0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #180 -: Февруари 01, 2012, 08:41:12 am »
Благодаря ви за отговорите момичета  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #181 -: Февруари 01, 2012, 11:49:26 am »
Д-р Бърди,
виждам, че не пишете активно последните дни, но ако е възможно ще помоля за коментар.

Мира преди 2 седмици имаше еднократно рядко изхождане със слуз. Това след ядене на 2-3 л. кисело зеле и десетина домашни сладки. Пуснахме кръвни изследвания на следващия ден, за които Ви бях помолила за коментар...

Това беше преди 2 седмици. След това започнахме да ограничаваме зеле, шоколад, боб, леща, мляко. /Тук не знам дали съм реагирала адекватно?!/

В неделя сутринта /7 ч./ ака нормално, а следващото изхождане беше вторник вечерта - твърди топченца, едното беше обвито със слуз, а на друго видях малка капчица кръв, светла.

И друг път съм забелязвала, че ако пропусне изхождане един ден, на следващия аз задължително я карам да ака /сяда на гърнето, седи повече докато се изходи/, но акото е по-твърдо и в повечето случаи на топчета.

Звъннах веднага на педиатърката ни, която я следи от НГ насам и тя каза, че няма нужда да пускам МБ на акото. Това сме щели да го направим ако се повтори, потрети... Било от запичането. Препоръча няколко дни да даваме Фрутилакс. Предния път като имаше кръв и слуз /тогава обаче беше с разтройство, което Вие помогнахте да преборим/ пускахме МБ и беше чиста. Тук, обаче в Козлодуй не изследваха за всичко.

Аз вече се виждам в чудо. На няколко пъти от Август насам редки изхождания, после пък се случва да ака през ден твърдо, а снощи и тази капчица кръв като видях, отново се притесних. На какво може да се дължи това? Какво да предприемем?

Моля за помощ и съвети!

Поздрави,
Павлина
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 11:53:01 am от pgzenga »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #182 -: Февруари 01, 2012, 12:28:51 pm »

Аз вече се виждам в чудо. На няколко пъти от Август насам редки изхождания, после пък се случва да ака през ден твърдо, а снощи и тази капчица кръв като видях, отново се притесних. На какво може да се дължи това? Какво да предприемем?

Моля за помощ и съвети!

Поздрави,
Павлина

Докторът явно не пише...
 
 Чета чета, препорочетох го няколко пъти... ми извинявам се,ама не разбрах кое точно те накара да се видиш в чудо? Спред мен би било някаква идилия 6 месеца нито веднъж да не ака рядко и нито веднъж да не е запечена.  Че това е половин година, на всеки може да се случи. Когато имаш разстройство е нормално да има слуз, а една капка червена кръв при запек ти е казала лекарката, че няма проблем. Ако имаше кървене е друго, но тя няма.  Аз самата пък имам разстройство всеки път след кисело зеле. Как точно това е повод за притеснения? Аз честно казано не знам ти какво искаш да е акото на това дете - никога в живота си да няма запек или разстройство ли?
И не се правят микробиологии - като ти е толкова зор да си правите изследвания, направете си за кръв в изпражненията, когато такава не се вижда. За какво са ти тези микробиологии - те се правят, когато има неспиращо течащо разстройство дълго време ( не един ден). Не знам някой да прави микробиология при запек.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #183 -: Февруари 01, 2012, 12:47:35 pm »
Можеш да провериш за рагади с клечка за уши. Пусни търсачката, на няколко пъти докторът е обяснявал как се прави. Не изглеждаше сложно.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #184 -: Февруари 01, 2012, 13:40:21 pm »
Прочетох. Ще проверя довечера.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #185 -: Февруари 01, 2012, 19:21:05 pm »
pgzenga след диария или наличие на слуз в изпражненията е необходимо да минат седмици до като се нормализират червата. Мисля е време да спреш диетите, както виждаш водят до запек. Предполагам капката кръв е от това. Запека ако питаш мен е по опасен, освен че може да предизвика болезнени фисури или хемороиди.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #186 -: Февруари 01, 2012, 20:54:45 pm »
А кисело зеле на 4г. дете не бих дала, ако ще й на челна стойка да ми застане :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #187 -: Февруари 02, 2012, 08:26:31 am »
Благодаря ви за коментарите и съветите , момичета!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #188 -: Февруари 03, 2012, 17:44:12 pm »
хайде аз да следя и тази тема

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #189 -: Февруари 03, 2012, 17:48:11 pm »
Докторе, отново се нуждая от Вашата помощ. Изписаха на малките Аугментин ЕС - 600мг/42,9мг/5млл - дозировка 2х6,5млл.
Децата са около 15,5-16кг. Дозировката правилна ли е? Не намерих в листовката нищо и няма как да си я сметна сама.
Благодаря предварително!
Мими какво стана , тази доза ли даде на децата,аз гледах стари калкулации на Бърди и логиката му беше 50мг/кг/24 часа или в твоя случай взимам 16 кг ,че са малките,значи 50х16=800 за 24ч в 5мл имаш 600мг,значи малките трябва да приемат закръглено 7мл за 24ч или 2 пъти по 3,5мл.Излиза,че твоя доктор е дал двойна доза на децата.Нека и Бърди да се включи ,да потвърди права ли съм или не,защото  докторите ни масово завишават дозите на антибиотиците.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #190 -: Февруари 03, 2012, 20:23:55 pm »
Не съм дала тази, а 2х6млл след помощта на д-р Бърди
http://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2009/050755s014lbl.pdf
Но се наложи да го сменим с друг и сега вече децата са добре.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #191 -: Февруари 03, 2012, 21:24:03 pm »
Мими , аз късно те прочетох и понеже бях запомнила как Бърди е пресмятал преди дозите ,за това реших да те попитам.Прочетох линка и доколкото се ориентирах дозата тук е сметната на 90мг/кг/24 часа,а Бърди беше смятал 50мг/кг/24 часа,също за Аугументин 600.Ще ми бъде интересно да се включи доктор Бърди с коментар.
Важното е , че децата са добре и, че има на кой да разчитаме в критични моменти.
Хубава вечер Дели.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #192 -: Февруари 03, 2012, 21:52:37 pm »
Запис и пожелание за здрави деца :)

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #193 -: Февруари 05, 2012, 16:24:08 pm »
Здравейте!
Налага се и аз да се включа тук.След огромно лутане по доктори вече незнам какво да предприема.Имам момиченце на 8 г.От 1 г. се оплаква от често уриниране , щипкане,понякога има и зачервяване.Хиляди изследвания правих.Всички урини стерилни.Всички изследвания в норма.Само на гинеколког не съм я водила.Незнам вече какъв е проблема.Незнам дали на дете на тази възраст може да се вземе влагалищен секрет . Само това не съм направила.Детето е много емоционално,жизнено,рядко боледува.Това уриниране единсвено ни тревожи.Дано някой да ни помогне.Ако има някой с подобен проблем , моля да сподели.Правя и бани със смрадлика,когато се зачерви.Благодаря Ви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #194 -: Февруари 05, 2012, 16:29:18 pm »
Само да допълня , че и ехографски прегледи правихме в София и всичко с бъбреци и пикочен мехур е наред.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #195 -: Февруари 05, 2012, 16:44:15 pm »
Съберете 24 часова урина за хиперкалциурия.
Помислете за АБ лечение- много цистити при деца нямат ясна симптоматика, или задължително позитивни изследвания. Бисептол би бил добър избор, или Аугментин... ако детето не е алергично към тях.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #196 -: Февруари 05, 2012, 17:01:48 pm »
Много Ви благодаря за бързия отговор , д-р Бърди!
Много мило от Ваша страна.
Само да попитам какво имате предвид под позитивни изследвания?Пускали сме многократно стерилни урини,обикновени урини , пълни кръвни картини,изследвания за глисти,изследвания за кръвна захар, ехографски прегледи.Какво пропускам?Благодаря Ви!В момента по собствено усмотрение реших да и дам Имунобор уро.Надявайки се ,че нещата ще отшумят,но уви.Пие го вече 15 дни . Благодаря Ви още веднъж!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #197 -: Февруари 05, 2012, 17:02:55 pm »
Само да допълня-през нощта детето спи спокойно.Не става да уринира.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #198 -: Февруари 05, 2012, 17:07:33 pm »
Може да нямате никакви (+) изследвания, и детето пак да има цистит. Няма нищо "абсолютно" в Медицината, така или иначе. От друга страна, причината за дизуричните оплаквания може да са локални зачервявания в областта. Но пък от своя страна, те може да са резултат от рецидивиращи цистити. Така че... .

Вземете ( съберете) 24 часова урина за хиперкалциурия.
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 17:10:27 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #199 -: Февруари 05, 2012, 17:20:41 pm »
Мого благодаря!Ще направя това , което ми казахте.След като се събере количеството урина за 24 ч., предполагам се носи за изследване в лаборатория.Сега ще се запозная по- подробно.Благодаря Ви.И все пак си мисля да я заведа и на гинеколког , да не би от някакво зачервяване да е предизвикано всичко това.Благодаря Ви!Бъдете здрав!