0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #760 -: Май 22, 2018, 19:39:39 pm »
Здравейте, ние си взехме Joie Chrome. Столче за кола Рекаро Zero 1 elite i- size.
Кошничката за кола става с адаптери на шасито на количката. Не сме взимали кош за новородено или други неща за количката. Взехме си редукторно матраче за новородено .
Имате ли идея за още нещо, от което ще имаме нужда по количката или столчето за кола?
Взели сме чанта, а самата количка си идва с комарник и  дъждобран.
Re: Количките - 3!
« Отговор #761 -: Май 23, 2018, 08:36:40 am »
Павла аз се сещам за сенник или чадър.Тук има едни сенници с ластик,който се закача над сенника на количката.Ефтини са,аз имам такъв,миналата година ми вършеше много хубава работа,което ми напомня да го изкарам и да видя дали ще ми върши работа и тази година.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #762 -: Май 23, 2018, 12:25:43 pm »
Мерси, бебешок. За чадърче няма смисъл, сенникът е голям, но допълнителен може да свърши работа. Тук е много гадно слънцето. Аз се мажа и изгарям много. Явно някаква озонова дупка има. А върху столчето може ми да се слага?
Ще огледам и ергономична раница или слинг, но след като се роди. Лошото е, че тук няма слинготеки и трябва да се купува. Не мога да пробвам дали ще ми е удобно. Иначе само това смятаме за предвижване. В другата тема ще питам и за другите неща :)
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #764 -: Май 23, 2018, 16:45:59 pm »
Това изглежда добре за кошничката за кола и после за столчето. Ще огледам за нещо подобно и тук. Иначе това, което си върви с кошничката струва 60 евро тук, така че ще мина и без него :)
Re: Количките - 3!
« Отговор #765 -: Май 23, 2018, 19:50:50 pm »
Готини са защото са универсални,има всякакви цветове,аз моето даже го взех за 14лв и да не върши работа поне не те е яд.
Re: Количките - 3!
« Отговор #766 -: Май 24, 2018, 23:24:44 pm »
Павла, след като е толкова скъпо, потърси нужните ти неща в сайтовете на иБай , АлиЕкспрес и тем подобни. Аз лично се възползвам от иБей и съм доволна. Взела съм си органайзер за колата, леглото на бебето, за количката, сенници. Има и безплатни доставки поне за Бг!
 Момичета, аз вече се замислям за количка от чужбина да си поръчам. Нещо не мога да си харесам количка по джоба. Сега са пуснали количка на Хаук в Кауфланд с намаление. 6кг е но не ми отговаря на др изисквания. Иначе намерих и магазин с летни полски колички но и те не са с цена и критерии... Днес ходих в Джъмбо, но там само два модела. Така ги бяха оковали с верига едната, че не можах да я разгледам и се отказах.
« Последна редакция: Май 24, 2018, 23:27:27 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Количките - 3!
« Отговор #767 -: Май 25, 2018, 12:13:23 pm »
Само за информация, звъняхме в Хиполенд да питаме за количка на Хаук, за да я видим на живо в някой от магазините им. Оказва се, че са изтеглени всички техни колички и нямат никакви в магазините. Но не пречи в сайта им да продължава да ги има и да заблуждават хората. За др стоки на Хаук не знам дали са изтеглени но само на количките разбрахме. Та няма къде да я видим на живо тая количка...
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #768 -: Май 25, 2018, 12:32:24 pm »
Май май ще взимам каквото и да е друго след като се роди бебето и като видя от какво реално имам нужда. Иначе от Китай имах проблем с доставките. Тъпите французи си слагат допълнителни такси, които в другата част на ЕС няма. Така за нещо, което струва 40 евро аз трябваше да доплатя още 45. Добре, че китаецът излезе човек и ми възстанови половината от парите за компенсация.

Иначе, Ефра, защо са изтеглени? Втора ръка по- висок клас не е ли по- добрия вариант? Късмет с намирането на количка :)
Re: Количките - 3!
« Отговор #769 -: Май 25, 2018, 20:59:52 pm »
Не казаха, защо са изтеглени. То и в магазин Дундьо, нямаха в наличност никакви на Хаук. Ако сме иска ли само със заявка предварително. Проблем ли има, не знам!
Втора ръка, висок клас налитам на Макларън но са 300лв, тези които отговарят на критериите. Има и по 150лв но са без легнало положение. А малкия му се доспива и не искам да го мъча в седнало положение. Има една на макларън за 40лв ама в какво трагично състояние е. Ще проява търпение и ще си появи правилната. Иначе, днес я видях тази на промоция в Кауфланд, страшно лека е но си е афиф някак си. Не я чувствам стабилна из централните павета. Имах чувството, че ще се разпадне.
Лека вечер!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Количките - 3!
« Отговор #770 -: Юни 05, 2018, 23:18:40 pm »
Ех, момичета да се отчета по тази тема. Днес взехме лятна количка тип чадър на Чико Ехо от магазина на Мадъркеър, с 20% намаление "уж". Някакъв по нов модел. Пак има неща, на които не ми отговаря, но повече.пари не мога да дам. Дебнах за Макларън в продавалника обаче "читавите" са над 300лв. Ходих да гледам една за 150лв, но беше пълна трагедия. Колелата бяха страшно разнебитени. Да не говорим, че беше мръсна. Какво им пречи да и теглят една пералня и да я почистят. А за др марки евтинджоси просто ужас. Еми втора ръка да дам 200лв по-добре нова да взема!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Количките - 3!
« Отговор #771 -: Февруари 07, 2019, 23:03:42 pm »
Здравейте момичета,
Тази тема отдавна е замряла. Имам въпрос относно, каква количка за две деца ще е удобна?  В дилема съм дали да ползвам количка за близнаци, две седалки една до друга или две седалки една пред друга. Тези които са една под друга категорично не ги харесвам, особено за град като София, мръсни и съсипани улици и тротоари.
Гледам колички на Макларън техно за двама. Както и на Сити мини-бейби джогър. Както и други. Предпочитам да е лятна количка. Това е, че ми трябва лека, маневрена, с пълно легнало положение. Но ако седалките са една пред друга, тя ще е по-продълговата и трудно ще я надигам за изкачване на тротоарите. Чудя се дали да е с помпащи гуми за лесно возене през паветата и дупките, но пък ще е тежка а и ако няма амортисьори...още по-зле. Просто не знам а ми трябва, особено като се оправя времето и не мога да изляза с малките.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #772 -: Февруари 07, 2019, 23:20:51 pm »
Ефра,аз нямам деца,но съм служител в най-голямата фирма за бебешки и детски стоки ,занимавам се с рекламации.Та имам профи поглед.Комуникирам и с производител и с клиент.Големи гуми не,никога-правят я по -тежка,помпащи също-не ги покрива гаранцията,ако се спукат отиваш на вулканизатор и се спасяваш,пак са тежки.Вътрешна гума се намира само от производител .
Макларън е нещо което препоръчвам горещо.Моделите техно Xt и Xlr,аз ще взема и за моето бебе,един от двата.Куест също ще ти свърши работа.Гумите са материал Eva,като на хубави маратонки,издържат до по-голямо тегло на дете-20 кг,другите колички 80% са 15 кф дете ,3 багаж,алуминия е клас 7000 -най '-високия и от там лек.От Макларън имаме рекламация само на моделите от 2018 с единична гума ,и то 1 на 100.
Ако са породени деца,може да ползваш бъги борд,но универсалните задължително пробвай,някои не се регулират.На Фил и Тедс имат добри модели за породени,но са около 1000 лв.
Пробвай с децата някой Макларън,имай предвид че количките за близнаци са малко по-тесни вътре,съобразено е с асансьори и т.н.
Да добавя-в магазина я вдигни на задна гума,ако е лесно ,ще минаваш бордюри.Ако имаш въпроси питай.
Ние само като видим количка в кашон и знаем боклук ли е,така сме се специализирали.
« Последна редакция: Февруари 07, 2019, 23:29:54 pm от Слънчицето »
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #773 -: Февруари 11, 2019, 13:14:57 pm »
Моите деца са породени. Ние сме с чиполино туйкс. С големи гуми е и лесно се бута, въпреки че е тежка количката. Недостатъците й са, че е широка и не влиза в малки асансьори, но ние я държим в колата. По-големите недостатъци за мен са, че багажниците са малки и при пълно легнало положение са неизползваеми, но има големи джобове и с чантата се оправям(тя не е включена в цената) и другият по-голям за мен, че коланите са къси и като пораснат децата е трудно за пълно легнало положение да се закопчават. Но за тази цена-500 лв. нова е добре. В момента с децата тежи над 40 кг. но не се усеща.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #774 -: Февруари 11, 2019, 13:25:46 pm »
Когато коланите окъсеят,може да използвате само тези ,които са отдолу,на кръстчето и крачетата.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #775 -: Февруари 12, 2019, 23:20:08 pm »
Когато коланите окъсеят,може да използвате само тези ,които са отдолу,на кръстчето и крачетата.

Благодаря! Не бях се сетила, а много се мъчихме с тях.
Re: Количките - 3!
« Отговор #776 -: Февруари 14, 2019, 21:41:03 pm »
Благодаря,
Мъжът ми иска помпащи гуми, аз нямам против. Имаме единична количка полска, с помпащи гуми и като се спука гумата я носим в магазин за велосипеди. За 2лв ни я сменяват. Няма проблем. Днес ходихме да гледаме количка на ТФК, но ми се видя доста тежка и не достатъчно маневрена в сравнение с Маунтин бъги.
Гледах ги и маунтин бъги с помпащи и не помпащи гуми. Харесват ми но ме притеснява гръбчето. Сваля се с каишки и ми се струва много афиф. Баткото като се облегне и на раво ще легне. Гледах и Макларън Техно, стори ми се тежка като я надигнах ама то после ще стане още по-тежка. Гледах и Изи туин, лека но няма амортисьори и помпащи гуми. Имаше и Топмарк, една зад друга и една до друга седалки но се усещат доста като боклуци. Може и да греша, да не се обижда ако някой я ползва. Косато видях, ама мн пластмасова. Ама все косури намирам, нямам избор трябва да харесам някаква. Но аз предпочитам лятна, тип чадър но ще видим.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #777 -: Февруари 14, 2019, 22:34:47 pm »
Ефра,пълно щастие няма,на всяка й липсва по нещо,което би искала.Тази с най-малкия компромис ще да е твоята :wink:
Re: Количките - 3!
« Отговор #778 -: Декември 02, 2019, 14:45:21 pm »
Здравейте момичета,
Отдавна не съм писала във форума. С тези двама породени младежа съм като с близнаци. Време нямам. Двете колички ми свършиха работа. После взех двойна количка на Косато, една до друга седалки. Много качествени се оказаха. Но на големия му стана тясна седалката и я продадох.
Сега имам друга чуденка и питанка. Малкия го возя в лятната количка, тип чадър на Чико Ехо. Големия обаче е голям заплес и като излезем по 30 мин се влачим докато стигнем до целта. Спира се постоянно, да гледа, пипа и т.н... Та се чуда ако взема борд за второ дете, дали ще може да се закачи към лятната количка? По улиците като ги гледам, тези бордове са прикрепени към стандартни шасита, тип книга. Има ли мами, които да са ползвали борд за лятна количка тип Чадър, и кой модел?
Много благодаря!  :)
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #779 -: Декември 02, 2019, 15:09:10 pm »
Ефра, скоро си мислих за теб, че си с момчета с 1ги1м разлика. Аз очаквам скоро второто си момченце. Ще са с 1ги6м разлика. Смятам да взема двойна количка, но близнашка на Joie. Иначе съм гледала универсални бордове със седалка. Все още се чудя какво да взема, ако трябва да съм точна. Гледам такъв борд :
https://www.amazon.fr/Easy-Rider-Poussette-universelle-poussettes/dp/B07MWCK6GM/ref=asc_df_B07MWCK6GM/?tag=googshopfr-21&linkCode=df0&hvadid=354035740251&hvpos=1o5&hvnetw=g&hvrand=2463866995416825615&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9056296&hvtargid=pla-633342854808&psc=1&tag=&ref=&adgrpid=71505256556&hvpone=&hvptwo=&hvadid=354035740251&hvpos=1o5&hvnetw=g&hvrand=2463866995416825615&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9056296&hvtargid=pla-633342854808

Ако имаш фейстбук, има група за породени деца и там продават подобни на по- прилични цени.

Бих искала да те питам и за други неща- ревност, спане и подобни как се справяте, макар че твоето голямо момче е било съвсем малко при появата на братчето, все пак са много близки като разлика с моите? Ако имаш време ще се радвам разкажеш на кратко и баткото как се държеше с новороденото. Започвам много да се притеснявам, че ще е пренебрегнат и това ще го направи нещастен, а толкова щастливо, спокойно и жизнерадостно дете.