещо друго.Има ли как да кърмя детето пълноценно и отново да си има режим?дали трябва да си купя и помпа?как да разбера какво количество кърма имам и дали бебето се е нахранило достатъчно?все много въпроси които ме притесняват.Много ви моля ако можете да ми помогнете.Наистина искам да го кърмя.Последно само да кажа че в родилното с помпа изчеждах около 15-20мл.вкъщи нямаше кой знае каква промяна в количеството.Благодаря ви предварително.