0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #40 -: Април 18, 2012, 16:30:34 pm »
Момичета, освен да попитаме Бърди за зъбите и Т :)


*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #41 -: Април 18, 2012, 16:42:31 pm »
Встрани от спора за температурата, кога най-много го боли или страда детето? Докато пробива зъбът ли? Кога да давам обезболяващо - преди сън вечер, нощем...?

От няколко нощи насам Марко се буди през половин-един час и само гърда го успокоява. Гушкане и биберон-залъгалка водят само до неистови писъци - такива досега не бях чувала от него. Зъбчето се усеща едва от днес, като прокарам пръст по небцето; до вчера се виждаше само бяло петно. Едва кретам и се моля оставащите 23 зъба не никнат всеки поотделно.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #42 -: Април 18, 2012, 18:10:44 pm »
Встрани от спора за температурата, кога най-много го боли или страда детето? Докато пробива зъбът ли? Кога да давам обезболяващо - преди сън вечер, нощем...?

От няколко нощи насам Марко се буди през половин-един час и само гърда го успокоява. Гушкане и биберон-залъгалка водят само до неистови писъци - такива досега не бях чувала от него. Зъбчето се усеща едва от днес, като прокарам пръст по небцето; до вчера се виждаше само бяло петно. Едва кретам и се моля оставащите 23 зъба не никнат всеки поотделно.

Тереза беше най - кисела точно преди да й избие зъбчето, тайленол съм давала рядко. Дано бързо излезе и изкарате по- леко следващите. Между другото, не е вдигала нито веднъж температура.

Според педиатъра ни в Бг, температурата, която Тони вдигаше /и над 39/, беше невъзможно да е от зъби. Бодохме го, изследвахме го, а като не се откри нищо, самата тя постави ги постави като "диагноза". Не помня нито веднъж зъб да му е излезнал без температура...

Още желаещи да раждат удома? http://dnes.dir.bg/news/targovishte-rodilka-domashno-razhdane-10973689?nt=4
« Последна редакция: Април 18, 2012, 18:47:10 pm от elle22 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #43 -: Април 18, 2012, 19:15:32 pm »
Още желаещи да раждат удома? http://dnes.dir.bg/news/targovishte-rodilka-domashno-razhdane-10973689?nt=4
Ох, пак тези кукувици. И видя ли пише, че дори и след това пак се опитали да откажат лечение. И са отказали имунизация. Аман от тези моди.


  
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #44 -: Април 18, 2012, 19:37:52 pm »
Тъкмо щях да пиша и се чудих къде...реве ми се направо...за какво се пених миналата година по форумите. направо...отивам да си ггушна детето и да си разваля аурата с една цигара....
[/url][/url]
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #45 -: Април 18, 2012, 19:51:29 pm »
Мише, дано на следващото посещение нещата се развият от добре по-добре!
Не се притеснявай какви ситуации сте създали, разбира се, че е най-важно да се успокои Митачето, за да може и те да работят спокойно - шом смяташ, че има обстоятелства, които биха го успокоили, нормално е да помолиш и да ги изискаш.
Следя темата, защото и моите дечица отскоро се преместиха при д-р Дучева (не е ДуЛчева  :)) и ти я препоръчах заради ведрото и спокойно отношение и заради отзивчивостта й при неколкократни наши разни детски зъбни дилеми и въпроси, но извън това, наблюдения нямам. При мен е правила лечение на коренови канали, впечатленията ми са, че е много добър специалист. Чакам отзиви, дано решите бързо проблема и дано не съм те подвела.

Между другото, все ще те питам - ти пробва ли да заведеш Митака при доц. Маркова в началото - те за обичаен преглед не могат да придвижат по-рано часа, но за спешност и болка, като обясниш - не би трябвало да откажат, няма логика. При последното ни посещение със Симона там, доц. Маркова лично ми каза, че ще ни приеме - по повод падането на Тони и нашите притеснения, каза ми да обясня по телефона за какво става въпрос и че ще ни приемат в близко време. Така и не се обадих, защото по едни и други обстоятелства, които вече сме коментирали - прехвърлих децата при д-р Дучева, но би трябвало да имат някаква организация за приема при по - спешни състояния.

Жаси, и според мен е някакъв период това, който, докато отмине - защо не си купиш един непромокаем протектор за матрака.
« Последна редакция: Април 18, 2012, 19:54:36 pm от tzvetenze »
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #46 -: Април 18, 2012, 20:02:16 pm »
Ама, вие пък - модернистки! Едно време бабите къде са раждали - в полето, вкъщи, що се лигавим, а? Кому са нужни лекарите, упойките, цезаровото сечение, а? Ми, май на тези, които се нуждаят... Да си припомним колко висока е била смъртността при майките и бебетата тогава...  Баба ми е имала 5 деца, от които само 2 оцеляват, другите 3 умират. Майка ми е припаднала, докато се обажда на спешна помощ и после се налага да разбият вратата за да влязат да я спасят, както нея, така и мен. Защо и кому е необходимо да се рискува с живота на родилката и бебето? Не се залъгвайте по модните тенденции, а мислете трезво за сигурността си, защото от това зависи живота ви и този на бебето ви!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #47 -: Април 18, 2012, 20:38:25 pm »
rosefromstars тук няма желаещи мисля :lol:
А ти такива неща баш сега не бива да четеш, вредно е такива емоции  :wink:
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #48 -: Април 18, 2012, 23:37:39 pm »
Не се залъгвайте по модните тенденции, а мислете трезво за сигурността си, защото от това зависи живота ви и този на бебето ви!
Тук няе смятам, че има такива, които биха си останали да раждат в къщи.


  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #49 -: Април 19, 2012, 00:04:19 am »
цигу, мисля, че са 20 зъба. Дано скоро избие зъбчето и другите да излязат безболезнено!

Мише, дано и вашите неволи да приключват скоро!

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #50 -: Април 19, 2012, 02:34:53 am »
Не се залъгвайте по модните тенденции, а мислете трезво за сигурността си, защото от това зависи живота ви и този на бебето ви!
Тук няе смятам, че има такива, които биха си останали да раждат в къщи.

Тук няма, ама в един друг форум даже считат, че мозъчните кръвоизливи при новордените спомагат за интелектуалното развитие на детето. ;)

Няма оправяне с идиотите.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #51 -: Април 19, 2012, 07:08:55 am »
Цвете, не съм пробвала при д-р Маркова, защото нашите проблеми не търпят отлагане!
Дори и да се обадя и кажа, че сме спешни, рискувам да отидем
и той да не позволи да го работят, което е гарнирано с много плач,
и само си представи 10 деца чакат от вън!
В момента Митака е доста лабилен на тази тема, обсебен...
притеснявам се и то много, защото това ще му остане за цял живот!

За огромно съжаление вчера ми се обадиха с извинение, че д-р Дучева
не се е възстановила и ни моли да почакаме още няколко дни,
стига той да няма болки, обясних какво се е случило празниците
и чакам да ми се обадят отново...Тя наистина е много светъл човек,
единия път когато ходихме дори дойде да го успокоява,
беше без престилка, той само на нея позволи така съвсем без да го работят
да погледне какво става, без инструменти!
После доста дълго говорихме по-телефона, как се постъпва в такива ситуации,
имала ли е други такива пациенти, обясни ми, решихме да поизчакаме да се успокои.
Каза да му обясня, че д-р Цвети е малко болна и щом оздравее,
ще го повика да снимат зъбчето и да проверят Чук и Пук какво са направили!
Женската ми интуиция ми подсказва, че тя има прекрасен повод да е в болничен
дано е така и дано се обадят скоро да го приеме или да търсим друг изход,
защото сме в задънена улица!

... :oops: такава съм ...реша ли, че някой трябва да се казва по определен
начин няма спасение... благодаря Цвети, че ми обърна внимание!


« Последна редакция: Април 19, 2012, 07:17:52 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #52 -: Април 19, 2012, 07:11:05 am »

Няма оправяне с идиотите.
Именно.

Това за кръвоизливите сериозно ли го казваш? Аз го помня форума, но не помня за кръвоизливите.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #53 -: Април 19, 2012, 08:35:05 am »
Встрани от спора за температурата, кога най-много го боли или страда детето? Докато пробива зъбът ли? Кога да давам обезболяващо - преди сън вечер, нощем...?

От няколко нощи насам Марко се буди през половин-един час и само гърда го успокоява. Гушкане и биберон-залъгалка водят само до неистови писъци - такива досега не бях чувала от него. Зъбчето се усеща едва от днес, като прокарам пръст по небцето; до вчера се виждаше само бяло петно. Едва кретам и се моля оставащите 23 зъба не никнат всеки поотделно.

сигурна ли си, че детето има зъб на небцето :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #54 -: Април 19, 2012, 09:20:34 am »
Само днес в Метро има промоция на матраци ТЕД модел Сан Марино р-р 82/190 за 84лв. Цена из сайтовете 199лв. Ако на някой му предстои смяна на легла и т.н. (като нас) може да се възползва.
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #55 -: Април 19, 2012, 09:49:54 am »
Е това за кръвоизливите вече ме разби!  :(

Мишанто, стискам палци да не го боли дребния и да се оправя по-бързо докторката!  :)

Като се замисля, уж сме еднакви с майките, които са забременели лесно, ама всъщност не сме. Ние се притесняваме за всяко нещо много повече и понякога се втелясваме повече, но май няма как. Една приятелка с 12-13 годишен стерелитет сега роди бебенце и приятели и казали да не гушка детето, че ще го разглези. Леле, побеснях! Да го чакам толкова години това дете и после сульо и пульо да ми разправят да не го гушкам! Как няма да го гушкам бре. Дъщеря ми я гушкам във всеки удобен момент и хич не ме интересува. Тези моменти с детето са сега и тук, няма да се върнат. Не мога да си запазя гушкането за след години, щото съм щяла да я разглезя.  :)


*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #56 -: Април 19, 2012, 10:34:54 am »
Това за гушкането и разглезването и аз не мога да го проумея. Ами че дори и аз, дето не съм малко бебенце, като имам някакъв проблем, нещо ме боли, нещо ме притеснява, ми става по-добре, ако получа някоя мила прегръдка от близките ми, нали?

Мише, разбрах те, аз съм останала с впечатлене, че Митака е свикнал с доц. Маркова и само на нея би дал да работи, и че проблемът идва от там.
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #57 -: Април 19, 2012, 10:42:39 am »
Раши, гушкай си бебо на воля и не слушай глупости, защото много такива ще чуеш. И казвай често: Обичам те! Това гали сърчицето, както твоето така и на бебо! Нека бебо израсне щастливо, а не нещастно и лишено от родителска обич! Разглезването е различно от любовта! Винаги може да си строга по отношение на обичаи и привички, но лишаването от любов и внимание прави детето нервно и нещастно. Майка ми никога не ме е гушкала и казвала, че ме обича. Родителите на съпруга ми също не са го правили. И какви израснахме ние - едва ли не емоционални инвалиди, които не могат едно "Обичам те!" спокойно и нормално да кажат. А, гушкането и нежността, едва ли не, винаги трябва да означава, че другият иска секс. Според мен, децата ни трябва да израстнат без старовремските предрасъдъци и освободени да се научат да показват нежност. "Осмели се да покажеш нежност" (пише на кравичката ми, която спечелих от промоцията с шоколадите). Мисля, че ВСИЧКИ трябва все по-често да го правим за да оцветяваме сивото си ежедневие с прекрасните краски на нежността и любовта. Това ще ни прави ВСИЧКИ по-спокойни и щастливи!  :)
« Последна редакция: Април 19, 2012, 10:50:34 am от rosefromstars »
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #58 -: Април 19, 2012, 11:10:14 am »
Здрава и спокойна седмица!

Мише, дано скоро приключат зъболекарските неволи!
Мини, брат ми имаше зъб на небцето, но на доста по-голяма възраст. Махнаха му го оперативно.

Гушкам си детето, целувам го, казвам му, че го обичам, спи при нас почти постоянно  :D и се притеснявам от момента, когато ще спре да иска да го мачкам.

От къде да купя гумени ботуши на младежа и каква марка препоръчвате?
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #59 -: Април 19, 2012, 11:23:24 am »

Няма оправяне с идиотите.
Именно.

Това за кръвоизливите сериозно ли го казваш? Аз го помня форума, но не помня за кръвоизливите.

Сериозно беше написано в БГ-мама, Жаси ми прати вчера линка, но не го запазих, ако й се рови на нея да ви го постне тук. Та...шизофренията си върви с пълна пара, както обикновено при подобни случаи.  :?

Цигу, да ти кажа при Дани първите един-два зъба ги усетих по-сериозно. Имаше няколко часа рев, няколко нощи спане съвсем на пресекулки, ама предвид "спането" му по принцип по онова време - не беше кой знае какво.  :lol: Като пробиха зъбите - всичко ОК. Психически се бях подготвила, че големият зор тепърва предстои, като заизлизат многовърхите зъби, защото резците нали най-лесно и бързо излизат по принцип... Ами вече ги е наредил 10 зъба човека, ама ако не е е обилното точене на лиги в някои моменти - не бих се усетила, че му излиза нов зъб. Няма ревове, тръшкане и драма т.е. не е изключено и при Марко да стане същото. Пожелавам ви го и на двамата!  :D

За гушкането - даже не подлежи на коментар за мен. Недоумявам как все още се срещат хора, при това млади, които да вярват във връзката: "жестове на любов от страна на родителите - лиготия".  :x На детето трябва постоянно и по всякакви начини да се показва, че е обичано, а във възраст, в която то не разбира какво му казваме...ако не с гушкане, целуване, носене на ръце и пр. как точно да му покажем, че го обичаме?! Да си призная, въпреки възрастта ми, моята майка все още ме прегръща, целува и ми казва колко много ме обича всеки път като се видим и от това, нито съм се разлигавила, нито пък го намирам за неестествено като отношения родител-дете...точно напротив. Що се отнася до Дани "лигавя" си го точно както и аз съм била "лигавена" винаги  :lol:, а сега като е на собствен ход и вече по-осъзнато човече и сам идва и се натиска да бъде гушкан и целуван...мммм разтапям се от щастие. :oops: Никога не трябва да спестяваме позитивните си емоции, било спрямо децата ни, било спрямо други близки хора, според мен.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!