0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #600 -: Март 22, 2015, 15:05:56 pm »
Хоупче, съгласна съм с теб. Нека проучат за Гърцо
ия и после всички заедно на почивка. Хем ще се запознаем.....
Пешето я сънуваха в другата тема, а пък аз снощи насън приготвям рожденният ден и кръщенето на Мария и бързам да успея да уредя и хотел за нощувките на Хоупчето и Сватята. Луда работа...
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #601 -: Март 22, 2015, 20:37:58 pm »
Идете,проучете,пък другият септември да отидем някъде заедно в Гърция,а? :)


Абсолютно съм -за, само дето мм отсече, че за чужбина, били малки :x та другия септември надявам се, да се класираме :lol:


Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #602 -: Март 22, 2015, 21:14:38 pm »
... а пък аз снощи насън приготвям рожденният ден и кръщенето на Мария и бързам да успея да уредя и хотел за нощувките на Хоупчето и Сватята. Луда работа...
:lol: :lol: :lol:
И аз съм "за" обща почивка догодина. Само трябва да убедя и ММ  :P
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #603 -: Март 23, 2015, 09:38:44 am »
Ние тази година сме планували да почиваме тук: http://toronaios.gr/en/accommodation-services-in-sykia/studios-maria-vafeidou
Капарирахме за края на юни, та дано не ни мине котка път! :)
Живот и здраве - ще давам отзиви :)
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #604 -: Март 23, 2015, 20:42:36 pm »
Вече имаме резервация за Анталия  :P
Хотелът го избирахме по всякакви странни показатели като да има парк (а не плаж, макар те всички да имат де .... ахахах),  да има wi fi в стаите (за мое учудване, не във всички хотели има в стаите), за да може ММ да поработва по малко, да има детска площадка под навес, че не обичам да ме пече слънцето  :lol:
Но ще ходим чааак септември. Ще съчетаем с почивните дни на 21 и 22 септември.
Тъкмо малкото човече ще е още малко пораснало ...
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #605 -: Март 24, 2015, 06:58:00 am »
А и няма да е такава жега,че там си е доста по на юг. :lol: Добре сте се ориентирали.Ти паспорт на малкия направи ли,че забравих?  :?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #606 -: Март 24, 2015, 09:14:12 am »
Ra40, още не сме извадили паспорт на малчо, но ще трябва.
При мен е по-сложно, защото съм в процес на смяна на фамилното име и не е ясно дали и кога ще стане точно. От агенцията казаха уж, че не било проблем.
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #607 -: Март 24, 2015, 11:21:59 am »
Хи,хи! Вървите по нашия път.... :lol: Има малко "подводни" камъни- срокове.които не е хубаво да се пропускат  :wink:.Имаш ли шофьорска книжка?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #608 -: Март 24, 2015, 14:02:15 pm »
Хи,хи! Вървите по нашия път.... :lol: Има малко "подводни" камъни- срокове.които не е хубаво да се пропускат  :wink:.Имаш ли шофьорска книжка?
Имам, но е изтекла преди 3 години  8O
Ще чакам да стане смяната на името и тогава ще подновявам всичко, дори и адресната си регистрация. Абе въобще ще сменям самоличността  :lol:
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #609 -: Юли 31, 2015, 23:35:46 pm »
Да се посмеем тематично :wink:  8)

С 3 (три) деца на море – изживяването в цифри

НА ТРЪГВАНЕ:
1. Брой чанти багаж – 13 (само толкова събират багажникът на колата, багажникът върху колата и самата кола), плюс N на брой найлонови торбички за взети в последния момент играчки.

2. Брой забравени СВРЪХВАЖНИ неща (разбирай кукла или топка) – най-малко 2, достатъчни за от 1 до 2 часа хленчене в колата.

ПО ПЪТЯ:
3. Брой спирания с цел ходене по голяма нужда – от 8 до 12. Ходения по голяма нужда – 1 – в памперса.

4. Брой заспали деца в колата – 3, период, в който и трите деца са ЕДНОВРЕМЕННО заспали – 1 минута и 28 сек.

НА МОРЕТО:
5. Брой поискани сладоледа на ден – 36 (3 деца по 12 пъти). Брой дадени и изядени сладоледи – 3, брой недоволни деца – 3.

6. Брой изгубени деца на ден – 3. Брой намерени деца на ден – 5.

7. Брой къпания на деца за 7-дневния период – 42. Брой къпания в нормална работна седмица – 3. Т.е. изразходвани нерви и усилия за хигиенизиране на хлапетата за 3,5 месеца напред.

8. Брой мазания с крем на деца за 7-дневния период – 213, от които: с крем против слънце – 3 бр. деца х 8 пъти на ден х 7 дни = 168; с крем за след слънце – 3 бр. деца х 2 пъти на ден х 7 дни = 42; с крем карамел (преди да ги спипаме) – 3 х 1 = 3.

9. Стойност на поисканите от децата забавления за периода – 1325 лв. Стойност на реализираните желания за периода – 105 лв. Количество на пролетите сълзи – около 0,5 л.

10. Брой носени играчки на плажа на ден – 27. Брой използвани играчки – 2 (и по-конкретно 2 бр. лопатки, които се използват активно от мама и татко за копаене на свръхзабавни дупки).

11. Пренесени килограми до и от плажа за периода – 1008 кг (1 т и 8 кг) и по-конкретно: пренесени деца, които са уморени на отиване и връщане от плажа: 2 бр. деца х 4 пъти на ден х средно 12 кг х 7 дни = 672 кг. 12 кг (хавлии, играчки, храна, вода, др.) х 4 на ден х 7 дни = 336 кг.

У ДОМА:
12. Брой отпочинали си членове на семейството – 3.

източник: Издателство „Клевър бук”
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #610 -: Юли 31, 2015, 23:49:24 pm »
 :lol: :lol: :lol:

Много вярно, въпреки че аз имам само две.

*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #611 -: Август 01, 2015, 08:05:43 am »
Хи,хи,хи :lol: Блу,че пишеше като се приберете  :wink:! как я карате?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #612 -: Август 01, 2015, 22:24:55 pm »
Аз съм доволна от моренцето, Рачо. Май на моите им дойде твърде дълго. За другия път ще знам по седмица и стига толкова.

*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #613 -: Август 01, 2015, 23:09:55 pm »
 Момичета някой може ли да ми напише отзиви за Белведере Холидей Клуб в Банско.
Мислим след морето да отидем за няколко дни на планина.

През пролетта ходихме във Велинград в хотел Акватоник.Препоръчвам за семейства с деца за есенно-зимния или пролетния сезон.За лятото не става нямат голям външен басейн.
Храната е много хубава и разнообразна.
Стаите са достатъчно просторни и добре обзаведени.Чистичко е.
Басейна е много хубав и водата е доста топла.
 Спато е на ниво.
Единствено останах недоволна от детския кът.Не занимават достатъчно децата,оставяха ги сами да се оправят.Единия ден от почивката ни аниматорката липсваше.Но на фона на останалото е добре.
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #614 -: Януари 05, 2017, 10:11:22 am »
Това е любимия ми хотел: http://www.booking.com/hotel/gr/alkinoos-beach.en-gb.html?sid=4023144028982fa22191a3d0ad36a4c8;dcid=2
За съжаление не успяхме да отидем от 1 до 6 май, защото се изпонатръшкахме болни...

Зайче, тук ходили ли сте скоро? Още ли е хубаво?



   La vita è bella
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #615 -: Май 02, 2017, 03:19:34 am »
Лятото е на прага, кажете кой какво е планувал за тази година :)
Аз имам въпрос, относно мини ваканцийка в село Омая?
Някой ходил ли е там? С какви впечатления сте? Къде нощувахте и тн :)
Самите къщи в селото се отдавали под наем, дори търсих из нета инфо за цени, но ние сме голяма тумба народ, с 4 деца и ми се стори доста неразумно да платим 3500лв за 4 нощи..
Та се чудех къде из района също ще можем да отседнем..
Ако някой е ходил, моля да сподели..  :wink:

*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #616 -: Май 02, 2017, 08:31:20 am »
Да, доста е скъпичко на Омая...
Съвсем близо до него е екозона "Белите скали" - http://ekozona.info/.

На около 20-тина км. е с. Огняново, известно с минералните си води. Там също има доста хотели - https://www.visit.bg/pochivki-na-selo/ognianovo/hoteli/.

На нас любим ни е този - http://petreliiski.com/language/bg/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE/



*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #617 -: Май 02, 2017, 15:35:17 pm »
Недда, страхотна си, благодаря!
отивам да търся и да ровя.. Плана ни за тази година тотално се обърка, и вместо в Гърция за седмица ще посетим родно място, където никога не съм била, затова исках да отидем в село Омая.. Децата ще има да бягат, аз самата доста се вълнувам... не съм си ходила в България от 2013..

Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #618 -: Май 03, 2017, 13:32:24 pm »
Омая е най-най-любимото ми място за почивка в България.
Просто ти спира дъха. Всичко е изпипано до най-малката подробност. Дори един кабел не можеш да видиш, камо ли къде е скрит бойлера в банята. Уникална природа, уникални къщички. Няма такова спокойствие. Дори колите са на порядъчно отдалечен паркинг и се чуват само вятърът, водата и птичките.
Много е скъпо, факт. Но аз, ако съм собственик на това място, бих държала подобни цени. Приемам го като бутиково място за специални поводи (например годишнина от сватбата).
Често пускат и ваучери за намаления, но за през седмицата основно.
За мен е още по-мило, защото там си бих първата инжекция от стимулацията (просто съвпадение се получи).

Омая не е село (намира се буквално сред нищото, там, където човешки крак не е стъпвал  :lol:). Най-близкото село е Гайтаниново. От там е и персонала основно.
Единственият му недостатък е, че е далече и се пътува повечко до там, но то пък иначе нямаше да е толкова диво...
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #619 -: Май 08, 2017, 13:17:27 pm »
Здравейте, момичета. Кога заведохте децата си за първи път на море? В края на лятото ще сме на около 10-11 месеца и обмисляме дали да отидем. Първоначално изцяло бяхме отхвърлили ходенето на море тази година, но решихме да помислим по въпроса. Вие как постъпихте?