0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
на добър час и попътен вятър на всички малки и големи през Новата 2012-та година!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Честита Нова Година! Много здраве, щастие и късмет на всички!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Честита Нова година.

Много здраве и спокойни дни.
*
Честита Нова Година на всички!
Нека имаме повече поводи за радост през новата година и по-малко тревоги. Желая на всички много здраве и късмет.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Честита Нова Година!
Здраве и спокойни дни!

На мен от късметите ми се падна Мързела  :lol:...това е!

Така се радвам на тези чудесни и слънчеви дни,
пързалки, червени бузки, направо разкош!:)))
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
На мен от късметите ми се падна Мързела  :lol:...това е!

е много съм тъпа! изобщо не ми хрумна да напиша такъв късмет....  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
и да си го изтеглиш, а? :lol: :lol:
*
Всички да са здрави :D

Мише, честит ти мързел :D
И аз като Джам ич не съм сетила за такъв късмет. Но догодина живот и здраве ще го имам предвид, а ако и го изтегля всичко ще е наред :D

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Честита Нова година на всички! На Сдружение Зачатие пожелавам плодотворна работа и нови успехи!

Мили Приятели, Честита Нова Година, на всички много здраве, дечицата да са ни много здрави също, още много нови дечица да бъдат заченати и да се родят здрави!
След здравето - да следва и всичко друго хубаво.
Целувки от мен :D
Благодаря ти, Бени!







Честита Нова Година! Да е здрава и плодоносна и изпълнена с нови бебета!
Слънчева и здрава седмица!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Честита нова година и от нас. Весели, здрави, засмени, с пълни джобчета с парички и пълни сърчица с любов и мноого истински приятелства. Много щъркели и бебета пожелавам на Зачатие  :)

Ние на бъдни вечер бяхме в свекърва ми. Тя беше омесила късметчетата в питката и някои бяха с 2, други като мен и детето без късмет... догодина без подобни мераци!
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ние на бъдни вечер бяхме в свекърва ми. Тя беше омесила късметчетата в питката и някои бяха с 2, други като мен и детето без късмет... догодина без подобни мераци!

аз имах идеи за честен жребий при раздаване на парчетата от бъднивечерската питка, която традиционно при нас е само с 1 паричка, но в последния момент "маркирах" местоположението й и дирижирах жребия, за което много се радвам. съжалявам, че нямах подходяща техника, с която да запечатам мига в който Марти изрови паричката - цялото му лице потрепери от възторг, а очите просто светнаха - буквално!

още доста време ще имаме дирижиран жребий, май...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Честита Нова Година! :D
Желая здраве, щастие и късмет на всички.
На Зачатие- много успехи и най-вече много нови бебета и бременни през 2012!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Честита 2012 година!!! Пожелавам много, много здраве на малки и големи, щастие и много късмет на тези, които тепърва тръгват по трънливия път!!!

Ех, тези парички Джаме!  :) При нас се падна на тати, Вики беше много разочарована,обясних и че, щом тати ще има парички тя ще има какво да харчи, ма не беше очарована милата!
При баба и пък паричката се падна на племеницата и Вики пак посърна, та баба и мушна тихомълком паричка и в нейното парче! Ей таз паричка, как променя вида им. Онова малкото пък чак отиде да провери неговата да не е изчезнала.  :oops: Тези малките са ...
Искрено ви завиждам за снега. Тук побеля за кратко, колкото да го видим и пипнем. Добре че при баба се беше задържал, та Вики успя да направи снежен човек и да се попързаля с шейната!!!
*
Честита Нова Година!Нека бъде по-здрава и по-добра!

*
Честита Нова Година на всички! Здрави да сме!

Ние я посрещнахме с бурен петминутен смях - имахме проблеми с отварянето на шампанското (подарено от свеки, да се отбележи за протокола). Към 00:05 ч. успяхме да се преборим с тапата  :lol: :lol: :lol:

След това се наслаждавахме безплатно на поне 15-те зари, устроени от комшиите (предимството да живееш заобиколен от грандомани). Лошото е, че продължават и до днес - само чакат да се стъмни и грохотът започва. Моля се тази вечер да им свършат запасите.

Парата у нас пак се падна на снахата  :lol: От догодина и аз започвам да дирижирам жребия, ама-ха!
Ние изкарахме страхотна Нова Година. То още с подготовката на 30.12 изкарахме супер забавно. Наспахме се всичките дни, излизахме с Ники, заведохме го а играе с кучето на домакинята и двамата много добре се разбраха  :lol: :lol: Новата година я посрещнахме с много игри с една рулетка с шотове (един от подаръците ми за мъжо), много танци и любов 8)  Някъде към 5 часа излязохме на нощтна разходка из Младост и почти нямаше хора, освен нас с кучето  :a_dog_01: Сутринта станахме, нацелувахме Ники и айде пак при кучо, чак следобед се прибрахме.

Ние бяхме направили и питка с късмети и баница с късмети, отделно аз си имам една друга традиция - пиша 10 желания на 10 листчета и преди първата минута на Новата Година тегля три, другите изгарям и тези 3 обикновено се сбъдват. От всичките видове семейства ни се паднаха много късмети. На мен 3 пъти в три различни семейства (и в нашето)  - Пари и еднопосочен билет до Канада, на мъжа ми в 3 различни семейства - нов дом в чужбина :lol:
[/url][/url]
Елфиии и у нас така  :D голяма борба падна с тапата на шампанското  :D
Техническата мисъл вкъщи използва клещи - секачки и мноооого сила! Накрая победихме около 5 мин. след полунощ.  
:D Шампанското ни беше от РПД /Рушвети, Подаръци и други/

След като мина голямата тупордия с пиратките и ракетите и навън стана безопасно излезнахме навън и пуснахме китайски фенери. Много приятно занимание, пак ще пускаме

Дано първата седмица на 2012 е щастлива за всички!!!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Честита нова година!Пожелавам най-вече здраве и дечица на Зачатие да продължават да ставят все повече и повече!

Аз изживях най-кошмарната си нова година от какво се помня-в 8 часа вечерта свекър ми направи инсулт и почти цялата вечер изкарах в спешното и после в отделението.Мъжа ми остана придружител,а аз се прибрах.Върнах се при приятелите където бяхме на гости,колкото да не съм сама до 12.После се прибрах и такъв рев му дръпнах.
Поне детенце е изкарало добре-все още е в Португалия с моите родители и много се забавлява!На 5-ти трябва да се замъкна до София да ги посрещна на летището-как ще стане все още незнам.Обещала съм и трябва да отида.

мише,и на мен се падна мързела,но от днес съм на работа,та май ме излъга баницата!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
pimi  дано се оправи скоро човека.  :(

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Здравейте момичета!
Къде в София има аптека, в която бъркат мехлеми? Знам една на опълченска и една на васил левски, но не са ми на път. Мерси! :)


*
Честита Нова година на всички! Здраве в изобилие, щастие и късмет!

Ние коледните празници изкарахме на село при близките си, 5 дни бяхме там.
Новата година я посрещнахме у дома с приятели, беше много весело. Добре че поспря бурния вятър и снегът, та да излезем в 12 на терасата - гледката оттам е уникална  :D и гледахме зарята на половин Варна  :D Беше страхотно!

Единия късмет от новогодишната баница беше парата, а втория гласеше "Парички ти ще си спестиш, колата с нова ще смениш"

Първия ден на Новата година не тръгна добре и за нас. На път за село катастрофирахме на един голям завой в Провадия, забихме се в мантинелата. Пътят беше заледен, неопесъчен, колата се движеше с около 20 км/ч, занесе се по леда и мъжът ми колкото и опитен шофьор да е, белята стана. За щастие сме живи и здрави, бяхме всички с колани, Диляна се разплака след удара,бързо я успокоих, но аз доста време треперех след това, едва говорех. Колата пострада доста, но ламарини се оправят, пак малкия дявол дето се вика. Добре че насреща не идваше кола, отзад също. Секунди по-късно и в двете посоки се появиха коли, на косъм се разминахме от по-лошо. След нас колата също се занесе, но успя да спре малко по-напред. Шофьорът дойде да помогне да избутаме нашата кола. Добре че на ходовата част нищо й нямаше та продължихме пътя ..
Дано това е най-голямото зло, което ни се случва тази година ...


Пими, дано свекър ти се възстанови скоро!
« Последна редакция: Януари 02, 2012, 21:58:47 pm от Eли:) »
*
Ели, това е повод да си купите нова кола. Казвай на Дидо да играе тото!  :)

пими, дано да се оправи скоро свекър ти!

И аз като елфовата намазах от гъзарията на съседите.  :) Добре се бяха представили.

Иначе паричката се падна на мен миналата година, както и тази. Да видим!  :D

Желая ви много здраве за вас и близките ви! И нека всяко момиче тук получи уникалния шанс да стане майка!

*
Ох, Пими, много тъжна история :? Дано се оправи свекър ти!

Иначе като стана дума за Новогодишни късмети, и аз никога не съм се сещала за късметче "мързел" хи хи :D
Иначе на мен от баницата на свеки на мен ми се падна точно обратното -  "труд"   :mrgreen: :D
А в заведението, където карахме Нова година, също имаше баница с късмети, и сервитьорката взе, че донесе парчето баница с най-хубавия късмет точно на мен: "Малко юначе в къщата ти ще проплаче" :oops: :D :D

Пожелавам на всички от сърце една страхотна година, и най-вече ЗДРАВЕ - както за малки, така и за големи! :D


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Честита нова 2012 година! Пожелавам за всички много здраве, а на децата - повече пакости!
*
Иначе паричката се падна на мен миналата година, както и тази. Да видим!  :D
Хм... явно само аз не манипулирам избора на парчето с парата...
*
Благодаря ви,момичета!Дано да се възстанови,че ще ни е много трудно иначе а и на него няма да му е лесно!

Ели,това е повод за нова кола.Важното е,че сте се разминали само с уплаха-ламарини се оправят.
При нас в цеха баничарите ни изненадаха с голяма вита баница за целия персонал.Наредили и късмети-е там не помня какво ми се падна,но както си хапвах сладко поредното парче щях да си счупя зъбите с паричката!В къщи мързел-на работа пари,да видим как ще ги съчетаем :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Пими, дано свекър ти преодолее това тежко изпитание!
Ел, голямо премеждие сте имали, дано е първо и последно!

Ако трябва да бъда точна...
"Мързела не е награда, но таз година той на теб се пада" ...
Ама ако мързела е болест, не го ща...повтори ме...
Тъкмо се бях съвзела и пак с всички салтанати и екстри!
Ходя с маска да не заразя децата, не че има файда, но съм с чиста съвест!
Само Митака много кахърен как баща му щял да ме познае!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Пими, дано бързо се възстанови свекъра ти!  :crossfingers:

Ели, дано не ви се случва повече и най-важното е, че сте се отървали само с уплаха.

Мише, бързо да се оправяш!


За късметите, от питката паричката се падна на свеки и моя мъж и заръча да пуска тото, защото жената е пенсионерка и няма откъде да и дойдат пари :). От баницата и на четиримата все хубави неща ни се паднаха. На мен здраве, щастие и късмет (това в един късмет), на Никола "брака ще му е песен", не че сега не е ;). Ели изтегли нов апартамент - за това ще чака баба и да спечели от тотото ;), а Стефуняка изтегли нова кола - това ще му се сбъдне, че баща му, му пази едни ферарита за рождения му ден  :lol:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Елфовата, при нас няма лъжа, няма измама. От 10 парчета на мен се пада паричката.  :pipy_longstocking:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Мише, бързо да оздравяваш.

Пете, дано бързо се оправя свекър ти.

Аз нали реших с децата да си останем във Варна и като заспят да си мързелувам пред ТВ докато посрещна Новата година:) Да де, ама от месец имам комшии на етажа (страхотни хора) и те "ме съжалиха", че ще се напивам сама:))))))Приспах децата в 22.00, опитах два пъти да разходя Бари но той категорично отказа да излезе от входа заради бомбичките и към 23.00ч отидох в съседите. Божеее, колко вино изпихме и шампанско и портвайн и пак вино:) Прибрах се в нас в 4.00 и добре, че трябваше да изкарам кучето:) Одуха ме малко вятъра та не се наложи да заспивам седнала:))))))))
Хубава Нова Година беше.

Ние тук до брега на морето даже и малко сняг не видяхме. Вече се чудя дали изобщо ми трябват шейни:)

Иначе, ми се паднаха любовта и парите от баницата. В един късмет:)
Ще се оглеждам повече тази година:)))))))
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Честита Нова година! На всички здраве, щастие, късмет, по-малко ядове, повече прекрасни моменти и нека да се пълни с бебета!
Моя син тая година не рева за паричка, искаше любовта, не знам що, та от две банизи това му се падна, а на нас със снаха ми ни се паднаха бебета :lol: Надявам се обаче или да поизчака късмета или да ме пропусне, че много ще ни станат и на двете :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
За много години и от мен,въпреки хубавите пожелания,годината тръгва странно с много неприятности.Ние бяхме на село,на нас ни беше повече от хубаво но селото се разби от погребения,направо ми се изправи косата.Цели четири имаше от 31.12 и така,пожелахме си да сме живи и здрави.Късметите си ги взехме по Коледа,а сега Борето беше нахакала целия зелник с дрянови клони,и влезе в ролята на орисница,беше много забавно тя да тълкува клончетата.Днес отново на работа,малката не можах да я пратя на градина,че личния е втора смяна и нямаме бележка,а отсъствахме повече от 10 дни, добре че има дядо под ръка.
*
Хей, болните, бързо да издравявате!
Pimi, дано се оправи свекър ти, много неприятно :(
Ели, дано по-скоро се отървете от неприятните емоции! :(
На мен от баницата ми се падна нова кола, с която ще си джиткам из града 8) Незнам доколко ще се сбъдне, но определено имам нужда, защото сега с мъжа ми делим една кола, половината от дните я кара той, другата половина аз, но когато той е с колата ме оставя на работа сутрин и вечер се прибирам с трамвая, но когато аз съм с колата той пътува с един колега, който ще се мести в друг квартал и вече няма да пътуват заедно  :( Та ако не си взема кола, както е по-вероятно да стане, ще си се прибирам само с трамвая май... :D На мъжа ми му се падна екскурзия в чужбина, а на дребната любовта. Парата се беше паднала между две парчета и така си и остана - на никой не се падна :( Мише, разсмя ме с тоя мързел, напомни ми годините, когато бях дете и ние все го слагахме в баницата и злорадствахме на кого ще се падне :lol: То пък сякаш много лошо, я сега да ми се падне, па да му легна! :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
вчера казвам на Мартин: "Иди и питай баща си защо не е завил крушка на полилея!"

детето изприпква до кухнята и предава въпроса така: "Мама пита защо не си завил крушка да се полюлее на нея!"  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
 :jump12: :jump12: :jump12:

Ех, Джаме ще ме умориш!!!

И как се люлееш на крушката, а???

Мойта снощи ме суши и ми прави прическа  :oops:, след което вика баща си и му казва "тате дай 15 лв"!!! 8O На въпроса "Защо" казва, "правих прическа на мама, тя няма парички ти ми дай"  :D 
*
вчера казвам на Мартин: "Иди и питай баща си защо не е завил крушка на полилея!"

детето изприпква до кухнята и предава въпроса така: "Мама пита защо не си завил крушка да се полюлее на нея!"  :lol: :lol: :lol:
Хахахаха  :lol: Страшен е Марти.
Джам, моля те припомни ми репликата от Цар Лъв, от едно известно време се мъча да си спомня.

И сега, Ч.Н.Г. на всички. Здраве, здраве и пак здраве пожелавам на малки и големи.
Аз бях на косъм да посрещна 2012 в болница, но имах късмета на 30-ти да ме изпишат.  За сметка на това всички коледни дни си ги изкарах в инфекциозно самичка  :(  Лепнах от някъде мононуклеоза и се уредих на бързо с едноседмична почивка  :wink:
Много се притеснявах за детето, да не му е мъчно, да не плаче...абсолютно напразно. Чухме се два-три пъти по телефона, за да се информира имам ли намерение да оздравявам скоро и това беше. Изобщо това дете грам не е привързано ни към майка си, ни към баща си. Хубаво ли е това, лошо ли е - не знам  :?

Хахах, Яна хитруша е малката  :lol:

Боби вчера казал на баба си - Бабо искам да те сурвакам и да ТИ дам парички  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Коки, съжалявам за неприятностите ти, но мисля, че леко си се отървала само с едноседмичен престой в болница. моя братовчедка се влачи бая време с инфекциозна мононуклеоза. дано да нямаш повече здравословни грижи!

и моят син не проявява особена тревога от по-продължителното ми отсъствие, да не кажа никаква.

тия дни, след като обяснявах подробно ритуала и смисъла на сурвакането, детето заключи: "Децата сурвакат големите, за да им дадат парички". явно не съм обяснила добре духовната част, но есенцията я е уловил правилно.

а репликата от Цар Лъв в оригинал е така - лошият лъв Скар се кара на хиените и им казва "Идиоти, не случайно сте на дъното на хранителната верига!"

изобщо, от филмчетата много мъдрост може да се почерпи и гледам, че трайно засяда в детската главица, за разлика от други неща, които повтарям ежедневно, като "Ръцете се мият веднага след прибиране у дома", например...
тая сутрин, седейки на тоалетната, ми обясни сърдито, че "Тая власт аз съм ти я дал и мога да си я взема всеки един момент!"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
"Тая власт аз съм ти я дал и мога да си я взема всеки един момент!"
Еее, не - това е новият ми фаворит. Джаме, моля те ако не си започнала записвай ги тези неща. Култови реплики просто  :lol: :lol: :lol:

Коки, съжалявам за неприятностите ти, но мисля, че леко си се отървала само с едноседмичен престой в болница. моя братовчедка се влачи бая време с инфекциозна мононуклеоза. дано да нямаш повече здравословни грижи!
Ох, признавам си нищо не вдянах от тая болест. И четох, и лекарите карах да ми обясняват. Малко  на майтап ги приемам нещата пък дано ми се размине леко
Здрава, успешна и усмихната година на всички! И плодородна за всички мечтаещи!

pimi, дано се оправи бързо свекъра ти.
Ели, важното е, че вие сте здрави, и дано това да е последният ви такъв инцидент изобщо.

От питките - за Дани ще има успехи и пътешествия, за Дими сбъднати мечти и късмет, за баща им любов и спокойствие. Бяхме нарекли и парченце за къщата - пак пътешествия, и за дядо Боже - здраве, дано дава и на нас. И понеже все някак трябва да се финансира всичко това, паричката се падна на мен; на нова година пак пари ми се паднаха, и добри приятели все пак. На Сурвак пък ни натупаха едно хубаво с дрянови суровачки и Дими пожелаваше "червена ябълка в градина, златен клас на нива, пълна къща с коприВа" (в оригинала е коприна).
« Последна редакция: Януари 03, 2012, 11:26:01 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Честита Нова Година, скъпи момичета! Бъдете най-вече здрави и нека има много радост в детските очички!
На Зачатие желая успехи и развитие! Нека новата година сбъдне много мечти!

Пими, Коки, дано тези неприятности останат зад гърба ви и няма последствия! И при нас по празниците се случиха много непредвидени неща, майка ми влезе в болница, свекър ми също, слава богу сега са добре и се моля да нямат повече притеснения.
Здрави да сме само, всичко друго ще го наредим!

На мен от късметите ми се падна "любов", а на Мончето - "дъщеричка", ама понеже това няма как да стане, а и аз й помогах за отвиването на късметчето, приемам го като мой втори късмет :) Понеже късметите бяха измислени с помощта на 7 годишното момченце на семейството,където бяхме на гости, затова бяха малко по-различни от стандартните, та на мъжа ми се падна "ракета" :lol: Имаше още някой друг традиционен късмет и останалите 10тина бяха "ново лего" :lol:
*
"Тая власт аз съм ти я дал и мога да си я взема всеки един момент!"

 :jump12:

Джам, това ме разби, честно  :lol: :lol: :lol: И на мен вече тва ми е новия фаворит :D 


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Ново лего- Искам и аз. Обичам лего   :)
И ракета искам  :D. Следващата коледа ще направя една питка само за децата и за мен  :lol: Те да си изберат късметите, а като идея на кой каквото се падне може да го получи под формата на малък подарък. Мисля, че ще им бъде доста весело  :)Аз обаче си искам легото  :lol:

Марти е оригинален. Моника само констатира, че ме слуша, щото и изнася ама ако я ядосвам ще спре да го прави, като винаги завършва на : ти какво си мислиш, че все ти си важната ли?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Ха ха ха опасни са хлапетата  :lol:
Бързо оздравяване на малки и големи!
tzvetenze, Честит Рожден Ден! Много здраве, щастие и късмет ти желая!
*
Eййй, много са изобретателни тия малките. И нашата голяма хитруша взе да става. Като види дядо Коледа /който тази година я посети 5-6 пъти/ и се обръща към мен и ми казва "Значи слушам" :lol: А оня ден си пътуваме в колата и тя бърбори нещо отзад: Мама не ме обича, щото ми се кара, и тропа с крак на тати и той ми се кара! :? Откъде й ги ражда главицата незнам. Нощес й сменям памперса, а баща й блаженно си похърква, при което Дарето констатира "Тати ръмжи" :lol:
*
Айде и аз да разкажа един домашен виц.Говорят си моите юнаци в хола:
-Мите,много те обичам!Ти обичаш ли ме?
-Бичам те!
-Нали знаеш че бате събира парички за пи ес пи?
-Да,бате купи пи ес пи.
-Ти ще ми дадеш ли от твоите парички,като събереш от суровакането?Нали ме обичаш?
-Даа,бичам бате.Няма пипаш ичките-мои са!
 :D :D :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
-Даа,бичам бате.Няма пипаш ичките-мои са!

аз на твое място няма да имам повече притеснения дали това дете ще се оправи в бурното море на живота  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
в тази връзка да ви споделя и аз да се посмеете бисер на Еленка. На НГ бяха с майка ми и баща ми, та аз се обаждам по телефона да ги чуя как вървят приготовленията, храна, тоалети, празнична трапеза, както казва Деси:
Елена: - Мамо, аз много те обичам, нали знаеш?
Аз: - Да бе мамо, и аз тебе много те обичам.
Тя: - Обаче ние тук имаме проблем.
Аз: - какъв проблем бе, Ели?
Тя: - ами деси е нещо недоволна от роклята която си й донесла, айде чао :lol:

на Коледа, майка ми сложи на Добромир една купа със зелева чорба, че много му се пиело. Децата вече яли, скачат играят, но Еленка през 5 мин. минава да си похапне и така в продължение на 2 часа. Майка ми вдига празните чинии и взима купичката с останали два пръста зелева чорба и казва на мен:
- Хайде пийни я сега да не я хвърлям.
- Не мога бе, мамо, ще гръмна.
Елена протяга ръчички към купичката и казва - добре де, добре, дай ще я изпия, да не я хвърляш :lol:
*
Стефи, и как успяха да се изредят на тоалетната след зелевата чорба?  :lol:

цвете, и твоята не е лесна. Трябва да купуваш сега и ракета на тати.


Хубава седмица от нас!

*
а, не я огря душата, ама тя се пробва :lol:
*
Мисля, че ако беше пробвала, нямаше да повтори.  8)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Вълшебни, умни и изобретателни деца!
Няма такава забава  :lol:, и власт  :lol:

Моя омайващ душевадец, се присетил за едни динозаври,
който сме оставили в Южния кашон с играчки!
Което изобщо не е сигурно, защото аз не ги помня,
но около 1000 пъти ми каза, че си ги иска!
Обясних, че няма как, че ще направя постъпки да му се случи,
не обаче в този точно момент...и се започна...
- Та мамо, нали родителите правят всичко за децата си!
- Да мамо, правят, когато е разумно и възможно ...
- Ами като правят, защо не отидеш да ми донесеш динозаврите!
- Защото нямам самолет, нито вълшебно килимче!
мълчание... след малко
- Аз ще го кажа за последен път...толкова ги искам,
че ако ми ги донесеш ще ме направиш много щастлив!

Ами направих организация и бате който празнува НГ на Юг донесе динозаврите снощи!
Ей пощръкля!
-Видя ли мамо, значи много ме обичаш!...

Калина да не мислите, че ми дава да съм болна,
тя само мисли за мене, и ме държи в тон и на позиция!
Докато обличах Митака за да ги изведа днес,
се скри зад вратата пъхна си ръката в отвора и с другата я затвори...
И хремата ми спря и сърцето...Как отворих вратата още ми е мъгла...
После и двете обилно поревахме. Ръката и посиня, веднага я намазах с Арника
обилно и сега е леко синкава и с леки охлузвания!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Днес бях осурвакана от един младеж със следното стихче:

Сурва, Сурва на мама,
че ме обича за двама!
Сурва, Сурва на баба,
че ни е нужна като хляба!
Сурва, Сурва на дядо,
да е със сърце младо!
Сурва, Сурва на татко
да ме пошляпва по-рядко! - оригинала е "че ме целува сладко!"  :D :D :D

Охххх за леля нищо нямаше, но нейсе - здраве да е!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Ще ме уморите от смях, че съм и на работа и ме гледат странно като се хиля ;)  :lol:

Айде като сте на вълна детски бисери, един и от моите от оня ден.

Извеждам ги на училищния двор да поиграят на снега, а баща им се показал на терасата и ги цели в краката със снежни топки.
Стефан: - тати, ти си лош
Елена: - не е лош, просто се държи като дете ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Една майка крещи от балкона:

 - Гошкооооо, прибирай се!
 - Защо? Гладен ли съм?
 - Неее, студено ти е!"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
 :jump12:

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
 :lol:

- Мамо, искам с баба на море отново.
- Не може, зима е.
- Добре де, като дойде лятото.
- Не обещавам отсега за лятото. Има мноого време. Плюс това си мисля, че е време аз да отида с баба на море, а ти да поработиш малко...
- Ама ти не си дете.
- Е как да не съм дете, нали аз съм и дъщеря на баба ти. Значи съм и дете, тоест дете съм.
- Да бе, я се виж каква си голяма кобила...отдавна не минаваш за дете!

След няма и два часа:

- Мамо, искам да отида сама до магазина.
- Не може, има коли и ме е страх да те пусна. Още си малка.
- Да бе, нали и ти си била дете, как си почнала да ходиш сама до магазина а, сега как ходиш сама до магазина...и как решаваш колко бонбони мога да изям...нали и ти си дете!
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Честита Нова година! Бъдете много, много здрави, и малки и големи!
Нека има поне още толкова бебета на Зачатие и нека има повече сбъднати мечти!

Ние изкарахме празниците вкъщи... болни:(
На 23-ти се разболя малката, за щастие бързо се възстанови, но ме зарази и аз си изкарах така доста време. Едва вчера се почуствах малко по-добре.

Момичета, знам че доста е предъвквано, но ще съм благодарна ако споделите някакви решения за справяне с неспящи деца. Дъщеря ми от известно време заспива вечер към 10 часа, спи около 20-30 минути, до час, и се събужда. По никакъв начин не мога да я приспя, реве, иска да я разнасям, иска постоянно мляко и отнасяме така до 4-5 часа сутринта. После батериите й свършват и заспива, но се събужда през час-два и иска мляко (това с млякото си е от преди, така и не успяхме да окажем нощното хранене). Спи на пресекулки почти до обяд (срам ме е, но не протестирам, защото така и аз поспивам малко). Вечерта всичко се повтаря отново. Мислех, че е период, имали сме и преди такива. Свързвах ги със зъби, стомашни неразположения и т.н. Сега доста се позадържа този период и не мога да го свържа с нищо. Та се чудя какво мога да направя, трябва ли нещо да изследвам, имате ли някакви идеи?


П.П. И на мен Мартин ми е фаворит :)! Имах възможност дълго да го наблюдавам на партито. Убедена съм, че контролира нещата  :lol:
« Последна редакция: Януари 03, 2012, 23:05:29 pm от severina »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Отдавна не бях чела толкова весела и хубава седмична тема:)

Напълнихте ми душата:))))))))))
еее, голямо хилене... :lol: :lol:, сега отивам да чета бисерите на моя мъж, че и той да се посмее  :lol: :lol:
толкова са сладки като проговорят и какви ли не бисери измислят главиците им  8O :lol: :lol:
аз с нетърпение чакам тези моменти.... :D :D(за момента сме на ма-ма...ма-ма..ма..ма, мед ми капе на сърцето  :D,а баща им повтаря та-та..та..та..та  :lol: :lol: а то детето може съвсем друго нещо бърбори,смисъл не в буквалния смисъл) :lol: :lol:, ни сме още на далечна вълна.......... :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Разговор с Алекс:
- мамо, аз нали добре кърмих Деа /понеже правихме фотосесия за баба и той прегръщаше едната племеница/
- какво си правил?
- Добре ли кърмих Деа?
- Не е ли грижих?
- Ох да беее :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Ха ха ха  :D
Преди време: Мъжът ми разказва на Денис: Едно време ние с дядо ти ходихме в гората за дърва с каруцата.....
Денис: Вие цигани ли бяхте тогава?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Честита нова година! Пожелавам всекиму според нуждите  :D!
Ние я посрещнахме в голяма бебешка компания, естествено, вкъщи. Цял ден прекарах в чистене и готвене, но пък имах цял час за себе си, преди гостите да дойдат  :lol:. Децата се държаха повече от прилично - три бебета между 6 и 8 месеца бяха приспани в спалнята, другите 2 деца - в детската.

Днес реших да покажа на Тони какво е Дунавско хоро. Намерих новогодишната програма на БТВ на запис и го курдисах до мен да гледа. Оооо, небеса! След "Многая лета" и едно кратко хорце, започна такова чудо! След няколкото песни на английски последва такава люта чалга, че очите ми се насълзиха  :lol:. Вече не пускат ли Дунавско хоро и химна?!

Много се забавлявах на бисерите  на децата  :D!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Кроки бързо да се възстановиш и оздравяваш!

Северинко, да не се е изплашила нещо, Ади е чувствителна душа!?
Аз също имам подобен проблем с Калина,
но при нас е основно шишето, нямам против да си пие млекце
сутрин и вечер, но тя си суче като кърмаче цяла нощ!
И ако течността в шишето не мирише на мляко, ни чуват на пазара в Красно село!
Без памперс е отдавна, казва си вече и с думички при нужда, но с това пиене
на литри нощно време, сменям пампи поне веднъж на нощ.
Притеснява ме това натоварване на отделителната система.
Опитах се с гушкане с говорене, плаче и нарежда Млекцето Млекцето!
При Митака на нейната възраст внедрихме една въображаема Катерица
и за около 10 дни махнахме нощния бар!
Ще започна да й говоря за нея и да крия едно, по-едно шишетата
като казвам, че ги е взела и нейните както преди на него!

Приемам всякакви съвети...



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Здравейте! Влязох да ви поздравя за празниците и колко весела темичка намирам...  :) Много ме развеселихте, вече ме заболя стомаха да се смея... :D Благодаря ви за което! :) ...А сега видях и последния бисер:

Ха ха ха  :D
Преди време: Мъжът ми разказва на Денис: Едно време ние с дядо ти ходихме в гората за дърва с каруцата.....
Денис: Вие цигани ли бяхте тогава?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Пожелавам на момичетата от любимото Зачатие, техните семейства, деца и обичани хора, една Щастлива и Честита Нова Година, изпълнена с много здраве, любов и успехи!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
За много години мили мои   :)
Много здраве, здраве и пак здраве през новата 2012 г.
Успехи във всяко начинание и любов.

Ние изкарахме кротка и спокойна НГ. Тони изтегли паричката от Коледната питка у дома, но само защото беше ме видял къде е слагам. Не съм манипулирала, но пък с изненада установихме, че Тони е запомнил точно къде е слагам и съответно точно това парче си избра. Щастлив, щастлив. Късмети имахме още два, като на мен единият се падна спокойствие/мисля това трябва, да е мързела по ново му/ и пари от тото, това се падна и на баща му, както и парата от другата баница. На пари ще е тази година  :wink: :lol: 8) На баща му се падна и нова любов от свекървената баница и знаете ли реакцията на Тони каква беше "Мамо сега тати няма ли да ме обича повече?", а моят отговор беше "Тати винаги ще те обича, слънчице".Моят от тази баница не помня, а Тони щял да стяга куфарите.
Тази година за първи път решихме да вземем фойерверки, заради детето най вече. Първо го беше страх, наплашен е, че от бомбичките може да остане без ръце /това е внушено от бабите/, но разгеле се престраши от детските римски свещи, но само да гледа. Реши, че в 00 ч. вече ще я държи, да ама 10 минути преди 00 ч. се започна с мощните канонади. Ей няма такъв страх, рев, рев, чак в истерия изпадна. Да ми е жив и здрав, ама много ми е страхлив.
Четох за бисерите и се замислих, че наистина е добра идея да с записват, след време ще ни е носталгично смешно.
« Последна редакция: Януари 04, 2012, 08:44:21 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Ами Перденце и мен ме е страх от бомбички, въпреки че съм на 30 и кусур :oops: Фойерверките ок, ама тези пусти пираткиииииииииии :x Бъркат ми в мозъка, честно. Като започне канонадата се скривам вътре и си запушвам ушите. Може пък да съм много чувствителна на такъв шум, знам ли...
Мише, това все едно за наша Дара си го писала. Това "млякенце" няма и няма отказване. И тя го пие с литри през нощта, вече гледам да й го правя съвсем малко разредено /кисело мляко/, че поне да не изпикава промишлени количества :oops: Така че и аз не мога да дам съвет в това отношение :( също спи много неспокойно, буди се през 2-3 часа, напоследък будува между 5 и 6 сутринта, а после заспива и не мога да я вдигна в 7,30 за ясла. Аз го отдавам на последният кътник, който се опитва да пробие в момента, но никога не може да се знае със сигурност.
 
*
И у дома Стефуняка си хапва още нощем. Ели като стана на 2 и се отказа от този навик, ама той след 20 дена ще стане на 3 и си пийва по едно шише мляко на нощ. На всичкото отгоре се приспива тропайки с крака или блъскайки с глава, като това го прави по цяла нощ през различни интервали от време, събуждайки баща си, щото аз съм като пребита и спя като пор. Естествено, баща му събуждаше мен, да го укротявам и така от преди Коледа, Стефан е изселен в хола и там спи. Ние не се будим, той като се събуди си взема шишето с млякото и всички са доволни. Още не ходи на гърне, тая сутрин обаче имаше проблясък и каза, че ще пишкал в гърнето и така и направи, та се надявам поне памперса да махнем в скоро време...

У дома при дядо (по майчина линия) със специалност пиротехника от казармата и баща луд по пиратки и фойерверки, Елена се престраши да държи бенгалски огън и излизахме на вън да гледаме батериите и римските свещи монтирани от баща и. Стефан ги гледа от прозореца, беше го страх, та не го и насилвах. Иначе и аз не съм фен на пиратките, както се казва "много шум за нищо".


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Ха ха ха  :D
Преди време: Мъжът ми разказва на Денис: Едно време ние с дядо ти ходихме в гората за дърва с каруцата.....
Денис: Вие цигани ли бяхте тогава?
:lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Уникални са малките, всичко знаят, а ако не си измислят  :D

Скоро Габи гледа Ледена епоха, естествено с безброй въпроси през цялото време. На финала като се ражда малкото мамутче, трябваше да обясня, че и тя е била в моя корем преди да се роди, на което последва въпроса: "А защо така не си ми оставила прозорче да гледам?"

Много сте забавни, благодаря за смешната тема  :wink:

Нещо и от нас:
Дани: Мамо, сега се сетих: свещеникът е човек, който продава свещи.
Дими: Не-е, бате, свещеникът е едно такова жълтичко от филмчето за Бел, в него слагат свещи.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Дими: Не-е, бате, свещеникът е едно такова жълтичко от филмчето за Бел, в него слагат свещи.

 :lol: :lol: :lol:

а казвах ли ви, че напоследък една от най-сериозните заплахи е "като стана исссстински кралски варан и ще избягам в Австралия!"

друг вариант е, че ще стане "иссстинска кралска кобра" и ще се усуче около госпожата от детската градина...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

друг вариант е, че ще стане "иссстинска кралска кобра" и ще се усуче около госпожата от детската градина...

 :jump12: :jump12: :jump12:

*
 :jump12: :jump12: :jump12:

друг вариант е, че ще стане "иссстинска кралска кобра" и ще се усуче около госпожата от детската градина...

 :jump12: :jump12: :jump12:


*
ох, ще ме уморите от смях  :lol:
Горката госпожа, ако знае какво й се пише...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
мармотче, сигурно си го е заслужила.  :lol:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Дими: Не-е, бате, свещеникът е едно такова жълтичко от филмчето за Бел, в него слагат свещи.

друг вариант е, че ще стане "иссстинска кралска кобра" и ще се усуче около госпожата от детската градина...

:))))))))))))))))))))))))))))честно, не съм се смяла така не помня откога:)

И на бисерите на Денис белята:)))))))))))
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
 :lol: Горката госпожа  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
оле ще падна, е как им ги ражда главата
За много прекрасни години с малките бонбончета! Да сме здрави и прекрасни и ние-мамите  :D
Ние изкарахме добре Коледа, като задържахме кашлицата и все пак не ни се провалиха празниците. А за НГ оставихме пухчо на бабата и айде луди-млади с една компания извън София..  :lol: Бабата леко се беше притеснила, защото за пръв път остава сама с него, въпреки че като съм там нон стоп дава акъли, а инак се оказа не толкова знаеща  :wink:

Момичета, трябва ми спешно почасово гледане- за не повече от няколко часа (3-5ч) седмично. Хрумна ми, че вместо да търся детегледачки, което е доста сложно за толкова малко време, да проверя в разни детски центрове с подобни услуги -имат и условия и опит, а и не е нужно много за кратко време. Обаче повечето са за минимум 1 годишни. Знаете ли центрове за деца които да работят и с по-малки? Моля пишете на лични, ако може нещо подобно да препоръчате. Благодарско от сега  :)
*
Момичета някой може ли да ми даде отзиви за лазерната стоматология и най вече при децата.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Ха ха ха :) Бисерите са един път!  :lol: :lol: :lol:

Ние всички сме болни у дома, та е голям купон и при нас. Дано дечуранка се оправи бързо, че ми е мъчно да я гледам така.

Чух, че от синода се били извинили! Само така!


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Чух, че от синода се били извинили! Само така!

Те така са се извинили, че още по-грозно звучи :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
"Една майка крещи от балкона:

 - Гошкооооо, прибирай се!
 - Защо? Гладен ли съм?
 - Неее, студено ти е!"
Оле, вече сума ти време не мога да спра да се смея :-) :-) :-). Това виц ли е или истiнски случай?

Б.
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 07:38:31 am от Bobbie »


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Чух, че от синода се били извинили! Само така!

Те така са се извинили, че още по-грозно звучи :x

Честно, стана ми още по-тъжно!
Аз първоначално не им обърнах внимание, отдавна нося
вярата само в сърцето си и тази институция с всичките и прояви
само ме отблъсква, но цялата тази история много груба стана!
Добре извиниха се, ами да се спре с тези изявления
така пространни и задълбочени, по-тема дето хал хабер си нямат!

Като ще имат становища, да повикат експерт в областта
за да не говорят и пишат откровени глупости!

За мен в тази ситуация пациентите имаха най-адекватна реакция
Благодаря на Сдружението за позицията кратко и ясно, без влизане в полемика
от която нищо няма да се получи!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
чакайте да ви кажа една смешка, тя стара, но не съм я споделяла, мисля :D
преди 2м. ставахме кръстници, мина церемонията, ядене пиене и си тръгваме от ресторанта. Кръщелницата ми е на почти 2г., вървим тя хваната за майка си и Елена за мен, но двете са една до друга. Обаче малката заменя доста букви с 'ц':
Дени: Ели, дай цицицка
Ели гледа отдолу и лошо
Дени пак: Ели, дай цицицка
Елена продължава да гледа на криво
Дени: Ели, дай цицицка, моля
Ели: Ееее, нямам цицки бе :lol: :lol:

А детето просто искаше ръчичка :lol:
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 08:57:57 am от StefiZ »
*
Чух, че от синода се били извинили! Само така!

Те така са се извинили, че още по-грозно звучи :x

Честно, стана ми още по-тъжно!
Аз първоначално не им обърнах внимание, отдавна нося
вярата само в сърцето си и тази институция с всичките и прояви
само ме отблъсква, но цялата тази история много груба стана!
Добре извиниха се, ами да се спре с тези изявления
така пространни и задълбочени, по-тема дето хал хабер си нямат!

Като ще имат становища, да повикат експерт в областта
за да не говорят и пишат откровени глупости!

За мен в тази ситуация пациентите имаха най-адекватна реакция
Благодаря на Сдружението за позицията кратко и ясно, без влизане в полемика
от която нищо няма да се получи!




Аз пък си мисля, че прекалено много внимание им обърнахме. Като си нямат друга работа нека си говорят, мисля че на обществото им стана повече от ясно за какво иде реч. Гледах вчера интервюто с д-р Стаменов и Ваня, мисля се казваше жената по Нова телевизия. Та тя обясняваше как е без маточни тръби и единственият вариант да има дете е инвитрото, а онази от църквата седнала да й обяснява как като се помолела за дете щяло да стане. :? Ми освен ако не е Дева Мария...Не искам думите ми да звучат като богохулство, ама се чудих и маех да се смея ли да плача ли... :( Както и да е, аз също съм вярващ човек, детето ми е кръстено и вярвам, че всички дечица на Зачатие са заченати с много вяра и обич в сърцата. Защото Бог е един и той вижда всичко. А в тази институция - БПЦ отдавна съм престанала да вярвам :( Ми, както каза Лидия, като знам че допреди малко дядо поп се е наливал с ракия и е муал пържоли /това съм го виждала с очите си/ в най-големите пости... :? как да отида този човек да ме изповяда? Това за мен не е свят човек. По този въпрос много съм спорила с моята колежка, която също е много религиозна, и смята че е задължително след пост да те изповяда свещенник и тогава да си вземеш причастие. Ами аз това с изповедта го пропускам, поради споменатите по-горе причини... Просто така си го чувствам, ходя на църква, паля свещи, но не вярвам на свещенници. Може да има и свестни хора, спор няма, скоро бях гледала един свещенник от едно родопско село мисля беше, на 92 години, който ходеше пеша от село на село да служи, еми на това аз казвам наистина свят човек, не на ония с лимузините, ще ме прощават, но за мен това ич не е Богоугодно. Съжалявам, че малко дълъг стана поста ми, но отдавна съм им набрала на тия...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
чакайте да ви кажа една смешка, тя стара, но не съм я споделяла, мисля :D
преди 2м. ставахме кръстници, мина церемонията, ядене пиене и си тръгваме от ресторанта. Кръщелницата ми е на почти 2г., вървим тя хваната за майка си и Елена за мен, но двете са една до друга. Обаче малката заменя доста букви с 'ц':
Дени: Ели, дай цицицка
Ели гледа отдолу и лошо
Дени пак: Ели, дай цицицка
Елена продължава да гледа на криво
Дени: Ели, дай цицицка, моля
Ели: Ееее, нямам цицки бе :lol: :lol:

А детето просто искаше ръчичка :lol:

Съседката разказваше за познато детенце, което са кърмели до 4 годинки. Казали му, че гърдата се казва Мимка. И тя разказва, че когато и представили детенцето, му казали да се запознае с леля му Мимка (От Мария, Мими та на Мимка)и тя много се е чудела защо тоолкова странно я е гледало детето. После като казало, че иска мимка и се пъхнало на майка си под блузата се сетила за какво иде реч...

На кумовете малката не казва р. Мъжа ми вместо чичо Зарко става на чичо Зайко  :lol: Кучето е куцето. Моника му казва тате Зайе. Изобщо голям проблем с това име.  :)

За поповете и разразилата се буря напоследък не искам и да чуя. Изгледах само интервюто с онази от светия синод и доктор Стаменов, жената и детенцето. Е доповръща ми се. За да застанеш ти пред дете, лекар и жена и да им кажеш, че детето им е плод на какво ли не, че не е трябвало да го ражда изобщо...не ми се повтаря..., че господ дал и взел, защото било грях... и да не ти трепне окото от неудобство. Какъв свети синод, имам чувството, че аз се свих от мъка и неудобство на дивана.  :( срам, срам. Господ е този който дава душа, господ е този който избира, дали да се роди едно дете и как ще бъде заченато. Ние хората можем да правим много неща, но той и само той позволява това да се случи. Дали е трябвало или не е трябвало да го правим, само той може да погледне в сърцето ни и да каже това. Да си праведен според мен, не е да се отречеш от всичко и да живееш в мизерия и болка. Трябва да се бориш, за себе си и за другите. За да си праведен, трябва да си с добра душа. Според тях докторите извършват грях, защото правят нещо което гопод трябва да направи. Кое? Дават душа? Не е ли по-голям грях да можеш да помогнеш на болния, но да не го направиш, като например, за да не извършиш грях. Сравненията са винаги относителни и винаги има ако и процент грешка. Не може да сравняваме дева Мария с жена в 21 век...  Когато бях дете, един лекар ми каза, че стерилитетът ще е чумата на 21 век. Тогава си мислех, че тези неща стават от вятъра и се засмях. Коолко прав е бил  :( сега осъзнавам. Какво докараха и какво постигнаха? Още болка и тъга в душите на борещите се... сякаш не им стига.
Стерилитета не било болест като останалите... да особен вид чума е! Освен болест на тялото боли и душата. Мноого боли. И след чутото боли още повече, но това не е грях за тях! За мен да караш болния да се свива още повече от мъка, вместо да му подадеш ръка, също е грях и то не малък... особено когато говориш от името на някого, чието мнение не знеш!
Тази жена ми заприлича на оназ девойка която беше с Вени в ефир, която практикуваше йога от групата на онези луди дето си мислят, че могат да родят в къщи сами. Същия надменен поглед, същата наглост да не изслушаш и да не чуеш мнението на останалите, по същия начин не даде думата и не пожела да излуша изобщо и да се замисли. Така ли трябва да се държи един как да го нарека, божи човек?
Искам да кажа на доктор Стаменов само, че е прекрасен човек и отлично прочетох болката в очите му. Докторе и всички хора като вас, които дават всичко от себе си ние да прегърнем своите деца, Благодаря Ви. Нямате идея колко по-божи човек сте, от жената седяща пред вас. не защото помагате, а защото можете да усетите болката и да подадете ръка. Защото преди всичко сте човек с добра душа!

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Тази жена ми заприлича на оназ девойка която беше с Вени в ефир, която практикуваше йога от групата на онези луди дето си мислят, че могат да родят в къщи сами.
Я, това съм го пропуснала 8O
Моля, някой да даде линк към предаването ако го имате! Благодаря!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
nunu

 http://play.novatv.bg/play/261923/?autostart=true  

А те сега се били дооточнили...
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 15:24:41 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
много ми хареса написаното от lidia :good_post:
аз имах същите усещания и чувства по време на дискуцията с вапросната представителка на църквата и останалите. включително младият водещ беше потресен от лицемерното поведение и манипулативната ораторска реч на една видимо неуравновесена жена която въобще не искаше да приема и други гледни точки.Да се държиш като кон с капаци в 21 век за мен ми говори много лошо за един човек :?тази беше по зле и от Лиумила Филипова и Миролюба Бенатова  :x Най-вероятно,обаче и зад тая седи някои и неговите интереси :x. Мисля, че някой пак дърпа конците а богословците са само инструмент в ръцете на някой си :?
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 17:49:58 pm от Ваня:) »
Лиде, един дол дренки са.
Аз имам силни подозрения, че двечките пишат в един друг форум, не мамешки, в който прочетох много гнусни неща и вече не влизам.
Обаче тая ехидна усмивчица на теолога ми бърка в душата. Все едно казва "ще ви се върне на всички вас, аз знам, че вие сте грешници".
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 17:51:10 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Ако най-голямия грях е да искам да бъда майка и да обичам с цялото си сърце, нека бъда най-голямата грешница...  :)



http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
НЕ съм гледала предаването и по-добре...
От години съм особен вид атеистка - не харесвам свещениците и не харесвам това, което се случва в БПЦ, там вече няма истински вярващи хора и такива, които носят вярата в душата си... Има търгаши, има продажници, хора, търсещи пари... Истинската вяра умря, някъде там на кръста...
Вярвам в това, което нося в душата си, вярвам в нещо, там горе, което знае, че не може жените да страдат и да нямат деца... Вярвам, че не може Бог да е толкова жесток и че въпреки че ни подлага на изпитания, знам, че рано или късно ни помага и ни дава това, за което го молим. Но вярвам и че има едни такива невероятни хора, страхотни специалисти и магьосници, които помагат на нашата вяра!
Поклон пред тях, пред това, че понякога се случва да вярват и вместо нас, да ни дават сили, когато ние нямаме! Благодаря им за това, че носят товара на нашата болка и намират сили да живеят непрекъснато с него и да не се отказват, а да вървят напред и да продължават да се борят с нас, за нас, въпреки нас...
Благодаря на всеки един от тях, Господ здраве да ви дава! Поклон пред вашата вяра!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Обаче тая ехидна усмивчица на теолога ми бърка в душата. Все едно казва "ще ви се върне на всички вас, аз знам, че вие сте грешници".

Да, това ме подразни най-много. Ехидна усмивчица и не чуваща другата страна в диалога!
Обаче тая ехидна усмивчица на теолога ми бърка в душата. Все едно казва "ще ви се върне на всички вас, аз знам, че вие сте грешници".

Да, това ме подразни най-много. Ехидна усмивчица и не чуваща другата страна в диалога!

Даааа, ама днес по БНТ я беше свалила тази усмивка!

Понякога ми писва най-искрено от естественички, християнки и всякакви харе-кришна-да-не-ходим-против-природата истории (в това число включвам и родната ми майка!). Обмислям закупуването на базука.


П.С. Пък аз забравих да се похваля - цели три зъба имаме покрай Нова Година! Цели три! така стават 11 :lol: Малко, но здрави и хапещи :)
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 22:20:33 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Леле, Вени, задминахме ви по зъби  :lol: Като оздравеем ще ги срещнем да се запознаят пак, че са се забравили  :oops:


Леле, Вени, задминахме ви по зъби  :lol: Като оздравеем ще ги срещнем да се запознаят пак, че са се забравили  :oops:

Болна тема :( Тооокова сме назад със зъбите, направо ми се реве, а и с нищо не мога да помогна.
[/url][/url]
*
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #100 -: Януари 06, 2012, 08:26:51 am »
Абе Вени, к'во значи назад със зъбите бе, няма такова нещо. До към 2.6-3г. възраст им излизат всичките 20 зъба, никъде не е казано, че на 1.8г. трябва да има тринайсе и половина, например, айде сега, не се вкарвай във филми :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #101 -: Януари 06, 2012, 08:37:37 am »
Леле, Вени, задминахме ви по зъби  :lol: Като оздравеем ще ги срещнем да се запознаят пак, че са се забравили  :oops:

Болна тема :( Тооокова сме назад със зъбите, направо ми се реве, а и с нищо не мога да помогна.
Ние имаме 10 зъба. Защо ти се реве, то така е по-добре. Чувала съм, че обикновено като излезнат по-късно били по-здрави,макар да не знам да ли е верно. Хич не ми и трябват повече, докато не започне да дава да се мият:-).

 На Ивана първите зъбчета и излезнаха на 11 месеца.
« Последна редакция: Януари 06, 2012, 08:49:08 am от Bobbie »


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #102 -: Януари 06, 2012, 08:39:14 am »
вени, ако ще те успокои Стефания извади последните 4 зъба след 2,6- тъкмо свършиха коликите на Преслава
и за да ти е още по-кеф, ще ти кажа, че ваденето беше кошмарно- цепеше се венеца, висяха меса, течеше гной, тя ходеше по цял ден с хавлия, стиснала между зъбите и не ядеше нищо, защото определено я болеше
така, че ти пожелавам безпроблемно да изникнат и да не ги усетиш- а кога точно, само Ники знае
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #103 -: Януари 06, 2012, 10:55:15 am »
Мини, вашето е било трагиен случай :( Ама като изключим гнойта при нас  същото - кръв и писъци.

Е, точно заради това ми се реве. Ако ще да изникват по един на шест месеца, но да няма драма. А то хем го боли и си удря устата, хем хапе всичко, хем не спи. Или заспива милото и в 3 часа започва да вие, буквално да вие от болка насън. Нито гушкане, нито мляко го спокоява, гърчи се и си пъха ръцете в устата и ги хапе. И не яде, Почти нищо не яде 1 месец, освен малко супа и хляб. Чат-пат и второто. Ябълки, сухари и чайове и кисело мляко. Как дърпа на височина, нямам идея.
Не знам, доколко е вярно, но моята зъболекарка ми обясни, че с възрастта костите стават по-твърди и зъбите избиват по-трудно през костта, което е най-болезнения период. Препоръча ми да спра изворната вода, да давам само пречистената от Брита. Защото в изворната има и някаква доза калций. И сега съм в чудене - ако спра изворната и остане само на мляко и кисело мляко, няма да го лиша от кой знае колко калций, нали? От друга страна драмите в четвъртия зъб (пак предкътник) започнаха снощи.
[/url][/url]
*
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #104 -: Януари 06, 2012, 11:02:49 am »
Ами аз когато питах моята зъболекарка дали да давам флуорни капки,тя ми отговори че ако детето приема минерална вода и достатъчно млечни продукти нямало нужда.Той минерална не пие ами изворна,но тя пък за нея нищо не каза.

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #105 -: Януари 06, 2012, 12:33:46 pm »
Момичета дайте съвет как да се справя с тая упорита хрема. От два дни започна, но вчера стана непоносимо, все едно имам камъни в носа. Слагах капки лук, ракия, мед - нищо не помага. Накрая през нощта не издържах и сложих по две капки Виброцил (за кърменето четох противоречиви мнения) за около час имаше резултат. Сега имам и температура вече 37.5 дано само Жорко се размине с всичко това. Ама ние сме по цял ден заедно в една стая и от сутринта и той започна да киха, засега нослето му е добре. Ох дано да не го заразя. Таткото пък сутринта ходи на лекар, че е с ужасна кашлица от месец и се оказа пневмония.
Лоша работа.
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #106 -: Януари 06, 2012, 13:08:11 pm »
Миси, на мен единствено Ксиломатозолин - а (дали го написах правилно  :ask:) ми помага. Гаден е наистина, но ми отпушва носа. За температурата - бабините илачи - краката накисвам в леген с поносимо топла вода и морска сол, после парацетамол и в леглото. Дано да се оправите!
*
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #107 -: Януари 06, 2012, 14:02:52 pm »
Честит имен ден на всички, които празнуват днес - малки и големи! Да сте живи и здрави и да носите имената си с радост и гордост. Аз по случай именния ден на детето днес се успах, че и тя се успа за яслата. Телефонът ми не звъннал, пфуу...След като снощи до 2 часа чуках пържоли, правих салати и прочее, че тази вечер ще имаме гости да ми е готово като се прибера от работа и накрая така брутално да се успим! Срамммммм :oops:
Миси, парацетамол може.Сещам се за нурофен стоп колд - много ефикасен при мен. Надявам се да не навреди на кърменето. То сега е едно болно време, аз цяла седмица съм сама в офиса и засега удържам фронта, Дара и тя, дано се задържим здрави!
Вени, споко бе! И ние в момента вадим последен кътник, но в сравнение с това, което описвате явно при Дара е направо песен. Досега не е имала проблем - кървища, гной и ужасии. Само дето е доста нервна и на моменти плаче за няма нищо, и не спи спокойно, изпива литри мляко, но това да й е...надявам се скоро и този период да приключи!
*
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #108 -: Януари 06, 2012, 14:51:20 pm »
misi, олинт 0.05 (детски) или назик кидс, но пак си трябва консултация с лекар да направиш
*
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #109 -: Януари 06, 2012, 15:24:06 pm »
Миси, направи си инхалация с лайка и малко сода. Друго, което съм правила е малко морска сол, умерено затоплена и в кърпичка на челото между веждите.
     
*
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #110 -: Януари 06, 2012, 16:34:21 pm »
Миси,според мен Виброцила няма да ти навреди.Мисля че е по лек дори от Олинт-а.Допитай се до Бърди,ако вече се включва :).

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #111 -: Януари 06, 2012, 23:05:14 pm »
Миси,защо не пробваш с хомеопатия - еуфорбиум спрей за носа,коризалия за хремата,инфлуцид.
 Честито на всички именници,да са живи и здрави!
 На нас ни се паднаха много хубави късмети от баницата - "нов дом","малко юначе в къщата ще плаче" и "екскурзия в чужбина". :DЧакаме с нетърпение да се сбъднат. :D

 Много се смях на лафовете на мъниците,толкова са интересни сега.Наистина трябва да си записваме.
 Жорето днес му се скарала едната учителка ,че много силно говорел докато играели и той толкова учуден и викал "ама защо ми се карате,аз съм такова слънце,мама и тате са ми казали,че съм най-доброто дете и слънце" :lol:
<br />
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #112 -: Януари 07, 2012, 10:14:35 am »
"ама защо ми се карате,аз съм такова слънце,мама и тате са ми казали,че съм най-доброто дете и слънце" :lol:
ха ха ха  :lol: слънце златно, право си е детето  :D
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #113 -: Януари 07, 2012, 11:17:57 am »
Момичета, знам, че е писано, но нямам време да търся, затова, моля, кажете ми откъде купувате инхалаторите,които използвате за децата!Благодаря!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #114 -: Януари 07, 2012, 11:28:24 am »
Момичета, знам, че е писано, но нямам време да търся, затова, моля, кажете ми откъде купувате инхалаторите,които използвате за децата!Благодаря!

например, от тук:
http://www.kbs-omron.com/inhal_pr.htm?TID=1&MID=83&ART=187&BID=3&SID=1&LG=2
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #115 -: Януари 07, 2012, 15:01:32 pm »
Момичета, знам, че е писано, но нямам време да търся, затова, моля, кажете ми откъде купувате инхалаторите,които използвате за децата!Благодаря!

Нашият го купих скоро от тук http://www.marvi-bg.com/product/1397/inhalator-unimark-pingvin-detski.html

*

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #117 -: Януари 07, 2012, 17:50:41 pm »
Първо честит имен ден на всички именници! Да сте живи и здвави!
Инхалатор скоро видях в брошура на Метро,ама не знам дали е читав.
Миси, дато по-скоро се излекувате двамата.
Аз мога да ви се похваля с вече проходило момченце.:)))))) Вчера му правихме прощапулника и хвана химикала:))))), сигурно някой писател ще стане:)))))))) Абе жив и здраав да е, пък какъвто ще да става:)))))))))))
07.10.2009
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #118 -: Януари 07, 2012, 23:06:27 pm »
power  честито. Много мили моменти. Така ми липсват тези емоции  :)

misi  слага си лук, ракия и мед в носа ли. Признах те. Аз такова чудо няма да изживея, та ако ще... Незнам колко е правилно, но при силна хрема мажа носа отгоре (не вътре!) с Хималая. Много ми помага. От бабините неща доста пресявам. Например ползвам вода с оцет за силна температура, топла вода с морска сол при простудни заболявания и май тук се изчерпвам. А чайче и инхалации и ако не ми размине скоро от бяс кола с мноого лед и сладолед. Както казват хората, не опитвайте това у дома си. Трябва да си особен вид привикнал инат за да оцелееш...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #119 -: Януари 07, 2012, 23:12:42 pm »
Благодаря ви много!Нещо закъса хлапето със зверска кашлица и май ще трябва да купим...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #120 -: Януари 07, 2012, 23:36:52 pm »

misi  слага си лук, ракия и мед в носа ли. Признах те. Аз такова чудо няма да изживея, та ако ще...

Дааа, в носа, гадно е ама аз не мога да заспя като ми е запушен носа. Първо започнах с лука - изцеден и смесен с физиологичен разтвор - имах чувството, че цялата къща мирише на лук и е гадно, а ефект нямаше. После мазане на носа с мед - намазах отвън (щото то от толкова сополявене ми беше подут и почервенял) и малко навътре, не е толкова гадно, но ефект пак нямаше. Накрая ракия по две капки - ужасно щипе и пари, почва се яко кихане, а ефект пак нула. Накрая пробвах и с кърма. Николай ми вика - ти само л*й*а не сложи в тоя нос :)
Сега съм по-добре, слагам виброцил и вече мога да дишам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #121 -: Януари 08, 2012, 00:04:52 am »
Миси- за меда трябва да е захаросан и да сложиш максимално навътре в носа, от топлината се разтапя и прочиства кухината надолу
като чуя хрема и цялата се разтрепервам, заболява ме корема и ходенето по нужда е осигурено :(

Пауър- честити ходещи крачета, да върви в правилна посока детето винаги
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #122 -: Януари 08, 2012, 07:09:24 am »
Миси мило, така бях миналата седмица, вода ми излизаше от всякъде!
Глава камбана около 100 килограма, пробвах какво ли не!?
Накрая се излекувах така, както лекувам децата
четири инхалации на ден с физ.разтвор и после капки виброцил!

Инке, нашия е Omron Com Air C 28 поръчах от нета!

- сега видях в линка на Джам дори е намален.
« Последна редакция: Януари 08, 2012, 07:13:38 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #123 -: Януари 08, 2012, 21:54:30 pm »
Инке,виж и по аптеките.Аз работя в аптека и имаме 3-4 вида инхалатори .На Омрон сега е 109 лв.(116,но правим отстъпка за по=голяма сума)-този,който Мишето и Джам са показали.Имаме и пингвина-пак от от линковете по-горе.

 Аз все забравям да благодаря на Дядо Коледа,че ни донесе това пингвинче на коледното парти.Жорко страшно много го хареса.Кръсти си го Уизи(на пингвинчето от любиво филмче) и спи с него и го носи в градината всеки ден. :D
<br />
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Първата седмица на Новата 2012 година - 02.01.2012 - 08.01.2012 г.
« Отговор #124 -: Януари 09, 2012, 06:20:48 am »
Благодаря ви много!Нещо закъса хлапето със зверска кашлица и май ще трябва да купим...
Ако имаш от кого да вземеш назаем е добре, колкоо да пробваш дали ще седи. Ивана например не седи и ако се опитам да и сложа маската, така се разплаква, че изпада в истерия. Аз затова не купих, а давах вентолин с инхалаторче с едно удължение като цилиндър с маска накрая, та вместо 5 минути, я държа за 4-5 вдишвания.