0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #40 -: Декември 06, 2011, 19:43:29 pm »
Стефи, много ми хареса идеята на една майка за подарък на дъщеря й-фотоапарат и принтер. Вие имате ли си фотоапарат?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #41 -: Декември 06, 2011, 20:55:33 pm »
Така както се оплаквах предната седмица, така бързам да се похваля тази  :D
Доброто ми дете се върна, пу пу да чукам на дърво /а може би и да е жив Дядо Коледа  :lol: /
Обикновено следвам максимата "Брой до десет" и като има промени в поведението винаги изчкавам прилично време. Този път явно ми е дошло в повече.

и като доказателство ви показвам как онова нервно момче, за което разказвах, имаА търпението да напише писмо на Дядо Коледа http://prikachi.com/images/355/4112355S.jpg
Абсолютно сам, между другото. Вижда се на последния ред къде е моята помощ  :)
Е,  понеже подаръкът е купен аз малко му помогнах какво точно да си пожелае, но това са само подробности  :wink: Писмото е подредено под елхата и чака Дядо Коледа да го вземе, а аз използвам намалението  и от два дни си трая и манипулирам с "нали знаеш, че Дядо Коледа вижда дали си слушал  :lol:
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #42 -: Декември 06, 2011, 21:14:43 pm »
Честит празник на всички именници! Бъдете живи и здрави!
Изчетох предишните 2 страници, относно конкурса и се чувствам малко виновна, че писах първа. Доста време само моята история си стоеше и се питах защо. Не трябваше да пиша броя на опитите ми, това май е спряло доста момичета да разкажат историята си. Имам си любими бебета на Зачатие, за които смятах да гласувам...но точно техните истории ги няма. А именно те бяха моя стимул. Жалко...
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #43 -: Декември 06, 2011, 22:06:26 pm »
А, как ще се чувстваш виновна 8O Не можеш да си представиш колко бях радостна, като пристигна историята ти :D
А и за последните дни дойдоха доста нови истории, дано и твоите фаворити се отчетат :wink:

За подаръците - вашите само по един ли си поръчват :? Моето ми издиктува цял списък... Вчера се сети, че бебето не може само да си напише, та и за него измисли няколко варианта.
Единият подарък от списъка вече беше донесен днес от Сейнт Николас, че в Белгия май повече го уважават от Дядо Коледа. Другите - в България...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #44 -: Декември 06, 2011, 23:43:47 pm »

За подаръците - вашите само по един ли си поръчват :? Моето ми издиктува цял списък... Вчера се сети, че бебето не може само да си напише, та и за него измисли няколко варианта.
Единият подарък от списъка вече беше донесен днес от Сейнт Николас, че в Белгия май повече го уважават от Дядо Коледа. Другите - в България...

Е как само по един... Списъкът на Тони с желания е на А2 формат  :lol:. А и утре е рожденик.

Спомням си прехода от Дядо Мраз към Дядо Коледа. На майка ми не й се занимаваше да обяснява кой кой е и с брат ми решихме, че Дядо Коледа идва на Коледа, а Дядо Мраз - на Нова година  :lol:. Вторият беше винаги по - щедър  :D.

Вчера бърсах сълзи, докато четях историите за конкурса. Радвам се, че все повече момичета изпращат своите.
 ...А в пантофките на Мишанта направо се влюбих!
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #45 -: Декември 06, 2011, 23:46:25 pm »
Честит имен ден на Ники на Вени, Николета на Пешек и Никола на Меме, како и на всички други именяци! Да са ви живи и здрави! :)
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 23:48:37 pm от Раши »


Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #46 -: Декември 06, 2011, 23:51:24 pm »
Честит имен ден и на твоята принцеса Никол, Раши :) Да ти е жива и здрава, много щастлива и послушна :)
[/url][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #47 -: Декември 06, 2011, 23:52:02 pm »
И на Никол също  :D!

Изпревари ме  :lol:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #48 -: Декември 06, 2011, 23:55:04 pm »
И на Никол също  :D!

Изпревари ме  :lol:

Благодаря ви Вени, Еле :)  :D :D

Чета темата за Конкурса Бебе на Зачатие и плача, хем от умиление, хем защото си спомням чакането и болката.


*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #49 -: Декември 07, 2011, 00:33:16 am »
Изпратих и моята история, дано не съм уплела пак нещо.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #50 -: Декември 07, 2011, 05:14:08 am »

 :kaos7: Един позакъснял поздрав за именниците вчера,
здрави да сте и вие и чудесните ви имена!
Лисано, да е жив и здрав моряка
много да те слуша като акустира в хралупата!

Броя дните до Коледното тържество, такова вълнение!
Няма да порасна аз и това е, няма спасение.
Митака помни миналото, Дядо Коледа и дано не се притесни подготвил е стих!
И подаръка помни, който сега е високоооо, високо,
защото Калина се опитва да свали очилата на добрия дядо,
а вече успя да махне рогата на Рудолф.
Та го играх Джудже и го ремонтирах!

shanoar , чакам с нетърпение да прочета и твоята история!

Аз писах нашата една седмица, нощите и на следобедния сън на децата,
позабравила бях тръпката, припомнихме си моменти, поплакахме...
Като украсявахме елхата, намерихме в играчките едно малко писъмце, което съм писала
на Дядо Коледа 2006- прочетох им го и така ще е на всяка Коледа!
За да направя пътека до момента в който ще им разкажа как са създадени!
И кой ги е орисал да са такива чудати и усмихнати!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #51 -: Декември 07, 2011, 08:31:25 am »
Ох, Мише, последно време прочета ли твой пост си поплаквам  :bighug:
Снощи не можах да спя... Цяла нощ си мислех за дискусията от последните дни. Тези дни, ако намеря време (и муза) може и аз да понапиша нещо, може пък да трябват и "по-лесни" случаи, за да имат надежда момичетата, че невинаги трябва да стигнеш до "тежката артилерия", ако намериш правилния път...
За благодарността се изяснихме - 90% от решението ми се дължи на това. А и най-добрите си приятели намерих тук.
Обаче... проблема е, че не съм по дългото писане, та ще видим дали няма да пропусна подробностите  :lol: Мога да гарантирам, че ще е най-късата история  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #52 -: Декември 07, 2011, 08:39:00 am »
Добро утро.
Хахаха, Мише, аз вечерта на рождения ѝ ден и разказвах приказката как мама и тати искали бебенце и как едни каки много им помогнали. И смятам да превърна това в традиция. Поне на рождените дни. И с оглед на възрастта да добавям подробности. Но на другия ден ми говореше за „тати Късю и мама Пьета и маку бьебьенци".  :lol:. Толкова е запомнила милата. Но ще продължа да разказвам приказката за добрите каки от Зачатие, благодарение на които, Ники се е появила при нас. Защото това е една малко тъжна приказка с много щастлив край.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #53 -: Декември 07, 2011, 09:02:05 am »
Мише, ще я прочетеш ако съм я пратила правилно, че имам съмнения :D Обаче съм си я сейвнала, та ще пробвам докато стане :D
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #54 -: Декември 07, 2011, 09:18:34 am »
Мога да гарантирам, че ще е най-късата история  :lol:
Ще си ги премерим  :lol:
Толкова НЕ мога да пиша и в емоционално отношение съм пълен инвалид, че за това не съм се включила.
Иначе моето дете Е дете на Зачатие, така си го чувствам и това нищо не може да го промени.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #55 -: Декември 07, 2011, 10:22:59 am »
И мен като Кроки хич не ме бива в писането. Но благодарение на Зачатие намерих верният път, правилният лекар и благодарение на вас нещата се случиха толкова бързо.
Обичам ви момичета :bighug:
Ако някой ден ми дойде музата ще напиша и нашата история.
Ние от началото на седмицата сме си вкъщи с температура, кашлица, хрема...Докторът чу хрипове та сме и на антибиотик. :( В неделя не успяхме да отидем на детското Коледно парти, което организира на баща й фирмата, та се надявам поне за това в яслата да е здрава, че с такова нетърпение го чака добрият старец. Току що написахме и писмото, в което моли дядо Коледа да й донесе: нова китарка с батерии, конструктор с животни, книжка с приказки и нови дрешки и маратонки :wink: Повечето неща дядо Коледа вече е набавил остава само китарката, но в събота смятам да се разходя до Джъмбо. Обеща да слуша мама и тате, да си подрежда играчките, да се храни и пие сиропчето редовно :D Да видим колко ще си спази обещанието.

Хубав ден на всички!
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #56 -: Декември 07, 2011, 10:42:24 am »
Привет,

Мислех, че съм писала вчера, ама май не съм :oops:

Честито на патерици на всички Никита :D

София още не знае кой е Дядо Коледа, но той няма да я подмине и ще остави нещичко под елхата :wink:
Кротко и добро детенце е, ама да видим догодина какво диване ще е. Но пък от изписаното последните дни ми беше полезно :D
Ако не ни затрупа сняг, за което изгледи няма, ще присъстваме на Коледното парти. То ще ни е единственото, на което сме поканени. Аз се вълнувам повече от София, разбираемо е :D


*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #57 -: Декември 07, 2011, 10:47:06 am »
Добър ден на мамите и дечицата.

Ние вчера се гледахме у дома, че през ноща не спахме, Боринка твърдеше, че я боли "сърчицето".Идея си нямам какво и беше, просто се стягаше и се държеше в областа на сърцето.Преживяхме ноща на сутринта си беше същата хала и на обед спа три часа и половина,вечерта пълна програма от упражненията от  гимнастиката - мост, предни, задни жабки, подскоци,изпънати падьомчета и прочие.През уикенда бяхме на Хисар и може минералната вода да е причината за това неразположение.

За подаръците и дядо Коледа , писмо не сме писали.В градината в спикъка пише,че иска книжка Пипи дългото чорапче.От баба си иска глобус, а от едни реклами нещо залита по една интерактивна котка,дето ходи, гали се и др там неща прави ама те над 100-тина лева струват та не знам.Вчера окончателно фиксирах украсата на елхата, че Борето има странен вкус  :D, сложих и едни лампички да светкат и с това мисля да приключа.Хич ме няма в детайлите  :oops:

Много стрес през декември с тези празници, а аз лично и трима рожденници имам у дома през този месец (съпруг, баща и майка ) сто процента ще проспа новата година  :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #58 -: Декември 07, 2011, 12:33:06 pm »
Мише, ще я прочетеш ако съм я пратила правилно, че имам съмнения :D Обаче съм си я сейвнала, та ще пробвам докато стане :D

Май-май имаш правилно подозрение :lol:
Прати я, моля те, пак :)

Аз да се похваля - тази нощ спах почти 6 часа и се чувствам почти човек. За да го постигна, обаче, взех бебето при мен в леглото... Отиде ми възпитателната политика на кино.

Ники, чакаме с нетърпение Банско - запази едно местенце и за нас в детския клуб :lol:
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 12:35:41 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #59 -: Декември 07, 2011, 13:47:15 pm »
Ultra, при нас това беше единствения начин да поспивам що годе - като е с мен в леглото. Инак не се получаваше и накрая просто се предадох и реших, че е много по-важно да си взема малко сън и да съм адекватна на другия ден, отколкото да будувам и снова между стаите по цели нощи само и само да си "спи" в неговото легло.
Друго си е да го сложиш в легълцето, да заспи лесно, че ако може и за цялата нощ, ама моите просто не са от тези деца. При каката настъпи някакво подобрение след третата година, да видим при Антон кога :)

Delica, и ние бяхме този уикенд на подобна почивка, само че в Долна Баня. Много хубаво изкарахме, басейнът беше външен, с три отделения с различна температура на водата, но все топла :) Обаче моите хора - мъжът ми и Симона, просто се забравиха - прибрах ги след 23ч от басейна :oops: Имах някакви притеснения доколко е добра идеята дете в топла минерална вода, но при нас нямаше оплаквания после.
Сподели, моля те, къде ходихте в Хисаря, че много ми хареса такъв вид почивка и мисля да пробваме и други места.

И ние написахме писмо на Дядо Коледа, Мончето много се вълнува. Тревожи се Дядо Коледа дали щял да разбере, че тя ще е във Варна по Коледа, да не би да дойде в София да я търси. Уверих я, че той ще разбере, но тя не се успокои, докато не написахме изрично в писмото нашият график по Коледните празници - първо сме във Варна, после на вилата в Рибарица, да го има черно на бяло Дядо Коледа :lol: Детски хубави вълнения, как да не се умили майчиното сърце :)
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 13:52:33 pm от tzvetenze »