0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #260 -: Юли 03, 2013, 19:56:35 pm »
НЯКОЙ ДА СИ ИЗКАЖЕ МНЕНИЕТО щЕ СЪМ МНОГО БЛАГОДАРНА ТОВА ПИшЕ НА ЕПИКРИЗАТА ОТ ЛАПАРОСКОПИЯТА
ИН СИТУ:
1.Обширни сраствания на оментум майос към двата андекса,тялото на матката и кавум Дъгласи.
2.Сактосалпингс на лява маточна тръба,унищожен фибриален апарат,прирастнал към яйчника и задния лист на плика лата.
3.Обширни сраствания около дясна маточна тръба,обтурирана в истмичния участък,с частно запазен фимбриален апарат,срастнал към задниш лист на плика лата и тазовия перитонеум на кавум Дъгласи.
4.Сраствания на оментум майос към фундус утери.
Отстраниха сее сраствания с биополярна коагулациш около тръбите,яйчниците и тялото на матката.Извърши сее дефинитивна хемостаза.
Извърши се типична левостранна лапароскопска тубектомия на маточна тръба.
През апарата на шулце се извърши хромопертубация
Дясната маточна тръба не пропуска контрастна материя

Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #261 -: Юли 03, 2013, 21:31:37 pm »
Здравей, KISSME!
С две думи - с нефункциониращи тръби си. Аз бях с подобна диагноза, само че при мен беше хидросалпинкс. Лявата ти тръба е отписана, с унищожен фимбриален апарат е безполезна, да не говорим, че с този сактосалпинкс става и опасна при едно ин витро и бременност. Дясната тръба е запушена откъм матката, доколкото успявам да разбера, т.е. и тя е безполезна. Доколкото става ясно от епикризата, лявата тръба е отстранена, дясната не пропуска. Отстранили са ти сраствания в коремната кухина, около яйчниците, тръбите и матката. Вероятно си имала прекарана Тазово-възпалителна болест или някаква инфекция, по принцип тя причинява този тип сраствания. И аз бях така.
Пътят ти оттук нататък е ин витро, но това не бива да те плаши. Важното е, че изход има! Дай си почивка, изкарай едно спокойно лято и на есен ще го мислиш. Няма страшно, ще се наредят нещата. Моите и двете тръби са отстранени, но с ин витро успях да забременея, както и много други жеени в това положение.
Успех и не се отчайвай! Вече си една стъпка по-близо!

П.С. Дано се включи и Мели, че да разтълкува точно медицинските термини.
« Последна редакция: Юли 03, 2013, 21:33:36 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #262 -: Юли 04, 2013, 07:42:12 am »
Здравей, KISSME!
С две думи - с нефункциониращи тръби си. Аз бях с подобна диагноза, само че при мен беше хидросалпинкс. Лявата ти тръба е отписана, с унищожен фимбриален апарат е безполезна, да не говорим, че с този сактосалпинкс става и опасна при едно ин витро и бременност. Дясната тръба е запушена откъм матката, доколкото успявам да разбера, т.е. и тя е безполезна. Доколкото става ясно от епикризата, лявата тръба е отстранена, дясната не пропуска. Отстранили са ти сраствания в коремната кухина, около яйчниците, тръбите и матката. Вероятно си имала прекарана Тазово-възпалителна болест или някаква инфекция, по принцип тя причинява този тип сраствания. И аз бях така.
Пътят ти оттук нататък е ин витро, но това не бива да те плаши. Важното е, че изход има! Дай си почивка, изкарай едно спокойно лято и на есен ще го мислиш. Няма страшно, ще се наредят нещата. Моите и двете тръби са отстранени, но с ин витро успях да забременея, както и много други жеени в това положение.
Успех и не се отчайвай! Вече си една стъпка по-близо!

П.С. Дано се включи и Мели, че да разтълкува точно медицинските термини.
Izvinqvaite 4e pak pi6a na latinica ama laptopa mi se bygva i nqmam bg ezik!!!!
Mnogo ti blagodarq za iz4erpatelniq otgovor stana mi malko krivo no 6tom ti kazva6 4e ima izhod zna4i nqma da go mislq mnogo o4ite mi se napylniha :(mnogo mnogo ti blagodarq
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #263 -: Юли 04, 2013, 15:26:17 pm »
здравей Kissme .според мен нямаш смисъл от тези тръби .моят проблем беше почти същия и се подложих и на втора лапароскопия за премахване на маточните тръби .няма нищо страшно .според мен успехът с такива тръби е нищожен .аз забременях след второ ин-витро и сега си имам една кукла ,която скоро ще стане на 2 години .когато правих първата ин -витро процедура тръбите ми не бяха махнати и именно това доведе до неуспех .имах страшно много сраствания и хидросалпингс .и за миг не сам се съмнявала  в избора си . след като няма смисъл от тях по до добре да да ги няма .знам ,че ти  ще успееш .желая ти много късмет :bori_015:
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #264 -: Юли 04, 2013, 16:27:37 pm »
здравей Kissme .според мен нямаш смисъл от тези тръби .моят проблем беше почти същия и се подложих и на втора лапароскопия за премахване на маточните тръби .няма нищо страшно .според мен успехът с такива тръби е нищожен .аз забременях след второ ин-витро и сега си имам една кукла ,която скоро ще стане на 2 години .когато правих първата ин -витро процедура тръбите ми не бяха махнати и именно това доведе до неуспех .имах страшно много сраствания и хидросалпингс .и за миг не сам се съмнявала  в избора си . след като няма смисъл от тях по до добре да да ги няма .знам ,че ти  ще успееш .желая ти много късмет :bori_015:
Mnogo ti blagodarq za mnenieto ti kakto i na drugite koito si izkazaha mnenie i za towa koeto mi razkazaha mnogo vi blagodarq i za podkrepata za6toto imam nujda makar 4e ne vi poznavam li4no iskrenno jelaq na wsi4ki koito wse o6te 4akat zavetnata cel skoro da im se osy6testvi
v ponedelnik 6te se widim s moq lekar i 6te re6im kakvo da pravim!!!uspeh na wsi4ki wi
izvinqvam se za poreden pyt 4e pi6a na latinica
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #265 -: Юли 05, 2013, 16:45:28 pm »
KISSME, разбира се, че има изход, не се отчайвай. Нещата малко по малко ще се наредят. Знам какво ти е, но се свиква с тази мисъл. Важното е да приемеш, че това е правилния път. С такива тръби - никакъв шанс, така че и да ги имаш - все тая, даже по-лошо, защото ще ти правят проблем. По-добре да ги няма, за да няма спънки при ин витрото.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #266 -: Юли 07, 2013, 21:54:00 pm »
KISSME, разбира се, че има изход, не се отчайвай. Нещата малко по малко ще се наредят. Знам какво ти е, но се свиква с тази мисъл. Важното е да приемеш, че това е правилния път. С такива тръби - никакъв шанс, така че и да ги имаш - все тая, даже по-лошо, защото ще ти правят проблем. По-добре да ги няма, за да няма спънки при ин витрото.
Да така е знам че по хубаво да ги няма ако не функционират отколкото да ги има защото не само че пречат за ин витрото.Предполагам че като свикна с мисълта ще ми е малко криво но все пак има много като мене и са го минали този път и вече имат положителен резултат!Много Ви благодаря за подкрепата и желая на всичко успех!!!!
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #267 -: Юли 12, 2013, 17:23:24 pm »
здравейте отново снощи дигнах температута повращах и ме боли зоните където са разрезите това нормално ли е
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #268 -: Юли 13, 2013, 01:46:28 am »
Не, не е нормално! Отивай веднага на лекар! Да ти огледат шевовете и задължително гинекологичен преглед с ехограф!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #269 -: Юли 13, 2013, 07:30:09 am »
Не, не е нормално! Отивай веднага на лекар! Да ти огледат шевовете и задължително гинекологичен преглед с ехограф!
да аз още снощи му се обадих днеска е нощна смяна и ще отида при всички случай аз май грипче съм лепнала но и щефовете ме болят той снощи ми каза един антибиотик да си взема и си го взех и като го пих съм малко по добре охх ама нали с ехограф ама не вагинален и няма да ми бъркат че направо ...
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #270 -: Юли 20, 2013, 09:46:59 am »
KISSME дано да си вече по- добре
На мен също ми предстои лапароскопия и се чудя назначеното ми ЕКГ при кардиолог ли трябва да го направя или може и при ЛЛ?Лекаря ми го иска 2-3 дни преди операцията,както и останалите ПКК и СУЕ
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #271 -: Август 07, 2013, 13:11:53 pm »
Мина и моята лапароскопия и вече се възстановявам в къщи.Тръгнах от Бургас със диагноза сактосалпингс и съмнения за миомен възел,върнах се от Варна с две проходими тръби и нищо подобно от изброените.Само като си помисля,че за малко щях да направя лапароскпоията тук в Бургас  8O!.Имам секцио от преди близо 7 год и при него лекаря/Иванов от Бургас/ си е оставил ръцете.Залепил ми е матката за пикучния мехур и е захванал едно черво от лявата страна  .На цветната снимка се виждаше как дясната тръба още в началото прави джоб и не пропуска,Душепеев тук ми каза че е сактосалпинг и че няма нищо страшно да остана с една тръба.Много съм благодарна на д-р Славчев от Варна,невероятен специалист е  :)
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #272 -: Август 07, 2013, 13:40:08 pm »
Браво, Reni, че нещата са се развили така добре  osi_9
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #273 -: Август 08, 2013, 11:31:40 am »
Нормално ли е след лапароскопия да ми тече мензис ,а не зацапване само?Освен това имам и съсиреци.Лапарото ми се падаше на 16 ден от цикъла и доктора ми е махнал и жълтото тяло ,по пътя на логиката щом няма прогестерон си ми идва нормално,но с такива съсиреци... :(
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #274 -: Август 27, 2013, 11:53:57 am »
Аз пак с въпрос и наистина този път съм доста притеснена.Минаха от лапароскопията 22 дни и днес  2 часа след секс имах две капки ярка,чиста кръв  8O.Преди два дни ни беше първия секс,днес втория преди това не сме правили.Нищо не ме боли просто тази кръв наистина ме плаши.По всяка вероятност тези дни ще е и овулацията,защото вчера доста ме наболяваше десния яйчник точно като при О.Получавала съм друг път розова овулация,но кръвта винаги е била примесена с ЦС,а сега е чиста.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #275 -: Август 27, 2013, 17:36:35 pm »
Здравейте,
Пиша с въпрос, на 21ви юни ми направиха лапароскопия по спешност заради спукана функционална киста на левия яйчник. Лапароскопията я направи д-р Попов във Вита, всичко стана много бързо. Имах болки от седмици и ходих редовно на какви ли не прегледи, вкл. и на гинеколог и киста не се виждаше до 2 седмици преди това.
За съжаление ми е трета лапароскопия - първите две са ми преди години от извънматочна - съответно операция и реоперация в МД при д-р Божилов, отново по спешност и за съжаление без много да съм информирана, иначе никога нямаше да отида там. Чак сега при третата лапаро разбрах, че са ми махнали лявата тръба. Д-р Божилов ме уверяваше как ми я е запазил и всичко е наред, а ние опитваме за дете всеки месец, като пълни идиоти.
Сега поне уж съм наясно със ситуацията си. Възстановявах се добре в началото без сериозни оплаквания. Дойде ми и първия цикъл около месец след операцията - горе - долу нормално. От няколко седмици обаче съм със сериозни болки в ляво. Отидох на преглед, увериха че ме всичко ми е наред. Овулацията се падна отляво и си помислих, че в крайна сметка може и да е от това болката. Предписаха ми физиотерапия - микровълни и ултразвук с Дипрозон, ако евентуално има някакви малки сраствания след лапароскопията. Започнах я, но ми дойде втори цикъл, съвсем навреме, много болезнен, вчера изхвърлих много съсиреци и после все едно спря цикъла, което никога не ми се е случвало толкова рязко, но болката  остана - не долу ниско както обикновено ме боли при цикъл, а в ляво. Все едно имам топка болка горе - долу където е яйчника. Случвало Ви се е подобно нещо и считате ли, че е нормално? Докторите ме убеждават, че всичко ми е наред, но аз съм доста психирана, защото и преди да ме оперират ми обясняваха същото, а ужасните болки продължават...


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #276 -: Август 27, 2013, 22:08:42 pm »
Моето мнение е, че трябва да се консултираш и с друг лекар. Според мен не е нормално да имаш толкова продължително време болки. :? Аз лично не съм имала такива болки след моята лапароскопия, но моят случай е много по-различен от твоя.




Quiet people have the loudest minds.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #277 -: Август 27, 2013, 22:16:31 pm »
Здравей! Съветвам те да посетиш читав репродуктивен специалист. Д-р Попов прегледа ли те след тези оплаквания или ходи другаде?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #278 -: Август 28, 2013, 14:47:08 pm »
Аз ходя във Вита по принцип при д-р Антоанета Илиева, преди операцията и двамата с Попов ме прегледаха и казаха, че проблемът ми не е гинекологичен. Като цяло съм много доволна от отношението и вниманието, но за съжаление не се оказаха прави.
След операцията минах контролен преглед при Попов, след което той излезе отпуска, два пъти ме преглежда Илиева и веднъж ходих с направление в Студентска поликлината при д-р Атанасова, преди да започна физиотерапия /по това време и Илиева беше отпуск/. На всичките прегледи и тримата ме уверяват, че не виждат проблем. Пускана ми е микробиология, урина - всичко е чисто, няма данни за възпаления, инфекции и др. Болките обаче продължават, а аз ставам все по- притеснена.


*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #279 -: Август 29, 2013, 13:47:58 pm »
Болките обаче продължават, а аз ставам все по- притеснена.
На мен за подобни болки ми изписаха 10 дни Вибрамицин (2х1). На ехографа 1-2 месеца не се виждаше нищо и после изведнъж видяха, че целият ми корем е в течност от някакво възпаление и ми предписаха антибиотика. Обаче дотогава ми казваха, че си внушавам  :?.

П.П. Също като теб правих разни изследвания и бяха добре, но трябва да разровя какви бяха. В крайна сметка всички се направиха, че нищо не се е случило, а двумесечната болка си остана за моя сметка.
« Последна редакция: Август 29, 2013, 13:52:35 pm от lili2011 »