0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #20 -: Декември 05, 2011, 20:50:07 pm »
Моите деца са деца на Зачатие.
Свидетел съм, макар и дистанционно, как започна всичко.
Познавам историите на повечето от вас.

Зачатие винаги ще бъде част от моя ден и моя живот

Но не знам дали ще имам смелост да опиша историята си....
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #21 -: Декември 05, 2011, 20:55:01 pm »
аз се страхувам постингът ми да не предизвика малко нежелан ефект. изобщо не съм целяла сега да почнем една по една да се оправдаваме защо не сме писали :) по-скоро исках да поясня идеята и да споделя огорчението на УС от слабата активност.

разбирам притеснението на онези, които не са посмели да пишат в темата, но отново искам да ви уверя, че то е неоснователно. всеки има своята история, свързана със Зачатие, и тя е ценна. и има смисъл да се види от повече хора. защото Зачатие направи много през годините и е редно това да не остава скрито между нас тук.

и да допълня, че историите може да са анонимни - само с някакъв псевдоним, дори различен от този във форума, както и че снимките не са задължителни, а само пожелателни.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #22 -: Декември 05, 2011, 21:12:22 pm »
Така или иначе започнах да я пиша моята, дано успея да я завърша в срок. А ако не успея за кункурса, ще я постна в "статистика на успеха" , където пък поради същата причина не съм направила до този момент.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #23 -: Декември 05, 2011, 21:59:48 pm »
Здравейте момичета, ще сменя малко темата, ама много искам да ви споделя,че Милен го снимаха за благотворителен календар за децата с редки заболявания и понеже нали е на мама красавица чак и на корицата ще го сложат.:))))))))))))))) Пуснала съм му една снимка в галерията да видите джуджето на дядо Коледа.:)))))))))))
07.10.2009
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #24 -: Декември 05, 2011, 23:04:22 pm »
Здравейте!Хубава, макар и по прогноза студена седмица!Всички да са здрави!
Взимам си бележка и обещавам да опиша и моята история, макар да е съвсем банална и изобщо не мога да я нарека "изстрадана", но със сигурност всяка сладка целувка, която получавам е благодарение на "Зачатие".
power,Милен е не само красавец, но и невероятно фотогеничен, да е жив и здрав!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #25 -: Декември 05, 2011, 23:15:16 pm »
абе най на края ще взема да си опиша аз моята :lol:

аз тая седмица имам 365 задачи, така че само да пожелая да сме здрави всички, другото ще го оправим :wink:
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #26 -: Декември 05, 2011, 23:21:17 pm »
[?

участието в конкурса е един от начините да кажеш "Благодаря".

Където и на който е трябвало съм благодарила и никога няма да спра да го повтарям.
« Последна редакция: Декември 05, 2011, 23:35:53 pm от jam »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #27 -: Декември 05, 2011, 23:22:20 pm »
абе най на края ще взема да си опиша аз моята :lol:

аз тая седмица имам 365 задачи, така че само да пожелая да сме здрави всички, другото ще го оправим :wink:

:)Пиши, пиши, от вашата има какво да се научи:) Аз още не ви вярвам ама айде:))))))))))

Хубава седмица и от нас.
Бъдете здрави всички.

Дописвам аз:) Цвети, виждам, че си на линия. Моля те, ако не греша беше писала, че си дала децата на ясла??? Кажи ми как се адаптираха. Плакаха ли много. Как се държат като са трима и все още малки?
« Последна редакция: Декември 05, 2011, 23:24:50 pm от Lisko »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #28 -: Декември 05, 2011, 23:36:12 pm »
участието в конкурса е един от начините да кажеш "Благодаря".

Където и на който е трябвало съм благодарила и никога няма да спра да го повтарям.



кисела, ако нямаш какво да кажеш по темата - моля, не го прави тук.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #29 -: Декември 05, 2011, 23:41:33 pm »
Привет, Пете.
Действително имах намерение да ходят децата на ясла от 1 октомври. Не се реших обаче накрая. Причините са няколко: първо, изяснихме нещата в семейството и се оказа, че мога да разчитам на помощта на баба им и дядо им, поне до навършване на 2-годишна възраст на децата; второ, до този момент мога да кажа, че децата са здрави/изключение е бронхитът от март месец при две от тях/. Нека поне и тази зима да премине с по-малко стрес. И не на последно място - ами мънички са си още наистина, не ползваме още по предназначение гърнето и т.н. 
Аз се връщам на работа на 15 декември, мъка ми е обаче как ще протече адаптацията.

Желая здраве и успешна седмица на всички.

« Последна редакция: Декември 05, 2011, 23:46:08 pm от Tsvetiii »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #30 -: Декември 05, 2011, 23:47:32 pm »
:)Благодаря Цвети:)
И на нас понеже ни предстои и все ми се иска като са трима да мине по-леко ама вече две майки на тризнаци ми казват, че най "нежната" душа от тримата разплаква и другите двама. При нас Дани ще е подстрекателя:)

Хубаво си решила и се радвам, че сте намерили решение.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #31 -: Декември 06, 2011, 00:06:06 am »
Пете, дано се наредят нещата при вас и да е възможно най-безболезнено приключението "ясла". :)
Аз лично се стреснах малко от споделянето по повод на яслата от моята най-добра приятелка. Съвпадение се получи между нас, че стартирахме третите си опити ИКСИ в една и съща клиника със закъснение от моя страна от 2 дни, пункция, трансфер - също в един и същ ден, близначките Поли и Марти се родиха 19 дни след моите деца. Та... те тръгнаха на ясла. Кошмарът беше пълен - и за тях, и за мама - рев, рев... То това е ясно и се очаква да е възможно и с голяма степен на вероятност. Едното дете отказа да се храни изобщо в яслата, спадна до 8кг за кратко време, а за болести се страхувам даже да споделя. Пневмония и чудо. Едва от седмица-две децата са добре. Разбира се, вече са отписани от ясла. :)

Това обаче далеч не означава, че при всички ще е така. Споделих само. :)
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 00:16:00 am от Tsvetiii »
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #32 -: Декември 06, 2011, 09:02:26 am »
Честит имен ден на всички именици! Да са здрави, усмихнати, а малките умерено послушни  :D
Лис, няма лесно тръгване на ясла, независимо колко са големи децата. Някои плачат седмица, други 2, просто трябва да знаят, че мама ги оставя да си поиграят с децата само, а и първите дни остават за час, два, после закуска. Дано лесно се адаптират малките. Имат и едно предимство, когато са повече от 1, че винаги има познат човек около тях, било дори само братчето или сестричката.
И малко пак на старата тема  :lol:
Моите снощи се сбиха, реваха, сърдиха се баща им да ги облича само после, естествено защото аз им се карах  :wink: Криси дори се опита да ми бута ръцете (все пак аз го облякох накрая). И сутринта естествено получиха въглени в чорапите (много евтин подарък  :lol: ). Не да ви опиша колко бяха разочаровани и учудени, че Дядо Коледа ги е видял, че не слушат. Цяла сутрин нямаше мрън за нищо. Тържествено обещаха, че няма да се бият повече, защото искали свирки  :lol: Та днес ще ходя да търся свирки, да помогна на Дядо Коледа.
Говорихме цяла сутрин, че колкото повече се карат и бият и не слушат, толкова по-малко работи ще получават. Малко откъм подкуп го ударихме, ама те сега това им е на първо място - подаръците.
Ще пиша продължението от въгления метод, ако ви е интересно  :wink:
П.С. Снимката на млкото джудже е невероятна! Дано инициативата е много успешна!
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 09:18:22 am от mimi26 »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #33 -: Декември 06, 2011, 09:07:55 am »

Честит имен ден на всички носещи името на свети Никола. Да им е здраво името и много щастие и късмет да им носи! Това е нашата „скромна" почерпка.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #34 -: Декември 06, 2011, 09:51:59 am »
Да са живи и здрави всички малки и големи именници :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #35 -: Декември 06, 2011, 09:59:23 am »
Здрави и усмихнати да са всички именници днес.  :)

Мони снощи написа писмо на дядо Коледа, да и донесе така мечтаното бебе Нануко. Нарисува го с еленчетата как носи подаръци на дечицата и му сложи една паричка да му носи късмет. Заспа и на сутринта със ставането трепереше в очакване. Този дядо Коледа ако не беше взел писмото щеше да е най-бездушния човек на земята. Така трепереше милото, с такава надежда надникна към елхата и настана голяма радост. дядо Коледа е взел писъмцето на Моника и паричката си е взел, ще си я носи винаги, защото това е най-ценната паричка  :).
Само дето дядо Коледа май е с температура и едвам си седи на бюрото, чака да отвори близката аптека, тя отваря рано, в 10 часа  :lol:, та да си вземе колдрекс. дано му размине, защото има хиляди неща да свърши... Може и да не оцелее до коледа  :lol:.

Мими, твоите са малки, аз ако сложа на Мони въглища в чорапчето ще я срина тотално. Тя е ужасно чувствителна и изобщо и не мисля да се пробвам. Като беше по-мъничка и аз я строявах така, но сега вече взима нещата прекалено на сериозно и избягвам. Сега действам точно обратното, поощрявам за да има стимул. Вчера госпожата им е показвала нещо ново и само тя и още едно момиченце са се справили. Госпожата и казала, че са умници и цяла вечер не спря да разказва и да чертае етажчетата на къщичката, за да ми обясни и на мен, не за друго  :lol:.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #36 -: Декември 06, 2011, 12:40:49 pm »
Честит имен ден на всички именници :)
Аз се подготвям за довечера :)
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #37 -: Декември 06, 2011, 13:06:51 pm »
Честито и на твоя именик - първият му подарък вече е в съседната тема, вече е участник в конкурса за бебе на Зачатие :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #38 -: Декември 06, 2011, 13:53:05 pm »
Честит Имен Ден  на всички именници ! Да са много щастливи и здрави!
И т.к. ние сме двама -аз и половинката ми -да  почерпя :

« Последна редакция: Декември 06, 2011, 13:55:20 pm от nimika »


*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #39 -: Декември 06, 2011, 17:36:48 pm »
Честит имен ден на всички именници малки и големи, със здраве да си носите името и от здраве да не се отървете! :)
Да почерпя и аз за моя именник...


Моите разбойници, украсиха елхата в събота и от тогава, всяка вечер и пренареждат украсата ;)  :lol: Дано оцелее горката до Коледа... Занесохме гирлянди и в детската градина и там да украсяват. В събота и ние ще напишем писмо на Дядо Коледа да видим кой какво ще иска, въпреки че Стефан е категоричен, че иска подаръци ;)
В петък ще ги снимат в детската градина за коледни картичка - дано се задържим здрави, че като гледам какво е времето днес...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!