0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #20 -: Април 23, 2012, 23:29:25 pm »
Гери, трудно ми е да ти напиша каквото и да е :((((((((((( Сила да понесеш последствията на този момент
Коки- прегръщам те  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #21 -: Април 24, 2012, 00:09:06 am »
Гери, дано операцията е успешна.

Момичета, много ви благодаря за хубавите думи. Подкрепата ви е много важна за мен. Думите ви ми помагат да изплувам.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #22 -: Април 24, 2012, 00:35:28 am »
Гери, Коки, кураж и на двете ви! Прегръщам ви!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #23 -: Април 24, 2012, 08:39:18 am »
Гери, пожелавам най-доброто възможно развитие на нещата при майка ти. Със съвет не мога да ти помогна, но се надявам да се оправят нещата.  :bighug:

Коки, освен с прегръдка с друго не мога да ти помогна :bighug:
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #24 -: Април 24, 2012, 08:48:54 am »
Гери, дано се подобри състоянието на майка ти.
Кроки, съвземяй се бързо.
прегръдки и на двете ви  :bighug:


*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #25 -: Април 24, 2012, 09:06:29 am »
Крокс, не знам какво ти се е случило, но няма как, в живота има и такива моменти, налага ни се да взимаме и трудни решения. Пожелавам ти да се справиш по най-добрия начин :)

Гери, има ли новини?
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #26 -: Април 24, 2012, 10:06:48 am »
Момичета Благодаря за цялата положителна енергия и за молитвите!  :youwoman:

Вчера след пет часова операция са зашили аневризмата и са почистили от кръвоизлива, мозъка и е добре по думите на хирурга, надявам се че това означава, че не е увреден. Днес следобед ще почнат да я събуждат постепенно и са казали да чакаме повече информация чак утре сутрин. Следващите няколко дни ще са критични, но се надявам, че най-страшното е минало. Майка ми е сървайвър, трябва да се справи! Сега остава да чакаме и да се молим всичко да се оправи. yahoo_17

Гане, много ти благодаря за информацията, и ние така преценихме в крайна сметка, че не е добре да се мести още повече, че казаха че ще я оперират, аз се бях притеснила, че не искат, а от четене в интернет ми стана ясно, че колкото по скоро толкова по добре.

Сия, благодаря ти и на теб, за момента няма да я местим. Иначе съжалявам да чуя, че ти трябва невролог. Във ВМА наистина са едни от най-добрите невролози. Там сега работи професор Романски - той прави двете операция на Никола. При първата, все още работеше в Иван Рилски, но от миналата година е във ВМА. Желая ти успех и дано не е нещо сериозно!  yahoo_17


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #27 -: Април 24, 2012, 10:11:59 am »
Кураж Гери, трудно е чакането, но всичко ще е наред! Вярвай!!!

Скоро и аз бях под такова напрежение, ужасно е,още съм на тръни, но трябва да сме силни заради децата и да не показваме болката си, че милите и те много преживяват ставащото.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #28 -: Април 24, 2012, 10:29:27 am »
Гери, това са добри новини. Ще стискам палци!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #29 -: Април 24, 2012, 10:53:07 am »
Гери, дано майка ти се справи, дано чуете и по-добри новини скоро!

К(р)оки, желая ти сили да се справиш.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #30 -: Април 24, 2012, 11:33:04 am »
Дано тази толкова лошо започнала седмица да завърши за всички с усмивка, здраве и по малко слънчице!
Гери, писах ти на лични.Дано скоро да имате повод за усмивка!
К(р)оки, дано и твоята седмица премине по-спокойно отколкото е започнала и в края й да имаш причина да се усмихнеш!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #31 -: Април 24, 2012, 11:34:07 am »
Гери, надявам се всичко да мине успешно!
Кроки, прегръщам те и дано нещата се подредят при теб така, както искаш и имаш нужда!
 :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #32 -: Април 24, 2012, 12:02:49 pm »
Гери, радвам се че операцията е успешна. Стискам палци за бързо възстановяване!
Моето е нищо, сравнено с това, през което минава майка ти и вие покрай нея. Неврологът ми предписа ми някакъв антидепресант след преглед с чукче и драскане по корема с някаква игличка и сега се чудя да го пия или не - много противоречиви мнения има за този Деанксит. А и аз не се чувствам толкова сдухана, за каквито състояния се препоръчва. А и много от симптомите се припокриват с тези на хашимотото, както и с част от тези на диабета. Дано поне диабета ми се размине, че и за него ще ми правят изследвания.

Коки  :bighug:
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #33 -: Април 24, 2012, 14:29:18 pm »
Някой има  ли координати на д-р Филип Куманов /еднокринолог, доколкото знам - в момента на "Майчин дом", даже май еа завеждащ на катедрата по Ендокринология/
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #34 -: Април 24, 2012, 21:25:04 pm »
Гери, Кроки  :bighug: с вас сме момичета!

Аз съм с питане, вече не съм сигурна дали е за тук или за помагаме си взаимно.
Преди време за Илияна имаха съмнение, че е с пъпна херния, потвърдено от 1 и отхвърлено от 2ма педиатри. Днес, приготвяйки я за лягане се разплака и пъпа и видимо изскочи, беше сигурно 0.5 см на вън. И сега не знам как да процедирам, към какъв лекар да се обърна, ако се обадя на док. по НЗОК, ще каже да лепим лепенки, другите ще ги чакам поне 1-2 седмици за преглед... Дайте акъл как да действам.

Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #35 -: Април 24, 2012, 22:21:00 pm »
Гери, Коки...прегръдки и стиснати палци да преминете успешно през изпитанията, които ви предстоят
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #36 -: Април 24, 2012, 23:01:59 pm »
Не знам дали въпросчето ми е за тук, но да попитам.
Днес се заговорихме с една мама относно ластичните колани, които се носят след раждане. Аз лично не съм слагала досега(със секцио съм), доколкото си спомням доктора ми каза да не слагам. Ама и коремът ми е все още много отпуснат и си изглеждам както си бях бременна в 5-я месец. :balk_144: :balk_146: :balk_146:
Та въпросът ми е,или по-точно въпросите-трябва ли да се носят, вие слагали ли сте и въобще вършат ли някаква работа?


*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #37 -: Април 24, 2012, 23:30:11 pm »
Някой има  ли координати на д-р Филип Куманов /еднокринолог, доколкото знам - в момента на "Майчин дом", даже май еа завеждащ на катедрата по Ендокринология/
http://www.philip-kumanov.hit.bg/articles.html?x=1
Ето тук има негови координати. Нямам конкретни отзиви за него обаче. Ендокринологията в МД е на -1 етаж, като входа е откъм поликлиниката, а клиниките по диабет и тиреоидитната са на 13тия етаж. Ако не ти е спешно, ще мога да дам някакво по-конкретно инфо след 6 май.

ivanita, аз съм слагала колан, ама какво от това. Истината е, че не почнеш ли с коремни преси, нищо не помага.

И аз с въпросче: дайте идеи за игри (играчки), подходящи за 4-5 годишни девойки, подпомагащи фината моторика. Оцветяваме, изрязваме, ама виждам, че някак й куцат фините неща.
И още нещо - мислите ли, че е добре идея да я кача на ролери или още е рано- то и днешните ролери не са като нашите от едно време - каквато ми е спъната, ще се пребие веднага. Ще се радвам да споделите опит какво спортуват наборите.
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #38 -: Април 24, 2012, 23:35:01 pm »
aditoo, моят син имаше пъпна херния, и то доста изразена. Опитахме с лепенки, но направи контактен дерматит. После споделих с приятелка и се оказа, че и нейният син, който сега е на 6г. е имал и просто се е прибрала с времето. Обсъдехме го с нашата педиатърка и тя каза, че когато укрепнат коремните мускули ще се прибере. Когато беше на около 2 години(сега е на 2 и 6м.)започнахме да правим много дълги разходки с ходене и катерене без количка. Разбира се, постепенно. В момента може да ходи до 6км.Това трениране му стегна коремните мускули и пъпчето се прибра и дори при силен рев и напъване не изскача.Не се безспокой- израства се.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #39 -: Април 25, 2012, 02:03:01 am »
ivanita Аз също раждах секцио, колан - не съм носила, моят лекар изрично ми каза да не слагам. Коремът ми си е от прибран по-прибран и без колан и без коремни преси т.е. не считам, че ако имаш проблем от вида - коланът е решението. А и да беше - късно е за него предвид кога си родила, той се слага веднага "след" ако се слага, не "по някое време".

Ако те притеснява състоянието на корема ти в момента - предполагам със спорт и конкретни упражнения за точно тази област могат да се оправят нещата. С "магия", колани и разни "телешоп-аксесоари" - едва ли, само пари на вятъра. ;) На този етап - ходенето с количката си е жив "коремен фитнес", може би просто ти трябва още малко време.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!