0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #880 -: Март 25, 2012, 10:22:09 am »
Искам тези дни да пробвам захранване с картоф, морков, тиквичка, мога ли да дам пюре картоф и морков, че нямаше в магазинчето по отделно.Доколкото разбрах, трябва първия ден да дам 3-4 л..

Това колко е като грамове, как да преценя?
Какви са реакциите, ако нещо не му понася, обрив по тялото ли?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #881 -: Март 25, 2012, 14:00:53 pm »
Силванче, по принцип и моркова и картофа е много малко вероятно да дадат някаква алергична реакция, точно за това са едни от първите за захранване. Можеш да ги дадеш и в комбинация, но при реакция няма да разбереш от кое е. По тази причина се захранва постепенно и с по 1 продукт. Ако искаш/можеш направи домашно пюре, 1 морков отнема 10 мин да се свари и пасира  ;) Добавяй кърма/АМ, за да му е по-вкусно и най-вече познато.
В началото ще ти е по-лесно да не гледаш грамове, дай 1-2-3 лъжички първия път, после постепенно увеличи (около и над 100 гр. се води заместено хранене).
Най-честа реакция е обрива.
Имай си 1 на ум, че може първият ден да получи колики, но това е нормална реакция, повечето деца получават първия път ;) Успех!!!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #882 -: Март 25, 2012, 14:57:05 pm »
Силве, както ти е казала адито - захранвай едно по едно нещата. Например, ако почнеш с морков - давай 4-5 дена само морков. После можеш към моркова да добавиш и картоф. След още 4-5 дена - тиквичка. И т.н. Не бързай! Няма закъде. Цял живот има детето, за да яде. Поне моята философия беше такава. Всеки си има свои разбирания.
След като му дадеш няколкото лъжички пюре, трябва да пие кърма или АМ. И така, докато заместиш напълно едно хранене. Адито ти е казала.
Ади, извинявай, че така нахално се намесих.  :oops:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #883 -: Март 25, 2012, 15:16:14 pm »
силванченце, а защо реши да захранваш толкова рано?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #884 -: Март 25, 2012, 16:19:23 pm »
Благодаря ви, момичета!

Ами почти на пет е, с кърменето не се справих, поне малко витаминки да взема.

Пробвах днес морков пюре 3-4 л., но не му хареса, всъщност не се намръщи, само го размесваше с езиче и изплю всичко, ако е глътнал една лъжичка пак добре и така ми се разсърди, че после и ам не иоскаше 10 минути, докато забрави  :) .

Малко по малко пробваме, няма да бързаме.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #885 -: Март 25, 2012, 18:16:40 pm »
Някой може ли да ми каже на кое му казват течни каши /различно от инстантните/?


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #886 -: Март 25, 2012, 18:57:43 pm »
силванче, не споря въобще, но доколкото зная, нямаш нужда от твърда храна, за да поема витамини детето. ам е обогатено с достатъчно витамини и желязо, така че спокойно да си изкара до 6те месеца. освен това като свариш моркова една голяма част от вит му ги няма вече. така че, ако това са ти притесненията не се притеснявай :).

проблемите, които могат да възникнат при по-ранното захранване сме ги бистрили преди, но мисълта ми е, че нямаш нужда от това и както изглежда само си създаваш още грижи.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #887 -: Март 25, 2012, 20:58:17 pm »
Някой може ли да ми каже на кое му казват течни каши /различно от инстантните/?

 Не съм ги ползвала, но от приятелки знам, че се продават в картонени кутии, като на сухите каши, но вътре са два броя, течно, готови за ползване
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #888 -: Март 25, 2012, 21:31:03 pm »
Блу, не се намесваш, а допълваш ;)
Силванче, ето ти първия признак, че не сте готови за захранване. Един от признаците на готовност е точно липсата на този рефлекс да избутват всичко с език. Ти си преценяваш, само отбелязвам. И Елена е права за витамините, днешните АМ са направени така, че реално да няма липса на витамини, поне до 6 месеца. Останалото е педиатричен подход, чрез който да накарат Мама да слуша доктора. С всяко следващо бебе в групата се убеждавам в това...
Но пак казвам, че не налагам мнение, а само споделям.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #889 -: Март 25, 2012, 21:51:52 pm »
Силванче, само по един въпрос ще споделя:
все пак може да ти отказва и домашно приготвените пюрета - при мен беше така; оказа се, че колкото и да се стараех, никога не станаха толкова перфектно смлени както купешките; прояде ги с кеф няколко месеца по-късно.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #890 -: Март 26, 2012, 13:07:44 pm »
Момичета, какво сирене ползвате за сутрешната попара?
Аз поразпитах и съм се насочила към това на Маджаров. Ще ми бъде от полза да споделите, може и да греша.
С какъв чай е най-добре да се направи попарката, билков - лайка и какви други билки са добре за бебето или гранулирания на Hipp?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #891 -: Март 26, 2012, 13:32:57 pm »
Ние вкъщи ядем само Маджаров, съответно и с това правя попарката. Аз чай не ползвам, а водичка. Масло взимам на Президент. В началото купувах сухари на Хип, обаче много скъпи идват, сега взимам на Голди.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #892 -: Март 26, 2012, 13:46:24 pm »
Момичета, какво сирене ползвате за сутрешната попара?
Аз поразпитах и съм се насочила към това на Маджаров. Ще ми бъде от полза да споделите, може и да греша.
С какъв чай е най-добре да се направи попарката, билков - лайка и какви други билки са добре за бебето или гранулирания на Hipp?

маджаров е добър избор. изкисвай сиренето. аз лично правех попарата с чай от шипки. лайката е гадна на вкус, освен това може да алергизира. ама и с топла водичка само - също става.
масло тургаш, нали? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #893 -: Март 26, 2012, 14:28:47 pm »
Момичета, какво сирене ползвате за сутрешната попара?
Аз поразпитах и съм се насочила към това на Маджаров. Ще ми бъде от полза да споделите, може и да греша.
С какъв чай е най-добре да се направи попарката, билков - лайка и какви други билки са добре за бебето или гранулирания на Hipp?

маджаров е добър избор. изкисвай сиренето. аз лично правех попарата с чай от шипки. лайката е гадна на вкус, освен това може да алергизира. ама и с топла водичка само - също става.
масло тургаш, нали? :)

Сега ще правя за първи път попарка и бавно ще въвеждам сиренето, че заради обривите бях стопирала всякакво захранване и беше на диета. Маслото е въведено но не съм го давала 2 месеца, сега отново ще го захранвам. Jam, добре, че ми каза за лайката не знаех, че е алерген.  :? Май ще я направя първо с топла вода и постепенно като въведа сиренето и маслото, ще пробвам да я предложа с чай.

Сега Хриска я храня за закуска с кук кус-а  на Плазмон плюс плод на пара и малко зехтин то едва два дни е яла.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #894 -: Март 26, 2012, 19:36:24 pm »
Силванче, само по един въпрос ще споделя:
все пак може да ти отказва и домашно приготвените пюрета - при мен беше така; оказа се, че колкото и да се стараех, никога не станаха толкова перфектно смлени както купешките; прояде ги с кеф няколко месеца по-късно.

Същото стана и при нас. Първоначално щях да правя сама пюрета, но Ивана реши, че купешкото пуре от моркови е по-добро от моето. При нас не беше заради консистенцията, идеално смляно си беше, но нещо не и хареса, така и не разбрах какво.


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #895 -: Март 26, 2012, 19:50:40 pm »
Пробвах днес морков пюре 3-4 л., но не му хареса, всъщност не се намръщи, само го размесваше с езиче и изплю всичко, ако е глътнал една лъжичка пак добре и така ми се разсърди, че после и ам не иоскаше 10 минути, докато забрави  :) .

И днес не вкупи пюрето малкия, сложих му в устата 2 лъжички и ги изплю веднага, и после не искаше да си отваря устичката.Но мисля да не го тормозя, ще пробвам и утре, и ако не иска, след 10 дни пак ще опитаме.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #896 -: Март 26, 2012, 21:14:36 pm »
deep, ако е правила обриви от храна, направи попарката най-напред с козе сирене. Маджаров има такова, има и на други фирми. после вкарай овче и най-накрая краве сирене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #897 -: Март 26, 2012, 22:28:27 pm »
Deep, не знам на кърма ли сте или на АМ, но:
аз правя попарата с АМ, най-много му допада, след няколко пробвани чайчета...

Междудругото, в Lidl има едно сирене, Livadi - много съм доволна от него: вкусно както едно време (ужас, какъв израз ползвам, почвам да се чувствам като динозавър!) и се държи отлично при изкисване - то и без това е много безсолно на фона на останалите, но изобщо не се разтваря във водата, Кай яде на поразия.

А днес пробвахме и кус-кус за закуска, залят да се задуши с АМ, вместо с вода - стана отлично, и много бързо (нали не се вари) :-) Със сирене или с плодове е чудесна опция, препоръчвам...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #898 -: Март 27, 2012, 00:49:52 am »
да са се запичали малчовците ви? много е странно, защото тя е основно на кърма, а пък от няколко дни подозирах, че е запечена, но нали, да не се взираме, но днес не успя да се изходи - беше заседнало на ануса й. взела съм й кисело мляко, но не разбирам, при положение, че е основно на кърма? някакви идеи? яде круши мога да й дам слива? пие вода от време на време, когато си поиска, което е горе-долу когато ме види мен да пия вода. ще съм благодарна за идеи.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #899 -: Март 27, 2012, 01:03:13 am »
да са се запичали малчовците ви? много е странно, защото тя е основно на кърма, а пък от няколко дни подозирах, че е запечена, но нали, да не се взираме, но днес не успя да се изходи - беше заседнало на ануса й. взела съм й кисело мляко, но не разбирам, при положение, че е основно на кърма? някакви идеи? яде круши мога да й дам слива? пие вода от време на време, когато си поиска, което е горе-долу когато ме види мен да пия вода. ще съм благодарна за идеи.
според мен и крушите и сливите са все добри идеи.