0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Седмична тема 23.04-29.04.2012
« -: Април 23, 2012, 13:25:34 pm »
Гледам обед преваля, тема няма - хубава, слънчева и здрава седмица!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #1 -: Април 23, 2012, 14:00:21 pm »
Хубава седмица и от нас :) Слънчева и здрава да е :)
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #2 -: Април 23, 2012, 14:50:46 pm »
Осъзнавам, че ще разваля седмичната тема, но не бях сигурна къде да пиша. За съжаление снощи майка ми е получила тежък инсулт 5 степен и е в кома според думите на баща ми. Все още не е дошла в съзнание... Ясно е, че съм в шок, не мога да си събера мислите, но в общи линии искаме да я премести от Търново в София евентуално за по добро и адекватно лечение. Но си нямам никаква идея как може да стане това чисто административно. Т.е. ако се подпишем, че не искаме да я лекуват в Търново осигурим линейка за превоз до София, каква е процедурата да я приемат в болница по наш избор? Трябва да се уговоря с тукашната болница? Лечението и тук по здравна каса ли ще мине? И разни такива въпроси които ми хрумват в момента... Принципно още не знаем дали можем изобщо да я местим, но факта че лекарите не и дават големи шансове не ме успокоява, а бездействието и чакането ме побъркват. Нямам и никакви изследвания и документи за момента за да тръгна да разпитвам по болниците, така, че ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да ми пише ще съм му много благодарна.

Предварително Благодаря!
Гери


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #3 -: Април 23, 2012, 15:27:11 pm »
Геринко...прегръщам те!
Нямам информацията която търсиш!
Дано съдбата даде шанс на майка ти!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #4 -: Април 23, 2012, 15:29:40 pm »
Гери, отговори нямам , ще се моля за майка ти да се подобри.Бъди силна, прегръщам те.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #5 -: Април 23, 2012, 15:37:17 pm »
Гери, съжалявам да чуя такива новини :(
Мисля трета градска беше тази, която се занимава с тези неща или да проверите в Александровска. Евентуално ако ви разрешат да я преместите, да питаш дали става с направление по-нататъшно лечение или да заплатите. Можеш да помолиш баща ти да ти даде копие от всички документи или да помоли в болницата да изготвят едно досие с изследванията. Къде е приета в Търново? Ако мога да помогна с нещо друго, кажи! Ще питам баща ми, ако дадеш повече подробности, за да каже какво може да се направи. Прегръщам те и ти желая много сила, преди всичко!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #6 -: Април 23, 2012, 15:46:34 pm »
Гери, много съжалявам  :(
Може би, ако си се ориентирала към лекар или лечебно заведение в София да питаш направо там каква е процедурата  :?
Дано, дано се развият добре нещата. Бъдете силни.

За мен предната седмица беше много тежка и черна. Случи ми се нещо, което мислих че не може да ми се случи, взех решение, каквото мислих че никога няма да взема. Сега ми е много тежко и тъжно, имам чувството че съм счупена на хиляди парчета, които се опитвам да събера.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #7 -: Април 23, 2012, 15:50:18 pm »
Благодаря на всички за подкрепата!

Гане, в ОАРИЛА е не знам така ли се съкращава. Иначе за София мисля за ВМА или Иван Рилски, моя мъж там му махаха аденом на хипофизата и там са най-добрите неврохирурзи. Поръчала съм на брат ми да поиска всички изследвания и да ми ги прати. Иначе в 12 часа щяха да я качват на цветен скенер и след това да звъннат да говорим имали изобщо възможност да я местим, но от тогава нямам никакви новини...


Кроки, не знам какво ти се е случило, но се надявам да се оправят нещата.  :bighug:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #8 -: Април 23, 2012, 15:52:55 pm »
Дано съдбата даде шанс на майка ти![/color]

Гери, трудно ми е да намеря най-точните думи, затова си позволявам да цитирам Мишето! Дано преминете през това!

Коки, звучиш толкова тъжна, не знам какво се е случило, но дано и ти преминеш по-бързо през болката :( Прегръщам те.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #9 -: Април 23, 2012, 15:55:17 pm »
Кроки, мога да ти пратя много силна прегръдка,
през каквото и да минаваш, ние сме тук до първия извор с жива вода!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #10 -: Април 23, 2012, 16:08:03 pm »
Гери, ще се моля за майка ти, дано намери сили и се върне към живот.
 Относно местенето мисля, че трябва да питате в самата болница каква е процедурата.

Крори, съжалявам, че си в тежък период. Ако с нещо може да помогнем, кажи :)
[/url][/url]
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #11 -: Април 23, 2012, 16:18:09 pm »
 Гери, първо съжалявам за това, което преживяваш!!! Това, което мога да ти кажа от опит с нашата баба, която беше там е, че не ни разрешиха да я преместим, защото тя беше в кома и на командно дишане, с което отхвърлиха въобще възможността за преместване в друга болница!!!
 Дано има късмет майка ти!!!


*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #12 -: Април 23, 2012, 16:23:28 pm »
Здравейте,

Гери, и аз ще се моля мила! Дано всичко е наред! :bighug:

Кроки, с теб сме душичко. Взела си правилното решение. Дано скоро ти олекне! :bighug:


*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #13 -: Април 23, 2012, 16:33:30 pm »
Гери, ще се моляза майка ти. За съжаление немога да помогна със съвет :bighug:

Кокита, силна прегръдка макар и от разстояние :bighug:

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #14 -: Април 23, 2012, 16:42:16 pm »
Гери, много стиснати палци и от мен за майка ти!!! Дано да се пребори !!!!

Кроки, мила, от думите ти разбирам че си взела много трудно решение и още не можеш да го приемеш, но ....  съм сигурна че си много силна и ще се справиш!!!

На всички останали пожелавам да са здрави и силни, да се радват на хубавото време с децата си!!!
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #15 -: Април 23, 2012, 16:48:04 pm »
Благодаря ви момичета за стиснатите палци и за молитвите! Нужно ми е чудо. Резултатите от скенера хич не са добри, кръвоизлива е голям, а имало и аневризма която все още кървяла. Брат ми и баща ми отидоха да подпишат да я оперират, не ни дават големи шансове, но се съгласихме, че в случая времето е от значение, а те ще направят всичко възможно...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #16 -: Април 23, 2012, 16:57:55 pm »
Гери, моля се за вас!

Кроки, успех!
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #17 -: Април 23, 2012, 17:01:27 pm »
Гери,преди 5 години баба ми беше в същото положение като твоята майка.Тъй като не бяхме доволни от грижите в болницата искахме да я преместим,но заради комата не ни разрешиха.За съжаление при нея нещата не се подобриха.Пожелавам ти при вас да е различно и да преминете с колкото е възможно по-малко усложнения.
Кроки, :bighug:

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #18 -: Април 23, 2012, 17:44:11 pm »
Гери, и то мен стиснати палци, дано нещата се развият по най-добрия начин.
Много е тежко това :(
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #19 -: Април 23, 2012, 23:21:54 pm »
Гери, много стиснати палци и от мен! Дано операцията да е успешна и да разрешат преместване в София. Знам през какво минаваш и знам че не е лесно.
Аз наскоро проучвах невролози, защото ми и аз трябва да ходя, та отзивите за ВМА са най-добри. Отделно че разполагат и с много добра техника.
Утре ще ходя сутринта да си записвам час там за преглед, та ако мога да съм ти от полза нещо да разпитам, съм насреща.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #20 -: Април 23, 2012, 23:29:25 pm »
Гери, трудно ми е да ти напиша каквото и да е :((((((((((( Сила да понесеш последствията на този момент
Коки- прегръщам те  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #21 -: Април 24, 2012, 00:09:06 am »
Гери, дано операцията е успешна.

Момичета, много ви благодаря за хубавите думи. Подкрепата ви е много важна за мен. Думите ви ми помагат да изплувам.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #22 -: Април 24, 2012, 00:35:28 am »
Гери, Коки, кураж и на двете ви! Прегръщам ви!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #23 -: Април 24, 2012, 08:39:18 am »
Гери, пожелавам най-доброто възможно развитие на нещата при майка ти. Със съвет не мога да ти помогна, но се надявам да се оправят нещата.  :bighug:

Коки, освен с прегръдка с друго не мога да ти помогна :bighug:
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #24 -: Април 24, 2012, 08:48:54 am »
Гери, дано се подобри състоянието на майка ти.
Кроки, съвземяй се бързо.
прегръдки и на двете ви  :bighug:


*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #25 -: Април 24, 2012, 09:06:29 am »
Крокс, не знам какво ти се е случило, но няма как, в живота има и такива моменти, налага ни се да взимаме и трудни решения. Пожелавам ти да се справиш по най-добрия начин :)

Гери, има ли новини?
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #26 -: Април 24, 2012, 10:06:48 am »
Момичета Благодаря за цялата положителна енергия и за молитвите!  :youwoman:

Вчера след пет часова операция са зашили аневризмата и са почистили от кръвоизлива, мозъка и е добре по думите на хирурга, надявам се че това означава, че не е увреден. Днес следобед ще почнат да я събуждат постепенно и са казали да чакаме повече информация чак утре сутрин. Следващите няколко дни ще са критични, но се надявам, че най-страшното е минало. Майка ми е сървайвър, трябва да се справи! Сега остава да чакаме и да се молим всичко да се оправи. yahoo_17

Гане, много ти благодаря за информацията, и ние така преценихме в крайна сметка, че не е добре да се мести още повече, че казаха че ще я оперират, аз се бях притеснила, че не искат, а от четене в интернет ми стана ясно, че колкото по скоро толкова по добре.

Сия, благодаря ти и на теб, за момента няма да я местим. Иначе съжалявам да чуя, че ти трябва невролог. Във ВМА наистина са едни от най-добрите невролози. Там сега работи професор Романски - той прави двете операция на Никола. При първата, все още работеше в Иван Рилски, но от миналата година е във ВМА. Желая ти успех и дано не е нещо сериозно!  yahoo_17


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #27 -: Април 24, 2012, 10:11:59 am »
Кураж Гери, трудно е чакането, но всичко ще е наред! Вярвай!!!

Скоро и аз бях под такова напрежение, ужасно е,още съм на тръни, но трябва да сме силни заради децата и да не показваме болката си, че милите и те много преживяват ставащото.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #28 -: Април 24, 2012, 10:29:27 am »
Гери, това са добри новини. Ще стискам палци!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #29 -: Април 24, 2012, 10:53:07 am »
Гери, дано майка ти се справи, дано чуете и по-добри новини скоро!

К(р)оки, желая ти сили да се справиш.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #30 -: Април 24, 2012, 11:33:04 am »
Дано тази толкова лошо започнала седмица да завърши за всички с усмивка, здраве и по малко слънчице!
Гери, писах ти на лични.Дано скоро да имате повод за усмивка!
К(р)оки, дано и твоята седмица премине по-спокойно отколкото е започнала и в края й да имаш причина да се усмихнеш!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #31 -: Април 24, 2012, 11:34:07 am »
Гери, надявам се всичко да мине успешно!
Кроки, прегръщам те и дано нещата се подредят при теб така, както искаш и имаш нужда!
 :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #32 -: Април 24, 2012, 12:02:49 pm »
Гери, радвам се че операцията е успешна. Стискам палци за бързо възстановяване!
Моето е нищо, сравнено с това, през което минава майка ти и вие покрай нея. Неврологът ми предписа ми някакъв антидепресант след преглед с чукче и драскане по корема с някаква игличка и сега се чудя да го пия или не - много противоречиви мнения има за този Деанксит. А и аз не се чувствам толкова сдухана, за каквито състояния се препоръчва. А и много от симптомите се припокриват с тези на хашимотото, както и с част от тези на диабета. Дано поне диабета ми се размине, че и за него ще ми правят изследвания.

Коки  :bighug:
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #33 -: Април 24, 2012, 14:29:18 pm »
Някой има  ли координати на д-р Филип Куманов /еднокринолог, доколкото знам - в момента на "Майчин дом", даже май еа завеждащ на катедрата по Ендокринология/
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #34 -: Април 24, 2012, 21:25:04 pm »
Гери, Кроки  :bighug: с вас сме момичета!

Аз съм с питане, вече не съм сигурна дали е за тук или за помагаме си взаимно.
Преди време за Илияна имаха съмнение, че е с пъпна херния, потвърдено от 1 и отхвърлено от 2ма педиатри. Днес, приготвяйки я за лягане се разплака и пъпа и видимо изскочи, беше сигурно 0.5 см на вън. И сега не знам как да процедирам, към какъв лекар да се обърна, ако се обадя на док. по НЗОК, ще каже да лепим лепенки, другите ще ги чакам поне 1-2 седмици за преглед... Дайте акъл как да действам.

Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #35 -: Април 24, 2012, 22:21:00 pm »
Гери, Коки...прегръдки и стиснати палци да преминете успешно през изпитанията, които ви предстоят
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #36 -: Април 24, 2012, 23:01:59 pm »
Не знам дали въпросчето ми е за тук, но да попитам.
Днес се заговорихме с една мама относно ластичните колани, които се носят след раждане. Аз лично не съм слагала досега(със секцио съм), доколкото си спомням доктора ми каза да не слагам. Ама и коремът ми е все още много отпуснат и си изглеждам както си бях бременна в 5-я месец. :balk_144: :balk_146: :balk_146:
Та въпросът ми е,или по-точно въпросите-трябва ли да се носят, вие слагали ли сте и въобще вършат ли някаква работа?


*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #37 -: Април 24, 2012, 23:30:11 pm »
Някой има  ли координати на д-р Филип Куманов /еднокринолог, доколкото знам - в момента на "Майчин дом", даже май еа завеждащ на катедрата по Ендокринология/
http://www.philip-kumanov.hit.bg/articles.html?x=1
Ето тук има негови координати. Нямам конкретни отзиви за него обаче. Ендокринологията в МД е на -1 етаж, като входа е откъм поликлиниката, а клиниките по диабет и тиреоидитната са на 13тия етаж. Ако не ти е спешно, ще мога да дам някакво по-конкретно инфо след 6 май.

ivanita, аз съм слагала колан, ама какво от това. Истината е, че не почнеш ли с коремни преси, нищо не помага.

И аз с въпросче: дайте идеи за игри (играчки), подходящи за 4-5 годишни девойки, подпомагащи фината моторика. Оцветяваме, изрязваме, ама виждам, че някак й куцат фините неща.
И още нещо - мислите ли, че е добре идея да я кача на ролери или още е рано- то и днешните ролери не са като нашите от едно време - каквато ми е спъната, ще се пребие веднага. Ще се радвам да споделите опит какво спортуват наборите.
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #38 -: Април 24, 2012, 23:35:01 pm »
aditoo, моят син имаше пъпна херния, и то доста изразена. Опитахме с лепенки, но направи контактен дерматит. После споделих с приятелка и се оказа, че и нейният син, който сега е на 6г. е имал и просто се е прибрала с времето. Обсъдехме го с нашата педиатърка и тя каза, че когато укрепнат коремните мускули ще се прибере. Когато беше на около 2 години(сега е на 2 и 6м.)започнахме да правим много дълги разходки с ходене и катерене без количка. Разбира се, постепенно. В момента може да ходи до 6км.Това трениране му стегна коремните мускули и пъпчето се прибра и дори при силен рев и напъване не изскача.Не се безспокой- израства се.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #39 -: Април 25, 2012, 02:03:01 am »
ivanita Аз също раждах секцио, колан - не съм носила, моят лекар изрично ми каза да не слагам. Коремът ми си е от прибран по-прибран и без колан и без коремни преси т.е. не считам, че ако имаш проблем от вида - коланът е решението. А и да беше - късно е за него предвид кога си родила, той се слага веднага "след" ако се слага, не "по някое време".

Ако те притеснява състоянието на корема ти в момента - предполагам със спорт и конкретни упражнения за точно тази област могат да се оправят нещата. С "магия", колани и разни "телешоп-аксесоари" - едва ли, само пари на вятъра. ;) На този етап - ходенето с количката си е жив "коремен фитнес", може би просто ти трябва още малко време.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #40 -: Април 25, 2012, 07:12:00 am »
Inke Tinke, изключителни благодарности :flower: Имам спомен, че д-р Бърди беше писал за израстване, но не успях да го намеря.  :thankyousign:

Иванита, аз също не съм ползвала колан, не намерих смисъл, корема ми си висеше като торба дълго, чак сега 1,3 г. по-късно започна видимо да се прибира. Упражнения не правя, нито имам време, нито сили за допълнително натоварване след работа, бебе и домакинство (с което не се гордея разбира се). Ако имаш възможност виж темата за упражнения за корем, там има доста идеи.

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #41 -: Април 25, 2012, 08:27:49 am »
Сиа, да ти кажа за ролерите. Деси я качихме миналата пролет, тя пожела де. Караше, така да се каже, но чак сега вече мога твърдя че кара добре. Важното е да не я е страх и някой да й обясни техниката :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #42 -: Април 25, 2012, 08:35:33 am »
Иванита- на мен ми казаха така, матката се уголемява постепенно 9 месеца, за толкова време после се свива, докато не се прибере сама, ти няма да успееш да прибереш и външният провиснал вид на корема
плюс това малко са жените, според мен на които не им остава леко "поясче" малко под пъпа, трябва да си хипер слаба вероятно да го няма
аз не съм от дебелите жени, осбено от корема на горе бих казала че съм доста изпита, но определено корема ми, който винаги е бил плосък колкото и да съм била пълна сега си има лека въздушна възглавница :)
просто приемете, че няма да сте такива, каквито сте били преди раждането :)
Стефи вчера тръгна на художествена гимнастика, толкова е обсебена и щастлива
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #43 -: Април 25, 2012, 09:00:48 am »
А бе, аз знаех, че въпросът ми е малко "след дъжд качулка" :P , но да чуя и вашето мнение.
Jbrul, за един и същ лекар говорим  :) с разликата, че при теб май си е и ген, а други като нас ще трябва и да се поизпотят малко- във фитнеса например :lol:
 :balk_185: :balk_186:
Горчивата истина е, че аз напълнях след като родих, поради пустото слушане на този и онзи -"яж и пий за да имаш кърма" и т.н., то поне да се бяхме кърмили както трябва, ама това е друга тема. Та корема до голяма степен може и да е от  :eating: :eating:
 :lol:
Ще се правят упражнения и т'ва е - трябва да се показваме по бански лятото osi_15


*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #44 -: Април 25, 2012, 09:49:34 am »
Иванита,ако напълняването ти е след раждането и то само в областта на корема, обмисли посещение на ендокринолог. Натрупването на мастна тъкан в областта на корема е признак на инсулинова резистентност.

Стефи, благодаря за отзивите. При нас май баща й го предложи. Александра не е виждала друго дете с ролери, че да пожелае сама.
Замислила съм се да я заведа и на спортна гимнастика, но на Славия има само художествена май, всичко друго ни е далече.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #45 -: Април 25, 2012, 10:05:13 am »
аз само да кажа за ролерите, че в Лидл продават и са перфектни цена-качество. детските са 59 лв., за големи 69 лв. Баща й и той си купи и сега двамата препускат из парковете :lol:
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #46 -: Април 25, 2012, 10:17:55 am »
Стеф, прощавай за "невежеството" :), но на колко години е твоята красавица, която кара ролери? Че не съм наясно на каква вързас децата могат да се справят с тях.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #47 -: Април 25, 2012, 10:29:53 am »
Хоупче, точно на 5.6г. е, но на нея й се отдават такъв вид спортове, кара колело от 2.6г., научи се и ски да кара, катери се като маумана, но пък например по момическите хич не й вървят, изключително не гъвкава е, иначе има желание и ходи и на художествена гимнастика от миналата година, но е просто смешна картинка :lol:
Пробвай го, всяко нещо с времето си. Ето другата госпожица в къщи дори не иска да подкар аколелото, никакво желание :lol:
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #48 -: Април 25, 2012, 10:32:55 am »
Лидл наблизо нямам, ама ще разгледам из Май тойс, хем там има и протектори. Определено ще й взема, щом казваш, че Деси миналата година се е справила.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #49 -: Април 25, 2012, 10:49:45 am »
Гери, надявам се да имате добри новини.

Момичета, отново ви благодаря за подкрепата и извинявайте, че ви занимавах. Нещо се бях сдухала много яко.

Ммм, а идеи за забавление на момче, което от всичко се страхува  :? не иска да кара колело, не иска да кара скейборд, не иска да кара ролери. Не обича катерушки и пързалки, люлки - също. Ако може по цял ден в гората да е, ще му е най добре  :lol: :lol: :lol:
Сега сериозно - аз отдавна имам мерак двамата да караме ролери, но не го виждам поне две години още да се навие да се качи на такова нещо. Може би трябва аз да си взема и поне да ме вижда мен, че карам.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #50 -: Април 25, 2012, 11:03:35 am »
Кроки, тебешири и да твори навън. Радвам се, че пишеш за сдухването в минало време!

Иванита, корема ми се прибра малко повече от година след раждането. Колан не съм слагала.

Днес се роди дългочаканата принцеса на моя приятелка! Да е жива и здрава! Бебка е зачената благодарение на екипа на Щерев и изплака там  :D
« Последна редакция: Април 25, 2012, 11:46:40 am от midge »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #51 -: Април 25, 2012, 11:08:15 am »
Кроки, научи го да хербаризира листа и цветчета. Да ги разпознава. Ако все пак му се тича - намери му мрежа да лови пеперуди. Да събира жълъди, шишарки, кестени (то не им е сезон сега де) и да прави разни неща от тях.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #52 -: Април 25, 2012, 12:01:37 pm »
Чак сега пиша, защото вчера не я събудиха, само ни казаха, че реагира на болка, което аз реших, че е добър знак. Преди малко ми звънна брат ми казали му, че вече отваря очи, но нямало за момента да я изключват от апарата за дишане, защото е пушачка и дробовете и са пълни с храчки и ще им трябва време да се изчистят. Иначе била добре, каквото и да означава това. За мен е глътка въздух, иначе се мятам от сравнително спокойствие до пълна паника, ама това да ми е проблема, тя да се оправи другото е лесно... Ще ви държа в течение.

Сия, за фината моторика, освен да и вземеш, някоя мозайка с по дребни части да ги боде. Другото ми предложение е стан, можете и да и направите, предполагам, че сте правили в училище едно време, на една рамка гвоздейчета и се опъват конци и тя да тъче, провирайки с пръстчета конеца. На Ели и дадох моя, но бързо и мина мерака. Сега има едни комплекти за низане на герданчета и гривнички, на моите не съм вземала но предполагам също, ще е добра тренировка.
За ролери, не мога да се изкажа, Елена ми е по-страхлива и леко мързелива. С колелото почна да се справя миналата година, с помощни колела. Иначе Стефан в къщи се катери на "кракомобила", като на скейтборд, не знам кога ще си счупи главата, ама съм го предупредила какво ще му се случи ;)

Кроки, освен да играе в пясъка и да прави пясъчни фигурки, да рисува с тебешири, друго не се сещам...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #53 -: Април 25, 2012, 12:12:23 pm »
Чакайте да ви почерпя аз, че от вчера се подхилвам сама нон стоп. В някакви много гадни моменти, господ ми праща живи вицове, да не се впрягам много много  :wink:
Калин ще го оперират този път с класическа операция от дискова херния. Горкият бая се измъчи последните вече 7 месеца - нуклеопластики, простотии и пр.,  вчера решението беше окончателно взето . сКалата лежи в къщи и пъшка - получава утехи от мъжките си приятели по телефона:
Приятел 1 - И какво сега Кала ... е....  си майката а? Нищо, по-добре така, че иначе си е е..... майката.
Приятел 2 - Абе какво стана, нали се оправи, а то сега си е... майката!
Приятел 3 - Е то Кала те вече ти е.... майката, сега пак! Айде спокойно всичко ще се оправи, макар, че си е е... майката!!!

Добре че моите приятелки са жени с по-богат речник, че ако мен така ме утешават направо си е е.. майката  :lol: :lol: :lol: :lol:
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #54 -: Април 25, 2012, 12:26:46 pm »
 :jump12:

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #55 -: Април 25, 2012, 13:05:20 pm »
Fussii , щом от такива утехи не му се е.... майката - ще го бъде човека, че си е....о майката иначе.  :lol: :lol: :lol:

Гери, радвам се за добрите новини, дано все по-добри да стават!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #56 -: Април 25, 2012, 13:14:52 pm »
 :D Е, това вече така ме разсмя, че ми потекоха сълзи!  :D Е, сега вече няма как положението да не се подобри! Успех!
« Последна редакция: Април 25, 2012, 13:17:52 pm от rosefromstars »
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #57 -: Април 25, 2012, 13:42:16 pm »
Фуси, :lol: :jump12: И кво викаш, положението направо си е*ало майката :lol:
А Колето прихваща ли от приятел номер 1, 2 и 3, че едно дететнце на нашата площадка на възрастта на Ники съвсем удачно и на място си използва д**ба :lol:

Гери, радвам се за добрите новини, мила :D

Аз се включвам с два въпроса, понеже явно съм била прекалено предпазлива и съм отявлена хипохондричка.
1. удачно ли е да се води бебе под 40 дни на село,в кирпичена къща?
2 ако е удачно и няма реални опаснатости (щото аз си представям много), трябва ли да се ползва слънцезащитен крем, защото нали не се ползвал до 4 месец, ама е планина това?
[/url][/url]
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #58 -: Април 25, 2012, 13:46:54 pm »
 8O Това пък защо???
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #59 -: Април 25, 2012, 13:51:34 pm »
В нашата градинка са много разпространени колелетата за баланс. Те са без педали, детето си стъпва само на земята - крепи се и тича. И много бързо се научава да пази баланс. После няма да му трябват помощни колела на обикновеното колело. Моето малкото (сега на 3,5) не искаше колело, тротинетка - нищо. Само на бебешката количка и собствените крака имаше доверие, но това му допадна. Нашето е синьото. Купихме му го лятото.

Сега вече и тротинетка кара. Та от Лидл сега му купихме една "професионална".

На колело още не иска да се качи.

Големият се качи на ролери на 8,5 г.

А за фината моторика - освен оцветяването, обича да завинтва/отвинтва винтчета и лего (по-качествени конструктори с по-малки части). За ножицата още му нямам доверие. Той много иска, ама реже всичко наред.
« Последна редакция: Април 25, 2012, 13:53:52 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #60 -: Април 25, 2012, 13:56:47 pm »
Вени нееееее  :lol: Тез  думи са ЗАБРАНЕНИ до 21.00 у нас

Иначе какво му е на кирпича, какво те притеснява? Ако ще ходите на село - само за буболечки внимавайте.

И за слънцезащитния крем - ух не помня ... ама според мен не на пряка слънчева светлина
« Последна редакция: Април 25, 2012, 13:58:35 pm от Fussii »
В очакване ....
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #61 -: Април 25, 2012, 14:17:32 pm »
Едно време баба казваше, че до 40-тия ден бебетата не трябва да излизат от вкъщи и като излязат първото им посещение е в църквата за сарандисване (майката благодари за бебчо, а бебчо го благославят), като се носи питка за здраве и прохождане (във всичко - в света и във вярата). После се ходило навсякъде. Сега, гледам, има чужденци, които след първата седмица от раждането и хукват на екскурзии. Изборът си е твой. Иначе, може да му сложиш поне някаква осветена мънчика иконичка (синичка), в някое джобче или в количката. Има и филакто против уроки, ама не знам дали ще ти се намира под ръка такова. Пък и то на село, кой ли толкова ще го гледа?! Кирпича си е кал (и други неща да не споменавам) и в него най-вероятно може да живеят бубулечки, така че се пази. Поне на село в старите кирпичени къщи имаше буболечки, даже малки скорпиончета, които ние като деца хващахме. За слънцето - чужденците с новороденото мажеха с нещо бебето, но не обърнах внимание с какво, съжалявам.
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #62 -: Април 25, 2012, 14:19:57 pm »
а, Фуси, не за нас, с нашите реакции към насекоми ей сега съм го кукнала на село, не, не, преди юни, когато  е и топло там, няма да иде. За бебето на снаха ми иде реч, защото почти не го извеждаха 40 дни, а сега изведнъж насред цъфтящи полени и пчели и паяци.

Добре си забранила думите, ама още по-добре, че те слушат. Мразя да има мачове пред 22 часа, защото тогава няма сила на земята,която да спре "обичта" към съдята (то и рима има)

8O Това пък защо???

Питах тези неща, защото за всичко свързано с планина съм прекалено предпазлива. А може би не съм права и сега мога да вкарам муха в главата на снаха ми за прекалена предпазливост.
Израстнах на морето и знам от какво да се пазя, от какво да пазя и Ники там, как се реагира на някакви ситуации. А с планината нямам никаква идея. Миналата година, при вече голямо дете, ако ти покажа снимка на огромна издутина (диаметър 4 см.) ухапано от нещо (паяк) и болезнено ще ме разбереш :lol: Аз съм изключително предпазлива към всичко свързано с планина, палатка и къмпинг насред нищото, и без бърз достъп до болничен екип.

Роуз, аз ползвам слънцезащитно, защото вече сме с две бенки и при най-малкото слънце слагам. За съжаление хубавата ми шведска козметика, от която бях най-довлна, вече не я внасят :( Обаче мисля, че снаха ми беше изразила несъгласие с ползването на козметика,но пък смело капе Вигантол :? Каква е връзката - без идея.

апропо, ти сега ще имаш нужда от висок фактор, нали знаеш?
« Последна редакция: Април 25, 2012, 14:22:09 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #63 -: Април 25, 2012, 14:26:38 pm »
Жасминче, аз ли? Не, не знам, защо?
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #64 -: Април 25, 2012, 14:39:34 pm »
Кожата ти е по-чувствителна в момента и няма да се пигментира правилно ако не внимаваш, а ще станеш на петна :) Хубаво мажи лицето, шията и ръцете.
Използвай и дълбока хидратация за лице и ръце с много липиди - ако ти е суха кожата Ексципиал Неутрал или обичания от всички ни крем за всяка възраст - А-дерма Екзомега :D
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #65 -: Април 25, 2012, 14:39:59 pm »
Фусита, благодаря ти имах изключителна нужда!  :lol:

Стискам палци за операцията!
И моята любима скала има подобен проблем, но още не се е решил
на тази крайна мярка!


Много ми е чудно, зор да е у дома 40 дни туй бебе,
сега юруш на полето! Жаси вярно странни птици около теб!

Ние за протокола бавно и славно оздравяваме!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #66 -: Април 25, 2012, 14:46:02 pm »
Благодаря ти, Жасминче. Ще внимавам. Много не обичам да ходя по слънцето, защото ми става лошо. Сега като си помисля, че 8-мия месец се пада през август, направо никъде няма да ходя цял месец, съмо вкъщи на климатика. Иначе крем против стрии съм си харесала този: http://www.palmers.bg/Cocoa-Butter-Formula-Palmer's-Cocoa-Butter-Formula-Tummy-Butter-5-49.htm Как ви се вижда?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #67 -: Април 25, 2012, 14:47:08 pm »
Аз съм го ползвала, доволна бях от него, но всичко си е до кожа - ако ще се цепи си се цепи и никакви мазила не я спират :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #68 -: Април 25, 2012, 14:51:26 pm »
Гери, късмет за Мама!
Предполагам как я мислиш...прегръщам те!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #69 -: Април 25, 2012, 14:55:32 pm »
Аз съм го ползвала, доволна бях от него, но всичко си е до кожа - ако ще се цепи си се цепи и никакви мазила не я спират :?

Абсолютно.
Мише, Миташки кога пак е при "ми не те харесвам беее" :lol:
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #70 -: Април 25, 2012, 15:16:38 pm »
Мише, Миташки кога пак е при "ми не те харесвам беее" :lol:

На 30.04-17.30 часа... но вече я харесва...
Тази реплика, беше първите 15 минути... 8) вече са приятели!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #71 -: Април 25, 2012, 15:58:23 pm »
Мише, Миташки кога пак е при "ми не те харесвам беее" :lol:

На 30.04-17.30 часа... но вече я харесва...
Тази реплика, беше първите 15 минути... 8) вече са приятели!


Мише, при кой лекар сте на 30ти? Че д-р Дучева излиза в много дълъг болничен...
И на мен ми се налага интервенция, малко по спешност, която щеше да ми е най-спокойно, ако тя я правеше.

Гери, дано майка ти се възстанови!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #72 -: Април 25, 2012, 16:05:24 pm »
Цвете, последния път тя работи проблемното зъбче, в болничен беше и тогава!
Дойде защото я помолихме, заради създалата се ситуация!
На 30 предполагам пак тя ще бъде, за да го пломбираме!
Дано намериш решение за своя проблем!  :hug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #73 -: Април 25, 2012, 16:17:59 pm »
Вени, нямах време да пиша много и не си ме разбрала!
Исках да кажа, че е малко детето за такива експерименти според мен. Аз не бих го завела детенце! :oops:
Аз съм на принципа с дете по възможност близо до лекар и аптека, щото ние сме от най-кротките и търсещи белята  :oops:

Мише, ще се справите, щом веднъж е разрешил, предполагам сега няма да го боли при пломбирането.

Ние на същата дата ще щурмуваме една къща на кариеса. Зъбчето е горе и сигурно по-трудно ще се работи. Лошото е че е тръгнало между две зъбчета. При нея това е проблема - много тесни разстояние между зъбите и там явно задържа храна, колкото и да се опитвам да почиствам дори и с клечица. :( А между предните пък има голямо разстояние и юздичка, която вероятно ще трябва да отстраняваме. :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #74 -: Април 25, 2012, 16:39:19 pm »
yana-v, същото се получава и при Митака,
кариесите са все ниско долу до венеца м/у две зъбчета.
Леко да минава и при вас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #75 -: Април 25, 2012, 16:48:33 pm »
Пак, да се отчета... Нали сме с връзки, пуснали днес следобед, леля ми да я види за малко. Мърдала си краката и ръцете, усмихнала и се дори, което надявам се, че означава, че я е познала. За момента ще седи с тръба, докато не и се изчистят дробовете. Ох и само да оздравее и двамата с баща ми ще ги "наритам" да спират цигарите, защото аз нерви вече нямам  :x, не може вече четвърта година подред, все някой по операционни и с не знам какви си диагнози, на края ще взема да запиша една медицина...

Фуси, смях, смях, ама пожелавам операцията да мине леко и да се оправи човека, защото знам какво е да си с дискова херния, макар че аз не съм стигала до операция.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #76 -: Април 25, 2012, 17:23:32 pm »
Гери, огромни стиснати палци от мен! Да има сили и дух жената - това е много важно! Успех от сърце
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #77 -: Април 25, 2012, 18:34:48 pm »
Гери, радвам се заа добрите новини.  :bighug:
А това с мънистата при нас не върви много. Изсипани са всички  в една купа и редовно ни черпи Алекс със супа от тях.
Благодаря ви за препоръките и предложенията за игри и забавления. Ще ги приложа на практика едно по едно.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #78 -: Април 25, 2012, 18:38:47 pm »
Гери, дано новините всеки все да са добри  :bighug:

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #79 -: Април 25, 2012, 23:07:15 pm »
Гери, все така да са добри новините, че да вземат и цигарите да откажат!

Вени, май бях чела, че до шестмесечна възраст не се мажат със слънцезащитен крем. Да не го излагат на слънце просто! Аз лично не бих се юрнала с такова малко бебе някъде, където нямам нормални хигиенни условия. Ама тяхна си работа!

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #81 -: Април 26, 2012, 10:12:28 am »
По селата също живеят хора, те също отглеждат деца  :lol:. Къщата може да е кирпичена, но нали има замазка все пак, няма да е гол кирпич я. Ако е обитаема и има нормална баня и тоалетна - какъв е проблема. И в крайна сметка, родителите са тези, които решават къде и защо да водят или не децата си  :wink:.
     
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #82 -: Април 26, 2012, 10:46:40 am »
Жаси, извинявай, че така се намесвам, но според мен си прекалено крайна понякога що се отнася до снаха ти и бебето.Остави ги да си гледат детето както на тях им харесва, ти твое имаш.Да го водят, ще е по-спокойно, ще е чисто, няма да е гадната София.Все пак те са родители, би трябвало да са отговорни, нали.Виждам, че снаха ти е по-еко от теб в много отношения, всеки има право да има свои разбирания и мисля, че прекалено се палиш и втелясваш за тези неща.

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #83 -: Април 26, 2012, 10:58:25 am »
Освен това в балканските села кирпичени къщи може да се каже, че няма. Изрясла съм в планина и в моето детство помня само една кирпичена къща,  кирпича е характерен за полето. Освен обичайните буболечки за сезона, където ги има в градските градинки, чак такава страхотия не виждам.
Лятото комарите в градовете са същинска напаст, за разлика от прохладата в планината.
Дивите зверове са доста на високо след 1500-1700 метра, виждала съм само мечешко прясно изхождане, но в компания на повече хора, самото животно бързо се е оттеглило. Змии има по високите усойни места в някой обрасъл малинак, козички по хребета над езерото на Белмекен.
 
Всяка друга опастност може да дойде от неблагоразумието на хората. От разходка в парка най-много да получи човек някой кестен по главата, когато е сезона, или да се порадва на скачаща катерица.
Стана ми ми смешно от прекаленото "гражданеене", нищо лично към никой, разбира се :wink:
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #84 -: Април 26, 2012, 11:46:50 am »
Нали имаше отделна тема за обзавеждане на детски стаи. Не я намирам в "Дом и хоби". Някой би ли ме упътил?
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #85 -: Април 26, 2012, 11:58:53 am »
Права е Тара, кирпичени къщи има в равнината предимно, по балкана залагат на камък обикновено ;) Но няма особено значение, защото никъде къщата не стои "на зидария", все пак има замазка, боя и най-често поколения хора са израснали в такива къщи съвсем живи и здрави. Т.е. по-здрави от нас "градските чеда".  :?

Тези дни обмислям да заведа Дани на село и то точно в кирпичена къща  :lol: Знам, че е кирпичена понеже баба ми каза, иначе като е измазана отвън и отвътре - няма как да разбера. Това е родната къща на дядо /лека му пръст/, там са живели майка ми и вуйчо ми като деца /докъм 6-годишни/, аз и братовчед ми си изкарвахме там уикендите едно 20-ина години...никакъв проблем в битов аспект не помня да е имало.

Лично аз съм зажадняла поне 10-ина дни да не ми е "супер цивилизовано". На село отдавна си има стандартна електрическа готварска печка, но винаги ползвам тази с дървата - ей така да си начеша крастата, а и ястията имат друг вкус приготвени на огън. Ако навия и баба да дойде с нас - това означава и закуска с катми на сач, приготвени директно върху откритото огнище в навеса до основната сграда. После да пекна мръвчици на истинско /зидано/ барбекю. Мога да вържа на Дани съвсем простата дървена люлка /която е останала от нас/ на една греда под лозата. Мога да го пусна да тича на воля в декар двор, целият покрит с райграс и да не се налага постоянно да търча след него, да го дърпам в "безопасна посока" и той да реве, защото не разбира защо не му позволявам да иде еди къде си /както става в градските паркове/. Ако е топло и слънчево - мога да му надуя басейна, да запалим бойлера на дърва и да му го напълня с топла вода размъквайки кофи, но пък при нулев разход на ел. енергия  :lol: Можем да се наспим на наистина тихо и на отворен прозорец, не на климатик и с два ката затворени врати и прозорци, че иначе все едно спим долу на улицата... Може и за много от вас тези неща да не звучат приятно, но пък аз ги обичам и ми се ще и детето ми да може да ги усети, а дали и то ще ги заобича - времето ще покаже.

За подобна ваканция, бих взела аптечка, каквато нося и при всяко друго пътуване с бебето - примерно на морето, в хотел. Ако недай Боже се случи нещо сериозно, където и да сме - все трябва да имам нещо за "първа помощ" и все ще се наложи да го закарам до болнично заведение. Ако огранича ходенията ни до "места, в които има спешни центрове и добри болници" - това значи да не напускам града, или да ходим само в други и то големи градове.
Да отидеш на подобно място със съвсем малко бебе - лично за мен не е проблем, просто повече багаж трябва да се мъкне... Но ако е кърмено дете и не носиш шишета, стерилизатори и пр., даже и багажерките не са кой знае колко.


 hope-love , ето я темата: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46694.0 В този подфорум е. :)
« Последна редакция: Април 26, 2012, 12:03:56 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #86 -: Април 26, 2012, 12:47:55 pm »
Лично аз съм зажадняла поне 10-ина дни да не ми е "супер цивилизовано". На село отдавна си има стандартна електрическа готварска печка, но винаги ползвам тази с дървата - ей така да си начеша крастата, а и ястията имат друг вкус приготвени на огън. Ако навия и баба да дойде с нас - това означава и закуска с катми на сач, приготвени директно върху откритото огнище в навеса до основната сграда. После да пекна мръвчици на истинско /зидано/ барбекю. Мога да вържа на Дани съвсем простата дървена люлка /която е останала от нас/ на една греда под лозата. Мога да го пусна да тича на воля в декар двор, целият покрит с райграс и да не се налага постоянно да търча след него, да го дърпам в "безопасна посока" и той да реве, защото не разбира защо не му позволявам да иде еди къде си /както става в градските паркове/. Ако е топло и слънчево - мога да му надуя басейна, да запалим бойлера на дърва и да му го напълня с топла вода размъквайки кофи, но пък при нулев разход на ел. енергия  :lol: Можем да се наспим на наистина тихо и на отворен прозорец, не на климатик и с два ката затворени врати и прозорци, че иначе все едно спим долу на улицата... Може и за много от вас тези неща да не звучат приятно, но пък аз ги обичам и ми се ще и детето ми да може да ги усети, а дали и то ще ги заобича - времето ще покаже.

За подобна ваканция, бих взела аптечка, каквато нося и при всяко друго пътуване с бебето - примерно на морето, в хотел. Ако недай Боже се случи нещо сериозно, където и да сме - все трябва да имам нещо за "първа помощ" и все ще се наложи да го закарам до болнично заведение. Ако огранича ходенията ни до "места, в които има спешни центрове и добри болници" - това значи да не напускам града, или да ходим само в други и то големи градове.
Да отидеш на подобно място със съвсем малко бебе - лично за мен не е проблем, просто повече багаж трябва да се мъкне... Но ако е кърмено дете и не носиш шишета, стерилизатори и пр., даже и багажерките не са кой знае колко.


мммм, накара ме да мечтая. много ми се ще да грабна децата и да ги заведа на някакво такова местенце  :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #87 -: Април 26, 2012, 13:53:06 pm »
И аз искам на селоооо :)

Момичета, не бъдете строги с Вени. Ние всички в този форум сме си малко по-наплашени  :wink: И аз включително на моменти, ама мечка страх, мен не страх обикновено рискувам. :)



*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #88 -: Април 26, 2012, 14:05:17 pm »
София беше на един месец, когато я заведох на село и останахме един месец. Къщата не е кирпичена, но е старичка. Беше жега и имаше доста насекоми, от които се притеснявах,  ограничих им достъпа с комарника на количката. Но пък хладинката на къщата ни ес отрази прекрасно :D

Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #89 -: Април 26, 2012, 14:11:00 pm »
е, добре, да приемем, че много се гражденеем :lol: Не ми пречи, както съм казала планината не ми е любимото място. Имам и спомен от лекциите за бременни, че не бива да се води бебе под 40-50 дни на различна надморска височина, защото налягането му действа по-лошо.

Маги, строга съм да, и съм и критична. Защото прекаленото еко не е добре и не винаги е приложимо.
и вярвай ми, на тях има нужда да им се говори, защото от много еко-облекла на 3-4 ката докараха на мъничето болезнен обрив. После има ауууу, ама то се изпъпчи, аууу ама в педиатрията ни казаха да спра да кърмя.

Така или иначе зададох въпросите за да сверя моите знания и да видя дали прекалявам с предпазливото отношение към бебетата. Е, явно прекалявам и ще си остана майка с прекаляване и свръх подготовка за всяко пътуване, но повече няма да си отварям устата да наливам акъл там, където няма смисъл.
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #90 -: Април 26, 2012, 15:31:35 pm »
Вени, явно снаха ти, която май ти е етърва впрочем, е много търпелива  :lol:.
     
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #91 -: Април 26, 2012, 16:15:10 pm »
Вени, не се впрягай излишно. Всеки родител прави грешки, особено ако ти е за първи път. Ако се е изпъпчило детето и те вече знаят от какво, вероятно няма и да си помислят да повторят същото нещо. Нищо супер страшно не е станало.

А пък ти за себе си си права да си по-внимателна, но това важи за твоето отглеждане на твоето дете. Ако поведението на родителите не вреди на детето, нека го гледат както намерят за добре. Това значи различни неща за различните семейства.

Когато аз имах бебе на 40 дни, бях по-скоро като теб и тогава не бих завела моето бебе в кирпичена къща далеч от педиатъра. Но познавам много хора, които са правили подобни неща и това е било добре за децата им. Просто светът е шарен и не бива да се месим, ако наистина няма някаква страшна опасност за детето. Каквато в случая не виждам.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #92 -: Април 26, 2012, 16:23:40 pm »
Вени, и аз не виждам кой знае какъв проблем д аотидат в планинската къща - предполагам все пак са достатъчно интелигентни и разумни хора и всяко едно решение го обмислят добре.
Моите деца също са изгледани уикендите в Рибарица. Бях се запасила с вариант за лекар в близост (Тетевен) и стандартната аптечка за из път и така вече шеста година.
Племенникът си откарваше зимите на караваната в Боровец...от 40 дневен точно :) Мога само най-искрено да съжалявам, че вече не притежаваме въпросната каравана и още повече, че кризата пресечи всякакви семейни размисли в посока да я заменим с моторхоум. Ех, тогава... :)
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #93 -: Април 26, 2012, 16:33:27 pm »
Аз пак да кажа,че исках да сверя информация и дали не прекалявам. Казах им за аптечката и да намерят лекар и толкова. Най-близката читава болница ще е в Перник, а те ще са на границата със Сърбия.

Оставям ги сами да се оправят и да се учат :)
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #94 -: Април 26, 2012, 16:33:41 pm »
цветенце, мъжът ми си мечтае за такова нещо. Но е казал, като пораснат малко децата.  :)

Вени, в нашата къща на село нямаше нормална тоалетна и баня, затова от моя гледна точка не бих завела там мое бебе. Иначе Джей ме накара да си помечтая, въпреки че като се замисля, аз си го имам всичко това. Живея почти на село и всичко е спокойно и чисто, слушам как птичките чуруликат. Но има едно голямо "но". Липсва ми големият град. Вече толкова години. Може да ви звучи налудничаво, но съм свикнала с него. Много съм свикнала.

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #95 -: Април 26, 2012, 16:37:47 pm »
Блу Скай, не звучи налудничиво, разбирам те прекрасно.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #96 -: Април 26, 2012, 16:46:25 pm »
Живея почти на село и всичко е спокойно и чисто, слушам как птичките чуруликат. Но има едно голямо "но". Липсва ми големият град. Вече толкова години. Може да ви звучи налудничаво, но съм свикнала с него. Много съм свикнала.

Ние живеем точно на средата - хем е тихо, зелено, на чист въздух и просторно, хем на крачка от езерото, което си е живо море, хем близо до града. Обаче един баир нямаме, да му се невиди...
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #97 -: Април 26, 2012, 16:59:38 pm »
Вени, не се притеснявай, все пак нали и там живеят хора, няма да са откъснати от света :)
По колко различен начин една и съща ситуация се приема от различните хора!

Аз нося планината в съцето си и искам като/ако/ остарея да се върна постоянно.

Спомням си 12-13 годишни, кой да ни опази?! Хоп по пряката пътека и спретнем някой огън на някоя поляна или цял ден мотане на плажа или с някой камион на горското и хайде на сечището, без да се обадим на никой. А какви лета бяха на спортнота база Белмекен:), искам пак да съм дете.

В момента имам доста съученици, които си живеят и гледат децата на балкан. Все пак от набор сто човека, няма как да се изселят всички:). А какви наборни срещи организират само::)  за прелитащи готованци. 
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #98 -: Април 26, 2012, 17:18:44 pm »
Вени, не се притеснявай, все пак нали и там живеят хора, няма да са откъснати от света :)
По колко различен начин една и съща ситуация се приема от различните хора!

Да, така е :) И аз имам село в Балкана, но ходя там два-три пъти годишно. Дай ми море на мен, морският бряг по всяко време,близо до солената вода съм жива. Планината е прекрасна, но просто не е в сърцето ми. Не я познавам, не правя шега с нея.
Два-три пъти годишно на планина за една седмица сумарно и съм екстра.

И аз съм като Блу, липсва ми града. Ако знаете как се радвам всеки път като сме ходили някъде и после на табелата София съм в някакъв див възторг.
И наистина много си обичам града, най-вече след пролетен дъжд.
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #99 -: Април 26, 2012, 18:22:06 pm »
Вени, ти ми описваш грешките на повечето родители който имат първо дете.Ти може да четеш и да се информираш, но не всички го правят.Онзи ден видях една позната с бебето и на около 4-5месеца.Тя по къс ръкав, той с боди, блузка, елек, одеало и шапка.Не и казах нищо, какво да и кажа, не ми влиза в работата да и казвам как да си гледа детето.Еми да претопли го и после беше пъпчасал, но вече знае.Същата кърми, но яде предимно запичащи храни, малкия е с запек от както се е родил.По съвет на лекар му купиха Дуфалак, а аз и обяснявах да яде пюре от сини сливи, да спре запичащите храни при нея и т.н.Ми то като не ще, аз коя съм да ръся акъл там?

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #100 -: Април 26, 2012, 19:43:38 pm »
Момичета, аз няма, няма и пак с молба за помощ. Сестричката ми има проект в университета и са и дали 1 анкета, трябва да я попълнят поне 50 души, че да я допуснат до изпит. Дали ще е много нахално да помоля, ако някой има възможност да отдели 1 мин. нека ми пише да пусна линк.
Много ви благодаря.
*Модераторите, ако сметнете, че е спам, няма да се обидя ако изтриете поста

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #101 -: Април 26, 2012, 20:45:18 pm »
Момичета да ви питам,за извеждане на детето извън страната трябва ли да е лично с мен за вадене на паспорт или само двамата родители?

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #102 -: Април 26, 2012, 20:50:18 pm »
Момичета да ви питам,за извеждане на детето извън страната трябва ли да е лично с мен за вадене на паспорт или само двамата родители?
Да, трябва да го снимат за този паспорт ;)

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #103 -: Април 26, 2012, 20:51:40 pm »
Трябва да отидете двамата родители и детето.
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #104 -: Април 26, 2012, 20:55:54 pm »
Много ви благодаря за бързото включване :).

Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #105 -: Април 26, 2012, 22:31:26 pm »
Ми то като не ще, аз коя съм да ръся акъл там?
Ей затова ме е яд, Маги, защото 9 месеца мелих ли мелих, обяснявах, разказвах, обяснявах какво съм чела, какво сме преживели, кое съм конултирала с Бърди. Разбираш ли, да не бях смляла и смелила цялото инфо, да беше необразована, да не ме е яд.
Отказах се вече, няма смисъл.

Сега говорих с баща ми за вилата на село, камена къща с всички удобства, освен вътрешна тоалетна, но да речем аз това ще го преживея. решихме да идем юни, да изчегъртаме горния етаж, предварително напръскано с репелент и да направим наша стая за лятото. Знам, че е хубаво за Ники и колкото и да ми е неприятно присъствието на баща ми през повечето време, ще седя там заради дечко. Но първо цялостно и тотално избиване на пълзящите гадове :lol:

Парси, снимката се прави в паспортното, отивате двата родители, снимате детето и след месец имате паспорт.
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #106 -: Април 26, 2012, 22:36:23 pm »
Момичета, аз няма, няма и пак с молба за помощ. Сестричката ми има проект в университета и са и дали 1 анкета, трябва да я попълнят поне 50 души, че да я допуснат до изпит. Дали ще е много нахално да помоля, ако някой има възможност да отдели 1 мин. нека ми пише да пусна линк.
Много ви благодаря.
*Модераторите, ако сметнете, че е спам, няма да се обидя ако изтриете поста

Давай го тоя линк де. Напрееед науката е слънце... Ми така де, защо да не помогнем на сестричката? ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #107 -: Април 26, 2012, 22:47:34 pm »
... Сестричката ми има проект в университета и са и дали 1 анкета, трябва да я попълнят поне 50 души, че да я допуснат до изпит...
Златни сте! С дружни усилия изпита е уреден  :youwoman:

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #108 -: Април 26, 2012, 22:54:03 pm »
Ако има нужда от още анкетирани и аз съм на линия :-)


Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #109 -: Април 26, 2012, 23:34:23 pm »
Прати и не мен линка, обаче утре ще попълня анкетата, ок ли ви е или е късно?
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #110 -: Април 27, 2012, 07:19:31 am »
Вени, не им се шашкай толкова, ако са с кола колко толкова време ще им отнеме да отидат на лекар, ако е необходимо?
Аз да си призная и на мен си ми липсва големият град и особено многото хора по улиците, да щъкам по Витошка и да чакам някой на Попа :-). Ех, като се замислих, май младостта си ми липсва най-вече :-).
« Последна редакция: Април 27, 2012, 07:22:14 am от Bobbie »


  
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #111 -: Април 27, 2012, 09:16:18 am »
Ади, и на мен.

jasmin_veni, сина ми направи 2 месеца на Ахтопол. Като питах тук дали е разумно да пътуваме с толкова малко бебе всички казаха, че тогава е най-лесно. Сега вече знам и от опит, че е точно така  :D
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #112 -: Април 27, 2012, 09:26:23 am »
Момичета много благодаря на всички за отзивчивостта, не са ни нужни повече попълнени анкети. Сестра ми се обади, че са я допуснали до изпит. За пореден път се убеждавам, че на вас мога да разчитам за всякакви неща.

Аз да ви се похваля, вече започнах да усещам, какво е да имаш щерка :) Вчера ми изпира пералнята, дадох на Илияна легена и и казах да извади дрехите. Не само, че ги извади, а нямаше и 1 изпаднала по пътя. Като приключи идва при мен и пляска доволно с ръце :)

Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #113 -: Април 27, 2012, 09:40:37 am »
Вени, не им се шашкай толкова, ако са с кола колко толкова време ще им отнеме да отидат на лекар, ако е необходимо?
Аз да си призная и на мен си ми липсва големият град и особено многото хора по улиците, да щъкам по Витошка и да чакам някой на Попа :-). Ех, като се замислих, май младостта си ми липсва най-вече :-).

един час с кола.
Оооохх, това пиците на Витошка или Мимас на Попа е любимото ми след обикаляне на София по нощите :lol: Мисля, че това най-много ще ми липсва, когато най-накрая се случи емиграцията. Права си, някак връща в едно безгрижно и хубаво време, когато не мислиш много-много.
Едно време като млади гаджета се разхождахме от Плиска през Борисовата до площад СВ.НЕделя, сега хич и не смея да сипомисля за такива разходки, предвид миналата година. Все се питам дали преди 5-6 години беше по-спокойно в действителност, или младостта и влюбването ме е правило спокойна.
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #114 -: Април 27, 2012, 10:11:34 am »
Аз да ви се похваля, вече започнах да усещам, какво е да имаш щерка :) Вчера ми изпира пералнята, дадох на Илияна легена и и казах да извади дрехите. Не само, че ги извади, а нямаше и 1 изпаднала по пътя. Като приключи идва при мен и пляска доволно с ръце :)

Може ли, може ли, аз първа! Би ли я дала за снаха, поне за малко??? Моят дивак изобщо не иска да стигне до такива висоти, предпочита да препрограмира пералнята докато върти, по възможност със спуране на центрофугата, така че мама да извади абсолютно течащи дрехи.... Явно имаме спешна нужда от обучение!
От друга страна пък, много обича да лиже огледалата... А дано да схване скоро, че може и с парцал :-)
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #115 -: Април 27, 2012, 10:23:32 am »
Може ли, може ли, аз първа! Би ли я дала за снаха, поне за малко??? Моят дивак изобщо не иска да стигне до такива висоти, предпочита да препрограмира пералнята докато върти, по възможност със спуране на центрофугата, така че мама да извади абсолютно течащи дрехи.... Явно имаме спешна нужда от обучение!
От друга страна пък, много обича да лиже огледалата... А дано да схване скоро, че може и с парцал :-)
За колко време я искаш!?  :D А тя и с "парцал" бърше, но още не е разбрала, че има разлика между парцал и мокри кърпички :) А огледалото у нас се ползва по предназначение. Отваря скрина, вади шапки, бодита, чорапи и всичко се слага на главата.
Другото е, че явно вече се определя като отделна личност със собственост. Всичко е на "бебето", което не е на бебето е на "татето", с изключение на съдовете за миене - те са на мама :)

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #116 -: Април 27, 2012, 11:13:24 am »
Е тука ще има боеве :-) Щото то е ясно, че всичко е на "бебето", ама на кое бебе е въпросът :-) Щото и негово величество е център на вселената - позиция, отстоявана със зъби (4 на брой), нокти ( :oops:) и проглушителни писъци...
При все че за чиниите със сигурност може да ти помогне - поне ако искаш да подменяш сервиза: специалист е в отварянето на миялната (не й издържа заключалката като 10 кила се провисят на дръжката с пълна сила), ваденето на чиниите и .... пускането им на пода с удовлетворителен трясък...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #117 -: Април 27, 2012, 14:33:06 pm »
Момичета много благодаря на всички за отзивчивостта, не са ни нужни повече попълнени анкети. Сестра ми се обади, че са я допуснали до изпит. За пореден път се убеждавам, че на вас мога да разчитам за всякакви неща.

Аз да ви се похваля, вече започнах да усещам, какво е да имаш щерка :) Вчера ми изпира пералнята, дадох на Илияна легена и и казах да извади дрехите. Не само, че ги извади, а нямаше и 1 изпаднала по пътя. Като приключи идва при мен и пляска доволно с ръце :)
Да така са. Ивана ми събира прането от сушилнята, също съм я научила да си прибира играчките преди лягане и като заприбира започва къде какво види не наред да прави „забележки“ - носи на баща си вестника примерно, ако го е оставил на масата в хола :-). Преди седмица като се прибирахме и влизаме в коридора и тя „-О. О“ възклицава и започва да се навежда. Не била опъната пътеката в коридора и нашата я опъва :-).

Вени, аз от Попа имам най-хубави спомени от 92ра -94та, когато се събирахме там в градинката и бабичките ни сочеха с пръсти и заобикаляха. Или пък на Кръглото ( то май го няма вече) или на Кравай :-).  Хубаво беше :-)


  
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #118 -: Април 27, 2012, 14:59:56 pm »
Хихи 92г. Вени е ходела на детска градина :lol: :lol:
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #119 -: Април 27, 2012, 15:06:36 pm »
мдаммм, спомените от Попа са ми след 2000 година.

Ползвали ли сте течни лепенки и ако да кои и къде се продават? Гледам сега една серия от Местопрестъплението и си помислих, че това ще да ми е полезно.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #120 -: Април 27, 2012, 15:08:15 pm »
Хихи 92г. Вени е ходела на детска градина :lol: :lol:
Разбрах, като ми каза, че свързва Попа с пицария :-). Толкова култово местенце беше,че като заминавах за САЩ и предишният ден се снимах там, за да си имам за спомен. Тогава висяхме горе в градинката и просто като нямаш какво да правиш отиваш там или на Кравай и до 15 минути не може да не се появи някой познат. Офф, съвсем се размечтах.

П.П. Вени, аз 2000г прекарах доста време в България, но вече не беше това, за което говоря.
« Последна редакция: Април 27, 2012, 15:14:55 pm от Bobbie »


  
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #121 -: Април 27, 2012, 16:17:41 pm »
Уф бе, какво е Кравай? Мислих, мислих, не се сещам. За колелото на 5цата ли говориш?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #122 -: Април 27, 2012, 16:23:54 pm »
Уф бе, какво е Кравай? Мислих, мислих, не се сещам. За колелото на 5цата ли говориш?

"Кравай" беше култово място за срещи и висене на определена част от софийската младеж през късните 80-те и ранните 90-те години.
това беше едно заведение за бърза закуска, първо по рода си в София и се намираше на ъгъла на Фритьоф Нансен и Патриарх Евтимий.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #123 -: Април 27, 2012, 16:28:04 pm »
Уа-ха-ха!
Какво е "Кравай", а?
Според мен там правеха през далечната 1991-ва най-вкусните пици, пък и си ги ядяхме в компанията на Милена и други такива личности...А тогава Милена беше убийствена мацка с оранжев чорапогащник и зелени къси гащи!
Абе, Вени, от Сръбската граница до София пътят е супер - взима се за най-много час. Я ги остави да си ходят хората там- климатът е страхотен- искам и аз!Това ми е любимата дестинация за еднодневни екскурзии. Сериозно мисля да си купя къща някъде из Трънско- Брезнишко.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #124 -: Април 27, 2012, 16:37:49 pm »
Уф бе, какво е Кравай? Мислих, мислих, не се сещам. За колелото на 5цата ли говориш?

"Кравай" беше култово място за срещи и висене на определена част от софийската младеж през късните 80-те и ранните 90-те години.
това беше едно заведение за бърза закуска, първо по рода си в София и се намираше на ъгъла на Фритьоф Нансен и Патриарх Евтимий.


Час по софийска история :jump12: А каквоимаше в това заведение, хамбургери наподобяващи МакДоналдс от питка, парче салам и краставичка ли? Че някъде към 96 г. си спомням, че дори из Каварна изникнаха някакви мини-фургончета с подобие на хамбургери.

Инке, баш в Тръско отиват, там къщите са за буквално смешни пари от рода на 5000 лв. в едно село на 4 км. от границата :) Така или иначе ги оставих да се оправят сами.
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #125 -: Април 27, 2012, 16:42:58 pm »
 :jump12:

Ох, развеселихте ме  :lol:
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #126 -: Април 27, 2012, 18:20:28 pm »
Правеха "гарнирани пити", демек пици, но яденето беше само нещо странично. А на отсрещния ъгъл към НДК на пейките пред едно такова никакво кафене са събираха огромни тълпи от тогавашните "непослушни" и "различни" младежи- метъли, рокери, пънкари, уейви, а милицията дебнеше...Такива ми ти работи...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #127 -: Април 27, 2012, 19:11:21 pm »
Уф бе, какво е Кравай? Мислих, мислих, не се сещам. За колелото на 5цата ли говориш?

"Кравай" беше култово място за срещи и висене на определена част от софийската младеж през късните 80-те и ранните 90-те години.
това беше едно заведение за бърза закуска, първо по рода си в София и се намираше на ъгъла на Фритьоф Нансен и Патриарх Евтимий.


Час по софийска история :jump12: А каквоимаше в това заведение, хамбургери наподобяващи МакДоналдс от питка, парче салам и краставичка ли? Че някъде към 96 г. си спомням, че дори из Каварна изникнаха някакви мини-фургончета с подобие на хамбургери.

Инке, баш в Тръско отиват, там къщите са за буквално смешни пари от рода на 5000 лв. в едно село на 4 км. от границата :) Така или иначе ги оставих да се оправят сами.
Въобще заведението няма значение. То и сега там има нещо, което пак го нарекоха Кравай. Под Кравай разбирай градинката на НДКто пред Кравай ( една редичка от пейки и до нея един фургон, в който продават разни болкуци и най-важното алкохол). Там се събирахме много хора и вечер пейките бяха отрупани с народ. Аз си бях абонирана, като тръгнех от горе от кръглото, минавам през синьото, Попа и завършвам на Кравай. През този марширут половината от минаващите на моята възраст ми бяха познати, та беше купон де.  Що вечери, че и нощи лятото съм изкарала на този Кравай :-). Дори 98ма помня, че сме седяли там до към 4-5 сутринта с приятели, че то тогава идват всички кукувици и пияници и е най-интересно:-).
 Те сега си правят Кравай reunion, има и група във ФБ, където обявявят кога ще се събират, но голяма част са по-стари от мен и много от тях не познавам, но и моите приятели всички са абонирани :-).


Inke Tinke , да вярно за полицаите. Вече си беше полиция, ама бяха същите дървари. Идвали са да ни проверяват документи и да ми търсят обяснение какво съм правела там, като съм живеела далече от там. Дори бяха правили хайка ( добре, че ме нямаше) , една приятелка бременна в 7ми месец я бяха карали да ляга по земята без никаква причина ей така 'щото могат. Това беше някъде 92ра и 3та, не е дори било по комунизма. 
« Последна редакция: Април 27, 2012, 19:13:18 pm от Bobbie »


  
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #128 -: Април 27, 2012, 23:00:47 pm »
Мъчно ли ви беше, че бебетата ви пораснаха? Липсва ли ви бебешката фаза?
Гледам си момченцето колко бързо расте и се променя, и ми се иска да си остане бебе още дълго време. Преди да забременея друго разправях, но съм била глупава.
Чудя се дали ще ме гледа и прегръща с такова обожание занапред, и докога едно "б-ж-ж-ж-ъ-т" ще му стига да се залива от смях пет минути.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #129 -: Април 27, 2012, 23:02:24 pm »
докога едно "б-ж-ж-ж-ъ-т" ще му стига да се залива от смях пет минути.

а, това ще е валидно доста години.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #130 -: Април 27, 2012, 23:05:35 pm »
Ох, размечтах се и аз за едно време :) Що време изкарах на Кравай и на Попа. Всяка божа вечер ходехме на тоя поп в 8 и се събирахме по 30-40 човека. Голям купон ставаше! А хората бяха на групи: метали, пънкари, скинари, скейтъри, йотъри и наркомани, помните ли  :lol: Я да ви припомня и за Баба Яга, Лодките, Билкова, Блейза, Подбора, че да двършим картинката :) Ама и аз говоря за 90те години де  :wink: ох, ох, младост отлетялаааа :)

А из трънските села и аз поскитвам. Много е готино там - диво, див край с диви хора, както беше казал Иречек!



Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #131 -: Април 27, 2012, 23:38:35 pm »
йотър е?

Баба Яга и по мое време беше актуална, недейте така :)

Цигу, много ми липсва бебешкото време, ама Ники напоследък се завръща към него. Научил се е като го гушна, да ме хване като маймунче с крачета на кръста, слага си главичката на сърцето ми и гука :lol:Няма такъв кефффф. Най-вече след сън като ме гушка и мирише на заспало, топло бебе, най-прекрасния парфюм на света. Научил се е да ми придърпва главата и да ме целува и да ме гали :oops:
Колкото и бели да е правил, една бебешка целувка, едно Мамоооо гушшш и съм до там с родителския авторитет. Някой ден може и да патя от това, но сърце нямам да му откажа гуш, дори да съм много ядосана.
[/url][/url]
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #132 -: Април 28, 2012, 00:19:46 am »
И на мен ми е мъчно, че толкова бързо расте диването. Обаче като ме погледне лукаво и каже "Мого обитам тебе" и веднага ми става хубаво, но по нов начин.Стремя се да се наслаждавам максимално на всеки етап, защото наистина бързо отминават и така...
Софийска история, урок 2  :D: Йотър: тип с широки, смъкнати гащи, който за поздрав казва "Йо!", предшественик на рапъра.
Какво стана със Софийската среща, че да преподадем остатъка на живо?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #133 -: Април 28, 2012, 01:03:41 am »
Сега с училищните вълнения така ми е мъчно за бебешкия период :( Но пък сега се гушка, лигави се, вече ме прегръща и като кажат и двамата - мамо, обичам те и ми се пръска сърцето от кеф :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #134 -: Април 28, 2012, 15:36:23 pm »
Мъчно ли ви беше, че бебетата ви пораснаха?

Да! Яд ме, че не съумявам да направя така, че ежедневието да не изсмуква всичките ми сили и емоции в разни несъществени, неважни неща и да мога да давам повече от себе си (най-доброто от себе си) на децата, както и да се насладя на всеки миг с тях, във всяка една възраст, в която са. Всеки период е с нещо хубав и уникален (може би дори и пубертета! :)) и няма никога да се повтори, а времето минава толкова бързо.
 
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #135 -: Април 28, 2012, 16:32:20 pm »
И на мен ми е мъчно, че толкова бързо расте диването. Обаче като ме погледне лукаво и каже "Мого обитам тебе" и веднага ми става хубаво, но по нов начин.Стремя се да се наслаждавам максимално на всеки етап, защото наистина бързо отминават и така...
Софийска история, урок 2  :D: Йотър: тип с широки, смъкнати гащи, който за поздрав казва "Йо!", предшественик на рапъра.
Какво стана със Софийската среща, че да преподадем остатъка на живо?

Класическото обучение напира да излезе от теб, усещам го :)

Само часа на срещата не разбрах :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #136 -: Април 28, 2012, 20:35:37 pm »
и аз не разбрах часа. А резервация има ли направена?

П.П. Сега видях в другата тема - 18:30 ч.
« Последна редакция: Април 28, 2012, 20:41:27 pm от cygnus »
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #137 -: Април 29, 2012, 20:43:37 pm »
След като ме хвана слънцето вчера съмв  търсене на слънцезащитна козметика. Поради многото ми бенки мисля да взема фактор 50 от АСДА и се чудя Гарниер или Нивеа?
http://direct.asda.com/Suncare/19091,default,sc.html?psortb1=price&psortd1=1&start=0&sz=20

Направи ми впечатление, че са много по-евтини отколкото в Бг, дори с доставката ще ми излезат по-евтино. И за детето ще поръчам от там. Ама кое? Нивеа съм ползвала и нямам забележки, но приемам съвети всякакви за Гарниер.
[/url][/url]
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #138 -: Април 29, 2012, 23:29:09 pm »
Между "Гарние" и "Нивеа", избирам "Нивеа". Но за детето вземи нещо сериозно от типа на "La Roche- Posay" или "Uriage". За големи хора аз съм страхотно доволна и от "Виши", но бебешките им не струват- пробвахме с едни тестери- воднисти са и не са добри. За в града и на "Бочко" 30 или 50 фактор са супер, но за планина и море- нещо сериозно. Те и без това "Бочко" още не са ги пуснали на пазара. А и "Chicco" са много добри и по-евтини...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #139 -: Май 01, 2012, 00:05:23 am »
За детето имам една тубичка Авен, ама не знам дали ще стигне и да взема за резерва една детска Нивеа.
За града наистина може да взема по-лека козметика и за мен и за него.
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #140 -: Май 01, 2012, 01:23:41 am »
Вени, само да ти припомня, че продуктите имат срок на годност 12 м от отваряне на капачката
принципно, никой не е сигурен кога е този момент, но аз лично не ползвам един и същ крем две години- обикновено ако остане си го мажа на себе си, за децата нов
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #141 -: Май 01, 2012, 09:57:07 am »
мерси, Мини, съвсем го бях забравила този факт. Аз уж го държах в хладилника, ама...ще ида да взема нещо друго, а това остава за мен.
[/url][/url]
Re: Седмична тема 23.04-29.04.2012
« Отговор #142 -: Май 01, 2012, 11:52:22 am »
Вени, аз да допълня Мини - даже повечето детски слънцезащитни са със срок до 6-9 месеца след отваряне.