0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #140 -: Септември 14, 2012, 11:29:17 am »
Dragony, превари зехтина преди да се мажеш. Стига да е качествен, няма страшно. Опитай кремовете на др-Тайс, те са медицинска козметика и са много добри за различни кожни екземи, лишеи, зачервявания и т.н.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #141 -: Септември 14, 2012, 11:59:24 am »
Аз пък се издокарах с някакви петна по краката и ръцете основно, бели, подобни на лишеи....Не ме сърбят, не ме болят, като обезцветена кожа са, но не зная нормални ли са /не съм се пекла и не е от белене или слънчев загар/.... :ask:
На някоя да са се случвали?  :(

Буболина , и аз имах такива петна .Целите ми крака бяха с тях .После пък се появи някаква кафява линия пак по краката . Всичко изчезна малко след като родих .
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #142 -: Септември 14, 2012, 13:11:10 pm »
Буболина , и аз имах такива петна .Целите ми крака бяха с тях .После пък се появи някаква кафява линия пак по краката . Всичко изчезна малко след като родих .
такава ми се появи, но по корема....линеа негра се наричаше, ако не бъркам?  :) Изобщо какъвто бременен симптом пише из книгите, сдобивам се с него веднага...само за тия петна не можах да видя съратници, но както виждам е имало... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #143 -: Септември 14, 2012, 13:22:48 pm »
Здравейте. Минавам да се похваля - видяхме плодно сакче. Живот и здраве, на 24.09. ще отидем за сърчице.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #144 -: Септември 14, 2012, 13:29:02 pm »
Теди, чудесно, много се радвам и стискам палци всичко да е наред до термин  :crossfingers:
lozenec_girl, честито, добре дошла, желая ти безпроблемна бременност :crossfingers:

Леки и спокойни прохладни дни на всички :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #145 -: Септември 14, 2012, 13:30:11 pm »
Теди честито и от мен. Само положителни мисли и всичко ще бъде наред. Спокойни девет месеца :)
  
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #146 -: Септември 14, 2012, 15:11:56 pm »
Теди и от мен едно ЧЕСТИТО,леки и безпроблемни девет месеца и на финала едно пухкаво  :bori_015:
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #147 -: Септември 14, 2012, 15:15:47 pm »
Момичета,   :bighug:
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #148 -: Септември 15, 2012, 09:11:19 am »
Теди, Лозенец-гърл, честито и на двете! Пожелавам ви безпроблемни оставащи месеци! Да ви минат приятно и спокойно!
Драгони, че й е тясно-тясно й е. СНощи не ме остави малката да мигна, то не беше лявото ребро, то не беше дясното ребро, то ребра не ми останаха  :lol:
Притесняваме факта, че аз съм преносвана с 1 ден, мъжа ми е преносвас с 7 дена...само и аз да не пренося, че взе да ми писва вече  :lol: Надявам се това преносване да е резултат от грешно изчислен термин  8)
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #149 -: Септември 15, 2012, 09:13:54 am »
Здравейте момичета. Имам въпрос и не знам къде да го задам, за това искам да попитам вас. Тази сутрин се събудих към 5:00 сутринта и повръщах. Обикновено, когато повръщам сутрин са само стомашни сокова. Когато повръщането спря се отхрачих на няколко пъти, като самата храчка бе премесена с леки жилки кръв. Сега като станах отново към 9:00 отново се напънах да отхрача, но нямаше следа от кръв. Малко съм притеснена, а пък нали е и събота и чак в понеделник мога да отида при личната. Някоя от вас знае ли дали това е нещо сериозно.
Предварително ви благодаря.
  
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #150 -: Септември 15, 2012, 09:30:16 am »
Zuzenceto , ако те притеснява отиди на лекар - нищо че е събота, има дежурни или се обади на своя лекар. Никой няма да ти се скара, че си го притеснила. Нормално е бременните да се притесняват и от най-малкото нещо.
А за жилките кръв - най-вероятно ако си повръщала много е възможно да се е раздразнил хранопровода и от това да е. Аз като бях бременна с дъщеря ми не можех нищо да сложа в устата си - веднага го повръщах. Тогава почти до петия месец лежах по болници на системи. В началото като почнах да повръщам за две седмици свалих 15кг. Направо беше кошмар. На никого не го пожелавам.
Успокой се, това е най-важното. За всяко притеснение звъни на лекаря. Той ще прецени дали има проблем или са излишни тревоги. Стискам палци всичко да е наред и лека бременност!  :crossfingers:

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #151 -: Септември 15, 2012, 09:34:31 am »
Танита, прави си. Изобщо не се сетих, че мога да отида и при дежурен лекар. Моята АГ е извън страната и няма как да я потърся. Дано наистина е защото съм раздразнила хранопровода или нещо такова. Аз по принцип не повръщам често. От началото на бременността до сега, днес ми бе третия път.
Сега ще се разровя и ще потърся някой дежурен лекар.
Благодаря ти :)
  
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #152 -: Септември 15, 2012, 09:44:39 am »
Няма защо, обикновено всички реагираме първосигнално и се притесняваме и от най-дребните неща. Наистина нищо не трябва да се подценява, но понякога е нужно само малко да се успокоим.
Още си спомням колко ревах като се роди дъщеря ми и ми казаха, че имала жълтеница, била много жълта и не се знаело кога ще ни изпишат от родилното - никой не беше счел за нужно да ми обясни, че това е нормално състояние за едно новородено и обикновено преминава много бързо.
Така че е добре да споделяме опит, но за пълно успокоение да се обръщаме към лекар. Понякога нещо, което не е притеснително при един човек при друг може да се окаже проблем. Затова лекаря трябва да прецени дали има място за притеснение.

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #153 -: Септември 15, 2012, 09:46:14 am »
Здравейте момичета!
Присъединявам се към вашата темичка :).Терминът ми е на 4 март. Пожелавам на всички лека бременност и здрави пухкави бебчета накрая.

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #154 -: Септември 15, 2012, 09:54:35 am »
Сиси честито. Леко и спокойна бременност.

Танита, оказа се, че в нашия град няма дежурни лекари, а само в спешния център мога да отида, но там честно казано не ми се ходи. Сетих се, че имам познат лекар и му звъннах. И той като теб ми каза, че най-вероятно съм раздразнила хранопровода и киселинността, която се получавала в стомаха също спомагала за появата на такива кървави жили в храчката. Сега съм малко по-спокойна. Дано всичко да е наред.

П.С. Като видях, че Сиси е писала за своя термин, се сетих, че не съм посочила моя - на 09 април :)
Хубав и спокоен ден на всички :D
  
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #155 -: Септември 15, 2012, 10:08:15 am »
Цуценце, тъкмо щях да ти напиша, че е нормално. И при мен се е случвало, като изповръщах една варена царевица. Но друго си е, като ти го е казал лекар.   :lol:
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #156 -: Септември 15, 2012, 10:23:28 am »
Боги, благодаря ти. Иначе си права. Но понякога дори и успокоителни думи от другите мами помагат :) Толко сме се борили за тези бебчета, че като стане нещо, дори и най-незначителното паниката веднага ни обзема. Е поне аз съм така де. Никога до сега не съм била такава паника, а я ме виж сега :) Нищо, важното е накрая да гушкаме сладките бебоци :)
  
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #157 -: Септември 15, 2012, 10:48:21 am »
zuzenceto питай за препарат или лекардтво, което подтиска повръщането. Иначе е много неприятно това.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #158 -: Септември 15, 2012, 11:18:10 am »
Аз пиех реглан. Може да се употребява и деган. Май съдържанието им е почти едно и също. В листовката пише, че не е препоръчително за бременни, но доктора ми го изписа.
А ако предпочитате природни средства - помага чай от джинджифил. Също и вода с лимон.
Аз лично предпочитах чая - повече ми помагаше.

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #159 -: Септември 15, 2012, 12:08:11 pm »
До сега не съм питала за някакъв препарат против повръщане, защото днес повърнах за трети път. Но май наистина за всеки случай ще е хубаво да пия нещо, защото от напъването после и корема ме боли. Във вторник съм на преглед и ще го коментирам с АГ-то.
Благодаря ви :)