0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #960 -: Юни 22, 2013, 20:56:22 pm »
Аз също горе долу го държа определено време на двете гърди.
А като започнахте да давате само едната гърда увеличихте ли времето за кърмене на нея?


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #961 -: Юни 22, 2013, 22:02:34 pm »
Повечето бебета пускат гърдата като се нахранят. Някой не са си дояли и задрямват, но като ги отделиш се будят и плачат. Общо взето в началото спазвах продължителност от 20-30мин., после започнах да слушам бебето преглъща ли. И броя примерно, на няколко движения едно преглъщане, та това да продължи за времето, ако започне да не преглъща значи се унася и разбуждам. Галя по бузка или пипвам носле, уши ако не се събуди значи се е наял и си спи  :) Ще се настроите, просто си го наблюдавай.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #962 -: Юни 23, 2013, 12:34:29 pm »
Ох, това с преглъщането само в началото го чувам и то не винаги.  osi_10 Като цяло в началото е по-активен, после суче вяло. Но ще наблюдавам.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #963 -: Юни 23, 2013, 15:11:53 pm »
Ами на 13 дни е човека, измаря се  :D може и да се нахранва и после само да си цока. Нали не е нервен и не плаче? Ако имаш рани аз мажех с Гармастан, мие се преди кърмене, но от 1-2 намазвания минава и не се налага постоянна употреба. Ако те притеснява, че не можеш да сколасаш с другите неща, свиквай че ще е така или помощниците да се активират, научи се да им казваш какво да правят, а не да им даваш бебето и да се скапваш ти. Те искат да помагат, но просто не знаят от какво имаш нужда или не им идва на ум, като видят бебето и....  :D
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #964 -: Юли 01, 2013, 12:45:34 pm »
Подарявам пликове за съхранение на кърма.
Една цяла кутия от тези: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8076&cat=104 и 4 бр. от тези: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9582&cat=104
Намирам се в София.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #965 -: Юли 01, 2013, 19:46:53 pm »
Мацки, какво може да се пие за увеличение количеството на кърмата? Малкия си остава гладен след като го накърмя. Освен качествено ядене, лактогонен чай? Нещо ми се върти в главата пиене на лецитин ама дали беше за това... osi_10


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #966 -: Юли 01, 2013, 21:33:39 pm »
Аз пих лактогонен чай,бирена мая и рицинус комунис 5 сн.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #967 -: Юли 01, 2013, 22:42:05 pm »
Мацки, какво може да се пие за увеличение количеството на кърмата? Малкия си остава гладен след като го накърмя. Освен качествено ядене, лактогонен чай? Нещо ми се върти в главата пиене на лецитин ама дали беше за това... osi_10
Сминдух. Ето това: http://bilki.bg/product/4975/sminduh-semena-imunostimulator-610-mg-h-100-kaps.html

Лецинитът е при запушени канали, не е за теб.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #968 -: Юли 01, 2013, 23:25:45 pm »
Иванита какво означава остава гладен? Теглиш ли колко изяжда? Даваш добавка и я изпива? Започва да реве на 2ч., че е гладен отново? Аз бих си го дохранвала, но ако ти качи 1500-2000г да знаеш, че не е бил гладен  :lol:
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #969 -: Юли 02, 2013, 09:33:34 am »
Иванита, онова, което аз установих, че най-много влияе на количеството  кърма са 4 неща: много вода, достатъчно сън, качествена храна и често сукане от страна на бебето. Ако наистина смяташ, че е гладно, слагай го по-често на гърдата и след няколко дни би трябвало да се увеличи. Ако и това не помогне, тогава пробвай и останалите неща.  Иначе колкото по-голямо  става бебето, толкова по-бързо се наяжда. В началото се кърмехме супер дълго време, а сега се справя за 10 минути. В началоото и аз кърмех от двете гърди, после минах на вариант да ги редувам.
<br />[link=http:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #970 -: Юли 02, 2013, 09:57:46 am »
Иванита какво означава остава гладен? Теглиш ли колко изяжда? Даваш добавка и я изпива? Започва да реве на 2ч., че е гладен отново? Аз бих си го дохранвала, но ако ти качи 1500-2000г да знаеш, че не е бил гладен  :lol:
Ами плаче, неспокоен е понякога след като се наяде. Тегля го да ти кажа почти след всяко хранене(знам че не е много правилно, но исках да видя дали не е нещо инцидентно)-около 60мл изяжда, което до преди време си беше ок, но сега. Давала съм добавка(не съм давала повече от 30мл. и не винаги )-изяжда я, ама той май си е лаком, та не го броя много за критерий. :-)
Meshko , ми колко по-често да го слагам на гърда, като 5 мин, след като уж е ял мрънка? osi_10 Гърдите не ми се препълват като първите дни, но нали това не е показател за липса на кърма, та не го считам за "причина". Отделно  все си мисля, че не го поставям правилно на гърдата, че ме преболява, особено в началото като захапе зърното. Но пък като гледам ореолата под зърното му е изцяло в устичката. :dontknow:  Ще погледна в интернет някое видео за правилно поставяне, че досега бях без лаптоп


Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #971 -: Юли 02, 2013, 14:39:31 pm »
Мацки, какво може да се пие за увеличение количеството на кърмата? Малкия си остава гладен след като го накърмя. Освен качествено ядене, лактогонен чай? Нещо ми се върти в главата пиене на лецитин ама дали беше за това... osi_10
Моята рецепта за кърма е следната: една чаша чай на ХИП за кърмачки, 2-3 ореха, една купичка кисело мляко с бисквити Еверест с орехи, и яко цедене с помпата!
Тези работи не винаги съм ги правила , яла и пила в един и същи ден, просто съм забелязала, че наистина стимулират производството на кърма! Но най-помага цеденето, даже съм пробвала да се изцеждам преди да трябва да го храня и после го слагам на полу празни гърди! Той дърпа, нервира се ,обаче на следващия ден мама е млекозавод!
Късмет с кърменето!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #972 -: Юли 04, 2013, 06:01:01 am »
Иванита какво означава остава гладен? Теглиш ли колко изяжда? Даваш добавка и я изпива? Започва да реве на 2ч., че е гладен отново? Аз бих си го дохранвала, но ако ти качи 1500-2000г да знаеш, че не е бил гладен  :lol:
Ами плаче, неспокоен е понякога след като се наяде. Тегля го да ти кажа почти след всяко хранене(знам че не е много правилно, но исках да видя дали не е нещо инцидентно)-около 60мл изяжда, което до преди време си беше ок, но сега. Давала съм добавка(не съм давала повече от 30мл. и не винаги )-изяжда я, ама той май си е лаком, та не го броя много за критерий. :-)
Meshko , ми колко по-често да го слагам на гърда, като 5 мин, след като уж е ял мрънка? osi_10 Гърдите не ми се препълват като първите дни, но нали това не е показател за липса на кърма, та не го считам за "причина". Отделно  все си мисля, че не го поставям правилно на гърдата, че ме преболява, особено в началото като захапе зърното. Но пък като гледам ореолата под зърното му е изцяло в устичката. :dontknow:  Ще погледна в интернет някое видео за правилно поставяне, че досега бях без лаптоп
Аз за тегленето имах предвид, да виждаш, че има количество, колкото и малко да ти се струва. То се вижда на консултации или на минимум 5 дни колко качва. Пробвай да цедиш след кърмене, възможно ли е да се измаря да суче и да му е по-лесно да му дадеш да си дояде от шише? Спокойствието ти е най-важно и според мен.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #973 -: Юли 04, 2013, 13:41:02 pm »
М-и, че има количество след меренето, има. Но рядко измервам повече от 60-70мл. За "протокола"- едно денонощие само се цедих и давах от шише, защото ми бяха леко разранени зърната(по-скоро ме боляха де)- изцеждах със малко зор 80-90 мл.-изпиваше си ги. Сложих го днес на гърдите- везната показа 60-65мл.
А бе със сигурност му е по-лесно със шишето, на кой няма да му е  :lol:
Сили и нерви да се и цедя след кърмене нямам. С първото дете цедих и давах от шише, нон сто :wink:п си бях на помпата и тоз тормоз не искам да си го причинявам сега. Отделно че с двете деца много време няма.
Иначе за спокойствие съм си спокойна  :wink:

И като съм се сетила да питам. Много трудно го оригвам това дете. Освен слагането на рамо и погалването по гръбчето, си спомням че имаше и някакви други трикове, ама иди се сети как бяха :?


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #974 -: Юли 04, 2013, 15:22:05 pm »
При мен за увеличаване на кърмата действа и сварено жито и бира :)

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #975 -: Юли 04, 2013, 16:27:35 pm »
Много трудно го оригвам това дете. Освен слагането на рамо и погалването по гръбчето, си спомням че имаше и някакви други трикове, ама иди се сети как бяха :?
Така беше Ивана и после разбрах,че при кърмене нямало нужда да отигвам и спрях. 4 месеца въобще не съм я оригвала. При кърмене не гълтат така въздух като при шише.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #976 -: Юли 04, 2013, 16:31:35 pm »
А ако се хранят с шише каква беше работата. То се коментира преди 2 години някъде из форума, ама иди се сети сега къде беше .


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #977 -: Юли 04, 2013, 19:57:00 pm »
А ако се хранят с шише каква беше работата. То се коментира преди 2 години някъде из форума, ама иди се сети сега къде беше .
Хранят се много по-бързо и се задържа повече въздух в стомахчетата им ( мисля, че това беше обяснението). Аз Ивана след първият месец се отказах въобще да я оригвам,то просто нямаше оригване това дете. Реших, че явно няма какво да оригва пък и не изглеждаше да има проблем от тая работа. А реално след 2рия тя предимно с шише е хранена дори и кърмата, нали аз бях на работа, но пак не съм я оригвала. Не знам свеки дали я е оригвала през деня, но аз не съм.


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #978 -: Юли 04, 2013, 21:31:41 pm »
Иванита, и аз с Дани беше голямо чакане, докато се оригне и съвсем да се разсъни.
Най-лесно и бързо открих, че става по следния начин. Кърмила си го седнала на леглото примерно, после го гушваш с лице към теб, като в кенгуру- на тази височина да ти е. И ставаш от леглото с него, като се привеждаш леко напред при ставането. При мен това работеше безотказно и веднага се оригваше.

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #979 -: Юли 15, 2013, 15:22:21 pm »
Аз имам въпрос за отбиването. Като спре да се кърми детето, ако няма напрежение в гърдите, нужно ли е да се цеди? Изобщо прави ли се нещо?