0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #140 -: Януари 22, 2012, 15:51:09 pm »
Най добре е да вземе секрет лекар, от лаборанти сме имали неверни резултати.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #141 -: Януари 22, 2012, 15:58:37 pm »
Цитат на: Йоанна                                     (speranza sempre) [b
Изписа ни Макситрол(антибиотични капки за очи), коларгол 4пъти по 3капки, изопринозин и лимфомиозот- това на здраво дете[/b]

Много капки 4*3.
Коларголът е силен и прегаря лигавицата и изобщо не го харесвам. Аз съм давала в началото на моите деца, защото си слушах чинно каквото ми нареждаха унг. И никога след коларгол нещата не са ставали по-добре, напротив. Първоначално леко подсушава нослето, гнойната секреция привидно изчезва. Но започва една обилна водниста хрема, която няма спиране с нищо.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #142 -: Януари 22, 2012, 16:37:44 pm »
Цитат на: Йоанна                                     (speranza sempre) [b
Изписа ни Макситрол(антибиотични капки за очи), коларгол 4пъти по 3капки, изопринозин и лимфомиозот- това на здраво дете[/b]

Много капки 4*3.
Коларголът е силен и прегаря лигавицата и изобщо не го харесвам. Аз съм давала в началото на моите деца, защото си слушах чинно каквото ми нареждаха унг. И никога след коларгол нещата не са ставали по-добре, напротив. Първоначално леко подсушава нослето, гнойната секреция привидно изчезва. Но започва една обилна водниста хрема, която няма спиране с нищо.


Ние нямаме сополи, а и за миг не съм си и помисляла да и ги давам.


Йоана, аз пък изобщо не чакам лекар да реши да вземе секрет, просто му казвам, че искам да пусна и той го прави. Плащам си разбира се всеки път. А когато преценката на  доктора е за посявка, то е очевадно за кво иде реч. Та така, с времето се научаваш и различаваш, гърлоболите, отитите, хремите.  :wink: :?
На мен ми стана ясна защо иска първо да лекува, а после да пуска секрет, за да не го прави два пъти. А нужно ли е за всичко да се плаща, за какво им плащам тези осигуровки, на педиатъра плащам за да идва в къщи, сега и за най-обикновен секрет ли трябва? Честно ви казвам яд ме е, че живея в България.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #143 -: Януари 22, 2012, 19:22:31 pm »
Тъкмо и аз съм на вълна секрети, може ли да ми кажете как трябва да се взима секрет, за да не тормозя повече мини? Четох, че трябвало да е гладно и жадно детето. Така ли е?

Деси, за другите неща момичетата вече са ти писали, но ще цитирам нещо, което д-р Бърди ми обясни преди време. Така ще е полезно за повече хора. И понеже ми беше трудно да водя и тримата сутрин рано в лабораторията, аз сама се научих да им взимам секрети.

Цитат
Но внимавайте, когато вземат носните, да не допират кожата под ноздрите- там нормално има Стафилокок, но не значи че вътре в нослетата има- тоест, получава се замърсяване. Това става когато пъхат дебели памучета вътре, които първо "забърсват" всичко под нослето и после го напъхват навътре. Такива посявки от носен секрет НЕ са достоверни.

Памучният сваб трябва да бъде тънък, и да се взема директно вътре от нослето.
Ако не можете, забършете с памуче спирт от вън, под ноздрите само ( и двете). Забършете много внимателно под ноздрите!
Изчакайте 10-ина минути, и тогава вземете посявката.

При мен децата не пищяха и докато усетят какво ще им правя им взимах секрета от нослетата. Е, изхабих доста клечки докато се науча да не опирам ноздрите отвън. За гърлата не ми е проблем:) Зяпат си като гарджета и като се усетят колко е гадно, вече съм свършила:):)
« Последна редакция: Януари 22, 2012, 19:25:59 pm от Lisko »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #144 -: Януари 22, 2012, 21:57:30 pm »
Имам обаче следния въпрос:

Може ли носен и гърлен секрет взет в 8.00ч да се остави в лабораторията чак в 11.00ч.? "Ще и стане ли нещо" на посявката?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #145 -: Януари 22, 2012, 22:52:21 pm »
Имам обаче следния въпрос:

Може ли носен и гърлен секрет взет в 8.00ч да се остави в лабораторията чак в 11.00ч.? "Ще и стане ли нещо" на посявката?

доколкото знам, не е желателно да се бави толкова.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #146 -: Януари 22, 2012, 22:57:03 pm »
Лис, мерси на теб и доктора за подробните обяснения, но аз няма да мога да се справя. Голяма философия ми се вижда. И понеже в моя вилает има една-единствена лаборатория, която изследва секрети, трябва да заведа детето на лекар, който да ми изпише, че е нужно. Чудя се дали да не пусна и на себе си.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #147 -: Януари 22, 2012, 22:58:40 pm »
Ако пробата няма да се обработва веднага, може да се вземе в транспортна среда. Цената не би трябвало да се промени.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #148 -: Януари 23, 2012, 00:19:58 am »
Благодаря ви.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #149 -: Януари 23, 2012, 00:25:36 am »
Лиско, Мели, благодаря за полезната информация. И на мен това с неяденето и непиенето обикновено ми е проблем, а би било чудесно ако мога сама да вземам секретите. И без това на мен малкия ми има най-много доверие ;)

Лиско, а какви клечки ползваш, тези специалните които са опаковани като спринцовките за еднократна употреба ли? На мен точно те ми се струват доста дебеличко усукани с памук.
И още един въпрос...за гърления секрет- от къде точно вземаш секрета, от сливиците ли?


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #150 -: Януари 23, 2012, 00:36:21 am »
Лиско, Мели, благодаря за полезната информация. И на мен това с неяденето и непиенето обикновено ми е проблем, а би било чудесно ако мога сама да вземам секретите. И без това на мен малкия ми има най-много доверие ;)

Лиско, а какви клечки ползваш, тези специалните които са опаковани като спринцовките за еднократна употреба ли? На мен точно те ми се струват доста дебеличко усукани с памук.
И още един въпрос...за гърления секрет- от къде точно вземаш секрета, от сливиците ли?
Джиджи, точно тях ползвам но има 2 вида. Едните, които са със синя капачка са доста дебели като тук там има някоя по-тънка. Аз купувам по 10-15 да имам в нас и така мога да избирам за нослетата по-тънките. Има обаче едни хубави в червена капачка на които памука е много добре завит и са тънки. Рядко уцелвам от тях за съжаление:)
Гърления секрет го взимам поне от сливиците а ако не ми захапят ръката и по-назад:)
А за нослето правя "още един номер" за улеснение:) Докато е легнало детето, допирам пръст от горната страна на ноздрата (към окото) и повдигам/издърпвам леко за да се отвори ноздрата и да не опра клечката преди да съм я пъхнала.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #151 -: Януари 23, 2012, 00:50:43 am »
Благодаря отново, Лисе!
Вижте какво намерих междувременно. Мисля, че ще е от полза. Аз например открих доста грешки при вземането на секретите на моето дете до сега.
sevgi.incilbg.com/sesgriji/3sem/nosgyrlen_sekret.doc
Това също:
http://microlab2000.com/index.php?option=com_content&task=view&id=7&Itemid=33
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 00:56:53 am от джиджи »


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #152 -: Януари 23, 2012, 10:06:58 am »
Здравейте, д-р Бърди,
ще помоля за коментар за ПКК на Мира от тази сутрин. Има някой стойности, които са извън референтните.

СУЕ 5 mm

WBC: 9.6 /3.5 - 10/
RBC: 4.36 /3.8 - 5.8/
HGB: 122 /110 - 180/
HCT: 0.400 /0.350 - 0.500/
PLT: 252 /150 - 390/
PCT: 0.167 /0.100 - 0.500/

MCV: 92 /80 - 97/
MCH: 27.9 /26.5 - 33.5/
MCHC: 305 L /315 - 350/
RDW: 14.3 /10 - 15/
MPV: 6.6 /6.5 - 11/
PDW: 13.7 /10 - 18/

DIFF:
%LYM: 55.8 H /17 - 48/
%MON: 5.8 /4 - 10/
%GRA: 38.4 L /43 - 76/

#LYM: 5.3 H /1.2 - 3.2/
#MON: 0.5 /0.3 - 0.8/
#GRA: 3.8 /1.2 - 6.8/

Глюкоза 4.7

Пуснах ПКК, защото вчера след обяд имахме едно кашесто изхождане със слуз. След предишните ни подобни проблеми преди 2-3 месеца, няма нужда да ви казвам, че се шашнах... :(
Вчера сутринта Мира закуси сандвич. На обяд остана при баба си. Баба и готвеше кисело зеле и тя каза, че иска да яде и ще дочака да стане готово. Опитала е 2-3 лъжички и не и харесало. После са правили домашни курабии. Изяла е десет, още топли... и вода. Последвало едно нормално изхождане /по думите на баба и/ и като отидохме да я вземем пак каза, че и се ака. Беше кашесто, имаше и слуз в него. Това към 16 ч., след това нямаше други изхождания, освен малко слуз, която забелязах в гърнето като пишка. Няма температура. Нослето и последните дни е позапушено и по този повод пръскам Низита, а от 2 дни и Виброцил, който имах вкъщи.

Прегледа я докторка и каза, че коремчето е спокойно, преслуша я. Заключи, че има само малко хрема, да продължа Виброцила. Повдигна въпроса за Пробиотиците, аз казах, че няма да давам. Изписа Ентерол по едно на ден. Мисля да се въздържа и от него, а ако има редки изхождания, да дам Хидрасек. Ще се въздържам и от всякакви дразнещи храни.

Много ще съм благодарна на коментар за ПКК, а и за това необходими ли са някакви други изследвания. Докторката каза, че ако продължи разтройството, ще пусне секрет.

Павлина



« Последна редакция: Януари 23, 2012, 11:02:33 am от pgzenga »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #153 -: Януари 24, 2012, 10:13:18 am »
Докторе,
Мира вчера цля ден не беше ходила по голяма нужда. Вечерта се изака. Първо всичко изглеждаше нормално, но после каза, че има още малко и това вече беше малко по-светло, не толкова гъсто и пак имаше малко слуз.
Не давам Ентерола, който докторката ни изписа по 1 прахче вечер. Хидрасек също не съм давала, не е имало воднисти изхождания. Не е на строга диета. Избягвам мляко, зеле, боб, леща, разни кремчета, шоколад и други сладки работи. Карам по препоръките Ви от преди 2 месеца.
Чудя се от какво е провокирано това сега. Последните седмици тя пак започна да се отпуска да яде бисквити с шоколад, бисквити Белвита /те са с овесени ядки, на нея много и харесват, особено тези с лешници и мед/. На градината ядеше вече всичко, което им е в менюто.
В предишния си пост пуснах резултатите от ПКК от вчера с молба за коментар от Вас.
Да пускаме ли други изследвания? Анален секрет? Дали не сбъркахме нещо с храните?!
Чакам с нетърпение коментара Ви.

Поздрави,
Павлина
« Последна редакция: Януари 24, 2012, 10:15:26 am от pgzenga »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #154 -: Януари 24, 2012, 14:34:36 pm »
Палина,пише че за децата референтните стойности на лимфоцитите са са по-високи, така че сте си в норма.
Изивнявам се но от любопитство - защо ПКК при светло ако?
« Последна редакция: Януари 24, 2012, 14:38:47 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #155 -: Януари 24, 2012, 15:35:00 pm »
Не бяхме пускали скоро ПКК, а малката последните месеци беше на няколко пъти болна, та затова.
Преди 2 месеца пак имахме слуз в акото, редки изхождания, с помощта и съветите на д-р Бърди се опарвихме, после беше и с кашлица, цистит лекувахме, стерилни урини пускахме не знам колко вече на брой, детски нефролог посещавахме...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #156 -: Януари 24, 2012, 16:43:09 pm »
Не бяхме пускали скоро ПКК, а малката последните месеци беше на няколко пъти болна, та затова.
Преди 2 месеца пак имахме слуз в акото, редки изхождания, с помощта и съветите на д-р Бърди се опарвихме, после беше и с кашлица, цистит лекувахме, стерилни урини пускахме не знам колко вече на брой, детски нефролог посещавахме...

А, за цититита си спомням.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #157 -: Януари 26, 2012, 08:54:57 am »
Д-р Бърди,
ще Ви помоля още веднъж за коментар за ПКК от преди няколо поста.

Благодаря Ви предварително!

Павлина
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #158 -: Януари 28, 2012, 19:22:04 pm »
Д-р Бърди, наистина ли спукан апендисит при 2 годишно дете е труден за диагностициране?
За малко да не упеят да спасят дъщерята на моя приятелка в Пирогов, след като в Токуда 10 дни безуспешно я лекуваха без поставена диагноза.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #159 -: Януари 28, 2012, 23:37:46 pm »
здравейте дами,
опитах да намеря мнението на доктора за изопринозин, но не мога.
предписаха ми го преди 2 дни, но без да разбера какво точно прави няма начин да го дам на малкия.
благодаря за инфото