0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #120 -: Април 27, 2012, 15:08:15 pm »
Хихи 92г. Вени е ходела на детска градина :lol: :lol:
Разбрах, като ми каза, че свързва Попа с пицария :-). Толкова култово местенце беше,че като заминавах за САЩ и предишният ден се снимах там, за да си имам за спомен. Тогава висяхме горе в градинката и просто като нямаш какво да правиш отиваш там или на Кравай и до 15 минути не може да не се появи някой познат. Офф, съвсем се размечтах.

П.П. Вени, аз 2000г прекарах доста време в България, но вече не беше това, за което говоря.
« Последна редакция: Април 27, 2012, 15:14:55 pm от Bobbie »


  
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #121 -: Април 27, 2012, 16:17:41 pm »
Уф бе, какво е Кравай? Мислих, мислих, не се сещам. За колелото на 5цата ли говориш?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #122 -: Април 27, 2012, 16:23:54 pm »
Уф бе, какво е Кравай? Мислих, мислих, не се сещам. За колелото на 5цата ли говориш?

"Кравай" беше култово място за срещи и висене на определена част от софийската младеж през късните 80-те и ранните 90-те години.
това беше едно заведение за бърза закуска, първо по рода си в София и се намираше на ъгъла на Фритьоф Нансен и Патриарх Евтимий.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #123 -: Април 27, 2012, 16:28:04 pm »
Уа-ха-ха!
Какво е "Кравай", а?
Според мен там правеха през далечната 1991-ва най-вкусните пици, пък и си ги ядяхме в компанията на Милена и други такива личности...А тогава Милена беше убийствена мацка с оранжев чорапогащник и зелени къси гащи!
Абе, Вени, от Сръбската граница до София пътят е супер - взима се за най-много час. Я ги остави да си ходят хората там- климатът е страхотен- искам и аз!Това ми е любимата дестинация за еднодневни екскурзии. Сериозно мисля да си купя къща някъде из Трънско- Брезнишко.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #124 -: Април 27, 2012, 16:37:49 pm »
Уф бе, какво е Кравай? Мислих, мислих, не се сещам. За колелото на 5цата ли говориш?

"Кравай" беше култово място за срещи и висене на определена част от софийската младеж през късните 80-те и ранните 90-те години.
това беше едно заведение за бърза закуска, първо по рода си в София и се намираше на ъгъла на Фритьоф Нансен и Патриарх Евтимий.


Час по софийска история :jump12: А каквоимаше в това заведение, хамбургери наподобяващи МакДоналдс от питка, парче салам и краставичка ли? Че някъде към 96 г. си спомням, че дори из Каварна изникнаха някакви мини-фургончета с подобие на хамбургери.

Инке, баш в Тръско отиват, там къщите са за буквално смешни пари от рода на 5000 лв. в едно село на 4 км. от границата :) Така или иначе ги оставих да се оправят сами.
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #125 -: Април 27, 2012, 16:42:58 pm »
 :jump12:

Ох, развеселихте ме  :lol:
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #126 -: Април 27, 2012, 18:20:28 pm »
Правеха "гарнирани пити", демек пици, но яденето беше само нещо странично. А на отсрещния ъгъл към НДК на пейките пред едно такова никакво кафене са събираха огромни тълпи от тогавашните "непослушни" и "различни" младежи- метъли, рокери, пънкари, уейви, а милицията дебнеше...Такива ми ти работи...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #127 -: Април 27, 2012, 19:11:21 pm »
Уф бе, какво е Кравай? Мислих, мислих, не се сещам. За колелото на 5цата ли говориш?

"Кравай" беше култово място за срещи и висене на определена част от софийската младеж през късните 80-те и ранните 90-те години.
това беше едно заведение за бърза закуска, първо по рода си в София и се намираше на ъгъла на Фритьоф Нансен и Патриарх Евтимий.


Час по софийска история :jump12: А каквоимаше в това заведение, хамбургери наподобяващи МакДоналдс от питка, парче салам и краставичка ли? Че някъде към 96 г. си спомням, че дори из Каварна изникнаха някакви мини-фургончета с подобие на хамбургери.

Инке, баш в Тръско отиват, там къщите са за буквално смешни пари от рода на 5000 лв. в едно село на 4 км. от границата :) Така или иначе ги оставих да се оправят сами.
Въобще заведението няма значение. То и сега там има нещо, което пак го нарекоха Кравай. Под Кравай разбирай градинката на НДКто пред Кравай ( една редичка от пейки и до нея един фургон, в който продават разни болкуци и най-важното алкохол). Там се събирахме много хора и вечер пейките бяха отрупани с народ. Аз си бях абонирана, като тръгнех от горе от кръглото, минавам през синьото, Попа и завършвам на Кравай. През този марширут половината от минаващите на моята възраст ми бяха познати, та беше купон де.  Що вечери, че и нощи лятото съм изкарала на този Кравай :-). Дори 98ма помня, че сме седяли там до към 4-5 сутринта с приятели, че то тогава идват всички кукувици и пияници и е най-интересно:-).
 Те сега си правят Кравай reunion, има и група във ФБ, където обявявят кога ще се събират, но голяма част са по-стари от мен и много от тях не познавам, но и моите приятели всички са абонирани :-).


Inke Tinke , да вярно за полицаите. Вече си беше полиция, ама бяха същите дървари. Идвали са да ни проверяват документи и да ми търсят обяснение какво съм правела там, като съм живеела далече от там. Дори бяха правили хайка ( добре, че ме нямаше) , една приятелка бременна в 7ми месец я бяха карали да ляга по земята без никаква причина ей така 'щото могат. Това беше някъде 92ра и 3та, не е дори било по комунизма. 
« Последна редакция: Април 27, 2012, 19:13:18 pm от Bobbie »


  
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #128 -: Април 27, 2012, 23:00:47 pm »
Мъчно ли ви беше, че бебетата ви пораснаха? Липсва ли ви бебешката фаза?
Гледам си момченцето колко бързо расте и се променя, и ми се иска да си остане бебе още дълго време. Преди да забременея друго разправях, но съм била глупава.
Чудя се дали ще ме гледа и прегръща с такова обожание занапред, и докога едно "б-ж-ж-ж-ъ-т" ще му стига да се залива от смях пет минути.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #129 -: Април 27, 2012, 23:02:24 pm »
докога едно "б-ж-ж-ж-ъ-т" ще му стига да се залива от смях пет минути.

а, това ще е валидно доста години.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #130 -: Април 27, 2012, 23:05:35 pm »
Ох, размечтах се и аз за едно време :) Що време изкарах на Кравай и на Попа. Всяка божа вечер ходехме на тоя поп в 8 и се събирахме по 30-40 човека. Голям купон ставаше! А хората бяха на групи: метали, пънкари, скинари, скейтъри, йотъри и наркомани, помните ли  :lol: Я да ви припомня и за Баба Яга, Лодките, Билкова, Блейза, Подбора, че да двършим картинката :) Ама и аз говоря за 90те години де  :wink: ох, ох, младост отлетялаааа :)

А из трънските села и аз поскитвам. Много е готино там - диво, див край с диви хора, както беше казал Иречек!



Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #131 -: Април 27, 2012, 23:38:35 pm »
йотър е?

Баба Яга и по мое време беше актуална, недейте така :)

Цигу, много ми липсва бебешкото време, ама Ники напоследък се завръща към него. Научил се е като го гушна, да ме хване като маймунче с крачета на кръста, слага си главичката на сърцето ми и гука :lol:Няма такъв кефффф. Най-вече след сън като ме гушка и мирише на заспало, топло бебе, най-прекрасния парфюм на света. Научил се е да ми придърпва главата и да ме целува и да ме гали :oops:
Колкото и бели да е правил, една бебешка целувка, едно Мамоооо гушшш и съм до там с родителския авторитет. Някой ден може и да патя от това, но сърце нямам да му откажа гуш, дори да съм много ядосана.
[/url][/url]
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #132 -: Април 28, 2012, 00:19:46 am »
И на мен ми е мъчно, че толкова бързо расте диването. Обаче като ме погледне лукаво и каже "Мого обитам тебе" и веднага ми става хубаво, но по нов начин.Стремя се да се наслаждавам максимално на всеки етап, защото наистина бързо отминават и така...
Софийска история, урок 2  :D: Йотър: тип с широки, смъкнати гащи, който за поздрав казва "Йо!", предшественик на рапъра.
Какво стана със Софийската среща, че да преподадем остатъка на живо?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #133 -: Април 28, 2012, 01:03:41 am »
Сега с училищните вълнения така ми е мъчно за бебешкия период :( Но пък сега се гушка, лигави се, вече ме прегръща и като кажат и двамата - мамо, обичам те и ми се пръска сърцето от кеф :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #134 -: Април 28, 2012, 15:36:23 pm »
Мъчно ли ви беше, че бебетата ви пораснаха?

Да! Яд ме, че не съумявам да направя така, че ежедневието да не изсмуква всичките ми сили и емоции в разни несъществени, неважни неща и да мога да давам повече от себе си (най-доброто от себе си) на децата, както и да се насладя на всеки миг с тях, във всяка една възраст, в която са. Всеки период е с нещо хубав и уникален (може би дори и пубертета! :)) и няма никога да се повтори, а времето минава толкова бързо.
 
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #135 -: Април 28, 2012, 16:32:20 pm »
И на мен ми е мъчно, че толкова бързо расте диването. Обаче като ме погледне лукаво и каже "Мого обитам тебе" и веднага ми става хубаво, но по нов начин.Стремя се да се наслаждавам максимално на всеки етап, защото наистина бързо отминават и така...
Софийска история, урок 2  :D: Йотър: тип с широки, смъкнати гащи, който за поздрав казва "Йо!", предшественик на рапъра.
Какво стана със Софийската среща, че да преподадем остатъка на живо?

Класическото обучение напира да излезе от теб, усещам го :)

Само часа на срещата не разбрах :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #136 -: Април 28, 2012, 20:35:37 pm »
и аз не разбрах часа. А резервация има ли направена?

П.П. Сега видях в другата тема - 18:30 ч.
« Последна редакция: Април 28, 2012, 20:41:27 pm от cygnus »
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #137 -: Април 29, 2012, 20:43:37 pm »
След като ме хвана слънцето вчера съмв  търсене на слънцезащитна козметика. Поради многото ми бенки мисля да взема фактор 50 от АСДА и се чудя Гарниер или Нивеа?
http://direct.asda.com/Suncare/19091,default,sc.html?psortb1=price&psortd1=1&start=0&sz=20

Направи ми впечатление, че са много по-евтини отколкото в Бг, дори с доставката ще ми излезат по-евтино. И за детето ще поръчам от там. Ама кое? Нивеа съм ползвала и нямам забележки, но приемам съвети всякакви за Гарниер.
[/url][/url]
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #138 -: Април 29, 2012, 23:29:09 pm »
Между "Гарние" и "Нивеа", избирам "Нивеа". Но за детето вземи нещо сериозно от типа на "La Roche- Posay" или "Uriage". За големи хора аз съм страхотно доволна и от "Виши", но бебешките им не струват- пробвахме с едни тестери- воднисти са и не са добри. За в града и на "Бочко" 30 или 50 фактор са супер, но за планина и море- нещо сериозно. Те и без това "Бочко" още не са ги пуснали на пазара. А и "Chicco" са много добри и по-евтини...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #139 -: Май 01, 2012, 00:05:23 am »
За детето имам една тубичка Авен, ама не знам дали ще стигне и да взема за резерва една детска Нивеа.
За града наистина може да взема по-лека козметика и за мен и за него.
[/url][/url]