0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #900 -: Март 27, 2012, 01:13:58 am »
Дари, ние ползваме на Верея зрялото сирене от известно време, изкиснато във вода разбира се. Никога не съм слагала чай в попарата аз лично - само сирене, масло и запарвам с водичка.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #901 -: Март 27, 2012, 02:35:02 am »
мисля, че тя се оправи сама, но ще продължавам да й ги давам. странно е, но аз попара не мога да понасям и не мисля, че ще й правя. остатъци от времето, коагто мен се опитваха да ме хранят с такова.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #902 -: Март 27, 2012, 04:30:59 am »
да са се запичали малчовците ви? много е странно, защото тя е основно на кърма, а пък от няколко дни подозирах, че е запечена, но нали, да не се взираме, но днес не успя да се изходи - беше заседнало на ануса й. взела съм й кисело мляко, но не разбирам, при положение, че е основно на кърма? някакви идеи? яде круши мога да й дам слива? пие вода от време на време, когато си поиска, което е горе-долу когато ме види мен да пия вода. ще съм благодарна за идеи.

В нашто семейство всички тоалетни проблеми се въртят около водата. Аз оставям чаша с вода на масичката, докато Тереза се храни. Отскоро се научи да я пие.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #903 -: Март 29, 2012, 11:32:32 am »
Имам нужда от помощ и съвети.

Жорко от 2 седмици отказва да яде. Не иска нищо освен АМ.
Сутин така и не можахме да вкараме закуска. Отказа попара( правила съм я с чай, с вода, с АМ), отказа кус кус, отказа натрошени бисквити с АМ и плод. За обяд съм давала домашно приготвени пюрета, готови пюрета на различни марки - не, не и не. Изяжда 3-4 лъжички, стисва уста, извърта глава и започва да пищи.Съответно давам АМ. Следобед давам каша( млечна, немлечна, плодова и каквито се сетите там), отново получавам отказ. Плодови пюрета също не иска да яде.
Пробвахме да го храни друг човек освен мен, резултатът беше същия. Смених лъжици, смених мястото на хранене, слагах го в скута си на масата - пак нищо.

Реших да пробвам захранване водено от бебето - дадох му различни неща в чинийка и/или на табличката на столчето за хранене. Игра си с тях, но дори и не ги поднесе към устата си. Изобщо никакъв интерес към храната.
Бисквити, банан, солети, коричка хляб също не иска. Държи ги и ги гледа с някакво отвращение.

Не знам какво да правя вече, какво да опитам. Изпаднала съм направо в депресия от това, че детето не иска да яде и съм ужасно притеснена за него.
Съветвах се с 2-ма педиатри. Отговорът беше, че може би е заради зъбите, но да съм му давала да яде. Кака да му дам да яде като той като види лъжицата и извръща глава.

Извинете ме за дългата публикация.
Ще се радвам на всякакви съвети.

п.п.преди го хранех на 3-3,5ч. Сега гледам да са минали минимум 4 часа от предишното хранене.
 
« Последна редакция: Март 29, 2012, 11:36:01 am от Мецани »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #904 -: Март 29, 2012, 15:29:56 pm »
Мецани освен да продължаваш да предлагаш и колкото толкова, без да насилваш за количества. Все някога ще прояде. Ние така току ядем много добре току не ще. На обяд сам започна да изяжда двойно, а след обяд 100мл максимум и то вчера настоях малко, ми повърна и ревна че е гладен дояде си с мляко. Не могат да кажат човечетата какво не е таман.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #905 -: Март 29, 2012, 15:35:02 pm »
Моите деца днес също отказаха кухнята, и на тях им никнът зъби в момента, доста поревават. Направих им адаптирано мляко с бисквити - всичко изпиха. Пробвай да го оставиш няколко дни на мляко само без да даваш друго.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #906 -: Март 29, 2012, 17:33:31 pm »
мецани, не зная как се храните, но ако му оставяш храна пред него и той се храни заедно с вас шансът да прояде според мен е доста по-голям, отколкото ако се храни преди вас. също така опитай се да "не обръщаш внимание" докато се храни, какво яде, какво хвърля на пода, а така също и другите около теб (за мен лично това е основният проблем). другото е храната, която му предлагаш да изглежда като вашата. дано някое от тези неща сработи, но както ти е казала м-и все някога ще прояде. той си взима всичко необходимо от ам-то, не му се коси. успех. за успокоение моята девойка е на 10 мес, има дни когато става така, че дори не й предлагам, защото например спи когато аз хапвам или нещо такова. всичко си й е наред, живо, здраво и любопитно хлапе е. успех
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #907 -: Март 29, 2012, 17:52:34 pm »
Благодаря ви, поуспокоихте ме  :)
М-и, не насилвам изобщо, въпреки че ми е идвало на моменти да му набутам лъжицата  :lol:

Оставила съм го от 3 дни само на АМ, не предлагам нищо, не показвам лъжица. Иначе, Ели, ние го слагаме на масата когато се храним и задължително му давам и на него нещо, но засега нямаме успех.

Eille, бисквитите с биберон ли ги даваш, защото аз така не съм пробвала. Досега съм ги давала само с лъжица.



*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #908 -: Март 29, 2012, 17:55:49 pm »
Да, с биберон, тройка на МАМ, тече идеално :D. Аз понякога им слагам и във вечерното мляко, да спят уж повече, ама не би.


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #909 -: Март 29, 2012, 17:57:12 pm »
Мецани, Жорко пие ли вода? Тереза отскоро се научи да пие. Преди това сутрин започвахме с АМ, защото беше много жадна след сън и не искаше да яде нищо друго.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #910 -: Март 29, 2012, 18:09:58 pm »
elle22, не не пие вода. Предлагам му ежедневно по няколко пъти, но само си намокря леко устните и като разбере, че не мляко веднага се дърпа от щишето. Сега като се затопли предполагам, че ще пропие вода, поне се надявам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #911 -: Март 29, 2012, 18:13:49 pm »
Мецани, млякото трябва да е основната храна на детето до навършването на първата година. На твое място не бих се притеснявала. Щом пие мляко, значи си набавя нужната пълноценна храна. Захранването не е за наяждане, а за да свикне с нови вкусове и консистенция. Не всички деца се интересуват еднакво от храната - просто ще прояде по-късно. Д-р Бърди редовно съветва да не се насилва детето - каквото и колкото иска, останалото е мляко, и това е в реда на нещата.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #912 -: Март 29, 2012, 18:28:08 pm »
Мецани само отчитам ненасилването, моят син на няколко пъти е отказвал да яде, но и мляко не искаше не само храна и то по един ден. Представям си какво ти идва щом две седмици се мъчиш, ама става по-лошо като насилваш, само си представи че си ти от другата страна. Цигу ти е писала млякото е важно, щом него яде значи няма място за притеснение.
Иначе и ние сядаме заедно на масата или той играе на масата докато ние ядем и си иска аз давам трошички хляб ако няма друго подходящо, коричка предлагам, но не иска, а и ме е страх от задавяне.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #913 -: Март 29, 2012, 18:31:48 pm »
Мецани, Божидара и досега единствената храна приемаща с охота е млякото(кърмата), и аз се изтормозих, но намерих вариянт да хапва поне по 60-90 гр. Аз (или баща и)
я гушкам и почвам да се правя на клоун , ходим на прозореца да храним гълъбите(като отворя прозореца и те идват :D), отварям шкафове да си взима чаши или каквото там има, и подобни разсейващи неща, защото и тя като си види лъжицата и хапне първа хапка и прави такива отвратени физиономии, че чак се чудя какво толкова гадно и дадох. Не знам дали ще свикне така, дали е злояда, дали е заради зъбките или просто е защото още я кърмя денонощно, но за мен засега това е вариянт поне малко да хапне храна различна от кърмата.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #914 -: Март 29, 2012, 18:41:38 pm »
elle22, не не пие вода. Предлагам му ежедневно по няколко пъти, но само си намокря леко устните и като разбере, че не мляко веднага се дърпа от щишето. Сега като се затопли предполагам, че ще пропие вода, поне се надявам.



Тереза беше точно като Жорко на тази възраст  :lol:, временно е. Ние правехме така: 6,30 - ам, 9,00- каша, 12 - пюре, 14- ам, 17- каша, 20 - ам. Така детето полужаваше течности регулярно, а през това време оставях чаша с човка, пълна с вода, за да си играе с нея и да свиква с вкуса й.

Това, което писах, е в случай че Жорко прави така отскоро, а не по принцип от началото на захранването му.
« Последна редакция: Март 29, 2012, 18:43:51 pm от elle22 »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #915 -: Март 29, 2012, 19:18:57 pm »
йоана, с какво я храниш, с пюрета ли?
аз си представям, че за кърмените на поискване  бебета тази работа някой да им пъха лъжица в устата без да е ясно те дали са гладни им е много странна. може би затова не иска да яде. и да те питам, правиш ли кръвни изследвания? аз покрай огромните теми около захранването тук във форума малко се чудя, но както се казва "клинично" детето си е много добре, никога не са му правени кръвни тестове (в англия се правят само ако се прецени, че има нужда), та ти правила ли си?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #916 -: Март 29, 2012, 20:31:28 pm »
Не знам какво да правя вече, какво да опитам. Изпаднала съм направо в депресия от това, че детето не иска да яде и съм ужасно притеснена за него.
Ако се притесняваш за хранителнтие вещества, той си ги взима от АМто. Няма да остане да не прояде, просто при вас явно ще отнеме по-дълго. Но щом си пие АМ, той си визима всичко необходимо, не се притеснявай, че нещо ще му стане.
Може би като зпоачнат да го сърбят зъбите и започне всичко да бута в устата, тогава ще успееш да му дадеш нещо,което да опита сам.
 И друго ми дойде на акъла. След като толкова си обича АМто амляко, пробвала ли си млечни храни - каза, че си пробвала млечни каши, но нещо по-течно, кисело мляко или сладолед примерно? Ивана умира за сладолед, но го давам само в изключителни случаи. Знам, че не е полезно,ако е много, но една-две лъчижки, колкото да видиш дали ще яде нещо различно от АМ.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #917 -: Март 29, 2012, 20:41:40 pm »
Боби, наистина ли говориш сериозно - сладолед на бебе на 8 месеца?
Мецани, остави си детето, не го тормози, за да не се отврати от лъжичката, давай си АМ спокойно. Не пречи да пробваш, да предлагаш, но ако не иска не насилвай. И ние сме имали такива периоди - когато са никнели зъбки, когато са били болни, давала съм мляко и това е. Няма да остане гладно детето, ако е само на АМ.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #918 -: Март 29, 2012, 20:51:04 pm »
Боби, наистина ли говориш сериозно - сладолед на бебе на 8 месеца?
Що какво ше му стане?  Тя каза, че дава млечни каши вече.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #919 -: Март 29, 2012, 21:20:50 pm »
ох, боби, това е проблемът със захарта. аз много му се чудя. аз ям захар като добрата ламя спаска - шоколад, бисквити, сладолед. тя знае, че яденето е за двама и онзи ден като си взех сладолед яде фунийка, колкото да яде нещо. майката до мен си й даваше сладолед, за да не пищи детето. та мисълта ми е какво правим със захарта? даже някъде прочетох (май в темата за захранване на Дени) да не им се дават плодове, но това ми се вижда безумно. в англия им дават стафиди като за световно, а според мен те са ужасно сладки. ясно е, че не е рафинирана захар, обаче? ако идеята е да не свикнат да ядат сладко от малки, както да не свикнат на макдоналдс, тогава сладолед от време на време не виждам проблем, ако е хубав сладоледа. та не знам, засега удържам фронта откъм баща й, който само ходи по мен с парченца шоколад и казва, ама той е черен, та съм отворена за мнения.