0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Бързо да оздравяват дечицата, да посрещнат Дядо Коледа с усмивка!

Мише, присъединявам се и аз към хубавите ти думи!

Къди, добре дошла! Ще се получат нещата с кърменето, спокойствие и пак спокойствие ти трябва. Мен ме болеше при кърмене, акушерките казаха, че е от свиването на матката. Ще мине, обещавам ти  :wink:

Цвети, и от мен весело изкарване в Хамериканско :D

Ние се прибрахме успешно в Банско, времето вчера беше страхотно. Днес ставам и вали сняг :D

Успешна седмица!

*
Силно впечатлени сме от дядо Коледа-само за това говори.За съжаление вдигна 38,5 температура и подкашля.Питам се може ли да се изшарим?

*
Весела и най-вече здрава седмица и от нас! Бързо оздравяване на малчовците.  :crossfingers:

Мини, давала ли си Форкидс? Аз не му вярвах на това чудо, но моите от септември го пият и да чукна на дърво Стефан не е боледувал за тия месеци, а Ели изкара един ларингит само. За сравнение миналата година по това време бяха изпили по 3 антибиотика за 2 месеца. Стефан лятото дори пи на два пъти антибиотик, както се казва, вирус на картинка да видеше и го ловеше... Другото което им давам е цитросепт на капки - много са горчиви, но с млякото успявам да ги пробутам. И всяка вечер по една инхалация с физиологичен разтвор. Направо съм станала параноичка... Илачите ги пием с почивки в общи линии по 2-3 седмици пият после почивка до заплата, че това форкидс си е скъпо  :?.

Цвети, благородно ти завиждам. :) Снимай и събирай впечатления!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Гери, само това не съм давала
от два месеца Стефания е на НИЩО
не беше се разболявала, опита се, с два дена инхалации оправихме нещата, но не ходи на градина през това време
то не бяха цитросепти, саностоли, ями беър, та сингулери, флексотиди, кетотифен, ериуси
тази година е пила 3 пъти АБ, последният път обаче два /прекъснахме първия, че не се повлия/
от една страна й се радвам на температурата, че тя иначе спазмите си ги прави без Т, това поне се успокоявам, че е "банална вирусна инфекция"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Здравейтеее  :)

Ох, Мини, мъчно ми става за детето като те чета! Дано се оправя бързо!

Къди, честито! Много хубава новина! :D

Хубава седмица на всички и весело посрещане на празниците! :)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мини прегръщам те, дано успее да се закрепи и преодолеете този момент!

Къди, добре дошли тук с бебе Елия! Слагай я да суче по-често,
най-добрия помощник на мама за кърменето е бебето!

Аз изпих снощи една голяма чаша вино...
Щяха да ме размажат на една пешеходна пътека до нас.
Отървах кожата тоя път, но аз съм си виновна...
Седя винаги и чакам и двайсет коли да има щото съм бъзе,
какво ми стана снощи не знам, ама се подведох!
Три пъти ми присветка и намали дори, и като аз накрая се реших
наби спирачки и ме заобиколи в последния миг!
Отнесох си едно, че съм луда от жената до шофьора,
а 100% и поне една сочна псувня  :oops: от него...
Е сега вече до второ пришествие ще чакам чист терен за преминаване!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Момичета може да си внушавам,а може и да ми се смеете,но съм забелязала ,което може и да е съвпадение разбира се,че винаги когато почна да давам някакви комбинирани витамини Митко на 2-3 ден се разболява.Сетих се това когато прочетох поста на Мини за многото витамини и имуностимулатори.
Мише,имала си късмет-внимавай че те и шофьорите и пешеходците разчитат на другия пръв да даде предимство и понякога така се получава.

Момичета може да си внушавам,а може и да ми се смеете,но съм забелязала ,което може и да е съвпадение разбира се,че винаги когато почна да давам някакви комбинирани витамини Митко на 2-3 ден се разболява.Сетих се това когато прочетох поста на Мини за многото витамини и имуностимулатори.

Това съм го изпуснала, за какво иде реч? Аз обмислям да взема някакви имуностимулатори, че Кало пак е болен.
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Здравейте и от нас на българска земя :jump12:
Ние заведохме децата на Банско, иначе бузите им щяха да посинеят от любовното щипане на бабите :lol:
Чета с голямо вълнение коментарите ви за детското парти :)

Дано всички болни дечица оздравеят бързо и да се радвате на една прекрасна Коледа!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Жаси,говоря само за комбинираните витамини-не за имуностимулаторите.А и това си е само мое наблюдение :wink:.

*
Парси, просто се сещаш за тях като се усъмни нещо и е аха да се разболее, затова ти е такова наблюдението. И аз съм със същото наблюдение :wink:
*
Мини, дано и се размине спазъма на Стефи и бързо да оздравее. Но в градината ги чувам че покашлят децата и нищо не мога да направя, тъпча ги моите с к'во ли не само да са здрави и да ходят, че няма кой да ги гледа. А днес и едната госпожа на Ели е болна, та ми е ясно какъв бациларник е там. Вечерта като се прибера и това ми е първия въпрос кашлят ли и имат ли хрема, на което Стефан преди време ми беше отговорил, "нямам поли имам 'чила" ;)

Мише, и аз съм като теб, чакам да се изчисти като за минаване на президента и тогава пресичам, ама напоследък и аз взех да се правя на "мъж", та не знам кога и на мен ще ми се случи такава случка. Но пък моя мъж казва, че ако човека е тръгнал да пресича шофьора си преценява с колко се движи и с колко да кара за да спре ако се наложи.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
аз един въпрос - всички мъже ли остават "мамини синчета" и на 40г?
Най-мразя покрай празници свеки като иска да мъкне това, което ТЯ е готвила за Бъдни Вечер, че да не се мори синчето й в помагане.
Ей сега моичкия като каза "аз ти предложих мама да ни донесе храна"...еййййй, как го насолих... Добре бе, не разбира ли, че семейството сме аз, той и Ники, а не аз, той, Ники и родата до 5 коляно?

Скапа ми се и предколедно настроение и желание за сладки и все! Иде ми да си хвана чукалата и да ида някъде за Бъдни вечер и Коледа сама!
[/url][/url]
Здрава и успешна празнична седмица и от нас!
Малчо е с фарингит :( кашля по малко, ама за сметка на това нослето е пъъълно със сополи, които той отказва да издуха :x Каквото и да предложа отговора е един "Ама не иска" Днес го заплаших, че някой ден като иска да ходи на купони и дискотеки мама ще казва "Ама не иска" :lol: но дори и това нямаше ефект!

Вени, хем ми е смешно, хем познато! Миналата година исках да си останем вкъщи за Коледа, но съпруга ми настоя да сме при мама, нали на Бъдни вечер сме си били у дома :x Иначе мъжа ми няма още 40г, но си е "мамино синче". Каквото и да стане все аз съм кривата. И да си призная писнало ми е никога за нищо да не му е правена забележка от неговите родители, ама то и това е дълга тема...
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
о, jasmin_veni... :)

погледни от практичната страна - някой друг ти готви, а ти само се наслаждаваш на празника.
все още не е дошъл моят ред да готвя за Бъдни вечер и се радвам на това. не само защото не се трудя лично, а и защото още има кой близък човек да ми приготви и да ме покани. за възрастните жени това е много важна и радостна задача - да наготвят за Бъдни вечер.

ти си прави коледните сладки, готви си коледния обяд за 25-ти, а остави бъднивечерските кандърми за майки, свекърви и баби.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Не става Джаме, щото коледния обяд по традиция се правил в техните, та ако оставя и Бъдни Вечер да ми вземат (което се случи на първата ни Бъдни вечер) ще се почувствам като...ми част отделна от моето семейство.
Достатъчно ми е гадно, че никой от моята рода няма да дойде за поредна година. Искам поне Бъдни Вечер да си запазя за мен и Ники, щом не ми отпускат Коледата.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
а, тогаз се бори!  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Къди, честито и успех с кърменето и всичко останало  :)
Тук повечето са "стари" мами  :wink: с по-големи деца и като ви чета понякога за боледуването ми се взима акъла. Досега не бяхме боледували и се питам това ли ни чака отсега нататък.. Най-чаканата от мен седмица започна не много добре, но вече споделих в педиатричната тема. Тази Коледа е първа в много отношения и никак не искам да я запомня и с първото боледуване..
Но искам да се похваля, че настроението ми малко се оправи като си получих днес календарите с бебчо  :D Станали са много добре, особено настолния и мисля, че ще са страхотен подарък за баби, лели. Е, можеше и по-добре, ако имах по-хубави снимки, но напоследък си затваря очите, дори като няма светкавица  :lol: Вие правите ли си още календари или от ДГ правят?
Много здрави деца и усмихнати майки пожелавам на всички  :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата в която ще дойде, кой?-Дядо Колед
« Отговор #38 -: Декември 20, 2011, 15:13:40 pm »
Да се отчетем ние болните. От снощи нищо ѝ няма. През ноща си спа добре. Сутринта още като се събуди изкомандва баща си да носел млякото. Ама тока е, който не яде почти нищо предния ден ... :lol:
Къди, добре дошла.
Вени, възползвай се ако можеш. Аз даже като те прочетох се замислих, дали да не се организираме още от 24 да отидем на село за „Коледния обяд". Че съм много скарана с мерките и все не успявам да наготвя по малко. А не сме големи почитатели на постното и като сготвя аз, после до нова година имаме за дояждане.
« Последна редакция: Декември 20, 2011, 16:32:21 pm от Pesheck »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Аз пък си мечтая ей така за час, да има кой да ми наготви, да се почувствам част от голямо семейство. Преди имахме традиции, сега правим, каквото правим и сядаме да се гледаме на скайп...
Радвай се, че има хора около теб, че те мислят, че искат да си с тях...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю