0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #40 -: Август 30, 2012, 08:14:39 am »
И на мен ще ми е интересно.От летните дрехи ми стават една пола и един панталон,всичко друго ми отесня.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #41 -: Август 30, 2012, 08:23:47 am »
За ФМ и с каката, сега и с бебчо ходих при доц. Томова. Страхотна е. И двата пъти беше толкова внимателна, обясняваше всичко питал не питал, абе много е готина.
 
Момичета, я кажете, трета степен на зрялост на плацентата за 36г.с. колко е обезпокоително? Четох в интернет, че е раничко и трябва да се наблюдава кръвотока и растежа на бебето. Моят лекар обаче изобщо не коментира, а каза да мисля за датата за секцио около 22 септември (при термин 29.09). Ходя на тонове всяка седмица, ама това дали е достатъчно? Дали все пак и ехографът не е необходим? А той заминава в чужбина и оставам без лекар за проследяване, че даже и за раждане  :( Ама какво да се прави, такъв ми бил късмета....

Някакви впечатления за д-р Катя Златева специално за секцио имате ли?

Хубав ден!
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #42 -: Август 30, 2012, 09:16:45 am »
Боги,а адресче на магазина :)И аз раста само на корем.Все още се разнасям с летните рокли,ама идва есен.
Аз съм в София и H&M имат магазини в Мол Сердика на бул. Ситняково и в The Mall на бул. Цариградско шосе. На сайта им пише, че имат магазини и във Варна и Бургас.
На мен цените ми се видяха повече от прилични - сутиенът беше под 20 лв., а опаковка с два чорапогащника към 12 лв. Имаше и плътни чорапогащници по 20-тина лева, което си е супер. Тъй като за първи път си купих чорапогащници за бременни се изненадах приятно, че размерите са в зависимост от ръста и обиколката на корема :lol:

Днес съм на преглед. Стискайте палци бебоците да са добре.
На майка им вместо Боги вече може да й викате Глупи, щото снощи не се стърпях и пак се поразчесах. Докторът днес сигурно ще ми дръпне едно конско. Ще пусна и един влагалищен секрет, та да съм спокойна, че искам да си пусна малко отпуск и да отидем на планина и море.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #43 -: Август 30, 2012, 09:53:47 am »
За ФМ и с каката, сега и с бебчо ходих при доц. Томова. Страхотна е. И двата пъти беше толкова внимателна, обясняваше всичко питал не питал, абе много е готина.
 
Момичета, я кажете, трета степен на зрялост на плацентата за 36г.с. колко е обезпокоително? Четох в интернет, че е раничко и трябва да се наблюдава кръвотока и растежа на бебето. Моят лекар обаче изобщо не коментира, а каза да мисля за датата за секцио около 22 септември (при термин 29.09)
При мен от около 29 седмица, док все коментира 2 степен и аз бях притеснена, а тя не каза нищо. Вероятно гледат и други фактори, не само самата зрялост /примерно калцифициране, проблеми с кръвотока и пр./. Предполагам, че ако има нещо обезпокоително, ще кажат...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #44 -: Август 30, 2012, 10:59:20 am »
Елма, задължително следи кръвотока. Той дава най-ранна информация за проблеми. Намери лекар, който е наясно с ехографа, тоновете не са достатъчни. Те се влошават доста по-късно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #45 -: Август 30, 2012, 12:30:58 pm »
Благодаря ви White и Бубулина!

Мен ме притеснява освен степента на зрялост на плацентата, че вчера бях с доста контракции, а и бебето върви с три седмици по-голямо. И въпреки това не се препоръчва нищо друго, дори не се обсъжда и варианта за евентуална възможност за по-ранно раждане 8O, а това с избора на дата направо ме разби. Не искам да раждам в зависимост от зодиите и звездите. Все пак преценката за секциото трябва да е на лекаря. Естествено, аз бих искала да родя възможно най-близо до термин, но само ако бебето се чувства добре. Вчера си разгледах документацията от предната бременност и за сравнение там плацентата е била втора степен 8 дни преди термин.

White, леко и безпроблемно раждане ти желая!
« Последна редакция: Август 30, 2012, 12:33:52 pm от elma »
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #46 -: Август 30, 2012, 14:10:05 pm »
Аз лично съм на мнение, че дори и да се налага секцио, най-добре бебето да тръгне само и тогава - операция. Освен, разбира се, ако няма спешна нужда за оперативна намеса поради фетално страдание.
Ти все пак си на края на 36 седмица. Стискай още една и давай. :D
Леко, безоблачно и щастливо раждане.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #47 -: Август 30, 2012, 14:30:41 pm »
Здравейте и от мен,как сте?Вчера бях на преглед при д-р МИНЕВ  в СЕЛЕНА,там ще раждам живот  здраве..)))Всичко в норма,бебка расте,каза че пъпната връв била на вратлето ,аз се панирах още отсега да е около вратлето мнаправо изпаднах в ужас,той се засмя и каза че в тези седмици било нормално бебето много се върти има доста място все още и може и след час да се обърне пак,увери ме че няма нищо тревожно ,ама аз все се притеснявам,..дано се оправи ..))Доста е швълкива мойта бебка ,дано всичко е наред..)))
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #48 -: Август 30, 2012, 20:17:05 pm »
Да се отчета след прегледа - младежът е вече 580 гр., а девойката - 505 гр. Той се въртя по време на прегледа. Докторът ми даде крем да се мажа, взе вагинален секрет, но каза че изглежда чисто. Шийката е супер като дължина. Каза, че е като копче. В понеделник ще излезнат резултатите и ще съм по-спокойна.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #49 -: Август 31, 2012, 12:43:08 pm »
Бебе Матей не дочака 01,09 и вчера White  е станала мама!  :) :) :)


http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=48549.msg954801#msg954801

"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #50 -: Септември 01, 2012, 15:07:55 pm »
Защо вече никой не пише в тази тема,тук таме някой се включва..))))Лек ден и всичко хубаво,безпроблемно раждане на термин на всички които са все още тук!
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #51 -: Септември 02, 2012, 08:17:44 am »
Момичета, имам питане. Вчера ми изби един малък лабиален херпес - на мястото, където винаги се появява. Ако не бях бременна, хич не би ми пукало. Но сега си мия ръцете нон стоп, да не би да се пипна по устата, а после - където не трябва. На някоя от вас случвало ли се е и какво е казал лекаря ви? Аз утре, като се обадя за резултатите от влагалищния секрет, ще питам и за херпеса. Но прочетох някои неща и леко се притесних. Дано някоя от вас даде малко инфо.
« Последна редакция: Септември 02, 2012, 08:20:37 am от Bogi »
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #52 -: Септември 02, 2012, 19:52:34 pm »
Аз в момента съм с херпес, почти завяхна. И аз се притесних и по този повод се разрових в нета. Четох много неща за това и навсякъде са категорични, че не представлява опасност за бебето през втория и третия триместър. Проблем е ако имаш херпес в последните два месеца преди раждането - тогава препоръчват раждане със секцио, за да се избегне вероятността бебето да се зарази при самото раждане, защото тогава заразата с херпесния вирус засягала ЦНС и имало много негативни последици за бебето.
Ако някой има повече информация да се включва.

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #53 -: Септември 02, 2012, 22:56:26 pm »
Здравейте, момичета
имам много нетипичен проблем за бременност, страшен косопад. навсякъде пише-по време на бременност-коса, кожа, нокти-перфектни. да, ама не. при мен е точно обратното. помня, че при предишната бременност един косъм не ми падна от глававта. някой има ли идея какво мога да направя? да си купя витамин Е и А на своя глава?
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #54 -: Септември 02, 2012, 23:59:17 pm »
Имел, обсъди го с лекаря първо! Моите нокти са ужасни откакто съм забременяла. Иначе косата ми много падаше около 3 месеца след раждането.

За херпеса - имах при предната бременност в първия триместър, мазах се със Зовиракс, не е противопоказен за бременни.

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #55 -: Септември 03, 2012, 08:48:36 am »
Вlue_sky, както ти писах не посмях да ползвам кремовете, които обикновено ползвам. Ако ми ги назначи лекар, това е друго.
А на листовката на зовиракса пише:
"ZOVIRAX крем може да се прилага по време на бременност, само ако очакваните резултати от лечението надвишават възможния риск за плода."
Затова и не посмях сама да си го назнача. Намазах се с крем "Здраве". В него има цинков оксид и херпесът бързо завехна.

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #56 -: Септември 03, 2012, 14:27:44 pm »
Имел, доколкото знам витамин А не е препоръчителен за бременни. Аз не бих ползвала нищо на своя глава.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #57 -: Септември 03, 2012, 14:59:59 pm »
добре, ще говоря с ташков на прегледа другата седмица.
преди време бях казала, че ще сравня трите фетални морфологии при марков, томова и сигридов.
като цяло и от тримата лекари съм доволна. марков акцентира на миомата ми и като че ли бегло мина самият преглед на бебето. сигридов се оказа голям симпатяга, за пръв път съм при него и след прегледа си тръгнах с усмивка. томова като че ли най-задълбочено ме разглеждаше.
бебето е 450 грама, аз имам невероятната талия от 98 см, хубаво поне е, че и бюстът е наедрял:)) каквото и да си говорим, друго си е да не се налага да носиш сутиен с подплънки:)
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #58 -: Септември 03, 2012, 21:02:00 pm »
Момичета, много съм доволна - сърбежът премина, а влагалищният секрет е чист.
Херпесът на устата съвсем завяхна, но лекарката ни ми даде едно хомеопатично - рустоксикоденрон.
От сряда съм в отпуск за 12 дни. :lol:
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #59 -: Септември 04, 2012, 10:10:22 am »
Момичета, може ли да ми помогнете малко? Насочила съм се за раждане към Тина Киркова, но тъй като ЖК ми е насрочена чак за 19-ти, няма как да им видя списъците за бебето и майката. Може ли някоя от вас да ми го изпрати на ЛС, защото смятам в почивните дни да се отдам на пазар с приятеля ми, а ще трябва да се съобразявам само с моя предварителен списък и се притеснявам да не изпусна нещо.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца