0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #80 -: Април 19, 2012, 22:57:40 pm »
Лис, въпреки всички премеждия, които сте имали, вярвам, че резултатите ще са ОК!

А докторката....... ами дано все пак се е усетила какви ги е сътворила и поне да не повтаря грешката си!

Здрави дечица и родители!
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #81 -: Април 19, 2012, 22:58:58 pm »
Лис, за паспорта и двамата трябва да присъствате. Направете го преди да замине Светльо.

За докторката няма да коментирам :x

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #82 -: Април 19, 2012, 23:01:52 pm »
Лис,нямам думи,е..ти отношението и то към малки деца,ужас.
За паспорта са нужни и двамата родителя,миналата година вадихме.За излизане в чужбина само с единия родител е нужна нотариално заверена декларация за съгласие от другия родител.Късмет в Мюнхен и дано всичко в Ники е наред!

Сега ти прочетох последния пост-ако не ме лъже паметта и за получаването на паспорта на детето трябва и двамата родителя да са там и да се подпишат.Ти казваш,че мъжа ти заминава следващата седмица-попитай и за това и ако е нужно пускай експресна поръчка да не се объркат нещата.
« Последна редакция: Април 19, 2012, 23:04:52 pm от pimi »
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #83 -: Април 19, 2012, 23:14:18 pm »
Лисе, в такава държава живеем. Дано бавно, но сигурно се промени отношението на хората към децата и възпитанието, че не знам. И мен ме е избивало на бой и скандали. Като бяхме в Германия децата си тичаха и крещяха и никой не ги закачаше. Приема се за нещо нормално детето да вдига шум. А тук правят забележки, хвърлят погледи, акъл дават.  Добре, че сме такива акълии, че как ще ги стигнем ...  :lol:


Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #84 -: Април 19, 2012, 23:30:43 pm »
Аз вадих на Софи паспорт преди месец и нещо - получаването не е задължително да се прави от двамата, взех го сама. Само при подаването на документите искат и двамата родители. Хубаво е да имаш и копие на заверената нотариално декларация за съгласие от бащата. Не ми стана ясно по каква причина, но на летището (в София) ме караха да ходя да търся къде да разпечатвам, че трябвало да им оставя копие.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #85 -: Април 19, 2012, 23:41:31 pm »
Не сте длъжни да оставяте копие! Те могат да си направят сами, но не е задължително да им оставяте екземпляр. Не мога да се сетя къде беше публикувано това и как да го намеря :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #86 -: Април 19, 2012, 23:45:16 pm »
Лис, съжалявам за всичките ви премеждия, но съм сигурна, че притесненията ти ще се окажат неоснователни.  :bighug:

Моят син всеки път реве, когато ходим на лекар. Но никой не си е позволил да ми направи забележка. Дете е в крайна сметка. Опитвам се да го успокоя, но обикновено не става. Да не би на мен да ми е приятно да реве?!
Да не говорим, че когато сме в непозната обстановка и той си мисли, че сме на лекар и надува гайдата - напр. при логопеда, при фризьора и т.н. Трябва му време, за да се успокои.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #87 -: Април 20, 2012, 00:18:23 am »
Искам да ви питам.
Другата седмица съпруга ми заминава на кораба и ако ни извикат с Ники в Мюнхен през следващите 4 месеца трябва ли да имам пълномощно от него, че мога да пътувам с нея извън БГ? Или някакъв друг документ? Тя няма паспорт (ще и направя началото на другия месец).
Да,задължително. Иначе няма да те пуснат да излезнешс нея от страната. Също ти трябва и за да извадиш паспорта, ако не присъства лично.
За отношението на тази лекарка направо думи нямам. Не стига че децата са се шашнали,ами и такива тъпанарки им правят дори по-кофти. Аз не го разбирам това в България - всички правят забележки да си контролираш детето, все едно те деца не са имали. Освен всички други акъли, които се чувстват задължени да дадат. След месец сме там, да видим дали и аз няма да дърпам някого за яката, престилката, полата и каквото там добарам. Много ги обичам такива като тази лекарка.
« Последна редакция: Април 20, 2012, 00:26:17 am от Bobbie »


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #88 -: Април 20, 2012, 07:00:30 am »
Лисо, сърцето ми на парчета стана, дечковците ще се справят
бързо превключват, аз за тебе мисля, много мисля!
Гането, ще е с теб в германско, няма да е същото, знам си!

Момичетата са ти писали, но мерудия Мара да каже и тя,
-нотариално заверено пълномощно , че капитана позволява
да извеждаш Никол с негово разрешение извън страната!
Направи си няколко ксерокопия, да не си създаваш излишни притеснения,
пък нека не ти потрябват....
Паспорта се подава с двамата родители, при взимане само единия!

Обадиха се снощи и днес следобед сме при д-р Цвети.
Успях да се скрия в банята за вдигна, защото ме следи кой се обажда.
Такова притеснение....ще изиграя някакъв етюд в колата
като тръгнем на проверка при личната за хремата,
защото съвсем ще се притесни, ако по-рано му кажа!
Изобретателна и шашната майка, жив дявол  :? да видим!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #89 -: Април 20, 2012, 09:02:38 am »
Мише, успех, дано да мине леко прегледа и да успеят да затворят зъбчето!

Лис, не се шашкай толкова, всичко това са нормални неща, нека си реват децата, а който иска да мрънка. Елена до преди 6м. вдигаше болницата на главата си само при прегледа с ехограф, че то много боли :lol:
А за Германия съм сигурна че няма да е такова положението. Поне във Виена отношението беше коренно различно, тук в педиатрията Елена посиняваше от писъци при слагането на абокати, взимане на кръв от вена и т.н., а там не спря да се усмивка на персонала, те пък от своя страна не спираха да й говорят на развален английски, сякаш ги разбираше :lol: Била най-френдли бебето, което са виждали, е да бяха тука я видели колко е френдли :lol:
Така че не ги преживявай толкова нещата. Факт, явно имат някаква памет, но всичко преминава. Поне при Ели така стана, сега няма никакви проблеми с ходенето на лекар, много е кооперативна даже :wink:
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #90 -: Април 20, 2012, 11:43:05 am »
Мише, успех!
Лис, всичко да е наред! Вече са ти казали - за подаване на паспорта и двамата, за получаване може и сама. Задължително нотариално заверено пълномощно за излизане с един родител.

Поръчах ботушки от ASDA през Gab_Co, че получих поръчка да търся и за племенниците и се оправда занимавката. Ще пиша като пристигнат.
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #91 -: Април 20, 2012, 12:18:29 pm »
Ето ни и нас в края на Светлата седмица. Великден мина прилично спокойно, с много игри за детето и прилично количество "съвети" как да я гледам от родата.
По празниците бяхме на новото ни село, ново, че до сега изобщо нямахме ;) Видяхме морето, радвахме се на кончетата (обединено понятие за всички чифтокопитни). На финала подгонихме едно куче и в резултат сме с издрано и посинено лице, окото за късмет се размина. За спомен от риболова си донесохме река от сополи.
Да ви се похваля намерихме цаката на нощните преживявания - местим беба при нас, тя играе, ние спим и всички са доволни :)
Лисе, Мише  :grouphug: и много стиснати палчета.
Лисицо, на лекарката малко и се е разминало, аз не предупреждавам когато става въпрос за детето... :oops:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #92 -: Април 20, 2012, 12:22:29 pm »
айде, майчета - хвърляйте сапуна! мръсните деца са здрави деца.

http://www.segabg.com/article.php?id=597561
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #93 -: Април 20, 2012, 12:27:13 pm »
Ей тва е, открихме що циганетата са толко здрави :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #94 -: Април 20, 2012, 12:53:02 pm »
ейй колко пари ще спестим сега - от вода, сапун, мокри кърпи, гелове и от лекарства, разбира се :lol: :lol:
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #95 -: Април 20, 2012, 13:22:22 pm »
ейй колко пари ще спестим сега - от вода, сапун, мокри кърпи, гелове и от лекарства, разбира се :lol: :lol:
Е това ще да е работещия начин за справяне с кризата  :D

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #96 -: Април 20, 2012, 14:26:59 pm »
ОХ, лисаноо!!!!  :( Все такива патици ги намираш допълнително да ти скъсяват живота!!!
Що се навря в лисичкова???
Те освен пари да дерат друго не съм чула да правят!!! :(
Дано това е последното изпитание на лисичата банда!!!

Мишее, стискам палци и аз!!! Дано днес се свърши с това и при вас, че много се измъчихте!
И ние трябва да ходим да събаряме една къща на кариеса, ама докторката беше в отпуска и отложихме. За сега няма проблеми, дано и този път е така! Нашата зъболекарка каза, че е по-добре да умъртви зъбчето за да не продължи да работи под плобмата и да стане пулпит. Не знам колко е правилно, не съм специалист, но поне няма болка при манипулацията!
« Последна редакция: Април 20, 2012, 14:30:56 pm от yana-v »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #97 -: Април 20, 2012, 15:21:31 pm »
Нашата зъболекарка каза, че е по-добре да умъртви зъбчето за да не продължи да работи под плобмата и да стане пулпит.

 8O

че зъбчето не е ли почистено и излекувано, преди да се затвори с пломба??? как така ще работи под пломбата? неизлекуван зъб не се пломбира...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #98 -: Април 20, 2012, 15:28:21 pm »
Чувала съм от майки няколко случая, в които след поставена пломба, но на млечно зъбче, подчертавам, се оказало след време, че "работи" отдолу. Започва болка и...пак се налага намеса на зъболекар. Не зная какви са били причините да се стигне до там. Единият зъболекар обяснил, че се случвало при пломбиране на млечните зъби - не "държали пломбата" като постоянните. Възпроизвеждам само разказаното от майките. Не съм имала време да потърся достоверна информация по въпроса.
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #99 -: Април 20, 2012, 15:57:07 pm »
Имам едно питане - някой да има информация за специалист...не съм много наясно и аз какъв да е - предполагам психолог, работещ с деца. Питам за моя близка, която иска да направи консултация относно някои трудности в общуването и възпитанието на децата си - на 11 и 13г. Ако някой има конкретни координати, ще съм му благодарна!
« Последна редакция: Април 20, 2012, 15:58:46 pm от tzvetenze »