0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« -: Април 16, 2012, 19:12:13 pm »
Пожелавам много здраве на всички и успешна седмица!

Ние изкарахме кошмарен Великден с болно дете :(
Сега е по-добре, дано бързо се оправи!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #1 -: Април 16, 2012, 19:34:50 pm »
Лека адаптация на всички след празничните дни в делничния ритъм.
При нас ще се позабави до другата седмица. :wink: Само дето това време така и не пожела да се оправи! :(

Бързо да оздравява малката принцеса, Ники!!!

Честит професионален празник на всички колеги!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #2 -: Април 16, 2012, 19:36:11 pm »
Ники, дано да се оправите бързо. Ние също имахме проблеми, но и ние сме малко по-добре сега.

 Искам да задам въпрос към майчетата на по-голями дечица. Кога ги преместихте от кошарата в легло. Питам, защото след месец си идваме в България и там няма да има кошара за Ивана, та се чудя дали не е удачно да я сменя от сега. Освен това снощи се събуди и не можеше да заспи ( вероятно то глупавите стероиди скоито я натъпкахме) , заспиваше в ръцете ми но като тръгна да я вдигам и оставям и започваше да плаче. Накря заспа на едно легло с мен и успях да я оставя сама да спи, понеже не я вдигах никъде. Обаче сега аз обикновено я оставям сама да заспи и тя си седи там, говори и си и заспива. Обаче ако е в легло ме е страх да не започнат нощни разходки и да ходи да буди Андреа. Как мислите, какво да направя - да я преместя сега или да се опитам да изкараме някакси 3 седмици в България и после пак в кошарата?




  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #3 -: Април 16, 2012, 22:46:15 pm »
Здравейте и от мен!  :wink:

Ники, и ние изкарахме същия Великден, с болно дете.. И тази вечер пак има температура. Не знам вирус ли е зъби ли са, но се измъчи горкото. И за капак, днес едно дете в градинката изпусна върху нея дръжката на един от фитнес уредите (онези металните). Поду се цицина. А пък Никол се уплаши и се захласна за втори път за три дни. Много се уплашихме. Не издържам вече. Веднага отидохме до Пирогов и ни казаха, че изглежда добре, но да я наблюдаваме. Това притеснение, фактът че детето е болно, не се храни, плаче по цял ден, залепена е за мен като гербова марка, неспането и буденето по 3-4 пъти на нощ, ме остави без сили! Дано се оправи бързо. Наоплаках се. Благодаря ви, че ме изчетохте!  :)

Хубава седмица!


*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #4 -: Април 16, 2012, 23:18:00 pm »
Раши, да минава бързо и уплаха и вируса :bighug:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #5 -: Април 16, 2012, 23:26:35 pm »
раши, много ви се е събрало
бързо да минава уплахата, детенце да се оправя по-скоро
стига с тези температури от зъби, моля ви- как да ви го обясним, че е мит
разбирам детето ви да вдигне Т до 38 еднократно, но да вдига Т няколко дни поред- значи нещо работи, и то не в негова полза
ей на Ники девойката явно 20 зъба вади наведнъж, уж от зъби до Зинат го докара
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #6 -: Април 17, 2012, 00:20:58 am »
Боби,
Михаела я преместихме на около 3 и половина. Но сега Малкия ще го преместим може би още на около 2 и половина. Искам да махна вече кошарата му и да им поръчам едно двуетажно легло.

Всички болни да оздравяват!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #7 -: Април 17, 2012, 00:35:05 am »
Боби,
Михаела я преместихме на около 3 и половина. Но сега Малкия ще го преместим може би още на около 2 и половина. Искам да махна вече кошарата му и да им поръчам едно двуетажно легло.

Всички болни да оздравяват!
А трудно ли беше, започна ли да става да се разхожда като я сложиш да ляга или през нощта?


  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #8 -: Април 17, 2012, 00:40:59 am »
Моят спи в легло с пръчки, но може да излиза. През нощта не се разхожда. Ако има нещо, почва да ме вика или да плаче.
При лягане трябва някой да е при него и без това. Иначе не иска да заспи.

Хубава седмица ви желая!

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #9 -: Април 17, 2012, 09:02:52 am »
Мдааааа, докато всички около мен (с едно изключение :wink:) включително и един лекар ме убеждаваха, че са зъби, то излезе възпалено гърло и уши :(
Две денонощия се борихме с температурата. Като често чувах да се успокоя, това са зъби.
В петък я водих на лекар, той каза, че всичко е наред. Да давам нурофен при нужда.
В събота сутрин нещата вече лъснаха в спешното.
Сега е добре детенце, не вдига Т, че тази сутрин си изпи Зината и без протест.


« Последна редакция: Април 17, 2012, 09:19:43 am от Ники »

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #10 -: Април 17, 2012, 09:33:09 am »
Температура от зъби, мдааа, най-голямата глупост която съм чувала. даже 38 е абсурдно да вдигне от зъби, най-много еднократно 37,2-3 и то за 1 час на пример, даже няма да разберете че е вдигнало Т детето.
« Последна редакция: Април 17, 2012, 09:39:24 am от StefiZ »
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #11 -: Април 17, 2012, 09:38:18 am »
Температура от зъби, мдааа, най-голямата глупсот която съм чувала. даже 38 е абсурдно да вдигне от зъби, най много еднократно 37,2-3 и то за 1 час на пример, даже няма да разберете че е вдигнало Т детето.
Точно.
И ние сме болни,само че изолираха стрептококи в носа и предполагам че е от тях,защото гърлото е спокойно.

Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #12 -: Април 17, 2012, 10:03:24 am »
Успешна нова седмица момичета! Дано болните дечица бързо да оздравеят! И пустото време да се оправи, че този вятър вече ме изнервя :x
Малчо тази сутрин не искаше да ходи на ясла и ми заяви, че докато мама и тати са на работа щял да се гледа сам вкъщи и да ходи разходка :lol: Накрая все пак тръгна без протести, но с любимата играчка - мечо Пух :)
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #13 -: Април 17, 2012, 10:12:44 am »
Температура от зъби, мдааа, най-голямата глупост която съм чувала. даже 38 е абсурдно да вдигне от зъби, най-много еднократно 37,2-3 и то за 1 час на пример, даже няма да разберете че е вдигнало Т детето.
Стефи, народа яко отдава температурата на зъби. А на горките деца не е ясно какво им е.
Нооооо, ако не съм чела тук и нямаше кой да ми каже преди няколко дни, че не е от зъби, сигурно още щях да си държа детето в нас на свещички и да чакам зъби :wink:
Първия лекар, който прегледа София каза, че може и от зъби да е :P

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #14 -: Април 17, 2012, 10:17:38 am »
Разбирам те бе, слънце, че не си си го измислила ти, и това е лошото, че лекарите го твърдят :x

Оф, аз да ви се оплача, голямо плюскане 4 дни, мама не спря да готви, а ние да ядем :lol: Но поне децата си потичаха на въздух, наиграха се, изтормозиха животинския свят, особено кучето горкото голям зор видя. Елена не спря да го храни с трева, да го мачка, дърпа и тормози :lol:
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #15 -: Април 17, 2012, 10:27:58 am »
Стефи, при мама е така  :D
Аз добре, че бях с мама на Великден. Голяма помощ ми беше, деляхме нощното дежурство. София вдигаше през нощта висока Т и освен по пъшкането, нямаше как да я хванем.
А за животните, явно повечето деца ги обичат и тормозят.
София доста се радва на кучета, котки и малки яренца, които има съседа на село. Но тъй като все още не ходи се ограничава с ръмжене и подскачане в ръцете ми :D
« Последна редакция: Април 17, 2012, 10:34:06 am от Ники »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #16 -: Април 17, 2012, 11:13:28 am »
Аз да ви се оплача, от както Ивана я натъпкаха със стероиди за астмата, се буди посред нощ и не спи по 1-2 часа. Не е крива, но лежи с отворени очи и гледа, а не желае да си ляга в леглото. Утре( то вече е днес) сме на лекар за преглед след инцидента, който имахме с астматичният пристъп събота през нощта За сега гърдите са и чисти и стискам палци да се е оправила. Ще разберем със сигурност, когато спрем всички лекарства. 


  
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #17 -: Април 17, 2012, 12:37:00 pm »
Момичета в предишни теми бяхме бистрили темата за хубавите термометри за ухо.Пусках търсачката но не открих нищо.Моля отново да споделите мнения,за да взема някакъв читав и да не будя детето по нощите.

*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #18 -: Април 17, 2012, 14:58:59 pm »
Христос Воскресе! Да бъдем здрави пожелавам на всички тук!
Миналата седмица не можах да се включа, че покрай рожден ден, великденска подготовка, път и т.н...не ми остана много време. Вече си имам порастнало момиче :D Бях много притеснена как ще мине рожденния ден, но се получи доста хубав празник, макар да настана малка лудница у нас. Детето беше много щастливо. И на яслата също добре са се представили, организирали са малък празник, песни танци, направо ми се напълни сърцето като гледах снимките. И рожденничката много доволна :wink: А аз за пръв път изпробвах сладкарските си умения и правих торта за партито :oops: Получи се далеч от това, което бях намислила, но мисля че като за пръв път се получи добре.
Великденско продължихме празниците с бабите, дядовците и братовчедите. Освен че в събота сутринта "цъфнахме" с конюнктивит други здравословни проблеми /слава богу/ не сме имали, а този лесно реших с тобрадекс.
Незнам за вашите деца, но моето като че е кореняче софиянче се страхува от всички видове домашни животни и им се радва от безопасно разстояние. :lol: Единственото, което си позволява е да храни кокошките като им хвърля житце през телта, но също на безопасно разстояние.

И още нещо, не смея да се пофаля...но дадохме шишето на едно бебе, понеже Дари вече е голяма кака и пие мляко от чаша :lol: Сякаш постепенно взе да намалява и количеството изпито мляко нощем, но да не казвам голяма приказка.... Та следваща стъпка ще е нощния памперс - да видим кога :oops:
*
Re: Следпразнична седмица 16 - 22.04.2012
« Отговор #19 -: Април 17, 2012, 17:56:23 pm »
Здравейте :)

Мини, мила, сигурно си права. Много често се замислям за Т и зъбите. Баща и на Никол нали е зъболекар и също е скептичен. Но, като я заведем на преглед педиатърът казва, че не вижда нищо друго и всеки път заключва, че е от зъбки. Утре мисля пак да я заведа да видим.

Нуну, честита порастнала принцеса :)

Хубава вечер на всички!