0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #480 -: Май 27, 2014, 11:08:19 am »
Стефи -страхотен разказ. Разгледах хотела, който наистина изглежда много добре, но никъде не пише какви са цените. Можеш ли да дадеш повече информация относно цените и прехранването. С 2 деца това не е маловажно. Адски мразя сайтове на хотели, които не си дават цените -защо го правят, не ми е ясно.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #481 -: Май 27, 2014, 11:14:12 am »
meshko, това не е хотел, а частни квартири под наем. наричат ги "студио" и са много популярна форма за летуване в Гърция. обзаведени са с кухненски бокс, котлони, хладилник и елементарен набор пособия за готвене,  винаги на двора има барбекю и се предполага, че храненето си осигуряваш сам.
конкретно тия студия, които е показала Стефка, бяха 60 евро на вечер, което си е скъпичко. цената винаги ти я казват на база на това в кой сезон отиваш и колко души сте.

когато е хотел, то си пише, че е хотел и дали има закуска, полупансион или друга форма на хранене. при студиата няма такъв ангажимент.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #482 -: Май 27, 2014, 11:47:40 am »
meshko, това не е хотел, а частни квартири под наем. наричат ги "студио" и са много популярна форма за летуване в Гърция. обзаведени са с кухненски бокс, котлони, хладилник и елементарен набор пособия за готвене,  винаги на двора има барбекю и се предполага, че храненето си осигуряваш сам.

Всъщност, не е съвсем така. Има хотели, които предлагат само студия (или и студия, и стаи, и апартаменти или всякаква комбинация от тези), като закуската и т.н. хранения могат да влизат, а могат и да не влизат в цената. Има и частни квартири, които предлагат студия, но и 1-bedroom-apartment (кухнята е отделна и не ти бръмчи хладилника на главата). Естествено има и хотели, които предлагат стаи, както и частни къщи, в които има и стаи (без кухненски бокс в тях).

Това е любимия ми хотел: http://www.booking.com/hotel/gr/alkinoos-beach.en-gb.html?sid=4023144028982fa22191a3d0ad36a4c8;dcid=2
За съжаление не успяхме да отидем от 1 до 6 май, защото се изпонатръшкахме болни...
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #483 -: Май 27, 2014, 14:51:02 pm »
Нямах сайт до сега.
Мешко, джам ти е обяснила подробно за този тип студия. Това е нашия начин на почивка там. Частни хотелчета, частни студия или както там всеки реши да ги нарича  :wink:

за ядене си носим някой основни неща като месо за скарата, малко зеленчуци, масло, сирене, кашкавал, шунка и т.н. за закуска. Всичко останало си го купуваме на място от супермаркетите. прясна риба от пристанищата. Отиваш на място, избираш си, изчистват ти я, а ти само я мяташ на скарата :lol:
За децата за обед например приготвям от тук 4-5 вида супи, замразявам и пренасям с хладилната чанта. Там съхранявам също във фризера и размразявам. Ходим и по ресторантчета, разбира се.
Храната категорично не е проблем при тези ни почивки и никак не е сложно :)
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #484 -: Май 27, 2014, 15:11:50 pm »
другия месец ще ви разкажем за о. Корфу, живот и здраве :)
Стефи, коя част на острова сте избрали? Ние бяхме там 2011 г. Много, много хубаво беше. Единствената причината, поради която не отиваме пак там на този етап, е дългия път. Затова и се насочихме към Тасос, защото е по-близо.
Ние мислим живот и здраве за септември. От сега ли да резервираме според теб?

Врабчо, хотела ни се намира от источната страна на осторва, т.е. към континента, но в момента не мога да ти кажа как се казва. Изобщо не мога да помня имена, но пък за сметка на това си записвам :lol:
Та ще ти кажа ако имаш интерес. Тази година резервацията я направихме през една старозагорска туристическа агенция, наши познати. Хотела е с добри отзиви, пак от познати които са ходили, резервацията ни е с включена храна.
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #485 -: Май 27, 2014, 18:39:02 pm »
Чудесно е, че вече има доста насъбран опит със студиата :-)
А дали някой има достоверна информация за вила нейде в близка (до Волос макс) Гърция? Замислила съм тази година да е вила, за да мога да помъкна и някой комплект баба&дядо, щото иначе ние почивка няма да видим (а и те, да сме честни).
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #486 -: Май 28, 2014, 13:34:43 pm »
Стефи или Джам, я кажете студиото на Тасос, където сте били, това е една стая, нали? Тези на снимките с две стаи, които са с една спалня и с една друга с две диванчета, са апартаментите, нали? Студиата по-далече ли са от плажа и има ли в тях обособена малка кухня?
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #487 -: Май 28, 2014, 13:41:46 pm »
Да, една обща стая с кухня е студиото, другото се води апартамент. Точно тези в които бяхме ние са на самия плаж.
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #488 -: Май 28, 2014, 13:41:53 pm »
На някого от вас налагало ли се е (пази, боже) да търси лекар за дете в Гърция (Тасос) ?
Имаме резервация, но много ме е шубе да не се окаже, че няма лекар или аптека, или някое лекарство го няма...   Без дете сме ходили на Тасос, но сега много го мисля... :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #489 -: Май 28, 2014, 15:40:52 pm »
където и да ходим с детето в чужбина, предварително правя следното:

1. подготвям обстоен комплект лекарства (той си има аптечка за път, ние си имаме друга аптечка за път)
2. правя медицинска застраховка
3. ако сме на по-диво място, проучвам къде има лекар/болница в района

на Тасос май коментираха, че лекари има само в главния град, Лименас. това не е проблем, защото целият остров се обикаля за 1 час.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #490 -: Май 28, 2014, 17:28:15 pm »
Jam, какво имаш предвид под медицинска застраховка?
 В страните от ЕС това здравната карта, която се издава от НЗОК ли е?
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #491 -: Май 28, 2014, 17:34:34 pm »
3. ако сме на по-диво място, проучвам къде има лекар/болница в района

на Тасос май коментираха, че лекари има само в главния град, Лименас. това не е проблем, защото целият остров се обикаля за 1 час.

Проверете къде има лекари в кабинет за консултация денем, в работно време.
Отделно вече знам да намеря предварително и спешно отделение за нощно време.
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #492 -: Май 28, 2014, 17:51:56 pm »
За Тасос прочетете в интернет и разпитайте предварително къде има и какъв е принципа, защото ние миналата година септември търсихме лекар в Лименас и после в Керамоти и всички ни казваха, че няма и че трябва в някое близко село да търсим.... за щастие при нас не беше сериозно (мъжът ми настъпи морски таралеж и не можеше да ходи) и дори след като се прибрахме в БГ минахме метър, защото прочетох в интернет, че трябва да се кисне в оцет крака и те се разграждат бодилчетата, защото са на калциева основа :) Та му мина бързо :)
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #493 -: Май 29, 2014, 13:16:17 pm »
Ние днес резервирахме за Тасос за септември, живот и здраве  :D
Стефи, Джам, благодаря за препоръката  :D Ще разказвам после  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #494 -: Май 29, 2014, 15:38:18 pm »
Jam, какво имаш предвид под медицинска застраховка?
 В страните от ЕС това здравната карта, която се издава от НЗОК ли е?

имам предвид отделна застраховка за медицинска помощ при пътуване в чужбина, покритие до определена сума. купува се от застраховател, струва около 1 лв на ден на човек.

здравната карта на НЗОК е друго нещо. не разчитам на нея, защото е по-трудно издаването й, а съм чувала, че не винаги върши работа навсякъде в ЕС.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #495 -: Май 29, 2014, 15:39:51 pm »
За Тасос прочетете в интернет и разпитайте предварително къде има и какъв е принципа, защото ние миналата година септември търсихме лекар в Лименас и после в Керамоти и всички ни казваха, че няма и че трябва в някое близко село да търсим....

намерено от раз в Гугъл:
http://www.thassos-island.com/facilities-thassos/hospital
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #496 -: Май 29, 2014, 16:46:03 pm »
Meрси, Джам! :)
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #497 -: Май 31, 2014, 23:52:36 pm »
Jam, какво имаш предвид под медицинска застраховка?
 В страните от ЕС това здравната карта, която се издава от НЗОК ли е?

имам предвид отделна застраховка за медицинска помощ при пътуване в чужбина, покритие до определена сума. купува се от застраховател, струва около 1 лв на ден на човек.

здравната карта на НЗОК е друго нещо. не разчитам на нея, защото е по-трудно издаването й, а съм чувала, че не винаги върши работа навсякъде в ЕС.

И аз правя семейна застраховка "Медицински разноски в чужбина", защото ходим за по един ден до Букурещ. :wink: По-далече не сме стигали с децата. :wink:
А познати ми казаха, че това моето било професионално изкривяване. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #498 -: Май 31, 2014, 23:56:06 pm »
Кокиче, по-добре така.
И аз на моите гости им казвам да си правят, като ще идват. Никога не се знае.

Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #499 -: Юни 01, 2014, 06:44:18 am »
И аз правя семейна застраховка "Медицински разноски в чужбина", защото ходим за по един ден до Букурещ. :wink: По-далече не сме стигали с децата. :wink:
А познати ми казаха, че това моето било професионално изкривяване. :lol:

По-добре със застраховка. Мен командировките ме научиха да я правя, иначе нямаше от къде да знам. Нищо, че сме без деца.
Имаме и европейски здравни карти, но първо, те са само за спешна помощ, и второ, навсякъде се мръщят, като чуят за България.