0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #40 -: Април 25, 2012, 07:12:00 am »
Inke Tinke, изключителни благодарности :flower: Имам спомен, че д-р Бърди беше писал за израстване, но не успях да го намеря.  :thankyousign:

Иванита, аз също не съм ползвала колан, не намерих смисъл, корема ми си висеше като торба дълго, чак сега 1,3 г. по-късно започна видимо да се прибира. Упражнения не правя, нито имам време, нито сили за допълнително натоварване след работа, бебе и домакинство (с което не се гордея разбира се). Ако имаш възможност виж темата за упражнения за корем, там има доста идеи.

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #41 -: Април 25, 2012, 08:27:49 am »
Сиа, да ти кажа за ролерите. Деси я качихме миналата пролет, тя пожела де. Караше, така да се каже, но чак сега вече мога твърдя че кара добре. Важното е да не я е страх и някой да й обясни техниката :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #42 -: Април 25, 2012, 08:35:33 am »
Иванита- на мен ми казаха така, матката се уголемява постепенно 9 месеца, за толкова време после се свива, докато не се прибере сама, ти няма да успееш да прибереш и външният провиснал вид на корема
плюс това малко са жените, според мен на които не им остава леко "поясче" малко под пъпа, трябва да си хипер слаба вероятно да го няма
аз не съм от дебелите жени, осбено от корема на горе бих казала че съм доста изпита, но определено корема ми, който винаги е бил плосък колкото и да съм била пълна сега си има лека въздушна възглавница :)
просто приемете, че няма да сте такива, каквито сте били преди раждането :)
Стефи вчера тръгна на художествена гимнастика, толкова е обсебена и щастлива
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #43 -: Април 25, 2012, 09:00:48 am »
А бе, аз знаех, че въпросът ми е малко "след дъжд качулка" :P , но да чуя и вашето мнение.
Jbrul, за един и същ лекар говорим  :) с разликата, че при теб май си е и ген, а други като нас ще трябва и да се поизпотят малко- във фитнеса например :lol:
 :balk_185: :balk_186:
Горчивата истина е, че аз напълнях след като родих, поради пустото слушане на този и онзи -"яж и пий за да имаш кърма" и т.н., то поне да се бяхме кърмили както трябва, ама това е друга тема. Та корема до голяма степен може и да е от  :eating: :eating:
 :lol:
Ще се правят упражнения и т'ва е - трябва да се показваме по бански лятото osi_15


*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #44 -: Април 25, 2012, 09:49:34 am »
Иванита,ако напълняването ти е след раждането и то само в областта на корема, обмисли посещение на ендокринолог. Натрупването на мастна тъкан в областта на корема е признак на инсулинова резистентност.

Стефи, благодаря за отзивите. При нас май баща й го предложи. Александра не е виждала друго дете с ролери, че да пожелае сама.
Замислила съм се да я заведа и на спортна гимнастика, но на Славия има само художествена май, всичко друго ни е далече.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #45 -: Април 25, 2012, 10:05:13 am »
аз само да кажа за ролерите, че в Лидл продават и са перфектни цена-качество. детските са 59 лв., за големи 69 лв. Баща й и той си купи и сега двамата препускат из парковете :lol:
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #46 -: Април 25, 2012, 10:17:55 am »
Стеф, прощавай за "невежеството" :), но на колко години е твоята красавица, която кара ролери? Че не съм наясно на каква вързас децата могат да се справят с тях.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #47 -: Април 25, 2012, 10:29:53 am »
Хоупче, точно на 5.6г. е, но на нея й се отдават такъв вид спортове, кара колело от 2.6г., научи се и ски да кара, катери се като маумана, но пък например по момическите хич не й вървят, изключително не гъвкава е, иначе има желание и ходи и на художествена гимнастика от миналата година, но е просто смешна картинка :lol:
Пробвай го, всяко нещо с времето си. Ето другата госпожица в къщи дори не иска да подкар аколелото, никакво желание :lol:
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #48 -: Април 25, 2012, 10:32:55 am »
Лидл наблизо нямам, ама ще разгледам из Май тойс, хем там има и протектори. Определено ще й взема, щом казваш, че Деси миналата година се е справила.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #49 -: Април 25, 2012, 10:49:45 am »
Гери, надявам се да имате добри новини.

Момичета, отново ви благодаря за подкрепата и извинявайте, че ви занимавах. Нещо се бях сдухала много яко.

Ммм, а идеи за забавление на момче, което от всичко се страхува  :? не иска да кара колело, не иска да кара скейборд, не иска да кара ролери. Не обича катерушки и пързалки, люлки - също. Ако може по цял ден в гората да е, ще му е най добре  :lol: :lol: :lol:
Сега сериозно - аз отдавна имам мерак двамата да караме ролери, но не го виждам поне две години още да се навие да се качи на такова нещо. Може би трябва аз да си взема и поне да ме вижда мен, че карам.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #50 -: Април 25, 2012, 11:03:35 am »
Кроки, тебешири и да твори навън. Радвам се, че пишеш за сдухването в минало време!

Иванита, корема ми се прибра малко повече от година след раждането. Колан не съм слагала.

Днес се роди дългочаканата принцеса на моя приятелка! Да е жива и здрава! Бебка е зачената благодарение на екипа на Щерев и изплака там  :D
« Последна редакция: Април 25, 2012, 11:46:40 am от midge »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #51 -: Април 25, 2012, 11:08:15 am »
Кроки, научи го да хербаризира листа и цветчета. Да ги разпознава. Ако все пак му се тича - намери му мрежа да лови пеперуди. Да събира жълъди, шишарки, кестени (то не им е сезон сега де) и да прави разни неща от тях.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #52 -: Април 25, 2012, 12:01:37 pm »
Чак сега пиша, защото вчера не я събудиха, само ни казаха, че реагира на болка, което аз реших, че е добър знак. Преди малко ми звънна брат ми казали му, че вече отваря очи, но нямало за момента да я изключват от апарата за дишане, защото е пушачка и дробовете и са пълни с храчки и ще им трябва време да се изчистят. Иначе била добре, каквото и да означава това. За мен е глътка въздух, иначе се мятам от сравнително спокойствие до пълна паника, ама това да ми е проблема, тя да се оправи другото е лесно... Ще ви държа в течение.

Сия, за фината моторика, освен да и вземеш, някоя мозайка с по дребни части да ги боде. Другото ми предложение е стан, можете и да и направите, предполагам, че сте правили в училище едно време, на една рамка гвоздейчета и се опъват конци и тя да тъче, провирайки с пръстчета конеца. На Ели и дадох моя, но бързо и мина мерака. Сега има едни комплекти за низане на герданчета и гривнички, на моите не съм вземала но предполагам също, ще е добра тренировка.
За ролери, не мога да се изкажа, Елена ми е по-страхлива и леко мързелива. С колелото почна да се справя миналата година, с помощни колела. Иначе Стефан в къщи се катери на "кракомобила", като на скейтборд, не знам кога ще си счупи главата, ама съм го предупредила какво ще му се случи ;)

Кроки, освен да играе в пясъка и да прави пясъчни фигурки, да рисува с тебешири, друго не се сещам...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #53 -: Април 25, 2012, 12:12:23 pm »
Чакайте да ви почерпя аз, че от вчера се подхилвам сама нон стоп. В някакви много гадни моменти, господ ми праща живи вицове, да не се впрягам много много  :wink:
Калин ще го оперират този път с класическа операция от дискова херния. Горкият бая се измъчи последните вече 7 месеца - нуклеопластики, простотии и пр.,  вчера решението беше окончателно взето . сКалата лежи в къщи и пъшка - получава утехи от мъжките си приятели по телефона:
Приятел 1 - И какво сега Кала ... е....  си майката а? Нищо, по-добре така, че иначе си е е..... майката.
Приятел 2 - Абе какво стана, нали се оправи, а то сега си е... майката!
Приятел 3 - Е то Кала те вече ти е.... майката, сега пак! Айде спокойно всичко ще се оправи, макар, че си е е... майката!!!

Добре че моите приятелки са жени с по-богат речник, че ако мен така ме утешават направо си е е.. майката  :lol: :lol: :lol: :lol:
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #54 -: Април 25, 2012, 12:26:46 pm »
 :jump12:

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #55 -: Април 25, 2012, 13:05:20 pm »
Fussii , щом от такива утехи не му се е.... майката - ще го бъде човека, че си е....о майката иначе.  :lol: :lol: :lol:

Гери, радвам се за добрите новини, дано все по-добри да стават!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #56 -: Април 25, 2012, 13:14:52 pm »
 :D Е, това вече така ме разсмя, че ми потекоха сълзи!  :D Е, сега вече няма как положението да не се подобри! Успех!
« Последна редакция: Април 25, 2012, 13:17:52 pm от rosefromstars »
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #57 -: Април 25, 2012, 13:42:16 pm »
Фуси, :lol: :jump12: И кво викаш, положението направо си е*ало майката :lol:
А Колето прихваща ли от приятел номер 1, 2 и 3, че едно дететнце на нашата площадка на възрастта на Ники съвсем удачно и на място си използва д**ба :lol:

Гери, радвам се за добрите новини, мила :D

Аз се включвам с два въпроса, понеже явно съм била прекалено предпазлива и съм отявлена хипохондричка.
1. удачно ли е да се води бебе под 40 дни на село,в кирпичена къща?
2 ако е удачно и няма реални опаснатости (щото аз си представям много), трябва ли да се ползва слънцезащитен крем, защото нали не се ползвал до 4 месец, ама е планина това?
[/url][/url]
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #58 -: Април 25, 2012, 13:46:54 pm »
 8O Това пък защо???
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #59 -: Април 25, 2012, 13:51:34 pm »
В нашата градинка са много разпространени колелетата за баланс. Те са без педали, детето си стъпва само на земята - крепи се и тича. И много бързо се научава да пази баланс. После няма да му трябват помощни колела на обикновеното колело. Моето малкото (сега на 3,5) не искаше колело, тротинетка - нищо. Само на бебешката количка и собствените крака имаше доверие, но това му допадна. Нашето е синьото. Купихме му го лятото.

Сега вече и тротинетка кара. Та от Лидл сега му купихме една "професионална".

На колело още не иска да се качи.

Големият се качи на ролери на 8,5 г.

А за фината моторика - освен оцветяването, обича да завинтва/отвинтва винтчета и лего (по-качествени конструктори с по-малки части). За ножицата още му нямам доверие. Той много иска, ама реже всичко наред.
« Последна редакция: Април 25, 2012, 13:53:52 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.