0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« -: Април 16, 2012, 19:12:13 pm »
Пожелавам много здраве на всички и успешна седмица!

Ние изкарахме кошмарен Великден с болно дете :(
Сега е по-добре, дано бързо се оправи!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #1 -: Април 16, 2012, 19:34:50 pm »
Лека адаптация на всички след празничните дни в делничния ритъм.
При нас ще се позабави до другата седмица. :wink: Само дето това време така и не пожела да се оправи! :(

Бързо да оздравява малката принцеса, Ники!!!

Честит професионален празник на всички колеги!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #2 -: Април 16, 2012, 19:36:11 pm »
Ники, дано да се оправите бързо. Ние също имахме проблеми, но и ние сме малко по-добре сега.

 Искам да задам въпрос към майчетата на по-голями дечица. Кога ги преместихте от кошарата в легло. Питам, защото след месец си идваме в България и там няма да има кошара за Ивана, та се чудя дали не е удачно да я сменя от сега. Освен това снощи се събуди и не можеше да заспи ( вероятно то глупавите стероиди скоито я натъпкахме) , заспиваше в ръцете ми но като тръгна да я вдигам и оставям и започваше да плаче. Накря заспа на едно легло с мен и успях да я оставя сама да спи, понеже не я вдигах никъде. Обаче сега аз обикновено я оставям сама да заспи и тя си седи там, говори и си и заспива. Обаче ако е в легло ме е страх да не започнат нощни разходки и да ходи да буди Андреа. Как мислите, какво да направя - да я преместя сега или да се опитам да изкараме някакси 3 седмици в България и после пак в кошарата?




  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #3 -: Април 16, 2012, 22:46:15 pm »
Здравейте и от мен!  :wink:

Ники, и ние изкарахме същия Великден, с болно дете.. И тази вечер пак има температура. Не знам вирус ли е зъби ли са, но се измъчи горкото. И за капак, днес едно дете в градинката изпусна върху нея дръжката на един от фитнес уредите (онези металните). Поду се цицина. А пък Никол се уплаши и се захласна за втори път за три дни. Много се уплашихме. Не издържам вече. Веднага отидохме до Пирогов и ни казаха, че изглежда добре, но да я наблюдаваме. Това притеснение, фактът че детето е болно, не се храни, плаче по цял ден, залепена е за мен като гербова марка, неспането и буденето по 3-4 пъти на нощ, ме остави без сили! Дано се оправи бързо. Наоплаках се. Благодаря ви, че ме изчетохте!  :)

Хубава седмица!


*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #4 -: Април 16, 2012, 23:18:00 pm »
Раши, да минава бързо и уплаха и вируса :bighug:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #5 -: Април 16, 2012, 23:26:35 pm »
раши, много ви се е събрало
бързо да минава уплахата, детенце да се оправя по-скоро
стига с тези температури от зъби, моля ви- как да ви го обясним, че е мит
разбирам детето ви да вдигне Т до 38 еднократно, но да вдига Т няколко дни поред- значи нещо работи, и то не в негова полза
ей на Ники девойката явно 20 зъба вади наведнъж, уж от зъби до Зинат го докара
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #6 -: Април 17, 2012, 00:20:58 am »
Боби,
Михаела я преместихме на около 3 и половина. Но сега Малкия ще го преместим може би още на около 2 и половина. Искам да махна вече кошарата му и да им поръчам едно двуетажно легло.

Всички болни да оздравяват!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #7 -: Април 17, 2012, 00:35:05 am »
Боби,
Михаела я преместихме на около 3 и половина. Но сега Малкия ще го преместим може би още на около 2 и половина. Искам да махна вече кошарата му и да им поръчам едно двуетажно легло.

Всички болни да оздравяват!
А трудно ли беше, започна ли да става да се разхожда като я сложиш да ляга или през нощта?


  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #8 -: Април 17, 2012, 00:40:59 am »
Моят спи в легло с пръчки, но може да излиза. През нощта не се разхожда. Ако има нещо, почва да ме вика или да плаче.
При лягане трябва някой да е при него и без това. Иначе не иска да заспи.

Хубава седмица ви желая!

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #9 -: Април 17, 2012, 09:02:52 am »
Мдааааа, докато всички около мен (с едно изключение :wink:) включително и един лекар ме убеждаваха, че са зъби, то излезе възпалено гърло и уши :(
Две денонощия се борихме с температурата. Като често чувах да се успокоя, това са зъби.
В петък я водих на лекар, той каза, че всичко е наред. Да давам нурофен при нужда.
В събота сутрин нещата вече лъснаха в спешното.
Сега е добре детенце, не вдига Т, че тази сутрин си изпи Зината и без протест.


« Последна редакция: Април 17, 2012, 09:19:43 am от Ники »

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #10 -: Април 17, 2012, 09:33:09 am »
Температура от зъби, мдааа, най-голямата глупост която съм чувала. даже 38 е абсурдно да вдигне от зъби, най-много еднократно 37,2-3 и то за 1 час на пример, даже няма да разберете че е вдигнало Т детето.
« Последна редакция: Април 17, 2012, 09:39:24 am от StefiZ »
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #11 -: Април 17, 2012, 09:38:18 am »
Температура от зъби, мдааа, най-голямата глупсот която съм чувала. даже 38 е абсурдно да вдигне от зъби, най много еднократно 37,2-3 и то за 1 час на пример, даже няма да разберете че е вдигнало Т детето.
Точно.
И ние сме болни,само че изолираха стрептококи в носа и предполагам че е от тях,защото гърлото е спокойно.

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #12 -: Април 17, 2012, 10:03:24 am »
Успешна нова седмица момичета! Дано болните дечица бързо да оздравеят! И пустото време да се оправи, че този вятър вече ме изнервя :x
Малчо тази сутрин не искаше да ходи на ясла и ми заяви, че докато мама и тати са на работа щял да се гледа сам вкъщи и да ходи разходка :lol: Накрая все пак тръгна без протести, но с любимата играчка - мечо Пух :)
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #13 -: Април 17, 2012, 10:12:44 am »
Температура от зъби, мдааа, най-голямата глупост която съм чувала. даже 38 е абсурдно да вдигне от зъби, най-много еднократно 37,2-3 и то за 1 час на пример, даже няма да разберете че е вдигнало Т детето.
Стефи, народа яко отдава температурата на зъби. А на горките деца не е ясно какво им е.
Нооооо, ако не съм чела тук и нямаше кой да ми каже преди няколко дни, че не е от зъби, сигурно още щях да си държа детето в нас на свещички и да чакам зъби :wink:
Първия лекар, който прегледа София каза, че може и от зъби да е :P

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #14 -: Април 17, 2012, 10:17:38 am »
Разбирам те бе, слънце, че не си си го измислила ти, и това е лошото, че лекарите го твърдят :x

Оф, аз да ви се оплача, голямо плюскане 4 дни, мама не спря да готви, а ние да ядем :lol: Но поне децата си потичаха на въздух, наиграха се, изтормозиха животинския свят, особено кучето горкото голям зор видя. Елена не спря да го храни с трева, да го мачка, дърпа и тормози :lol:
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #15 -: Април 17, 2012, 10:27:58 am »
Стефи, при мама е така  :D
Аз добре, че бях с мама на Великден. Голяма помощ ми беше, деляхме нощното дежурство. София вдигаше през нощта висока Т и освен по пъшкането, нямаше как да я хванем.
А за животните, явно повечето деца ги обичат и тормозят.
София доста се радва на кучета, котки и малки яренца, които има съседа на село. Но тъй като все още не ходи се ограничава с ръмжене и подскачане в ръцете ми :D
« Последна редакция: Април 17, 2012, 10:34:06 am от Ники »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #16 -: Април 17, 2012, 11:13:28 am »
Аз да ви се оплача, от както Ивана я натъпкаха със стероиди за астмата, се буди посред нощ и не спи по 1-2 часа. Не е крива, но лежи с отворени очи и гледа, а не желае да си ляга в леглото. Утре( то вече е днес) сме на лекар за преглед след инцидента, който имахме с астматичният пристъп събота през нощта За сега гърдите са и чисти и стискам палци да се е оправила. Ще разберем със сигурност, когато спрем всички лекарства. 


  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #17 -: Април 17, 2012, 12:37:00 pm »
Момичета в предишни теми бяхме бистрили темата за хубавите термометри за ухо.Пусках търсачката но не открих нищо.Моля отново да споделите мнения,за да взема някакъв читав и да не будя детето по нощите.

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #18 -: Април 17, 2012, 14:58:59 pm »
Христос Воскресе! Да бъдем здрави пожелавам на всички тук!
Миналата седмица не можах да се включа, че покрай рожден ден, великденска подготовка, път и т.н...не ми остана много време. Вече си имам порастнало момиче :D Бях много притеснена как ще мине рожденния ден, но се получи доста хубав празник, макар да настана малка лудница у нас. Детето беше много щастливо. И на яслата също добре са се представили, организирали са малък празник, песни танци, направо ми се напълни сърцето като гледах снимките. И рожденничката много доволна :wink: А аз за пръв път изпробвах сладкарските си умения и правих торта за партито :oops: Получи се далеч от това, което бях намислила, но мисля че като за пръв път се получи добре.
Великденско продължихме празниците с бабите, дядовците и братовчедите. Освен че в събота сутринта "цъфнахме" с конюнктивит други здравословни проблеми /слава богу/ не сме имали, а този лесно реших с тобрадекс.
Незнам за вашите деца, но моето като че е кореняче софиянче се страхува от всички видове домашни животни и им се радва от безопасно разстояние. :lol: Единственото, което си позволява е да храни кокошките като им хвърля житце през телта, но също на безопасно разстояние.

И още нещо, не смея да се пофаля...но дадохме шишето на едно бебе, понеже Дари вече е голяма кака и пие мляко от чаша :lol: Сякаш постепенно взе да намалява и количеството изпито мляко нощем, но да не казвам голяма приказка.... Та следваща стъпка ще е нощния памперс - да видим кога :oops:
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #19 -: Април 17, 2012, 17:56:23 pm »
Здравейте :)

Мини, мила, сигурно си права. Много често се замислям за Т и зъбите. Баща и на Никол нали е зъболекар и също е скептичен. Но, като я заведем на преглед педиатърът казва, че не вижда нищо друго и всеки път заключва, че е от зъбки. Утре мисля пак да я заведа да видим.

Нуну, честита порастнала принцеса :)

Хубава вечер на всички!


Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #20 -: Април 17, 2012, 23:44:36 pm »
Нуну, честита порастнала принцеса!

Раши, Мини, наистина не мога да споря нито с лекар, нито със зъболекар, но при мен, когато избива зъб, Ники вдига Т, без други признаци и моята зъболекарка казва, че е напълно възможно. Затова до 38 не давам нищо, освен ако не я поддържа. Когато е от зъб, Т варира и подскача до 38-38.5 най-много, но пак казвам при нас. Когато вдигне Т и имам съмнения, че е зъб, давамхамомила. Ако не я свали - вирус е, хамомилата веднага успокоява болките в челюстта.

Затова лично аз не го изключвам като вариант.
[/url][/url]
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #21 -: Април 18, 2012, 10:32:21 am »
Здравейте, в този дъждовен ден!!! Наближава рожденният ден на нашия разбойник, та започва и пак чуденката за подарък от мама и тати!!! Какво ви е мнението за акумулаторните коли и мотори, много се чудя, но не съм сигурна в избора си за това още, а по-скоро май това повече ме влече http://www.kidsland-bg.com/product/2415/pilsan-atv-galaksi.html !!! Ще очаквам впечатления и опит от майките на по-големите малчугани!!! Благодаря!!!
 Нуну, честито ти пораснало момиче!!!


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #22 -: Април 18, 2012, 10:49:26 am »
Момичета в предишни теми бяхме бистрили темата за хубавите термометри за ухо.Пусках търсачката но не открих нищо.Моля отново да споделите мнения,за да взема някакъв читав и да не будя детето по нощите.
Парси, нашия е такъв http://apteka.framar.bg/30018682/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BE-quiko
 Доволна съм, винаги меря по няколко пъти!!!


*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #23 -: Април 18, 2012, 10:50:53 am »
Киара,благодаря ти!
Важно е че измерва правилни стойности че и аз имах,но накрая го дадох на Митко да си играе с него.Толкова различно измерваше от живачния че се хванах за главата.Не беше такъв разбира се :).

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #24 -: Април 18, 2012, 10:53:51 am »
 Отначало съпоставях с електронен, разлика имаше от 2-3 стотни, но аз го използвам най-вече за чело, защото в ухото е по-особено измерването!!! Доверявам му се, но нека изкажат мнение и други момичета ако се го ползвали!!!
 Дано са здрави децата и по-рядко се налага използването на каквито и да е термометри!!! :wink:


Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #25 -: Април 18, 2012, 11:55:54 am »
Ние напоследък имаме странно поведение, ще се радвам, ако някой се включи със съвет.
Сутрин се изпишква в тоалетната и после докато е в кошарата и играе ме издебва да не съм в стаята, изаква се в памперса, мята го на пода и се изпишква в кошарата. И после вика "мамоооо, мамооо" да ми покаже какво е направил. Това от няколко дни. Обяснявах, водих до тоалетна, но днес се скарах сериозно, защото нали се сещате какво пране на дюшечето пада и на дрехите му. не знам от къде дойде това поведение, напълно ново е. Постоянно си сваля памперса и като го заведа в тоалетната не пишка и не прави и другата работа. Както сложа памперса, свършва всичко там, после го мята и се доизпишква и на пода. Малко като кучета, които маркират териотоя е :lol: :lol:

Някой имал ли е подобен случай?
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #26 -: Април 18, 2012, 12:01:02 pm »
Спокойна седмица в това включвам -здрава,  :sunshine: ако може!

Пожелавам на всички болни да оздравяват,
включвам в това число и моя Митак!
Морим една трудна задна хрема с инхалации и разни сиропи.

Основния проблем при нас е отвореното зъбче,
миналата седмица буквално не е спал от притеснение.
Обадих се в клиниката и говорих лично с д-р Дулчева,
като я помолих тя да бъде на следващото ни посещение!
Митака свързва с болката от пулпита новата зъболекарка,
която е много мила, просто страхотна, уверих в това и д-р Дулчева,  
защото се получи много деликатна ситуация!
Но спокойствието на детето ми изпари всякакво мое притеснение,
защото и аз не спах няколко нощи в размисъл как да постъпя!
Тя за съжаление, поради болестно състояние е прехвърлила малките си пациенти,
но на 19/утре ни записа час и се моля дано се отпусне и преодолее този си страх
и това мъчение за него, и за нас да приключи! Боли го, говорим как ще му мине,
какво е необходимо, всичко е спокойно и там става страшно!

Жаси съвет не мога да дам, дано е период!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #27 -: Април 18, 2012, 12:17:17 pm »
Мише, не знам до колко ще ти помогне, но съм чувала от някои хора, че когато има отворен зъб е хубаво да се сложи нещо вътре. Аз слагам памук с кислородна вода и сменям на всеки час (няма да разказвам по какъв повод го открих, че беше болезнен спомен). За деца съм чувала чист восък или нещо си беше с прополис, защото восъкът запечатва да не просмуква нищо в зъба и пази отвореното да не влизат гадини.
Но пак казвам само съм чувала трети разкази, не съм пробвала с восък, защото нямам от къде да намеря пчелар, че да му искам чист восък :oops: :oops: Памучето с кислородна вода обаче помага.
[/url][/url]
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #28 -: Април 18, 2012, 12:28:29 pm »
Жаси,според мен е период който ще отмине.Митко специално така не е правил,но и той мина през всякакви магарии през месец-два. :)

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #29 -: Април 18, 2012, 12:58:01 pm »
По въпроса на Киара за акумулаторните коли, мога на споделя нашия опит. Подарихме такава кола на нащия малчуган, когато стана на 3 години. Много си я харесва, но я кара осново на двора. Имаме широка равна пътека /циментова/ по която прави завои,  разни сложи маневри. А бе, паркира по-добре от мен. :D Иначе за разходка по улиците, дори до близкия парк, се оказа неподходяща. От една страна, заради неравностите и безпокойството от превозните средсва, а от друга - защото се движи бавничко, а той по същото време вече хвърчеше с тротинетка, моторче с педали /триколка/ и количка с педали, с които беше свикнал да е бърз. Това което показваш с педалите, знам че много се харесва на децата на тази възраст. Още помня как моя син плака над един каталог от "Хипо", като му казахме, че дядо Коледа няма да му донесе такова превозво средсво, защото има много други и няма вече къде да ги държим. Фаворит му е пластмасовота количка с педали, мисля, че е на същата турска фирма "Pilsan". Моделът се казва "Herby".Лека ,бърза и удобна и струваше около 45-50 лв. Иначе от акумулаторните, моторът е по-практичен от кола за излизане извън къщи, заради по- малките габарите и тегло. Стана доста дълго, ама аз като майка на виден малък шофьор май се оказах почти експерт по тези въпроси. :D Дано да съм била полезна.
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #30 -: Април 18, 2012, 13:09:18 pm »
Жаси, явно е период, но защо не опиташ да му сложиш памперс-гащи? Мисля, че тях по-трудно би свалил.
     
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #31 -: Април 18, 2012, 13:10:55 pm »
Жаси, слушай сега кака си, обяснявам го простичко, както аз съм го приела, никненето на зъб е подобно на възпалителен процес под някава форма, организма се опитва да го пребори, съответно падат съпротивителните сили и тогава вирусите могат да си правят купона, съответно детето може да вдигне температура, да му потече сопола, да кашля, да повръща и т.н- НЯМА ТЕМПЕРАТУРА ОТ НИКНЕНЕ НА ЗЪБ
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #32 -: Април 18, 2012, 13:13:32 pm »
По въпроса на Киара за акумулаторните коли, мога на споделя нашия опит. Подарихме такава кола на нащия малчуган, когато стана на 3 години. Много си я харесва, но я кара осново на двора. Имаме широка равна пътека /циментова/ по която прави завои,  разни сложи маневри. А бе, паркира по-добре от мен. :D Иначе за разходка по улиците, дори до близкия парк, се оказа неподходяща. От една страна, заради неравностите и безпокойството от превозните средсва, а от друга - защото се движи бавничко, а той по същото време вече хвърчеше с тротинетка, моторче с педали /триколка/ и количка с педали, с които беше свикнал да е бърз. Това което показваш с педалите, знам че много се харесва на децата на тази възраст. Още помня как моя син плака над един каталог от "Хипо", като му казахме, че дядо Коледа няма да му донесе такова превозво средсво, защото има много други и няма вече къде да ги държим. Фаворит му е пластмасовота количка с педали, мисля, че е на същата турска фирма "Pilsan". Моделът се казва "Herby".Лека ,бърза и удобна и струваше около 45-50 лв. Иначе от акумулаторните, моторът е по-практичен от кола за излизане извън къщи, заради по- малките габарите и тегло. Стана доста дълго, ама аз като майка на виден малък шофьор май се оказах почти експерт по тези въпроси. :D Дано да съм била полезна.
Благодаря, полезна ми е информацията!!!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #33 -: Април 18, 2012, 13:29:57 pm »
И аз мислех, че няма температура от зъб и пишех, че било мит, но от както Ивана започна с никненето на зъби се убедих, че има и вече не казвам, че не е така. С по-трудните зъби имаше лека температура, но не с всеки зъб( пък може и да не съм разбрала). Ама лека температура- 37.5 примерно,  И предполагам, че е точно, заради това, че е като възпалителен процес. Възпалителният процес да не влизаме в подробности как, но може да доведе до температура, макар че логично би трябвало да е локално затопляне, само където расте зъба, но ... фактите са, че и при моята е така. Според мен, ако детето  имаше вирус от отслабената имунна система температурата щеше да е по-висока както си е с вирусите. Няма никаква логика да е хванало вирус и да има 37.5. Та не знам какво е, но от както имам деца нямам съмнение, че това с температурата не е вярно, поне за Ивана за кътниците. При предни зъби не сме имали нищо. А дето се вика, дори и от друго да е, като е доведено от зъба и изчезва с изникването му, значи пак е от зъби. Така го виждам аз. 
« Последна редакция: Април 18, 2012, 14:12:15 pm от Bobbie »


  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #34 -: Април 18, 2012, 14:11:10 pm »
Боби, говорим, че температура над 38 не е от зъби, както ме убеждаваха.
Стефи по-горе е писала, че 37.5 еднократно е възможно :wink:

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #35 -: Април 18, 2012, 14:35:35 pm »
Жаси, слушай сега кака си, обяснявам го простичко, както аз съм го приела, никненето на зъб е подобно на възпалителен процес под някава форма, организма се опитва да го пребори, съответно падат съпротивителните сили и тогава вирусите могат да си правят купона, съответно детето може да вдигне температура, да му потече сопола, да кашля, да повръща и т.н- НЯМА ТЕМПЕРАТУРА ОТ НИКНЕНЕ НА ЗЪБ
Тоест докато никне зъб вилнеят вируси, а после, когато мине възпалителния процес, имунитета  се покачва и отганизма сам преборва вируса?

А Боби за вируса има логика да е ниска Т. Аз при най-гадните си вируси и грипове не качам над 38. Кача ли над 38 за половин час удрям 40, при мен няма средно положение. Или има съвсем лека Т или удрям 40 след дехидратация. Моята нормална Т е 35.8-36 и все съм студена. Затова обичам топлото време, като гущерите съм - проскам се някъде и пека кълки, че цяла година ми е студено :lol:
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #36 -: Април 18, 2012, 15:24:09 pm »
Жаси знам за прополиса, направихме го, дано удържи така до утре!
Всичко щях да направя само да се успокой, защото това направо го побърква,
болка и страх в едно, аз бях същата точно на неговата възраст започнаха проблемите ми!

Ще ти донеса при следваща среща чист восък, аз пак ще заръчам да ми достаят.
Писала съм как при два пчеларски рода опазих децата
от набезите да слагам на бибероните мед!
Няколко публикации бях приготвила за Гастро-интестинален ботулизъм
(ботулизъм на пеленачетата) който именно пчелния мед предизвиква!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #37 -: Април 18, 2012, 15:52:52 pm »
Жаси знам за прополиса, направихме го, дано удържи така до утре!
Всичко щях да направя само да се успокой, защото това направо го побърква,
болка и страх в едно, аз бях същата точно на неговата възраст започнаха проблемите ми!
Мише, като те чета и ми се свива сърцето. Горкото Митаче...смело момче ти е той! Една голяма прегръдка от нас и лошото бързо да минава!
Незнам, от време ли е, от какво ли, но вирусите вилнеят ли вилнеят....аз от един месец насам не помня Дара да е напълно здрава и ние сме със задна хрема и подкашляме от време на време. И аз съм с червено гърло...Дано минават бързо гадините.
Абсолютно съм съгласна с Мини, точно така ми обясни и на мен един лекар, но може би не им се занимава да обясняват подробно и затова с лека ръка махват "От зъби е" :?
Ние пък имаме друг проблем - от едно известно време Дара се буди много често нощем - през около 2 часа, плаче, изпада в истерия направо...Почти не й разбирам какво говори...Мисля Северина имаше същият проблем. Някакви съвети, или с какъв специалист да се консултирам? :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #38 -: Април 18, 2012, 16:15:40 pm »
Нинко, зло да ви забрави...

Честито ви пораснало момиче!
Жива и здрава да е  :balk_5: Даричка,
да ви радва и гордее!

Калина също плаче нощем, но отдавам това на пробиващия кътник,
понякога бълнува и обяснява как я е страх и си сочи носа!
Това обаче денем не я спира пак да си навира разни неща!
Иначе откакто мина катерицата и взе шишетата,
само слагам памперс нощем, съвсем сух е.
Тя обаче си е върти опашка не само денем, и по някое време нощес
излиза от чувала и все я намирам така премръзнала,
та поне на дупето и да е топло, чакам малко още да се стопли и ще спра да слагам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #39 -: Април 18, 2012, 16:23:35 pm »
Жаси, слушай сега кака си, обяснявам го простичко, както аз съм го приела, никненето на зъб е подобно на възпалителен процес под някава форма, организма се опитва да го пребори, съответно падат съпротивителните сили и тогава вирусите могат да си правят купона, съответно детето може да вдигне температура, да му потече сопола, да кашля, да повръща и т.н- НЯМА ТЕМПЕРАТУРА ОТ НИКНЕНЕ НА ЗЪБ
А Боби за вируса има логика да е ниска Т. Аз при най-гадните си вируси и грипове не качам над 38. Кача ли над 38 за половин час удрям 40, при мен няма средно положение. Или има съвсем лека Т или удрям 40 след дехидратация. Моята нормална Т е 35.8-36 и все съм студена. Затова обичам топлото време, като гущерите съм - проскам се някъде и пека кълки, че цяла година ми е студено :lol:
Еми то си е до човек колко ще вдигнеш, но по принцип с вирус който причинява температура( щото някои вируси не причиняват) скача рязо и е висока. Със зъбите винаги е много ниска т.е не зависи от човека как вдига. Както и да е, има различни мнения по въпроса, знам че е отречено, че от зъби се видига, но аз лично прескочих в другия лагер от както го видях с очите си без никакви вируси, спололи и тем подобни - само ниска температуа има Ивана и си отива както е дошла - със зъба, няма по-дълъг период, ако например е от вирус да се изчисти.  Това си е за моето дете, за другите не знам как е.


  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #40 -: Април 18, 2012, 16:30:34 pm »
Момичета, освен да попитаме Бърди за зъбите и Т :)


*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #41 -: Април 18, 2012, 16:42:31 pm »
Встрани от спора за температурата, кога най-много го боли или страда детето? Докато пробива зъбът ли? Кога да давам обезболяващо - преди сън вечер, нощем...?

От няколко нощи насам Марко се буди през половин-един час и само гърда го успокоява. Гушкане и биберон-залъгалка водят само до неистови писъци - такива досега не бях чувала от него. Зъбчето се усеща едва от днес, като прокарам пръст по небцето; до вчера се виждаше само бяло петно. Едва кретам и се моля оставащите 23 зъба не никнат всеки поотделно.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #42 -: Април 18, 2012, 18:10:44 pm »
Встрани от спора за температурата, кога най-много го боли или страда детето? Докато пробива зъбът ли? Кога да давам обезболяващо - преди сън вечер, нощем...?

От няколко нощи насам Марко се буди през половин-един час и само гърда го успокоява. Гушкане и биберон-залъгалка водят само до неистови писъци - такива досега не бях чувала от него. Зъбчето се усеща едва от днес, като прокарам пръст по небцето; до вчера се виждаше само бяло петно. Едва кретам и се моля оставащите 23 зъба не никнат всеки поотделно.

Тереза беше най - кисела точно преди да й избие зъбчето, тайленол съм давала рядко. Дано бързо излезе и изкарате по- леко следващите. Между другото, не е вдигала нито веднъж температура.

Според педиатъра ни в Бг, температурата, която Тони вдигаше /и над 39/, беше невъзможно да е от зъби. Бодохме го, изследвахме го, а като не се откри нищо, самата тя постави ги постави като "диагноза". Не помня нито веднъж зъб да му е излезнал без температура...

Още желаещи да раждат удома? http://dnes.dir.bg/news/targovishte-rodilka-domashno-razhdane-10973689?nt=4
« Последна редакция: Април 18, 2012, 18:47:10 pm от elle22 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #43 -: Април 18, 2012, 19:15:32 pm »
Още желаещи да раждат удома? http://dnes.dir.bg/news/targovishte-rodilka-domashno-razhdane-10973689?nt=4
Ох, пак тези кукувици. И видя ли пише, че дори и след това пак се опитали да откажат лечение. И са отказали имунизация. Аман от тези моди.


  
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #44 -: Април 18, 2012, 19:37:52 pm »
Тъкмо щях да пиша и се чудих къде...реве ми се направо...за какво се пених миналата година по форумите. направо...отивам да си ггушна детето и да си разваля аурата с една цигара....
[/url][/url]
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #45 -: Април 18, 2012, 19:51:29 pm »
Мише, дано на следващото посещение нещата се развият от добре по-добре!
Не се притеснявай какви ситуации сте създали, разбира се, че е най-важно да се успокои Митачето, за да може и те да работят спокойно - шом смяташ, че има обстоятелства, които биха го успокоили, нормално е да помолиш и да ги изискаш.
Следя темата, защото и моите дечица отскоро се преместиха при д-р Дучева (не е ДуЛчева  :)) и ти я препоръчах заради ведрото и спокойно отношение и заради отзивчивостта й при неколкократни наши разни детски зъбни дилеми и въпроси, но извън това, наблюдения нямам. При мен е правила лечение на коренови канали, впечатленията ми са, че е много добър специалист. Чакам отзиви, дано решите бързо проблема и дано не съм те подвела.

Между другото, все ще те питам - ти пробва ли да заведеш Митака при доц. Маркова в началото - те за обичаен преглед не могат да придвижат по-рано часа, но за спешност и болка, като обясниш - не би трябвало да откажат, няма логика. При последното ни посещение със Симона там, доц. Маркова лично ми каза, че ще ни приеме - по повод падането на Тони и нашите притеснения, каза ми да обясня по телефона за какво става въпрос и че ще ни приемат в близко време. Така и не се обадих, защото по едни и други обстоятелства, които вече сме коментирали - прехвърлих децата при д-р Дучева, но би трябвало да имат някаква организация за приема при по - спешни състояния.

Жаси, и според мен е някакъв период това, който, докато отмине - защо не си купиш един непромокаем протектор за матрака.
« Последна редакция: Април 18, 2012, 19:54:36 pm от tzvetenze »
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #46 -: Април 18, 2012, 20:02:16 pm »
Ама, вие пък - модернистки! Едно време бабите къде са раждали - в полето, вкъщи, що се лигавим, а? Кому са нужни лекарите, упойките, цезаровото сечение, а? Ми, май на тези, които се нуждаят... Да си припомним колко висока е била смъртността при майките и бебетата тогава...  Баба ми е имала 5 деца, от които само 2 оцеляват, другите 3 умират. Майка ми е припаднала, докато се обажда на спешна помощ и после се налага да разбият вратата за да влязат да я спасят, както нея, така и мен. Защо и кому е необходимо да се рискува с живота на родилката и бебето? Не се залъгвайте по модните тенденции, а мислете трезво за сигурността си, защото от това зависи живота ви и този на бебето ви!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #47 -: Април 18, 2012, 20:38:25 pm »
rosefromstars тук няма желаещи мисля :lol:
А ти такива неща баш сега не бива да четеш, вредно е такива емоции  :wink:
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #48 -: Април 18, 2012, 23:37:39 pm »
Не се залъгвайте по модните тенденции, а мислете трезво за сигурността си, защото от това зависи живота ви и този на бебето ви!
Тук няе смятам, че има такива, които биха си останали да раждат в къщи.


  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #49 -: Април 19, 2012, 00:04:19 am »
цигу, мисля, че са 20 зъба. Дано скоро избие зъбчето и другите да излязат безболезнено!

Мише, дано и вашите неволи да приключват скоро!

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #50 -: Април 19, 2012, 02:34:53 am »
Не се залъгвайте по модните тенденции, а мислете трезво за сигурността си, защото от това зависи живота ви и този на бебето ви!
Тук няе смятам, че има такива, които биха си останали да раждат в къщи.

Тук няма, ама в един друг форум даже считат, че мозъчните кръвоизливи при новордените спомагат за интелектуалното развитие на детето. ;)

Няма оправяне с идиотите.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #51 -: Април 19, 2012, 07:08:55 am »
Цвете, не съм пробвала при д-р Маркова, защото нашите проблеми не търпят отлагане!
Дори и да се обадя и кажа, че сме спешни, рискувам да отидем
и той да не позволи да го работят, което е гарнирано с много плач,
и само си представи 10 деца чакат от вън!
В момента Митака е доста лабилен на тази тема, обсебен...
притеснявам се и то много, защото това ще му остане за цял живот!

За огромно съжаление вчера ми се обадиха с извинение, че д-р Дучева
не се е възстановила и ни моли да почакаме още няколко дни,
стига той да няма болки, обясних какво се е случило празниците
и чакам да ми се обадят отново...Тя наистина е много светъл човек,
единия път когато ходихме дори дойде да го успокоява,
беше без престилка, той само на нея позволи така съвсем без да го работят
да погледне какво става, без инструменти!
После доста дълго говорихме по-телефона, как се постъпва в такива ситуации,
имала ли е други такива пациенти, обясни ми, решихме да поизчакаме да се успокои.
Каза да му обясня, че д-р Цвети е малко болна и щом оздравее,
ще го повика да снимат зъбчето и да проверят Чук и Пук какво са направили!
Женската ми интуиция ми подсказва, че тя има прекрасен повод да е в болничен
дано е така и дано се обадят скоро да го приеме или да търсим друг изход,
защото сме в задънена улица!

... :oops: такава съм ...реша ли, че някой трябва да се казва по определен
начин няма спасение... благодаря Цвети, че ми обърна внимание!


« Последна редакция: Април 19, 2012, 07:17:52 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #52 -: Април 19, 2012, 07:11:05 am »

Няма оправяне с идиотите.
Именно.

Това за кръвоизливите сериозно ли го казваш? Аз го помня форума, но не помня за кръвоизливите.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #53 -: Април 19, 2012, 08:35:05 am »
Встрани от спора за температурата, кога най-много го боли или страда детето? Докато пробива зъбът ли? Кога да давам обезболяващо - преди сън вечер, нощем...?

От няколко нощи насам Марко се буди през половин-един час и само гърда го успокоява. Гушкане и биберон-залъгалка водят само до неистови писъци - такива досега не бях чувала от него. Зъбчето се усеща едва от днес, като прокарам пръст по небцето; до вчера се виждаше само бяло петно. Едва кретам и се моля оставащите 23 зъба не никнат всеки поотделно.

сигурна ли си, че детето има зъб на небцето :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #54 -: Април 19, 2012, 09:20:34 am »
Само днес в Метро има промоция на матраци ТЕД модел Сан Марино р-р 82/190 за 84лв. Цена из сайтовете 199лв. Ако на някой му предстои смяна на легла и т.н. (като нас) може да се възползва.
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #55 -: Април 19, 2012, 09:49:54 am »
Е това за кръвоизливите вече ме разби!  :(

Мишанто, стискам палци да не го боли дребния и да се оправя по-бързо докторката!  :)

Като се замисля, уж сме еднакви с майките, които са забременели лесно, ама всъщност не сме. Ние се притесняваме за всяко нещо много повече и понякога се втелясваме повече, но май няма как. Една приятелка с 12-13 годишен стерелитет сега роди бебенце и приятели и казали да не гушка детето, че ще го разглези. Леле, побеснях! Да го чакам толкова години това дете и после сульо и пульо да ми разправят да не го гушкам! Как няма да го гушкам бре. Дъщеря ми я гушкам във всеки удобен момент и хич не ме интересува. Тези моменти с детето са сега и тук, няма да се върнат. Не мога да си запазя гушкането за след години, щото съм щяла да я разглезя.  :)


*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #56 -: Април 19, 2012, 10:34:54 am »
Това за гушкането и разглезването и аз не мога да го проумея. Ами че дори и аз, дето не съм малко бебенце, като имам някакъв проблем, нещо ме боли, нещо ме притеснява, ми става по-добре, ако получа някоя мила прегръдка от близките ми, нали?

Мише, разбрах те, аз съм останала с впечатлене, че Митака е свикнал с доц. Маркова и само на нея би дал да работи, и че проблемът идва от там.
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #57 -: Април 19, 2012, 10:42:39 am »
Раши, гушкай си бебо на воля и не слушай глупости, защото много такива ще чуеш. И казвай често: Обичам те! Това гали сърчицето, както твоето така и на бебо! Нека бебо израсне щастливо, а не нещастно и лишено от родителска обич! Разглезването е различно от любовта! Винаги може да си строга по отношение на обичаи и привички, но лишаването от любов и внимание прави детето нервно и нещастно. Майка ми никога не ме е гушкала и казвала, че ме обича. Родителите на съпруга ми също не са го правили. И какви израснахме ние - едва ли не емоционални инвалиди, които не могат едно "Обичам те!" спокойно и нормално да кажат. А, гушкането и нежността, едва ли не, винаги трябва да означава, че другият иска секс. Според мен, децата ни трябва да израстнат без старовремските предрасъдъци и освободени да се научат да показват нежност. "Осмели се да покажеш нежност" (пише на кравичката ми, която спечелих от промоцията с шоколадите). Мисля, че ВСИЧКИ трябва все по-често да го правим за да оцветяваме сивото си ежедневие с прекрасните краски на нежността и любовта. Това ще ни прави ВСИЧКИ по-спокойни и щастливи!  :)
« Последна редакция: Април 19, 2012, 10:50:34 am от rosefromstars »
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #58 -: Април 19, 2012, 11:10:14 am »
Здрава и спокойна седмица!

Мише, дано скоро приключат зъболекарските неволи!
Мини, брат ми имаше зъб на небцето, но на доста по-голяма възраст. Махнаха му го оперативно.

Гушкам си детето, целувам го, казвам му, че го обичам, спи при нас почти постоянно  :D и се притеснявам от момента, когато ще спре да иска да го мачкам.

От къде да купя гумени ботуши на младежа и каква марка препоръчвате?
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #59 -: Април 19, 2012, 11:23:24 am »

Няма оправяне с идиотите.
Именно.

Това за кръвоизливите сериозно ли го казваш? Аз го помня форума, но не помня за кръвоизливите.

Сериозно беше написано в БГ-мама, Жаси ми прати вчера линка, но не го запазих, ако й се рови на нея да ви го постне тук. Та...шизофренията си върви с пълна пара, както обикновено при подобни случаи.  :?

Цигу, да ти кажа при Дани първите един-два зъба ги усетих по-сериозно. Имаше няколко часа рев, няколко нощи спане съвсем на пресекулки, ама предвид "спането" му по принцип по онова време - не беше кой знае какво.  :lol: Като пробиха зъбите - всичко ОК. Психически се бях подготвила, че големият зор тепърва предстои, като заизлизат многовърхите зъби, защото резците нали най-лесно и бързо излизат по принцип... Ами вече ги е наредил 10 зъба човека, ама ако не е е обилното точене на лиги в някои моменти - не бих се усетила, че му излиза нов зъб. Няма ревове, тръшкане и драма т.е. не е изключено и при Марко да стане същото. Пожелавам ви го и на двамата!  :D

За гушкането - даже не подлежи на коментар за мен. Недоумявам как все още се срещат хора, при това млади, които да вярват във връзката: "жестове на любов от страна на родителите - лиготия".  :x На детето трябва постоянно и по всякакви начини да се показва, че е обичано, а във възраст, в която то не разбира какво му казваме...ако не с гушкане, целуване, носене на ръце и пр. как точно да му покажем, че го обичаме?! Да си призная, въпреки възрастта ми, моята майка все още ме прегръща, целува и ми казва колко много ме обича всеки път като се видим и от това, нито съм се разлигавила, нито пък го намирам за неестествено като отношения родител-дете...точно напротив. Що се отнася до Дани "лигавя" си го точно както и аз съм била "лигавена" винаги  :lol:, а сега като е на собствен ход и вече по-осъзнато човече и сам идва и се натиска да бъде гушкан и целуван...мммм разтапям се от щастие. :oops: Никога не трябва да спестяваме позитивните си емоции, било спрямо децата ни, било спрямо други близки хора, според мен.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #60 -: Април 19, 2012, 14:19:51 pm »
И гушкам, и глезя  :D. А пък като ми каже "маамоо" закачливо - размазвам се  :lol:. Днес една леля, продавачка в магазин, каза на Теди : "Ми ти си много голяма, бе лельо, вече не трябва да те возят в количка, мама да те пуска да ходиш самичка". Добре, че ПМС ми приключи преди два дни, че иначе горко щеше да съжалява, че изобщо сме влезли там. Аман от компетентни.
     
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #61 -: Април 19, 2012, 14:53:24 pm »
детенце, возено с незакопчани колани, излита през прозореца при леко пътно произшествие - по чудо няма по-сериозни наранявания
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4737591
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #62 -: Април 19, 2012, 14:58:05 pm »
Ох, и аз преди малко четох това!

Добре, че се е разминало без сериозни увреждания милото. Стресът и ужасът обаче дълго ще напомнят за случилото се.

За майката не знам - може от бързане да е забравила, сигурно много се коси жената, не я оправдавам.
Моята племеница обаче сама откопчава коланите без да я видят) 8O Моето дете слава богу даже понякога  :oops: ако забравя ми напомня.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #63 -: Април 19, 2012, 15:55:15 pm »
Хубава седмица на всички ви и здрави деца.

Мне ми е свито сърцето. Чакам децата да се събудят и ще ходим да ни взимат кръв за генетичните изследвания заради Ники. Само като си представя каква борба ще е и колко ще ги е страх стомахът ме дозаболява:( И без това от седмица ме боли непрекъснато. Ясно е, че до час след това ще си показват с гордост убодените ръце и е за добро, но ми е много притеснено.

Изкарахме седмица на село и вчера бяха големи драми като се прибрахме във Варна.

Скоро може би и от Мюнхен ще имаме дата за първи прием/преглед (Гане, благодаря ти).

Мише и от нас стиснати палци за Миташки.

И моите деца си изкарват ръцете от коланите (стегнати до край) извиват се като червейчета и на няколко пъти Никол ме изненадва като се изправи в стола си. Вчера на магистралата спирах 2 пъти за да ги стягам и въпреки това намира начин да се освободи. Ни приказки помагат(това го прави от както е станала на година и половина), ни молби и каране. Май напоследък "чичко полицай" действа, особено след като вчера им показах на живо полицай макар и цивилен:):):)
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #64 -: Април 19, 2012, 16:00:55 pm »
Лисе, аз направо спрях при едни полицаи и любезно помолих за кратка лекция на тема колани, столче и може ли без тези неща в колата. Хората любезно обясниха на младежа, че не може и за сега седи кротко. Стискам палци за добри резултати от генетичните.
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #65 -: Април 19, 2012, 16:02:19 pm »
От къде да купя гумени ботуши на младежа и каква марка препоръчвате?

Има в големите магазини за обувки. Нашите ги купих от Deichmann. Виждала съм в и Колев и Колев, както и в мол Сердика, на 2 етаж близо до Бенетон има голям магазин само за обувки, имаше поне 3-4 модела за момиченца и момченца.

Бързо оздравяване на всички болни дечица и хубава седмица на останалите! Лис, дано скоро имате и час за Мюнхен!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #66 -: Април 19, 2012, 16:19:42 pm »
Лисе, казала съм ти, само хубави неща ще ви се случват вече! :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #67 -: Април 19, 2012, 16:27:42 pm »
Благодаря на всички за палците!

Лисано... леко да мине днес и скоро дата за Мюнхен!
С вас съм!

midge, гумени ботуши аз поръчах миналата година от АСDA...
Първите на Миташки са от Колев и Колев,
виждала съм и в едно магазинче на бул" Христо Ботев" София!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #68 -: Април 19, 2012, 16:34:21 pm »
Зъбчето се усеща едва от днес, като прокарам пръст по небцето

сигурна ли си, че детето има зъб на небцето :)

Няма, няма, слава богу, само майка му още не се оправя с устната география. :lol: Мерси за съветите.
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #69 -: Април 19, 2012, 16:46:32 pm »
Хубава и здрава седмица и от мен! :)

Лиско, стискам палци да са добри резултатите и леко да мине вземането на кръв!  :crossfingers:

Мише, може ли да ми напишеш координати на вашата зъболекарка. Признавам си, че до сега не съм ги водила моите на зъболекар  :oops:, но сега като свърши моята зъбна одисея, ще ги заведа.

За коланите, моите са научени да мрънкат ако не са им сложени, а от няколко дена Елена сама се закопчава, та съм спокойна :)

И аз изкарах кошмарен Великден. След като поминалия четвъртък майка ми вдигна високо кръвно и баща ми вика бърза помощ, се почна една одисея и ходене по какви ли не доктори. Миналия понеделник почна да вдига и температура, и след като мина на кардиолог, пулмолог, вътрешни болести и невролог, на разпети петък я приеха в болница защото въпреки добрите изследвания температурата продължаваше и така до този вторник. Няма да ви казвам в какви филми се бях вкарала, вече си мислех, че не могат да разберат какво и е и че ми трябва Доктор Хаус. Слава Богу, вече е добре и днес я изписаха, последно казаха, че било някакъв грип с продължителна вирусна инфекция, но аз тотално се бях побъркала от притеснение...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #70 -: Април 19, 2012, 18:52:02 pm »
Хубава и лека седмица и от мен(е то не остана много ама :lol: )Ние засега сме с 3 показали се зъба, които излезнаха само с доста мрънкане. Дано и останалите излезнат безпроблемно.
И като заговорихме за зъболекари, кога трябва да се направи първия преглед на дете. Със сигурност ни е далече, но е хубаво да знам.
Лиско, не съм много запозната с историята ти, но дано всичко бъде наред и дечицата ти да са здрави.


Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #71 -: Април 19, 2012, 19:00:55 pm »
Лиско, стискам здраво палци. Дано всичко е наред!

Аз сега се сещам и да ти благодаря, както и на Цвети :) на теб за съветите, а на Цвети за метода :) От 10 дни сме без памперс и всичко мина много леко. Сам пожела да го махнем. Малко ме достраша, защото точно тогава застудя и май страховте ми се оказаха основателни- два дни по-късно пусна сополи, но пък нямах вече много избор, тъй като категорично отказа повече да слагаме памперса отново. Първите два три дни казваше когато има пиш, но понякога докато отида да донеса гърнето изтърваше по малко и се довършваше където трябва. Постоянно го питах има ли пиш или ако и ми отговаряше адекватно ;) До сега насрани гащи съм нямала, дано да продължава така, че нямам нищо против да пера ако трябва и 100 чифта напикани, ама от насраните изпитвам ужас :) Вече няколко дни нямаме и напикани :) Успех и на всички други в това начинание :) На мен ми беше голям дерт това и дори не съм си мечтала да бъде толкова лесно :lol:

С никненето на зъбите ние не видяхме много зор, обаче пък ме притеснява, че му израснаха доста кривички. И аз се чудя кога е момента с първото посещение при зъболекар.


*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #72 -: Април 19, 2012, 19:05:51 pm »
Мише,гушни Митачето от нас и дано има повече кураж да го преодолее!
Лисанке,дано всичкото това боцкане да е за добро и всичките ти тревоги да се разсеят!
Джиджи,ние посетихме зъболекар превантивно горе-долу около 2,6м.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #73 -: Април 19, 2012, 20:21:51 pm »
За майката не знам - може от бързане да е забравила, сигурно много се коси жената, не я оправдавам.
Моята племеница обаче сама откопчава коланите без да я видят) 8O Моето дете слава богу даже понякога  :oops: ако забравя ми напомня.
Случва се,но ето защо трябва човек да е винаги нащрек. За съжаляние не винаги е възможно. Мъжът ми забрави Ивана един път и аз Андреа 2 пъти. В столче не може да ми се случи, защото столчето седи в колата,та като ги сложа слагам коланите веднага. Беше в кошницата, където е стояла 10тина минути преди това без да е вързана, защото е била в къщи и като съм я вдигнала да я изнеса от нас и съм забравила да ги щракна. Поне е добре, че пътува с гръб. Тук  по закон до една годинка минимум трябва да пътуват с гръб към движението.

Лиско, ситскам палци. Дано резултатите са наред, а и леко да мине взимането на кръвта.
Мише и на теб за Митака стискам палци.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #74 -: Април 19, 2012, 21:47:16 pm »
При нас и двамата се откопчават сами :? Така че може майката да не е забравила, а децата просто да са се разкопчали :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #75 -: Април 19, 2012, 22:32:38 pm »
Взимането на кръв беше кошмар. Още с влизането в болницата започнаха да плачат. А Никол се убедих, че е много стресирана от всичко досега. Никога преди не е пищяла така и не се е мятала като обезумяла (изключвам излизането от упойка след операцията). И през цялото време се хвърляше да ме целува. Аз се разревах, не ми издържаха нервите. И понеже кръвта на децата я вземаха в Лисичкова, че е "детска болница" и работят с деца в един момент (ние бяхме там около 30 минути и децата пищяха през цялото време) излезе една докторка (може и главната да е била) и каза, че ако не сме ги усмирели щели да ни изведат навънка. Не се гордея но я хванах за престилката и както ми течаха сълзите и казах да си влезе в кабинета защото и охраната няма да я спаси от това което ще и се случи. Мъжа ми ме дръпна, хвана я за ръката и я вкара в кабинета и. Наистина щях да я ударя, без да мисля за последствията в онзи момент. Колкото и просташко да е. И с трима придружители да бях, децата бяха в такава истерия и тримата искаха да ги взема а аз влизах с всеки поотделно:( Абе, мина, ама не ми се мисли какво ще е в Мюнхен с Ники:( И въпреки това, само да и няма нищо страшно ще и причиним и този ужас.

Момичето от Геника (където ще ни правят ДНК-а анализа) беше с нас през цялото време и все ми се извиняваше. Много мило се държа. чудеше се какво да ми предлага:) вода, шоколад, сок-аз треперех цялата (птрво на децата взеха кръв):))))) викам не се притеснявайте давайте иглата сама да се бода:))))
Даде на децата да рисуват и ги успокои.
:)))))))А мъжа ми само с патерица дето не излезе от кабинета:) лигльовци:)
След месец ще имаме резултати от ДНК-а анализа.

Искам да ви питам.
Другата седмица съпруга ми заминава на кораба и ако ни извикат с Ники в Мюнхен през следващите 4 месеца трябва ли да имам пълномощно от него, че мога да пътувам с нея извън БГ? Или някакъв друг документ? Тя няма паспорт (ще и направя началото на другия месец).
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #76 -: Април 19, 2012, 22:35:48 pm »
Привет, всички!
И аз ви пожелавам приятни и здрави дни от оставащата дълга седмица!
Нуну, не знам какво да те посъветвам. При нас нещата се поуталожиха, сега спи повече и по-дълго и няма истерии. Ще изкажа моите предположения, но дано не ви се стори странно и смешно. Та, ние живеем на квартира. Детето беше на около година и 5 месеца когато се преместихме в нова квартира и може би след около месец и половина-два започнаха проблемите. Живяхме там 6 месеца и въпреки трудностите и лудницата при  местенето на цяло домакинство решихме да сменим отново квартирата. Разбира се, имаше и много други причини, но едно нещо не ми даваше мира - в двора на кооперацията, под самите ни тераси имаше електропреносен трансформатор, трафопост или каквото там се нарича. Знаете ги, в едни такива бетонни постройки са и около тях често се чува жужене. Може да греша, но съм убедена, че това мощно магнитно поле и непрестанното излъчване има връзка с неспокойния сън и нервността на моето дете, а както се оказа и с моето задълбочило се главоболие.
Откакто се преместихме направо забравих за нощните истерии. Буди се и иска мляко, но е едно да се събуди 1 път на нощ, друго е за 10 часа опити за сън да се събуди 13 пъти, нали :)
А сега да се похваля - Ади вече ходи на ясла и противно на опасенията ми се справя изключително добре! Поревава сутрин в рамките на нормалното, но още от първия ден ми се обадиха и ми предложиха понеже е спокойна да я оставя и за обяд, а ако й се доспи - дори да поспи там. Беше ми ужасно притеснено, цял ден ходех с телефон в ръка и чаках да ми звъннат. А тя яла, спала и весела, весела ми я дадоха в 16.30 да си я взема :)
Днес й беше трети ден и сутринта, като видя момичето, което я посреща направо си протегна ръчичките да я вземе :)))
Дано се задържат така нещата и да става все по-добре!

Джиджи, браво за успеха с памперса. Аз пробвах преди 2 седмици, но явно й е рано и ще почакам още.
Мише, Лиско и аз ви стискам палци всичко с дечицата да се оправи и да са здравички!

П.с. Сега видях на Лиско Поста, писали сме заедно. Лисе, ужасно е това, което си преживяла. Имам представа за какъв ужас става въпрос при вземането на везозна кръв от детенце, но при теб е по три. Съжалявам и ти изпращам моята най-искрена подкрепа!
Дано се окажат напразни страховете ти за по-нататък в Мюнхен!
Иначе за пълномощното - вече не съм много в течение на нещата, но мисля че ще трябва или поне някаква декларация от таткото, че е съгласен детето да пътува с теб в чужбина. Нека кажат по-запознатите. Гането не знае ли?
« Последна редакция: Април 19, 2012, 22:46:07 pm от severina »
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #77 -: Април 19, 2012, 22:41:08 pm »
Мале Лисицо, какво е това отношение! В държавна болница ли? Думи нямам!
Някои лекари успяват да успокоят децата, други просто не са за тази професия.
Лис, аз мисля, че в Мюнхен няма да е така тежко положението, може би имат по-човешки подход.
Баси, в кварталната поликлиника залисват децата, говорят, успокояват, влизали сме 4 майки наведнъж да взимат кръв, никога не са си позволявали така да говорят на някоя майка :(

Мише, не знам какво да ти кажа вече :( освен, че спискам палци скоро да минат всички зъболекарски неволи :)
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #78 -: Април 19, 2012, 22:46:39 pm »
Лисе, съжалявам :( Знаеш, че тук можеш да разчиташ на мен да ти помогна!
За документите - освен паспорта, тъй като вие сте си непрекъснато живеещи в БГ, налага се мъжа ти да ти направи декларация, свободен текст, че ви разрешава да напускате страната и това е свързано с лечение в чужбина. За съжаление се налага да е нотариално заверена декларацията. Вписват се данните на Ники, вашите имена, също така и срока, за който излизате навън. Ако имаш възможност - подготви всички документи, изследвания, да са преведени, да са разпечатани, ако има някакви дискове със снимки, също. Ако имаш въпроси - напиши си ги някъде, за да не забравиш какво искаш да питаш. За сега това се сещам, ако се сетя нещо друго, ще пиша.
За подхода - зависи, не ми се коментират лекарите тук :?
П.С. За паспорта - при нас искаха и двамата родители да са там, ако имаш възможност, провери преди да тръгне мъжа ти.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #79 -: Април 19, 2012, 22:57:08 pm »
Гане. много благодаря за информацията. Много полезна. Още утре ще и направя снимка и в понеделник ще отидем да подадем документи за паспорта за да не стане гаф после. Утре ще отиде и при адвокат и нотариус да направят декларацията.

Вени, частна е болницата.
Верно, че вдигнахме олелия (в чакалнята и манипулационната) ама с деца работят бе м.... му. Все на бой ме избива напоследък:) Ще се лекувам и аз скоро:))))))))))))))))
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #80 -: Април 19, 2012, 22:57:40 pm »
Лис, въпреки всички премеждия, които сте имали, вярвам, че резултатите ще са ОК!

А докторката....... ами дано все пак се е усетила какви ги е сътворила и поне да не повтаря грешката си!

Здрави дечица и родители!
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #81 -: Април 19, 2012, 22:58:58 pm »
Лис, за паспорта и двамата трябва да присъствате. Направете го преди да замине Светльо.

За докторката няма да коментирам :x

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #82 -: Април 19, 2012, 23:01:52 pm »
Лис,нямам думи,е..ти отношението и то към малки деца,ужас.
За паспорта са нужни и двамата родителя,миналата година вадихме.За излизане в чужбина само с единия родител е нужна нотариално заверена декларация за съгласие от другия родител.Късмет в Мюнхен и дано всичко в Ники е наред!

Сега ти прочетох последния пост-ако не ме лъже паметта и за получаването на паспорта на детето трябва и двамата родителя да са там и да се подпишат.Ти казваш,че мъжа ти заминава следващата седмица-попитай и за това и ако е нужно пускай експресна поръчка да не се объркат нещата.
« Последна редакция: Април 19, 2012, 23:04:52 pm от pimi »
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #83 -: Април 19, 2012, 23:14:18 pm »
Лисе, в такава държава живеем. Дано бавно, но сигурно се промени отношението на хората към децата и възпитанието, че не знам. И мен ме е избивало на бой и скандали. Като бяхме в Германия децата си тичаха и крещяха и никой не ги закачаше. Приема се за нещо нормално детето да вдига шум. А тук правят забележки, хвърлят погледи, акъл дават.  Добре, че сме такива акълии, че как ще ги стигнем ...  :lol:


Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #84 -: Април 19, 2012, 23:30:43 pm »
Аз вадих на Софи паспорт преди месец и нещо - получаването не е задължително да се прави от двамата, взех го сама. Само при подаването на документите искат и двамата родители. Хубаво е да имаш и копие на заверената нотариално декларация за съгласие от бащата. Не ми стана ясно по каква причина, но на летището (в София) ме караха да ходя да търся къде да разпечатвам, че трябвало да им оставя копие.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #85 -: Април 19, 2012, 23:41:31 pm »
Не сте длъжни да оставяте копие! Те могат да си направят сами, но не е задължително да им оставяте екземпляр. Не мога да се сетя къде беше публикувано това и как да го намеря :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #86 -: Април 19, 2012, 23:45:16 pm »
Лис, съжалявам за всичките ви премеждия, но съм сигурна, че притесненията ти ще се окажат неоснователни.  :bighug:

Моят син всеки път реве, когато ходим на лекар. Но никой не си е позволил да ми направи забележка. Дете е в крайна сметка. Опитвам се да го успокоя, но обикновено не става. Да не би на мен да ми е приятно да реве?!
Да не говорим, че когато сме в непозната обстановка и той си мисли, че сме на лекар и надува гайдата - напр. при логопеда, при фризьора и т.н. Трябва му време, за да се успокои.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #87 -: Април 20, 2012, 00:18:23 am »
Искам да ви питам.
Другата седмица съпруга ми заминава на кораба и ако ни извикат с Ники в Мюнхен през следващите 4 месеца трябва ли да имам пълномощно от него, че мога да пътувам с нея извън БГ? Или някакъв друг документ? Тя няма паспорт (ще и направя началото на другия месец).
Да,задължително. Иначе няма да те пуснат да излезнешс нея от страната. Също ти трябва и за да извадиш паспорта, ако не присъства лично.
За отношението на тази лекарка направо думи нямам. Не стига че децата са се шашнали,ами и такива тъпанарки им правят дори по-кофти. Аз не го разбирам това в България - всички правят забележки да си контролираш детето, все едно те деца не са имали. Освен всички други акъли, които се чувстват задължени да дадат. След месец сме там, да видим дали и аз няма да дърпам някого за яката, престилката, полата и каквото там добарам. Много ги обичам такива като тази лекарка.
« Последна редакция: Април 20, 2012, 00:26:17 am от Bobbie »


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #88 -: Април 20, 2012, 07:00:30 am »
Лисо, сърцето ми на парчета стана, дечковците ще се справят
бързо превключват, аз за тебе мисля, много мисля!
Гането, ще е с теб в германско, няма да е същото, знам си!

Момичетата са ти писали, но мерудия Мара да каже и тя,
-нотариално заверено пълномощно , че капитана позволява
да извеждаш Никол с негово разрешение извън страната!
Направи си няколко ксерокопия, да не си създаваш излишни притеснения,
пък нека не ти потрябват....
Паспорта се подава с двамата родители, при взимане само единия!

Обадиха се снощи и днес следобед сме при д-р Цвети.
Успях да се скрия в банята за вдигна, защото ме следи кой се обажда.
Такова притеснение....ще изиграя някакъв етюд в колата
като тръгнем на проверка при личната за хремата,
защото съвсем ще се притесни, ако по-рано му кажа!
Изобретателна и шашната майка, жив дявол  :? да видим!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #89 -: Април 20, 2012, 09:02:38 am »
Мише, успех, дано да мине леко прегледа и да успеят да затворят зъбчето!

Лис, не се шашкай толкова, всичко това са нормални неща, нека си реват децата, а който иска да мрънка. Елена до преди 6м. вдигаше болницата на главата си само при прегледа с ехограф, че то много боли :lol:
А за Германия съм сигурна че няма да е такова положението. Поне във Виена отношението беше коренно различно, тук в педиатрията Елена посиняваше от писъци при слагането на абокати, взимане на кръв от вена и т.н., а там не спря да се усмивка на персонала, те пък от своя страна не спираха да й говорят на развален английски, сякаш ги разбираше :lol: Била най-френдли бебето, което са виждали, е да бяха тука я видели колко е френдли :lol:
Така че не ги преживявай толкова нещата. Факт, явно имат някаква памет, но всичко преминава. Поне при Ели така стана, сега няма никакви проблеми с ходенето на лекар, много е кооперативна даже :wink:
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #90 -: Април 20, 2012, 11:43:05 am »
Мише, успех!
Лис, всичко да е наред! Вече са ти казали - за подаване на паспорта и двамата, за получаване може и сама. Задължително нотариално заверено пълномощно за излизане с един родител.

Поръчах ботушки от ASDA през Gab_Co, че получих поръчка да търся и за племенниците и се оправда занимавката. Ще пиша като пристигнат.
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #91 -: Април 20, 2012, 12:18:29 pm »
Ето ни и нас в края на Светлата седмица. Великден мина прилично спокойно, с много игри за детето и прилично количество "съвети" как да я гледам от родата.
По празниците бяхме на новото ни село, ново, че до сега изобщо нямахме ;) Видяхме морето, радвахме се на кончетата (обединено понятие за всички чифтокопитни). На финала подгонихме едно куче и в резултат сме с издрано и посинено лице, окото за късмет се размина. За спомен от риболова си донесохме река от сополи.
Да ви се похваля намерихме цаката на нощните преживявания - местим беба при нас, тя играе, ние спим и всички са доволни :)
Лисе, Мише  :grouphug: и много стиснати палчета.
Лисицо, на лекарката малко и се е разминало, аз не предупреждавам когато става въпрос за детето... :oops:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #92 -: Април 20, 2012, 12:22:29 pm »
айде, майчета - хвърляйте сапуна! мръсните деца са здрави деца.

http://www.segabg.com/article.php?id=597561
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #93 -: Април 20, 2012, 12:27:13 pm »
Ей тва е, открихме що циганетата са толко здрави :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #94 -: Април 20, 2012, 12:53:02 pm »
ейй колко пари ще спестим сега - от вода, сапун, мокри кърпи, гелове и от лекарства, разбира се :lol: :lol:
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #95 -: Април 20, 2012, 13:22:22 pm »
ейй колко пари ще спестим сега - от вода, сапун, мокри кърпи, гелове и от лекарства, разбира се :lol: :lol:
Е това ще да е работещия начин за справяне с кризата  :D

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #96 -: Април 20, 2012, 14:26:59 pm »
ОХ, лисаноо!!!!  :( Все такива патици ги намираш допълнително да ти скъсяват живота!!!
Що се навря в лисичкова???
Те освен пари да дерат друго не съм чула да правят!!! :(
Дано това е последното изпитание на лисичата банда!!!

Мишее, стискам палци и аз!!! Дано днес се свърши с това и при вас, че много се измъчихте!
И ние трябва да ходим да събаряме една къща на кариеса, ама докторката беше в отпуска и отложихме. За сега няма проблеми, дано и този път е така! Нашата зъболекарка каза, че е по-добре да умъртви зъбчето за да не продължи да работи под плобмата и да стане пулпит. Не знам колко е правилно, не съм специалист, но поне няма болка при манипулацията!
« Последна редакция: Април 20, 2012, 14:30:56 pm от yana-v »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #97 -: Април 20, 2012, 15:21:31 pm »
Нашата зъболекарка каза, че е по-добре да умъртви зъбчето за да не продължи да работи под плобмата и да стане пулпит.

 8O

че зъбчето не е ли почистено и излекувано, преди да се затвори с пломба??? как така ще работи под пломбата? неизлекуван зъб не се пломбира...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #98 -: Април 20, 2012, 15:28:21 pm »
Чувала съм от майки няколко случая, в които след поставена пломба, но на млечно зъбче, подчертавам, се оказало след време, че "работи" отдолу. Започва болка и...пак се налага намеса на зъболекар. Не зная какви са били причините да се стигне до там. Единият зъболекар обяснил, че се случвало при пломбиране на млечните зъби - не "държали пломбата" като постоянните. Възпроизвеждам само разказаното от майките. Не съм имала време да потърся достоверна информация по въпроса.
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #99 -: Април 20, 2012, 15:57:07 pm »
Имам едно питане - някой да има информация за специалист...не съм много наясно и аз какъв да е - предполагам психолог, работещ с деца. Питам за моя близка, която иска да направи консултация относно някои трудности в общуването и възпитанието на децата си - на 11 и 13г. Ако някой има конкретни координати, ще съм му благодарна!
« Последна редакция: Април 20, 2012, 15:58:46 pm от tzvetenze »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #100 -: Април 20, 2012, 16:20:04 pm »
Нашата зъболекарка каза, че е по-добре да умъртви зъбчето за да не продължи да работи под плобмата и да стане пулпит.

 8O

че зъбчето не е ли почистено и излекувано, преди да се затвори с пломба??? как така ще работи под пломбата? неизлекуван зъб не се пломбира...

не зная Джаме!  :oops: Може би да помоля Раши мисля беше съпруга на зъболекар, ако не бъркам да попита!
Мисля, че при Митаче на Мишанта така е станало доколкото разбрах! 8O 
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #101 -: Април 20, 2012, 18:16:43 pm »
П,ивет и от мен! Ние вто,и ден сме си у нас, че пак ни застигна някакъв ви,ус Почна пак гадната каш.ица и вче,а не п,еставаше да каш.я го,кото Вече започвам да се чудя каква е тая ,абота - само суха каш.ица без нищо д,уго П,итеснявам се а.е,гията да не започва да се п,оявява по д,уг начин
Лисано, малко й е било на тая! :x Стискам палци всичко в Мюнхен да мине добре и най-вече добри резултати. Всичко останало се изтърпява някак си. А наистина децата са малки, ще мине и ще замине. Само се моля да сте здрави!
Мише, стискам палци! Пиши после как е минало.
Северна, и при нас нещата започнаха да се подобряват сякаш. От две нощи спим, пу-пу-пу....Ноооооо...вече не пие мляко през нощта. Откакто "подарихме" шишето на едно познато бебе отначало предлагах от чаша и първата нощ си изпи същото количество, но постепенно взе да отказва и сега вече и преди лягане не търси. Мисля си, че точно тук се крие разковничето на неспокойния сън, защото при толкова количество изпито мляко се е натоварвало стомахчето и е изпитвала дискомфорт най-вероятно. Тази сутрин имахме и първия сух памперс - да видим докога :D А аз без бой ще си призная, че й измивам очичките със светена вода преди лягане :lol: Говорих си със снахата и тя понеже много вярва в такива работи ме посъветва да й лея куршум, е...такова нещо не направих, но мисля че светената водя ако не помогне, то поне няма да навреди. Лека и спокойна вечер на всички!
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #102 -: Април 20, 2012, 20:17:29 pm »
Дами, да ви вкарам малко в "ретро-тематика", но бихте ли споделили кога вашите деца започнаха да дават да ги водите за ръка и изобщо да им определяте "посоката на движение" по някакъв начин?

Моят проклетник го играе много самостоятелен, откакто реши че ще ходи, което ми се превръща в проблем при разходките навън, а цяло лято ме чака. Даваше да го държа за ръцете само в периода, в който прохождаше докато се пусна /което беше около 2 седмици/. Оттогава - само блъска ръце и търчи като изоглавен. Принудих се на ходещо дете да купя каишки, за да мога да го контролирам поне накъде ходи, ама нъц.  :? Като се засили към някоя улица с коли и опитам да го спра, или да го накарам да тръгне надругаде - забива краката и се почва писък и рев и си натиска в неговата посока и това е то. Начин за отиване на безопасно за ходене място - мъкна на ръце и утешавам, като го пусна - пак при колите, в калта, на стълби...абеее "по белята да е" все. Пробвах да се отдалеча, да се разтревожи и да тръгне към мен/след мен - не става обаче. Ходи пак където си иска и само се обръща чат пат да се увери, че ме вижда и щом ме вижда - не му дреме независимо колко е далеч. Да го хвана за ръка да го водя - пищи и се запъва. Да се хване той за мен доброволно - никога.

Предполагам, че няма чалъм да реша въпроса и ще трябва да чакам да размисли, но пък ако някой се сеща нещо - ще се радвам да сподели.
За да няма неясноти "къде ми е дерта в случая" - не искам нищо да налагам на детето. Просто в нашите паркове и градинки - знаете условията, навсякъде е опасно по една, или друга причина... Като ходя след него - ОК, ама така количка и багажи за норматив ми остават на 10-20 метра и без надзор. Дори да не съм сама, майките от компанията не са ми пазачи на количката и те деца гледат. Да тичам след него с все чантите и то не е работа...


Айдееее пак се олях с писането, извинете ме за което. :oops:

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #103 -: Април 20, 2012, 20:25:25 pm »
айде, майчета - хвърляйте сапуна! мръсните деца са здрави деца.

http://www.segabg.com/article.php?id=597561

Вие се майтапите, ама това нито е ново, нито е чудно. Аз го рекламирам из тези форуми отдавна, а и вече имахме и разговори, че така е и при боледуването и излагането на вируси. Няма защо да е по-различно при микробите. Всичко води до една посока - изграждане на имунитет. Аз затова нищо не стрерилизирам, не гладя, давам да лазят навсякъде и не мия по-специално пода от колкото преди да имах деца.

Жбрул, Ивана също се дърпаше, но аз стисках ръката, тя увисваше, аз дърпах  и така се разправяхме, ама не мога да я пусна да ми тича по паргингите и в крайна сметка свикна. Сега вече ходи по-спокойно и е свикнала, че ще се водим за ръка.
« Последна редакция: Април 20, 2012, 21:43:15 pm от Bobbie »


  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #104 -: Април 20, 2012, 20:40:14 pm »
Bobbie, за хигиената и аз съм като теб - каквато без детето, такава и с него поддържам. Изключае някакви "специализирани дейности", когато беше много малък, като стерилизиране на шишета, много по-често миене на ръце, и неразрешаване на котката да му спи в количката /сега й разрешавам, понеже и без това я целува и скубе нон стоп  :lol:/. Виж като бременна, от много четене така се бях видиотила, че бях тръгнала да му купувам и отделна пералня чак... :oops: Също помня, че бях потресена от споделянето на приятелки живущи в Лондон, как при тях бебето не се къпело всеки ден, ами поне през два, че и през три по съвет на педиатрите им. Когато на Дани му гъбичаса задника от ежедневни веселби във ваната и кожната лекарка ми каза да не къпя всеки ден - също бях очудена. Очудена, ама гъбички не е имал откакто спрях да го "пера" все едно кой знае къде и как се е изцапал... Изобщо от ден на ден ставам все по-голям привърженик на "лежерното" отглеждане на дете. ;)

Правя постоянни опити в къщи да го водя за ръка, дано свикне и ми разреши навън - нямааа. И не е да мрънка просто - истеричен рев със сълзи, изпъва си дланите на ръцете и чак трепери от яд, ако съм настоятелна... Ако ми писне така в някоя градинка, край майки със спящи деца в колички - чисто ще ме линчуват. Наистина не разбирам какво толкова го дразни да си ходим двамката, ама той си знае предполагам...а дано и аз разбера.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #105 -: Април 20, 2012, 22:10:38 pm »
Имам едно питане - някой да има информация за специалист...не съм много наясно и аз какъв да е - предполагам психолог, работещ с деца. Питам за моя близка, която иска да направи консултация относно някои трудности в общуването и възпитанието на децата си - на 11 и 13г. Ако някой има конкретни координати, ще съм му благодарна!

Цветенце, имам такава близка. Писах ти на лични!
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #106 -: Април 20, 2012, 22:39:47 pm »
Jbrul, толкова точно си описала какви ги върши и моя син. :? Усети ли се стъпнал на земята и си плюе на петите и беж да го няма. Аз оставам да подвиквам след него като пъдарка, ама няма кой да ме чуе, уви. Нито заплахи, нито обръщане на гръб (да се стресне, че го оставям и да се върне), нито гонене помага (тръгна ли да го гоня, си мисли, че играем и се насочва с луда сила към улиците. Наскоро чак сънувах как изтичва на улица на метри от един автомобил). В чудо съм се видяла, и за съжаление, съвет не мога да ти дам. :?
Пробвала съм:
- тракачка (от тези дето са с една дълга дръжка и детето ги бута, а те си тракалят) С нея за известно време вървим бавно и един до друг.
- вървим към определена цел -да видим еди-кой си и да вземем еди-какво си.
- върви, хванат за ръка с някой друг, не с мен.
Всички тези варианти траят не повече от 3-4 минути, докато нещо странично му привлече вниманието и си хване пътя отново.
Мислила съм, премислила съм, не мога да намеря решение. Ще се радвам и аз да чуя различни гледни точки и съвети.
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #107 -: Април 20, 2012, 22:54:21 pm »
Джей, същите ситуации ги имах и аз покрай Ники август миналата година до октомври. Дърпах, влачих, тръшкаше се в локви, бягаше.
моето решение - държах за качулката на суичъра, така хем се усещаше свободен, хем го контролирах. Купих си раница - аз дамска чанта не нося от сума време. С времето Ники се научи да се връща като го повикам и сега го оставям да се отдалечава спокойно, даже предпочитам да наблюдавам отдалече, да усети, че е самостоятелен. Обаче се научи, че си носи отговорност за вироглавието. Като видя, че тича и ще падне му казвам "Внимавай, ще паднеш". Ако не ме послуша и падне (90% от случаите) няма успокояване, няма гушкане, казвам "ставай, сам реши така" и няма рев.
С две думи научих да го връщам при мен, а му оставям все по-голям периметър да се отдалечава. Но пък се научих и да развивам висока скорост от нисък старт.
Случвало ми се е да преценя, че има опастност, а Ники е далече от мен. Хвърлям торбите с покупките и тичам.
[/url][/url]
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #108 -: Април 20, 2012, 23:28:19 pm »
Здравейте, отдавна не съм писала но ви чета редовно. Днеска и аз потренирах бързо тичане защото малкия се беше прицелил в една локва и всячески се опитваше да се добере до нея, но не му се получи. В миналата неделя успя да седне в доста дълбочка и беше голям кеф :D Та на въпроса с водене за ръка-стискам здраво и гледам да не се  пуска много-много. Ако го изпусна тичам и пак здраво за ръката иначе изчезва без да се притеснява, че ме няма.
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #109 -: Април 20, 2012, 23:43:22 pm »
Джей, ще отмине, но дотогава ще трябва да се тича.
Моят е по-мързелив и все още иска да се вози в количка. В парка търчи, разбира се, но докато стигнем до там иска или да го носим, или да се вози.
Сега вече върви сравнително кротко за ръка, което не беше така преди година.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #110 -: Април 20, 2012, 23:47:39 pm »
аз пък не мога да си представя да не изкъпя децата, ми те тичат, потят се, като шило в торба са
освен това им мия и косите, всеки ден
все едно мене си не къпя всеки ден, а и лятото по няколко пъти
даже лятото по 2-3 пъти влизаме в банята- за разхлаждане, вместо климатик да работи
гладя всичко, бях спряла да гладя на Стефи бикините, но миналата година ми направи два цистита и отново започнах, цистит от тогава не е правила
пера си им дрехите отделно, с отделен прах и омекотител, гладя всичко без чорапи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #111 -: Април 21, 2012, 00:02:06 am »
Блу/и всички останали взели отношение по въпроса :)/ - не е проблемът, че тичам след него, не съм 100 кила та да ми тежи...  :lol: Просто не разбирам защо не дава ръка и не се хваща за ръка. Децата около мен се държат доброволно за мама, дори търкаляйки "тракалки" и ходят в посоката в която и мама ходи, а Дани си дърпа накъдето му щукне и избере ли си посока и 100 пъти да го върна на ръце - пак натам хуква. Вчера купих и количка за кукли да бута и опитвам насочвайки количката нанякъде да насоча и него... Ми няма! Забива краката, заблъсква количката и си поема в неговата посока влачейки "возилото" за дръжката и това е то! Явно инатецът е в повече.  :?

mini не става дума изобщо да не се къпе детето, поне при мен. Но тези пличкания във ваната по половин час ги редуцирах силно и дупето е добре оттогава. Понякога набързо с душа къпя, ако не е излизал навън само дупе мия - не съм имала грижи. Неведнъж се е случвало и да не го изкъпя, ако сме се прибрали късно отнякъде, въпреки че аз си взимам душ непременно. Ама ако е заспал, че да го събудя да го изкъпя - и с пистолет в челото не бих  :lol: Иначе за гладенето - не съм гладила никога нищо и преди и след бебето и от това проблем не е последвал за никого, вкл. и визуален ;) Но пък щом не ти е дерт да гладиш и си по-спокойна така за здравето на децата - няма лошо.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #112 -: Април 21, 2012, 00:10:09 am »
ами Джей, нали трябва да се тества границата на търпение на мама, да тества всички граници на мама :lol: Стани по-строга навън, знам ли...например ако много ти се дърпа, гушваш под мишница като кученце и прибираш. Правихме 10 пъти този номер и сега ходим до мама.

За къпането - не пропускам, нито вечер. При нас е ритуал - зъбки, лапки, пух измиват и тогава чак заспиват. Мие се лице, тяло, зъби, два пъти седмично коса с шампоан. лятото всеки ден с шампоан. Дори и да не сме излизали - въпрос на ритуал преди сън, спазваме го.
[/url][/url]
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #113 -: Април 21, 2012, 00:28:50 am »
Jbrul, по въпроса ти - ние сме на същия хал! Но аз се нагласям според дребния като знам, че всичко е период! Купих си чанта през рамо - /като паласка/ - в нея - телефони, пари, ключове.... И като изостане количката в парка ми е по-спокойно. Количката все пак току така не може да избяга без да я забележа! Макар, че не е невъзможно! Но хвърлям по едно око. Гледам да не нося много набиващи се на очи играчки и предмети. И дребния като хукне - обикновено към по-големи каки и батковци - ела та гледай! Не мож го върна с нищо! Но аз всъщност му хванах цаката - давам да отиде да пипне - къде кака, къде батко /ако е безопасно съответно/ и като си вземе мерака - сменя посоката.
Абееееее, - така ще е известно време - период - а колко ще е - то ще си покаже! После друг ще дойде  :wink:

Здрави да са само! Ще бягаме - къде ще ходим!

И всъщност забелязвам, че колкото повече му казвам "Не там" или "не така", толкова повече иска да прави точно това! Затова думичката "не" я ограничавам до минимум. Само в наистина опасни случаи! Иначе - че ще падне - ами да пада - като падне - става и не плаче! В локва, в кал - ами не е непоправимо! Ще се изперем, измием...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #114 -: Април 21, 2012, 06:46:29 am »
Jbrul, търпение и спринт по хубавеца!
Гушваш, ако е опасно визирам коли, дори и да се дърпа!
Само ще вметна, че откакто говори разбираемо Калина в такива ситуации вика ПОМОЩ!
Не се смейте, дано някой комшия не извика социалните, като се прибираме от разходка!

Мина нашето стоматологично фиаско. Как има търпение 30 минути да го убеждава
д-р Цвети, да му говори, да му прави Франклин от някакъв материал,
после с всички стоматологични джаджи да му циментира на костенурчето очите .....
и това при пълно отрицание! Накрая седна в мен поплака още малко и склони...
Мъжа ми по едно време видимо притеснен ме пита след като мине всичко
дали да не викат спешна помощ за мене, представям си как съм била,
но аз бях така облекчено уморена, че светналите и спокойни очи
на Митака след като всичко свърши ми бяха достатъчни!
След 10 дни ще го пломбират, надявам се тогава да е по-спокоен.
Тя му показа снимка на кучето си и каза, че ако бъде смел при пломбата ще ги запознае!
Храбреца веднага каза "утре"...

Толкова бях ошашавена, че не зададох и един от поне 10 въпроса които имах,
защото се притеснявах дали не сме сбъркали за прополиса,
но д-р Дучева само ни разпита колко пъти сме сложили и дали детето се е почувствало по-добре!

Гери, пита за координати на д-р Цвети - ТУК

За хигиената - ако може все да се мият и къпят ...ще е най-добре...
Ползваме за всичко / от глава до пети /- лека бебешка пяна,
българска, много съм доволна!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #115 -: Април 21, 2012, 07:12:15 am »
Е, вие пък сега- кой е казал да не се къпят. Ивана я къпя всяка вечер,но  косата се мие със сапун през ден, а се мокри всеки ден за да изплакне ако има някакви полени, че нали е алергична. При Андреа обаче къпането представлява влизане в банята,за да създаваме навика, но само дупето и ръцете се мият всеки ден със сапун, а гръбче, корем и коса през ден. Тя имаше екзема и нямам никакъв зор да и изсушавам повече кожата. Не мисля, че така е мръсна.
 Обаче има хора, които буквално се вманиачават по чистотата покрай детето. Моята баба, която ме отгледа, ми преваряваше водата докато тръгнах на училище.Имах чувството, че и мен щеше да започне да изварява някой ден :-). Това да пипна животно - после трябваше да се мия веднага и да не пипам нищо друго. Маниячка беше. Само повтаряше как навсякъде било пълно с микроби.
 


  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #116 -: Април 21, 2012, 07:28:16 am »
Явно инатецът е в повече.  :?

Ей това е при нас причината  :lol:. Защо мислиш возя Теди в количката все още? Като я пусна и се започва едно дърпане да ходела "самика" и изобщо не и пука говоря ли, там ли съм. Тя си е наумила, че някъде ще ходи и оправия няма. Скоро не съм идвала в градинката при вас, че да си спринтираме двете  :lol:.
Къпя всеки ден, но от известно време косата и мия през ден. Случвало се е да пропуснем баня, когато сме окъснели. А гладенето е най-омразната ми дейност. Преди гладех всички дрехи на детето, най-вече от естетична гледна точка. Но от както имам сушилня това приключи. Сгъвам дрехите горещи и после са си съвсем добре.
« Последна редакция: Април 21, 2012, 07:39:17 am от dani_ j »
     
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #117 -: Април 21, 2012, 08:00:00 am »
сега разбирам,защо Стефания асматик, щото много чиста я държа  :D мммда
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #118 -: Април 21, 2012, 09:35:37 am »
Ние се къпем всеки ден, но се е случвало да пропуснем ако окъснеем някъде. Почти всеки ден мием главата, защото тук там има още млечни корички и му стои леко като мазна в края на деня. Гладя му дрехите от естетична гледна точка, защото излизат от пералнята като сдъвкани :D , иначе бих си го спестила. Едно време обичах да гладя, ама сега взе да ми омръзва.  :lol:


*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #119 -: Април 21, 2012, 10:00:19 am »
Вече няколко човека ме питат до кога ще къпя детето всеки ден :ask:
Ми докато стане достатъчно голяма да го прави сама :D

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #120 -: Април 21, 2012, 10:53:16 am »
Благодаря на всички за мненията. Значи нищо не може да се направи по въпроса с щъкането тип "свободен електрон" /така си и мислех, ама.../

Мише, радвам се че най-после й се вижда края на зъбната сага при вас, мисля че с пломбата ще мине леко, няма да има какво да го боли и оттам и страхът ще се разсее. /дано/ :D Хммм като чета да съм благодарна значи, че моето засега само пищи, а не вика "помощ" като опитам да го хвана за ръка.  :lol:

dani_ j , заповядайте на "спортен полуден" в градската с Теди, пък все ще успеем да разменим някоя дума с теб, като се разминаваме тичешком. ;) За количката - и аз мисля, че още дъъълго ще си я ползваме, понеже не виждам къде иначе мога да арествувам дзверо като окапя от гоненицата. За деца на възрастта на нашите, е много удобна площадката зад новия МОЛ, една заградена отвсякъде като кошарка /ако сте ходили/, обаче пък локацията е неудобна, особено ако ще се ходи всеки ден... :? Чудя се какво сложно /защото скъпо не е/ има да се направят още 2-3 такива и по другите градинки, особено в градската, ама кЪт не съм кмет аз - нямаааа. :lol:

За къпането, ако е във ваната - ползвам пяна за вана, ако е само с душа - с гъбата и гел "коса и тяло" действам. Косата с шампоан я мия през 2-3 дни /ако не е успял да я изцапа ударно/, иначе ежедневно поливам с вода, да се отмие прахоляка. В общи линии, гледам да не прекалявам с козметиката от всякакъв вид. Откакто се затопли и сме повече навън, отделям специално внимание на ръцете и миенето им със сапун... При всички положения обаче, при поне половин ден изкаран на открито, падане, лазене и пипане на какво ли не...не си правя илюзията, че мога да поддържам перфектна хигиена. Смятам скоро да сложим една ваксина за хепатит А, че поне това да не мисля.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #121 -: Април 21, 2012, 13:43:30 pm »
Вече няколко човека ме питат до кога ще къпя детето всеки ден :ask:
Ми докато стане достатъчно голяма да го прави сама :D
Точно така! :D И аз съм съгласна. :D

Че аз като ви изчетох, ми се струва, че моите деца са най-мръсните. :lol:
това беше майтап. :wink:

Значи, къпят се всяка вечер. С много редки изключения, ако е станало много късно и им се спи и са криви, само тогава може да кажа: "хайде, лягаме, тази вечер ще пропуснем банята". (уточнявам, че са на 2 и на 4г)
Но, къпят се основно с вода. Сапунисваме ръцете, дупетата и ходилата (като наблягам най-вече на ръцете). Сапунисване на цялото тяло се прави на 3-4 дни веднъж. Косите ги мия веднъж в седмицата. Когато мия на малкия косата, сигурно целият блок ни чува. :wink: И двамата имат суха кожа и ако съм сапунисвала цялото тяло, после ги понамазвам след къпането. Наистина им е доста суха кожата, може би приличат на мен, моята е ужасно суха и кожата, и косата. Та и децата са така.

Така че, при нас къпането си е задължителен ритуал, а може би задължителен купон в банята, но без вманиачаване на тема душ гел, шампоан, сапун и т.н.
Къпят се заедно. Единият - в коритото, другият - в кабината. Интересното е, че се сменят. :D Подават си душа, поливат си гърбовете, подхвърлят си една топка от коритото в кабината и обратно; с една дума купон! :lol:

Мише, успех и с пломбирането. и вземи се успокой малко. ще оживее Митака. :wink: :lol:

Жбрул,
и Косьо е абсолютно неуправляем. Не обича да го водя за ръка и се пуска, защото иска сам да върви. Т.е. иска да е самостоятелен и голям, а не зависимо от мама бебе. Все търчи насам-натам. Докато го усетя и е хукнал от площадката в някаква негова си посока. Веднъж както си играхме на площада, хукна да бяга и стигна до Търговски я център, където се помещава и Била. Но не просто стигна, а си влезе вътре към Била. :lol: :lol: А аз като луда, търча през площада, да го гоня! :lol: :lol: Изиграхме филма "Бебето беглец" на живо в центъра.

Веднъж в един МОЛ го изгубихме и откачих. Беше тъкмо след едно детско Коледно парти. След няма и две минути го открих. Нашият се върнал обратно в детския център и си скача доволно на батута. Нищо, че е вече с яке и с ботуши! :lol:

Та така, понеже не дава да го хващам за ръката. :wink: Стискам го само, когато пресичаме!


П.П. Ехааа, аз па се олях от писане! наваксах си! :lol:
« Последна редакция: Април 21, 2012, 13:46:55 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #122 -: Април 21, 2012, 15:08:17 pm »
Мише, много благодаря за инфото. Успех и с пломбирането на зъбчето на Митко, дано мине леко!  :goodluck:

Миете косите всеки ден, защото ви дават аз съм се ограничила до веднъж седмично. Нас ни чуват през три квартала като ги мия, не знам как още някой не е извикал социалните. И двамата се дерат, Стефан почва да хленчи още преди да е влязъл в банята, а като почна да поливам косата му на моменти изпада в истерия. Почва да крещи "моля те мамо, помощ пусни ме" и разни в тоя дух. Съседката ми отгоре е много набожна да не кажа, че не е съвсем в ред и ме среща един ден и ми казва, че децата предната вечер много плачели, обяснявам и, че съм им мила косите, а и така ги избива да плачат като се преуморят, тя ме посъветва да им чета не знам си коя молитва  :lol:

Ей това с ходенето за ръка, само при Елена минаваше. То и по добре, защото иначе зор щях да видя с малко бебе в количка и с ходещо бебе, ако търчеше като свободен радикал. Ама при Стефан нещата бяха различни, сега на 3 години взе да се очовечава, но миналата година какви спринтове правих, жалко че не можах поне да отслабна от тая работа. Така, че си е до дете...

А Елена от месец и нещо е изключително ревлива и си сменя много често настроенията, буквално за 5 минути минава от рев до весело настроение. Отделно преди сядаше да рисува, да се занимава с нещо сега само се драчи със Стефан. Ревва от нещо на пръв поглед безобидно което някой каже или по скоро изобщо не изслушва какво и се казва и вади думите от контекста и реве, на моменти направо ме побърква. Знам, че е период и ще мине ама и аз да се оплача ;)

Айде и аз се олях, ама съм на работа и вече не ми се работи, та да взема да попиша ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #123 -: Април 21, 2012, 15:22:46 pm »
Мише, успех и с пломбирането. и вземи се успокой малко. ще оживее Митака. :wink: :lol:

Ако се успокоя ще се гътна, няма как да стане!
А Митака "оживя" права си, от около месец за първа нощ спа спокойно,
без да се мята и бълнува...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #124 -: Април 21, 2012, 16:31:23 pm »
аз косата на детето не мия всеки ден. и своята не мия всеки ден. прекалено честото миене води до повишено омазняване - не че някога съм страдала от такова, но да си знаете, който е предразположен.

имах състудентка, която гладеше абсолютно всичко, без пропуск - вкл. чорапите...

Мишанто, таз д-р Цвети е голяма героиня. чела съм, че при Маркова таксуват допълнително за работа с проблемни пациенти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #125 -: Април 21, 2012, 17:22:17 pm »
Относно миенето-всеки ден душ,2 пъти седмично цялостно къпане,с Мишо гладех всичко,С Митко не гладя нищо освен ако не е много необходимо и така. :)

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #126 -: Април 21, 2012, 17:37:21 pm »
тц, тц само аз не съм се изказала по въпроса с къпането, ще поправя пропуска веднага :lol:
Къпем се всяка вечер, разбира се ако сме много изморени или сме имали гости, прибрали сме се късно и т.н., пропускаме. Косите мием 2 пъти в седмицата, не мога да си представя всяка вечер да суша тия косища, ми то отнема един час докато ги изсушим двете :) За гладенето гладя, не изпадам в крайности естествено, а и аз като Дани от както имам сушилня това което е минало през нея и съм успяла да го сгъна топло още, не го гладя, то е в перфектно състояние :D
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #127 -: Април 21, 2012, 17:58:52 pm »
Бъдете разумни всяка крайност се отразява на децата. Не бива да не е обгрижвано достатъчно т.е. мърляво, но и обратното не е полезно. Миенето на косата на по-големички деца всеки ден е не само не толкова наложително, а си е направо вредно за косъма.
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #128 -: Април 21, 2012, 21:34:39 pm »
Айдеее, аз да ви разбия!  :D Споко, ние сме най - мръсните, зимата къпя 1 път седмично, лятото всеки ден, няма как, поти се. Дупето обаче след всяко акане, което при нас е 3-4 пъти на ден. Ако ползвам само мокри кърпи се обрива. Ръце мия вечер преди лягане. При нас къпането е противопоказно, заради АД. Миналото лято почти нямаше коса и съм мила главата 1 път седмично, но тази има малко повече и като се изпоти ще се налага по-често миене, но не всеки ден.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #129 -: Април 21, 2012, 22:40:50 pm »
Хайде като стана въпрос за зъболекари малко да разведря обстановката :)


Мише, пожелавам ти в скоро време Митака да започне да вижда машинката като на първата снимка.


Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #130 -: Април 21, 2012, 23:51:14 pm »
аз пък не мога да си представя да не изкъпя децата, ми те тичат, потят се, като шило в торба са
освен това им мия и косите, всеки ден
все едно мене си не къпя всеки ден, а и лятото по няколко пъти
даже лятото по 2-3 пъти влизаме в банята- за разхлаждане, вместо климатик да работи
гладя всичко, бях спряла да гладя на Стефи бикините, но миналата година ми направи два цистита и отново започнах, цистит от тогава не е правила
пера си им дрехите отделно, с отделен прах и омекотител, гладя всичко без чорапи


Мини, все се каня да изкажа възхищението си, този път няма да пропусна :)


Аз явно не мога да се вместя във времето ли, не мога да се организирам ли, но... винаги съм ти се учудвала, как го постигаш.
Работиш,  готвиш по няколко ястия /поне с такова впечатление съм останала/, гладиш абсолютно всичко, миеш и сушиш коси всяка вечер, предполагам извеждаш децата по площадки и разходки, слагаш вдигаш маса, домакинстваш....
Как моля кажи си разпределяш времето, Чисто практичен въпрос.

Не мога да си представя, вечер като се приберем от площадка в 18ч /при хубаво време винаги сме навън/ и трябва да оправя вечерята, да измия на дъщеря ми всички кутии от  закуската, да сменя памперс, да ги нахраня, да оправя легла и стаи, да приготвя и за нас вечеря.... и това всичко да се вмести до около 20 ч, и гарнирано с постоянното врещене на някой от двамата или висене по краката ми,....
Кога го намираш това време. Кога готвиш, кога гладиш, кога работиш, кога имаш време да се знимаваш и играеш с децата си???
Аз вечер съм пълен капут, не сядам почти през деня, все нещо имам да върша, но не мога да се похваля, че съм такава перфектна майка и домакиня.. Явно имам доста да уча за да се усъвършенствам до такава :)

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #131 -: Април 21, 2012, 23:53:17 pm »
джиджи аз и сега я виждам машинката по-страшно отколкото на "кадър 2", ама нямам подходяща картинка, че да я постна за яснота на публиката  :lol:

Много се надявам Дани да няма подбни фобии и мисля посещенията му при стоматолог да се осъществяват в нечия друга компания. Аз само от миризмата на зъбарски кабинет, или от звук на машинка и ставам зелена, ще взема да го стресирам преди да е влязъл даже... :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #132 -: Април 21, 2012, 23:58:50 pm »
Албена, чак толкова крайно изказване няма нужда
всеки прави това, което прецени за правилно
работното ми време е такова, че аз около 4:30 съм си у нас, тогава и готвя,къпя ги след 20 часа, след вечеря, през вечер се редуваме с баща им
през това време примерно аз гладя /във вечерите, в които ги къпе баща им/
плюс това, ако трябва да сме честни, колко перални пускате на децата си седмично, аз лично пера през вечер, но моите не ходят на градина, само у нас са си, на площадки през деня
сега не ги извеждах, заради зимния период, но ще почнем да излизаме от 5 до 8 като се постопли още малко /така излизахме миналото лято/
работата ми също е цял ден на крак /или кола/- подреждам стока по магазините, когато си обходя маршрута за деня се прибирам
и много важното- моите деца не си лягат в 20, май с това трябваше да започна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #133 -: Април 22, 2012, 07:34:37 am »
Джиджи в 10ката  :balk_602:
В моето съзнание всичко свързано със стоматологията е с мащаба от второто фото!
Нямам страх от нищо друго, манипулации каквито се сетите, лягам за операция
без всякакви условности с умерена доза притеснение, но този стол
ми е като средновековна инквизиция!
Също така на тази тема нося на майтап, но все си мисля, че терзанията ми
относно децата споделени така цветно, го правя само тук и то с цел,
ако някой срещне такава трудност да съм от полза с преживяното.
Като разбира се признавам си така се освобождавам емоционално,
пред тях съм доста по-сдържана и изобретателна, за да крия страховете си!
И правя всичко възможно с разговори и действия, къде уцелвам, къде не,
те да нямат този страх и да ходят на зъболекар поне с умерено спокойствие!

Джаме, относно д-р Цвети, права бях като считах,
че Митака свързва болката с другата стоматоложка и независимо,
че той сега пак упорстваше, тя успя да го предразположи и от пълно отрицание
в началото, на финала успя да работи зъбчето!
Дойде да го вземе чак вън от вратата на кооперацията, като ни "чу" как идваме!
....нищо не сме плащали допълнително...
Доста помощ получих тук като подкрепа и споделено...Благодаря!

Хубав ден от мен и ако може да не вали,
за да има повече хора на Фестивала на българското образование...

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #134 -: Април 22, 2012, 08:27:34 am »
Според мен, няма как да няма страх да ходи за зъболекар, ако го боли.  Аз лично на моите бих им дала болкоуспокояващото, за да им спестя болката или ужаса от предстоящата болка, ако ще за 1 минута да е. Упойката е лидокаин смесен с епинефрин ( адреналин). Адреналина я кара да изкарва по-дълго, но ако е за нещо до половин час примерно, може да се помоли зъболекаря да сложи само лидокаина и хем детето да не го боли, хем да не взима адреналина, защото той е нежелателното лекаство до колкото знам. Това го говорихме когато бях бременна да го праивм, ама така и не стигнах до зъболекаря след това. Лидокаина е локално обязболяващо, не мисля, че е вреден. Защо, ако се прави нещо болезнено, не му го дадат поне него?



  
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #135 -: Април 22, 2012, 09:34:52 am »
Мише, майка ми е с фобия от зъболекари и си плати за това в годините /но това е друга тема/ Спомням си, че е казвала че би изтърпяла 100 операции и е съгласна да и сложат една упойка и да и оправят всички зъби наведнъж, дори после да се налага да търпи болката без да взема болкоуспокояващи. Ние с брат ми слава Богу не можахме да я "наследим", въпреки че брат ми и е взел лошите зъби. Спомням си, че още от малък много често го водеха в зъболекарския кабинет. Толкова му завиждах :) Веднъж си измислих, че ме боли зъб само и само да ме сложат на стола  :lol: Мазохистче съм си още от малка  :D


*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #136 -: Април 22, 2012, 10:29:01 am »
Мммм, да, определено страхът от зъболекар идва от родителите. Моите родители не ги е страх, и ние със сестра ми също не се страхуваме. Свеки много я е шубе, и съответно мъжо, който е стоматолог, също леко се страхува, когато сяда на стола на колегата си  :lol: И от вземане на кръв го е страх и те така  :lol:

Никол я къпя през ден с косата. Иначе от 3-4 пъти на ден мием ръце, лице, дупе. Тя много се маже с храната и е неизбежно.

Мини, да ти кажа и аз ти се възхищавам искрено за постоянството и подредеността. Много ме кефиш като ти чета какво си сготвила и как ги възпитаваш и т.н. Голям майсторлък лъха от постовете ти. Аз не съм така постоянна, и много ценя това качество у другите! Браво!  :)


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #137 -: Април 22, 2012, 11:32:40 am »
Сори за спама,но не се стърпях дават Радина на която много от нас сега си гушкат бебетата си по БТВ в Търси се :P
« Последна редакция: Април 22, 2012, 11:35:51 am от бина »
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #138 -: Април 22, 2012, 16:03:58 pm »
Сори за спама,но не се стърпях дават Радина на която много от нас сега си гушкат бебетата си по БТВ в Търси се :P

Ще взема да им пиша да поканят УС, че много от нас пък имат деца благодарение на "Зачатие"  :wink:
     
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #139 -: Април 22, 2012, 17:14:57 pm »

Нямам страх от нищо друго, манипулации каквито се сетите, лягам за операция
без всякакви условности с умерена доза притеснение, но този стол
ми е като средновековна инквизиция!


И аз така.
Хмм, Михаела до сега не съм я водила на такова място. :?



Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #140 -: Април 22, 2012, 20:19:46 pm »

Нямам страх от нищо друго, манипулации каквито се сетите, лягам за операция
без всякакви условности с умерена доза притеснение, но този стол
ми е като средновековна инквизиция!


И аз така.
Хмм, Михаела до сега не съм я водила на такова място. :?



И аз така бе хора  :( Моят зъболекар, сега при основния ремонт на зъбите /след Дани/ ми казва: "Абе дете имаш вече, операция беше все пак...е, как може още от някакъв зъб да се впрягаш, хем всичко с упойка правим?" Казах му, че още 10 пъти лягам за секцио /без умерената доза притеснение на Мишето/ и то с кеф, само и само с него да се виждаме на кафе, не в кабинета му. И наистина го мисля.
Слагаме упойки, да, ама сега ги слагаме. Като бях дете ми разкатаха фамилията с моите зъбни проблеми и то без грам упойка, после - що ме е страх?  :x Това дето съм го преживяла навремето - за цял живот ще ми е, от чиста проба простотия и разбирането, че обезболяването е някакъв лукс... Още като чуя: "е, какво толкова ще изтърпиш" за каква да е медицинска манипулация и съм готова да скоча на бой  :lol:

Що се отнася до Дани, аз паранои от анестезия - не изпитвам, нито пък от алергии ме е страх /поне според сегашното му здравословно състояние/. Наложи ли се някоя "по-серт" зъбна манипулация при него - ще настоявам за анестезия. Не да се тресе на стола на дърти години като мен сега, че и мъж при това. ;)




НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #141 -: Април 22, 2012, 21:58:16 pm »
В Канада на децата слагат упойка при зъбна манипулация.На приятелката ми сина й имаше 11 кариеса и 4 зъба за умъртвяване, ами направиха му ги с пълна упойка.
Моите още не са били на зъболекар, и това ще стане тази есен.
За сега само приятелката ми ги прегледа, тя е специалист.:)
Поздрави на всички и целувки на децата.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #142 -: Април 22, 2012, 22:21:16 pm »
Янче, говорих с мъжа ми. Но, не се наема с мнение без да е видял зъбчето. Помоли зъболекарката ви за повече подробности и яснота.
Джаме, възможно е пломбиран зъб да създава проблеми, ако не е обработен добре преди да се пломбира или пък ако пломбата е счупена и в зъба влиза слюнка.



*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #143 -: Април 22, 2012, 22:57:26 pm »
Цитат
Цитат на: бина в Днес в 11:32:40
Сори за спама,но не се стърпях дават Радина на която много от нас сега си гушкат бебетата си по БТВ в Търси се Razz

Ще взема да им пиша да поканят УС, че много от нас пък имат деца благодарение на "Зачатие"  Wink

Една от тях съм и аз  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #144 -: Април 23, 2012, 07:26:02 am »
Винаги съм се чудила, как има хора, които обичат да си присвояват чужди заслуги- как живеят,дали са в мир със себе си, това прави ли ги щастливи?
Изключително съм шокирана да разбера, че Радина Велчева била "създателката на фонд инвитро"  8O 8O /макар да не гледах предаването, няма и да го гледам, защото ще ми дойде в повече "надеждата" и "вярата"/
по дяволите създатели са всички онези, участвали последователно в действия за прокарване на тези идеи, та чак до финализирането им
как може да се игнорират такава огромна група хора, не мога да си обясня
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит