0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #20 -: Август 28, 2012, 13:21:31 pm »
White понеже ти си от напредналите мами  :oops:, да се възползвам да те попитам - имала ли си дръпващи болки в кръста от време на време? Опъват ли се някакви връзки там, усещам ги рядко от 1-2 седмици насам и не знам повод ли са за притеснение...?
П.П. При теб май май някой ще си дочака термина?  :)

Относно кървенето на венците, от Лакалут съм разочарована, но Парадонтакс-а е божествен....оправи ме за около седмица и до сега, само с нея си мия зъбите...

"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #21 -: Август 28, 2012, 15:24:41 pm »
Бубулина, при мен придърпванията са отпред в долната част на корема. Там се оказа, че се намират връзките на матката с коремната стена. Понякога е много болезнено.
Иначе аз си имам една дискова херния ниско долу и кръст ме боли доста често.
При мен досега всички си дочакват термина. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #22 -: Август 28, 2012, 15:25:51 pm »
Боги, радвам се, че е помогнала содата. Аз слагам около 2 чаени лъжички в 1.5 л. бутилка. САМО за външна употреба!
Кървенето на венците е много често срещано при бременни. При мен се появи с първите две бременности и ме облегчъваше вода за уста. Минава като родиш. :wink:
С ежедневните превръзки и аз имам проблеми. Ползвам само Либрез без парфюм, но подозирам, че допринесоха за гъбите, които влача 9 месеца и никакво лечение не ги мори. :(

И аз досега Лакалут съм ползвала, но ще пробвам и Пародонтакс. Благодаря, момичета!
А за содата и аз две чаени лъжички сложих, но в 1 л. вода, напоих демакиажни тампони и така - външно.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #23 -: Август 28, 2012, 15:26:33 pm »
White, следя те и те чакам с нетърпение. :D
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #24 -: Август 28, 2012, 15:40:45 pm »
Момичета, за кървящи венци аз ползвах паста Хималая. Спря ми кървенето от нея.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #25 -: Август 28, 2012, 15:57:12 pm »
Бубулина, при мен придърпванията са отпред в долната част на корема. Там се оказа, че се намират връзките на матката с коремната стена. Понякога е много болезнено.
Иначе аз си имам една дискова херния ниско долу и кръст ме боли доста често.
При мен досега всички си дочакват термина. :lol:
Тези са ми познати и аз ги имам...За това ме озадачават тия в кръста /макар, че по спомени ги имах и в по-малките седмици/. Не, че е нещо особено, прилича точно на няколко леко болезнени дръпвания, за кратко и основно вечер... Другата седмица ще ходя на преглед, за всеки случай ще попитам...
Какви възпитани деца имаш!  :D Нищо изненадващо! Ще те следя и аз, стискам палци и мънинко ти завиждам  :oops: :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #26 -: Август 28, 2012, 16:42:57 pm »
За кървящи венци ми помогнаха
- паста Билка
- почистване с конец поне веднъж на ден
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #27 -: Август 28, 2012, 18:38:11 pm »
Момичета, аз днес бях на зъболекар да ми изчистят зъбния камък и венците ми бяха в ужасно състояние. Зъболекарката ми изписа Eludril. Като чета за какво се използва би трябвало да помогне, а и да ограничи образуването на нов зъбен камък.

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #28 -: Август 28, 2012, 23:19:58 pm »
Боги, аз дано не се включвам късно, но утрогестана може да го приемаш през устата да кажем два дни преди прегледа.
А за кървящите венци - на мен ми помагаше Дентал парадонт актив, или нещо такова беше.
Леко бременеене ви желая :)
[/url]
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #29 -: Август 29, 2012, 15:26:40 pm »
Момичета имам въпрос. Правили ли сте отделен преглед -фетална ехокардиография и при кого? По принцип при феталната морфология се оглежда и сърчицето, но явно не е достатъчно. Преепоръчаха ми го в периода 18-20 седмица и  събирам информация при кого е най-добре да се направи. Ще бъда благодарна на препоръки и координати.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #30 -: Август 29, 2012, 15:52:25 pm »
Мешко, вчера бях при доктор Томова по препоръка на мишанта и съм очарована от нея.

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #31 -: Август 29, 2012, 16:31:31 pm »
мешко, и аз ти препоръчвам доц.Томова.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #32 -: Август 29, 2012, 16:42:46 pm »
Мешко, аз ходих преди 2 седмици в 3 градска при д-р Маринов. Впечатленията ми са отлични. Препоръчан ми е от следящия ме АГ. Прегледът обаче се прави 22-25 г. с.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #33 -: Август 29, 2012, 22:21:17 pm »
Да се похваля. Днес успях да си купя дънки, черен панталон, чорапогащници и сутиен за бременни   :lol: Сутиенът даже се оказа, че е за кърмачки. Мно-о-го съм доволна! И всичко за 126 лв., а дори не бяха в намаление!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #34 -: Август 29, 2012, 22:45:44 pm »
за фе при доц. Томова или д-р Велковски от трета градска болница, все пак е кардиологична болница. аз бях при Томова.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #35 -: Август 29, 2012, 22:54:42 pm »
Боги, сега ако издадеш и откъде ...

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #36 -: Август 29, 2012, 23:35:07 pm »
Аз ходих на ФЕ във Фемина при д-р Спасов и сега и с Жорето и съм много доволна от него.До сега само хубави мнения за него съм чела и аз самата съм доволна.

Имам направление за ендокринолог,но е валидно до 15-ти септември.Да препоръчате някой добър.То едвали ще може толкова скоро да ме приеме ,но да опитам.
<br />
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #37 -: Август 30, 2012, 06:44:29 am »
Боги, сега ако издадеш и откъде ...
От H&M. Отидох заради сутиена и чорапогащниците, че ми се сториха на добра цена. Снощи правих модно ревю на мъжа ми. Човекът оцени по достойнство сутиена и ми препоръча да си купя и други цветове.  :wink: А на дънките и панталона много се забавлява. Тъй като са тип "капри" и са по краката, коремът ми изглежда още по-голям. И без това май предимно на корем раста - 108 см. е вече!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #38 -: Август 30, 2012, 07:46:53 am »
Включвам се във вашата тема.  :wink:
Знаете, че обичам да ви чета, с голямо удоволствие "попивам" всичко и се уча.  :lol: Знам, че мястото ми все още не е тук, но... надявам се и това да стане.

Успех и кураж на всички бъдещи мамита.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #39 -: Август 30, 2012, 08:07:42 am »
Боги,а адресче на магазина :)И аз раста само на корем.Все още се разнасям с летните рокли,ама идва есен.