0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #120 -: Декември 08, 2011, 23:31:06 pm »
Black_rose - тигърът е много красиво животно, детето е естет.

jasmin_veni - толкова ли се е затруднила емиграцията в Канада, че чак се молите за интервю?

по повод отговорите от дядо Коледа на писмата на децата и разнообразните методи на доставка на писмата до стареца, от няколко дни се чудя. едно време, като бях дете, също пишехме на дядо Мраз. давахме писмото на мама и тя го "пускаше в пощата". не сме правили ритуали да го оставяме на прозореца, под елхата, в микровълновата и т.н., да слагаме примамки с храна, да проверяваме дали го е взел, еле па ако сме слушали... що ги измисляте тия работи? а това с отговора от дядо Коледа направо ме разби, затуй рекох да се изкажа.
отговорът на дядото винаги е бил един - донасяне на поръчаните подаръци. никога не ни е писал писма!ква е тая нова мода? аз съм голям любител на коледните традиции, интересувам се и чета как в някои страни хората си ги пазят почти неизменни векове наред, защо ние непрекъснато ги "модифицираме"?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #121 -: Декември 09, 2011, 00:29:13 am »
отговорът на дядото винаги е бил един - донасяне на поръчаните подаръци. никога не ни е писал писма!ква е тая нова мода? аз съм голям любител на коледните традиции, интересувам се и чета как в някои страни хората си ги пазят почти неизменни векове наред, защо ние непрекъснато ги "модифицираме"?

За да сме перфектни майки, как защо? :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #122 -: Декември 09, 2011, 00:30:57 am »
отговорът на дядото винаги е бил един - донасяне на поръчаните подаръци. никога не ни е писал писма!ква е тая нова мода? аз съм голям любител на коледните традиции, интересувам се и чета как в някои страни хората си ги пазят почти неизменни векове наред, защо ние непрекъснато ги "модифицираме"?

За да сме перфектни майки, как защо? :wink:

Сиксче, то тук са само перфектни, що трябва още по да са? Медал ли ще дадат :wink:

Ние не сме писали, че и не са и изявявали желание да пишем. Така че няма да си усложнявам живота.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #123 -: Декември 09, 2011, 00:52:11 am »
jasmin_veni - толкова ли се е затруднила емиграцията в Канада, че чак се молите за интервю?

УЖАСНО много! Има много нови промени за няколко дни, голямо чакане на кандидати с подадени документи (говоря за над година), нови изисквания за език, падане на възрастта на кандидатите на 35 години...на Никулден излязоха дати за интервю за януари и тъкмо се зарадвах, че ще сме януари на интерв' - хоп, промениха ги на март.
На Дядо Коледа, на Сейт Никола, на дядо Мраз и на елена Рудолф се моля вече.
[/url][/url]
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #124 -: Декември 09, 2011, 02:36:03 am »
Жаси, надявам се да не дойдете с голямата кошница с очаквания и да се разочаровате.
Едни познати дойдоха лятото, направо изпаднаха в шок тука 3-4 месеца се чудехме как да ги успокояваме.Бяха решили да се връщат, но останаха, сега са по-добре :)

При вас плюс е, че сте много млади и по-лесно ще се адаптирате.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #125 -: Декември 09, 2011, 04:50:18 am »
Ние писахме писмо, за да уплътня един преди обед с полезно занимание!
После за да ги обхване коледното настроение съвсем, Митака го сподели с
няколко близки на сърцата ни, с оглед ориентиране в подаръчната тематика  :lol:
Ми така де, на Дядо Коледа трябва да се помага!

Относно имитаторските способности на децата, ние минахме тигър и лъв,
сега сме динозавър, така добре го е усвоил, направо 1/1!
Но Калина не му подражава, дори се плаши, та  е динозавър
когато играе сам!Розита как бих се радвала да съм тигър, но уви
съм Вълка от "Трите прасета", както и този от "Вълкът и седемте козлета" като кажа :
- "Тука ми мирише на прасенцееее" или
- "Отворете, Отворете свойта майка посрещнете" с преправен глас и дим да ги няма!

Джам, радвам се, че пернатия ви период мина!

Относно Тв аз обичам, много, но нямам време, а на тях пускам
Бейби тв, тя е лека има програми на фона на класическа музика,
няма грам насилие, пъстро е и не натоварващо!
Бейби Шеф гледаха онзи ден и после заедно правихме палачинки,
та не мога да ги обръщам във въздуха ли, на втората вече ги мятах високо.
Къщата на животните също харесват, после четем повече за животното
което представят в серията, като цяло съм нещата да бъдат умерени!

Жаси, късмет, дано ви одобрят!

Хубав ден, мен нещо безсъние ме мори...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #126 -: Декември 09, 2011, 08:34:15 am »
Хей Делика, ти от Баня ли си? Наистина е много хубаво, като малка редовно ходехме на плаж там и е страхотно. Майка ми е от Панагюрище и си правехме плажа във вашето село или на Стрелча.

:lol: Света е малък, събрахме се!
Да излиза Райна Княгиня и да поведе четата...

Нашия край е фантастичен, но Асарел Медет просто го разби,
дава поминък на района, но като екология е страшно.
Според мен това е една от причините да не се инвестира в туризъма.


Момичета събрахме се :) , Четвърти Революционен Окръг.Наистина хубав край, но Асарел много ни трови  :?.В последните години се раздават огромни суми от акциите на предприятието и хората само това ги интересува парата, здравето кои ти мисли за здравето пачките са важни,много жалко и тъжно.

Четох, че Стела ще пее в МОЛ-а на Стара Загора в неделя, ще ми се да отскочим до там.

Едно питане, споделете мнение за сушилните,може би Стефи ще се включи,май ще се купува този уред.

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #127 -: Декември 09, 2011, 09:23:06 am »
сушилня, сушилня, това го разбирай като скандиране :lol: :lol:
най-полезния уред в къщи, много съм доволна, препоръчвам с две ръце, само дето не помня моята каква марка беше :oops: но мисля няма голямо значение, важното според мен е да е отделна, не комбиниране. не мачка дрехите, слагаш повече дрехи, защото барабана е значително по-голям и т.н. :)

А относно традициите и аз мисля като джам, ние също писахме писмо по настояване на Деси, което завърши с по 3 обещания от всяка :wink: "Пуснахме" го в пощата и сега си чакаме подаръците под елхата на коледа:) Единственото нововъведение и то не е съвсем ново, защото и на нас мама ни е оставяла под елхата малки подаръчета преди коледа. На времето това бяха мандаринки, портокали, бананче, защото нямаше и си беше празник да ядем такива благинки. Сега аз им пускам в чорапчетата дребни подаръчета до 2 лв. на дете. Като не слушат няма, защото помощниците на дядо Коледа гледат :wink: Няма такова щастие ви казвам, особено Елена е ужасно интересна и сладка, сутрин още не си е отворила очите и тупа тупа с босите крачета тича към чорапа :lol:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #128 -: Декември 09, 2011, 09:30:50 am »
jasmin_veni - толкова ли се е затруднила емиграцията в Канада, че чак се молите за интервю?

УЖАСНО много! Има много нови промени за няколко дни, голямо чакане на кандидати с подадени документи (говоря за над година), нови изисквания за език, падане на възрастта на кандидатите на 35 години...на Никулден излязоха дати за интервю за януари и тъкмо се зарадвах, че ще сме януари на интерв' - хоп, промениха ги на март.
На Дядо Коледа, на Сейт Никола, на дядо Мраз и на елена Рудолф се моля вече.
Ей, Вени, ще вземеш да ме откажеш. Ние още не сме подали документи дори... :( Ама то и аз не съм много фен на емиграцията, писала съм и преди, не е за мен тая работа, та чакам мъжо да се накани да подаде, пък после ако ни удобрят ще му мислим...а то с моя късмет току виж ни одобрили пък после да се чудя кво да правя :lol:
Ще трябва да те хвана да ми поразясниш повече за процедурата, ако нямаш нищо против, разбира се :wink:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #129 -: Декември 09, 2011, 09:48:29 am »
Аз също смятам, че щом дядо Коледа е взел писмото, донасянето на желаните подаръци е достатъчен факт, че го е прочел, и аз не мисля да пиша отговор. Но пък много ми харесва инициативата на Мими, толкова е изобретателна.
Душа, кога ти остава време направо ти се чудя!
Аз да се похваля, че снощи излизахме с едни дружки и си направихме женска вечер.  Първо ходихме на театър, а после да се почерпим в едно заведение. Определено имах нужда от едно такова излизане - заредих се за седмици наред.Сега се чувствам блаженно, блаженно...пия си кафето пред компа и ви чета. Днес оставих таткото с Дари да се гледат вкъщи, а аз - на работа. Вече започва да оздравява, макар че още доста кашля. Но пък тази нощ спа доста спокойно и почти не е кашляла, което много ме обнадеждава. Такава зверска кашлица не помня да е имала, откато се е родила. :(Направо се плашех на моменти.Днес пак сме на контрола и ако всичко е наред в понеделник на ясла. И да ви кажа как се е научила маймунката да ни работи, особено като е болна и й се угажда малко повече. Оня ден взела микрофона и пее нещо...аз не й обръщам внимание, защото тя не ми дава да пея с нея и също така да й казвам браво...Свършва песента и си казва сама: "Бравооооооо", обръща се към мен и ми казва: "Айде мамо сега и ти браво" и аз съответно веднага изпълнявам: "Бравооооооо", а тя "Айде сега дай бонче" :lol:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #130 -: Декември 09, 2011, 10:08:07 am »
Delica, аз следващата сряда ще имам вече сушилня в къщи  :D. Дано не ми мине котка път де, че ми писна да чакам мъжа да благоволи да разгледаме и избрах и поръчах самосиндикално. Спрях се на молед на Беко за 7кг. Говорих и с познат, собственик на сервиз за такава техника, каза ок е. Чакам с нетърпене, защото ми омръзна да простирам и да бързам да прибирам после на сушило в къщи. И детето знае вече, че дрешките "мишат пушак".
     
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #131 -: Декември 09, 2011, 10:55:33 am »
jasmin_veni - толкова ли се е затруднила емиграцията в Канада, че чак се молите за интервю?

УЖАСНО много! Има много нови промени за няколко дни, голямо чакане на кандидати с подадени документи (говоря за над година), нови изисквания за език, падане на възрастта на кандидатите на 35 години...на Никулден излязоха дати за интервю за януари и тъкмо се зарадвах, че ще сме януари на интерв' - хоп, промениха ги на март.
На Дядо Коледа, на Сейт Никола, на дядо Мраз и на елена Рудолф се моля вече.
Ей, Вени, ще вземеш да ме откажеш. Ние още не сме подали документи дори... :( Ама то и аз не съм много фен на емиграцията, писала съм и преди, не е за мен тая работа, та чакам мъжо да се накани да подаде, пък после ако ни удобрят ще му мислим...а то с моя късмет току виж ни одобрили пък после да се чудя кво да правя :lol:
Ще трябва да те хвана да ми поразясниш повече за процедурата, ако нямаш нищо против, разбира се :wink:

Недей моля те, афектирана съм после. Днес послено са вдигнали таксите за кандидатстване. Вече нее знам какво да очаквам от тях.
Ема2, не тръгвам с големи очаквания, но това бавене в процедурата, преди интревюто още ме побърква.
[/url][/url]
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #132 -: Декември 09, 2011, 11:01:38 am »
Delica, аз следващата сряда ще имам вече сушилня в къщи  :D. Дано не ми мине котка път де, че ми писна да чакам мъжа да благоволи да разгледаме и избрах и поръчах самосиндикално. Спрях се на молед на Беко за 7кг. Говорих и с познат, собственик на сервиз за такава техника, каза ок е.
И няма да съжаляваш. Беко като съотношение цена/качество са идеални. Мъжът ми работи в този бранш и повечето неща вкъщи са Беко и нямам забележки! За разлика от Самсунг, LG..., които уж се водят по-маркови :(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #133 -: Декември 09, 2011, 11:29:28 am »
Преди години, когато бях студентка 2 курс, Канада реши, че не съм достойна за нея. Сега Канада ме иска, но аз и отвърнах, че вече не си заслучава! Вече имам дом, 6-7 години бъхтах като магаре, за да го направя моят си дом, така както съм го виждала в мечтите си. Още малко ми остана. Плюс това когато си завърша степен доктор ми обещаха длъжност на мноого висока заплата. Вярно имам още 2 години, но те сега ще се изтърколят. Ще си ги изтърпя и преглътна. Дано си заслужава усилието и всичките тези години бъхтане не са били напразно. Ако ли не, ще мисля тогава дали да не се опитам да попътувам.

Защо мими да е решила да се прави на супер майка. Аз си умирам да видя едни щастливи и греещи очички. Какво не бих дала, да греят всеки ден. Мисля, че Мими усеща същото и просто иска по-честичко да греят. Традициите са си традиции, един върнат отговор на писмо не може да ги развали. Би донесъл просто, още една детска усмивка. Мими прати ми моля те сайтчето да драсна и аз нещо набързо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #134 -: Декември 09, 2011, 12:43:29 pm »
Видях на стелаж за коледни картички пликове за писма до Дядо Коледа /Дадо Коййида/, адресирани до Лапландия, ама с точен адрес. Чудя се ако пратиш до там дали ще изпратят отговор? Там нали имат някаква Дядо Коледа поща и служба?
Иначе моят младеж вече и на сън бълнува за подаръци и Дядо Коледа и много се тревожи дали ще му донесе нещо, защото си нямах работа, та го заплаших, че ако не слуша, нищо няма да му донесе старецът и той сериозно се притесни...Със списъка е готов вече от три седмици, но от време на време се пазари и за нови неща, но пюшен я-ю, катитката/катеричка/ и туон в кутия/телефон в кутия/, както и бадик/багер/ са неизменни. :D
А снегът- гад проклета- да вали в планината- така го мразя като се омърля и заледи в София! А и хлапето хич не се очарова вчера- миналата година се радваше, а сега се ошашави...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #135 -: Декември 09, 2011, 12:56:56 pm »
ще ти изпратят отговор. :DНие миналата година изпратихме 3 писма -до БГ дядо Коледа,до немски адрес и до този от пликовете,с надежда все отнякъде да получим и накрая получихме и от 3-те места. :lol:Ще кажеш,че има 1000 дядо Коледовци- запазих само немското (много беше хубаво ,на български е и с картички и картинки за оцветяване).Тази година също писахме,но не сме го пускали.
<br />
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #136 -: Декември 09, 2011, 13:37:16 pm »
Качих две нови истории, бягайте да четете :)
Аз се заредих с положително настроение и отивам да готвя, че довечера чакам гости и се вълнувам :lol:

За традициите и промените - попивам всякакви идеи и преценявам какво да приложа, единственият ми критерий е да видя после щастието в очите на Мони, Боби за момента е щастлив предимно като си види млякото :lol:
Няма да забравя как мама ми разказваше за нейните Коледи. Помни само една, в която са имали украса - баба ми изрязала от вестник шарени картинки и украсила едно елхово клонче. Толкова. Без подаръци, без трапези. След като се омъжила, свекърва ми я научила как се създава празнично настроение и сега майка ми е магьосница в създаването на прекрасни празнични спомени.
Хич не ми пука дали ще наруша някоя традиция, стига спомените на децата ми след време да приличат на моите :D
Мими ми прати образеца на писмата и сега Симеон е развълнуван, че ще получи писмо на български. Беше се притеснил какъв език точно ще говори Дядо Коледа в Белгия :wink: И писмото за дядото с паричка отгоре оставихме под елхата. Не сме го правили преди, но реших, че е добър начин да осъзнае стойността на парите, които си събира. Вчера внимателно извади всичките си монети, избра най-голямата и я сложи, за да има пари Дядо Коледа да му прати отговор обратно :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #137 -: Декември 09, 2011, 13:38:24 pm »
Миналата година писахме писмо за Дядо Коледа за градината. Писахме го заедно, пуснахме в кутия. Една майка си беше играла и написала отговор за ВСЯКО едно детенце. Нямаше такова щастие, четене и препрочитане.

Тази година Боян собственоръчно си написа писмото, сложихме го под елхата и проверяваме дали Дядо Коледа го е взел. А, прибирайки се от работа една вечер мъжът ми ми показа написан от него отговор - е не знам за детето /защото още не сме го показали/, но аз се просълзих. Е, детето скоро ще си прочете отговора и съм убедена, че дълго време ще си го пази под възглавницата и ще си го препрочита всяка вечер /също като картичките за рождения ден  :D /
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #138 -: Декември 09, 2011, 13:51:32 pm »
В този ред на мисли, като вадех елхата и украсата намерих в чорапа на Деси, писмо от мен до нея с пожелания, от първата й Коледа, когато беше на 2м., е няма такава емоция, чак баща й се просълзи като го четохме :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #139 -: Декември 09, 2011, 14:04:18 pm »
отивам да си направя ритуално сепуко като лоша майка, неумееща да създава красиви моменти на детето си.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!