0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #60 -: Декември 07, 2011, 14:10:22 pm »
А да вземете като сте във Варна да се обадите ли  :wink:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #61 -: Декември 07, 2011, 15:02:14 pm »
О, ама тя и Дари си спеше в нейното легло до около година и половина, заспиваше си сама и какво от това? Сега да я видиш как даже и разпределя кой къде да легне - ти си имаш твоя възглавница, и аз си имам възглавница...добре че поне спалнята ни е голяма та да се събираме и тримата. Но и аз откакто тръгнах на работа съвсем пренебрегнах възпитателните методи и я оставих поне през нощта да си прави каквото си иска, щото иначе ще ходя като сомнамбул и няма да знам на кой свят се намирам.
Външен басейн по това време на годината? Не е ли много студено, та дори и да е топъл басейна? Ние засега сме ходили само на Добринище на минерален басейн, но беше топло още, та затова питам...Иначе и моята е голяма жаба, дай й вода и не я мисли повече. На кого ли се е метнала? :wink:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #62 -: Декември 07, 2011, 15:49:45 pm »
Цветенце бяхме в този хотел,
http://www.hotelgaleri.net/ , за първи път ходим там, никъде нямаше места като се обаждах в четвъртък, в този хотел също всичко беше заето,само лукс стаите им бяха свободни,но уикенда беше определен за спа и не съжалявам.Вътрешния басейн не е много голям,вечерта е много хубаво, защото има камина и места за отдих,полягваш си и гледаш огъня :)

По често ходим във Велинград в едно малко семейно хотелче,но имат вътрешен и външен басейн мънички са но пък ти обръщат внимание, коктейлчета хубава раздумка ето линка
 http://www.spahoteldevi.com/

Ходим и в Аура във Велинград, стаите са обикновени, басейните са по-голями има спортна зала, там играем тенис на маса. И в двата хотела готвят много вкусно.Стандартно навсякъде в цената на стаята влиза басейн, сауна, парна баня,другите екстри са отделно :)
Борето има голям стаж с минералната вода, на моето село също има басейни, от бебе "плува", та и аз се чудя за това неразположение.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #63 -: Декември 07, 2011, 16:02:16 pm »
Делика, разкажи ми колко е топла водата в хотел Галери, хотел Аура и хотел Деви?
как я оценяваш като градуси?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #64 -: Декември 07, 2011, 16:49:01 pm »
Джам на кратко за водата от личен опит :)

В Хисаря водата извира от извор Момина баня на 47 градуса, в басейна беше според мен 39-40-41, т.е не беше проблем да постоиш и повече,това което усетих е ,че ми се развъртя едното коляно на втория ден,явно водата даде отражение ама и ние типично по нашески басейн до дупка,после тичахме до Старосел,впрочем горещо ви препоръчвам да посетите разкопките  на тракийски храмове и гробници в района и после един гурме тур във Винарна с.Старосел,там е прекрасно за деца,има много животни на свобода по двора,зайчета,десетки пернати видове,спасена от бракониери сърничка.Впрочем и във винарната има басейн но е само външен вдигаше пара :),има мини голф,може да си направиш частно барбекю,хареса ми.
За Велинград и в двата хотела водата идва от Свети Влас и там е страшно извира на 100 градуса и я разреждат.Много трудно изкарвам 20 тина минути , сутринта особено е много топло в закрития басейн на аура,защото тъкмо са го напълнили а ние се славим като ранобудни.Иначе моя човек с биричката на външния басейн посред зима часове изкарва.
На село водата е 43 градуса,банята е близо до каптажите и приблизително толкова е и в басейна.Имаме и друга вода близо до телесната температура викат и лудата баня :),за по-нервнички.

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #65 -: Декември 07, 2011, 17:06:26 pm »
А да вземете като сте във Варна да се обадите ли  :wink:

Ох, виновна съм, признавам си :oops: януари ми е сесията във Винс-а, само да мине и публично обещавам да черпя децата с пасти...ох, ама ти пък не им даваш :oops: :) Абе все ще намеря с какво здравословно да се почерпим :wink:

Не е ли много студено, та дори и да е топъл басейна?

Ела да видиш дали е много студено, по-горе писах - Симона и баща й ги прибрах от външния басейн в 23:20, реших, че е крайно време поне единият родител да прояви някакъв разум :oops: :) Истината е, че докато си в топлата вода, изобщо не усещаш студа навън, вече моментът с излизането е по-неприятен.
В Долна баня външният им басейн е много голям, като е с три отделения - в най-голямата част е най-малко топла водата, но пак е топла - там на мен ми беше идеално за плуване, а в останалите две части температурата растеше, като в последната беше толкова топла, че аз лично повече от 10 минути не издържах.

Дели, а кое е селото ви?
И благодаря за подробната и интересна информация, задължително ще се възползвам!
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 17:15:29 pm от tzvetenze »
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #66 -: Декември 07, 2011, 17:24:29 pm »
За Хисара мога да кажа, че водата във Галерито е по студена от Аугустата, всъшност в Аугуста е най-топла, макар, че дебита е доста по малък отколкото едно време. Големия басейн е най-хладка водата, в детския е по-топла, а в джакузито е направо гореща.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #67 -: Декември 07, 2011, 17:40:14 pm »
За Хисара мога да кажа, че водата във Галерито е по студена от Аугустата, всъшност в Аугуста е най-топла, макар, че дебита е доста по малък отколкото едно време. Големия басейн е най-хладка водата, в детския е по-топла, а в джакузито е направо гореща.
Зарибихте ме! Не съм била нито в Хисар, нито във Велинград, смятам след Нова година да се възползвам...само да не ми мине котка път, че и аз съм захванала  5 дини под една мишница. :oops: То е годишно приключване, че и още 2 фирми смятам да поема, поради финансови причини най-вече, на курс по френски тръгвам от 17-ти и то съботно-неделен. Абе както казва моят шеф - трябва да ти е нервно, че да не мислиш за глупости! :wink:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #68 -: Декември 07, 2011, 18:27:51 pm »
Цветенце, ще чакам с нетърпение да се съберем  :D Пък черпенето лесна работа, ще направя една торта щом е за идеята  :wink:
Като дете ходихме в Хисаря. В един топъл минерален басейн гледам бабите насядали отстрани, аз естествено се правя че плувам. Тогава една жена ми каза, да не се потапям цялата - сърцето да е над водата, че щяло да ме заболи. Тогава, аз лапе, не се замислих, ама сигурно има връзка, може би е свързано с кръвопотока и пулса.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #69 -: Декември 07, 2011, 18:52:54 pm »
бе има нещо, щото сега като бяхме и една бабка рускиня ни каза, най-добре да не топим Вяра в джакузито, щот било много топло
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #70 -: Декември 07, 2011, 20:17:11 pm »
за мен, идеалният басейн за малки деца, които не плуват активно, а се плицикат, е с температура 35 градуса. по-ниска Т е хладно, по-висока Т е натоварващо и не може да се седи дълго.

досега съм намерила само един басейн вътрешен, който отговаря на тия изисквания - в хотел Севтополис в Павел баня, ама чета сега в мамата, че го охладили, не знам дали е вярно.

39-40 градуса не е за деца, уви. а честно казано, не бих подложила детето си на закаляване с топъл външен басейн през зимата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #71 -: Декември 07, 2011, 22:35:37 pm »
Да споделя нещо и аз, много се ядосах на тъпата реклама на Хенди за лаптопите. Няма да ви обяснявам как ми се уплаши детето от тези глупаци. Не ми идва на ум къде да се оплача от този тормоз.
След като пуснаха рекламата за втори път за много кратнко време, реакцията беше същата-рев, рев...нямам думи просто за малоумните реклами.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #72 -: Декември 07, 2011, 22:55:19 pm »
shanoar Тя рекламата е малоумна и от моя гледна точка, като идея, но...какво плаши детето ти в нея? Моето я изгледа безгрижно наред с другите преди да легне и затова се зачудих от това което споделяш.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #73 -: Декември 07, 2011, 23:17:50 pm »
Ами Жбрул, моят е малко по-голям от твоя син и тези чичковци с маски, които реват като магарета явно го уплашиха
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #74 -: Декември 07, 2011, 23:21:23 pm »
Ами и Стефания всеки път изпада в ужас като види ония дето си плюе зъбите в мивката, ама ние сме си виновни, че децата ги гледат  :wink:
една приятелка беше писала наскоро: най-обичам точно като седна да вечерям всички да им се ака в тоалетната на Ники, негър да храчи кръв и микроби да танцуват по ръба на тоалетната чиния
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #75 -: Декември 07, 2011, 23:26:08 pm »
Имаше една ужасяваща реклама с тв говорители - единия с френски ключ на носа. Мони пищеше от ужас :?
Сега на тази с лаптопите й се радваме все още - прекалено е идиотска, за да не се засмеем. Не бях помисляла обаче, че може дечковците да се плашат...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #76 -: Декември 07, 2011, 23:29:47 pm »
Привет и от мен!

Ами срам, не срам честит празник на патерици на всички именници. Здрави и щастливи да сте както вие, така и дечицата ви :lol:

При мен беше много натоварено последните дни, ноооо... Вече си имам едно пораснало момиченце. Вчера моето съкровище стана на годинка  :D Нямам думи да изразя вълнението си! Толкова щастлива съм, че не стъпвам по земята!

Ники миналата година и Никол си нямаше идея кой е дядо Коледа, но той идва и лично й връчи подаръка. Не че детето не спеше през цялото време, но това е отделен въпрос. Баща й се беше подготвил с костюм, брада, очила, даже и бузите си беше нарозовил с червилото ми :lol: Накрая беше толкова ентусиазиран, че тръгна по съседските деца да раздава лакомства  :lol:
Ще видим тая година какво ще е, като си знам стоката може и през комина да влезе  :lol:

Рекламата и ние я гледахме, но засега нищо не ни плаши  :D

Иначе тая дето плюят кръв ми е любимата!  :wink:


*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #77 -: Декември 07, 2011, 23:44:14 pm »
Момичета, от моя гледна точка рекламата на "Хенди" е идиотска, заради заигравката с ТОЧНО този сюжет. Като я видях, ми хрумна за онези две български семейства, които изгубиха близките си в Ирак - обезглавени от терористи.  :? Но аз съм на 31 и мога да мисля в такава посока примерно...

За бебета и деца - конкретна реклама, или филм, или каквото и да било по телевизията - може да се приеме различно, според моментно настроение на детето, или вкусът му към забавления "по принцип". Ето, детето на shanoar се разстройва от тази реклама, моето и много други - не се. Т.е. не мисля, че е само до възраст, или до това колко е тъпа и гадна някоя си реклама, или не е... Иначе и аз тези с акането, тоалетните, развалените зъби и пр. - не ги понасям и като, че ли наистина ги пускат баш когато седна да хапвам. Гадост!

Съмнявам се, че има начин по телевизията да се пускат неща, угодни на всички ни /дори и да искаха да го правят телевизиите/, та решението е ние  да подбираме какво да гледат децата, ако изобщо ще гледат телевизия си мисля. Лично аз - си ходя с дистанционното и цъкам по каналите за рекламни блокове, или някой "телешоп" /Дани много ги уважава/.  :lol:
Да не говорим, че след толкова години старателно прескачане на реклами по телевизиите, заради бебето и страстта му към рендето "Бьорнер" - най-накрая си казах: "Бе то май е готино това ренде" и поръчах на мама да ме снабди с него за Коледа  :lol: Продава рекламата, наистина продавааааа. ;) Ами то от месеци гледане на пустото ренде, чак взех да се чувствам малоумна и прецакана едва ли не, че нямам баш такова...ехххх реклами!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #78 -: Декември 08, 2011, 00:21:55 am »
... Ами то от месеци гледане на пустото ренде, чак взех да се чувствам малоумна и прецакана едва ли не, че нямам баш такова...ехххх реклами!
Jbrul, аз така се чувствах със стийм мопа :). Когато бях бременна, където и да пусна - стийм моп. Е, не си го купих, ама година по-късно се наложи - дъщеря ми прохождайки се влюби в пода и го ближеше нон-стоп. Разбира се, не си взех рекламирания, щото ми се стуваше безумно скъп за нещо толкова просто. Отидох в Метро и си купих един най-обикновен, марка Елит. Излезе добро попадение, супер доволна съм.
Това дълго пояснение от моя страна е свързано с един твой въпрос в по-стара тема :))

Момичета, и аз много се вълнувам за коледното парти. очаквам го с нетърпение. Винаги съм искала да присъствам и все е имало някакви пречки...
Тази година ще доведа Адичка, само да сме здрави...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #79 -: Декември 08, 2011, 04:20:03 am »
Момичета, от моя гледна точка рекламата на "Хенди" е идиотска, заради заигравката с ТОЧНО този сюжет. Като я видях, ми хрумна за онези две български семейства, които изгубиха близките си в Ирак - обезглавени от терористи.  :? Но аз съм на 31 и мога да мисля в такава посока примерно...

Цял ден не ме оставя намира тази идиотщина!
Не ми побира главата , как измислиха това...
Дори и да нямаше българи, убити така, пак е ОТВРАТ!
Ама за пари пусто...

Аз иначе уважавам рекламния блок за 3 минути взимам душ, за 5 минути + коса
като вратата на банята е широко отворена за да чуя края му!
Единственото нещо прияло ми се когато съм била бременна бяха едни наденици
с кашкавал от рекламата дето се криеха двама немци с едни китки на главата!
Е купих, направих и хапка не хапнах, на живо нещо само с мерака останах!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)