0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #160 -: Януари 29, 2012, 09:30:56 am »
нищо не прави, води се противогрипно лекарство.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #161 -: Януари 29, 2012, 09:59:22 am »
Да ви разкажа края на нашата сага със секретите, след като отидохме при УНГ лекарката и я излъгах, че съм давала всички изписани ни лекарства, тя я прегледа и каза, че е напълно здрава, взе и секрет от носа и гърлото и каза, че трябва да си ги платиме(нямала направления), дадохме 42 лева и се оказа, че и двата са чисти.
Е, ако бях дала един куп лекарства на здравото ми дете, със сигурност щеше да се разболее. За пореден път съм изумена.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #162 -: Януари 29, 2012, 18:51:51 pm »
Докторе, отново се нуждая от Вашата помощ. Изписаха на малките Аугментин ЕС - 600мг/42,9мг/5млл - дозировка 2х6,5млл.
Децата са около 15,5-16кг. Дозировката правилна ли е? Не намерих в листовката нищо и няма как да си я сметна сама.
Благодаря предварително!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #163 -: Януари 30, 2012, 12:43:42 pm »
И аз да попитам ако може д-р Бърди да отговори:
Близнаците изкараха тежка ангина в началото на месеца и всичко беше наред до преди 4 дни. Христо, който обикновено има по-голям апетит и е по-здравия от двамата се прибра от ясла и след като изяде една бисквита и една розичка броколи повърна несмляна храна около една шепа. Вечерта отказа да яде и вдигна температура 39,8. Смъквах температурата с Панадол на 4-5 ч по 7 мл, Хексалгин еднократно през деня 10 капки, вит. С 2 по 1/2 ампула, и така до събота, когато успя да ни приеме нашата докторка. Температурата спадаше след приема на лекарствата, но за кратко и след това /прибл. 3 часа след прием на панадол/ се покачваше отново до 39,2-39,8. Очите му бяха много зачервени/едното с лек кръвоизлив/, имаше и все още има липса на апетит, дори и вода не иска да пие и го насилвам, отпаднал и сънлив е от четвъртък. Яде само кисело мляко, вода, малко портокали и банани и хляб, всичко друго отказва. На прегледа докторката реши, че е някаква вироза и каза да продължим с това лечение и евентуално пробиотици за стомахчето /Линекс бебе/ и капки за очи. Днес обаче детето отново е видимо отпаднало, няма температура, кашлица, сополи, нищо. Изпражненията са нормални като количество и честота, леко жълтеникави и миризливи, и най-важното от както е болен има много лош дъх /не кисел, по-скоро като на немити зъби и обезвонено/. Та понеже довечера пак сме на доктор и бих искала да си изпрося изследвания, а не да се лекуваме на сляпо, може ли да ми дадете някакви насоки при така описаната ситуация какво може да бъде? Не са правени никакви изследвания скоро.
Благодаря предварително!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #164 -: Януари 30, 2012, 14:04:51 pm »
Макси, пуснете ПКК с СRP, за да изключите инфекция. По мои наблюдения този вирус дава много бързо усложнения.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #165 -: Януари 30, 2012, 14:12:02 pm »
Докторе и аз отново с молба за съвет.

Вече 2-ри месец борим сополи с малчо, но най-много седмица да е сухо нослето и пак. Водихме го на УНГ, взеха носен и гърлен секрет, резултата беше стрептококус пневмония, изписаха сперсадекс 3x1 за 7 дни. Изчакахме седмица след това и на контролата се изолира стафилококус ауреус, този път падиатърката изписа гаразаон по същата схема за 7 дни. Изчакахме отново седмица след лечението и на трета посявка се изолира отново стрептококус пневмония. Днес го водихме на УНГ, изписа Зинат 125мл 2x5мл за 7 дни, Есберитокс 3x10к за 7-10дни и Коларгол 2% 3x1-2к. в носа 7 дни. Моля ви кажете това правилно лечение ли е, чела съм, че не препоръчвате коларгол и разни имуностимулатори и в случая ли е така? АБ подходящ ли е,предполагам ще трябва да го давам 10 дни ?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #166 -: Януари 30, 2012, 14:46:01 pm »
Мерси, white :D Ще искам от докторката най-накрая да пуснат изследвания.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #167 -: Януари 30, 2012, 22:53:17 pm »
Докторе,преди време Ви писах за малкия и Вие ми дадохте добър съвет,за което съм ви много благодарна.В четвъртък сме на офталмолог със него.За ушите педиатърът каза,че няма проблем.
Сега ще помоля за съвет за каката. Тя е на 7години.За Коледа изкара грип с повръщане,температура,болки в корема,последвани от кашлица.Лекувахме с Бисептол /2 по 1/за 5 дена,Хумана електролит,сироп за кашлица.
Преди 2 седмици пак беше с болки в корема и лекарката каза ,че са обикновени колитни болки,бяхме на диета 10 дена.
Днес се прибра от училище отпаднала с главоболие и си легна.По късно вдигна Т-37,5.
Свалихме Т с оцет,защото пак повръща.За сега не кашля но има секрети в носа.
Поставих свещичка Вомакур.Давам по малко ментов чай.Въпросът ми е:
Да започна ли да давам Ремантадин по схема?
Утре сме на лекар но тази вечер, какво още да предприема?
За разлика от предния път,няма болки в корема ,но има главоболие 8O
Това грип ли е или ............?
Благодаря ви предварително

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #168 -: Януари 31, 2012, 12:50:08 pm »
Актуално състояние:
Днес детето няма Т,не повръща,леко е отпаднала и има слаби болки в корема.
След преглед е предписано:
Бисептол 2по1
Инфлуцид 3по1
Ремантадин 2по1
Диета пак :x .С тези диети сме от един месец.
Според вас Д-р Бърди,нужно ли е да давам всичко това?
Възможно ли е след 10 дена отново да повтори същият вирус?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #169 -: Януари 31, 2012, 14:52:29 pm »
Поправка Температурата е 37,2.Не я свалям засега

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #170 -: Януари 31, 2012, 16:28:37 pm »
Възможно ли е след 10 дена отново да повтори същият вирус?
  Може да повтори друга разновидност на същият вирус. Само че антибиотик за вируси не помага.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #171 -: Януари 31, 2012, 16:38:53 pm »
Здравейте, опитвам се да помогна на сестра ми с информация, но от търсачката нищо конкретно не излезе.
Нормално ли е на едно дете да му излизат бенки?
Първата я е забелязала на 2 месеца, сега е на година и един месец и на едното краче са му се появили още 3 мънички (описа ги като ободено от игла, но със сигурност бенка).
Където видях питано за бенки, д-р Бърди иска снимка, повече не намерих :?
Трябва ли да се притеснява и да го води на лекар?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #172 -: Януари 31, 2012, 16:45:05 pm »
Не давам антибиотик.Изрично ми беше обяснено ,че Бисептол "не е антибиотик".Давам противовирусни /Раматидин и Инфлоцид/
Уж пие имунобор,витамин С а се разболява по 2 пъти на месец  :x.А вече е и голяма..........

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #173 -: Януари 31, 2012, 16:51:08 pm »
Радостинка, по повод бенките при децата съм разговаряла с кожна лекарка в онкото (не помня името, но мога да се разровя да проверя). Понеже на моите след годинката започнаха да излизат и тя каза, че е нормално да излизат, защото обикновено децата се раждат без бенки, но трябва да се следят дали нарастват много след като са излезнали, какъв е цвета - дали се променя и количеството в един участък.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #174 -: Януари 31, 2012, 17:03:43 pm »
Не давам антибиотик.Изрично ми беше обяснено ,че Бисептол "не е антибиотик".Давам противовирусни /Раматидин и Инфлоцид/
Уж пие имунобор,витамин С а се разболява по 2 пъти на месец  :x.А вече е и голяма..........


Бисептол е антибиотик.
Бисептол е лекарствен продукт с широк спектър на антибактериално действие. Потиска синтеза на ДНК и РНК на бактериите.
Не действа на вируси.
Вероятно лекарят има причина все пак да го изпише на детето.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #175 -: Януари 31, 2012, 17:26:08 pm »
След преглед е предписано:
Бисептол 2по1
Инфлуцид 3по1
Ремантадин 2по1
Диета пак :x .С тези диети сме от един месец.

ударете му направо и едно кроше в зъбите на това дете, за по-сигурно  :x

какъв е тоя лекарствен поменик, с който са ви натъпкали детето за една вирусна инфекция без особени прояви?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #176 -: Януари 31, 2012, 20:17:19 pm »
Ей няма оправия ей. сега разбирам защо доктора толкова се ядосва на Бг медицината.
Пълна трагедия. Бисептол/Суметролим е АНТИБИОТИК, четете бе хора.
Тоз Инфлуцид за щяло и нещяло го изписват, същото и като бисептола.

Аз при вирус с главоболие, лека температура и хрема, давам Фервекс детски.
По едно рядко до две прахчета на ден за 2-3 дни. Ако се влоши значи сме за АБ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #177 -: Януари 31, 2012, 21:00:18 pm »
За сега не давам Бисептола,исках да чуя първо мнението на Доктора и Вашето за което БЛАГОДАРЯ.
Ще караме 2-3 дена на Инфлуцит и Рамантидин и ако не се оправим,ще започнем АБ.
Яд ме хваща на мене си , че не подлагах на съмнение нито една дума казана ми от лекар,но напоследък след неприятностите с малкия,взех да се замислям.
Тогава започнах да ровя в нета и намерих Вас момичета и Д-р Бърди. :D
Разбрах,че "не всичко ,което лети се яде". :wink:

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #178 -: Януари 31, 2012, 23:56:28 pm »
радостинка, и моят син има няколко бенки. Не нарастват бързо, нямат странен цвят или вид, гладки са. За момента не ме притесняват.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #179 -: Февруари 01, 2012, 00:23:39 am »
Радостинка, на голямата ми дъщеря ( г 1г 7м) преди 3 дена и излезна първата бенка. Освен че ми стана кофти (и аз не знам защо) не ме притеснява. Ако са плоски и не се променят, няма причина за притеснение. Ако все пак има каквото и да е съмнение, винаги е добре да се видят от лекар, за да и е спокойно.