0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #60 -: Декември 02, 2012, 00:35:19 am »
Мен не ме е боляло много, не и толкова, че да не мога да вървя примерно. По-скоро дискомфорт и то бих казала от газа, а не от разрезите. Мецани добре ви е посъветвала - максимално се движете, не залежавайте. Успех, момичета, всичко ще е наред, стискаме палци за добри новини и да пишете как е минало :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #61 -: Декември 02, 2012, 07:22:26 am »
 sixsens, обезателно ще пиша, само веднъж да мине,за да се успокоя, че сега постоянно ме притиска едно притеснение,а и малко страх :(
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #62 -: Декември 05, 2012, 13:38:12 pm »
Здравейте вчера доки ми каза в неделя т.е. деня преди операцията да изпия X-prep с 3 литра вода, за да се изчистя вместо клизма,то и клизма ще има но на другата сутрин.Та се чудех някой от вас пил ли е такова очистително знаете ли след колко време почва да действа,той каза да го изпия в 14ч., а в 16ч. трябва да съм в болницата и ще пътувам през това време и може ефекта да ме хване по пътя :(Чудех се дали става да не ям целия ден преди операцията и да го изпия сутринта за посигурно?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #63 -: Декември 05, 2012, 13:57:23 pm »
Аз пих мисля точно този препарат, на опаковката му е показана дозировка според килограмите на човек, така е едно саше не мисля, че ще ти свърши работа.Едно пликче се разтваря в един литър вода, трябва да се изпие за 40 мин.Спри да ядеш на обяд предния ден, а водата я спри към 21 часа.Също така го приеми задължително предния ден около 14 часа, хубаво е да си в болницата вече, защото бързо започва да действа.

Не става, да не ядеш целия преден ден и да го изпиеш преди операцията.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #64 -: Декември 05, 2012, 14:09:36 pm »
И аз съм го пила и двата пъти същото. Точно както Маги казва стоят нещата,следвай инструкциите. На мен не са ми правили клизма.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #65 -: Декември 05, 2012, 14:09:59 pm »
Аз пих X-prep преди моята лапароскопия. Но си беше готов разтвор в шишенце, не отделни сашета. Изпий го към 14ч и спри храната и водата, както Маги те е посъветвала. При мен действието на препарата започна късният следобед, някъде към 17-18ч. Успех.
     
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #66 -: Декември 05, 2012, 14:12:15 pm »
Ох, да, забравих това да кажа - пих го готово разтворено, под формата на сироп беше. И наистина по-късно ме хвана, не веднага.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #67 -: Декември 05, 2012, 14:16:16 pm »
По-добър е вариянта със сиропа, защото със сашетата в един момент не можеш, просто организма ти отказва да изпиеш толкова много вода, за толкова кратко време, а и вкуса му е един сладникав, та ти се отщява.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #68 -: Декември 05, 2012, 14:22:39 pm »
А за колко часа горе долу му преминава действието?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #69 -: Декември 05, 2012, 14:32:52 pm »
Зависи от организма, мен ме държа до другия ден.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #70 -: Декември 05, 2012, 14:48:07 pm »
Да, до организъм е. При мен беше до късно през нощта.
     
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #71 -: Декември 05, 2012, 14:55:34 pm »
Леле значи и по пътя мога да имам проблеми ужас, сега и това трябва да го мисля :(
И все пак се чудя защо точно към 14ч. се пие неможе ли поне към обяд да го изпия, за да мине първия и може би най-силен ефект в нас
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #72 -: Декември 05, 2012, 15:09:42 pm »
Така пише на опаковката, да започен прием към 14 часа.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #73 -: Декември 06, 2012, 00:22:05 am »
Елица, спокойно, няма да я свършиш в колата :lol: То не хваща веднага след като го пиеш, след няколко часа започва ефекта. При мен лично нямаше екстремни ситуации, просто по-често посещение на тоалетната, но не е било да не мога да стискам примерно и да търча като луда :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #74 -: Декември 06, 2012, 15:29:47 pm »
Здравейте аз днес направих изследванията утре ще ме консултира анестезиолог(д-р Игов от Тина Киркова, ако някой има отзиви от него да пише)и в неделя след обяда постъпвам, а в понеделник сутринта е лапарото.Да кажа, че са самите изследвания, които са около 70лв. не съм плащала, защото първо платих избор на екип и за лапарото(общо 600лв.) и направление не съм носила освен за хоспитализация
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #75 -: Декември 06, 2012, 17:36:44 pm »
Здравейте!
Записвам се и аз да следя темата,защото през месец Януари края ще правя лапароскопия за премахване на тръбите.Моята лекарка ми предложи да правя в Тина Киркова при д-р Бечев ако не се бъркам.Ще помисля има време до тогава.
elica55 виждам, че и ти ще правиш там,а при кой лекар ако е удобно да споделиш.Пожелавам ти всичко да мине благополучно.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #76 -: Декември 06, 2012, 18:34:56 pm »
 amanda екипа ми е от д-р Христов и д-р Баев, а анестезиолога е д-р Игов избора струва 450лв., а лапарото 150лв.Моето лапаро е в понеделник и в сряда трябва да се прибере след което ще пиша отзиви
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #77 -: Декември 08, 2012, 10:23:21 am »
Момичета утре постъпвам за лапароскопията, която ще е в понеделник, стискайте ми палци, защото мноого ме е страх :(
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #78 -: Декември 08, 2012, 10:36:47 am »
elica55 имаш много стиснати палчета от мен :)
Опитай се да се успокоиш и ще видиш, че всичко ще мине като по вода и много бързо.
  
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #79 -: Декември 08, 2012, 10:38:39 am »
zuzenceto, дано да си права и всичко да мине добре, че сега имам чувството, че ще умра :( :( :(