0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #60 -: Април 25, 2012, 13:56:47 pm »
Вени нееееее  :lol: Тез  думи са ЗАБРАНЕНИ до 21.00 у нас

Иначе какво му е на кирпича, какво те притеснява? Ако ще ходите на село - само за буболечки внимавайте.

И за слънцезащитния крем - ух не помня ... ама според мен не на пряка слънчева светлина
« Последна редакция: Април 25, 2012, 13:58:35 pm от Fussii »
В очакване ....
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #61 -: Април 25, 2012, 14:17:32 pm »
Едно време баба казваше, че до 40-тия ден бебетата не трябва да излизат от вкъщи и като излязат първото им посещение е в църквата за сарандисване (майката благодари за бебчо, а бебчо го благославят), като се носи питка за здраве и прохождане (във всичко - в света и във вярата). После се ходило навсякъде. Сега, гледам, има чужденци, които след първата седмица от раждането и хукват на екскурзии. Изборът си е твой. Иначе, може да му сложиш поне някаква осветена мънчика иконичка (синичка), в някое джобче или в количката. Има и филакто против уроки, ама не знам дали ще ти се намира под ръка такова. Пък и то на село, кой ли толкова ще го гледа?! Кирпича си е кал (и други неща да не споменавам) и в него най-вероятно може да живеят бубулечки, така че се пази. Поне на село в старите кирпичени къщи имаше буболечки, даже малки скорпиончета, които ние като деца хващахме. За слънцето - чужденците с новороденото мажеха с нещо бебето, но не обърнах внимание с какво, съжалявам.
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #62 -: Април 25, 2012, 14:19:57 pm »
а, Фуси, не за нас, с нашите реакции към насекоми ей сега съм го кукнала на село, не, не, преди юни, когато  е и топло там, няма да иде. За бебето на снаха ми иде реч, защото почти не го извеждаха 40 дни, а сега изведнъж насред цъфтящи полени и пчели и паяци.

Добре си забранила думите, ама още по-добре, че те слушат. Мразя да има мачове пред 22 часа, защото тогава няма сила на земята,която да спре "обичта" към съдята (то и рима има)

8O Това пък защо???

Питах тези неща, защото за всичко свързано с планина съм прекалено предпазлива. А може би не съм права и сега мога да вкарам муха в главата на снаха ми за прекалена предпазливост.
Израстнах на морето и знам от какво да се пазя, от какво да пазя и Ники там, как се реагира на някакви ситуации. А с планината нямам никаква идея. Миналата година, при вече голямо дете, ако ти покажа снимка на огромна издутина (диаметър 4 см.) ухапано от нещо (паяк) и болезнено ще ме разбереш :lol: Аз съм изключително предпазлива към всичко свързано с планина, палатка и къмпинг насред нищото, и без бърз достъп до болничен екип.

Роуз, аз ползвам слънцезащитно, защото вече сме с две бенки и при най-малкото слънце слагам. За съжаление хубавата ми шведска козметика, от която бях най-довлна, вече не я внасят :( Обаче мисля, че снаха ми беше изразила несъгласие с ползването на козметика,но пък смело капе Вигантол :? Каква е връзката - без идея.

апропо, ти сега ще имаш нужда от висок фактор, нали знаеш?
« Последна редакция: Април 25, 2012, 14:22:09 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #63 -: Април 25, 2012, 14:26:38 pm »
Жасминче, аз ли? Не, не знам, защо?
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #64 -: Април 25, 2012, 14:39:34 pm »
Кожата ти е по-чувствителна в момента и няма да се пигментира правилно ако не внимаваш, а ще станеш на петна :) Хубаво мажи лицето, шията и ръцете.
Използвай и дълбока хидратация за лице и ръце с много липиди - ако ти е суха кожата Ексципиал Неутрал или обичания от всички ни крем за всяка възраст - А-дерма Екзомега :D
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #65 -: Април 25, 2012, 14:39:59 pm »
Фусита, благодаря ти имах изключителна нужда!  :lol:

Стискам палци за операцията!
И моята любима скала има подобен проблем, но още не се е решил
на тази крайна мярка!


Много ми е чудно, зор да е у дома 40 дни туй бебе,
сега юруш на полето! Жаси вярно странни птици около теб!

Ние за протокола бавно и славно оздравяваме!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #66 -: Април 25, 2012, 14:46:02 pm »
Благодаря ти, Жасминче. Ще внимавам. Много не обичам да ходя по слънцето, защото ми става лошо. Сега като си помисля, че 8-мия месец се пада през август, направо никъде няма да ходя цял месец, съмо вкъщи на климатика. Иначе крем против стрии съм си харесала този: http://www.palmers.bg/Cocoa-Butter-Formula-Palmer's-Cocoa-Butter-Formula-Tummy-Butter-5-49.htm Как ви се вижда?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #67 -: Април 25, 2012, 14:47:08 pm »
Аз съм го ползвала, доволна бях от него, но всичко си е до кожа - ако ще се цепи си се цепи и никакви мазила не я спират :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #68 -: Април 25, 2012, 14:51:26 pm »
Гери, късмет за Мама!
Предполагам как я мислиш...прегръщам те!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #69 -: Април 25, 2012, 14:55:32 pm »
Аз съм го ползвала, доволна бях от него, но всичко си е до кожа - ако ще се цепи си се цепи и никакви мазила не я спират :?

Абсолютно.
Мише, Миташки кога пак е при "ми не те харесвам беее" :lol:
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #70 -: Април 25, 2012, 15:16:38 pm »
Мише, Миташки кога пак е при "ми не те харесвам беее" :lol:

На 30.04-17.30 часа... но вече я харесва...
Тази реплика, беше първите 15 минути... 8) вече са приятели!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #71 -: Април 25, 2012, 15:58:23 pm »
Мише, Миташки кога пак е при "ми не те харесвам беее" :lol:

На 30.04-17.30 часа... но вече я харесва...
Тази реплика, беше първите 15 минути... 8) вече са приятели!


Мише, при кой лекар сте на 30ти? Че д-р Дучева излиза в много дълъг болничен...
И на мен ми се налага интервенция, малко по спешност, която щеше да ми е най-спокойно, ако тя я правеше.

Гери, дано майка ти се възстанови!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #72 -: Април 25, 2012, 16:05:24 pm »
Цвете, последния път тя работи проблемното зъбче, в болничен беше и тогава!
Дойде защото я помолихме, заради създалата се ситуация!
На 30 предполагам пак тя ще бъде, за да го пломбираме!
Дано намериш решение за своя проблем!  :hug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #73 -: Април 25, 2012, 16:17:59 pm »
Вени, нямах време да пиша много и не си ме разбрала!
Исках да кажа, че е малко детето за такива експерименти според мен. Аз не бих го завела детенце! :oops:
Аз съм на принципа с дете по възможност близо до лекар и аптека, щото ние сме от най-кротките и търсещи белята  :oops:

Мише, ще се справите, щом веднъж е разрешил, предполагам сега няма да го боли при пломбирането.

Ние на същата дата ще щурмуваме една къща на кариеса. Зъбчето е горе и сигурно по-трудно ще се работи. Лошото е че е тръгнало между две зъбчета. При нея това е проблема - много тесни разстояние между зъбите и там явно задържа храна, колкото и да се опитвам да почиствам дори и с клечица. :( А между предните пък има голямо разстояние и юздичка, която вероятно ще трябва да отстраняваме. :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #74 -: Април 25, 2012, 16:39:19 pm »
yana-v, същото се получава и при Митака,
кариесите са все ниско долу до венеца м/у две зъбчета.
Леко да минава и при вас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #75 -: Април 25, 2012, 16:48:33 pm »
Пак, да се отчета... Нали сме с връзки, пуснали днес следобед, леля ми да я види за малко. Мърдала си краката и ръцете, усмихнала и се дори, което надявам се, че означава, че я е познала. За момента ще седи с тръба, докато не и се изчистят дробовете. Ох и само да оздравее и двамата с баща ми ще ги "наритам" да спират цигарите, защото аз нерви вече нямам  :x, не може вече четвърта година подред, все някой по операционни и с не знам какви си диагнози, на края ще взема да запиша една медицина...

Фуси, смях, смях, ама пожелавам операцията да мине леко и да се оправи човека, защото знам какво е да си с дискова херния, макар че аз не съм стигала до операция.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #76 -: Април 25, 2012, 17:23:32 pm »
Гери, огромни стиснати палци от мен! Да има сили и дух жената - това е много важно! Успех от сърце
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #77 -: Април 25, 2012, 18:34:48 pm »
Гери, радвам се заа добрите новини.  :bighug:
А това с мънистата при нас не върви много. Изсипани са всички  в една купа и редовно ни черпи Алекс със супа от тях.
Благодаря ви за препоръките и предложенията за игри и забавления. Ще ги приложа на практика едно по едно.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #78 -: Април 25, 2012, 18:38:47 pm »
Гери, дано новините всеки все да са добри  :bighug:

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #79 -: Април 25, 2012, 23:07:15 pm »
Гери, все така да са добри новините, че да вземат и цигарите да откажат!

Вени, май бях чела, че до шестмесечна възраст не се мажат със слънцезащитен крем. Да не го излагат на слънце просто! Аз лично не бих се юрнала с такова малко бебе някъде, където нямам нормални хигиенни условия. Ама тяхна си работа!