0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #740 -: Април 26, 2018, 11:25:54 am »
Да, обратно на движението се поставя и това. Не е като стол за големи. Така изглежда https://www.google.fr/search?biw=1366&bih=637&tbm=isch&sa=1&ei=P4zhWrSeGIfWU_-DofgI&q=recaro+zero&oq=recaro+zero&gs_l=psy-ab.3...9068.11845.0.12152.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.0.0....0.0nYiTW-Hc5M#imgrc=ERNr8RL32jezIM:
Аз съм се родила 60 см. Бебето от сега е с 10 см по- дълго от горната граница за седмицата си, за това си мисля, чедо 80 макс е малко.

Маги, извинявай, ако ставам досадна. Просто не мога да им хвана цаката на тези неща. Защо групите са такива странни и защо тъпата Франция не е като навсякъде другаде, а със см? Има ли въобще група 0+ или е тукашна измислица? Да не говоря, че тук са с 200 евро по- скъпи от Германия примерно.
« Последна редакция: Април 26, 2018, 11:31:07 am от Pav-la »
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #741 -: Април 26, 2018, 11:28:43 am »
Хм, не съм виждала такова чудо.То е  малко като столче в столчето.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #742 -: Април 26, 2018, 11:34:35 am »
Да, но не се вади. Това отдолу е изофикс, а това отстрани е едно нещо, което се дърпа, за да активира странични предпазители. В магазина ни казаха, че е таз годишен модел. Минало е столчето всички тестове. Има 9,8 точки от 10 по сигурност. Уж обира и страничен удар. Има и разни подложки, ако е по- малко на кг бебето.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #743 -: Април 26, 2018, 11:43:26 am »
Направо си е летяща чиния това :) после ще даваш отзиви :)

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #744 -: Април 26, 2018, 11:54:30 am »
 osi_13 аз по- бързо си избрах колата, отколкото столчето ще избера. Много са сложни бебешките неща.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #745 -: Април 26, 2018, 13:37:05 pm »
Факт, то си е направо цяла наука.И всичкото това, защото искаме най-доброто за децата  :lol:

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #746 -: Май 07, 2018, 12:17:40 pm »
Ние огледахме доста колички. Явно изискването ми за въртяща дръжка не може да се изпълни. Няма вече такива колички. Joie MIrus изглежда като кукленска количка- изключително ниска, малка и даже несигурна. Peg perego Uno не се произвежда вече и сервизът ѝ е невъзможен. Има останали 1-2 бройки тук там.
Спрях се на количка Joie Chrome. Не знам дали има УВ защита на сенника само, но иначе става, не е много тежка- 11,5 кг, маневрична е и се сгъва със седалката. Столче за кола си избрахме Recaro i- size Zero.1, което е с кози( като от снимката по- горе). Има едни от най- добрите резултати на краш тестовете и ми се струва изключително удобно и сигурно за бебето.
Ще се радвам да ми насочете вниманието, ако нещата, които съм си избрала имат разни проблеми, които аз, като изключително неопитна, не виждам :)
Лек ден на всички :)
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #747 -: Май 07, 2018, 14:43:06 pm »
Павла, количката не съм я чувала. Аз лично освен визуално бих по търсила коментари от потребители и ако реша после да я продавам, бих избрала някаква по - известна марка.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #748 -: Май 07, 2018, 14:56:55 pm »
Гледах я на живо, пробвах я. Не съм я избирала само визуално. Тя е доста известна във Франция. Гледала съм коментари. Повечето са доста добри. Като минуси пишат, че не става за много малка кола( нашите са ок). Горе- долу пази цена, поне от обявите за втора употреба.
Аз затова питам ако някой е ползвал количката или столчето (или поне от същата марка), за да ми каже неща, за които трябва да внимавам и/или дават дефекти.
Re: Количките - 3!
« Отговор #749 -: Май 08, 2018, 18:08:31 pm »
Здравейте момичета,
Имам питане. И ние порастнахме и зимната ни количка 2в1 на Анмар, започна да ми тежи. Замислям се за лятна количка но не знам какво да търся. Малкия вече е на 7месеца. Иска ми се нещо мн леко, да не друса по паветата и да се сгъва в минимум. Загледах се в тези тип чадър. Но ми се струват за по-големички деца. А и гумите са малки, ще друса яко по паветата и гадните тротоари. Харесах ето тази http://kasida.bg/product/28980/bebeshka-lyatna-kolichka-baby-max-karolina-akvamarin-2014.html към 7кг е. Гледам отпред има прожини и се чуда дали не са амортисьори. Намерих я и втора употреба но липсва гумата на дръжката. И ако слънцето я нагрее, ще си горя ръцете на дръжката. Има и др подобни модели на тази но се чуда заслужава ли си нова да взимам и да не се правя на лигла и да си взема тази или подобна. Вие можете ли да ме посъветвате, какво наистина е нужно за една лятна количка и вие от кои сте доволни?
Благодаря ви!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #750 -: Май 08, 2018, 19:40:03 pm »
Ефра,амортисьори са,тъй като се занимавам с рекламаци и имам поглед -не бих я препоръчала.Количките чадър,са подходящи ако имат пълно легнало и за най-малките,всички са до 15 кг дете +3 кг багаж,само Макларън са до 20.Анмара като всички полски е много тежка,има добри модели на Чиполино ,на сносна цена,Лорели също не бих препоръчала.
За малки размери има и такива ,които не са чадър,но се сгъват с 1 ръка до размер ръчен багаж в самолет.
Re: Количките - 3!
« Отговор #751 -: Май 08, 2018, 20:50:00 pm »
Анмара ми е мн удобна, но е тежка и малкия ще качва все повече килограми. Иначе наистина Чиполино има на сносни цени. Затова се чуда дали си заслужава да взимам втора ръка, при условие че новата не е мн по-скъпа. Ето и тази ми харесва https://www.pakostnik.com/bg/detska-kolichka-miksi-chipolino-36108 почти легнало положение, голям сенник но не откривам колко тежи самата количка. Явно от евтините колички няма да открия такава с амортисьори.  А лорели ползвах три месеца и няма такава дървена количка. Добре, че я бях взела на заем и от нейните недостатъци разбрах какво търся.
Ако има още някой да сподели мнение.
Благодаря Слънчицето!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #752 -: Май 08, 2018, 21:00:37 pm »
Тежи към 7 кг,абсолютен хит,продава се много,не се сгъва до много малка,сенника е много голям,багажника също,маневрена е,ако си много висока ще си биеш краката в спирачката.Мисля ,че е сполучлива,напълно ляга.И цената е много приемлива.
Re: Количките - 3!
« Отговор #753 -: Май 08, 2018, 21:31:44 pm »
Благодаря ти!  Не съм от високите. 160см съм. Ще я потърся къде мога да я видя на живо. Лека вечер!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Количките - 3!
« Отговор #754 -: Май 09, 2018, 08:32:03 am »
Аз също съм в чужденка дали да купувам въобще,но ще изчакам ,за да видя малката дали ще иска да стои в количката въобще.В момента се сърди доста,почти е проходилка,а и за сега Гракото не ми тежи толкова.Ако ще взимам бих взела Макларън,чета най-добри отзиви за него,а и мисля че ще издържи до по-голяма а възраст.Бях загледа от типа йо-йо(сгъва се до ръчен багаж),но видях една баба да бута такава и когато слизаше от тротоара вдигаше количката с детето.Настигнах я и я попитах дали е доволна.Каза ,че е супер спрямо сгъването и лекота,но при слизане от тротоара е нестабилна и се обръща.Това ме отказа от тях.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #755 -: Май 09, 2018, 11:56:40 am »
Бебешок, това, че детето е проходило, не значи, че няма да ти трябва количка. То ще походи малко, пък ще се умори. Ако нямаш количка, значи, че трябва да я носиш на ръце. Ако ти е удобно това, с което разполагаш, не купувай друго за момента. На мен ми трябваше и по-малка, защото голямата много трудно се събираше в багажника ми. Имах една на moon, беше 6-7 кг, доста издържа и накрая я подарих. Но наистина е с малки гуми. Ако е много разбит тротоарът, няма как да избегне човек количката с големите гуми.
Павла, 11 кг са добре. Но все пак имай предвид, че с бебе, багаж и прочие само след 3-4 месеца ще тежи към 20 кг. А и май към тези 11,5 кг не смятат зимния кош. Не те разубеждавам в никакъв случай. За мое удобство просто имах две колички.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #756 -: Май 09, 2018, 12:26:37 pm »
Блу, наясно съм, че ще стане много тежка, но по- леките ми изглеждат като за кукли :) Няма да имам кош за новородено, не искам, а и този ляга напълно, само трябва да взема едно като матраче- редуктор му казват тук. За сега планът е да я оставам в гаража или в колата, а после мъжа ми да прибира каквото трябва. Аз имам проблем с врата от преди много години и затова не трябва да вдигам тежко, така че имам навици да се пазя. Тук около нас няма тротоари, а и пътищата не са цветущи, така че често ще ходя с колата до някъде за разходка. Сигурно ще се наложи да вземем и друга количка после, но и затова сега не искам много скъпа. Не знам дали ще съм доволна, а скъпата се обезценява много бързо, поне по тукащите сайтове за продажба.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #757 -: Май 10, 2018, 00:05:39 am »
Моя приятелка живее в Антиб и също се оплака, че там на тротоарите не могат да се разминат двама души. Единият трябва да слезе на паважа.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #758 -: Май 10, 2018, 00:14:15 am »
При нас един трудно ходи, за двама или количка не може и дума да става. Към централната чест е по- добре.
Re: Количките - 3!
« Отговор #759 -: Май 11, 2018, 17:04:34 pm »
Момичета, тъкмо бях в Хиполенд. Имат само за днес 25% намаление на всичко. Гледах за летните колички. Тези на чиполино 2018 са хубави, маневрени, с екстри и въпреки малкото кг, като сложих детето вътре и ми станаха тежки. Отказах се от тях. Пипнах зо малко и Макларън. Наистина мн хубави с хубави цени и това ме отказа :lol: Ще търся май нещо втора употреба на макларън, по-евтино и изпробвано вече. Но не си тръгнахме с празни ръце, на малкия му взех гърне.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.