0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Седмична тема 23.04-29.04.2012
« -: Април 23, 2012, 13:25:34 pm »
Гледам обед преваля, тема няма - хубава, слънчева и здрава седмица!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #1 -: Април 23, 2012, 14:00:21 pm »
Хубава седмица и от нас :) Слънчева и здрава да е :)
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #2 -: Април 23, 2012, 14:50:46 pm »
Осъзнавам, че ще разваля седмичната тема, но не бях сигурна къде да пиша. За съжаление снощи майка ми е получила тежък инсулт 5 степен и е в кома според думите на баща ми. Все още не е дошла в съзнание... Ясно е, че съм в шок, не мога да си събера мислите, но в общи линии искаме да я премести от Търново в София евентуално за по добро и адекватно лечение. Но си нямам никаква идея как може да стане това чисто административно. Т.е. ако се подпишем, че не искаме да я лекуват в Търново осигурим линейка за превоз до София, каква е процедурата да я приемат в болница по наш избор? Трябва да се уговоря с тукашната болница? Лечението и тук по здравна каса ли ще мине? И разни такива въпроси които ми хрумват в момента... Принципно още не знаем дали можем изобщо да я местим, но факта че лекарите не и дават големи шансове не ме успокоява, а бездействието и чакането ме побъркват. Нямам и никакви изследвания и документи за момента за да тръгна да разпитвам по болниците, така, че ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да ми пише ще съм му много благодарна.

Предварително Благодаря!
Гери


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #3 -: Април 23, 2012, 15:27:11 pm »
Геринко...прегръщам те!
Нямам информацията която търсиш!
Дано съдбата даде шанс на майка ти!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #4 -: Април 23, 2012, 15:29:40 pm »
Гери, отговори нямам , ще се моля за майка ти да се подобри.Бъди силна, прегръщам те.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #5 -: Април 23, 2012, 15:37:17 pm »
Гери, съжалявам да чуя такива новини :(
Мисля трета градска беше тази, която се занимава с тези неща или да проверите в Александровска. Евентуално ако ви разрешат да я преместите, да питаш дали става с направление по-нататъшно лечение или да заплатите. Можеш да помолиш баща ти да ти даде копие от всички документи или да помоли в болницата да изготвят едно досие с изследванията. Къде е приета в Търново? Ако мога да помогна с нещо друго, кажи! Ще питам баща ми, ако дадеш повече подробности, за да каже какво може да се направи. Прегръщам те и ти желая много сила, преди всичко!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #6 -: Април 23, 2012, 15:46:34 pm »
Гери, много съжалявам  :(
Може би, ако си се ориентирала към лекар или лечебно заведение в София да питаш направо там каква е процедурата  :?
Дано, дано се развият добре нещата. Бъдете силни.

За мен предната седмица беше много тежка и черна. Случи ми се нещо, което мислих че не може да ми се случи, взех решение, каквото мислих че никога няма да взема. Сега ми е много тежко и тъжно, имам чувството че съм счупена на хиляди парчета, които се опитвам да събера.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #7 -: Април 23, 2012, 15:50:18 pm »
Благодаря на всички за подкрепата!

Гане, в ОАРИЛА е не знам така ли се съкращава. Иначе за София мисля за ВМА или Иван Рилски, моя мъж там му махаха аденом на хипофизата и там са най-добрите неврохирурзи. Поръчала съм на брат ми да поиска всички изследвания и да ми ги прати. Иначе в 12 часа щяха да я качват на цветен скенер и след това да звъннат да говорим имали изобщо възможност да я местим, но от тогава нямам никакви новини...


Кроки, не знам какво ти се е случило, но се надявам да се оправят нещата.  :bighug:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #8 -: Април 23, 2012, 15:52:55 pm »
Дано съдбата даде шанс на майка ти![/color]

Гери, трудно ми е да намеря най-точните думи, затова си позволявам да цитирам Мишето! Дано преминете през това!

Коки, звучиш толкова тъжна, не знам какво се е случило, но дано и ти преминеш по-бързо през болката :( Прегръщам те.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #9 -: Април 23, 2012, 15:55:17 pm »
Кроки, мога да ти пратя много силна прегръдка,
през каквото и да минаваш, ние сме тук до първия извор с жива вода!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #10 -: Април 23, 2012, 16:08:03 pm »
Гери, ще се моля за майка ти, дано намери сили и се върне към живот.
 Относно местенето мисля, че трябва да питате в самата болница каква е процедурата.

Крори, съжалявам, че си в тежък период. Ако с нещо може да помогнем, кажи :)
[/url][/url]
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #11 -: Април 23, 2012, 16:18:09 pm »
 Гери, първо съжалявам за това, което преживяваш!!! Това, което мога да ти кажа от опит с нашата баба, която беше там е, че не ни разрешиха да я преместим, защото тя беше в кома и на командно дишане, с което отхвърлиха въобще възможността за преместване в друга болница!!!
 Дано има късмет майка ти!!!


*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #12 -: Април 23, 2012, 16:23:28 pm »
Здравейте,

Гери, и аз ще се моля мила! Дано всичко е наред! :bighug:

Кроки, с теб сме душичко. Взела си правилното решение. Дано скоро ти олекне! :bighug:


*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #13 -: Април 23, 2012, 16:33:30 pm »
Гери, ще се моляза майка ти. За съжаление немога да помогна със съвет :bighug:

Кокита, силна прегръдка макар и от разстояние :bighug:

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #14 -: Април 23, 2012, 16:42:16 pm »
Гери, много стиснати палци и от мен за майка ти!!! Дано да се пребори !!!!

Кроки, мила, от думите ти разбирам че си взела много трудно решение и още не можеш да го приемеш, но ....  съм сигурна че си много силна и ще се справиш!!!

На всички останали пожелавам да са здрави и силни, да се радват на хубавото време с децата си!!!
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #15 -: Април 23, 2012, 16:48:04 pm »
Благодаря ви момичета за стиснатите палци и за молитвите! Нужно ми е чудо. Резултатите от скенера хич не са добри, кръвоизлива е голям, а имало и аневризма която все още кървяла. Брат ми и баща ми отидоха да подпишат да я оперират, не ни дават големи шансове, но се съгласихме, че в случая времето е от значение, а те ще направят всичко възможно...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #16 -: Април 23, 2012, 16:57:55 pm »
Гери, моля се за вас!

Кроки, успех!
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #17 -: Април 23, 2012, 17:01:27 pm »
Гери,преди 5 години баба ми беше в същото положение като твоята майка.Тъй като не бяхме доволни от грижите в болницата искахме да я преместим,но заради комата не ни разрешиха.За съжаление при нея нещата не се подобриха.Пожелавам ти при вас да е различно и да преминете с колкото е възможно по-малко усложнения.
Кроки, :bighug:

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #18 -: Април 23, 2012, 17:44:11 pm »
Гери, и то мен стиснати палци, дано нещата се развият по най-добрия начин.
Много е тежко това :(
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #19 -: Април 23, 2012, 23:21:54 pm »
Гери, много стиснати палци и от мен! Дано операцията да е успешна и да разрешат преместване в София. Знам през какво минаваш и знам че не е лесно.
Аз наскоро проучвах невролози, защото ми и аз трябва да ходя, та отзивите за ВМА са най-добри. Отделно че разполагат и с много добра техника.
Утре ще ходя сутринта да си записвам час там за преглед, та ако мога да съм ти от полза нещо да разпитам, съм насреща.