0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
оле ще падна, е как им ги ражда главата
За много прекрасни години с малките бонбончета! Да сме здрави и прекрасни и ние-мамите  :D
Ние изкарахме добре Коледа, като задържахме кашлицата и все пак не ни се провалиха празниците. А за НГ оставихме пухчо на бабата и айде луди-млади с една компания извън София..  :lol: Бабата леко се беше притеснила, защото за пръв път остава сама с него, въпреки че като съм там нон стоп дава акъли, а инак се оказа не толкова знаеща  :wink:

Момичета, трябва ми спешно почасово гледане- за не повече от няколко часа (3-5ч) седмично. Хрумна ми, че вместо да търся детегледачки, което е доста сложно за толкова малко време, да проверя в разни детски центрове с подобни услуги -имат и условия и опит, а и не е нужно много за кратко време. Обаче повечето са за минимум 1 годишни. Знаете ли центрове за деца които да работят и с по-малки? Моля пишете на лични, ако може нещо подобно да препоръчате. Благодарско от сега  :)
*
Момичета някой може ли да ми даде отзиви за лазерната стоматология и най вече при децата.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Ха ха ха :) Бисерите са един път!  :lol: :lol: :lol:

Ние всички сме болни у дома, та е голям купон и при нас. Дано дечуранка се оправи бързо, че ми е мъчно да я гледам така.

Чух, че от синода се били извинили! Само така!


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Чух, че от синода се били извинили! Само така!

Те така са се извинили, че още по-грозно звучи :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
"Една майка крещи от балкона:

 - Гошкооооо, прибирай се!
 - Защо? Гладен ли съм?
 - Неее, студено ти е!"
Оле, вече сума ти време не мога да спра да се смея :-) :-) :-). Това виц ли е или истiнски случай?

Б.
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 07:38:31 am от Bobbie »


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Чух, че от синода се били извинили! Само така!

Те така са се извинили, че още по-грозно звучи :x

Честно, стана ми още по-тъжно!
Аз първоначално не им обърнах внимание, отдавна нося
вярата само в сърцето си и тази институция с всичките и прояви
само ме отблъсква, но цялата тази история много груба стана!
Добре извиниха се, ами да се спре с тези изявления
така пространни и задълбочени, по-тема дето хал хабер си нямат!

Като ще имат становища, да повикат експерт в областта
за да не говорят и пишат откровени глупости!

За мен в тази ситуация пациентите имаха най-адекватна реакция
Благодаря на Сдружението за позицията кратко и ясно, без влизане в полемика
от която нищо няма да се получи!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
чакайте да ви кажа една смешка, тя стара, но не съм я споделяла, мисля :D
преди 2м. ставахме кръстници, мина церемонията, ядене пиене и си тръгваме от ресторанта. Кръщелницата ми е на почти 2г., вървим тя хваната за майка си и Елена за мен, но двете са една до друга. Обаче малката заменя доста букви с 'ц':
Дени: Ели, дай цицицка
Ели гледа отдолу и лошо
Дени пак: Ели, дай цицицка
Елена продължава да гледа на криво
Дени: Ели, дай цицицка, моля
Ели: Ееее, нямам цицки бе :lol: :lol:

А детето просто искаше ръчичка :lol:
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 08:57:57 am от StefiZ »
*
Чух, че от синода се били извинили! Само така!

Те така са се извинили, че още по-грозно звучи :x

Честно, стана ми още по-тъжно!
Аз първоначално не им обърнах внимание, отдавна нося
вярата само в сърцето си и тази институция с всичките и прояви
само ме отблъсква, но цялата тази история много груба стана!
Добре извиниха се, ами да се спре с тези изявления
така пространни и задълбочени, по-тема дето хал хабер си нямат!

Като ще имат становища, да повикат експерт в областта
за да не говорят и пишат откровени глупости!

За мен в тази ситуация пациентите имаха най-адекватна реакция
Благодаря на Сдружението за позицията кратко и ясно, без влизане в полемика
от която нищо няма да се получи!




Аз пък си мисля, че прекалено много внимание им обърнахме. Като си нямат друга работа нека си говорят, мисля че на обществото им стана повече от ясно за какво иде реч. Гледах вчера интервюто с д-р Стаменов и Ваня, мисля се казваше жената по Нова телевизия. Та тя обясняваше как е без маточни тръби и единственият вариант да има дете е инвитрото, а онази от църквата седнала да й обяснява как като се помолела за дете щяло да стане. :? Ми освен ако не е Дева Мария...Не искам думите ми да звучат като богохулство, ама се чудих и маех да се смея ли да плача ли... :( Както и да е, аз също съм вярващ човек, детето ми е кръстено и вярвам, че всички дечица на Зачатие са заченати с много вяра и обич в сърцата. Защото Бог е един и той вижда всичко. А в тази институция - БПЦ отдавна съм престанала да вярвам :( Ми, както каза Лидия, като знам че допреди малко дядо поп се е наливал с ракия и е муал пържоли /това съм го виждала с очите си/ в най-големите пости... :? как да отида този човек да ме изповяда? Това за мен не е свят човек. По този въпрос много съм спорила с моята колежка, която също е много религиозна, и смята че е задължително след пост да те изповяда свещенник и тогава да си вземеш причастие. Ами аз това с изповедта го пропускам, поради споменатите по-горе причини... Просто така си го чувствам, ходя на църква, паля свещи, но не вярвам на свещенници. Може да има и свестни хора, спор няма, скоро бях гледала един свещенник от едно родопско село мисля беше, на 92 години, който ходеше пеша от село на село да служи, еми на това аз казвам наистина свят човек, не на ония с лимузините, ще ме прощават, но за мен това ич не е Богоугодно. Съжалявам, че малко дълъг стана поста ми, но отдавна съм им набрала на тия...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
чакайте да ви кажа една смешка, тя стара, но не съм я споделяла, мисля :D
преди 2м. ставахме кръстници, мина церемонията, ядене пиене и си тръгваме от ресторанта. Кръщелницата ми е на почти 2г., вървим тя хваната за майка си и Елена за мен, но двете са една до друга. Обаче малката заменя доста букви с 'ц':
Дени: Ели, дай цицицка
Ели гледа отдолу и лошо
Дени пак: Ели, дай цицицка
Елена продължава да гледа на криво
Дени: Ели, дай цицицка, моля
Ели: Ееее, нямам цицки бе :lol: :lol:

А детето просто искаше ръчичка :lol:

Съседката разказваше за познато детенце, което са кърмели до 4 годинки. Казали му, че гърдата се казва Мимка. И тя разказва, че когато и представили детенцето, му казали да се запознае с леля му Мимка (От Мария, Мими та на Мимка)и тя много се е чудела защо тоолкова странно я е гледало детето. После като казало, че иска мимка и се пъхнало на майка си под блузата се сетила за какво иде реч...

На кумовете малката не казва р. Мъжа ми вместо чичо Зарко става на чичо Зайко  :lol: Кучето е куцето. Моника му казва тате Зайе. Изобщо голям проблем с това име.  :)

За поповете и разразилата се буря напоследък не искам и да чуя. Изгледах само интервюто с онази от светия синод и доктор Стаменов, жената и детенцето. Е доповръща ми се. За да застанеш ти пред дете, лекар и жена и да им кажеш, че детето им е плод на какво ли не, че не е трябвало да го ражда изобщо...не ми се повтаря..., че господ дал и взел, защото било грях... и да не ти трепне окото от неудобство. Какъв свети синод, имам чувството, че аз се свих от мъка и неудобство на дивана.  :( срам, срам. Господ е този който дава душа, господ е този който избира, дали да се роди едно дете и как ще бъде заченато. Ние хората можем да правим много неща, но той и само той позволява това да се случи. Дали е трябвало или не е трябвало да го правим, само той може да погледне в сърцето ни и да каже това. Да си праведен според мен, не е да се отречеш от всичко и да живееш в мизерия и болка. Трябва да се бориш, за себе си и за другите. За да си праведен, трябва да си с добра душа. Според тях докторите извършват грях, защото правят нещо което гопод трябва да направи. Кое? Дават душа? Не е ли по-голям грях да можеш да помогнеш на болния, но да не го направиш, като например, за да не извършиш грях. Сравненията са винаги относителни и винаги има ако и процент грешка. Не може да сравняваме дева Мария с жена в 21 век...  Когато бях дете, един лекар ми каза, че стерилитетът ще е чумата на 21 век. Тогава си мислех, че тези неща стават от вятъра и се засмях. Коолко прав е бил  :( сега осъзнавам. Какво докараха и какво постигнаха? Още болка и тъга в душите на борещите се... сякаш не им стига.
Стерилитета не било болест като останалите... да особен вид чума е! Освен болест на тялото боли и душата. Мноого боли. И след чутото боли още повече, но това не е грях за тях! За мен да караш болния да се свива още повече от мъка, вместо да му подадеш ръка, също е грях и то не малък... особено когато говориш от името на някого, чието мнение не знеш!
Тази жена ми заприлича на оназ девойка която беше с Вени в ефир, която практикуваше йога от групата на онези луди дето си мислят, че могат да родят в къщи сами. Същия надменен поглед, същата наглост да не изслушаш и да не чуеш мнението на останалите, по същия начин не даде думата и не пожела да излуша изобщо и да се замисли. Така ли трябва да се държи един как да го нарека, божи човек?
Искам да кажа на доктор Стаменов само, че е прекрасен човек и отлично прочетох болката в очите му. Докторе и всички хора като вас, които дават всичко от себе си ние да прегърнем своите деца, Благодаря Ви. Нямате идея колко по-божи човек сте, от жената седяща пред вас. не защото помагате, а защото можете да усетите болката и да подадете ръка. Защото преди всичко сте човек с добра душа!

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Тази жена ми заприлича на оназ девойка която беше с Вени в ефир, която практикуваше йога от групата на онези луди дето си мислят, че могат да родят в къщи сами.
Я, това съм го пропуснала 8O
Моля, някой да даде линк към предаването ако го имате! Благодаря!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
nunu

 http://play.novatv.bg/play/261923/?autostart=true  

А те сега се били дооточнили...
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 15:24:41 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
много ми хареса написаното от lidia :good_post:
аз имах същите усещания и чувства по време на дискуцията с вапросната представителка на църквата и останалите. включително младият водещ беше потресен от лицемерното поведение и манипулативната ораторска реч на една видимо неуравновесена жена която въобще не искаше да приема и други гледни точки.Да се държиш като кон с капаци в 21 век за мен ми говори много лошо за един човек :?тази беше по зле и от Лиумила Филипова и Миролюба Бенатова  :x Най-вероятно,обаче и зад тая седи някои и неговите интереси :x. Мисля, че някой пак дърпа конците а богословците са само инструмент в ръцете на някой си :?
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 17:49:58 pm от Ваня:) »
Лиде, един дол дренки са.
Аз имам силни подозрения, че двечките пишат в един друг форум, не мамешки, в който прочетох много гнусни неща и вече не влизам.
Обаче тая ехидна усмивчица на теолога ми бърка в душата. Все едно казва "ще ви се върне на всички вас, аз знам, че вие сте грешници".
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 17:51:10 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Ако най-голямия грях е да искам да бъда майка и да обичам с цялото си сърце, нека бъда най-голямата грешница...  :)



http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
НЕ съм гледала предаването и по-добре...
От години съм особен вид атеистка - не харесвам свещениците и не харесвам това, което се случва в БПЦ, там вече няма истински вярващи хора и такива, които носят вярата в душата си... Има търгаши, има продажници, хора, търсещи пари... Истинската вяра умря, някъде там на кръста...
Вярвам в това, което нося в душата си, вярвам в нещо, там горе, което знае, че не може жените да страдат и да нямат деца... Вярвам, че не може Бог да е толкова жесток и че въпреки че ни подлага на изпитания, знам, че рано или късно ни помага и ни дава това, за което го молим. Но вярвам и че има едни такива невероятни хора, страхотни специалисти и магьосници, които помагат на нашата вяра!
Поклон пред тях, пред това, че понякога се случва да вярват и вместо нас, да ни дават сили, когато ние нямаме! Благодаря им за това, че носят товара на нашата болка и намират сили да живеят непрекъснато с него и да не се отказват, а да вървят напред и да продължават да се борят с нас, за нас, въпреки нас...
Благодаря на всеки един от тях, Господ здраве да ви дава! Поклон пред вашата вяра!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Обаче тая ехидна усмивчица на теолога ми бърка в душата. Все едно казва "ще ви се върне на всички вас, аз знам, че вие сте грешници".

Да, това ме подразни най-много. Ехидна усмивчица и не чуваща другата страна в диалога!
Обаче тая ехидна усмивчица на теолога ми бърка в душата. Все едно казва "ще ви се върне на всички вас, аз знам, че вие сте грешници".

Да, това ме подразни най-много. Ехидна усмивчица и не чуваща другата страна в диалога!

Даааа, ама днес по БНТ я беше свалила тази усмивка!

Понякога ми писва най-искрено от естественички, християнки и всякакви харе-кришна-да-не-ходим-против-природата истории (в това число включвам и родната ми майка!). Обмислям закупуването на базука.


П.С. Пък аз забравих да се похваля - цели три зъба имаме покрай Нова Година! Цели три! така стават 11 :lol: Малко, но здрави и хапещи :)
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 22:20:33 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Леле, Вени, задминахме ви по зъби  :lol: Като оздравеем ще ги срещнем да се запознаят пак, че са се забравили  :oops:


Леле, Вени, задминахме ви по зъби  :lol: Като оздравеем ще ги срещнем да се запознаят пак, че са се забравили  :oops:

Болна тема :( Тооокова сме назад със зъбите, направо ми се реве, а и с нищо не мога да помогна.
[/url][/url]