0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #80 -: Септември 07, 2012, 01:25:57 am »
и да питам по-опитните мами, ще ми трябват ли обиколници? 
Скоро това обсъждахме в една друга тема с другите майки - въпросните обиколници. Аз купих в самото начало, обаче до 2,5м няма никакъв смисъл от тях, освен естетически, защото бебето си спи в такава поза в която го оставиш. Обаче, след това като започне да се върти и да се движи като червейче по цялото легло може и да ти потрябват. И въпреки това, аз имах и ги махнах, защото съм съгласна с повечето майки тук, че в леглото освен бебе и биберон друго не трябва да има.


Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #81 -: Септември 07, 2012, 08:34:19 am »
Добро утро!
Буболина, мисля, че ще ти трябват обиколници. Кошарката е наистина много хубава и практична! Честита да ви е!
emilia_k май и аз тогава чух сърчицето. Много е вълнуващо.
Perlichka Да, помни се цял живот. Още помня как се развълнувах, че бебо има сърчице и как бие. Прекрасен момент е!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #82 -: Септември 07, 2012, 09:09:55 am »
Явно ще се наложи да си купя, макар не и спешно, така ви разбирам  :)
Кармен, благодаря ти и на мен си ми харесва  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #83 -: Септември 07, 2012, 10:23:05 am »
Ние сложихме окантяване /обиколници/ още в началото, но от страната, която е откъм леглото не сложих, за да мога да го виждам. От момичета и аз знам че първите месеци не трябва, защото бебо спи както го сложиш, но аз вече две сутрини го намирам напреки с крачета между решетките, а още няма месец.:), така че пи мен определено ще върши работа и преди втория месец.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #84 -: Септември 07, 2012, 11:39:26 am »
Тези комбинирани кошари дето ги е показала Буболина не ги намирам никак практични. Много са високи и дълбоки и една майка като мен 155 см трябва на стълба да се качва, че да си извади бебето. Тази на Андреа Селесте въпреки, че е от плат е много по-практична и си има горно положение за новородени.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #85 -: Септември 07, 2012, 11:52:11 am »
Тези комбинирани кошари дето ги е показала Буболина не ги намирам никак практични. Много са високи и дълбоки и една майка като мен 155 см трябва на стълба да се качва, че да си извади бебето. Тази на Андреа Селесте въпреки, че е от плат е много по-практична и си има горно положение за новородени.
Всички кошари като тази, която съм показала си имат две нива или асансьорна решетка, която се вдига!  Освен това, аз не агитирам да се купува, а казвам АЗ какво ще си купя! :wink:
ivetodаз точно заради решетката питах... :) Е ще се купуват в крайна сметка, няма как  :)
« Последна редакция: Септември 07, 2012, 12:16:59 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #86 -: Септември 08, 2012, 10:00:08 am »
Сега видях леглото на Буболина, и нашето е подобно, но без скрина, че нямаме място. Доволна съм, долу има и чекмеджета, които побират много багаж, бебо си спинка доста добре в легълцето. Сложили сме в единия край повивалника. Аз съм в питанка дали да сложа и от предна страна обиколниците, но няма да мога да го виждам и ще трябва да ставам непрекъснато. За сега ще сме така, ще видим. Нашите обиколници са на Вис Виталс, приличат на малки дюшечета /6 на брой - от дългите страни са по две, защото съм виждала и по едно по-дълго/, предпазват и от течение. После ще стават за игра, да се въргаля детето по пода, а и ние с него.
« Последна редакция: Септември 08, 2012, 10:01:46 am от ivetod »
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #87 -: Септември 08, 2012, 10:14:36 am »
Добро утро! Вчера си засякох контракциите и се оказа, че вече са на 40 мин. с продължителност около минута. Стават все по-начесто, значи може и скоро да се видим с малката  :lol: Макар че мъжо си я поръча около 20, че да може да приключи ремонта, но детето си знае. Така ми тежи вече  :balk_133:...дано бебо да е добре, пъс ще го изтрая останалото време
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #88 -: Септември 08, 2012, 11:29:08 am »
Ние ще чакаме добрите новини. Аз тепърва започнах да събирам необходимите неща за бебето и се надявам малката да изчака поне средата на октомври.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #89 -: Септември 08, 2012, 12:54:49 pm »
Сега видях леглото на Буболина, и нашето е подобно, но без скрина, че нямаме място. Доволна съм, долу има и чекмеджета, които побират много багаж, бебо си спинка доста добре в легълцето. Сложили сме в единия край повивалника. Аз съм в питанка дали да сложа и от предна страна обиколниците, но няма да мога да го виждам и ще трябва да ставам непрекъснато. За сега ще сме така, ще видим. Нашите обиколници са на Вис Виталс, приличат на малки дюшечета /6 на брой - от дългите страни са по две, защото съм виждала и по едно по-дълго/, предпазват и от течение. После ще стават за игра, да се въргаля детето по пода, а и ние с него.
От там мисля да взема и моите, както и някои други неща  :)
Добро утро! Вчера си засякох контракциите и се оказа, че вече са на 40 мин. с продължителност около минута. Стават все по-начесто, значи може и скоро да се видим с малката  :lol: Макар че мъжо си я поръча около 20, че да може да приключи ремонта, но детето си знае. Така ми тежи вече  :balk_133:...дано бебо да е добре, пъс ще го изтрая останалото време
Ти си на финала, Кармен....то аз се чувствам като хипопотам и нямам търпение, пък си представям на тебе какво ти е! Стискам ти палци и после да докладваш всичко тука  :lol: :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #90 -: Септември 08, 2012, 13:09:23 pm »
Буболина:lol: ходя като разярен носорог, хъркам като врачанска мечка и съм крива като в цикъл. Направо не съм за траене  :lol: Да, малко остана. Пожелавам ти и на теб леко да минат последните седмици. Поне жегите минаха.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #91 -: Септември 10, 2012, 11:07:58 am »
има ли някоя мама да ражда в АГ СЕЛЕН


*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #92 -: Септември 10, 2012, 18:00:24 pm »
Здравейте, момичета. Този месец трябваше да ми дойде втори цикъл след неуспешно ИКСИ. Да, ама той реши да не идва. Направих си пиклив тест почти на шега преди няколко дни и щях да падна, като видях  :bfp:. Днес си пуснах кръвен и той излезе 3884. По мои изчисления съм в началото на 6-та седмица. Този резултат добре ли е за този етап? Направо ще полудея от притеснение.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #93 -: Септември 10, 2012, 18:14:11 pm »
Честито, ТЕДИ ! Не си спомням точно къде, но в някоя от темите на форума срещах таблица със стойностите на ЧХГ в зависимост от срока на бременността. Мисля, че е напълно нормален резултат. Доколкото си спомням препоръчително е да се повтори кръвния тест след 48 часа, за да се види дали се удвоява стойността. Стискам палци всичко да е наред.  :crossfingers:

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #94 -: Септември 10, 2012, 18:19:51 pm »
Теди, това е чудесно! Тихичко честито :)
Ето една табличка за ЧХГ, мисля че е чудесна твоята стойност:  6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml от http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=542&Itemid=82
Не ти ли се разхожда до клиниката утре за един преглед, за да си сигурна? Ако да, може да се срещнем, откога се каним...



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #95 -: Септември 10, 2012, 18:24:25 pm »
Теди, резултатът е повече от добър. Моят съвет е същия като на Танита. Повтори теста в същата лаборатория, където си пуснала първия. След това иди до клиниката, където си правила опита. Важно е, за да ти назначат по тяхна преценка поддържаща терапия и т.н. Добре е да те прегледат - при това ЧХГ ще може да се види и плодния сак. Стискам палци и ще чакаме да пишеш пак с още по-хубави новини.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #96 -: Септември 10, 2012, 18:25:41 pm »
Благодаря ви, момичета!

Руми, за съжаление, утре не мога, сутринта съм на работа, а следобед трябва да отида на ендокринолог.

Танита, знам за повтарянето на теста, ще отида в сряда.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #97 -: Септември 11, 2012, 08:49:04 am »
Теди това е чудесна новина. Чудесата се случват. Добре дошла сред нас  :bighug:


2012

Септември
 

daninka80  -  10.09.2012
Karmen-Kosara - 24.09.2012
Rosefromstars –  26.09.2012


 Ноември
 
Андреа Селесте – 06.11.2012
magarence_baby – 09.11.2012
Dragony:)  - 27.11.2012


Декември

Reevs  -  06.12.2012
Лилия 13 – 13.12.2012
Vesta   -  17.12.2012
Milena8  - 19.12.2012
Tanita68 - 22.12.2012


2013

Януари
 
Perlichka  - 11.01.2013
Marmoranka  - 15.01.2013
Valentina Todorova – 16.01.2013


Февруари
Zizana79   -   07.02.2013
Kerita     -   13.02.2013
Rumyanau   -   22.02.2013



*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #98 -: Септември 11, 2012, 09:46:01 am »
Нямате си никой за март, да се включа аз  :)
15 март.
Минахме БХС успешно, премерихме всякакви гънки и подобни. Изглежда като всичко да е наред и някак си се престраших да се обявявам за бременна вече.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #99 -: Септември 11, 2012, 10:53:38 am »
Браво, pop4o, давай смело напред :)

При нас след прегледа днес също всичко е наред. Имаме и първа прогноза за пол: момченце  :bori_004:



   La vita è bella