0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #960 -: Април 03, 2012, 01:45:15 am »
не знам, и моята мома пръцка, ама поне не се буди от това, буди се от кашлица :) все ще се намери по нещо. да ви питам някой от вас да знае, че морковите запичали? днес ми го казаха, ама не съм много сигурна и реших да питам?
Тъй вярно :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #961 -: Април 03, 2012, 08:20:15 am »
не знам, и моята мома пръцка, ама поне не се буди от това, буди се от кашлица :) все ще се намери по нещо. да ви питам някой от вас да знае, че морковите запичали? днес ми го казаха, ама не съм много сигурна и реших да питам?
Тъй вярно :D
На бурканчетата с пюре пише кое как прави, ето един плюс в тяхна полза  :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #962 -: Април 03, 2012, 09:10:33 am »
ами тогаз ще го пробутваш АМ с кльопачката, няма как.
па още малко и може да почне с прясното, стига да му хареса. щом яде кисело, няма да има алергичен проблем и с прясното.
в крайна сметка, целта на майката е да вкара определено количество млечен белтък за деня (потърсете цифрата, че не я помня) - а той може да дойде от различни източници.

Доволна съм тази сутрин - омете 120 АМ под формата на грис, + масло и сирене... Явно не се е метнал на мен - само като се сетя за грис халва и ми призлява: веднага ми изниква дебелата лелка от ДГ, дето ме държеше на масата докато не съм си я изядела и така си ме и намираха наш'те следобед :-)
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #963 -: Април 03, 2012, 10:37:43 am »
Елена,да моркова запича,аз от самото начало го избягвам или давам по много мьничко:)))
  Надин и аз сьм сьс сьщия проблем,тькмо викам да ви питам,и ти си ме изпреварила.
 Моята Димана,втора седмица не иска да си пие АМ,аз вече им давам само сутрин и вечер,но тя категорично и двата пьти само докато види шишето и започва един неистов рев,чак комшиите ни чуват. Вода сьщо не иска да пие,абе нищо което е в шише,и резултата е- запек. Тя която от раждането акаше на всяко хранене,изведньж така се запече,че и дуфалакт не ни помага,незнам какво да правя,моля ви помагайте сьс сьвети,като не приема течности едно че се запича,друго,че може и да се обезводни,иска само попара да яде и супата от кухнята,ама пак да има сухари вьтре. Докато Алекс няма притенции,и млякото си изпива и сухите неща си изяжда.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #964 -: Април 03, 2012, 10:41:00 am »
Hipp имаха една таблица, където за всяко пюре пишеше дали "разхлабва" или "регулира".

по принцип се смята, че някои храни действат разхлабващо, а други - затягащо на червата. това е ужасно относително. защо?

1. за да подейства по такъв начин, дадена храна трябва да се поглъща в големи количества и само тя, без смесване с други храни, които имат обратния ефект.
2. далеч не на всички организми тия храни действат така.

затова не се занимавайте прекалено с мисли на тема кое "запичало" и кое - обратното. от едно бурканче моркови никой няма да се запече, нито някой ще се продриска от едно бурканче пюре от круши.

моят син, поради турената му диагноза за алергия към кравето мляко и наложена заради това диета, седмици и месеци наред ядеше основно оризова каша с добавки - е, нито веднъж не се е "запекъл", а всички сте чували как оризът "запича".

никога не се е запичало от моркови моето дете. и от нищо не се е запичало, освен от чай от джоджен  :lol:

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #965 -: Април 03, 2012, 11:22:29 am »
хахах ама чая от джоджан е с лечебна цел :lol:
и моите не са се запичали. при балансирано и правилно хранене децата не би следвало да се запичат или разстройват. :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #966 -: Април 03, 2012, 11:22:57 am »
fifonqk децата са ти вече голями и можеш да пробваш да предложиш вода от чаша или със сламка, в краен случай пробвай да дадеш вода със дозатора от нурофен или панадол.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #967 -: Април 03, 2012, 12:03:41 pm »
fifonqk децата са ти вече голями и можеш да пробваш да предложиш вода от чаша или със сламка, в краен случай пробвай да дадеш вода със дозатора от нурофен или панадол.

И аз точно същото щях да предложа.
[/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #968 -: Април 03, 2012, 14:47:16 pm »
Родителки, пак се видях в чудо с моя калпазанин:
от 1 седмица не желае дори да близне вечерното си АМ. Досега само него успях да запазя, разместих му храненията, само и само поне едно млечно да остане; и тъкмо си мислех, че сме добре (почна да пие по 240+ преди заспиване) и изведнъж - йок, мамо, няма: бута бутилката само като я види, тръшка се, чудеса. 2-3 дни подред решавах, че просто не е гладен, че много съм му дала за следобедна закуска и т.н. и го оставях да си легне така; заспиваше и си спи по цяла нощ, само дето сутрин е адски гладен. Онзиден по случайност зърна братовчед си да си хапва вечерната супа и започна да примлясква като гладно цигане; дадохме му супа и на него, омете я като невидял; вчера вечерта същото изпълнение. И сега не знам какво да го правя - щеше ми се да запазя поне едно мляко на ден!
Не знам дали има връзка, но горе-долу по това време го отпочна поредната "зъбна криза". Изкара второ зъбче и май почна трето, кривя доста време... Но сега не е специално зле, а пак същите номера прави...
Някой знае ли случайно как да прилъжа това теленце упорито?

 Може да му е достатъчно АМто, ако му готвиш или даваш храни, каши, които са с АМ.
 Иначе при нас забелязах, че Коко суче много вяло именно заради болките във венците... може и при вас отказа от сучене / така де, пиене от шише /  да е свързано с това


 По повод сладоледа, не смятам, че ще навреди непоправимо на децата, ако опитат. По-скоро проблема идва оттам, че млякото, което съдържа сладоледа, не е изобщо сигурно как и колко е преработено, така де, може да си е сурово направо. То и по тази причина, на бременните не се препоръчва консумация на сладолед.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #969 -: Април 03, 2012, 14:51:07 pm »
никой не прави промишлено сладолед със сурово мляко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #970 -: Април 03, 2012, 15:37:19 pm »
оф все старата песен на нов глас, ама то реално погледнато нищо няма да им навреди, както е писала мими по-нагоре и една ракийка да му сипеш пак няма кой знае колко да му навреди, най-много да спи непробудно цяла вечер :lol:
не виждам смисъл в подобни спорове, щом искате давайте им и сладолед и уиски и кебапчета на 10м., проблеми няма, но нека не съветваме и другите да го правят, щото видиш ли няма да навреди :wink:
« Последна редакция: Април 03, 2012, 15:39:44 pm от StefiZ »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #971 -: Април 03, 2012, 16:45:15 pm »
оф все старата песен на нов глас, ама то реално погледнато нищо няма да им навреди, както е писала мими по-нагоре и една ракийка да му сипеш пак няма кой знае колко да му навреди, най-много да спи непробудно цяла вечер :lol:
не виждам смисъл в подобни спорове, щом искате давайте им и сладолед и уиски и кебапчета на 10м., проблеми няма, но нека не съветваме и другите да го правят, щото видиш ли няма да навреди :wink:
Хайде пак се започна. Извинявам се но това са несравними неща. Престанах да пиша, за да не става точно това, което сега пак става. В сладоледа има мляко, яйца и захар ( аз купувам натурален, няма боклуците, които Джам е описала) т.е. за тази малко захар са тези размахани пръсти, така ли? Колко захар има в тези две лъжички сладолед? По-малко от колкото в АМто. Аме не, Боби, ауу, много лошо, абе я направо ме лепнете в темата за безотговорнтие родители. А тези със снимките на тортите от другата тема... те са просто супер отговорни, при положение, че това са деца на възраст, на които наистина може да им се формира вкуса в тази посока. Както и да е... За мен е садистично да държа на принципи някакви и да си оставя детето да плаче, при наличието на толкова просто решение. Не виждам никакъв проблем да го споделя с някого, след като никъде не съм твърдяла че е полезно, а точно обратното. Всеки си решава сам, не сме малки деца тук.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #972 -: Април 03, 2012, 17:04:12 pm »
е това казвам и аз де, всеки сам да си решава.
никъде не съм написала, че този и този е безодговорен, нали, къде видя. просто спрете с тези размахани пръсти. съвет не съм ти дала никъде с какво да си храниш детето, нали??????? нека не си вадим от 9 дола вода и да се обеждаваме в някакви неща.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #973 -: Април 03, 2012, 17:32:44 pm »
За мен е садистично да държа на принципи някакви и да си оставя детето да плаче, при наличието на толкова просто решение.

аз първия път премълчах, но понеже го повтаряш, ще коментирам.

никога не би ми хрумнало да утешавам плачещо посред нощ пеленаче със сладолед! ама никога! и то не, защото сладоледът е вреден. просто защото изобщо не е в списъка на нещата, които удовлетворяват нуждата на пеленачето - тази, заради която то реве.
защо плачат - от глад, от жажда, от болка, от студ, от страх. коя от тия нужди първостепенно се утолява със сладолед?
тук не говорим за 3-4 годишно, паднало от колелото и ожулило коляното, което плаче вече не толкова от болка, колкото от стрес. на него, след като почистим и дезинфекцираме раната като първостепенна нужда, можем да дадем сладолед като средство за утеха и отклоняване на вниманието. ама на бебе, което не познава тази утеха, а и реве посред нощ?

я вдигнете ръка и си признайте - на кой ще му хрумне да дава сладолед на ревящо бебе посред нощ?

та сладоледът изобщо не е просто решение, нито е абсолютно работещо, щото не знаеш от какво реве детето.
нито пък е нужно да правим избора "сладолед или садистично оставяне на детето да реве", както ти го формулираш  :lol: идентифицираме нуждата и я задоволяваме. а не ръгаме сладолед, щото ние самите се утешаваме с това.
« Последна редакция: Април 03, 2012, 17:34:20 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #974 -: Април 03, 2012, 17:40:19 pm »
Джам, мисля че е безмислено, сега боби ще извади 15 научни източника, че всъщност сладоледа е доказано средство за утеха на пеленачета :lol: Това, че ти и аз и още 3-4 "принципни" майки не сме се сетили да го сторим, защо изобщо се опитваме да убеждаваме хората, че не е полезно, всъщност дори не ги и убеждаваме де, но нейсе :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #975 -: Април 03, 2012, 17:49:03 pm »
Аз доколкото си спомням Боби каза, че открила това за сладоледа случайно. И това, че е подействало един-два пъти при нея поради еди каква си причина не означава, че ще подейства при друго дете.Не виждам защо пак трябва да спорите.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #976 -: Април 03, 2012, 19:09:45 pm »
Аз доколкото си спомням Боби каза, че открила това за сладоледа случайно. И това, че е подействало един-два пъти при нея поради еди каква си причина не означава, че ще подейства при друго дете.Не виждам защо пак трябва да спорите.
Точно така.

Джам, опитвала съм всичко, храна, вода,песни, друсане, разхождане, лекарство за зъбки, инфакол, дори парацетамол. Всяка вечер пеех и се разхождах по един час в продължение на месеци, но тогава явно е сънувала нещо, не знам, беше през ношта и беше вече по-голяма, на около 9 месеца мисля. В един момент изтрещала не знам от къде ми хрумна и минавайки покрай хладилника отворих фризера и дадох сладолед и тя се заинтригува и млъкна. Ивана винаги е била такава като бебе - захласва се и не знае за жакво плаче и  трябва да се расее с нещо. Така че това и е нуждата на нея и  явно понеже е ново и студено и и взе вниманието. Та не е щото видиш ли сладоледа ми е бил в списъка на нещата, които успокояват, но пък ми стана. Както вече казах, предложението беше единствено, за да се види дали е вкуса, което детето не иска или лъжицата, ама пак се извъртя темата в съвсем различна посока.

Стефи източниците се даваха, когато имаше някакви спорове за препоръки за хранене, при което се твърдяха невярни неща и понеже аз не съм никоя да ги убедя, затова предлагах източници, за да се види, че не си говоря наизуст и са валидни. Та не виждам какво има да се иронизира това, че съм ползвала източници, за да се аргументирам. Обратното е това, което трябва да иронизираш, освен ако според е по-добре да вярваш на нечий блог и да го смяташ това за източник на информацията си.
« Последна редакция: Април 03, 2012, 19:24:37 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #977 -: Април 03, 2012, 22:18:59 pm »
Боби, общо взето вярвам на истинкта и на здравия си разум, блогове не чета, а достоверни източници на информация :wink:
няма смисъл да спамим повече мисля, поне аз спирам, защото наливаме от пусто в празно, а всъщност говорим за едно и също, че всеки има глава на раменете си и сам решава как да си гледа и храни децата :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #978 -: Април 03, 2012, 23:24:12 pm »
не искам да продължавам разговора и въпреки риска джам да затвори и тази тема ще кажа, обаче, че дори пеленачетата могат "да изпаднат в стрес", тоест в състояние, в което нито може да се индентифицира конкретна "нужда", нито може да се отговори на нея. познат на всички такъв пример са така наречените "колики", които често не са физиологичен проблем. и когато си накрая на силите си, правиш каквото можеш.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #979 -: Април 03, 2012, 23:26:09 pm »
Elena B.,

ти затова ли даваш на твоето пеленаче сладолед и сладки неща?
« Последна редакция: Април 03, 2012, 23:29:14 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!