0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #20 -: Април 17, 2012, 23:44:36 pm »
Нуну, честита порастнала принцеса!

Раши, Мини, наистина не мога да споря нито с лекар, нито със зъболекар, но при мен, когато избива зъб, Ники вдига Т, без други признаци и моята зъболекарка казва, че е напълно възможно. Затова до 38 не давам нищо, освен ако не я поддържа. Когато е от зъб, Т варира и подскача до 38-38.5 най-много, но пак казвам при нас. Когато вдигне Т и имам съмнения, че е зъб, давамхамомила. Ако не я свали - вирус е, хамомилата веднага успокоява болките в челюстта.

Затова лично аз не го изключвам като вариант.
[/url][/url]
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #21 -: Април 18, 2012, 10:32:21 am »
Здравейте, в този дъждовен ден!!! Наближава рожденният ден на нашия разбойник, та започва и пак чуденката за подарък от мама и тати!!! Какво ви е мнението за акумулаторните коли и мотори, много се чудя, но не съм сигурна в избора си за това още, а по-скоро май това повече ме влече http://www.kidsland-bg.com/product/2415/pilsan-atv-galaksi.html !!! Ще очаквам впечатления и опит от майките на по-големите малчугани!!! Благодаря!!!
 Нуну, честито ти пораснало момиче!!!


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #22 -: Април 18, 2012, 10:49:26 am »
Момичета в предишни теми бяхме бистрили темата за хубавите термометри за ухо.Пусках търсачката но не открих нищо.Моля отново да споделите мнения,за да взема някакъв читав и да не будя детето по нощите.
Парси, нашия е такъв http://apteka.framar.bg/30018682/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BE-quiko
 Доволна съм, винаги меря по няколко пъти!!!


*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #23 -: Април 18, 2012, 10:50:53 am »
Киара,благодаря ти!
Важно е че измерва правилни стойности че и аз имах,но накрая го дадох на Митко да си играе с него.Толкова различно измерваше от живачния че се хванах за главата.Не беше такъв разбира се :).

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #24 -: Април 18, 2012, 10:53:51 am »
 Отначало съпоставях с електронен, разлика имаше от 2-3 стотни, но аз го използвам най-вече за чело, защото в ухото е по-особено измерването!!! Доверявам му се, но нека изкажат мнение и други момичета ако се го ползвали!!!
 Дано са здрави децата и по-рядко се налага използването на каквито и да е термометри!!! :wink:


Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #25 -: Април 18, 2012, 11:55:54 am »
Ние напоследък имаме странно поведение, ще се радвам, ако някой се включи със съвет.
Сутрин се изпишква в тоалетната и после докато е в кошарата и играе ме издебва да не съм в стаята, изаква се в памперса, мята го на пода и се изпишква в кошарата. И после вика "мамоооо, мамооо" да ми покаже какво е направил. Това от няколко дни. Обяснявах, водих до тоалетна, но днес се скарах сериозно, защото нали се сещате какво пране на дюшечето пада и на дрехите му. не знам от къде дойде това поведение, напълно ново е. Постоянно си сваля памперса и като го заведа в тоалетната не пишка и не прави и другата работа. Както сложа памперса, свършва всичко там, после го мята и се доизпишква и на пода. Малко като кучета, които маркират териотоя е :lol: :lol:

Някой имал ли е подобен случай?
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #26 -: Април 18, 2012, 12:01:02 pm »
Спокойна седмица в това включвам -здрава,  :sunshine: ако може!

Пожелавам на всички болни да оздравяват,
включвам в това число и моя Митак!
Морим една трудна задна хрема с инхалации и разни сиропи.

Основния проблем при нас е отвореното зъбче,
миналата седмица буквално не е спал от притеснение.
Обадих се в клиниката и говорих лично с д-р Дулчева,
като я помолих тя да бъде на следващото ни посещение!
Митака свързва с болката от пулпита новата зъболекарка,
която е много мила, просто страхотна, уверих в това и д-р Дулчева,  
защото се получи много деликатна ситуация!
Но спокойствието на детето ми изпари всякакво мое притеснение,
защото и аз не спах няколко нощи в размисъл как да постъпя!
Тя за съжаление, поради болестно състояние е прехвърлила малките си пациенти,
но на 19/утре ни записа час и се моля дано се отпусне и преодолее този си страх
и това мъчение за него, и за нас да приключи! Боли го, говорим как ще му мине,
какво е необходимо, всичко е спокойно и там става страшно!

Жаси съвет не мога да дам, дано е период!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #27 -: Април 18, 2012, 12:17:17 pm »
Мише, не знам до колко ще ти помогне, но съм чувала от някои хора, че когато има отворен зъб е хубаво да се сложи нещо вътре. Аз слагам памук с кислородна вода и сменям на всеки час (няма да разказвам по какъв повод го открих, че беше болезнен спомен). За деца съм чувала чист восък или нещо си беше с прополис, защото восъкът запечатва да не просмуква нищо в зъба и пази отвореното да не влизат гадини.
Но пак казвам само съм чувала трети разкази, не съм пробвала с восък, защото нямам от къде да намеря пчелар, че да му искам чист восък :oops: :oops: Памучето с кислородна вода обаче помага.
[/url][/url]
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #28 -: Април 18, 2012, 12:28:29 pm »
Жаси,според мен е период който ще отмине.Митко специално така не е правил,но и той мина през всякакви магарии през месец-два. :)

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #29 -: Април 18, 2012, 12:58:01 pm »
По въпроса на Киара за акумулаторните коли, мога на споделя нашия опит. Подарихме такава кола на нащия малчуган, когато стана на 3 години. Много си я харесва, но я кара осново на двора. Имаме широка равна пътека /циментова/ по която прави завои,  разни сложи маневри. А бе, паркира по-добре от мен. :D Иначе за разходка по улиците, дори до близкия парк, се оказа неподходяща. От една страна, заради неравностите и безпокойството от превозните средсва, а от друга - защото се движи бавничко, а той по същото време вече хвърчеше с тротинетка, моторче с педали /триколка/ и количка с педали, с които беше свикнал да е бърз. Това което показваш с педалите, знам че много се харесва на децата на тази възраст. Още помня как моя син плака над един каталог от "Хипо", като му казахме, че дядо Коледа няма да му донесе такова превозво средсво, защото има много други и няма вече къде да ги държим. Фаворит му е пластмасовота количка с педали, мисля, че е на същата турска фирма "Pilsan". Моделът се казва "Herby".Лека ,бърза и удобна и струваше около 45-50 лв. Иначе от акумулаторните, моторът е по-практичен от кола за излизане извън къщи, заради по- малките габарите и тегло. Стана доста дълго, ама аз като майка на виден малък шофьор май се оказах почти експерт по тези въпроси. :D Дано да съм била полезна.
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #30 -: Април 18, 2012, 13:09:18 pm »
Жаси, явно е период, но защо не опиташ да му сложиш памперс-гащи? Мисля, че тях по-трудно би свалил.
     
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #31 -: Април 18, 2012, 13:10:55 pm »
Жаси, слушай сега кака си, обяснявам го простичко, както аз съм го приела, никненето на зъб е подобно на възпалителен процес под някава форма, организма се опитва да го пребори, съответно падат съпротивителните сили и тогава вирусите могат да си правят купона, съответно детето може да вдигне температура, да му потече сопола, да кашля, да повръща и т.н- НЯМА ТЕМПЕРАТУРА ОТ НИКНЕНЕ НА ЗЪБ
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #32 -: Април 18, 2012, 13:13:32 pm »
По въпроса на Киара за акумулаторните коли, мога на споделя нашия опит. Подарихме такава кола на нащия малчуган, когато стана на 3 години. Много си я харесва, но я кара осново на двора. Имаме широка равна пътека /циментова/ по която прави завои,  разни сложи маневри. А бе, паркира по-добре от мен. :D Иначе за разходка по улиците, дори до близкия парк, се оказа неподходяща. От една страна, заради неравностите и безпокойството от превозните средсва, а от друга - защото се движи бавничко, а той по същото време вече хвърчеше с тротинетка, моторче с педали /триколка/ и количка с педали, с които беше свикнал да е бърз. Това което показваш с педалите, знам че много се харесва на децата на тази възраст. Още помня как моя син плака над един каталог от "Хипо", като му казахме, че дядо Коледа няма да му донесе такова превозво средсво, защото има много други и няма вече къде да ги държим. Фаворит му е пластмасовота количка с педали, мисля, че е на същата турска фирма "Pilsan". Моделът се казва "Herby".Лека ,бърза и удобна и струваше около 45-50 лв. Иначе от акумулаторните, моторът е по-практичен от кола за излизане извън къщи, заради по- малките габарите и тегло. Стана доста дълго, ама аз като майка на виден малък шофьор май се оказах почти експерт по тези въпроси. :D Дано да съм била полезна.
Благодаря, полезна ми е информацията!!!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #33 -: Април 18, 2012, 13:29:57 pm »
И аз мислех, че няма температура от зъб и пишех, че било мит, но от както Ивана започна с никненето на зъби се убедих, че има и вече не казвам, че не е така. С по-трудните зъби имаше лека температура, но не с всеки зъб( пък може и да не съм разбрала). Ама лека температура- 37.5 примерно,  И предполагам, че е точно, заради това, че е като възпалителен процес. Възпалителният процес да не влизаме в подробности как, но може да доведе до температура, макар че логично би трябвало да е локално затопляне, само където расте зъба, но ... фактите са, че и при моята е така. Според мен, ако детето  имаше вирус от отслабената имунна система температурата щеше да е по-висока както си е с вирусите. Няма никаква логика да е хванало вирус и да има 37.5. Та не знам какво е, но от както имам деца нямам съмнение, че това с температурата не е вярно, поне за Ивана за кътниците. При предни зъби не сме имали нищо. А дето се вика, дори и от друго да е, като е доведено от зъба и изчезва с изникването му, значи пак е от зъби. Така го виждам аз. 
« Последна редакция: Април 18, 2012, 14:12:15 pm от Bobbie »


  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #34 -: Април 18, 2012, 14:11:10 pm »
Боби, говорим, че температура над 38 не е от зъби, както ме убеждаваха.
Стефи по-горе е писала, че 37.5 еднократно е възможно :wink:

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #35 -: Април 18, 2012, 14:35:35 pm »
Жаси, слушай сега кака си, обяснявам го простичко, както аз съм го приела, никненето на зъб е подобно на възпалителен процес под някава форма, организма се опитва да го пребори, съответно падат съпротивителните сили и тогава вирусите могат да си правят купона, съответно детето може да вдигне температура, да му потече сопола, да кашля, да повръща и т.н- НЯМА ТЕМПЕРАТУРА ОТ НИКНЕНЕ НА ЗЪБ
Тоест докато никне зъб вилнеят вируси, а после, когато мине възпалителния процес, имунитета  се покачва и отганизма сам преборва вируса?

А Боби за вируса има логика да е ниска Т. Аз при най-гадните си вируси и грипове не качам над 38. Кача ли над 38 за половин час удрям 40, при мен няма средно положение. Или има съвсем лека Т или удрям 40 след дехидратация. Моята нормална Т е 35.8-36 и все съм студена. Затова обичам топлото време, като гущерите съм - проскам се някъде и пека кълки, че цяла година ми е студено :lol:
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #36 -: Април 18, 2012, 15:24:09 pm »
Жаси знам за прополиса, направихме го, дано удържи така до утре!
Всичко щях да направя само да се успокой, защото това направо го побърква,
болка и страх в едно, аз бях същата точно на неговата възраст започнаха проблемите ми!

Ще ти донеса при следваща среща чист восък, аз пак ще заръчам да ми достаят.
Писала съм как при два пчеларски рода опазих децата
от набезите да слагам на бибероните мед!
Няколко публикации бях приготвила за Гастро-интестинален ботулизъм
(ботулизъм на пеленачетата) който именно пчелния мед предизвиква!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #37 -: Април 18, 2012, 15:52:52 pm »
Жаси знам за прополиса, направихме го, дано удържи така до утре!
Всичко щях да направя само да се успокой, защото това направо го побърква,
болка и страх в едно, аз бях същата точно на неговата възраст започнаха проблемите ми!
Мише, като те чета и ми се свива сърцето. Горкото Митаче...смело момче ти е той! Една голяма прегръдка от нас и лошото бързо да минава!
Незнам, от време ли е, от какво ли, но вирусите вилнеят ли вилнеят....аз от един месец насам не помня Дара да е напълно здрава и ние сме със задна хрема и подкашляме от време на време. И аз съм с червено гърло...Дано минават бързо гадините.
Абсолютно съм съгласна с Мини, точно така ми обясни и на мен един лекар, но може би не им се занимава да обясняват подробно и затова с лека ръка махват "От зъби е" :?
Ние пък имаме друг проблем - от едно известно време Дара се буди много често нощем - през около 2 часа, плаче, изпада в истерия направо...Почти не й разбирам какво говори...Мисля Северина имаше същият проблем. Някакви съвети, или с какъв специалист да се консултирам? :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #38 -: Април 18, 2012, 16:15:40 pm »
Нинко, зло да ви забрави...

Честито ви пораснало момиче!
Жива и здрава да е  :balk_5: Даричка,
да ви радва и гордее!

Калина също плаче нощем, но отдавам това на пробиващия кътник,
понякога бълнува и обяснява как я е страх и си сочи носа!
Това обаче денем не я спира пак да си навира разни неща!
Иначе откакто мина катерицата и взе шишетата,
само слагам памперс нощем, съвсем сух е.
Тя обаче си е върти опашка не само денем, и по някое време нощес
излиза от чувала и все я намирам така премръзнала,
та поне на дупето и да е топло, чакам малко още да се стопли и ще спра да слагам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #39 -: Април 18, 2012, 16:23:35 pm »
Жаси, слушай сега кака си, обяснявам го простичко, както аз съм го приела, никненето на зъб е подобно на възпалителен процес под някава форма, организма се опитва да го пребори, съответно падат съпротивителните сили и тогава вирусите могат да си правят купона, съответно детето може да вдигне температура, да му потече сопола, да кашля, да повръща и т.н- НЯМА ТЕМПЕРАТУРА ОТ НИКНЕНЕ НА ЗЪБ
А Боби за вируса има логика да е ниска Т. Аз при най-гадните си вируси и грипове не качам над 38. Кача ли над 38 за половин час удрям 40, при мен няма средно положение. Или има съвсем лека Т или удрям 40 след дехидратация. Моята нормална Т е 35.8-36 и все съм студена. Затова обичам топлото време, като гущерите съм - проскам се някъде и пека кълки, че цяла година ми е студено :lol:
Еми то си е до човек колко ще вдигнеш, но по принцип с вирус който причинява температура( щото някои вируси не причиняват) скача рязо и е висока. Със зъбите винаги е много ниска т.е не зависи от човека как вдига. Както и да е, има различни мнения по въпроса, знам че е отречено, че от зъби се видига, но аз лично прескочих в другия лагер от както го видях с очите си без никакви вируси, спололи и тем подобни - само ниска температуа има Ивана и си отива както е дошла - със зъба, няма по-дълъг период, ако например е от вирус да се изчисти.  Това си е за моето дете, за другите не знам как е.