0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #220 -: Април 29, 2013, 13:28:47 pm »
Извинете, че пускам 2 поста един след друг, забравих да попитам... iliyana_dm, на 26.02 е била фенестрацията ти и цикълът ти дойде на 27.04, така ли? През това време приемала ли си някакви медикаменти?
Дали не е възможно моят цикъл да дойде след толкова време? Моята фенестрация беше на 26.03, т.е. може да ми дойде до или около 27.05?  :oops: Ох.. стискайте ми палци да дойде по-бързо  :?




Quiet people have the loudest minds.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #221 -: Април 29, 2013, 13:29:36 pm »
Starshine, новините и при теб са обнадеждаващи! Надявам се нещата малко по малко да се наредят.

Момичета, при тези добри резултати след фенестрацията целта е максимално бързо да се постигне бременност. С времето е възможно пак да се задълбочи СПКЯ. Затова, не губете време, действайте активно, ако не стане съвсем естествено до 2-3 месеца, ако трябва пробвайте с лека стимулация или инсеминация.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #222 -: Май 01, 2013, 13:18:12 pm »
привет на всички, при мен след вече почти 7 месеца след лапарото се оказа че отново няма О и сега минавам пак на клостилбегит следващия месец като вече вземам и сиофор, за подобряването на дейноста на тези яйчници, които неискат да работят както трябва и това е. :(
 надявам се при вас момичета по скоро да се получат нещата и да се похвалите.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #223 -: Май 03, 2013, 09:24:16 am »
Извинете, че пускам 2 поста един след друг, забравих да попитам... iliyana_dm, на 26.02 е била фенестрацията ти и цикълът ти дойде на 27.04, така ли? През това време приемала ли си някакви медикаменти?
Дали не е възможно моят цикъл да дойде след толкова време? Моята фенестрация беше на 26.03, т.е. може да ми дойде до или около 27.05?  :oops: Ох.. стискайте ми палци да дойде по-бързо  :?

Здравей Starshine, по време на фенестрацията бях на Диане. На 15.03 изпих последното хапче и на 18.03 ми дойде. След 15.03 останах само на Сиофор. Така че сега ми е втория МЦ след фенестрацията, но е първият естествен. Стикскам палци скоро и при теб да се появи  :)
Предният месец правих тестове за овулация от 11-ти до 21-ви ден. Всички бяха отрицателни  :balk_144: Този месец пак ще пробвам.
Междувременно ще изследвам и антимюлеров хормон, изчаквам да мине още малко време след Диането. Както sixsens е писала, ако до 2-3 месеца няма резултат и в замисимост от стойностите на хормона - докторът каза, че има различни варианти за стимулации. Искрено се надявам да не се стига до тях, а всичко да се получи по естествен път.
Стискам палци на всички и дано се заредите с много положителни моменти през празниците.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #224 -: Май 03, 2013, 13:53:00 pm »
iliyana_dm, при мен О имаше чак на третия месец след фенестрацията, лошото беше че я имаше само два месеца, тъкмо да се зарадва човек и пак на ново.В твоя случай е рано да се ядосваш и тормозиш.
ти понеже спомена , че пиеш сиофора, чувстваш ли някакви сранични ефекти. на мен като чели ми се гади от най-различни храни от него и се чудя дали ще отмине това като свикне организма с него.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #225 -: Май 03, 2013, 19:02:57 pm »
Момичета, здравейте! Много ви благодаря за отговорите и съветите! Иииииииии сега да ви се похваля днес дойде първата ми естествена менструация! Адски съм щастлива.!  :D От снощи усещах някаква тъпа болка ниско.. и днес около обяд - изненада! :lol: Така се зарадвах, че чак ми избиха сълзички  :lol: Сега съм по-спокойна, надявам се всичко да върви така добре и другият месец. Общо взето цикълът ми дойде точно 37 дни след фенестрацията, и 21 дни от започване на Сиофор-а. Сега нямам търпение да минат празниците и да се обадя на лекарката и от другият месец да започваме да действаме по същество :wink: Пожелавам ви приятно прекарване на празниците.. и отново много ви благодаря за съветите и помощта  :D  :bighug:

buterfly83, аз лично нямам никакви странични ефекти от Сиофор-а, освен, че понякога когато го пия преди да ям (по упътване се пие след хранене) ми става мнооого тежко, аз приемам от 1000 мг. - 1 таблетка на ден - разделена на 2 - сутрин и вечер.




Quiet people have the loudest minds.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #226 -: Май 06, 2013, 15:27:56 pm »
Здравейте!
Имам нужда от Вашия съвет!
При направена цветна снимка тръбите са срастнали.
Утре ще правя хистеро, но защо искат и лапаро?
Те тръбите са срастнали?
Говорих пак с лекаря и тя каза има съмнение за хидросалпигс и спазъм
при цветна снимка?
Ама какъв хидросалпигс? Те са срастнали тръбите!
Ако можем ми кажи съвет?
Те са лекари и решават!
Аз им се доверявам!
Но тя ми каза хистеро!
Аз исках и лапаро и тя го записа.
т.е. тя не го реши а аз с моето незнание.
го предложих.
Моля само за съвет?
Благодаря предварително!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #227 -: Май 07, 2013, 16:00:32 pm »
Здравей!
Принципно е по-добре да се направи лапароскопия. Лапароскопията дава възможност да се огледа коремната кухина и нейните органи( в това число яйчници, матка, маточни тръби). Хистероскопията представлява директен оглед на маточната кухина.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #228 -: Май 27, 2013, 12:25:39 pm »
Здравейте,аз съм нова във форума и така като ми предстои лапароскопия искам да поптам д-р стефанов от плевен дали прави лапароскопия.Благодаря ви предварително:)
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #229 -: Май 27, 2013, 13:02:50 pm »
Деси, мисля че не прави лапароскопии той.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #230 -: Май 27, 2013, 13:15:35 pm »
Благодаря ти Маги:)
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #231 -: Юни 11, 2013, 14:19:33 pm »
здравейте на мене ми предстой лапаро искам само да попитам консултациата с анестезиолог кога са прави деня преди да ме приемат в болницата или когато пускам другите изследвания като пкк суе биохимия екг фибриноген и т.н 
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #232 -: Юни 11, 2013, 16:25:16 pm »
 При мен консултацията с анестезиолог бе в деня на постъпване в болницата. Моят съвет е да се обадиш в клиниката и да попиташ за кога е назначена консултацията с анестезиолога.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #233 -: Юни 12, 2013, 10:54:28 am »
При мен консултацията с анестезиолог бе в деня на постъпване в болницата. Моят съвет е да се обадиш в клиниката и да попиташ за кога е назначена консултацията с анестезиолога.
Много ти благодаря за отговора по принцип на 20 очаквам МЦ и тогава на 3 ден се пускат изследванията така ми каза сестрата и когато са готови изследванията отивам да уточним дата с лекаря за лапароскопия нали така ?ЕКГ и пише от личния лекар
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #234 -: Юни 12, 2013, 13:01:06 pm »
Да и ЕКГ се прави. При мен ЕКГ-то го направиха в деня на постъпване в болницата. В същия ден най-вероятно ще пуснеш ПКК и урина.
Трябва да вземеш направление от личния лекар, мисля беше направление номер 7.


Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #235 -: Юни 12, 2013, 13:28:59 pm »
Да и ЕКГ се прави. При мен ЕКГ-то го направиха в деня на постъпване в болницата. В същия ден най-вероятно ще пуснеш ПКК и урина.
Трябва да вземеш направление от личния лекар, мисля беше направление номер 7.
Много ти благодаря за информацията :)) Малко ме е страх но и това ще мине нали е за хубаво :)
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #236 -: Юни 12, 2013, 14:30:01 pm »
Няма жена, която да не се е страхувала преди първата лапароскопия. Опитай се да бъдеш спокойна доколкото ти е възможно. Ще видиш, че изобщо не е страшно.
Успех!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #237 -: Юни 14, 2013, 18:11:27 pm »
Няма жена, която да не се е страхувала преди първата лапароскопия. Опитай се да бъдеш спокойна доколкото ти е възможно. Ще видиш, че изобщо не е страшно.
Успех!
Здравейте момичета искам да питам нещо и дано някой да ми отговори
От ин витро центъра в който аз ще ми правят лапаро ми дадоха едно листче с изследванията който трябва да пусна
Пише ми
Документи от личен лекар
1ПКК+СУЕ
2 биохимия:глюкоза,общ белтък албумин урея креатинин ,АСАТ,АЛАТ фибриноген
3 фиброноген +вр. кървене+вр съсирване
ОТ инвитро центъра ми казаха че се пускат от 3 до 5 ден на МЦ а ЛЛ каза че не е верно пускат ли се когато искам на кой да вярвам!Той трябва ли да ми даде направление за тях или аз си ги плащам не ми е много ясно може ли някой дда ми пише
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #238 -: Юни 14, 2013, 19:08:32 pm »
Изследванията, които са ти написани могат да се направят във всеки един ден от месечния цикъл. ПКК се пуска сутрин на гладно.
За изследванията можеш да вземеш направление от личния лекар. Обаче ако ин витро центърът, чиято пациентка си, не работи със ЗК и държи да направиш изследванията в тяхна лаборатория, то тогава направлението от ЛЛ е излишно.
Най-добре се обади и попитай дали работят със ЗК.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #239 -: Юни 14, 2013, 20:55:40 pm »
Изследванията, които са ти написани могат да се направят във всеки един ден от месечния цикъл. ПКК се пуска сутрин на гладно.
За изследванията можеш да вземеш направление от личния лекар. Обаче ако ин витро центърът, чиято пациентка си, не работи със ЗК и държи да направиш изследванията в тяхна лаборатория, то тогава направлението от ЛЛ е излишно.
Най-добре се обади и попитай дали работят със ЗК.
да работят със здравната каса защото лапароскопията няма да е плащам минава по клиничната пътека но защо личния лекар не иска да ми дава направление?а верно ли е че изследванията са валидни само 7 дни,но сестрата която ми даде листчето с изследванията ми каза че когато съм готова с изследванията отивам и си запазвам час за лапароскопията с лекаря който ще ми е прави?Офф всичко ми стана каша в главата направо незнам
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!