0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
ornaico1 Очаква ни една изпълнена с празнични и незабравими моменти седмица!
Нека когато се съберем на Бъдни вечер с близките си бъдем смирени и щастливи!
Нека святостта на Рождеството ни направи по-добри,
нека помогне на онези от нас който са в нужда!
Нека добрия старец донесе на всеки което желае,
на децата онова за което мечтаят, на нас повече вяра и усмивки!

Бъдете здрави вие и децата ви
и нека догодина бъдат повече, повече!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
С удоволствие ще следя празничната тема. Някакси тази година Коледа при мен се измести на заден план, но причината е в подписът ми. :D
Надявам се днес да ни изпишат. Имам трудности с кърменето, много ме боли, повече от раждането дори.
Ще прегледам темите по въпроса.

На всички здраве, щастие и много коледни изненади.
*
 :) Мише, толкова хубаво си го написала, с толкова красиви думи, че аз каквото и да напиша след теб, ще бледне :)

Да, нека дядо Коледа донесе на всеки онова за което мечтае, на малки и големи  :D

Както винаги все оставям за накрая купуването на подаръци, та тази седмица ме чакат покупки. Добре че свеки е отпуска, че да гледа Крис, за да мога да изляза по магазините.

Хубава седмица от нас  :D, много емиции  :D и много усмивки!
« Последна редакция: Декември 19, 2011, 07:46:06 am от Breiv »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
за нас обаче седмицата не започва приятно
след като си тръгнахме от партито Стеф й потече яката бистър секрет от носа, който овладяхме с хиляди бабешки и не толкова методи, но снощи към 4 започна с вдигането на Т, която и до този момент не сваля, дори е повече след като съм дала доза нурофен. Дано предпразнично ни се размине разболяването. Такава е, тя- събере ли се Стефания с повече от 10 деца и лъсва веднага. Пипи ми е борец, но каката супер кекава, събориха я хилядите лекарства, с които я тъпчем през последните две години.
Весела седмица на всички и много усмихнати детски личица в края й
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Весела и здрава, здрава, здрава седмица!
И при нас не почва добре. От снощи сме с Т. Сега придрямва, отказа си млякото и е кривичка. Надявам се да се оправи бързо.
Тук осъмнахме със сняг. Красиво е, но пак не съм му голям фен. А малката е толкова крива, че изобщо не го отрази.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Здравейте;-))) Прекрасна седмица ви желая на предстоящи празници;-)))
Здраве, любов и сбъдване на всички мечти от мен;-)))
*
Мише,много добре казано-приобщавам се към прекрасните ти пожелания!При нас днес в яслата ще идва "дадо Коеда" и сме много ентусиазирани :D.Чакаме д ни донесе пиано :D.
Пеше,Мини,бързо оздравяване на дребосъците за да изкарате спокойно празниците!

*
Добро утро от снежен Пловдив :)

Къди добре дошла сред нас, да е жива и здрава бебка , и да си много спокойна.

Мише хубави думи на прага на този светъл празник Коледа, хубаво е да сме по смирени и добри наистина.

Мини , Пешек , да се оправят бързо дечицата и да се радвате на празниците.Аз се надявам Борислава да удържи фронта тази седмица, защото на 21-ви е тържеството в градината а на 23-ти е тържеството на клуба по художествена гимнастика.На партито беше топло и Борислава съблече жилетката и нищо не беше в състояние да я накара да я облече , от тичането се беше доста изпотила , за сега сме добре та да видим.
*
Да се оправят всички бързо, че Дядо Коледа идва :)
То на партито голямо търчане беше, Деси беше само по ризка, но вода течеше от нея :lol:
Хубава, спокойна, светла и уютна празнична седмица!
Болните бързо да  оздравяват!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Мише  :bighug: много хубави думи.

Весела и празнична седмица на всички! И подаръци за всички да има.


Къди и моите думи бяха същите като твоите, че кърменето боли повече от секциото, но минава с времето - ще видиш, даже става приятно.
*
Хубава и здрава седмица и от нас!
Мини, Пеше бързо да се оправят дечицата!
На малките пожелавам добрият старец да донесе най-прекрасните подаръци! А на нас - големите нека Коледа донесе здраве, късмет и нека в навечерието на този най-хубав за мен празник се опитаме да бъдем малко по-добри!
Аз напоследък съм в едно много ревливо настроение. Още ме държи емоцията от партито! Толкова много щастливи дечица имаше. За мен и мъжът ми тази Коледа ще е една от най-скромните откъм финанси, но може би досега най-богатата откъм приятни емоции. Не мога да скрия усмивката си като се сетя грейналите очички, с които Дарето очаква дядо Коледа, как се радва и на дребните подаръчета, оставени от мен в чорапа, защото е слушала, трепетът с който проверява дали дядо Коледа е минал и оставил нещо...Пожелавам на всички момичета, които още не са изпитали тази емоция скоро Щастието да влезе и в техният дом!
Две вечери подред съм опаковала подаръци по нощите, но то сън не ме хваща от емоция! Та утре дядо Коледа ще носи в яслата така мечтаната китара. Нямам търпение да видя реакцията й.
Ей, пловдивчанките, да пратите малко сняг и към Софето!
Хубава и здрава седмица на всички!!!
Къди, добре дошла! :bighug:
*
Страхотно сте изкарали! Ние поради кашлица не дойдохме. В сряда беше за час на ясла (на тържество) и от петък се почна... Аз вече програма дори за следващ ден не правя  :(

Мини, Пешек, оздравявайте бързо!

Мише, Нинче, прекрасно сте го казали!

Здрави да сме всички!!!
« Последна редакция: Декември 19, 2011, 11:26:45 am от midge »
Прекрасна седмичка и от нас и ние чакаме добрия Дядо Коледа :)
И мен още ме държи от партито, продължавам да се разхождам с една усмивка...вече приличам на идиот :lol:
Да оздравяват всички болнички и родителите да не се дават, че нашия тати май предаде фронта и кашля :(
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
.....................
Ей, пловдивчанките, да пратите малко сняг и към Софето!

Не ви трябва, ной е „туден" и хич не го одобри Ники. Щото майка ѝ е луда и я изведе на откритата тераса, връчи ѝ една малка топка сняг в ръцете и даже ѝ натърка бузките със сняг. Ами не беше възхитена. Отделно, че докато валеше на едри снежинки поспорихме дали вали сняг или дъжд. И като видни скорпиони, всяка държеше на своето. :lol:
*
Присъединявам се към хубавите думи на Мишето - нека всички посрещнем една хубава Коледа с любимите си хора!
Болните бързо да се оправят! Пеше, Мини, дано не е серизоно и леко да минe, за да  карате спокойни празници!

Благодаря за стиснатите палци :)Ние не обмисляме емиграция на този етап, виза ми трябваше да осъществя едно отдавна мечтано пътуване и гостуване при  много скъпа и обична приятелка. Тя живее в Лос Анджелис, но ще си направим екскурзия и нагоре към Сан Франциско, пустинята, Лас Вегас (последното много не държа, но било по път :wink:) Семейният съвет реши, че съм заслужила и ще ме командирова :) От 6-7 години това ще е първото нещо, което ще е само за мен, ей така за удоволствие и от сега се вълнувам. Да сме живи и здрави само и да не ни се случват непредвидени неща.
« Последна редакция: Декември 19, 2011, 13:32:32 pm от tzvetenze »
*
Страхотно Цвети, голяма емоция си е това, пожелавам ти наистина да се забавляваш и да си починеш :D
*
Супер! Цвети, пожелавам ти една незабравима екскурзия и много приятни емоции!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мини и Пеше, бързо да оздравеят слънчогледките!:)))

Цвети, много се радвам за теб, много!
Имам молба, да направиш много снимки и после при свободно време
да ни разкажеш!Имаше такава тема, може би една от първите на която
попаднах тук!Ултра, беше направила такова страхотно представяне
на едно от нейните пътешествия, при време ще я изровя!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Дано бързо се оправят болните дечица:)

и Ники от вчера е аха-аха да се разболее или не ама засега удържаме фронта:)

Цвети, прекрасно ще е. Аз допреди да стъпя на американска земя, изобщо и не исках:) Но Лос Анджелис ми хареса много, ама много:):):) Все ми е в акъла. Заради него изневерих на европейската си любов ...Рим:)
*
Бързо да оздравяват дечицата, да посрещнат Дядо Коледа с усмивка!

Мише, присъединявам се и аз към хубавите ти думи!

Къди, добре дошла! Ще се получат нещата с кърменето, спокойствие и пак спокойствие ти трябва. Мен ме болеше при кърмене, акушерките казаха, че е от свиването на матката. Ще мине, обещавам ти  :wink:

Цвети, и от мен весело изкарване в Хамериканско :D

Ние се прибрахме успешно в Банско, времето вчера беше страхотно. Днес ставам и вали сняг :D

Успешна седмица!

*
Силно впечатлени сме от дядо Коледа-само за това говори.За съжаление вдигна 38,5 температура и подкашля.Питам се може ли да се изшарим?

*
Весела и най-вече здрава седмица и от нас! Бързо оздравяване на малчовците.  :crossfingers:

Мини, давала ли си Форкидс? Аз не му вярвах на това чудо, но моите от септември го пият и да чукна на дърво Стефан не е боледувал за тия месеци, а Ели изкара един ларингит само. За сравнение миналата година по това време бяха изпили по 3 антибиотика за 2 месеца. Стефан лятото дори пи на два пъти антибиотик, както се казва, вирус на картинка да видеше и го ловеше... Другото което им давам е цитросепт на капки - много са горчиви, но с млякото успявам да ги пробутам. И всяка вечер по една инхалация с физиологичен разтвор. Направо съм станала параноичка... Илачите ги пием с почивки в общи линии по 2-3 седмици пият после почивка до заплата, че това форкидс си е скъпо  :?.

Цвети, благородно ти завиждам. :) Снимай и събирай впечатления!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Гери, само това не съм давала
от два месеца Стефания е на НИЩО
не беше се разболявала, опита се, с два дена инхалации оправихме нещата, но не ходи на градина през това време
то не бяха цитросепти, саностоли, ями беър, та сингулери, флексотиди, кетотифен, ериуси
тази година е пила 3 пъти АБ, последният път обаче два /прекъснахме първия, че не се повлия/
от една страна й се радвам на температурата, че тя иначе спазмите си ги прави без Т, това поне се успокоявам, че е "банална вирусна инфекция"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Здравейтеее  :)

Ох, Мини, мъчно ми става за детето като те чета! Дано се оправя бързо!

Къди, честито! Много хубава новина! :D

Хубава седмица на всички и весело посрещане на празниците! :)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мини прегръщам те, дано успее да се закрепи и преодолеете този момент!

Къди, добре дошли тук с бебе Елия! Слагай я да суче по-често,
най-добрия помощник на мама за кърменето е бебето!

Аз изпих снощи една голяма чаша вино...
Щяха да ме размажат на една пешеходна пътека до нас.
Отървах кожата тоя път, но аз съм си виновна...
Седя винаги и чакам и двайсет коли да има щото съм бъзе,
какво ми стана снощи не знам, ама се подведох!
Три пъти ми присветка и намали дори, и като аз накрая се реших
наби спирачки и ме заобиколи в последния миг!
Отнесох си едно, че съм луда от жената до шофьора,
а 100% и поне една сочна псувня  :oops: от него...
Е сега вече до второ пришествие ще чакам чист терен за преминаване!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Момичета може да си внушавам,а може и да ми се смеете,но съм забелязала ,което може и да е съвпадение разбира се,че винаги когато почна да давам някакви комбинирани витамини Митко на 2-3 ден се разболява.Сетих се това когато прочетох поста на Мини за многото витамини и имуностимулатори.
Мише,имала си късмет-внимавай че те и шофьорите и пешеходците разчитат на другия пръв да даде предимство и понякога така се получава.

Момичета може да си внушавам,а може и да ми се смеете,но съм забелязала ,което може и да е съвпадение разбира се,че винаги когато почна да давам някакви комбинирани витамини Митко на 2-3 ден се разболява.Сетих се това когато прочетох поста на Мини за многото витамини и имуностимулатори.

Това съм го изпуснала, за какво иде реч? Аз обмислям да взема някакви имуностимулатори, че Кало пак е болен.
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Здравейте и от нас на българска земя :jump12:
Ние заведохме децата на Банско, иначе бузите им щяха да посинеят от любовното щипане на бабите :lol:
Чета с голямо вълнение коментарите ви за детското парти :)

Дано всички болни дечица оздравеят бързо и да се радвате на една прекрасна Коледа!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Жаси,говоря само за комбинираните витамини-не за имуностимулаторите.А и това си е само мое наблюдение :wink:.

*
Парси, просто се сещаш за тях като се усъмни нещо и е аха да се разболее, затова ти е такова наблюдението. И аз съм със същото наблюдение :wink:
*
Мини, дано и се размине спазъма на Стефи и бързо да оздравее. Но в градината ги чувам че покашлят децата и нищо не мога да направя, тъпча ги моите с к'во ли не само да са здрави и да ходят, че няма кой да ги гледа. А днес и едната госпожа на Ели е болна, та ми е ясно какъв бациларник е там. Вечерта като се прибера и това ми е първия въпрос кашлят ли и имат ли хрема, на което Стефан преди време ми беше отговорил, "нямам поли имам 'чила" ;)

Мише, и аз съм като теб, чакам да се изчисти като за минаване на президента и тогава пресичам, ама напоследък и аз взех да се правя на "мъж", та не знам кога и на мен ще ми се случи такава случка. Но пък моя мъж казва, че ако човека е тръгнал да пресича шофьора си преценява с колко се движи и с колко да кара за да спре ако се наложи.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
аз един въпрос - всички мъже ли остават "мамини синчета" и на 40г?
Най-мразя покрай празници свеки като иска да мъкне това, което ТЯ е готвила за Бъдни Вечер, че да не се мори синчето й в помагане.
Ей сега моичкия като каза "аз ти предложих мама да ни донесе храна"...еййййй, как го насолих... Добре бе, не разбира ли, че семейството сме аз, той и Ники, а не аз, той, Ники и родата до 5 коляно?

Скапа ми се и предколедно настроение и желание за сладки и все! Иде ми да си хвана чукалата и да ида някъде за Бъдни вечер и Коледа сама!
[/url][/url]
Здрава и успешна празнична седмица и от нас!
Малчо е с фарингит :( кашля по малко, ама за сметка на това нослето е пъъълно със сополи, които той отказва да издуха :x Каквото и да предложа отговора е един "Ама не иска" Днес го заплаших, че някой ден като иска да ходи на купони и дискотеки мама ще казва "Ама не иска" :lol: но дори и това нямаше ефект!

Вени, хем ми е смешно, хем познато! Миналата година исках да си останем вкъщи за Коледа, но съпруга ми настоя да сме при мама, нали на Бъдни вечер сме си били у дома :x Иначе мъжа ми няма още 40г, но си е "мамино синче". Каквото и да стане все аз съм кривата. И да си призная писнало ми е никога за нищо да не му е правена забележка от неговите родители, ама то и това е дълга тема...
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
о, jasmin_veni... :)

погледни от практичната страна - някой друг ти готви, а ти само се наслаждаваш на празника.
все още не е дошъл моят ред да готвя за Бъдни вечер и се радвам на това. не само защото не се трудя лично, а и защото още има кой близък човек да ми приготви и да ме покани. за възрастните жени това е много важна и радостна задача - да наготвят за Бъдни вечер.

ти си прави коледните сладки, готви си коледния обяд за 25-ти, а остави бъднивечерските кандърми за майки, свекърви и баби.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Не става Джаме, щото коледния обяд по традиция се правил в техните, та ако оставя и Бъдни Вечер да ми вземат (което се случи на първата ни Бъдни вечер) ще се почувствам като...ми част отделна от моето семейство.
Достатъчно ми е гадно, че никой от моята рода няма да дойде за поредна година. Искам поне Бъдни Вечер да си запазя за мен и Ники, щом не ми отпускат Коледата.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
а, тогаз се бори!  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Къди, честито и успех с кърменето и всичко останало  :)
Тук повечето са "стари" мами  :wink: с по-големи деца и като ви чета понякога за боледуването ми се взима акъла. Досега не бяхме боледували и се питам това ли ни чака отсега нататък.. Най-чаканата от мен седмица започна не много добре, но вече споделих в педиатричната тема. Тази Коледа е първа в много отношения и никак не искам да я запомня и с първото боледуване..
Но искам да се похваля, че настроението ми малко се оправи като си получих днес календарите с бебчо  :D Станали са много добре, особено настолния и мисля, че ще са страхотен подарък за баби, лели. Е, можеше и по-добре, ако имах по-хубави снимки, но напоследък си затваря очите, дори като няма светкавица  :lol: Вие правите ли си още календари или от ДГ правят?
Много здрави деца и усмихнати майки пожелавам на всички  :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата в която ще дойде, кой?-Дядо Колед
« Отговор #38 -: Декември 20, 2011, 15:13:40 pm »
Да се отчетем ние болните. От снощи нищо ѝ няма. През ноща си спа добре. Сутринта още като се събуди изкомандва баща си да носел млякото. Ама тока е, който не яде почти нищо предния ден ... :lol:
Къди, добре дошла.
Вени, възползвай се ако можеш. Аз даже като те прочетох се замислих, дали да не се организираме още от 24 да отидем на село за „Коледния обяд". Че съм много скарана с мерките и все не успявам да наготвя по малко. А не сме големи почитатели на постното и като сготвя аз, после до нова година имаме за дояждане.
« Последна редакция: Декември 20, 2011, 16:32:21 pm от Pesheck »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Аз пък си мечтая ей така за час, да има кой да ми наготви, да се почувствам част от голямо семейство. Преди имахме традиции, сега правим, каквото правим и сядаме да се гледаме на скайп...
Радвай се, че има хора около теб, че те мислят, че искат да си с тях...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Вени, не си разваляй настроението на този хубав празник! Да, мъжете общо взето са така, и на моят майка му му пооправя яките :lol: Но за мен неговите и нашите родители са част от семейството ни, никога не съм деляла семейството на семейство с тях и такова без тях, свикнали сме да празнуваме поводите заедно, а откакто имаме деца ми е такова облекчение да ме отменят в приготовленията. Сега, ако не се разбирате и не се търпите, е друго, но ако няма такова нещо - наблегни на позитивите от ситуацията :wink:

Приготвила съм снимките, както и очаквах - не са особено добри, ама толкова мога :) Имам затруднение с изпращането им, чакам мъжът ми да си дойде и погледне защо не се справям, така че ще ги пратя по-късно вечерта. Почти няма снимка с хубав фокус, ама то при толкова бесове, дето за минутка не стояха неподвижно :lol:

Благодаря за хубавите пожелания относно моята екскурзия, живи и здрави - лятото ще пътувам. И разбира се ще правя снимки, то се знае :)
Вени, нека ти сготвят,бре! Направи само 1-2 неща, тъкмо ще имаш време да се порадваш на мъжа и на детето си!
Аз се ядосвам, че свекърва ми всяка година си събира багажа и на 23 се  евакуира при родителите си и така до Нова година.Хич и не й пука, че може да имам нужда от помощ, или пък, че дребният има имен ден на 26-ти, или че синът й - рожден ден на 27-ми.
Преди 2 години с двумесечно бебе готвих цял ден по схема- готвя-кърмя-готвя-кърмя, хем тогава мъжът ми си беше вкъщи и ми помагаше, пък и бебето освен от хапване имаше нужда от много малко друго.
Миналата година- мъжът ми на работа на 24-ти и на 25-ти,прохождащо дете, което не иска да стои само и 5мин., аз трябваше да напазарувам, да готвя, чистя и да заведа детето на разходка. Само ще ти кажа,че когато мъжът ми си дойде в 8.30 вечерта от работа, аз още не бях навила сърмите, а вече не можех да стана от дивана...
А, освен това се очаква седмица преди Коледа да им приготвя пакет с меденки,които да си вземат на път.
Тази година очаквам Йосиф да помага- за меденките помогна! :D
А освен това има нещо страхотно в събирането на поколенията, пък нашата традиция е това да става на Бъдни вечер.Това с коледния обяд е малко Хамериканско...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Ние пък си имаме разпределение на родата :D.На Бъдни вечер идва моята с половината манджа,на Коледа ходим у свекър ми на капама,после минаваме да съберем подаръците от свекърва ми/разведени са/,а при нея ходим на 1.01.следващата година.И честно да ви кажа ми е екстра-хем не се преуморявам,хем всички доволни.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
и моето момиче от снощи няма Т, дори днес на обед беше 35,7, което оздравителна температура било, разправят- Пете, тези двете едно и също са си гепили от София
ние на Бъдни вечер сме си винаги сами, това си е нашето семейство и не желая никой да ни прави компания на тази вечер, правя си сама трапезата от както живеем самостоятелно, винаги има поне 11 постни ястия, които после дояждаме поне 3-4 дена :)
на Коледа обикаляме роднините, но от както почина татко /свекър ми/ ходим само у майкини /защото никой не ни кани в неговият дом, вече :(/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ние на Бъдни вечер сме в свекърите -събираме се с тях,вуйчо му на мъжът ми,братовчедка му и т.н.На Коледа сме с нашите,моят вуйчо,братовчедките,баба ми,сестра ми.Ами много ми е хубаво даже -не готвя,не чистя после половин ден,весело е много с много хора.Аз много си обичам роднините - и от двете страни и ми е хубаво да сме заедно по празниците.Тази Коледа и Бъдни вечер и без това ще съм на работа,та съвсем няма как да се приготвя.Точно роднините са основната причина,за да не живея в чужбина,ако се пренесем дружно -може. :D
 Ние и всяка Неделя вечер сме в свекърите на вечеря,та и този ден го пиша почивен. :lol:Иначе моят мъж не е бил никога "мамино синче",но и не мисля че да искаш да си с роднините си,означава това.
<br />
*
Точно роднините са основната причина,за да не живея в чужбина,ако се пренесем дружно -може. :D
 
А при мен една от основните причини да живея и  искам да живея в чужбина са именно роднините :wink:,което не означава че не ги обичам-напротив,много ги обичам даже но от разстояние :lol: :lol:
Весели празници момичета!
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
*
Почти няма снимка с хубав фокус, ама то при толкова бесове, дето за минутка не стояха неподвижно :lol:

хайде сега, оправдания :lol: :P

и ние на Коледа сме със фамилията, майка ми, баща ми, брат ми и семейство. виждаме се 3 пъти в годината и ми е толкова приятно да сме заедно. мама готви, суети се, елхата с подаръците.... Макар и големи тя продължава да приготвя подаръци за всички, не само за децата, толкова ми е скъпо всичко това, толкова ги обичам и ако искате вярвайте, но макар и от 20 г. да съм далече от тях ми липсват всеки ден :?
Да бе хора, разбирам.
Ама и вие ме разберете. Малко ми е криво за толкова години един път да не предложи да отидем при моите роднини. Верно е, че са далече, но все пак нито на Великден, нито на Коледа, нито на Нова Година, нито на някой празник.
Ми криво ми.

 Mikona и аз като теб.
Утре като имам сили ще ви разкажа всички дивотии на Ники от днес. Само ще спомена, че опита да се качи с мотор по пързалка, с което изуми какичките в клубчето. А и моите колена са сини, защото трябваше за 3 сек. да стигна до бебето, а най-прекия път беше стръмна пързалка. Знаете ли к'ва съм добра в катеренето, а  :lol: аз щото не знаех :lol: :lol:
« Последна редакция: Декември 20, 2011, 21:55:27 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Разбирам те бе Вени, с основание ти е криво, и моите родители са на 350км., но за празниците все сме при тях. Настоявай, не се предавай :)
Момичета имам един въпрос(по-точно малко притеснение) - малката е на 1г4м.Баща и работи в чужбина от 3 месеца и преди 1 седмица си дойде (за коледните празници). Та, през цялото време докато го нямаше ВСЕКИ ден сме и говорили за тате, показвали сме снимки, тя е "говорила" с него в скайп (т.е го е виждала колкото може), давала му е целувки по скайп и т.н. Целта беше да не го забрави.

Върна се той и нейната първа реакция беше огромна радост, показа му всички магарии, които е научила, по цял ден"тати, тати", целува го, гали го и т.н -така 3 дни.
След това той се обръсна (не се смейте!!!!!, нямаше брада, а просто беше небръснат около 5 дни)и оттогава вече 5 дни е ужасно притеснена от него - не го търси, не му казва тати, той като се приближи и  тя буквално се свива и замръзва.Чувства се ужасно притеснена-просто си личи. Точно като жена към мъж (това е както мое мнение, така и на баща и).
ако е само с него (мен ме няма в къщи)той казва, че е на половин метър от него, започна да прави тикове (навежда глава към рамото си и повдига рамото).

Просто не знам това нормално ли е? Питах психиатър, каза да не се втренчваме. Обаче ми е притеснено? Някакви идеи?
*
Бъдни вечер и Коледа щях да изкарам сама с детето. Мъжа ми е на работа.
Обаче поканих майка да дойде в Банско, та сега ще сме три поколения жени-баба, мама и внучка :wink:
Жаси, май разбирам за какво говориш. До преди 2 години бях по същия начин. Бившата ми свекърва хитро ни канеше за празниците два месеца по-рано. И синчето след като е приело аз нямаше къде да мърдам. Яд ме е много, че само мир да има съм пренебрегвала майка ми стотици пъти.
Но това са минали неща, от тук нататък само да сме здрави, другото ще го наредим :D

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Аааа, Вени, извинявай тогава. При тези условия или на 25.12 при мамини ти или на Великден. Близо-далече, това е. И не чакай той да се сети. Хващаш го на тясно и се пазариш - този празник при неговата рода, другия при твоята. Все пак не си се пръкнала от саксия и само той има род.
Проблемът е, че нашите са разведени и майка ми не е голяма чистофайница..абе тежка и дълга история е тази с моя род.
Ники милия заспа само като подуши леглото. А моите синки на колената са огромни хора...баш като в онази реклама "тя каза, че е паднала по стълбите" :lol:
[/url][/url]
*
Ох, вечните проблеми обсъждате май   :D
Вени, разбирам те много добре. И аз смятам, че на бъдни вечер семейството трябва да си е у дома и да са си сами. Има достатъчно други празници, на които да сме заедно. И нас ни канят два месеца по-рано, сакън да не избягаме.  :lol: За готвене и помагане - да радвам се, но когато не е насила и натрапено.
Тази година отстъпвам, въпреки че не харесвам начина, по който правят ястията и изобщо масата у свекървини. Тази година заявих, че от дома си на бъдни вечер не мърдам. Който иска да заповяда. Та ще дойдат две от трите ми свекърви (баба му и майка му на мъжа ми, а той има и мащеха, та тя е третата, ама тя е много готина) :lol: Миналата година бяхме сами и си изкарахме страхотно! Догодина пак сами мисля да сме!  Ми ако вземем да каним все майка му, значи и моите родители да поканим е редно, и баща му с неговото семейство. И всички те си имат и по още едно две деца (аз имам сестричка, а мъжо има две сестри и един брат), кои женени, кои още не. Та ако ще се празнува бъдни вечер заедно, ние колко хора да се съберем и къде  :lol: :lol: :lol: Пък като се родят и племенници, пу пу, е тогава ще става голяма веселба. То са рожденни дни и празници бол с тази голяма рода. Ето защо бъдни вечер си е за трима ни :)
 


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Момичета имам един въпрос(по-точно малко притеснение) - малката е на 1г4м.Баща и работи в чужбина от 3 месеца и преди 1 седмица си дойде (за коледните празници). Та, през цялото време докато го нямаше ВСЕКИ ден сме и говорили за тате, показвали сме снимки, тя е "говорила" с него в скайп (т.е го е виждала колкото може), давала му е целувки по скайп и т.н. Целта беше да не го забрави.

Върна се той и нейната първа реакция беше огромна радост, показа му всички магарии, които е научила, по цял ден"тати, тати", целува го, гали го и т.н -така 3 дни.
След това той се обръсна (не се смейте!!!!!, нямаше брада, а просто беше небръснат около 5 дни)и оттогава вече 5 дни е ужасно притеснена от него - не го търси, не му казва тати, той като се приближи и  тя буквално се свива и замръзва.Чувства се ужасно притеснена-просто си личи. Точно като жена към мъж (това е както мое мнение, така и на баща и).
ако е само с него (мен ме няма в къщи)той казва, че е на половин метър от него, започна да прави тикове (навежда глава към рамото си и повдига рамото).

Просто не знам това нормално ли е? Питах психиатър, каза да не се втренчваме. Обаче ми е притеснено? Някакви идеи?
:)Позната картинка:)
Мъжа ми е моряк, няма го по 8 месеца в годината (два пъти по 4) и после си е месец ваканция. В ачалото нямаше какво а му запомнят за да го и забравят, но след годинката ситуацията е абсолютно същата като у вас:) Посрещат го с радост но на втория ден вече един по един започват да го отбяфват. Единствено Никол свиква по-бързо с него. И тримата обаче не дават той да ги мие, да ги облича или да им сменя памперсите. Не искат да ги храни и изобщо нищо от нещата, които правим като сме си сами., Тази му ваканция Дани беше най- неконтактен. Започна и да посяга да го удря ако баща му понечи да го вдигне, да се заиграе с него. Мисля, че децата го приемат като гост и затова така му се радват в началото но като видят, че "е по-за дълго" и започват да се чувтсват притеснени от присъствието му. Откакто пък е заминал не спират да повтарят "тати, тата". Всеки шум  пак е от тати:). Когато звъни по скайп и съм изключила звука на компютъра идват да ме дърпат за панталона и да викат "тати ало, тати ало":) и му се радват и му изпращат целувки, но след 3 месеца като се прибере наново ще има адаптиране:)
*
И ние обикаляме по празниците и свекърва ми и родителите ми. Не само, че ми готвят ами ми пращат и към София ;). Тая година на бъдни вечер ще сме у свеки, че мама е нощна, но на Коледа сме си в Търново. Предни години сме практикували Коледа в Плевен, Нова година в Търново. В общи линии гледам да разпределям посещенията по равно, но с лек наклон към майка ми и баща ми, ама както са казали старите хора "от където е жената от там е родата" ;)  :lol: Така, че Вени, обясни му как се чувстваш и че искаш "свиждания" и с твоите роднини.

 Иначе и аз не бих имигрирала точно заради семейството ми. Обожавам да ходя в Търново, там живеем в семейна къща заедно с баба ми и леля ми. Брат ми също живее в Търново и ние като си дойдем от София и се събираме всички, ами харесва ми и не бих се лишила от това удоволствие.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Да се впиша и аз докато не е свършила седмицата  :lol:
future74  за съжаление нямам отговор на въпроса ти. Надявам се да е период и скоро да отмине  :)

Ние тази година ще сме вкъщи на Бъдни вечер. Свекър ми и свекървата и те ще са при нас. Разваляме традицията да сме при тях всяка година. Свеки още ближе рани  :lol:
За да не я срина съвсем за празниците й позвалих да направи боба  :wink:

Вени напълно те разбирам, при нас е същото. Ама и това, че ще сме вкъщи и аз ще приготвям вечерята също не е голям плюс. То ще бъдат цяла вечер намеци... "можело е питката още малко да се позапече, хубави са сърмичките ама нещо им липсва, подправка ли..."   :? Само като си помисля и ми настръхва косъма.

Но еуфорията е голяма. Избрала съм си рецепти, направила съм списък на покупките, даже днес понапазарих. Вчера даже пробно подреждах масата  :oops: Треска ме тресе признавам си.

Момичета какви са тия настолни календари, два вида ли има? И снимки правите за...? Пак нещо ми убягва явно  :(


Вени напълно те разбирам, при нас е същото. Ама и това, че ще сме вкъщи и аз ще приготвям вечерята също не е голям плюс. То ще бъдат цяла вечер намеци... "можело е питката още малко да се позапече, хубави са сърмичките ама нещо им липсва, подправка ли..."   :? Само като си помисля и ми настръхва косъма.

хаххаа, сори, ама ми напомни за първата ни Бъдни Вечер като двойка, когато се натресахо неканени и ми пилиха на главата. Та тогава, за първи път готвя тези постни ястия и ...репликата беше "Мдамммм Мая (снахата) ще готви яденето, Вени сладките неща, нещо непретенциозно" :lol: :lol: :lol:
Три месеца по-късно "Вени все готви някакви префърцунени неща, ние обичаме селксата храна" (аз шкембета и карантии не правя).
шест месеца по-късно "Вени, защо не готвиш пиле-каша, какво ще яде Кало"
Една година по-късно "Е, щом не ни щете на Бъдни Вечер, хубаво, ама на Коледа да сте в нас"
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Вени, разпределяте си празниците и си ги редувате. Ние вече 11 години сме женени, винаги сме намирали начин да празнуваме празници заедно. къде ще минем, ще ги приберем моите, да отидем заедно при другите, къде ще караме единия празник на едното място, другия на другото. Само ще ти кажа едно нещо, което майка ми каза сега наскоро, понеже брат ми имат бебета и не могат да пътуват, та като го питала кога ще се видим, ще се приберат ли брат ти за нова година или за коледа, той казал не знам, трудна работа ако има сняг и отговора на майка ми беше - ми нищо, ще си направим празника когато дойдете. И без това за нас е празник да се съберем семейството. Така че празника е това, което ти си направиш, което ти искаш да бъде. Ето, сега ни чакат, притесняват се, тръгваме с кола за там и пак казва - внимавайте, когато дойдете, тогава ще празнуваме.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Еййй доредих се да седна на дивана с компа най-после, че докато ви изчета... :lol:

Добре дошла на КЪДИ и успех с грижите по бебето! :D

Да си призная, след днешното търчане за подаръци и провизии...в един момент ми се дощя някой да ме покани на Бъдни вечер, а аз само да положа морна трътка на някой стол, да се наям и да си отплувам към леглото.  :oops: Ама няма начин в нашия случай, понеже ако идем у майка ми - ще ми е гузно, че свекърите са си сами у тях си, а и на мъжа ми бабата /вдовица/...гадна раУта. Да си останем всеки по къщите - още по-тъпо, майка ми и баба ми двете сами, ние тримцата, свекърите двамата, баба му на мъжо - соло. Да идем всички вкупом у свеки - тя инфаркт ще получи, ако й вметна.  :lol: Жената нарича печенето на мръвки на скара "готвене" та...сещайте се.
И изобщо, както и да го мисля - у нас си е най-добре да се съберем, пък и да съм спокойна, че всичко е както трябва и няма импровизации от вида на: "не прави тиквеник, аз ще донеса" /свеки/ и наистина донесе - едно тесто в тарелка, на което имаше етикетче за срок на годност, удостоверяващо И, че това е тиквеник.  :lol: Добре, че си "знам стоката" и разбира се имах нормален, домашно приготевен тиквеник с ТИКВА.

Малко се чудех как ще успея с готвенето, ама като напазарувах по-отрано и на 23 като си приготвя по-пипкавите неща, та само да запичам и доварявам - ще сколасам мисля. Досега опаковах подаръци, още малко ми останаха, а ехеее до Бъдни вечер цели 3 дни още  :wink:

И да ви кажа, за мен този празник го прави "пълната къща", а чия ще е къщата - не е хипер важно, нито кой колко виртуозен кулинар е... Гладни няма да останем, без подаръци - също, само добро настроение, много усмивки и здраве да има!!! :lol:

П.П. Жаси, твоят случай явно е различен. На мен не ми намират махна, или поне не го правят пред мен, ако се случва. А и за да избегна недоволство от някакви "префърцунени неща", към които по-старото поколение се отнася скептично - имам си винаги "план Б". Някой не обича белени домати, моцарела и босилек? Имам си предварително измити домати - само режа, слагам плочка "нормално сирене" и воала ;) Пък и все пак си знаем родата вече, не са млако години, като ще идват - готвя съобразно техните вкусове донякъде и това е.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Много хубави спомени ми навяхте...Направо ми стана топло и уютно!

Странно нещо е живота, аз празнуван истинска Коледа,
откакто се събрах с момчето ми и всяка година се опитвам да си отговоря,
какво ми е липсвало в/или от миналото!
Спазвали сме традициите, ястиата, и с коледуването
и с нова година, но осъзнах две неща.
Първо никога не сме имали подаръци под елхата,
времето беше такова Дядо Мраз ги носеше в училище и толкова.
А второ, нищо не е същото откакто го няма татко.
Майка, преди брат ми да има детенце идваше при нас,
сега е с тях и се събираме после!
Семейството на моето момче са страшно задружни,
винаги предварително се разбираме кой като ще приготви и никой не се изморява на макс.
А какво нашествие на Дядо Коледовци след 12 часа просто суматоха,
всякакви метаморфози притичат покрай елхата!

Винаги съм мечтала за голямо семейство, за хора които си помагат в нужда
и съм щастлива само от факта, че сме здрави и сме заедно,
за да можем да си спомним с обич за тези който вече ги няма!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Мише, върна ме години назад, в което празниците бяха за мен истински такива.
Събирахме се цялата рода, безброй играчки под елхата. Колко вкусни ми бяха бананите кът и колко доволна бях когато изяждах цели 3 броя.
Сега е различно и трагично. Няма я родата, а тази която е останала избяга извън пределите на страната ни. Останаха само майка и сестра ми и майката и бащата на мъжа ми. Само, че при тях такива традиции никога не е имало и някак всички празници са еднакви, ядене пиене и легом марш. Няма го духа и суетнята, няма я емоцията. Просто празниците за мен вече са по скоро тягостни от колко весели. Мъжът ми естествено е възпитан в този дух, само ядене, пиене и ... Не е научен да се включва и разбира изобщо не ми помага. Добре, че ми е детенце,да ме връща в миналото и да се мобилизирам с положителна емоция.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Хм...докато ви изчета се чудих как е по-добре - да сме си сами или с родата. Сетих се за най-хубавият Бъдни вечер преди 2 години. Решихме да не пътуваме и да си останем тук в София, двамцата, бях бременна...Първата ми наистина Щастлива Коледа. Сготвих си сама не помня колко на бр. постни ястия бяха, омесих питка, седнахме, поплакахме си, посмяхме се - това си беше Нашият празник. По принцип и ние за празниците пътуваме, ами няма как - виждаме се с роднините си веднъж на 2-3 месеца, че и по-рядко...Всичките са в Търново, няма как да не си отидем там. А и баща ми е именник на Коледа. Дразня им се разбира се - свеки и на мъж ми сестра му са с две леви, както е казала Jbrul - пстните ястия на масата са от магазина с етикет и срок на годност :( Аз пък нямам време да готвя тъй като обикновено пътуваме на 24-ти, а и не ми е работа да готва в чужда къща...На 25-ти пък задължително сме у нашите по разбираеми причини...Та не мога и Бъдни вечер да им взема на хората, а те толкова се радват на внучката /племенницата си/. Та свикнах да ги търпя такива каквито са, отначало много се дразнех и се бунтувах, но с времето претръпнах - все пак са му родители, какво да правиш, казвам си, че е за ден - два и ще мине и си се чувствам много добре. Както сте казали - гладни няма да останем. С брат ми също се виждам много рядко, обикновено и те идват на Коледа при нашите. Откакто се ожени и той още повече се отчуждихме, но това една друга тъжна история, която не ми се разказва точно сега, здрави да сме. Те имат детенце колкото Дари и нямам търпение да я видя, дядо Коледа ще остави, разбира се, два еднакви подаръка под елхата, а какво по хубаво от 2 чифта грейнали очички, които разопаковат пакетите и очакват да  видят каква изненада ги чака. Ех...размечтах се!
Хубава седмица! Бъдете здрави!
Вени, не си разваляй празника сега. Ще имаш повече време за Ники, пък даже и другото да не е баш по твой вкус, здраве да е. А пък за Великден отсега се разбери с половинката и вие поканете майка ти. Или идете заедно някъде тогава.

И ние като nunu, на Бъдни вечер сме със семейството на мъжа ми, а на Коледа баща ми е именник и сме у моите родители. До миналата година децата бяха по-малки и Бъдни вечер празнувахме у дома, но свекър ми носеше половината манджи, той е страшен готвач. Тази година обаче за него е сложно пътуването, така че ние и сестрата на мъжа ми ще идем при него и пак ще си разделим готвенето.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Вени ,вашата верно е сложна.Моите свекъри никога не се месят,не настояват за нищо и не намекват даже,никога не са казвали нищо и за готвене и т.н.Даже свекърва ми доста се интересува от съвременните ястия и по-скоро тя ще направи нещо интересно,отколкото аз.Сега последните 2 години и се налага много да работи и няма много време,та определени ми липсват разни вкусотийки -особено сладките,с които преди ни гощаваше.
 То като се замисля,никой не ни е казал елате на Коледа или на Бъдни вечер.Ние сами сме разпределили къде и кога ще ходим,ама никой не се е оплакал. :lol:
 Аз от малка съм свикнала да празнувам с роднините.Тогава обаче се събирахме за Нова Година - в баба ми .За децата имаше мнооого подаръци под елхата и беше много весело.Много сме сплотени всички.Баба ми се чува всеки ден с мама и вуйчо,макар да сме всички в София и да се виждаме всяка седмица почти.Ние живеем в момента с моите родители( а свекърите в отсрещен блок) ,но аз с майка ми говоря по телефона на ден поне по 3 пъти и поне по половин час. :lol:
 Мъжът ми не е баш така.Аз ходя повече при свекърва ми от него сигурно.
<br />
*
Сега като четох поста на Пердето - се замислих че откакто съм с мъжа ми, не само Бъдни вечер и Коледа са вид "приключение" като организация, ами който и да било личен и семеен празник е така.

Просто семействата ни, роднините...много са различни едни от други като емоционалност, а съответно и като "порядки" и начин на отбелязване на определен радостаен повод. Фамилията на мъжа ми са баш както казва Пердето - "да седнем да се намуАме" /което става набързо/ и после кой откъде е.  :lol: Детайли, като подреждане на маса, украси, подаръци - никой не се сеща и всъщност това на никого не липсва /освен на мен де/. Сега на именния ден на Дани примерно, свекърите дойдоха в заведението с едни рози за мен и пари в брой за Дани, които просто се извадиха от портфейла и ми се връчиха все едно съм сервитьорката... :lol: Поне един плик да бяха взели, пък и без картичка - нямааа. Ами такива са хората, късно е да ги променям, а и няма как да стане. Доколкото можах - привнесох някои неща в тяхното семейство, но то си беше вид "принуда" от моя страна т.е. нещо се приема и се прави просто, защото аз така искам. Те нямат вътрешна необходимост от подобни ритуали, емоции и традиции и съответно, ако не им дадеш списък с нареждания кое как да се направи точно - сами не се сещат. Ами такива са хората, не са виновни те - просто тях никой не ги е научил когато му е било времето кое как се прави, съответно и те не са научили децата си и сега ситуацията е каквото е. Здраве да е и това да са им кусурите на "отсрещната рода" ;)

Това, което ми тежи наистина е, че въпреки годините прекарани с мъжа ми и цялото ми старание и "набиване", кое как се прави в тези случаи - той продължава да приема празниците и отбелязването на същите "по моя начин" с прикрита досада.  :? Просто се съгласява с всичко, което искам да направя и правя, за да "има мир" и да си спести поредната лекция от моя страна "Защо това се прави, като у нас, а не като у вас"  :lol: Типично мъжка позиция де... Ама и това е нещо, че можеше и да ми "играе контра" по въпроса и това съм виждала в някои семейства.

Та с блъскане, умора и ако ще цяла нощ да не спя и да съм край печката - искам ли нормална Бъдни вечер - трябва лично да се погрижа тя да се случи. И ще се. А и сега вече, като има и детенце - още по-важно е да вижда, да научи, да свикне, че ТОВА е "правилното", а не каквото е в свеки. Защото като гледам баща му сега...още по-ясно ми става, че има ли пропуски по въпроса в детството - никой по никакъв начин не може да ги "поправи" в зряла възраст. :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Откакто се помня сме празнували Бъдни Вечер у дома. Винаги в битови съдове, 9 постни ястия, цялото семейство, не се става от масата... За мен никога не е седял въпроса къде и с кого да сме на този празник. Винаги сме или у нашите, или у нас с нашите. Семейството на мъжа ми не са празнували преди промените Бъдни Вечер и сега го правят проформа. На Коледа сме у техните на обяд, защото мъжа ми има Рожден Ден, а вечер с приятели, където пожелае рожденика  :lol: Кой ще готви нямам претенции, дори предпочитам да е мама, защото е същото като в детството ми.
Коледа е най-семейния празник и сега повече от всякога искам да сме заедно с роднини. Аз съм основната причина за събиране с родата на мъжа ми, които за съжаление въобще не са близки като семейство. Все пак децата сега се учат, както казва Жбрул, какво е празник и как и с кой да го изкарват. Ако не виждат бабите и дядовците много е вероятно някои ден и те да не изпитват потребност да изкарват с родителите си.
Но, Жбрул "набиването" кое е правилно и добро пред родата не е особено препоръчително, ако не искаш да я превърнеш в кошмар за тях. Важното е да сте заедно и да има разбирателство- а кой какви ритуали владее няма особено значение. Въпреки че аз съм като теб- обичам всичко да е по определен начин, защото ми прави удоволствие, но знам че не мога да очаквам същото от другите. То е ясно че всяко семейство си има техни си навици, но някои въобще нямат навици и дори роднини..
Та, Весели празници мамчета и много положителни емоции, където и да сте :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)

Радвайте се, че на тези най-хубави семейни празници сте заедно. Ние за 7 години само веднъж се случило да сме заедно със съпруга ми.

По-добре ще ми е да съм със свекърва си, децата да са с баща си ама... така съм си го избрала:) Винаги съм сама. Не, че не мога да отида до Шумен, но не винаги съм успявала. Слава богу, сега на бъдни вечер ще дойдат брат ми със семейството си и майка ми в нас. Дано снега още малко почака:)))))))))

Днес водих децата на очен лекар.
Вече няма да мога сама да се оправям с тримата. Алекс пак започна да се дърпа още от вратата на болницата а като влязохме в кабинета започна да пищи, разрева и Дани и Ники.
Много лошо впечатление ми направи отношението на д-р Николова. Верно, че вдигнахме кабинета на главата си но при последния преглед на Алекс, който вече пищеше тя му се развика "Ако още веднъж си отвориш устата, ще ти набутам ето тази играчка" и му показва една плюшена играчка. Той разбира се още повече се стресна и тя посяга с играчката към устата (а аз едва го удържам в себе си за да не падне). Блъснах и ръката и помолих да не прави така. но щях аз да и набутам по-голямата играчка в нейната уста.
Децата имали далекогледство но в границата на допустимото за възраста си. След година следващ преглед, който няма да е при нея със сигурност.
*
Обожавам всички семейни празници и с нетърпение ги очаквам точно заради това, че ги празнуваме всички заедно.За Коледа си ходим при едните родители а за нова година при другите/следващата година смяна/,като се уговаряме да сме по едно и също време там и със сестра ми, и тази на мъжа ми.Деца също дал господ.Веселба голяма става и то не за ден-два.Родителите ни живеят на село и традициите са на почит.Всички се включват в готвенето и подготовката.Така се омайвам от целия уют, че с тъга се прибираме във Варна след празниците.
Весело изкарване и бъдете здрави!
Възмутена съм от поведението на лекарката, за която разказва Лиско. Разбирам, че не всеки лекар може да има най-добрия подход към децата. Но такава коравосърдечност,че да не зачете техните емоции и да не прояви поне малко съчувствие и такт зарази затрудненото положение, в което е изпаднала майката, идваща на преглед с три неспокойни в момента дечица... Незнам. Става ми тъжно, като си го представя.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291

Много лошо впечатление ми направи отношението на д-р Николова. Верно, че вдигнахме кабинета на главата си но при последния преглед на Алекс, който вече пищеше тя му се развика "Ако още веднъж си отвориш устата, ще ти набутам ето тази играчка" и му показва една плюшена играчка.
Сигурно нямаш време и възможност, но по принцип при такива ситуации се подава писмено оплакване до ръководството на болницата и до етичната комисия. Трябва да си припомня каква точно беше процедурата, но това е начинът да се реагира в тези ситуации. Иначе продължаваме да си страдаме, нартупва се негативно отношение и после и читавите лекари го отнасят...

Сега за Коледа :)
Бъдни вечер сме при мама задължително. Имаме ритуал за връчване на подаръци, изключително забавно е. Тази година няма да може да заблудим Мони, затова ще променим ритуала, за да участва и той.
Коледа сме при свекърите. Скука, ядене и зле подбрани подаръци. Поне готви много добре :)
В нашето семейство отделяме повече време за организирането на забавата - смешни късметчета за баницата, специални забавни поръчения, които трябва да изпълниш, за да си получиш подаръка от Дядо Коледа, разни други семейни игри. Там шефа е сестра ми, аз влизам в роля на ОТК :lol:
Мама винаги измисля нещо екзотично, тази година май ще сме на тема кайпириня след южноамериканското й пътешествие :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Но, Жбрул "набиването" кое е правилно и добро пред родата не е особено препоръчително, ако не искаш да я превърнеш в кошмар за тях.

Сами, аз неслучайно съм поставила в кавички "набивам". ;) Имам предвид всичките си опити, да покажа напрактика кое е хубавото на традициите и събирането на всички заедно, защо е удоволствие и за теб самия и за този, който получава подарък - да получи именно подарък, а не няколко банкноти с репликата: "Ай честита Коледа, купи си каквото искаш" и от сорта изпълнения  :? И всъщност всячески се опитвам, чрез личен пример да обясня, че идеята на който и да е празник не се изчерпва с това да седнем, да се наплюскаме и...това е всичко.
Роднините му съм ги оставила да правят каквото искат, достатъчно е, че като идват у дома се държат "по протокол" т.е. както аз искам. Хич не им е кошмар да ти кажа да седнат, да си Апнат и да отидат да си легнат после ;)

Със съпруга ми обаче - ситуацията е проблем, защото той мрънка, не обича да се събира с родителите си, дразни се, че аз цял ден съм блъскала в кухнята, а те идвали наготово, рядко устисква да не покаже колко му е досадно присъствието на неговата рода... Айде да не понася тъща си и моята баба - да го разбера, а той баш обратното. Аз съм възрастен човек и досега - тези неща ги понасях спокойно и без да коментирам много, ама сега с Дани - друго е вече. Не мога да допусна дребния с години да гледа, как тати сумти и се дразни като се зададе някой празник и пр. Понеже накрая и детето ми ще стане като баща си по празници, ако ги асоциира с някаква нервност, цупене и дори скрито напрежение вместо с хубаво настроение и щастие. Което съм твърдо решена да не допусна дори с цената на як скандал с баща му.  :lol: Едно бебе ми стига засега, та "голямото бебе" ще се наложи да се постегне и да понамали капризите.

Пиша го това, не само за моето си семейство, а за всяко семейство с дете, където има подобен разнобой. Когато възпитаваш и учиш на нещо "ново човече" - бива личните ти "страсти" да минат на заден план и да се напънеш, ако трябва, по определени въпроси и да си "въпреки себе си". Особено когато за дадени неща няма спор, кое поведение е за предпочитане. Няма място тука за: "ама аз съм си такъв/такава, ама на мен пък ми се ще така, или иначе". И на мен ми се пуши нон стоп, ама когато детето е край мен /което е постоянно/ - ми не го опушвам, стягам се и устисквам и толкова.

Никога не съм разбирала хората, които се запъват да държат на лошите си привички от всякакво естество, хем осъзнават, че същите хич не са хубави, ама....нъц сега ще си седя на моето само защото е мое.  :lol: Ами аз като виждам, че нещо не правя добре, поне се опитвам да го правя по-добре...не се инатя, че "моето е вярно".


Лиско, аз вече нямам думи как ги улучвате все такива лекари.  8O Направо си като магнит за тях, или те за теб...


НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Jbrul, най-официално те каня да ми пишеш как да ти предам календарите :) колко броя са, защото съм платила и взела 3 от твое име /толкова бяха отделени в купа за СтЗ/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Да бе хора, разбирам.
Ама и вие ме разберете. Малко ми е криво за толкова години един път да не предложи да отидем при моите роднини. Верно е, че са далече, но все пак нито на Великден, нито на Коледа, нито на Нова Година, нито на някой празник.
Ми криво ми.

 

Моите са на 1600 км. И  ако знаете само как мечтая някой да ми приготви манджите за Бъдни Вечер, че и за Коледа, ако може... Нямам претенции майка ли ще е, свекърва ли ще е...
Просто някой за малко да ме отмени и да ми помогне....

Вени, разбери, това са мъжете, дървета. Не чакай предложения от тях. При нас поне не се е случвало. Малък ви е семейния стаж. :D Вместо да се цупиш и чакаш той да се сети сам, просто му кажи, досега ходим все у вашите, искам да прекараме празника и при моите родители. Просто и ясно. Няма да има проблеми от негова страна смятам. Но трябва да е ясно и краткословно, като на куче :D :D :D, както бепе писал някой преди време.

Е сега може да се смеете /или да плачете/, но... Всяка Божа сутрин в къщи, в хола се отваря вратата на терасата за да се проветри и се пуска парно на мах, за да се стопли, преди да станата децата и да влезят там. По принцип го правя аз, защото ставам първа. Когато се случи обаче да стане Николай първи, винаги му напомням да го направи. Иначе - забрави. Като тази сутрин, толкова ми се спеше, че пропуснах да му напомня, а сетете се, дали беще отварял и дали беше пуснал парното....
Вечерта, след работа му теглих една и го попитах толкова ли в малоумен, че всяка сутрин трябва да му се напомня едно и също. Реакцията - ако не ми кажеш нема да го направя :D :D :D :D. Да се смееш ли, да плачеш ли.

А ти очакваш такива сложни размисли и досещания от страна на мъжката половинка.... :D

Хахха, права си, не са за сложни помисли мъжете :lol: Три пъти се карам да не оставя чашата си с греяна ракия на масата, накрая Ники я надигна. Беше празна вече де и слава Богу. Днес пак същата история. Ма верно са си за прости команди тия хора :lol:
Обаче ме отрязаха за гостуване при майка ми или баща ми евър...било много мръсно..прав е донякъде, ама ще го мисля по-нататък, иначе съвсем ще си скапя Коледата.
Днес ми беше тооолкова студено навън, че траках със зъби, Ники обаче се кефи...

В реда на мисли за Бъдни вечер...Ники какво може да опита и какво да крия от него.
[/url][/url]
*
албена:lol:
А да кажеш нещо и пет минути след това да ти се твърди, че не си го казала.  :lol:

Момичета, благодаря ви за всички приятни емоции през тази година! Аз заминавам утре и ще се върнем след седмица. Откакто сме с мъжа ми, винаги празнуваме всички заедно. Засега сме достигнали завидното число 10 души.  :) Майка ми е отговорник по черпака. Тя обича да готви. И всички са въодушевени. Надявам се, че ще е весело както всяка година. Нищо, че малкото ми момченце от днес е на антибиотик. Поне знам, че най-късно след седмица ще сме приключили. Спирам Коледната тема. Днес мъжът ми се опитваше по метода на убеждението да даде антибиотика на детето. А аз, лошата, му го набутвам в устата и стискам, за да не го изплюе. И в двата случая има също толкова рев, но при мен поне количеството изплюто лекарство е значително по-малко. Обяснявам на баща му, че още не разбира за какво става въпрос, но не - трябвало да му се говори. Щял да разбере.  :lol: :lol: :lol: Ще ви кажа, като разбере. Очаквам да минат още 2-3 години.

Весели празници на всички! 

Днес мъжът ми се опитваше по метода на убеждението да даде антибиотика на детето. А аз, лошата, му го набутвам в устата и стискам, за да не го изплюе. И в двата случая има също толкова рев, но при мен поне количеството изплюто лекарство е значително по-малко. Обяснявам на баща му, че още не разбира за какво става въпрос, но не - трябвало да му се говори. Щял да разбере.  :lol: :lol: :lol: Ще ви кажа, като разбере. Очаквам да минат още 2-3 години.
 

Блу, напомни ми за ей тази история:
http://daobg.com/index.php?app=blog&module=display&section=blog&blogid=31&showentry=1924
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Здравейте и от нас на българска земя :jump12:
Ние заведохме децата на Банско, иначе бузите им щяха да посинеят от любовното щипане на бабите :lol:
Чета с голямо вълнение коментарите ви за детското парти :)

Дано всички болни дечица оздравеят бързо и да се радвате на една прекрасна Коледа!

Аууу, как съм ви пропуснала, значи!
Добре дошли на  2bg българска земя!
Мислех си за вас на партито!...липсвахте ми...

В тази коледна глъчка нещо ми се губи, Мими 26 ?...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
само да дам и аз малко принос по темата за мъжкото мислене, моля, моля! :)

аз на 1-ви декември - и да знаеш, на 16-ти декември детето е на тържество в младежкия театър, трябва после да ни прибереш от там!

аз на 10-ти декември - нали знаеш, че 16-ти декември детето е на тържество в младежкия театър, трябва после да ни прибереш от там!

аз на 16-ти декември в 8:00 сутринта - значи, сега сутринта отиваме да оставим подаръка за детето в младежкия театър, тържеството е следобяд, после ще се чуем, за да ни вземеш!

аз на 16-ти декември в 8:30 сутринта, в колата на път за центъра - и тука да не забравиш да завиеш надясно, че нали отиваме към театъра!

той - ох, аз съм идиот, знам, ама припомни ми защо, по дяволите, отиваме към театъра???
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
само да дам и аз малко принос по темата за мъжкото мислене, моля, моля! :)

аз на 1-ви декември - и да знаеш, на 16-ти декември детето е на тържество в младежкия театър, трябва после да ни прибереш от там!

аз на 10-ти декември - нали знаеш, че 16-ти декември детето е на тържество в младежкия театър, трябва после да ни прибереш от там!

аз на 16-ти декември в 8:00 сутринта - значи, сега сутринта отиваме да оставим подаръка за детето в младежкия театър, тържеството е следобяд, после ще се чуем, за да ни вземеш!

аз на 16-ти декември в 8:30 сутринта, в колата на път за центъра - и тука да не забравиш да завиеш надясно, че нали отиваме към театъра!

той - ох, аз съм идиот, знам, ама припомни ми защо, по дяволите, отиваме към театъра???

 :lol: В този ред на мисли, ти нали беше взела подаръка?  :lol: :lol: :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата в която ще дойде, кой?-Дядо Колед
« Отговор #81 -: Декември 22, 2011, 08:37:39 am »
Джаме, аз си мислех, че важи само за нашата двойка това. Получава се един омагьосан кръг. Значи ние като жени говорим повечко. Мъжете си изграждат система за филтриране на чутото - т.е. чуват 50% от това което сме казали. Когато усетим това, ние повтаряме и повтаряме - говорим още повече. Те пък съкращават процента чуваемост и те така.
Аз хем си знам стоката, хем понякога казвам само веднъж, че искам нещо и познайте дали ме е чул. И като кажа след време „нали ти казах", ме гледа така  8O. Докато бях бременна, толкова ме бяха хванали лудите от тоя му табиет, че почнах да пиша списъци и да ги закачам с магнит на хладилника. Даже заплашвах, че ще го карам да го подписва, че да имам доказателство, че съм заявила нещо.
Та така - кратки и ясни команди като на куче. И не от понеделник за събота, щото .... :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
от всичко най-любим ми е момента с погледа а'ла Преслава от банера на СОС- ама, аз никога не съм го чувал това, ти си се объркала нещо ... сигурно си мислела да ми го казваш
защо ли винаги ние сме пропуснали да кажем  :D

кака ви днес на фирмено обучение, първи стъпки в продажбите, имах си аз след 11 години в търговията и 8 години в настоящата фирма тепърва да навлизам, ама нейсе- пари за харчене имали хората, не за бонуси за НГ
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
свате, сватеее те по калъп наще бе. вчера:

17.40 - довечера на прибиране от РД трябва да минем през Стефи да й оставим 2 календара за Пловдив.

18.30 - да не забравим да минем през Стефи

20.30 - влизане в квартала, къде отиваш, нали трябва през стефи да минем?

Аааааа това не съм го разбрал, защо не ми каза по рано, нищо, сега ще минем от тук :lol:
*
Ахахахахха,как съм се смяла значиии :D.
Блу скай,весело изкарване на празниците и бързо оздравяване на момчето ти!
И ние май няма да се разминем с АБ.Четвърти ден сутрин и вечер вдига 38,5 температура.Чакахме тия пъпки от варицелата,но ги няма.Явно няма да е това.Ще видим днес какво ще правим.

*
Съгласна, че на мъжете трябва да се дават кратки и ясни комадни за всичко. Снощи тръгвам към банята да къпя Габриела и казвам на мъжа ми да нахрани Мартин, като надълго и широко обясних кое къде е и как да приготви, в края на репертоара ми - "нищо не чух, кажи сега какво да направя". Ядосах се и му казах само да нахрани малчо, връщаме се с каката и гледам води се борба, не ще да яде детето, тати пасирал студената супа от хладилника и го храни без да я стоплил направо от блендера. Моя грешка - не съм му казала, че трябва да стопли яденето, пък да сипе в купичка защо е нужно...

Аз като дете не съм празнувала Коледа, само нова година и като заживях самостоятелно започнах сама да си организирам празник, след това с любимия, а откакто имаме и деца украсяваме още края на ноември и чакаме с нетърпение Коледа и подаръците под елхата :) Според мъжа ми аз съм се вълнувала повече от децата :) А тази година на 25-ти ще дойдат моите родители и ще останат за нова година, има вероятност и свекърите също, ако не отцепят пак Силистра от света, та ще е пълна къща и надявам се децата да се забавляват много :)

Весели празници и да сте здрави всички и малки и големи!

*
 :oops: Стефи моите 2 календара  :oops:

Вкъщи също всичко извън работата(имам предвид там където работим) минава през мойта глава.Винаги аз трябва да помисля за всичко,мъжът ми някак отстрани гледа всичко, и така се напрягам,че..............то не са подаръци,куфарите при пътуване,свободните занимания на детето,лекари,записване в ясли градини и прочие.Все аз трябва да прочета,да потърся и след всичкия зор,като чуя любимите реплики като хайде по бързо.....или още ли не си готова.......,това защо го правим сега...............,не че аз не съм обяснила преди това няколко пъти,но където съм го казала там съм го и оставила:)
*
Брей тия мъже, всички от калъп изляти значи. И сега ако дадете рецепта как да възпитам малкия мъж да не е като големия, цена няма да имате. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ааааа, Наде, да си си родила дъщеря.  :P
Майтапя се. Вижте там бъдещите свекърви какви мъже ще отглеждате, че да не повтарят едно и също нещо по 100000 пъти дъщерите ни.
Свате, да оздравява зетя. И много весело да си изкарате.
Да попитам чий беше розовия микрофон, с който толкова си игра Ники на партито. Вчера търсихме в Джъмбо, но точно такъв нямаше. Или по-големи и тежки или черни.
Абе майтапиш се ти, ама си е баш така. Почти на една възраст са двамата у нас, еднакво ги гледам, еднакво възпитавам, ама като ги забирам от детската, Димана се облича и излиза за 4.3 наносекунди, батко й го връщам минимум 3 пъти, и то без да спирам да повтарям мантрата "обувки, суичър, яке"  :wink:

Просто мъжете са над тези неща. Единственото, което можем да направим, е да ги научим поне да се включват в домашната работа наравно с жените. Па макар и по команда. Моят мъж е рядко изключение, запомня около 70% от важната информация. Ама то и аз толкова помня. Ползвам активно reminders на телефона и синхронизирам важните с неговия телефон.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Ааааа, Наде, да си си родила дъщеря.  :P
Майтапя се. Вижте там бъдещите свекърви какви мъже ще отглеждате, че да не повтарят едно и също нещо по 100000 пъти дъщерите ни.
Свате, да оздравява зетя. И много весело да си изкарате.
Да попитам чий беше розовия микрофон, с който толкова си игра Ники на партито. Вчера търсихме в Джъмбо, но точно такъв нямаше. Или по-големи и тежки или черни.
Наш е, Пеше. Подарък от леля, но незнам откъде го е взела, сигурно от Търновско някъде. Той даже и пееше нещо, но се прецака и сега само свети. Аз пък гледах в Джъмбо точно розови, малко по-големи, не изглеждаха никак зле. На Коледното тържество в яслата дядо Коледа донесъл пък китарка и сега не ме питайте какво е вкъщи 8)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата в която ще дойде, кой?-Дядо Колед
« Отговор #91 -: Декември 22, 2011, 11:00:51 am »
Големите ги видях, реших, че ще е неудобен. Иначе и аз заподозрях, че е шумопроизвеждащ. Но за нервите на мама ще е по-добре да не вдига гюрултия. :lol: Търсенето продължава. Искам да намеря и някакъв пумпал, но вчера в лудницата в Джъмбо не видях. Че намери едно обикновено пулпалче, колкото монета от 1 лев и ѝ е много интересно. Мислех да ида до Хипленд днес, ама то не спира да вали.
Ползвам активно reminders на телефона и синхронизирам важните с неговия телефон.
Как става номерът със синхронизацията?
Май е вярно, че мъжете са като от калъп, ама какво да правим с подрастващите, че да не стават такива?

А този розов микрофон беше голям хит и за моя Ники, ама хапсурд да ми позволят да взема РОЗОВ микрофон в нас, трябва да търся син...сакън щял да стане мека китка ако играе с розови играчки...ти да видиш...и това един семеен приятел ни го обяснява, ама тоооолкова загрижено, че чак се вързахме :lol:

Аз май викнах дявола с тази Коледа дето се оплаках. Голямото дете кашля от 3 дни, най-накрая го убедих да взима нещо по-силно от греяна ракия и парацетамол, обаче сега аз кашлям. Казвам, че е от цигарите де, ама той е много зле. И не знам ако настоява да идем на Коледа в техните, какво ще правим със снаха ми, която е в 6 месец.
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 11:12:43 am от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Брей тия мъже, всички от калъп изляти значи.

Явно е така :) И аз полудявам, като почна да давам някакви пояснения какво кога трябва да се направи и след като привърша, мъжът ми ме поглежда и казва "какво?" все едно не съм говорила нищо допреди секунда! :lol: Да не казвам как облича децата, докато ме няма - хем предварително оставям комплекти от дрехи и за двамата - редовно Антон е с нещо женско - как не може д асъобрази, че розово-лилавите нюанси не са подходящи за момченца :) а пък Симона, облечена с нещо дето й е над пъпа, щото е на малкия. Но все пак важното е, че винаги има желание и готовност да помага за децата и домакинството и смята, че това е задължение и на двамата родители, не само моя. Друг е въпросът, че за много от нещата по-добре сама да си ги свърша, щото неколкократни обяснения, ме изморяват даже повече :lol: Но като ви чета, чвно това е абсолютно общовалидно за всички мъже, не бил само моят :wink:
Ползвам активно reminders на телефона и синхронизирам важните с неговия телефон.
Как става номерът със синхронизацията?

А, нищо хай-тек. Просто ползвам календара на телефона си - записвам си в колко часа има нещо важно и кога да ме подсети. Има си функция да пратиш съотвената задача на друг телефон, може и през bluetooth, така не плащаш нищо на оператора. Това правя. Телефоните ни са някакви обикновени Нокиа, просто са еднакви и съответно съвместими.

Ако имате съмнения, че ще заразите снахата, не ходете. Бебетата са най-важни, без значение кой какво ще каже. Ти си го знаеш де...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Момичета търпение нямам да си ида на село и да се плесна на кревато и да предам детето на някой доброволец от махалата и да си хапна на мама от вкуснотийките :)и просто да лежа и да не мисля за нищо.Мама е големаааа домакиня,но явно ще предава мурафети през поколение.С мен не се получи,щерката има големи кулинарни мераци и като ходи при баба си ,само благославя какви златни ръце имала и как се била вкусно нахранила.Направо се отяжда на манджи детето,щото на майка и любимия продукт са яйцата и добре че татко и се включва в готвенето та да разнообразим :), голям смях.Не бе готвя разбира се но не ми е приоритет разбирате ли и ако има едни яйца много добре се чувствам  :lol:.И така надрънках ги едни  :oops:
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 11:55:18 am от Delica »
*
Момичета търпение нямам да си ида на село и да се плесна на кревато и да предам детето на някой доброволец от махалата и да си хапна на мама от вкуснотийките :)....

ей в това е истината, и аз нямам търпение вече, не знам как ще изтрая още 2 дни :lol: :lol:
Здравейте. Ще се оплача и аз днес. Работата ми е такава, че времето преди Коледа е абсолютния пик и абсолютния кошмар. та днес направо полудявам. Има някои качества у българите, които направо ме побъркват. През цялото време ми дават невярна информация, която аз на свой ред съобщавам на клиента в Италия и като се стигне до финалния срок, казват, че не могат да го направят, че даже не са го и започвали?! Ей това не мога да го проумея. Аз като не мога да направя нещо, си преценявам възможностите и казвам, не мога, никога не шикалкавя до последно. А повечето хора в България въобще не си преценяват възможностите и дават данни наизуст, мислейки си, че аз защото няма какво да правя, си измислям таблици, срокове и т.н. И сега не само, че няма да се изпълнят сроковете, ама сме и лъгали през цялото време. :x Докато не се научим на малко дисциплина и ред, нищо няма да се промени. Искам да се науча да не ми пука, да не съм толкова съвестна, че това ми качество досега само главоболия ми доставя, ама не мога. Той мъжът ми казва, че това не се учи, а си е даденост: тапигьозлък се нарича...
<br />[link=http:
*
Oххх как сте улучили "правилната" тема днес. Ако довечера по новините чуете за убит предпразнично съпруг - моят ще е!  :lol:

Той последните три дни е извън града. Мара Пепеляшка естествено си е у дома, соло с "малкия принц" и огромни списъци със задачки за празниците. За да ми е още по-гот, оказвам се и с възпалени очи, а час за очен успявам да запиша за днес за 10ч. чак.
Междувременно, във вторник следобед имам бавачка за детето и в рамките на 6 часа се хуквам от магазин на магазин, за да избера и купя подаръци на цялата рода, опаковъчните материали за тях, после отивам в Метро, за да заредя с провизии и за празниците и по принцип. Очите ми стават все по-зле, капя някакъв "Визин", който с нищо не помага, но...не съм някоя лигла аз, с всичко ще се справя. Половин час разтоварвам колата и мъкна, мъкна, мъкна - торби, бутилки, стекове с безалкохолни и пр. тежки неща, което ми коства 10-ина курса кола-апартамент и пак си разбутах дископатията. Карай нали, очи, кръст, гъз - важното е, че ще успея с всичко, дори без чужда помощ. Милото детенце обаче - не е в настроение тези дни и се чуди за какво да реве и още повече да не спи. И той няма да ме събори - притичвам до спалнята да го приспивам и после пак при хартиите и панделките. Разгеле опаковах!
Чувам се с мъжа ми 10-ина пъти тези три дни и повтарям единствено: "И да не забравиш на 22-и в 10ч. трябва да гледаш детето, за да отида на лекар". Отговорът неизменно е: "Разбрах бе миши, стига си ми мелила едно и също".

Та ставам днес в 9ч. - ни мъж, ни дяволи, някаква прелестна снежна виелица навън...звъня му. Къде си казвам, да не се моташ, че ще закъснея. Невинно ми се отговаря: "Ми....аз съм в Пловдив, че ми излезе нещо спешно, ти къде трябваше да ходиш?"  8O Направо ми кипнаха лайната /с извинение/. Затворих телефона, защото не знам какви реплики щях да изръся и да се вбеся още повече. Поглеждам Дани, който дава вид на кротък днес и решавам, че очната и с него ще ме изтрае за един преглед, позната ми е, има две деца - ще ме разбере. Хуквам през глава да обличам и детето - термо панталони, якета, шапки, ботуши, колд-крем да не му стане нещо на муцуната докато го нося към колата... В 9.50 съм в коридора готова да излизам и ухххх къде съм си сложила ключа за колата и документите?! Преравям и трите чанти, които съм ползвала напоследък - нъц, започва да ми се прокрадва едно бееегло съмнение и пак звъня на г-н Павлов. "Къде ми е колата?" питам. И безотговорната мъжка твар, с мъркащо гласче ми "обяснява", че: "Ами аз, ми такова, ами аз днес взех твоята кола, защото беше много студено, пък кашлям и да не ходя по студа до гаража за моята и аз не знаех, че ще ти трябва днес..." /не, че е питал ДАЛИ ще ми трябва/ :x Е те тука вече се разревах от яд, казах му, че е безотговорен идиот и ми беше все тая, че по принцип не е хубаво да се изпускат нерви и в яда си човек да обижда някого и пр. важни неща, които добре знам, но...преля ми! :(

Хайде намрънках се, за което се извинявам на всички  :oops:, ама ми идва да се пукна от яд и безсилие в момента.


НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Мешко и аз така!!!
Утре обаче ще е краят на света, така ще съм скапана, че даже няма да мога да говоря.
На всичкото отгоре винаги едни и същи опъват в тези кошмарни дни. После същите тези нямали принос и са взимали общо 18 дни в годината болнични получават 300 лв по-малко коледни добавки.
За капак и Вики е болна, цяла нощ кашля,нито тя нито аз спахме, но няма начин трябва да се работи със 100 кафета на ден.
Ми как да празнувам после, и при нашите не можем да отидем, да не зарази татко,че той едва едва почна да хапва. Ще си стоим в къщи и каквото бог дал!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Ей това му е единственото предимство, че мъжа ми го няма. И без това не сме в прекрасни отношения напоследък, да се чуди човек кога успяваме да се видим, че и да се скараме, ама така е като не се познаваме:):):):)

И аз с нетърпение чакам майка ми и семейството на брат ми:) Нищо, че децата са лепнати за мен, поне ще мога спокойно да си измия зъбите и да се наспя за 2-3 нощи:) А и много обичам по празници да ям:)
Най-важното е обаче, че ще им светят очите от щастие като си получат подаръците и от пълната ни къща:):)
*
Лиско, аз те разбирам какво е да си без мъж по празниците, моят баща беше моряк.
Не съм по празниците. Така е били у нас, все сами с майка ми двете. И баба от време на време, защото забележете синът й, брат на майка ми и неговото женище не давали на баба да идва у нас.
Семейството на мъжа ми са пък по празниците, но той не е  :lol:, което за мен е супер. Ето, те си нагласили коледно дома си, ние не. Добре, че са на много километри, каниха ни, но ние няма да идем.
Миналата Коледа р  :lol:екох да направя салати, ей цял ден отиде, мерси. Тази няма да правя. Ах, каква мързелива свекърва съм.

В нашето семейство аз съм загубената и забравената. Мъжът помни като слон, аз 5 секунди. Ето, снимка на зъба съм си направила, но не мога се организирам да отида до зъболекаря, а даже вече не помня къде я сложих. както и друг път съм споделяла, мъжът ми има по - добра интуиция от мен и по - добре гледа детето.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
свате, сватеее те по калъп наще бе. вчера:

аз Добромир лично съм го наблюдавала как му се говори нещо, а той изобщо не те слуша. :)
отстрани се вижда много ясно.

да са им живи и здрави майките на нашите дечица, че иначе не знам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Jbrul, е това наистина е прекалено вече. И да чуем такива новини, имаш си 1 милион смекчаващи вината обстоятелства. Успя ли да идеш на лекар все пак?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Разведрихте ми деня с тези коментари за мъжете. И на моя му повтарям като развален грамофон, той пък чак се нерви че повтарям и накрая все нещо пропуснал.Иначе ние с малкия нещо предадохме фронта точно пред празниците. Той е хремав, а мене ме боли гърло. Все се надявам хремата да е от зъби, ама знае ли човек. Подули са се местата на кучешките зъбчета, дано е това и не го мъчат много.
*
Весело изкарване на празничните дни, мили момичета!

Мир, топлина и любов да има в домовете ви!


ra4O, пропускай написаното за мъжете! И на жена си не давай да го чете! Излишни и опасни идеи да и идват само... :D
*
Най-забавната част е, че мъжете се мислят за глава на семейството  :lol: ( Бийста да не чете, а ако е прочел, да не казва на мъжа ми ).

Весели празници на всички - всекиму според желанията  - кой само с половинката, кой с цялата рода. Аз обичам пълна къща по празниците (и не само) и смятам така да се веселя  :D
*
Слагам и моят мъж в числото с помнещите по две минути :wink:

Вчера заминахаме за Кюстендил, времето прекрасно. По мое предложение останахме да спим там, да се видя с братовчедите ми.
Днес ставаме и какво да видим сняг, но не много. Тръгнахме си доволни и щастливи, докато стигнахме до Симитли. Колона 10 км. от спрели автомобили. Затворили проход Предел. Ама то не може без приключения. Повисяхме час и половина докато го отворят и газ към Банско. Тук има много сняг и продължава да вали.
Това виждам от прозореца ни :wink:

Обичам такава зима :D


Баба лека и пръст ни направи задружно семейство. Докато тя беше жива все на село ходехме за Бъдни вечер, Коледа и Великден. Години, които никога няма да забравя. Май аз ще съм наследник на тези традиции. Все гледам да организирам родата за някакви срещи.

*
Re: Седмицата в която ще дойде, кой?-Дядо Колед
« Отговор #108 -: Декември 22, 2011, 18:18:48 pm »
Добре де с командите кратки и ясни, ясно, ама мойтУ и бележки да му пиша какво да купи и пак половината неща забравени. На това какво му се казва, че нИзнам вече.

Снощи ни сюрпризираха родителите на мъжът ми, че баща му ще влиза в болница след Коледа, нещо май май не са на добре нещата там. Та отсега знам какво вайкане и мрънкане ще е на Коледа, защото те са просто от тази порода хора /вечно мрънкащи и оплакващи се от всичко и всеки/.

Иначе ние с Тони броим дните до идването на дядо Коледа. Уж преди да напишем писмо имахме едни мераци за подаръци, после като го писахме други, а днес като го припитах трето. Припомних аз какво е искал от писмото, та се съгласи /вече са купени, къде ще иде/, но да напомня аз, че като го гледам от сега започва да заприличва на татко си  :wink: :D


Моят баща, вуйчо и свако бяха моряци, но това не ни пречеше да се събираме, тогава по НГ.
Весело и безгрижно беше, дядо ми лека му пръст, беше причината за всичко това. След втората женитба на вуйчо ми лека му пръст, всичко това се прочени тотално и завинаги за огромно съжаление на всички ни.
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 18:21:47 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Уффф моя е непоправим случай. Мога книга да напиша.

Жбрулка миличка дано си успяла с прегледа. Ама и ти явно много си му отпуснала края. След празниците го стегни малко човека. А сега се наслаждавай на предстоящите дни.
Моя мъж имаше гадния навик като ми вземе колата винаги да я връща с празен резервоар. Е това наистина ме изкарваше от равновесие! Обикновено изписва колко км остават, но последния път видях ---  8O От тогава не се е качвал на нея  :lol:

Днес беше първата ни осъзната среща със снега. Малката пощуря от сутринта. Само блъскаше по прозорците. Бях й купила шейна за Коледа, но се наложи да дам подаръка по-рано  :lol: Изкарахме половината ден по улиците. Всички ме обявиха за луда. Изкарахме си страхотно! Какво не бих дала да виждам всеки ден тия грейнали очички...

Аз да се похваля. Дядо Коледа подрани и с моя подарък. Имам си сушилня. В миналата седмична четох коментарите за Беко и взех такава. Дано и аз остана доволна  :D
*
Ама чета и не мога да се начудя.какво значи да ви мислят за луди.Те не си ли спомнят тяхното детство?Моето например зимата минаваше половината ден на пързалки с шейни.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Ама чета и не мога да се начудя.какво значи да ви мислят за луди.Те не си ли спомнят тяхното детство?Моето например зимата минаваше половината ден на пързалки с шейни.

И моето:)

Дори си спомням, че от детската градина брат ми идваше да ме прибира с шейната и когато нямаше сняг:) Дърпаще ме по асфалта:)
Е, това беше преди да започнем да се бием за всичко:))))))))))))))

Аз стана 2 седмици разглеждам в и-нет за шейни но май ще мина на вариант да търся някой да ни направи тройна. То може и по ефтино да ни излезе. Три дъски и 4 винкела ама ще видим кой ще е късметлията:) Някой от братовчедите ми:))))))))))
Ники е натиснал нещо на компа и ми беше изписало "Информирай Модератор"
Да знаете - не ви информирам, детето си играе с форума.
[/url][/url]
*
:lol: Айде още едно хакерче на компа  :lol: Откога се опитвам да напиша нещо, ама нъц  :lol:

Тъй като Диляна беше в скута ми, успях да попрочета постингите само от последната страница, като тя изкоментира половината аватари  :lol: На Джам е "ам", на Лис "бау-бау", на Елфи е "пис пис", а на Ники "биби"  :)

Моето детство зимата също минаваше почти по пързалките  :D Никога няма да забравя колко хубаво беше! Дори на училище съм ходила пързаляйки се с найлон под дупето  :lol:
Учих до 4ти клас в училището в село. Нашата къща е 3тата над училището /вече го няма за съжаление/. Имах една съученичка, тя пък живееше малко по-нагоре от нас. Сутрин минаваше през нас да ме вземе и двете с найлоните и чантите на гърба ходихме на училище  :lol: Боже какви спомени имаме и с носталгия си спомням за тях и за това, че нашите деца никога няма да ги имат. Не и такива.

Днес почти ме обявиха за безрасъдна майка, понеже съм извела детето в тоя сняг и вятър /във Варна бяха слаби/. Диляна беше облечена добре, количката с дъждобран. Вярно че не срещнах друга майка с дете по пътя, ама не беше пък толкова студено. Да не е завалял червен сняг, или да е - 15 градуса?  

Аз приключих с направата на всички дози коледни сладки  :D Мини, благодаря за страхотните рецепти  :D Днес последно направих още една доза меденки, но не ги лепих, а ги изрязах с подходящи за Коледа формички и с различни глазури. Добре, че Диляна спа 2 часа, та успях.

Опаковах и подаръците. Може да се каже, че съм готова  :)
Утре стягам багажа и изчезваме към село за няколко дни. Надявам се там да има сняг  :D и Диляна да види що е то  :D

Хубава вечер ви желая.
И ако не успея да пиша отново, Весела Коледа на всички! Нека домовете ви бъдат с много топлина и приятни емоции! Бъдете здрави!
 :bighug:
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 20:45:29 pm от Eли:) »
Момичета, някоя от вас да знае телефонът на ортопедичния център в Горна Баня? Трябва ми, за да запиша час на бебето при проф. Владимиров.
Мъжете са си мъже - не им се сърдете  :lol: :lol: :lol:
Моя мъж просто се абстрахира от гласа ми и изобщо не чува даже и че му говоря  :oops: Ами теле/ц/ бре - кво да говорим  :wink:  :lol: Ядосвам му се мноооооого честичко, ама пък кой ли ме отразява  :wink:
Да са ни живи и здрави - нали ние сме си ги избирали  :wink: Пък който не е закъснял и може - нека да променя навиците им  8) Не е невъзможно, но изисква доста време и нервички!

Да пожелая на всички ви весели празници, здрави дечица и родители, които да се радват и грижат и за украси и за софри и за подаръци  :lol:

Здраве да е - другото са бели кахъри!!!!!!!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Барбароне....само това искам здраве!
Нашия татко 4ден, аз от вчера, херпес, кашлица
Ще направя една доза мед и лимони и няма да се дам!

Зимата, обожавам я!
И аз имах щастието да отрасна на село!
Снега понякога стигаше го кръста ми, дори в училище
ни даваха почивен ден и отивахме всички класове с
шейни и найлони на една месност с височина над селото ни
и така 4-5 часа такава игра, червени бузки и безгрижие!
А с брат ми и татко, когато снега беше най-много си правехме
нещо подобно на иглу в един ъгъл пред портата!
Много топли спомени, благодаря ви!

Лисе, пропуснах вчера, съжалявам за лошото отношение на очната лекарка!
Момичетата са прави, ако ти се занимава подай жалба...

Във връзка с лошо отношение, на мене онзи ден така ми се сопна продавачката
в магазинчето до нас...седях, гледах я и я попитах "Кара ли ми се?"
Ще им се не види, принудена съм при спешна нужда и поради разни причини
да купувам неща от първа необходимост там, дори само и един бонбон да взема,
пак трябва да са поне вежливи!Никога не съм повишила тон, поздравявам
и децата така уча...
Не знам сбъркана ли съм, но това е едно от нещата които ме огорчават,
обидно отношение и никакво толериране, за нищо!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Ужасната ми предколедна седмица продължава. Снощи взимам Мия от детската градина в 7 без 20 и учителкта й с невинен тон ми казва: Нали знаете, че утре трябва да донесете малко подаръче за тържеството...казах й, че за пръв път чувам. През ден ми искат пари за нещо, но за това не се сетили да ми кажат. То можело и нещо символично. Символично, несимволично -къде по дяволите да го намеря в 7.30 вечерта. На всичкото отгоре мъжът ми беше на тренировка, майка ми живее далече от нас, няма на кого да я оставя, за да отида до мола примерно. Полудях. Детските магазини около нас всичките затворени по това време. Видях, че една книжарница работи. Оставих я вкъщи и на бегом до книжарницата. Купих някакви малки неща и Слава Богу спасихме положението. Но ако не беше отворена, какво? Как могат да ме поставят в такова положение? Тази сутрин си го отнесе и другата учителка, която пак ми постави ултиматум за някакво плащане. Тя се оправда, че разбираш ли имало писмо до Дядо Коледа и аз как не съм се сетила?! Миналата година изрично казаха да не носим подаръци, за да не се дразнят децата и им бяха приготвили лакомства. Как да се сетя, че сега им е хрумнало друго....То не било толкова важно. Как да не е важно? Ако само тя е без подарък. Възмутена съм и този път им го казах в прав текст. Тяхната безотговорност е свръх всичко.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
meshko, от сърце ти пожелавам тези неприятни емоции да се отмият бързо в следващите дни и да се радвате на хубава снежна Коледа!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Мъжете са си мъже - не им се сърдете  :lol: :lol: :lol:
Моя мъж просто се абстрахира от гласа ми и изобщо не чува даже и че му говоря  :oops: Ами теле/ц/ бре - кво да говорим  :wink:

Ох и аз съм телец и съм отвеяна на моменти. Забравям на моменти, та за Коледа чакам добрия старец да ми донесе Гинко прим - смарт  :jump12:

А за детството - аз не съм израснала на село, а в центъра на София, но мога да ви уверя, че също си изкарвахме страхотно - учила съм се да карам ски напред парка на НДК, шейнички, мини ски - всички екстри. Уличките около НДК бяха тихи и спокойни, по нашата даже не влизаха коли, а сега минават денонощно. Учех в едно училище в Лозенец - "стъкленото" и всяко голямо междучасие бяхме на "Паницата" да се пързаляме с найлони по дупе. :lol: Сега има там огромни блокове там, и ресторант "Пчела", та надали е останало нещо от пързалката. Надявам се искрено Александра също да има прекрасно детство като моето.
Весела Коледа на всички!
И да намерите под елхата това за което бленувате!
Беше страшна емоция - толкова дълга пързалка беше, че имаше опасност да излезем на платното и да ни отнесе някой трамвай.
*
Мешко желая ти неприятностите да си останат в старата година и да започнете новата само с хубави преживявания.Специални поздрави за моята приятелка Мия,вечерта след партито Борето ме пита как се казва твоята малка приятелка  :)където танцувахте.
*
За списъците и мъжете имам един култов случай. Колежка изпраща мъжа си със списък до аптеката, плод и зеленчук, битова химия. Влиза човека в аптеката и започва да чете - аспирин, витамин С, АСЕ. Жената моли да прочете последното отново, чете пак, жената зад щанда моли да видя списъка и избухва в смях - след АСЕ (белина), следва Ариел... Изпратила го в съседния магазин и го посъветвала да иска разделителна линия м-у различните групи продукти.

Аз също съм доста отвеяна. Често собствения ми списък не е изпълнен, защото не съм го намерила, забравила съм за съществуването му или не съм го дочела  :oops:

Топли и светли празници!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Тъй като Диляна беше в скута ми, успях да попрочета постингите само от последната страница, като тя изкоментира половината аватари  :lol: На Джам е "ам", на Лис "бау-бау", на Елфи е "пис пис", а на Ники "биби"  :)

очевидно интелигентно дете :) бау-бау всеки ще разпознае, но да се сети, че в затворения буркан има "ам" - това си е признак за сериозна мисъл  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Оф, мешко, нямам думи, но пак казвам всичко идва от вашите госпожи. При нас от първа група още, госпожите казаха - събирате си по 10-15 лв всички родители и в рамките на тези пари се купуват подаръци за децата, еднакви за момиченцата и за момченцата. Тази година вече като по-големи им купихме по един страхотен пъзел и книга с цифри, всичко за 10 лв., но една мама ги взе директно от издателството. Та днес чакат Дядо Коледа да им ги донесе. :)

А иначе за това къде сме израстнали наистина няма значение, вече и на село и в големия град децата правят едно и също - висят пред компютрите и сърфят, чатят или играят игри, за съжаление :?

За сметка на това, обаче ние снощи бяхме до 8.30 в парка на снега. Е нямаше такава веселба, цял парк само за нас, пързаляхме се доволно със шейната включително и аз и баща им, въргаляхме се, бихме със снежни топки :lol: 8)

Весели празници, прителки, няма да съм на линия следвашите 4-5 дни, затова ви пожелавам много, много здраве на всички, усмивки, незабравими емоции и нека бъдем добри :D
Хубави празници и от нас! Розови бузки, сняг, шейни и най-желаните подаръци под елхата и в сърцата ви!

Ние драматично сменихме плановете, Дими вдигна 39 градуса снощи и оставаме тук. Пропадна и балетния й концерт довечера, и всичките ми дипломатически усилия да събера мъжа си и сестра му при баща им за Бъдни вечер, Коледния имен ден на моя баща... Здраве да е, с деца плановете не са никога финални. Важното е да си запазим коледния дух :)

Мешко, Лисе, много съжалявам за неприятните ви емоции. Целунете децата!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
И нашите планове май се промениха.
Аз и Ники - болни, таткото също.
Сега трябва да измисля нещо за Коледен Обяд, което да не коства много въртене около печката, че с това моето кихане...
[/url][/url]
*
Вени,слагаш една маска и кихаш на воля :D .Майтапа настрана-оздравявайте бързо.И ние с Митко сме вкарани в страшна чуденка.Пети ден с висока температура.Преглед при два педиатъра и двамата на едно мнение-гърло леко зачервено,което не е индикация за тази висока температура,нос,уши,сливици,лимфи-всичко ок.Пъпки от предполагаемата варицела няма.Сутринта пуснахме кръв и след малко ще звъня да видя какво правим.То ще са пак едни празници със свита душа :?.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата в която ще дойде, кой?-Дядо Колед
« Отговор #127 -: Декември 23, 2011, 12:22:17 pm »
Вени, свински котлети, леко запечатани в тиган и после във фурната с гъбки и накрая топено сиренце върху всеки котлет и готварска сметана. Или пилешки бутчета оваляни в подправки по твой вкуси брашно с масло и по равно бира и вода в тавата. 2-3 пъти поливаш със сосчето. Или пилешко филе на жулиени с бекон, кис.краставица, царевица, стерилизирани гъби и готварска сметана на тиган. Всички тези неща стават за максимум час.
*
Eх, какви хубави "снежни спомени" имат някои от детството си. Супер! Аз също си играех навън в студа, както и всички деца по наше време, въпреки че сняг в Стара Загора и преди и сега си е сензация  :lol: Ако се случеше да завали изобщо - бегом на Аязмото, да се пуснем с шейни преди да се е стопил, но пък по-тази причина още по-безценно беше. Иначе пък - всяка зима поне две седмици изкарвахме на Пампорово - кеф ти шейни, кеф ти ски, кеф ти найлони, радост голяма!

За съжаление - права е Стефи, с днешна дата май няма значение къде растат децата. Не ги влече да играят навън - със сняг, без сняг - все тая  :? Гледам го племенника ми и чак ми е жал какво осакатено детство има - все на компютъра седи и  има всякакви модели - стационарен, лаптоп, таблет и мобилен нет има, че да "цъка" навсякъде. На именния ден на Дани - два часа игра някаква игра на въпросния таблет и все едно нямаше никой край него. Миналата година го водиха уж на ски - запънал се и не щял ски, щото било "смотано". Навил се на сноуборд уж, девер ми се оръсил за екип и всичко каквото трябва, наел инструктор...нашия се пробвал два часа и като му се видяло трудно - отказал да опита повече. Та си седял в хотела с компа и игрите цяла седмица. Преди си мислех, че родителите му са виновни за тия неща, ама като слушам какво правят съучениците му - същата работа, пък родителите са други. Не знам вече кое как е, надявам се моето дете все пак да има детство по-близко до моето, отколкото до това на племенника... Дано!

То и аз с големи планове оттук, та до след нова година и като ви чета - дано сме здрави и особено детето, че разболее ли се той - всички сметки отпадат. Баща му нещо смърка и кашля, ако ни зарази - ще го очистя наистина, ако и вчера да му се размина.  :lol:

На всички ви желая здраве, на болните - бързо да им минава, весело посрещане на празниците, много усмивки и прекрасни подаръци! :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Седмицата в която ще дойде, кой?-Дядо Колед
« Отговор #129 -: Декември 23, 2011, 13:32:20 pm »
Вени, свински котлети, леко запечатани в тиган и после във фурната с гъбки и накрая топено сиренце върху всеки котлет и готварска сметана. Или пилешки бутчета оваляни в подправки по твой вкуси брашно с масло и по равно бира и вода в тавата. 2-3 пъти поливаш със сосчето. Или пилешко филе на жулиени с бекон, кис.краставица, царевица, стерилизирани гъби и готварска сметана на тиган. Всички тези неща стават за максимум час.


Мерси Пешек :) Свинското ще направя, поне да спазя традицията мъжо да яде свинско на Коледа :lol:
Малчо обаче ми е зле :( Никакво желание за живот, само седи отпуснат като дробче и киха :(
[/url][/url]
*
Парси, урина, душко, пускай, не е шега това с 5 дни Т. Варицелата избива бързо, не е от това. :(

Оф, дано да сме здрави всички, само това се моля.
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 14:04:43 pm от StefiZ »
*

Зимата, обожавам я!
И аз имах щастието да отрасна на село!
Снега понякога стигаше го кръста ми


И аз така, Мише! Боже, колко чудно и хубаво беше - всичко покрито със дълбок бял, пухкав сняг, сякаш всичко е заспало в чистота, помня невероятното усещане за спокойствие и хармония. Нищо друго не ме е карало да се чувствам така. Сега, когато понякога гледам черно белите овехтели снимки от двора ни на село, затрупан със сняг, ние се въргаляме, баба с кафявия дебел балтон - за миг си връщам пак това усещане, но колкото и да опитвам, не мога да го задържа за повече от миг. Особено след като и баба почина наскоро, сякаш безвъзвратно се скъса нишката със детските ми спомени и онези хубави, бели зими :(

Иначе и нашите планове се промениха, и ние болни у дома, пропуснахме тържеството в градината с Дядо Коледа. Но какво да се прави, с деца наистина няма как да направиш сигурни планове.

И аз искам да ви пожелая хубави, светли празници! Нека всеки ги празнува както ги усеща - дали с роднини, дали без, но да има здраве и спокойствие в душите!
Много ми е мъчно да прочета, че има толкова много болни! Дано всички бързо се оправят!
Лис, Мешко,съжалявам за сблъсъка ви с толкова разпространената напоследък елементарна липса на човещина!От какво друго ако не от дефицит на най-банална човечност ще се държиш така с малко дете, което е под стрес или пък с родител, който бъхти преди празниците и последното, което би и скал е детето му да остане без подарък?
Не знам...Има дни, в които ми се струва, че светът съвсем се е побъркал.
Ето, моята свекърва, която беше обещала да заведе детето вчера на коледно парти и направи чудеса от героизъм да ме разубеди да отидем, днес сутринта не само, че ме обвини мен, но и такъв скандал ми спретна за довиждане преди празниците, че треперих 2 часа!Този път мина всякакви граници и направо й казах, че прекратявам отношения с нея.
Добре, че сте вие, та дано си възвърна малко от коледния дух, който се изпари за секунди!
Дано сме живи и здрави и да дочакаме по-добри неща!
За мен е не само щастие да ви познавам, но и чест и привилегия!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Мише, върна ме в детството ми. Зимна ваканция при баба на село.
Ние четирима внуци :D Цял ден се пързаляме, влизаме вътре само да сменим мокрите друхи със сухи и хапнем някоя филия с лютеница.
Баба цял ден до печката суши дрехи.
Баба никога не се оплака от нас. Чакаше ни с нетърпение да отидем всяка ваканция. А не бяхме лесни, три момчета и моя милост, която опищя цялото село, когато вместо пистолет както на момчетата ми се даде кукла :D
А в София се пързаляхме по малките улички на квартала. Но тогава коли нямаше и като се пуснехме стигахме до Сливница :wink:
Ски и до този момент не карам, но съм много добра с найлона. Хич не ми пука, че съм на 33 години, пързалям се и много ми е кеффффффф :D
Спомени, спомени...
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 16:04:35 pm от Ники »

*
И ние сме болни за съжаление. Не чак толкова, но все пак да ни е некомфортно и гадно. Хремави сме и с по малко температура, та и аз се чудя как ще се готви утре.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
След 20-часово пътуване и ние сме си на българска земя. Слава богу децата са здрави, за сега, дано си и останат така, ние също. Сега са щастливи и се радват на снега и шейната с баба си :D
Весели празници на всички, много много здраве и късмет!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата в която ще дойде, кой?-Дядо Колед
« Отговор #136 -: Декември 23, 2011, 15:18:37 pm »
Уф, при нас пък остана само киша. А като сме на тема зимни спомени - от 7 годишна живеех точно до голям парк, който е направен в габърова горичка на един хълм. Вярно че чистеха алеите, но си имахме едно местенце, където се събираха децата от цялата махала. Имахме и шейна - голяма с метални плъзгачи, но понеже повечето деца нямаха такава, то и ние се пързаляхме на найлон. Катерехме се по дребните дръвчета (това и без сняг го правехме :lol:). Училището ни също беше много близо и голямото междучасие пак прекарвахме в парка. А четвъртите часове в сушене на чорапи и ръкавици върху парното. :lol:
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 15:20:41 pm от Pesheck »
*
Стефи,ти сега ме ошашка.Ако има някакъв проблем кръвните няма ли да покажат?Според тях обаче е здрав.Всичко е в норма 8O,единствено там един показател бил много леко завишен което можело да означава според думите на педиатърката че ставало въпрос за бактериална инфекция.

*
В крайна сметка се оказа бактериална инфекция и се назначи Аб заради продължителността на температурата.Като се излекуваме няма да го пускам поне месец на ясла да закрепи малко.На всички хубава вечер!
П.П.Сладките на Мини станаха ммм... :)

*
Парси, при бактериална инфекция - СУЕ-то е завишено и доста. При Дара, когато беше с пиелонефрита беше около 2-3 пъти повече от нормата. Лошото е, че са много почивни дни и дори и да пуснете урина няма кой да ви я изследва. Вариант е да пуснете обикновена /не стерилна/, която става за минути и ако има уроинфекция и от обикновена урина се вижда. Лошото е, че ако наистина е уроинфекция така малко стреляте в тъмното с АБ, щото не знаете какво точно трябва да лекувата и на какво е чувствително :? Силно стискам палци да се окаже друго!
Весели празници, момичета! Ние също ще пътуваме утре, а аз уж багаж стягам...
*
Нуну,а ако пуснем урина във вторник макар че почнахме АБ,резултатите дали ще са верни?

*
Парси, пусни наистина една урина, не стерилна, че няма време за такава.
Ние преди време лекувахме уж уроинфекция с Панцеф, той е чудесен АБ за това, но на 3-ият ден детето вдигна 39 градуса и се оказа отит. При децата много бързо да не кажа светкавично се развиват нещата, така че, моят съвет е пусни една урина и да го видят пак. СРП и СУЕ както и лефкоцитите трябва да са завишени при кръвните изследвания, но може и само един от тези да е леко завишен и пак да има бактериална инфекция.

Бързо оздравяване.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Перденце,благодаря ти!

Парси, и ние бяхме така преди 3 седмици. Висока температура 5 дни и нищо освен леко зачервено гърло. При нас се оказа вирус, аз също пусках изследвания и се разминахме без АБ, но после започна голямото кашляне :( Гледаха го три лекарки, оказа се фарингит. С капки и малко сиропче нещата се оправиха значително, но не и напълно.  Поне вече спи нормално и си играе без да кашля по цял ден. Но от ясла и аз съм го спряла за момента.
Весели празници на всички!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ние почти изнасяме къщата. Освен гърнето, което е нормално да вземем, ще си носим елхата (малка е, да не ме помислите за много луда) и на мама пухкавата възглавница (тук вече съм малко луда :lol:). Но за мое оправдание ще кажа, че на свеки възглавниците са като кубчета бетон. Или като тротоарни плочки - ниски и твърдииии.
Купихме по нещо дребничко за всички и опаковахме, та утре за всеки да има подарък. Искам детето ми да знае, че Коледа  не е само поредното ядене на огромна пуйка с кисело зеле. На Великден поне има козунаци и шарени яйца.
Пожелавам ви весело посрещане на празниците! Много здраве и щастие за всички!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
И нашата къшща се напълни а децата бяха много щастливи като посрещахме баба, уни (вуйна) и кака защото ги чакахме на влакчетата и въртележките в мола, после в големия магазин да напазарим и сега спят сладко:) Ние се приготвяме за довечера и в къши ухае на семейство:).

Дано всички да сте здрави, да пътувате безаварийно и да посрещнете Коледа със спокойни сърца и усмихнати лица:)

Благодаря ти Зачатие, за всичко:)
*
Аз не съм много добра в писането :oops:,но и аз да пожелая с две думи приятно и уютно посрещане на тази така хубава вечер!Весела и усмихната Коледа и бъдете здрави!На всички момичета които осмислиха и запълниха дните ми с приятелството си искам да благодаря! :)
И аз благодаря Зачатие!!!

*
Весело посрещане и от мен :D

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
И нашата къшща се напълни а децата бяха много щастливи като посрещахме баба, уни (вуйна) и кака защото ги чакахме на влакчетата и въртележките в мола, после в големия магазин да напазарим и сега спят сладко:) Ние се приготвяме за довечера и в къши ухае на семейство:).

Дано всички да сте здрави, да пътувате безаварийно и да посрещнете Коледа със спокойни сърца и усмихнати лица:)

Благодаря ти Зачатие, за всичко:)

Ей това ми стопли душата!

Весели празници на всички!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Съжалявам да видя, че много дечица са болни на Коледа!!!

И ние сме от тях, но почти оздравяваме, тъкмо приключихме със сладките на Мишанта, Вики много ги хареса, но том и джери, и бяха по-интересни :oops: :(.
Благодаря на всички тук за ценните съвети, които споделяте - този път детенце кашля само 1 ден, благодарение на инхалатора. Сега прикашля, но рядко - 2-3 дневно,което е нормално.
Винаги, когато имам минутка минавам да прочета по нещо, затова и рядко пиша, но ... догодина ще се постарая да съм по-активна!

Ние ще си бъдем сами в къщи, ако утре е по-добре Вики ще прескочим да видим дядо и баба!!!

Весело посрещане на празниците момичета!!!!
Ние сме хремави от днес. Дано само с това се разминем!
Светло и топло Рождество на всички ида сте живи и здрави!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Весело посрещане на Коледа, момичета!
В дванадесетия час, освен, че ще си пожелая желание, ще благодаря, че ви има.
Обичам ви, момичета (и рядко пишещите тук момчета) :D
[/url][/url]
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Честита Коледа и весела и щастлива нова година! Желая ви много здраве и късмет!
Днес си имам и рожденик та много работа ме чака  :D
И аз ви обичам, момичета, благодаря ви, че ви има! Бъдете здрави!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Дени, да ти е жив и здрав!

Весела Коледа и много много щастие, късмет и нека тази година да има дъжд от бебета!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Честито Рождество Христово-на всички пожелавам здраве и късмет!
*






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Честита Коледа на всички! Желая здраве и щастливи детски усмивки.
*
Честита Коледа!Здраве,щастие и много сбъднати мечти!
Дени,честит ти рожденник!Да е жив и здрав!

*
Честита Коледа! Бъдете живи и здрави и много щастливи!
Дени, честит рожденик, да е жив и здрав!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Честито Рождество!!!
Прекарахме страхотна Бъдни вечер и Коледа на село. Обаче - първо реших, че няма да се вкисвам от нищо. И второ - реших, че ще направя каквото аз съм решила, без да ме интересува другите какво ще правят. Та вчера още като пристигнахме дребната почна да похапва. Оставих я и тя бродира цяла вечер по масата и чиниите на всички. Днес приготвихме обяда със свекървата. После подредихме подаръците под елхата. Малката умираше от кеф, докато раздаваше подаръци на всички. Но после ги взимаше, за да ги занесе на чинка си да разопаковат и после пак да ги раздаде. Като видях колко се радва детето и на даването и на получаването на подаръци реших, че добре съм направила. Недоволни нямаше да ви кажа :lol:.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Честито Рождество на всички! Пожелавам ви само едно- здраве, всичко друго се купува.

Ние отново посетихме спешен кабинет, поради безграничната ми глупост този път. Понеже забравих да взема царевица за пуканки от село се наложи да купя, но в бързането съм взела пакет с фъстъчено масло, Стефания изяде точно 10 от тях и се сдоби с такава мощна алергия- лицето й пламтеше, беше като изгоряла от слънцето, а по цялото тяло имаше огромни пъпки като ухапано от комар, та Урбазона не й се размина. Та така, доглеждайте ги тези неща, от всичко най-много ме е яд, че такива неща рядко се позволяват и е яла има няма 10 пъти, но явно фъстъченото масло е изиграло лоша шега, голяма съм шматка, направо не мога да си го простя :(((((((((((((((
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мини  :hug2:
Не се обвинявай моля те, имаш 1000 неща на главата, случва се!
Ако от такива ситуации има полза то е в това, че не ги забравяме
и не си позволяваме недоглеждане втори път!
Прегръщам ви!

ВЕсела Коледа!
Честито Рождество!

Здраве за телата ни,
обич и мир в сърцата ни!

Нека болните оздравеят бързо и лек път на онези които ще пътуват днес!
АЗ от години не съм била така болна, просто се размазах...
Добре поне, че е празник та сме повече хора, иначе децата какво щях да ги правя :?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата в която ще дойде, кой?-Дядо Колед
« Отговор #162 -: Декември 26, 2011, 10:37:37 am »
Честито Рождество Христово. Бъдете винаги здрави и успешни.


Ние изкарахме що годе приятен Бъдни вечер, защото си бяхме само тримата у дома, но Коледната вечеря беше пълен провал. Както и да е. Цяла седмица брояхме дните до идването на дядо Коледа, първо гледахме дали ни е взел писмото /за да слушаме/, после пък трябваше да спазваме добро поведение до заветната нощ /така трудно ни се отдаваше и колко трудно ни беше само/ Последните 2-3 дни Тони не можеше да спи, да се храни, само за дядото говореше. Не бях го виждала толкова емоционален. Обещах му, че след бъдни вечер щом заспи, дядо Коледа ще остави подаръци под елхата.
Рано, рано се събуди и такава неистова радост от емоция за първи път видях. Това е най щастливият миг от Коледата за мен. Цял ден игра, не яде и не спа дори.

Миме, случват се такива неща. И както казва мъжът ми, стига си мислила и притеснявала за всичко, отпусни се и се весели. Да ама точно в този момент се случва нещо такова, като при вас. Не се коси и споко, нали всичко е завършило благополучно, това е най важното.
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Здравейте момичета! Весела Коледа и от нас! Много здраве желая на вас и семействата ви!
При нас подаръците не бяха под елхата, а лично дядо Коледа ни ги донесе  :lol:

Никол беше малко притеснена от срещата с него, но след като го изпратихме такъв рев му дръпна, че доста се замислихме дали да не ни посети втори път  :lol:

На Бъдни вечер бяхме вкъщи със свекърите. Като цяло спокойна вечер. Родителите ми не успяха да дойдат заради лошото време  :( Свеки беше предупредена да не носи нищо, но няма да е тя ако не се изтърси с 2 касетки с манджи и ми обърка общо взето идеята за трапеза. Няма пълно щастие  :?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Честита Коледа момичета!
Да сте живи и здрави, да се радвате на здрави и весели дечица и на послушни татковци!

Ние тая сутрин изпаднахме в малка паника, в памперса на малкия, точно отпред, където пишка имаше две/три капки кръв, много се уплашихме, звънях на педиатъра, каза че щом не е зачервена пишката е нормално. Добре че утре сме на преглед, та ще ни види и на живо какво е.
Николай звъня на негов приятел, доктор - хирург и той му се накарал защото не му забелваме пишката, а аз изрично питах педиатъра и той ми каза нищо да не му правиме, че имало време.

*
Re: Седмицата в която ще дойде, кой?-Дядо Колед
« Отговор #165 -: Декември 26, 2011, 16:04:03 pm »
Миси, не пипайте и не давайте да ви я пипат пишката. Това от мен, като съвет. Може съвсем леко да издърпвате при банята, но без натиск, а до колкото може. Това е достатъчно. Мели и д-р Бърди ще ти потвърдят това, ако имаш нужда.  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Весела Коледа, мили мои!

Миси, не пипай пишката!
Мини, дано бързо се оправи детенце.
При нас нито Бъдни вечер, нито Коледа протекоха очаквано, но вече не ми пука.
Т'ва е - влизам в зоната непукизъм за дълго време.
[/url][/url]
*
Весела Коледа и от мен! Здраве, щастие и любов с сърцата ни нека да има! Ние изкарахме празниците що - годе сносно, макар че малката тръгна със сопол от София и снощи вдигна малко температура.  Много ми беше притеснено как ще се развият нещата, но вече е много  по-добре, няма температура и спи спокойно...Дано сме се разминали само с това. Иначе получи много подаръци, много се радваха децата, дядо Коледа идва и на бъдни вечер и на Коледа. И сега да ви кажа голямата изненада този път приятна от моя мъж  - взел си костюм на дядо Коледа без дори да го заподозра, взел подарък и за мен :oops:/ а аз за него не бях взела, защото се бяхме разбрали да си вземем нещо за двамата, например нов стол за компа - имаме нужда.../, останах много приятно изненадана. Иначе аз бях предвидила дребни подаръчета за всички и беше много забавно, особено Дара вече си беше научила репертоара за пред дядо Коледа и направо отива при него и почва :lol:
Мини,  не се коси душо - аз тъкмо си мислех, че сме преборили алергията към шоколада, обаче то явно си има значение какво количество изяжда. Та вчера се събудихме целите опъпчени, но поне се размина само със зиртек. Ама те хората откъде да знаят, който не я видя, той не й натика шоколад в ръцете  и колкото и да се борихме хапна достатъчно количество :?
Лека вечер на всички!
*
Здравейте момичета,

Честита Коледа! Здраве и късмет, любов и сбъднати мечти на всички ви! Дано всички болни деца оздравяват бързо.
Никол също е сополива. Няма Т, само точи мърсоли  :) засега сме на Стеримар и Виброцил пък да видим.

Мини, не се обвинявай мила! Всички сме хора. Такива неща се случват на всички. Важото е сега детенце да е добре.

Днес се спуках от кеф. Бях гушнала Никол и цокаше, тя ме погледна, усмихна се и съвсем съзнателно ми каза "мамо". Просто сърцето ми преля от щастие  :D След  това играхме и хоро, изобщо много готина вечер  :lol:

Хубава вечер!