0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #60 -: Септември 04, 2012, 15:24:59 pm »
Андреа Селесте, за нещата, които са ти нужни в болницата ли питаш? Аз гледах един списък предив реме в бг-мама, от който 2/3 от нещата не ми потрябваха в Тина Киркова.
те ми дадоха нощница, не поискаха моята, не искаха превръзки, а лигнин, но и той беше техен, тоалета пак ми го направиха те, макар да бях направила нещо сама вкъщи,  за бебето пишеше да се носят памперси, но и това слагаха от самата болница, след секциото те ми дадоха аналгина, защото много ме болеше, т.е. наистина нищо не ми е трябвало освен това, което съм искала аз да взема.
Сещам се за помпа за кърма, тя след третия ден може и да ти потрябва, джапанки, стандартните козметични неща, зарядното за телефона, нимезил (някакво болкоуспокояващо), дрешките, с които ще изписваш бебето, комплекчетата обикновено са голяма глупост, но ръкавичките са добра идея, защото бебетата с по-дълги нокти се драскат. Вече след раждането ще ти кажат ако трябва да си донесеш нещо.
Много хаотично ти пиша, май най-добре някоя майка раждала наското в Тина Киркова да пише.
п.с. честно казано си мисля, че аз ако бях от болницата не бих искала почти нищо да се внася отвън от гл.т. хигиена и превантивни мерки.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #61 -: Септември 04, 2012, 18:20:57 pm »
За самото раждане постъпваш в отделението с направлението за раждане, обменната карта, лична карта, нощница, джапанки, кърпа, сапун и интим гел, телефон. Всичко останало се носи от близките по-късно.
Преди години нощници даваха, но сега вече не.
За бебето се носят пакет мокри кърпи и памперси.
За теб ще трябва нощница за кърмене, бельо, превръзки, помпа за кърма.
Ако си секцио задължително вода и то много.
Аз предния път си носех солпадеин, но така и не го използвах.
Също чаша, лъжица, вилица.
Аз също ще се ориентирам скоро към подготовка на багажа и ще пиша, ако се сетя още нещо.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #62 -: Септември 05, 2012, 10:03:01 am »
Здравейте мами!Имам един въпрос.Трябва да отида на Фетална морфология,бихте ли ми препоръчали при кой д-р да отида?Предварително ви благодаря.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #63 -: Септември 05, 2012, 10:18:47 am »
Аз препоръчвам Томова
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #64 -: Септември 05, 2012, 10:59:38 am »
момичета каква козметика ще ползвате за вашето бебе :wink:


Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #65 -: Септември 05, 2012, 11:13:21 am »
Добър въпрос. Сестра ми беше взела Джонсън за малкия племенник,а той се обрина и го замениха с Бюбхен. Аз не съм решила още.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #66 -: Септември 05, 2012, 12:15:26 pm »
Май никаква не бих взела. Предишния път имах Бюбхен и всякакви други скъпи и прескъпи мазила, той се обрина от нещо, неясно от какво и от втория месец до 7-8-ия го мажех само с преварен зехтин, колкото и да обяснявах преди това, че си има специални бебешки козметики и другото за отживелици. Къпех го само с вода. Обривите минаха към годинката, тогава въведох и козметиката за бебета.
Имах крем за Нахткерцен без мирис, тип медицинска козметика за лицето му, кожата му беше много суха на места.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #67 -: Септември 05, 2012, 14:21:32 pm »
zizana79,бих ти препоръчала д-р МАРКОВ..)))  Много добри отзиви има за СЕБАМЕД ,аз лично също ползвам сапуна,и интимния гел супер доволна съм..)))За МУСТЕЛА има доса мамаи доволни,но има и недоволни..)))
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #68 -: Септември 05, 2012, 17:37:23 pm »
момичета каква козметика ще ползвате за вашето бебе :wink:
Аз препоръчвам  KLORANE, миришат страхотно :) В началото ползвахме Мустела, също съм много доволна.


Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #69 -: Септември 05, 2012, 19:34:43 pm »
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала - откакто затвориха предната тема, пък и нет нямахме  osi_13
Аз напредвам и ми тежи вече, ама доста ми тежи. Чувствам се като слон в стъкларски магазин. Иначе багажа стегнат или поне това от списъците в нета.
За козметиката: аз съм купила Бочко, времето ще покаже коя ще е най-подходяща.
Един въпрос за раждането в АГ-Варна: трябва ли да си нося лигнин и спирт за бебо? Скоро приятелка ражда там и й искаха лигнин, на друга искаха да си носи спирт за пъпчето на малчо.  :ask:
Видях, че се коментира кървенето на венците. При мен само Дентал с Алое вера в комплект с четка с много мек косъм ми помогна. Кървене имам много малко, почти неосезаемо.
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 19:42:31 pm от karmen-kosara »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #70 -: Септември 05, 2012, 20:32:00 pm »
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала - откакто затвориха предната тема, пък и нет нямахме  osi_13
Аз напредвам и ми тежи вече, ама доста ми тежи. Чувствам се като слон в стъкларски магазин. Иначе багажа стегнат или поне това от списъците в нета.
За козметиката: аз съм купила Бочко, времето ще покаже коя ще е най-подходяща

Сестра ми ползваше козметиката на Бочко и беше доволна, аз също мисля да се спра на нея... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #71 -: Септември 05, 2012, 23:19:12 pm »
zizana, за фм препоръчвам Томова.

Боги, аз съм Тома Неверни. Четох листовката на зовиракса на френски и пишеше, че може да се ползва при бременност. Надявам се, че вече си по-добре.

Купувам козметика на ДМ от самото начало, понякога и Бюбхен. Не давайте луди пари за твърде много козметика! Повечето неща няма да ги ползвате изобщо.

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #72 -: Септември 06, 2012, 13:07:26 pm »
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #73 -: Септември 06, 2012, 13:09:50 pm »
Не давайте луди пари за твърде много козметика! Повечето неща няма да ги ползвате изобщо.
:good_post:

И аз това ви съветвам, аз дори не ползвам крема срещу подсичане. Аз ползвам само почистваща вода без изплакване на Мустела/Клоран при смяна на памперс и Душгел за коса и тяло (2 в 1) при къпане, като се къпем всеки ден. Това е. Кърпички за смяна на памперс само навън ползваме. Иначе и аз всичко накупих, масажно олио, крем за тяло, плажно олио  :lol: :lol: всичко на бебешкия рафт общо взето, и нищо не е ползвано.


*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #74 -: Септември 06, 2012, 13:48:35 pm »
Подкрепям написаното от Криси и Блу Скай - няма нужда от много и скъпа козметика. Аз ползвам Бюбхен - Душ гел от глава до пети, Лосион /или Олио, зависи от сезона/ и бариерния крем. Всички са в големи опаковки и още дълго ще ги ползвам. педиатърът ми похвали козметиката на Бочко - евтина е и много майки са доволни от нея. От Бочко си купих сега кремче против изгаряне, 50 фактор, също препоръчано от педиатъра.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #75 -: Септември 06, 2012, 18:45:02 pm »
Знам, че сте на вълна козметика, но ние днес си взехме кошарката и съм много развълнувана и бързам да се похваля: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/53_1615/products_id/28594. Взехме и разни други неща, но в момента тя е на преден план :)
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #76 -: Септември 06, 2012, 18:53:43 pm »
Аз съм се спряла на легло, което може да се преобразува в юношеско ...и да питам по-опитните мами, ще ми трябват ли обиколници?  :ask: :ask:

http://www.bebelandia.bg/productv/28480/dizain-baby-detsko-leglo-ekaterina.html
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #77 -: Септември 06, 2012, 22:25:46 pm »
Момичета,да се включа и аз плахо във темата.Днес ми мина първия преглед видяхме плоден сак,но още не сме чули сърдечна дейност.Днес съм 1 ден от 6 г.с,д-р Персенска ми каза да си запиша час за след 10-14 дни и чак тогава сърдечна дейност.Чета,че много момичета да чули в 6г.с при вас как беше?Надявам се този път да остана до края при вас,иначе си продължавам на фраксипарин и от днес ми включи неупоген.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #78 -: Септември 06, 2012, 22:39:57 pm »
Емилия,и аз чух сърчицето в 6 г.с.На мен ми изписаха да бия Клексан,Неупоген не са ми включвали.И не се притеснявай,ще чуеш сърчицето.Този звук е незабравим.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #79 -: Септември 06, 2012, 23:08:51 pm »
  emilia_k, аз чух сърчицето в 7г.с.и 1 ден ,не се притеснявай всчико ще е наред,с теб сме стискаме палци ..)))