0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните № 83
« -: Август 27, 2012, 09:19:25 am »
Здравейти мами!
Плахо си позволявам да пусна нова тема , като силно прегръщам Мимита  :bighug:
Хайде мами кажете как сте? Как изкарахте жегите ?

2012

Август

tina799 – 03.08.2012
maya–30 – 08.08.2012
silvianik – 11.08.2012
 


Септември
 
daninka80  -  10.09.2012
Karmen-Kosara - 24.09.2012
Rosefromstars –  26.09.2012


 Ноември
 
Андреа Селесте – 06.11.2012
magarence_baby – 09.11.2012
Dragony:)  - 27.11.2012


Декември

Reevs  -  06.12.2012
Лилия 13 – 13.12.2012
Vesta   -  17.12.2012
Milena8  - 19.12.2012
Tanita68 - 22.12.2012


2013

Януари
 
Perlichka  - 11.01.2013
Marmoranka  - 15.01.2013
Valentina Todorova – 16.01.2013


Февруари
Zizana79   -   07.02.2013
Kerita     -   13.02.2013
Rumyanau   -   22.02.2013



Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #1 -: Август 27, 2012, 10:15:19 am »
Да се запиша първа. И да се оплача - в събота вечерта пропуснах да си изпия Диаспорала и вчера цял ден лежах като пребито псе, защото имах болезнени контракции. Нормализирах приема и днес съм значително по-добре. Хубав ден от мен, поне няма да са вчерашните жеги!
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #2 -: Август 27, 2012, 11:14:28 am »
Ужасни жеги  :x Чувствам се тежка, дебела и тромава... :) Мъчи ме безсъние и зверски киселини...
Левият ми крак взе да ми оттича около коляното 8O, аз основно лежа на тази страна и се чудя дали го притискам и от това така...И около глезените имам, но не много, а и изследванията ми са в норма...
Надявам се тия жеги наистина да свършат вече, щото не се търпи!


Веста, тия августовите мами от списъка, много ме съмнява да чакат още  :lol:
« Последна редакция: Август 27, 2012, 11:18:30 am от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #3 -: Август 27, 2012, 11:43:08 am »

Веста, тия августовите мами от списъка, много ме съмнява да чакат още  :lol:

За Тина имаме тема в "Честито": http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48527.0



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #4 -: Август 27, 2012, 14:45:21 pm »
Аз да се похваля,че вече съм в почивка.Взех си отпуска,а след нея и болнични ще вземам.
Почнах да усещам бебчо от една седмица вече. :heartbeat:

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #5 -: Август 27, 2012, 16:19:52 pm »
Здравейте и от мен,мами!И аз от седмица като чели усещам бебчо.Гъделичкане в корема и пърхане.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #6 -: Август 27, 2012, 18:02:08 pm »
Моите две бебета вече пък осезаемо ме думкат :lol:
В началото на предната седмица бяха: момата - 415 гр., а младежът - 460 гр.
На 30 август съм на преглед ще видим как са наддали.
А иначе и мен жегите ме мъчат, а сутиените ме стискат.
Дайте съвет от къде да взема да си купя удобни за бременни!
Иначе имам проблем със сърбеж долу. Мисля си, че е от утрогестана и жегите. Но като ида на прегледа, ще помоля доктора да погледне.
Някой беше писал, че ако си слагам утрогестан не могат да ми вземат влагалищен секрет и че трябва да не съм си го слагала предната вечер и сутринта, за да ми вземат.
Моля, ако на някой му е известно, да драсне два реда! Нямам сърбеж във влагалището - само външно е, но ми се иска да си пусна едно изследване, та да съм спокойна, че всичко е наред.
Иначе се намазах с бебешки "Бочко" и нещата се поуспокоиха, но една вечер не се сдържах и се поразчесах. Не че сега не съжалявам. Взех си "Мулти гин" на Биоклин и се мазах вече два пъти (тъй като става за бременни), пък от "Бочко" малко се бяха втърдили устните и се притесних, че ще почна и да се люпя.
Ох, много натуралистично стана май! :lol:
Ще чакам някой да пише колко време не трябва да слагам утрогестана, за да пусна секрет.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #7 -: Август 27, 2012, 18:45:58 pm »
Боги, два дни не бива да го слагаш, за да се вземе микробиология.
Бочко хич не ти го препоръчвам за такива неща. По-добре опитай с вода със сода за хляб.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #8 -: Август 27, 2012, 19:49:51 pm »
Боги, два дни не бива да го слагаш, за да се вземе микробиология.
Бочко хич не ти го препоръчвам за такива неща. По-добре опитай с вода със сода за хляб.
Да разбирам, че утрогестана трябва да го спра още утре вечер, предвид че прегледа ми е в четвъртък след обед?!
А за инфото за „Бочко”, мерси! После си дадох сметка, че е най-вероятно от смрадликата в него. Ще пробвам варианта, който си предложила - има ли пропорция, която да спазя?
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #9 -: Август 27, 2012, 22:31:52 pm »
Момичета, преди няколко дни ми излезе бяло течение (не е обилно, но го има), мислите ли, че може да е гъби. По принцип аз си имам една алергия, появява ми се от дантелено бельо, превръзки и всякакви изк. материи, просто като външен обрив , но много лесно го лекувах или с Канестен или с Клотримозол , но сега на листовката пише да не се използва при бременност, преди консултация с лекар,а  прегледа ми е в сряда. Чудя се , да изтърпя ли още 2 дни, или да питам личната лекарка какво мога да направя. Четох , че течение имат почти всички родилки, но все пак тр. да се види от док.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #10 -: Август 28, 2012, 08:46:57 am »
White, пробвах варианта със содата. Направих си баня, а не промивка. Подейства облекчаващо. Благодаря за идеята! 
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #11 -: Август 28, 2012, 10:22:39 am »
Здравейте и от мен! Най-накрая вече се диша :) Аз да се оплача - в последно време вечер ме хващат нервите, ей така без причина. усещам как ще ми се пръсне сърчицето направо, не ми достига въздух и все едно се задушавам сред тези четири стени. В същото време сякаш кипя от енергия и искам буквално да тичам, за да я изразходвам. Та се чудя дали мога да пия нещо успокояващо? Лек и прохладен ден на всички  :)

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #12 -: Август 28, 2012, 10:55:05 am »
Reevs,аз също понякога се чувствам по същия начин и се консултирах с хомеопат и при нужда взимам хомеопатични лекарства.Те невредят.Но за всеки случай се консултирай с гинеколога си.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #13 -: Август 28, 2012, 10:58:09 am »
Reevs задължително обсъди лекарствата с твоя лекар, защото повечето успокоителни не се препоръчват при бременност. Аз бих ти препоръчала всяка вечер разходка на чист въздух поне половин час.


*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #14 -: Август 28, 2012, 11:32:51 am »
Момичета, преди няколко дни ми излезе бяло течение (не е обилно, но го има), мислите ли, че може да е гъби. По принцип аз си имам една алергия, появява ми се от дантелено бельо, превръзки и всякакви изк. материи, просто като външен обрив , но много лесно го лекувах или с Канестен или с Клотримозол , но сега на листовката пише да не се използва при бременност, преди консултация с лекар,а  прегледа ми е в сряда. Чудя се , да изтърпя ли още 2 дни, или да питам личната лекарка какво мога да направя. Четох , че течение имат почти всички родилки, но все пак тр. да се види от док.
И Канестен и Клотримазол могат да се ползват при бременност, просто не трябва да използваш накрайника който е приложен с глобулата.
Не се препоръчва носенето на превръзки, и изкуствени материи, но предполагам вече знаеш това :)


*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #15 -: Август 28, 2012, 12:19:27 pm »
Не се препоръчва носенето на превръзки, и изкуствени материи, но предполагам вече знаеш това :)

И аз знам, ама кажете как да не слагам ежедневни превръзки с тия глобули утрогестан, дето още ги слагам :balk_113:

Имам и един друг въпрос. От няколко дни забелязах, че ми кървят венците. На вас случвало ви се е? И ако да - какво са ви предписвали?
Мисля освен с гинеколога да говоря и със стоматолога си.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #16 -: Август 28, 2012, 12:22:23 pm »
Боги, радвам се, че е помогнала содата. Аз слагам около 2 чаени лъжички в 1.5 л. бутилка. САМО за външна употреба!
Кървенето на венците е много често срещано при бременни. При мен се появи с първите две бременности и ме облегчъваше вода за уста. Минава като родиш. :wink:
С ежедневните превръзки и аз имам проблеми. Ползвам само Либрез без парфюм, но подозирам, че допринесоха за гъбите, които влача 9 месеца и никакво лечение не ги мори. :(


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #17 -: Август 28, 2012, 12:28:07 pm »
Относно кървенето на венците моята стоматоложка ми препоръча сутрин да използвам пастата Пародонтакс, а вечер - Лакалут. Понеже приятелят ми е с проблемни венци от доста време у нас се използва само Лакалут. Мислех, че от нея няма по-гадна паста. Е, грешала съм. Дано претърпяното обаче си струва накрая и да имаме здрави бебета.
« Последна редакция: Август 28, 2012, 12:34:56 pm от Андреа Селесте »
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #18 -: Август 28, 2012, 12:34:52 pm »
Боги,и моите венци са подути и кървят.Започнах по 2-3 пъти на ден да се жабуря с Елудрил и нещата се пооправиха.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #19 -: Август 28, 2012, 12:48:19 pm »
Съжалявам че се намесвам,но преди време лекувах Candida Tropicalis защто ми престоеше конизация , мисля че е подходящ за бременни и с много лесно употреба и доста удобен от стандартните глобули. Но все пак разговор с лекар си трябва....