0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #940 -: Април 01, 2012, 11:20:08 am »
Да ви споделя,че втори ден ме гложди,когато приготвям домашно пюренце и го пасирам то става малко аеро :lol: на малки балончета някак си остава консистенцията при вас така ли се получава :? и може ли така като го хапва детенце да му се пълни стомахчето с въздух :oops: и за това вечер да се буди и пръцка.Вчера хапнаха купено и снощи се буди само 3-4 пъти,иначе и до 10 е стигал.Не знам дали има някаква връзка де за това споделям
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #941 -: Април 01, 2012, 11:29:26 am »
Да ви споделя,че втори ден ме гложди,когато приготвям домашно пюренце и го пасирам то става малко аеро :lol: на малки балончета някак си остава консистенцията при вас така ли се получава :? и може ли така като го хапва детенце да му се пълни стомахчето с въздух :oops: и за това вечер да се буди и пръцка.Вчера хапнаха купено и снощи се буди само 3-4 пъти,иначе и до 10 е стигал.Не знам дали има някаква връзка де за това споделям
8O 8O 8O
 То и АМ като го разбиваш в шише, се получава много хубава пяна с въздух.
 Не мисля, пръцка от това.
 
 
« Последна редакция: Април 01, 2012, 11:31:44 am от didon »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #942 -: Април 01, 2012, 15:20:46 pm »
Бина и на мен са ми минавали тия мисли, ама то си е нормално да има газове, просто е гадно като са болезнени. Аз си мисля, че те подпомагат изкарването на акото.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #943 -: Април 01, 2012, 23:12:57 pm »
вие тука, гледам, добре си хортувате, но за мен не е признак на здрав разум да се дава сладолед на 10 месечно бебе.

и на 2 годишно не бих дала купешки сладолед. за какво му е? захар, изкуствени ароматизатори, пенообразуващи агенти и растителни мазнини. кое от тях е нужно и полезно за малко дете?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #944 -: Април 01, 2012, 23:16:19 pm »
Имам нужда от помощ и съвети.

Жорко от 2 седмици отказва да яде. Не иска нищо освен АМ.

бих го оставила на АМ за 1 седмица и бих опитала отново - деликатно. няма да останете цял живот на АМ, това е сигурно. нито ще му навреди, ако на неговата възраст пояде известно време само АМ.

няма място за депресия.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #945 -: Април 02, 2012, 05:12:44 am »
вие тука, гледам, добре си хортувате, но за мен не е признак на здрав разум да се дава сладолед на 10 месечно бебе.

и на 2 годишно не бих дала купешки сладолед. за какво му е? захар, изкуствени ароматизатори, пенообразуващи агенти и растителни мазнини. кое от тях е нужно и полезно за малко дете?
Нищо не е полезно, ама знаеш ли какава хубава работа върши като плачеше един час през нощта и нищо не я успокояваше :-). Няколко пъти съм дала сладолед по 1-2 лъжички и беше по-добре, от колкот да плаче цяла нощ.  Аз предложих да види дали е от това, че не иска да яде нищо с лъжица или е заради вкуса на храните. Не съм казала да си храни детето със сладолед.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #946 -: Април 02, 2012, 08:44:05 am »
Ми то и едно уиски да му сипеш, знаеш ли как хубаво ще спи цяла нощ, пък може и да си попее чак  :wink:
Боби, верно не се оказваш...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #947 -: Април 02, 2012, 09:12:52 am »
Ми то и едно уиски да му сипеш, знаеш ли как хубаво ще спи цяла нощ, пък може и да си попее чак  :wink:
Боби, верно не се оказваш...
От какво да се отказвам, никъде не съм твърдяла, че е полезно, всеки знае, че не е. Просто аз си имам различно виждане за това дали трябва само полезни неща да яде или е допустимо и не всичко да е такова, ако е в граница, в която съм преценила, че няма да и навреди.  Всеки си има различни разбирания. Аз си гледам детето както съм преценила, че няма да му навреди  съм убедена, че не съм му навредила. Това беше случайно открито и се оказа много просто и далеч не толкова вредно в единични случаи решение. Няма начин заради някакви принципи да я държа да реве цяла нощ, защото... всъщост защото какво, я кажи ти какво съм и направила с това? 
 


  
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #948 -: Април 02, 2012, 10:14:29 am »
Дидонка да и за млякото с пяната е така ама не от него :lol:
просто гадая вече от какво се получава дози дискомфорт у детенце,пробвала съм да изключвам и включвам различни храни за да разбера и резултата нулев,но ако продължава така ще го заведа на гастроентеролог.За мен не е нормално да се буди по 10 пъти и да изпива по 300мл.вода на вечер,но не ми се ще да се стига до там надявам се да се размине сега съм подхванала нова схема :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #949 -: Април 02, 2012, 10:45:39 am »
Здравейте момичета,макар да не пиша ви чета редовно и много,много ми помагате :D,за което ви благодаря.На тема глутен съм и понеже не мога да намеря назад по темите ,искам да ви попитам как точно го въведохте(с каша ,бисквитка или нещо др.)и с какво зърно.Ние вече ядем месо(пилешко и пуешко),жълтък още не съм дала.И се чудя първо жълтъка или глутена :ask:Храним се 3 пъти с АМ ,на обяд със зеленчуково пюре ,а следобед с каша.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #950 -: Април 02, 2012, 11:06:57 am »
Аз го въведох със сухар, но може с каша, бисквитка на плазмон, пюре с глутен. След като го въведох вече ядат всеки ден глутен.
Първо въведох глутен, след това яйце.


Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #951 -: Април 02, 2012, 11:11:41 am »
Копирам схемата за захранване на др.Бърди



За захранването:
Аз започвам с ябълка, круша (или смес), или с оризово бебешко брашно, като първа и единствена храна, давана в 16-17-18 часа на възраст 5.5 месеца. Може и от 6 месец, ако детето е на кърма, и наддава добре на тегло. Плодовете ги даваме винаги пресни, пасирани. Не варени (нямат нито вкус,нито мирис). Ябълката може да я печете на фурна... От сока (пелте) можете да подслаждате крушата или да слагате мъничко в оризовата каша, ако за първа храна изберете оризово брашно.
Практически как става-три чинийки-в едната ябълка, в другата 1/2 круша, в третата->>круша:ябълка 1:1. Опитвате последователно кое от трите детето ще хареса. Което хареса-с него продължаваме.

Всички останали хранения се запазват->> кърмене (адаптирано). Не слагате второ "външно хранене" преди да са минали 2 седмици с плодове. Опитвате от тези три възможни комбинации (ябълка, круша или смесено) към кое бебето ще прояви интерес в първият ден. С това продължавате 4-5 дена. Не даваме кисели, сок от моркови и въобще нищо друго непознато като храна. Само един от предпочетените плодове! От 7 -8 ден можете да добавите мъничко ЧИСТО БЕБЕШКО ОРИЗОВО БРАШНО (детско, специално!!!!, не крем на прах с мляко и оризово брашно) към плода за разнообразие. Оризовото брашно НЕ запича!! Така за две седмици бавно и търпеливо въвеждате тази първа храна. От изброените неща можете да правите комбинации. Ако му хареса оризовото брашно на 7-8 ден може да приготвим оризово брашно с кърма (или адаптирано).

Друг вариант за захранване,ако детето не харесва плодове като първа храна е каша->АМ+оризово брашно. Това е алтернативен вариант на плодовете.

На 5-7 ден с оризова каша, можем да обогатим с плод (ябълка или круша, по една-две чаени лъжички) и после да даваме посменно:
*чисто оризово брашно с АМ,
*плод/плод
*плод с оризово брашно
*плод+оризово брашно+АМ


Не бомбардираме детето с две или три чужди хранения едновременно, не даваме непрекъснато всеки следващ ден нови храни, не принуждаваме за хранене. Колкото иска-толкова. Можем да кърмим (адаптирано мляко) после в добавка, разбира се за първите дни, докато се стабилизира количеството на изядената храна (стабилизира= около и над 100 грама).

Внимателно изберете лъжичка-избягвайте железните. Опитайте както прави, така и с предната част под ъгъл. Пълнете лъжичката само в предната и част. Не я слагайте дълбоко в устата на бебето, а само "забърсвайте" храната в горната устна.
Така изброените плодове се обогатяват с-банан, сини сливи, пулп от грозде, и подред всякакъв друг плод според сезона без ягоди,малини, мъхести праскови.


После (след 2-2.5 седмици плодове и/или оризова каша) следва втора храна-второ външно хранене, в 12-13-14-първо морков с/или картоф-пюре... Тези два зеленчука се приготвят варени, пасирани фино с добавка на 1 ч.л. зехтин. Може да добавите за вкус и АМ, така, както правите когато приготвяте домашно картофено пюре.

Консистенцията на пюрето (плод, или зеленчуци) играе огромна роля в детското хранене. Всяко дете си има предпочитания за консистенцията. Сместа не бива да тече, а да е пюре. Колко гъсто-зависи от предпочитанията на детето.

Аз не захранвам със зеленчуци като първа храна. Не давам "кисели". Не се дават сокове от зеленчуци, преди да сте минали първият етап с плодове траещ 2-2.5 седмици. Не се "бомбардира" детето с чужди и непознати храни, както това толкова обичат да правят в Бг-захранва се стъпаловидно, постепенно, с постепенно обогатяване на храните. Стадия с плодове може да трае 2-2.5-3 седмици. То е вид обучение. Чак след това се добавя второ външно хранене със зеленчук, което после се разнообразява бавно, до около 7-7.5 месеца, когато може да се даде месо.

Храненията в 10 сутрин не са задължителни. Много често поради тях, детето или яде много на обяд, или не яде нищо. По-добре да изместите обедното хранене напред, отколкото да вмъквате добавъчни хранения в 10 часа.

Даването на попари и глутен преди 11-12 месеца е крайно нежелателно.
Тиквата при бебета запича, а не разхлабва.
Киселото мляко не понася на повечето деца под 10 месеца, освен ако не е специално детско. Но дори и тогава пак не го понасят много от децата. Пълноценното кисело мляко НЕ Е бебешка храна! Киселото мляко забавя значително изпразването на стомаха, способства за поява на рефлукс, води до лош дъх при деца, снижава силно апетита (млякото неутрализира киселинността на стомашния сок).



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #952 -: Април 02, 2012, 12:05:24 pm »
Родителки, пак се видях в чудо с моя калпазанин:
от 1 седмица не желае дори да близне вечерното си АМ. Досега само него успях да запазя, разместих му храненията, само и само поне едно млечно да остане; и тъкмо си мислех, че сме добре (почна да пие по 240+ преди заспиване) и изведнъж - йок, мамо, няма: бута бутилката само като я види, тръшка се, чудеса. 2-3 дни подред решавах, че просто не е гладен, че много съм му дала за следобедна закуска и т.н. и го оставях да си легне така; заспиваше и си спи по цяла нощ, само дето сутрин е адски гладен. Онзиден по случайност зърна братовчед си да си хапва вечерната супа и започна да примлясква като гладно цигане; дадохме му супа и на него, омете я като невидял; вчера вечерта същото изпълнение. И сега не знам какво да го правя - щеше ми се да запазя поне едно мляко на ден!
Не знам дали има връзка, но горе-долу по това време го отпочна поредната "зъбна криза". Изкара второ зъбче и май почна трето, кривя доста време... Но сега не е специално зле, а пак същите номера прави...
Някой знае ли случайно как да прилъжа това теленце упорито?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #953 -: Април 02, 2012, 12:11:14 pm »
Nadine, ами давай сутрин АМ, като е гладен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #954 -: Април 02, 2012, 12:32:02 pm »
Nadine, ние сме така от много отдавна.Макси отказа първо вечерното после сутришното мляко.Отказа от мляко съвпадна с никненето на зъбките.Какво ли не пробвах и нищо.Сменявах шишета, биби, пози за хранене и каквото се сетиш друго.Обаче по-лошото е, че след млякото постепенно започна да отказва и другата храна.По едно време почти нищо не хапваше и много се притеснявах.Сега вече е по-добре.Злоядо ми е детето, обаче когато е много гладен ще изяде и лъжицата.Аз увеличих интервала между храненията и мисля, че действа.
Единствения вариант Макси да пие млякото е да го приспя и малко след това да му пробутам шишето.Сутрин по същия начин  гледаме да не се е разбудил иначе отказва да пие.Изключително рядко сам си иска шишето, но тогава е много жаден според мен защото изпива много малко.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #955 -: Април 02, 2012, 13:04:44 pm »
Джам, пробвала съм да е умрял отглади сутрин, и пак не ще да близне АМ; за сметка на това само като види купичката и лъжичка тръгва сам към столчето за хранене; попрата си я яде с АМ с голям кеф, грис, кус-кус и т.н. също, но да пие млякото - не и не. Той с този номер почна; сега се повтаря с вечерното хранене.

Танче, слава богу диването иначе си ми е ящно, всичко хапва, особено италианско :-) Просто се надявам да изнамеря накакъв трик за похапване на АМ... А още няма годинка, страх ме е д апочна с обикновено прясно мляко (въпреки, че кисело нагъва като за световно)..
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #956 -: Април 02, 2012, 13:42:48 pm »
ами тогаз ще го пробутваш АМ с кльопачката, няма как.
па още малко и може да почне с прясното, стига да му хареса. щом яде кисело, няма да има алергичен проблем и с прясното.
в крайна сметка, целта на майката е да вкара определено количество млечен белтък за деня (потърсете цифрата, че не я помня) - а той може да дойде от различни източници.

мойто диване пи АМ до 3.5 г. после отказа, но не пожела дълго време да го замести с прясно мляко. едва от половин година (от към 5-годишен) изведнъж разви страст към прясно мляко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #957 -: Април 02, 2012, 15:52:04 pm »
бина, а защо пие толкова много вода? да не би от това да се буди? само питам :)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #958 -: Април 02, 2012, 16:47:23 pm »
Не е от водата той се буди пръцка,мрънка и като му дам водичка се успокоява и заспива и така няколко пъти на нощ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #959 -: Април 02, 2012, 23:27:11 pm »
не знам, и моята мома пръцка, ама поне не се буди от това, буди се от кашлица :) все ще се намери по нещо. да ви питам някой от вас да знае, че морковите запичали? днес ми го казаха, ама не съм много сигурна и реших да питам?