0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Весела, спокойна и здрава седмица!

Украсихме елхата, написахме писмото до добрия дядо,
отпечатахме и по-една ръчичка за да знае, че тези са децата
с поръчката за книжки, рицарска сабя и микрофон и сега ще чакаме Коледа!

Вие си имате собствено виждане, чета ви тези дни, но у нас,
не са проблем децата, а аз!И разбира се няма да се оплаквам,
че ми липсва време за да бъда по-търпелива, а при някой деца се изисква с литри.
Мога да направя разлика моите са коренно противоположни
и ако Митака с две думи и мрън мрън, става, маймунката е хитра
и ме работи артистично както си поиска!
Обяснявам, забранявам, наказвам, и дупето опухах, не работи
- тя се забавлява, но няма как да я оставя защото забавите
който измисля са опасни за нея и никак не безобидни.
Стряска се само като повиша тон!
Хареса ми Ема 2 написа вчера, че говори равно и не повишава тон,
това ако овладея, може и да ми се получи.
Та търпение е начина, да видя дали ще го овладея.
Защото и да ги поиска някой, не си ги давам...
А не се предлагам да взема детенце, защото явно се дъня възпитателно!


Лошото при новото писане е че си трябва време, а и ми беше дошла музата да му се не види. Иначе никой, на никой не вярвам да се смее заради годините през които се е борил. Твоите пет-шест или моите 13, нали все има някаква история, която може да бъде от полза на някого. Май  поради тези задръжки няма чак толкова истории за конкурса. 

Благодаря ти shanoar, защото аз се чудех как да споделя!
Много, много ми е тъжно...
"Зачатие" е дало шанс на стотици бебета да се родят...
И всяко наше дете тук, е дете на "Зачатие"
А ако трябва да говорим за време...
При нас реално проблема се реши за 6 месеца...
И историята ми е бледо събитие в сравнение с трънливия път на
повечето момичета, но целта е друга и всички я знаем!
И не е честно...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #1 -: Декември 05, 2011, 08:30:45 am »
Здрава и спокойна седмица!

Аз също украсих елхата, засега София се впечатлява от лапмичките. Голямо пеене и говорене пада като ги пусна. Затова реших да не са постоянно включени, за да я впечатляват по-дълго време.
В моменат Tiny Love имат стархотни намаления на няколко продукта. Та си мисля за няколко образователни играчки за под елхата :wink: От нас, от баба и от вуйчо и вуйна :D


По въпроса за възпитанието, чета и попивам всяка ваша дума. Пък да видим какъв келеш ще отгледам :wink:
« Последна редакция: Декември 05, 2011, 08:32:39 am от Ники »

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #2 -: Декември 05, 2011, 08:56:13 am »
Весела и здрава седмица пожелавам на всички.
Контакти и кабели дълго време бяха цел №1 на моята лудетина. Бях накарала баща ѝ да ми сложи на стената една нощна лампа, понеже махнахме нощното шкафче, където стоеше едната, за да сложим кошарата. В момента в който започна да се обръща, ръцете ѝ бяха все на кабела. Еми, махнахме лампата. После се наложи да удължим кабела за телевизията, за на мине над вратата, че все там беше залепена. За контактите, говорих, говорих (на таткото), но докато не я видя да се засилва с усмивка към контакта, така и не купи предпазители. Сега вече не са ѝ интересни.
Мише, и аз искам да не викам, обачееее ... Щом едно от първите неща, които каза детето, беше да покаже как се кара мама :oops:. Притесних се и реших да огранича повишаването на тон. Но пак не ми се получава винаги.
Относно конкурса - пишете. Няма значение колко време сте се борили, през какво сте минали. Единственото което има значение е положителния пример и надеждата, които ще дадем на все още неуспелите. Спомнете си как сте се чувствали вие. На мен специално всеки един успех на наше момиче ми даваше кураж да продължа.
Лек ден ви желая.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #3 -: Декември 05, 2011, 11:19:02 am »
Здравейте. Четох колко много сте писали в миналата тема и взех да се успокоявам, че не само моето дете има агресивни прояви. Подкрепям идеята за размяна, ама тя Мия при други хора ще е най-сладкото и усмихнато дете. Джам, мисля, че с Марти могат да си успорват успешно приза за "Най-инатесто дете на Зачатие"  :lol: Но при Мия има и момента на рогата зодия -Телец +асцендент лъв -убийствена комбинация. Вчера й дръпнах ухото, а тя след 2 минути с усмивка на уста ми казва: Мамо доволна съм. Питам аз, от какво си доволна бе Мия?- и отговорът беше: Че ми дърпаш ухото 8O. "Онемях -да се смееш ли, да плачеш ли?! За пореден път ми показа, че тя е над тези неща и нищо не я притеснява. Видях, обаче, че и племенницата, която е с 2 години по-малка, е започнала да проявява същата агресия след тръгването на детска градина. Мислех си да говоря с учителките, да не им позволяват такъв тип поведение, ама в нашата това ще е напълно безполезен разговор.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #4 -: Декември 05, 2011, 11:59:32 am »
Лошото при новото писане е че си трябва време, а и ми беше дошла музата да му се не види. Иначе никой, на никой не вярвам да се смее заради годините през които се е борил. Твоите пет-шест или моите 13, нали все има някаква история, която може да бъде от полза на някого. Май  поради тези задръжки няма чак толкова истории за конкурса. 

Благодаря ти shanoar, защото аз се чудех как да споделя!
Много, много ми е тъжно...
"Зачатие" е дало шанс на стотици бебета да се родят...
И всяко наше дете тук, е дете на "Зачатие"
А ако трябва да говорим за време...
При нас реално проблема се реши за 6 месеца...
И историята ми е бледо събитие в сравнение с трънливия път на
повечето момичета, но целта е друга и всички я знаем!
И не е честно...



целта на конкурса е да се покаже на обществото как сдружение "Зачатие" напълно РЕАЛНО помага на хората с репродуктивни проблеми да се сдобият със своя рожба. натъртвам на думата РЕАЛНО, защото има много гласовити хора и организации, които изкусно се бият в гърдите как неуморно и непрестанно помагат, но резултатите им се измерват в други единици - а не във финансирани процедури, осигурена информация и родени деца.

затова сме много натъжени и разочаровани от факта, че интересът към конкурса е толкова слаб. през годините, сдружението помогна на доста хора - знаем кои са - като голяма част от тях, за радост на всички, вече имат деца. за съжаление, обаче, доста от тези хора, които забременяха и родиха с финансовата и друга подкрепа на Зачатие, си мълчат. Зачатие си свърши работата и вече не е нужно. някои благодариха с половин уста, други не направиха и това. може да ви шокирам с тази информация, но имаме няколко случая на жени, които след дарена от Зачатие процедура заченаха и родиха, без изобщо да ни се обадят да ни информират за благата вест! научихме за това от клиниките.

аз съм наясно, че светът отива на провала и не е онзи, в който съм отраснала и възпитавана. наясно съм, че ценностите са вече други - тоест, няма ги. но нали тук се стремим да направим своя малък кръг на доверието и приятелството, на взаимопомощта и благородството? какво по-естествено от това да кажеш "Благодаря" на хората, които са ти помогнали?

участието в конкурса е един от начините да кажеш "Благодаря".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #5 -: Декември 05, 2011, 12:11:22 pm »
За конкурса - аз не съм писала лично, понеже децата ми не са след процедура, не сметнах, че се търси такъв случай :oops: Иначе смятам, че са деца на Зачатие, най-голямата ми гордост са.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #6 -: Декември 05, 2011, 12:29:07 pm »
Гане, конкурсът е по-широк, може да пише всеки, който като теб чувства, че децата му са и "деца на Зачатие".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #7 -: Декември 05, 2011, 12:49:37 pm »
Ами ще помисля пак и ще реша :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #8 -: Декември 05, 2011, 12:54:11 pm »
Аз също не съм писала за конкурса, защото на фона на разказите там - ами аз не съм имала проблем всъщност... :oops:
Нямаше и половин година от регистрацията ми тук - и забременях спонтанно. Бих си споделила историята в някоя друга тема - в смисъл да дам кураж на други хора, че понякога - нещата се случват и без да минеш през годините мъки, описани от другите момичета...ей така да се знае, че И това е възможно. И, че когато стане лесно и бременността е успешна и лека - пак има за какво да се благодари на "Зачатие" и хората тук. Защото без вас, без информацията и помощта в този сайт - можеше и да не износя успешно бебето, да не родя щастливо и лесно... Благодарила съм в много други теми и то съвсем конкретно - за всяка подадена ръка, всяка добра дума и информация която ми е предоставена.
Но на мен и моята история конкретно - не им е мястото в този конкурс си мисля и бих подразнила много хора, все още борещи се за дете и минаващи през адски мъки - да се изтъпаня и да им чуруликам щастливо как "лесно ми се получило", ако и да ми е идеята да споделя, колко по-лесно беше всичко за мен - защото ви има ВАС. Аз с каква цел го споделям - никой няма да го интересува, само мога да нараня много хора и не го правя. :? Моля да не се приема като неблагодарност към "Зачатие" в конкретния случай.

П.П. Следя темата от самото й начало и толкова истории наистина драматични съм чела тук и завършили щастливо...също съм изненадана, че толкова малко хора писаха за конкурса, а толкова много имат място там. Не се наемам да гадая, защо не споделят историите си обаче. Знам само - защо аз не го правя и не е, защото не съм благодарна на всяка една от вас и не се чувствам част от "Зачатие"... Опитвам се да "имам мярка" и да бъда деликатна към хората, нямащи моя късмет.
Джам - ти още с влизането ми в този форум - ме "хвана за ушите" по този въпрос и с право. Оттогава - се съобразявам колкото ми е възможно с препоръката ти, че "тук - трябва да се стъпва на пръсти". И наистина трябва.


Хубав и усмихнат ден на всички!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #9 -: Декември 05, 2011, 13:21:20 pm »
Привет и от нас.

Да си кажа честно, мен ме е срам да пиша за конкурса, защото си представям как ще го четат двойки, които се борят с години, а при нас се получи след година и два-три месеца.
Мога да напиша Защо съм благодарна на Зачатие, да опиша КАК и защо ви открих. Не знам, дали ми се пазят постовете и от кой профил писах тогава, но аз открих Зачатие, защото ми поставиха диагноза Ендометриоза, назначиха ми изследвания и лутайки се между билки и проичетеното в нета и казаното от доктори, че "може и да нямаш деца" с тази диагноза, за първи път открих Зачатие. Тук много момичета ме успокоиха и ме попитаха за изследванията и когато две седмици по-късно получих зверски кръвоизлив си сверих часочника, че е било киста.
После...е, знаех, че бебетата не стават просто ей така, но се надявах.Когато започнахме опитите и всеки месец виждах тъпия отрицателен тест, момичетата тук ме подкрепяха. Всъщност разказвала ли съм ви, че Ники е следсвтие на настояването на Анмар да си пусна тест малко преди закъснението? Същия месец за първи път открих фоликулометрията, оказа се, че съм с по-ранна овулация и вече бях пуснала хламидия на ПСР и предстояха изследвания за мен. ЗА мъжа - ми накарах го, направи спермограма и резулатата беше страхотен.6 месеца живях с идеята, че проблемът е в МЕН.  Та същия месец се оказа, че аз имам много ниски нива на прогестерон. Ама много ниски. Резултатът ми беше 15 и нещо (по спомен) при минимални за бременност 23. Бях отписала всичко. Ако не беше Ани да ме изрита до аптеката нямаше да почна приема на Дуфастон и Утрогестан и едва ли щях да износя Ники.
Но моята история е нищо. Знам през какво са минали някои двойки тук, знам колко болка и сълзи им е коствало. Да, научих се да се съобразявам. Да, научих МНОГО по отношение на репрудоктивните проблеми и се старя да предавам наученото. Но ако някоя двойка с дългогодишна борба чете моята история, какво ще види...може само да ги нараня, това си мисля.
Зачатие за мен значи много.
Зачатие за мен вече е мисия и независимо къде и как ще отида, винаги ще помагам на хора с репродуктивни проблеми, било то и само с информация.
Зачатие ме научи, че стерелитетът не БОЛЕСТ!
Зачатие ме научи да УВАЖАМ личното пространство на хората и никога не съм задала въпросът "защо още бавите бебето" след първите прочетени постове тук.
Зачатие доказа, че силните жени са тези, които движат тъпата ни държава. Защото жени излязоха с бебешки колички пред НДК. Доказаха, че с мрънкане нещата не се оправят, но и с типичното мъжко "оплюване" не стават.
Зачатие ме научи, че билките и баенето не са безвредни и сега като чуя за нещо такова...настръхвам и бълвам огън и жупел.
И най-вече, Зачатие ме научи, че понякога, колкото и да ни се иска, не контролираме нещата и просто освен да станем, да се позитупаме от прахта след последния ритник и да си продължим живота...ми друго не остава. Колкото по-рано приемем, че не всичко зависи от нас,толкова повече ще се успокоим.
Знаете ли какво още ме научи Зачатие? Че хора, с които съм се виждала 2-3 пъти на живо, реално могат да се окажат много по-близки на сърцето ми, отколкото хора с които се виждам всеки ден.
Зачатие ми доказа, че може да обичаш, без да познаваш хората. Защото всичките ми приятели от Зачатие си знаят, колко ги обичам, аз знам, колко те ме обичат. Знам, защото в болниците не минаваше и час, без да ми се обади момиче от Зачатие или да прати смс "как си". Да...Зачатие за мен е равно на обич. А нали знаете, че обичта носи усмивките, радостта от поредното родило се бебе на Зачатие е всъщност радост, от това, че още един път някой ни изпраща частичка обич. Защото споделяш най-голямата си радост с хората, които обичаш, нали?



П.С. Големите букви не са викане, просто ме мързи да форматирам текста. Приемете ги като подчертаване.


[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #10 -: Декември 05, 2011, 14:13:54 pm »
Да, същата работа. 3 години лутане, защото не знаех нищо. След като четох и се просветлих в клиника след инсеминация се появи Мони. Аз обаче време нямам, минавам буквално за да си отдъхна някойя секунда. А и също така си мисля, че има хора борещи се с години, с по 1-2-3 инвитро процедури и ми е някак ужасно неудобно да пиша изобщо за моите "мъки". Също така процедурата и решението да имаш своето детенце, като го осиновиш мисля заслужава поклон.
Жалко е това което разказваш Jam. Има хора които си мислят, че целият свят им е длъжен и няма за какво да благодарят...Здрави да са.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #11 -: Декември 05, 2011, 15:22:09 pm »
А и също така си мисля, че има хора борещи се с години, с по 1-2-3 инвитро процедури и ми е някак ужасно неудобно да пиша изобщо за моите "мъки". Също така процедурата и решението да имаш своето детенце, като го осиновиш мисля заслужава поклон.
И аз чувствам същото неудобство, но като намеря време ще разкажа пак нашата история. Жалко наистина, че сме станали толкова неблагодарни. Говоря за хората като цяло.
<br />[link=http:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #12 -: Декември 05, 2011, 15:22:59 pm »
Момичета, доколкото съм наясно, конкурса не е за това кой най-трудно е постигнал забременяване и дете, а за различните пътища по които сме вървяли, за да достигнем заветната цел. Именно по този начин всеки би могъл да припознае себе си и своята история без напразни лутания с години и да сподели каква роля е изиграло Зачатие в неговата история. Затова смятам, че всеки може да пише. Моята история прилича до голяма степен на тази на Мишанта. Забременях след второ ИКСИ, но през годините преживях и други неща, които мога да споделя.
« Последна редакция: Декември 05, 2011, 15:25:58 pm от shanoar »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #13 -: Декември 05, 2011, 15:39:39 pm »
когато навремето започнах да пиша тук имаше подфорум Дългоочавана бременност в която имаше точно 2 истории на забременели момичета- цели две :)
от тогава доста хора минаха от тук, доста хора успяха и продължиха, други сметнаха че това не е техният дом
ако все пак мислите, че винаги една част от вас ще си спомня с добро времето прекарано във форума, познанствата които са се случили, а и детето което сте родили, е благодарение на хората тук, то вие трябва да напишете своята история
наистина е тъжно, че толкова малко хора хора изразяват благодарността си по този начин
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #14 -: Декември 05, 2011, 16:07:46 pm »
С удоволствие бих споделила моята история, но нека я оставим за 2012г.
Моето бебе ще бъде коледният ни подарък.
А за конкурса, очаквах валеж от истории каквито съм изчела по дневниците и липсата на такива много ме учуди.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #15 -: Декември 05, 2011, 16:31:57 pm »
Идеята за конкурса е предимно моя рожба. Отдавна го замислях и не смеех да го предложа, защото се страхувах, че няма да има достатъчно истории, че няма да има кой да ни каже Благодаря...
Права ли съм била да се страхувам?
Все още има време да разсеете тъгата ни и да върнете Коледния дух!
На момичетата, които участваха, мога да кажа - Благодаря за споделянето, вашите истории ни зареждат с нови сили да продължим да работим  :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #16 -: Декември 05, 2011, 18:55:36 pm »
Джам, Ултра, Мини, Стефи (а и другите момичета от "Зачатие"), надявам се всички да са ви благодарни за това, което правите, за времето, което отделяте за каузите на "Зачатие". Не мога да си представя, че може да има хора, които забравят за борбата и за протегнатата ръка...
Да си призная в началото и аз смятах да пиша, защото и моите деца са деца на Зачатие, но докато намеря време се появиха една-две истории и мен ме досрамя  :oops: не заради времето, през което съм се борила и мечтала за тях (сумарно са около 10год), а защото не съм минала през процедури.  И както се казва, къде да тръгна да се тикам в "А" група...
Надявам се все пак още момичета да опишат пътя до мечтаната прегръдка!
А на Вас поклон за всичко, което правите!
П.С. Отделно съм решила да пиша само тук и в темата на д-р Бърди. Няма да "нахлувам" в други теми...
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #17 -: Декември 05, 2011, 19:05:28 pm »
И аз не съм писала в конкурса, поради същата причина като мими26.
На фона на отчаянието и процедурите на участниците, някак нелепо стои моята история. Не казавм, че не е изстрадана, но някак не ми пасва да е там.
Определено моето дете е благодарение на "Зачатие" защото без темите в библиотека, чата, а след това и форума нямаше да успея. Всичко започна 2004 г.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #18 -: Декември 05, 2011, 19:26:20 pm »
Ами аз написах...от благодарност към всички тук, няма да си повтарям поста горе.
Може би е добре такива писма, които са от двойки "не в А група" (колко ужасно звучи имайки предвид къде пишем)да се отдели в секция във форума Благодаря ти Зачатие и под същия надслов да се публикуват. Защото всички ние пишем тук, всички казваме, че нашите деца са деца на Зачатие. Не е нужно да участваме в конкурс, за да го кажем на тези, които са ни помогнали, нали?
Защото пък я си представете колко е гадно на всички тези, които са ни помагали и са ни подкрепяли. В момент в който искат да разкажем как най-голямата радост е дошла в живота ни, ние да се дърпаме.
[/url][/url]
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #19 -: Декември 05, 2011, 19:30:14 pm »
Аз не мисля, че дали си имал процедури или не в случая е от значение. Аз един ден, дай Боже да стане, бих писала, защото без Зачатие отдавна да се бях отказала.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #20 -: Декември 05, 2011, 20:50:07 pm »
Моите деца са деца на Зачатие.
Свидетел съм, макар и дистанционно, как започна всичко.
Познавам историите на повечето от вас.

Зачатие винаги ще бъде част от моя ден и моя живот

Но не знам дали ще имам смелост да опиша историята си....
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #21 -: Декември 05, 2011, 20:55:01 pm »
аз се страхувам постингът ми да не предизвика малко нежелан ефект. изобщо не съм целяла сега да почнем една по една да се оправдаваме защо не сме писали :) по-скоро исках да поясня идеята и да споделя огорчението на УС от слабата активност.

разбирам притеснението на онези, които не са посмели да пишат в темата, но отново искам да ви уверя, че то е неоснователно. всеки има своята история, свързана със Зачатие, и тя е ценна. и има смисъл да се види от повече хора. защото Зачатие направи много през годините и е редно това да не остава скрито между нас тук.

и да допълня, че историите може да са анонимни - само с някакъв псевдоним, дори различен от този във форума, както и че снимките не са задължителни, а само пожелателни.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #22 -: Декември 05, 2011, 21:12:22 pm »
Така или иначе започнах да я пиша моята, дано успея да я завърша в срок. А ако не успея за кункурса, ще я постна в "статистика на успеха" , където пък поради същата причина не съм направила до този момент.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #23 -: Декември 05, 2011, 21:59:48 pm »
Здравейте момичета, ще сменя малко темата, ама много искам да ви споделя,че Милен го снимаха за благотворителен календар за децата с редки заболявания и понеже нали е на мама красавица чак и на корицата ще го сложат.:))))))))))))))) Пуснала съм му една снимка в галерията да видите джуджето на дядо Коледа.:)))))))))))
07.10.2009
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #24 -: Декември 05, 2011, 23:04:22 pm »
Здравейте!Хубава, макар и по прогноза студена седмица!Всички да са здрави!
Взимам си бележка и обещавам да опиша и моята история, макар да е съвсем банална и изобщо не мога да я нарека "изстрадана", но със сигурност всяка сладка целувка, която получавам е благодарение на "Зачатие".
power,Милен е не само красавец, но и невероятно фотогеничен, да е жив и здрав!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #25 -: Декември 05, 2011, 23:15:16 pm »
абе най на края ще взема да си опиша аз моята :lol:

аз тая седмица имам 365 задачи, така че само да пожелая да сме здрави всички, другото ще го оправим :wink:
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #26 -: Декември 05, 2011, 23:21:17 pm »
[?

участието в конкурса е един от начините да кажеш "Благодаря".

Където и на който е трябвало съм благодарила и никога няма да спра да го повтарям.
« Последна редакция: Декември 05, 2011, 23:35:53 pm от jam »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #27 -: Декември 05, 2011, 23:22:20 pm »
абе най на края ще взема да си опиша аз моята :lol:

аз тая седмица имам 365 задачи, така че само да пожелая да сме здрави всички, другото ще го оправим :wink:

:)Пиши, пиши, от вашата има какво да се научи:) Аз още не ви вярвам ама айде:))))))))))

Хубава седмица и от нас.
Бъдете здрави всички.

Дописвам аз:) Цвети, виждам, че си на линия. Моля те, ако не греша беше писала, че си дала децата на ясла??? Кажи ми как се адаптираха. Плакаха ли много. Как се държат като са трима и все още малки?
« Последна редакция: Декември 05, 2011, 23:24:50 pm от Lisko »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #28 -: Декември 05, 2011, 23:36:12 pm »
участието в конкурса е един от начините да кажеш "Благодаря".

Където и на който е трябвало съм благодарила и никога няма да спра да го повтарям.



кисела, ако нямаш какво да кажеш по темата - моля, не го прави тук.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #29 -: Декември 05, 2011, 23:41:33 pm »
Привет, Пете.
Действително имах намерение да ходят децата на ясла от 1 октомври. Не се реших обаче накрая. Причините са няколко: първо, изяснихме нещата в семейството и се оказа, че мога да разчитам на помощта на баба им и дядо им, поне до навършване на 2-годишна възраст на децата; второ, до този момент мога да кажа, че децата са здрави/изключение е бронхитът от март месец при две от тях/. Нека поне и тази зима да премине с по-малко стрес. И не на последно място - ами мънички са си още наистина, не ползваме още по предназначение гърнето и т.н. 
Аз се връщам на работа на 15 декември, мъка ми е обаче как ще протече адаптацията.

Желая здраве и успешна седмица на всички.

« Последна редакция: Декември 05, 2011, 23:46:08 pm от Tsvetiii »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #30 -: Декември 05, 2011, 23:47:32 pm »
:)Благодаря Цвети:)
И на нас понеже ни предстои и все ми се иска като са трима да мине по-леко ама вече две майки на тризнаци ми казват, че най "нежната" душа от тримата разплаква и другите двама. При нас Дани ще е подстрекателя:)

Хубаво си решила и се радвам, че сте намерили решение.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #31 -: Декември 06, 2011, 00:06:06 am »
Пете, дано се наредят нещата при вас и да е възможно най-безболезнено приключението "ясла". :)
Аз лично се стреснах малко от споделянето по повод на яслата от моята най-добра приятелка. Съвпадение се получи между нас, че стартирахме третите си опити ИКСИ в една и съща клиника със закъснение от моя страна от 2 дни, пункция, трансфер - също в един и същ ден, близначките Поли и Марти се родиха 19 дни след моите деца. Та... те тръгнаха на ясла. Кошмарът беше пълен - и за тях, и за мама - рев, рев... То това е ясно и се очаква да е възможно и с голяма степен на вероятност. Едното дете отказа да се храни изобщо в яслата, спадна до 8кг за кратко време, а за болести се страхувам даже да споделя. Пневмония и чудо. Едва от седмица-две децата са добре. Разбира се, вече са отписани от ясла. :)

Това обаче далеч не означава, че при всички ще е така. Споделих само. :)
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 00:16:00 am от Tsvetiii »
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #32 -: Декември 06, 2011, 09:02:26 am »
Честит имен ден на всички именици! Да са здрави, усмихнати, а малките умерено послушни  :D
Лис, няма лесно тръгване на ясла, независимо колко са големи децата. Някои плачат седмица, други 2, просто трябва да знаят, че мама ги оставя да си поиграят с децата само, а и първите дни остават за час, два, после закуска. Дано лесно се адаптират малките. Имат и едно предимство, когато са повече от 1, че винаги има познат човек около тях, било дори само братчето или сестричката.
И малко пак на старата тема  :lol:
Моите снощи се сбиха, реваха, сърдиха се баща им да ги облича само после, естествено защото аз им се карах  :wink: Криси дори се опита да ми бута ръцете (все пак аз го облякох накрая). И сутринта естествено получиха въглени в чорапите (много евтин подарък  :lol: ). Не да ви опиша колко бяха разочаровани и учудени, че Дядо Коледа ги е видял, че не слушат. Цяла сутрин нямаше мрън за нищо. Тържествено обещаха, че няма да се бият повече, защото искали свирки  :lol: Та днес ще ходя да търся свирки, да помогна на Дядо Коледа.
Говорихме цяла сутрин, че колкото повече се карат и бият и не слушат, толкова по-малко работи ще получават. Малко откъм подкуп го ударихме, ама те сега това им е на първо място - подаръците.
Ще пиша продължението от въгления метод, ако ви е интересно  :wink:
П.С. Снимката на млкото джудже е невероятна! Дано инициативата е много успешна!
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 09:18:22 am от mimi26 »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #33 -: Декември 06, 2011, 09:07:55 am »

Честит имен ден на всички носещи името на свети Никола. Да им е здраво името и много щастие и късмет да им носи! Това е нашата „скромна" почерпка.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #34 -: Декември 06, 2011, 09:51:59 am »
Да са живи и здрави всички малки и големи именници :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #35 -: Декември 06, 2011, 09:59:23 am »
Здрави и усмихнати да са всички именници днес.  :)

Мони снощи написа писмо на дядо Коледа, да и донесе така мечтаното бебе Нануко. Нарисува го с еленчетата как носи подаръци на дечицата и му сложи една паричка да му носи късмет. Заспа и на сутринта със ставането трепереше в очакване. Този дядо Коледа ако не беше взел писмото щеше да е най-бездушния човек на земята. Така трепереше милото, с такава надежда надникна към елхата и настана голяма радост. дядо Коледа е взел писъмцето на Моника и паричката си е взел, ще си я носи винаги, защото това е най-ценната паричка  :).
Само дето дядо Коледа май е с температура и едвам си седи на бюрото, чака да отвори близката аптека, тя отваря рано, в 10 часа  :lol:, та да си вземе колдрекс. дано му размине, защото има хиляди неща да свърши... Може и да не оцелее до коледа  :lol:.

Мими, твоите са малки, аз ако сложа на Мони въглища в чорапчето ще я срина тотално. Тя е ужасно чувствителна и изобщо и не мисля да се пробвам. Като беше по-мъничка и аз я строявах така, но сега вече взима нещата прекалено на сериозно и избягвам. Сега действам точно обратното, поощрявам за да има стимул. Вчера госпожата им е показвала нещо ново и само тя и още едно момиченце са се справили. Госпожата и казала, че са умници и цяла вечер не спря да разказва и да чертае етажчетата на къщичката, за да ми обясни и на мен, не за друго  :lol:.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #36 -: Декември 06, 2011, 12:40:49 pm »
Честит имен ден на всички именници :)
Аз се подготвям за довечера :)
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #37 -: Декември 06, 2011, 13:06:51 pm »
Честито и на твоя именик - първият му подарък вече е в съседната тема, вече е участник в конкурса за бебе на Зачатие :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #38 -: Декември 06, 2011, 13:53:05 pm »
Честит Имен Ден  на всички именници ! Да са много щастливи и здрави!
И т.к. ние сме двама -аз и половинката ми -да  почерпя :

« Последна редакция: Декември 06, 2011, 13:55:20 pm от nimika »


*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #39 -: Декември 06, 2011, 17:36:48 pm »
Честит имен ден на всички именници малки и големи, със здраве да си носите името и от здраве да не се отървете! :)
Да почерпя и аз за моя именник...


Моите разбойници, украсиха елхата в събота и от тогава, всяка вечер и пренареждат украсата ;)  :lol: Дано оцелее горката до Коледа... Занесохме гирлянди и в детската градина и там да украсяват. В събота и ние ще напишем писмо на Дядо Коледа да видим кой какво ще иска, въпреки че Стефан е категоричен, че иска подаръци ;)
В петък ще ги снимат в детската градина за коледни картичка - дано се задържим здрави, че като гледам какво е времето днес...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #40 -: Декември 06, 2011, 19:43:29 pm »
Стефи, много ми хареса идеята на една майка за подарък на дъщеря й-фотоапарат и принтер. Вие имате ли си фотоапарат?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #41 -: Декември 06, 2011, 20:55:33 pm »
Така както се оплаквах предната седмица, така бързам да се похваля тази  :D
Доброто ми дете се върна, пу пу да чукам на дърво /а може би и да е жив Дядо Коледа  :lol: /
Обикновено следвам максимата "Брой до десет" и като има промени в поведението винаги изчкавам прилично време. Този път явно ми е дошло в повече.

и като доказателство ви показвам как онова нервно момче, за което разказвах, имаА търпението да напише писмо на Дядо Коледа http://prikachi.com/images/355/4112355S.jpg
Абсолютно сам, между другото. Вижда се на последния ред къде е моята помощ  :)
Е,  понеже подаръкът е купен аз малко му помогнах какво точно да си пожелае, но това са само подробности  :wink: Писмото е подредено под елхата и чака Дядо Коледа да го вземе, а аз използвам намалението  и от два дни си трая и манипулирам с "нали знаеш, че Дядо Коледа вижда дали си слушал  :lol:
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #42 -: Декември 06, 2011, 21:14:43 pm »
Честит празник на всички именници! Бъдете живи и здрави!
Изчетох предишните 2 страници, относно конкурса и се чувствам малко виновна, че писах първа. Доста време само моята история си стоеше и се питах защо. Не трябваше да пиша броя на опитите ми, това май е спряло доста момичета да разкажат историята си. Имам си любими бебета на Зачатие, за които смятах да гласувам...но точно техните истории ги няма. А именно те бяха моя стимул. Жалко...
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #43 -: Декември 06, 2011, 22:06:26 pm »
А, как ще се чувстваш виновна 8O Не можеш да си представиш колко бях радостна, като пристигна историята ти :D
А и за последните дни дойдоха доста нови истории, дано и твоите фаворити се отчетат :wink:

За подаръците - вашите само по един ли си поръчват :? Моето ми издиктува цял списък... Вчера се сети, че бебето не може само да си напише, та и за него измисли няколко варианта.
Единият подарък от списъка вече беше донесен днес от Сейнт Николас, че в Белгия май повече го уважават от Дядо Коледа. Другите - в България...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #44 -: Декември 06, 2011, 23:43:47 pm »

За подаръците - вашите само по един ли си поръчват :? Моето ми издиктува цял списък... Вчера се сети, че бебето не може само да си напише, та и за него измисли няколко варианта.
Единият подарък от списъка вече беше донесен днес от Сейнт Николас, че в Белгия май повече го уважават от Дядо Коледа. Другите - в България...

Е как само по един... Списъкът на Тони с желания е на А2 формат  :lol:. А и утре е рожденик.

Спомням си прехода от Дядо Мраз към Дядо Коледа. На майка ми не й се занимаваше да обяснява кой кой е и с брат ми решихме, че Дядо Коледа идва на Коледа, а Дядо Мраз - на Нова година  :lol:. Вторият беше винаги по - щедър  :D.

Вчера бърсах сълзи, докато четях историите за конкурса. Радвам се, че все повече момичета изпращат своите.
 ...А в пантофките на Мишанта направо се влюбих!
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #45 -: Декември 06, 2011, 23:46:25 pm »
Честит имен ден на Ники на Вени, Николета на Пешек и Никола на Меме, како и на всички други именяци! Да са ви живи и здрави! :)
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 23:48:37 pm от Раши »


Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #46 -: Декември 06, 2011, 23:51:24 pm »
Честит имен ден и на твоята принцеса Никол, Раши :) Да ти е жива и здрава, много щастлива и послушна :)
[/url][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #47 -: Декември 06, 2011, 23:52:02 pm »
И на Никол също  :D!

Изпревари ме  :lol:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #48 -: Декември 06, 2011, 23:55:04 pm »
И на Никол също  :D!

Изпревари ме  :lol:

Благодаря ви Вени, Еле :)  :D :D

Чета темата за Конкурса Бебе на Зачатие и плача, хем от умиление, хем защото си спомням чакането и болката.


*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #49 -: Декември 07, 2011, 00:33:16 am »
Изпратих и моята история, дано не съм уплела пак нещо.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #50 -: Декември 07, 2011, 05:14:08 am »

 :kaos7: Един позакъснял поздрав за именниците вчера,
здрави да сте и вие и чудесните ви имена!
Лисано, да е жив и здрав моряка
много да те слуша като акустира в хралупата!

Броя дните до Коледното тържество, такова вълнение!
Няма да порасна аз и това е, няма спасение.
Митака помни миналото, Дядо Коледа и дано не се притесни подготвил е стих!
И подаръка помни, който сега е високоооо, високо,
защото Калина се опитва да свали очилата на добрия дядо,
а вече успя да махне рогата на Рудолф.
Та го играх Джудже и го ремонтирах!

shanoar , чакам с нетърпение да прочета и твоята история!

Аз писах нашата една седмица, нощите и на следобедния сън на децата,
позабравила бях тръпката, припомнихме си моменти, поплакахме...
Като украсявахме елхата, намерихме в играчките едно малко писъмце, което съм писала
на Дядо Коледа 2006- прочетох им го и така ще е на всяка Коледа!
За да направя пътека до момента в който ще им разкажа как са създадени!
И кой ги е орисал да са такива чудати и усмихнати!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #51 -: Декември 07, 2011, 08:31:25 am »
Ох, Мише, последно време прочета ли твой пост си поплаквам  :bighug:
Снощи не можах да спя... Цяла нощ си мислех за дискусията от последните дни. Тези дни, ако намеря време (и муза) може и аз да понапиша нещо, може пък да трябват и "по-лесни" случаи, за да имат надежда момичетата, че невинаги трябва да стигнеш до "тежката артилерия", ако намериш правилния път...
За благодарността се изяснихме - 90% от решението ми се дължи на това. А и най-добрите си приятели намерих тук.
Обаче... проблема е, че не съм по дългото писане, та ще видим дали няма да пропусна подробностите  :lol: Мога да гарантирам, че ще е най-късата история  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #52 -: Декември 07, 2011, 08:39:00 am »
Добро утро.
Хахаха, Мише, аз вечерта на рождения ѝ ден и разказвах приказката как мама и тати искали бебенце и как едни каки много им помогнали. И смятам да превърна това в традиция. Поне на рождените дни. И с оглед на възрастта да добавям подробности. Но на другия ден ми говореше за „тати Късю и мама Пьета и маку бьебьенци".  :lol:. Толкова е запомнила милата. Но ще продължа да разказвам приказката за добрите каки от Зачатие, благодарение на които, Ники се е появила при нас. Защото това е една малко тъжна приказка с много щастлив край.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #53 -: Декември 07, 2011, 09:02:05 am »
Мише, ще я прочетеш ако съм я пратила правилно, че имам съмнения :D Обаче съм си я сейвнала, та ще пробвам докато стане :D
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #54 -: Декември 07, 2011, 09:18:34 am »
Мога да гарантирам, че ще е най-късата история  :lol:
Ще си ги премерим  :lol:
Толкова НЕ мога да пиша и в емоционално отношение съм пълен инвалид, че за това не съм се включила.
Иначе моето дете Е дете на Зачатие, така си го чувствам и това нищо не може да го промени.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #55 -: Декември 07, 2011, 10:22:59 am »
И мен като Кроки хич не ме бива в писането. Но благодарение на Зачатие намерих верният път, правилният лекар и благодарение на вас нещата се случиха толкова бързо.
Обичам ви момичета :bighug:
Ако някой ден ми дойде музата ще напиша и нашата история.
Ние от началото на седмицата сме си вкъщи с температура, кашлица, хрема...Докторът чу хрипове та сме и на антибиотик. :( В неделя не успяхме да отидем на детското Коледно парти, което организира на баща й фирмата, та се надявам поне за това в яслата да е здрава, че с такова нетърпение го чака добрият старец. Току що написахме и писмото, в което моли дядо Коледа да й донесе: нова китарка с батерии, конструктор с животни, книжка с приказки и нови дрешки и маратонки :wink: Повечето неща дядо Коледа вече е набавил остава само китарката, но в събота смятам да се разходя до Джъмбо. Обеща да слуша мама и тате, да си подрежда играчките, да се храни и пие сиропчето редовно :D Да видим колко ще си спази обещанието.

Хубав ден на всички!
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #56 -: Декември 07, 2011, 10:42:24 am »
Привет,

Мислех, че съм писала вчера, ама май не съм :oops:

Честито на патерици на всички Никита :D

София още не знае кой е Дядо Коледа, но той няма да я подмине и ще остави нещичко под елхата :wink:
Кротко и добро детенце е, ама да видим догодина какво диване ще е. Но пък от изписаното последните дни ми беше полезно :D
Ако не ни затрупа сняг, за което изгледи няма, ще присъстваме на Коледното парти. То ще ни е единственото, на което сме поканени. Аз се вълнувам повече от София, разбираемо е :D


*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #57 -: Декември 07, 2011, 10:47:06 am »
Добър ден на мамите и дечицата.

Ние вчера се гледахме у дома, че през ноща не спахме, Боринка твърдеше, че я боли "сърчицето".Идея си нямам какво и беше, просто се стягаше и се държеше в областа на сърцето.Преживяхме ноща на сутринта си беше същата хала и на обед спа три часа и половина,вечерта пълна програма от упражненията от  гимнастиката - мост, предни, задни жабки, подскоци,изпънати падьомчета и прочие.През уикенда бяхме на Хисар и може минералната вода да е причината за това неразположение.

За подаръците и дядо Коледа , писмо не сме писали.В градината в спикъка пише,че иска книжка Пипи дългото чорапче.От баба си иска глобус, а от едни реклами нещо залита по една интерактивна котка,дето ходи, гали се и др там неща прави ама те над 100-тина лева струват та не знам.Вчера окончателно фиксирах украсата на елхата, че Борето има странен вкус  :D, сложих и едни лампички да светкат и с това мисля да приключа.Хич ме няма в детайлите  :oops:

Много стрес през декември с тези празници, а аз лично и трима рожденници имам у дома през този месец (съпруг, баща и майка ) сто процента ще проспа новата година  :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #58 -: Декември 07, 2011, 12:33:06 pm »
Мише, ще я прочетеш ако съм я пратила правилно, че имам съмнения :D Обаче съм си я сейвнала, та ще пробвам докато стане :D

Май-май имаш правилно подозрение :lol:
Прати я, моля те, пак :)

Аз да се похваля - тази нощ спах почти 6 часа и се чувствам почти човек. За да го постигна, обаче, взех бебето при мен в леглото... Отиде ми възпитателната политика на кино.

Ники, чакаме с нетърпение Банско - запази едно местенце и за нас в детския клуб :lol:
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 12:35:41 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #59 -: Декември 07, 2011, 13:47:15 pm »
Ultra, при нас това беше единствения начин да поспивам що годе - като е с мен в леглото. Инак не се получаваше и накрая просто се предадох и реших, че е много по-важно да си взема малко сън и да съм адекватна на другия ден, отколкото да будувам и снова между стаите по цели нощи само и само да си "спи" в неговото легло.
Друго си е да го сложиш в легълцето, да заспи лесно, че ако може и за цялата нощ, ама моите просто не са от тези деца. При каката настъпи някакво подобрение след третата година, да видим при Антон кога :)

Delica, и ние бяхме този уикенд на подобна почивка, само че в Долна Баня. Много хубаво изкарахме, басейнът беше външен, с три отделения с различна температура на водата, но все топла :) Обаче моите хора - мъжът ми и Симона, просто се забравиха - прибрах ги след 23ч от басейна :oops: Имах някакви притеснения доколко е добра идеята дете в топла минерална вода, но при нас нямаше оплаквания после.
Сподели, моля те, къде ходихте в Хисаря, че много ми хареса такъв вид почивка и мисля да пробваме и други места.

И ние написахме писмо на Дядо Коледа, Мончето много се вълнува. Тревожи се Дядо Коледа дали щял да разбере, че тя ще е във Варна по Коледа, да не би да дойде в София да я търси. Уверих я, че той ще разбере, но тя не се успокои, докато не написахме изрично в писмото нашият график по Коледните празници - първо сме във Варна, после на вилата в Рибарица, да го има черно на бяло Дядо Коледа :lol: Детски хубави вълнения, как да не се умили майчиното сърце :)
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 13:52:33 pm от tzvetenze »
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #60 -: Декември 07, 2011, 14:10:22 pm »
А да вземете като сте във Варна да се обадите ли  :wink:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #61 -: Декември 07, 2011, 15:02:14 pm »
О, ама тя и Дари си спеше в нейното легло до около година и половина, заспиваше си сама и какво от това? Сега да я видиш как даже и разпределя кой къде да легне - ти си имаш твоя възглавница, и аз си имам възглавница...добре че поне спалнята ни е голяма та да се събираме и тримата. Но и аз откакто тръгнах на работа съвсем пренебрегнах възпитателните методи и я оставих поне през нощта да си прави каквото си иска, щото иначе ще ходя като сомнамбул и няма да знам на кой свят се намирам.
Външен басейн по това време на годината? Не е ли много студено, та дори и да е топъл басейна? Ние засега сме ходили само на Добринище на минерален басейн, но беше топло още, та затова питам...Иначе и моята е голяма жаба, дай й вода и не я мисли повече. На кого ли се е метнала? :wink:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #62 -: Декември 07, 2011, 15:49:45 pm »
Цветенце бяхме в този хотел,
http://www.hotelgaleri.net/ , за първи път ходим там, никъде нямаше места като се обаждах в четвъртък, в този хотел също всичко беше заето,само лукс стаите им бяха свободни,но уикенда беше определен за спа и не съжалявам.Вътрешния басейн не е много голям,вечерта е много хубаво, защото има камина и места за отдих,полягваш си и гледаш огъня :)

По често ходим във Велинград в едно малко семейно хотелче,но имат вътрешен и външен басейн мънички са но пък ти обръщат внимание, коктейлчета хубава раздумка ето линка
 http://www.spahoteldevi.com/

Ходим и в Аура във Велинград, стаите са обикновени, басейните са по-голями има спортна зала, там играем тенис на маса. И в двата хотела готвят много вкусно.Стандартно навсякъде в цената на стаята влиза басейн, сауна, парна баня,другите екстри са отделно :)
Борето има голям стаж с минералната вода, на моето село също има басейни, от бебе "плува", та и аз се чудя за това неразположение.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #63 -: Декември 07, 2011, 16:02:16 pm »
Делика, разкажи ми колко е топла водата в хотел Галери, хотел Аура и хотел Деви?
как я оценяваш като градуси?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #64 -: Декември 07, 2011, 16:49:01 pm »
Джам на кратко за водата от личен опит :)

В Хисаря водата извира от извор Момина баня на 47 градуса, в басейна беше според мен 39-40-41, т.е не беше проблем да постоиш и повече,това което усетих е ,че ми се развъртя едното коляно на втория ден,явно водата даде отражение ама и ние типично по нашески басейн до дупка,после тичахме до Старосел,впрочем горещо ви препоръчвам да посетите разкопките  на тракийски храмове и гробници в района и после един гурме тур във Винарна с.Старосел,там е прекрасно за деца,има много животни на свобода по двора,зайчета,десетки пернати видове,спасена от бракониери сърничка.Впрочем и във винарната има басейн но е само външен вдигаше пара :),има мини голф,може да си направиш частно барбекю,хареса ми.
За Велинград и в двата хотела водата идва от Свети Влас и там е страшно извира на 100 градуса и я разреждат.Много трудно изкарвам 20 тина минути , сутринта особено е много топло в закрития басейн на аура,защото тъкмо са го напълнили а ние се славим като ранобудни.Иначе моя човек с биричката на външния басейн посред зима часове изкарва.
На село водата е 43 градуса,банята е близо до каптажите и приблизително толкова е и в басейна.Имаме и друга вода близо до телесната температура викат и лудата баня :),за по-нервнички.

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #65 -: Декември 07, 2011, 17:06:26 pm »
А да вземете като сте във Варна да се обадите ли  :wink:

Ох, виновна съм, признавам си :oops: януари ми е сесията във Винс-а, само да мине и публично обещавам да черпя децата с пасти...ох, ама ти пък не им даваш :oops: :) Абе все ще намеря с какво здравословно да се почерпим :wink:

Не е ли много студено, та дори и да е топъл басейна?

Ела да видиш дали е много студено, по-горе писах - Симона и баща й ги прибрах от външния басейн в 23:20, реших, че е крайно време поне единият родител да прояви някакъв разум :oops: :) Истината е, че докато си в топлата вода, изобщо не усещаш студа навън, вече моментът с излизането е по-неприятен.
В Долна баня външният им басейн е много голям, като е с три отделения - в най-голямата част е най-малко топла водата, но пак е топла - там на мен ми беше идеално за плуване, а в останалите две части температурата растеше, като в последната беше толкова топла, че аз лично повече от 10 минути не издържах.

Дели, а кое е селото ви?
И благодаря за подробната и интересна информация, задължително ще се възползвам!
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 17:15:29 pm от tzvetenze »
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #66 -: Декември 07, 2011, 17:24:29 pm »
За Хисара мога да кажа, че водата във Галерито е по студена от Аугустата, всъшност в Аугуста е най-топла, макар, че дебита е доста по малък отколкото едно време. Големия басейн е най-хладка водата, в детския е по-топла, а в джакузито е направо гореща.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #67 -: Декември 07, 2011, 17:40:14 pm »
За Хисара мога да кажа, че водата във Галерито е по студена от Аугустата, всъшност в Аугуста е най-топла, макар, че дебита е доста по малък отколкото едно време. Големия басейн е най-хладка водата, в детския е по-топла, а в джакузито е направо гореща.
Зарибихте ме! Не съм била нито в Хисар, нито във Велинград, смятам след Нова година да се възползвам...само да не ми мине котка път, че и аз съм захванала  5 дини под една мишница. :oops: То е годишно приключване, че и още 2 фирми смятам да поема, поради финансови причини най-вече, на курс по френски тръгвам от 17-ти и то съботно-неделен. Абе както казва моят шеф - трябва да ти е нервно, че да не мислиш за глупости! :wink:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #68 -: Декември 07, 2011, 18:27:51 pm »
Цветенце, ще чакам с нетърпение да се съберем  :D Пък черпенето лесна работа, ще направя една торта щом е за идеята  :wink:
Като дете ходихме в Хисаря. В един топъл минерален басейн гледам бабите насядали отстрани, аз естествено се правя че плувам. Тогава една жена ми каза, да не се потапям цялата - сърцето да е над водата, че щяло да ме заболи. Тогава, аз лапе, не се замислих, ама сигурно има връзка, може би е свързано с кръвопотока и пулса.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #69 -: Декември 07, 2011, 18:52:54 pm »
бе има нещо, щото сега като бяхме и една бабка рускиня ни каза, най-добре да не топим Вяра в джакузито, щот било много топло
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #70 -: Декември 07, 2011, 20:17:11 pm »
за мен, идеалният басейн за малки деца, които не плуват активно, а се плицикат, е с температура 35 градуса. по-ниска Т е хладно, по-висока Т е натоварващо и не може да се седи дълго.

досега съм намерила само един басейн вътрешен, който отговаря на тия изисквания - в хотел Севтополис в Павел баня, ама чета сега в мамата, че го охладили, не знам дали е вярно.

39-40 градуса не е за деца, уви. а честно казано, не бих подложила детето си на закаляване с топъл външен басейн през зимата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #71 -: Декември 07, 2011, 22:35:37 pm »
Да споделя нещо и аз, много се ядосах на тъпата реклама на Хенди за лаптопите. Няма да ви обяснявам как ми се уплаши детето от тези глупаци. Не ми идва на ум къде да се оплача от този тормоз.
След като пуснаха рекламата за втори път за много кратнко време, реакцията беше същата-рев, рев...нямам думи просто за малоумните реклами.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #72 -: Декември 07, 2011, 22:55:19 pm »
shanoar Тя рекламата е малоумна и от моя гледна точка, като идея, но...какво плаши детето ти в нея? Моето я изгледа безгрижно наред с другите преди да легне и затова се зачудих от това което споделяш.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #73 -: Декември 07, 2011, 23:17:50 pm »
Ами Жбрул, моят е малко по-голям от твоя син и тези чичковци с маски, които реват като магарета явно го уплашиха
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #74 -: Декември 07, 2011, 23:21:23 pm »
Ами и Стефания всеки път изпада в ужас като види ония дето си плюе зъбите в мивката, ама ние сме си виновни, че децата ги гледат  :wink:
една приятелка беше писала наскоро: най-обичам точно като седна да вечерям всички да им се ака в тоалетната на Ники, негър да храчи кръв и микроби да танцуват по ръба на тоалетната чиния
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #75 -: Декември 07, 2011, 23:26:08 pm »
Имаше една ужасяваща реклама с тв говорители - единия с френски ключ на носа. Мони пищеше от ужас :?
Сега на тази с лаптопите й се радваме все още - прекалено е идиотска, за да не се засмеем. Не бях помисляла обаче, че може дечковците да се плашат...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #76 -: Декември 07, 2011, 23:29:47 pm »
Привет и от мен!

Ами срам, не срам честит празник на патерици на всички именници. Здрави и щастливи да сте както вие, така и дечицата ви :lol:

При мен беше много натоварено последните дни, ноооо... Вече си имам едно пораснало момиченце. Вчера моето съкровище стана на годинка  :D Нямам думи да изразя вълнението си! Толкова щастлива съм, че не стъпвам по земята!

Ники миналата година и Никол си нямаше идея кой е дядо Коледа, но той идва и лично й връчи подаръка. Не че детето не спеше през цялото време, но това е отделен въпрос. Баща й се беше подготвил с костюм, брада, очила, даже и бузите си беше нарозовил с червилото ми :lol: Накрая беше толкова ентусиазиран, че тръгна по съседските деца да раздава лакомства  :lol:
Ще видим тая година какво ще е, като си знам стоката може и през комина да влезе  :lol:

Рекламата и ние я гледахме, но засега нищо не ни плаши  :D

Иначе тая дето плюят кръв ми е любимата!  :wink:


*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #77 -: Декември 07, 2011, 23:44:14 pm »
Момичета, от моя гледна точка рекламата на "Хенди" е идиотска, заради заигравката с ТОЧНО този сюжет. Като я видях, ми хрумна за онези две български семейства, които изгубиха близките си в Ирак - обезглавени от терористи.  :? Но аз съм на 31 и мога да мисля в такава посока примерно...

За бебета и деца - конкретна реклама, или филм, или каквото и да било по телевизията - може да се приеме различно, според моментно настроение на детето, или вкусът му към забавления "по принцип". Ето, детето на shanoar се разстройва от тази реклама, моето и много други - не се. Т.е. не мисля, че е само до възраст, или до това колко е тъпа и гадна някоя си реклама, или не е... Иначе и аз тези с акането, тоалетните, развалените зъби и пр. - не ги понасям и като, че ли наистина ги пускат баш когато седна да хапвам. Гадост!

Съмнявам се, че има начин по телевизията да се пускат неща, угодни на всички ни /дори и да искаха да го правят телевизиите/, та решението е ние  да подбираме какво да гледат децата, ако изобщо ще гледат телевизия си мисля. Лично аз - си ходя с дистанционното и цъкам по каналите за рекламни блокове, или някой "телешоп" /Дани много ги уважава/.  :lol:
Да не говорим, че след толкова години старателно прескачане на реклами по телевизиите, заради бебето и страстта му към рендето "Бьорнер" - най-накрая си казах: "Бе то май е готино това ренде" и поръчах на мама да ме снабди с него за Коледа  :lol: Продава рекламата, наистина продавааааа. ;) Ами то от месеци гледане на пустото ренде, чак взех да се чувствам малоумна и прецакана едва ли не, че нямам баш такова...ехххх реклами!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #78 -: Декември 08, 2011, 00:21:55 am »
... Ами то от месеци гледане на пустото ренде, чак взех да се чувствам малоумна и прецакана едва ли не, че нямам баш такова...ехххх реклами!
Jbrul, аз така се чувствах със стийм мопа :). Когато бях бременна, където и да пусна - стийм моп. Е, не си го купих, ама година по-късно се наложи - дъщеря ми прохождайки се влюби в пода и го ближеше нон-стоп. Разбира се, не си взех рекламирания, щото ми се стуваше безумно скъп за нещо толкова просто. Отидох в Метро и си купих един най-обикновен, марка Елит. Излезе добро попадение, супер доволна съм.
Това дълго пояснение от моя страна е свързано с един твой въпрос в по-стара тема :))

Момичета, и аз много се вълнувам за коледното парти. очаквам го с нетърпение. Винаги съм искала да присъствам и все е имало някакви пречки...
Тази година ще доведа Адичка, само да сме здрави...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #79 -: Декември 08, 2011, 04:20:03 am »
Момичета, от моя гледна точка рекламата на "Хенди" е идиотска, заради заигравката с ТОЧНО този сюжет. Като я видях, ми хрумна за онези две български семейства, които изгубиха близките си в Ирак - обезглавени от терористи.  :? Но аз съм на 31 и мога да мисля в такава посока примерно...

Цял ден не ме оставя намира тази идиотщина!
Не ми побира главата , как измислиха това...
Дори и да нямаше българи, убити така, пак е ОТВРАТ!
Ама за пари пусто...

Аз иначе уважавам рекламния блок за 3 минути взимам душ, за 5 минути + коса
като вратата на банята е широко отворена за да чуя края му!
Единственото нещо прияло ми се когато съм била бременна бяха едни наденици
с кашкавал от рекламата дето се криеха двама немци с едни китки на главата!
Е купих, направих и хапка не хапнах, на живо нещо само с мерака останах!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #80 -: Декември 08, 2011, 08:47:00 am »
Реклами не гледа Моника, аз също. Мноого рядко нещо такова да и направи впечатление. Обаче миналата седмица ни бяха на гости едно приятелско семейство. загледахме филм с извънземни. Кръв се лееше, те стреляха ли стреляха с едни октоподести летящи чинии. Децата играеха в спалнята и не им чувах гласчетата. По едно време Моника пристигна и докато взех дистанционното се загледа за минутка във филма. Викам, е сега стана беля. Но тя само констатира, че това са компютърни измишлъотини и се запъти към спалнята... 8O. Ни кръв, ни извънземно, ама нищо не я трогна. Във вторник обаче, тръгвам аз вечерта на английски и ги оставям с баща и. Той като един съобразителен татко, гледа да не ми скимти и да ми се виси на врата докато не закъснея и я вика да гледат Бетовен. Ама 30 мин преди да изляза не спря да реве  8O. Ау, сега защо тоя лошия намаза кученцето (незнам как тва песище и се видя като кученце изобщо  :lol:), ау сега ще го боцне ли, ау сега ще го изоставят ли, ау защо не повярва таткото на детенцето и това с обилен рев на висок тон....по едно време ме втресе! :x Като се прибрах ме посрешна с усмивка, как кучето наръфало на лошия гащите и т.н... Та в нас се гледат филми с бой, без участието на животни, щото нищо не разбираме от филма  :lol:. Една вечер комисар Рекс също си го отревахме..., от тогава този филм в нас не се гледа   :).

Jam най-най приятния момент ми е да се топна във външния басейн а навън да е -10 или да вали снежец. Мммм няма такъв кеф.  :)
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 08:52:57 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #81 -: Декември 08, 2011, 09:22:57 am »
Завиждам ви най благородно на тези, които могат да ходят на басейн. Само, че споделям мнението на Джам за градусите на водата. Три пъти го водих Антоан на басейн, е водата винаги е била студена, дори за мен и трита пъти веднага настиваше. Тони се страхува от дълбокото, вманиачил си е, че има октоподи и акули на дъното. Много говорим и обясняваме, но както се казва на страха очите са големи.
Това с горещата вода на вън е голямо предизвикателство и ми се ще да опитам някой ден. Дано да е скоро.

П.П. Рекламите за акането и т.н. ги дават в прайм тайма и нарочно са избрали това време, когато хапваме, та да ги видим всички. Предполагам и по скъпо им е излязло, но пък резултата е налице, няма човек, който да не говори за тея ужасни реклами.
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 09:26:22 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #82 -: Декември 08, 2011, 09:34:14 am »
момичета, един съвет от старото куче - просто си спрете телевизорите. няма да виждате нито плюещи зъби в мивката, нито акащи....

полезно е и за други работи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #83 -: Декември 08, 2011, 10:09:50 am »
и още един от мен по-хард - изхвърлете ги :lol:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #84 -: Декември 08, 2011, 10:40:46 am »
И аз съм от тези, дето не ползват тв. Дори не ги знам тея реклами, за които обяснявате. Но щом дечицата се плашат и реагират така - по-добре направете така, че да не ги гледат.

Лиде, и Мона голям рев рева на един филм за две братчета тигри, и на още един за едни горили. Ние сме на вълна животни повече от година, гледат се филмчета все за животно, чете се само за животни - чак ми е домъчняло за една класическа приказка, но не и не :lol: най-много да отстъпи и да прочетем за динозаврите :) Любимото животно е лъвът,  Симона е научила и Антон да реве като лъв и в нас перманентно се чуват лъвски ревове :)

Перде, на вас Поморие ви е близко, за тамошните басейни съм чувала хубави неща. Мончето, за разлика от твоя Тони, е голям почитател на басейните, още мъничко й остава и ми се струва, че скоро ще махнем помощните пособия за плуване. Аз много се радва, защото тя си пада малко мързеливичка и хич не ще да ходи, още настоява да я носи баща й и той се съгласява - тръгнали сме на поход в гората и тя на раменето му :x Та поне да плува хич не я мързи.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #85 -: Декември 08, 2011, 11:00:34 am »
Телевизия нямам време да гледам аз, едни новини нямам време да изслушам. Даже ако ви кажа, че името на новия президен ми се губи на моменти... И така ми е по-добре. Една вечер изгледах новините и взех, че се депресирах... а ако бях баба на пенсийка, щях да се гръмна. Еми ток вдигат, вода вдигат, парно поскъпва, гориво поскъпва, от там и хлебеца и сиренцето...какво забравих? Аха, кой са убили, кой застреляли... , къде червена река текнала, къде централа гръмнала. Колко хора измряли, колко оцеляли...

Цвете, четем ние и други приказки, ама да ти кажа Цар Лъв ще и пусна като навърши 40 години  :lol:
Сега съм и обещала да и купя Пипи дългото чорапче. Беше си обула нарочно два различни дълги чорапа и докато се фръцкаше и се смееше и казах, че прилича на Пипилотка. Понеже и стана интересно, обещах да прочетем книжката  :)

Искам, искам и искам да навали един пухкав дълбок сняг. Никога не съм изпитвала такава мъка, че по празниците няма сняг. Каква Коледа, каква Нова година, каква зима е без сняг  :(. Направо, тоолкова ми е мъчно и непразнично. Даже и лампите отвън не съм опънала още, без сняг не е същото. Наревах се  :( . Гледам тук прехвърча някоя изстрадала снежинчица, ама Ц.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #86 -: Декември 08, 2011, 11:23:55 am »
Определено не съм толкова "хард" като Джам и Стефи...поради което у нас телевизорите са 3 броя  :lol: Аз специално - гледам предимно научно-популярни канали - "Нешънъл", "Да Винчи", всичкте "Дискавъри"-та и пр., новините по ефирните канали, ТВ "Европа" и определени публицистични предавания - с което ми се изчерпва и интереса, а и времето за телевизия. Когато съм захващала някой сериал да гледам - примерно "От местопрестъплението", "Д-р Хаус" и други такива - на периоди включвам и каналите по които ги дават тях. Това, докато не ми писне да дебна за пореден епизод де, като ми писне - сваля се целият сезон от нета и при наличие на време - гледа се като пълнометражен филм  Последното - не ми се е случвало откакто родих естествено...  :lol: Мъжът ми гледа същите телевизии + залитания по спортните канали, ако има някакъв интересен мач.

От моя гледна точка - телевизията си има място в живота ни, както интернет и всички съвременни "достижения на човечеството". Дали телевизията /примерно/ ще те обогати с нещо, или ще затъпяваш с нея - е въпрос на твой личен избор и интерес. Същото е с интернет - можеш да го употребяваш, за да си свършиш работа, да научиш нещо ново и полезно, да се информираш и да си решиш сериозни проблеми - съвършен пример за това е този сайт  :wink: Можеш и да висиш ден и нощ на компа, ровейки в жълти сайтове, за да четеш клюки кой с кого и какво, да играеш малоумни игрички, да пишеш простотии на стената си във фейсбук и да четеш простотиите, които други хора пишат... Ако за това ползваш мрежата - не ти е виновна тя, че ти имаш подобни "интереси" - сам си си виновен.
Не мисля, че решението на подобни "казуси" е в това да си изхвърлим телевизорите и компютрите, определено. Решението е - "начинът на употреба" на същите. Изобщо не съм на мнение, че Дани ще се увреди, изчанчи и затъпее понеже ще му позволя да гледа телевизия. Все пак - аз решавам какво и кога може и ще гледа. Когато е достатъчно голям, за да си избира сам - разчитам, че ще съм успяла вече да му изградя /отчитайки неговите лични интереси/ някакво понятие и усет - за кое си струва да отдели време да гледа, за кое не. Изборът му на телевизионна програма - по същество е част от възпитанието му като цяло и този негов избор, ще зависи от това как съм се справила аз с родителските си задължения. Ако се провалим в тази насока - ще сме си виновни ние с баща му. Никога не съм разбирала родители, които си оправдават провалите с децата с "обкръжаващия ги свят", а сега като родител вече - още по-малко ги разбирам честно казано. Средата, че влияе много - влияе, ама родителите трябва да се опитват да научат детето си да е ОК в каквато и да е среда, защото не е в тяхна власт да променят света така, че да е "идеален и полезен" за детето. Да "забраним и изхвърлим" от бита и ежедневието си всичко потенциално вредно - е само отлагане на неизбежния сблъсък на детето с реалността. Поне за мен. Все някога и телевизия ще гледа някъде, и чалга ще чуе някъде, и на порно ще попадне някъде...и като не съм опитала поне, да му изградя адекватно отношение и реакция към въпросните неща - кел файда, че 10-ина години примерно съм успяла, да му отрежа достъпа до въпросните. Когато си осигури достъп до тях и сам - най-много да се захласне и да си "наваксва" с тези нови, интересни и супер забранени от мама и тати досега неща. Та за капак - ще е и на прага на пубертета и настроен да прави напук за щяло и нещяло.

Поради тези и подобни съображения - нищо не мисля да му спестявам аз лично. Предпочитам, да го запозная с всичко около него, по начин подходящ за съответната възраст на която е и да се надявам, че е закачил от "добрите гени" на мама и тати и те да подпомогнат усилията ни. Не, че е лесно това да се направи, ама то лесно в родителството - няма и едва ли някой с акъла си е очаквал, да му е лесно да отгледа и възпита дете. Живи, здрави и търпеливи да сме - свестни деца можем да отгледаме и с телевизия, и с чалга, и с простаците наоколо. Щом моята майка се е справила - значи мога и аз ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #87 -: Декември 08, 2011, 11:38:51 am »
Вали сняг  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #88 -: Декември 08, 2011, 11:45:25 am »
Вали сняг  :)
Стига бе! Лиде, моля те помрънкай малко и за Варна  :lol: :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #89 -: Декември 08, 2011, 11:47:36 am »
Симона е научила и Антон да реве като лъв и в нас перманентно се чуват лъвски ревове :)

да ги съберем с Марти, който ръмжи като динозавър и показва нокти - ще стане пълна менажерия. може и билетчета да късаме  :lol:

п.п. пак съм доволна, че вече не е орел...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #90 -: Декември 08, 2011, 11:49:23 am »
lidia си помечта за сняг и хоп - снегът заваля! ха казвайте сега, че мечтите не се сбъдват.
аз бих предпочела утре да завали, че днес бях планирала сложно придвижване с такси с детето по вечерна доба, а тоя сняг в София означава само транспортни проблеми...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #91 -: Декември 08, 2011, 11:50:04 am »
п.п. пак съм доволна, че вече не е орел...
Тъкмо щях да питам - по последни данни нали беше орел  :lol:

Тв не гледам, много съм добре, даже не знам каква реклама обсъждате.

Вали сняг  :)
Внимавай какво си пожелаваш  :D

пп Много си бързопръста - писали сме заедно, Ирина  :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #92 -: Декември 08, 2011, 11:55:28 am »
 :lol: Ами да бяхте казали, щях утре да си пожелая снега  :lol:
Чак срам ме хвана  :oops: :lol:
Ъъ забравих, ако може малко снежец и във Варна  :lol:
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 12:24:15 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #93 -: Декември 08, 2011, 12:21:32 pm »
мммм, снежец, най-накрая :D

присетих се за една книжка, докато четях поста на Лидия какво ще купува на Мони.
преди да преминем на животинската вълна, много й харесваха патиланците на Ран Босилек - ако сте позабравили тази книжка, има я преиздадена, не с такива хубави цветни картинки, каквато аз я имах навремето, но все пак :) Мисля, че е хубав вариант за дечица от 4г нагоре, показва безгрижието и чистота на детството - чистота дори в лудориите...изобщо връща ме във времето, когато децата не стояха вкъщи, а лудуваха навън, за съжаление толкова неприложимо сега.

Ние се обличаме и излизаме да го пипнем и подушим снегът, че до довечера ще е само една мокра мръсотия.

Джам, освен да късаме билетчета на Коледното парти :lol:
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 12:32:06 pm от tzvetenze »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #94 -: Декември 08, 2011, 12:53:27 pm »
Хм, Лиде, може ли да отложиш мечтането на снега за след 6ти януари :oops: Че ще пътуваме с колата за България и ми се иска да изкараме празниците все пак със семейството си, не по пътя :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #95 -: Декември 08, 2011, 13:22:45 pm »
Ganka  аз като гледам прогнозата за времето, до нова година ще си е 7-8-9 градуса.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #96 -: Декември 08, 2011, 13:23:53 pm »
п.п. пак съм доволна, че вече не е орел...
Тъкмо щях да питам - по последни данни нали беше орел  :lol:
Орелът сега е в Брюксел - мъкааааааааа :balk_132:

Аз искам сняг за по-следващата седмица на Банско, моля :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #97 -: Декември 08, 2011, 13:25:23 pm »
п.п. пак съм доволна, че вече не е орел...
Тъкмо щях да питам - по последни данни нали беше орел  :lol:
Орелът сега е в Брюксел - мъкааааааааа :balk_132:

Аз искам сняг за по-следващата седмица на Банско, моля :D
Като гледам навън може и да го имаш :D.

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #98 -: Декември 08, 2011, 13:28:09 pm »
Цветенце от с.Баня община Панагюрище съм.Почти в минералната вода съм родена :), цял живот на "селската баня" ходя :).След демокрацията, обаче туризма западна,имаме три почивни станции с капацитет стотици легла, но в момента работи само едната.Там има закрит басейн мисля 15м дълъг и доволно дълбок,а това лято направиха и външен малко по малък.Стайте мисля не са много хубави,постоянно идват деца на зелено училище.Имаме си и плаж с 25м басейн,но тази година не го отвориха,собствениците не го работиха,а наема беше непосилен да го наеме някой друг и така.Сега избора се свежда до селската баня,топъл басейн и хладък (въпросната луда баня или банчето както и казват),където въпреки,че е 38 градуса и издържаш повече,доволно се чувстваш отпаднал като излезеш.Ходим и в басейна на работещата станция,пада ми се малко като в задния двор :), но на фона на екстрите които предлагат др спа курорти в БГ,Баня е далечко от тези постижения за сега.

Сняг в София а да дойде и до Пловдив,че да се кротнем в работата,че направо ще хвръкна днес  :P
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #99 -: Декември 08, 2011, 13:43:59 pm »
Жалко, че такъв природен ресурс(минералните води), не се използва.
Имаме толкова хубави места из България, но уви.
Ние планираме догодина, живот и здраве, лятна ваканция в Австрия - преходи из техните планини и хижи. Отдавна се каним, но искаме да позичакаме да порасне още малко и Антон. Всичко е така удобно направено, премислено. А тук затварят лифтове и прочие :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #100 -: Декември 08, 2011, 13:58:14 pm »
Лиде, каквото, само да не е когато си пътуваме, че не ми се стои по пътищата :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #101 -: Декември 08, 2011, 14:22:57 pm »
Ей, честит първи сняг на Столична община! Ако и това ги затрудни, нещата вече ще са бетер вицови :-)
Но Кай нещо хич не се зарадва на първия си сняг - измъкнах го на балкона да зяпа, наваля му бузите, дадох му снежна топка.... но не би, дори не се опита да го яде, само се разплака :-( А аз за скиорче го готвя.....
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #102 -: Декември 08, 2011, 14:32:18 pm »
А аз за скиорче го готвя.....
И аз преди да родя си мислех как детето непременно ще кара ски, ама пак си бях направила сметката без кръчмаря. Падна ми се дете, което не обича снега. Като беше малко по-малка Мия, беше много смешна, защото ме караше да й чистя снега от ботушите.  :lol:Тази година ще видим. Може  пък да се променят нещата и да вземе да й хареса.
<br />[link=http:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #103 -: Декември 08, 2011, 14:38:43 pm »
Хей Делика, ти от Баня ли си? Наистина е много хубаво, като малка редовно ходехме на плаж там и е страхотно. Майка ми е от Панагюрище и си правехме плажа във вашето село или на Стрелча.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #104 -: Декември 08, 2011, 14:49:06 pm »
Хей Делика, ти от Баня ли си? Наистина е много хубаво, като малка редовно ходехме на плаж там и е страхотно. Майка ми е от Панагюрище и си правехме плажа във вашето село или на Стрелча.

:lol: Света е малък, събрахме се!
Да излиза Райна Княгиня и да поведе четата...

Нашия край е фантастичен, но Асарел Медет просто го разби,
дава поминък на района, но като екология е страшно.
Според мен това е една от причините да не се инвестира в туризъма.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #105 -: Декември 08, 2011, 15:08:05 pm »
Момичета писах в темата за Роман,
но там явно по-рядко се поглежда, моля дайте ми съвет!

Подготвих подаръка (комплект суитчер+блузка с дълъг ръкав и ролон парфюм)
към него искам да добавя няколко игри и лакомства.
Взех домино с животни, "Не се сърди човече" и карти "Черен Петър".
Исках допълнението да е различно от кола, албум, защото момченцето става на 18г
и няма ИПНР, но дали ще е подходящо? Дали няма да го обидя с тези по-детски игри!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #106 -: Декември 08, 2011, 15:16:02 pm »
Мише, тогава може би скрабъл или монопол ...

Хубав ден от нас!

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #107 -: Декември 08, 2011, 15:24:39 pm »
А ето аз какво скалъпих днес:
Снощи писахме писма, сега ще чакаме отговор
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 15:35:48 pm от mimi26 »
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #108 -: Декември 08, 2011, 15:37:43 pm »
Хи-хи, Мими страхотно е!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #109 -: Декември 08, 2011, 15:39:32 pm »
:flower: Мими, аз съм ти фен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #110 -: Декември 08, 2011, 15:56:19 pm »
Мими, прати и едно за Мони, моля :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #111 -: Декември 08, 2011, 16:02:44 pm »
Хи-Хи, Мими  :) Супер се е получило!
И аз готвя "отговор" за Мончето, изтеглих си шаблонче от krokotak.com, само чакам да купим довечера мастило за другите цветове на принтера. Иначе нашето писмо до Дядо Коледа стои закзачено в коридора, на едно табло за бележки и върху него "закачих" една декоративна снежинка - уж, че дядо Коледа минал, прочел го и една вължебна снежинка (дет не се топи) останала, ама явно си подценявам възрастта на детето :lol: Та затова смятам тези дни на таблото да висне и отговор от Дядо Коледа...

Мише, според мен като че ли е голямо детето за тези игри...
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 16:07:33 pm от tzvetenze »
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #112 -: Декември 08, 2011, 16:05:13 pm »
Ани, в Банско поваля малко снежец, ама спря  :wink:
Дано другата седмица не ни се провали пътуването. Ако вали сняг не се наемам да карам сама с детето.
До преди да родя бях безстрашен шофьор. Кръстосвах пътищата на България без проблем. Зима, лято, все тая. Аз в колата си живеех. Обичам да карам, при това много.
Пътувахме един път от Банско до София и обратно, но времето беше хубаво.
Ама като знам как почистват в БГ, какви са шофьорите, не мерси съм. Може би зимата все се сещам как се обърнах по таван на заледен участък.
Та, ако може Лидия да ме включи в мечтите - БЕЗ сняг следващия уикенд, моля :D

Мими, децата ще са много щастливи от отговора на Дядо Коледа :D
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 16:10:49 pm от Ники »

Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #113 -: Декември 08, 2011, 16:20:31 pm »
Ееее Ники, пътят до Банско зимата /особено зимата/ е излъскан до асфалт няма страшно. :D
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #114 -: Декември 08, 2011, 16:31:13 pm »
изненада ги пак снега - майка е стояла в колона, на Бистришко шосе, над час

мише, голямо е детето за тези игри

мими, страхотно  :)
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #115 -: Декември 08, 2011, 16:38:11 pm »
Много се радвам, че ви харесва писмото ми. Нямам търпение да ги видя като ги намерят  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #116 -: Декември 08, 2011, 16:43:48 pm »
мише, голямо е детето за тези игри

Голямо е разбира се, толкова съм отвеяна,
объркала съм годините и днес ми светна червената лампа, пак навреме!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #117 -: Декември 08, 2011, 18:40:25 pm »
Ми аз му пратих снощи писмо на Дядо Коледа :)
От името на детенце и мъжо си поисках визи за Канада :)
Надявам се да ми се случи предколедно чудо и поне да ни поканят на интервю :) Стискайте ни палци плс.
[/url][/url]
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #118 -: Декември 08, 2011, 19:08:26 pm »
Мише, по-добре една книга прибави към другите неща, които си приготвила.
Ние писмо до добрият старец не сме писали, но сме силно впечатлени от "Джанка"/Снежанка  :lol:. Иначе е решила, че дядо Коледа ще и носи "бути, буем ченцата, дени"/обувки, да обуем на краченцата да не са студени  :lol:
     
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #119 -: Декември 08, 2011, 23:12:51 pm »
Симона е научила и Антон да реве като лъв и в нас перманентно се чуват лъвски ревове :)

да ги съберем с Марти, който ръмжи като динозавър и показва нокти - ще стане пълна менажерия. може и билетчета да късаме  :lol:

п.п. пак съм доволна, че вече не е орел...

 :lol: :lol: :lol:
Понеже сте на животинска тема да ви кажа вчера Мартин какъв комплимент ми направи.
Мерих една блуза да видя как стои с панталон и той ме поглежда и казва:
"Много си хубава, мамо.....като тигър"  :lol: :lol: Така и не разбрах защо.
Но  поне имам израстване в животинския свят след като бях маймуна и жираф пак по незнайни причини :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #120 -: Декември 08, 2011, 23:31:06 pm »
Black_rose - тигърът е много красиво животно, детето е естет.

jasmin_veni - толкова ли се е затруднила емиграцията в Канада, че чак се молите за интервю?

по повод отговорите от дядо Коледа на писмата на децата и разнообразните методи на доставка на писмата до стареца, от няколко дни се чудя. едно време, като бях дете, също пишехме на дядо Мраз. давахме писмото на мама и тя го "пускаше в пощата". не сме правили ритуали да го оставяме на прозореца, под елхата, в микровълновата и т.н., да слагаме примамки с храна, да проверяваме дали го е взел, еле па ако сме слушали... що ги измисляте тия работи? а това с отговора от дядо Коледа направо ме разби, затуй рекох да се изкажа.
отговорът на дядото винаги е бил един - донасяне на поръчаните подаръци. никога не ни е писал писма!ква е тая нова мода? аз съм голям любител на коледните традиции, интересувам се и чета как в някои страни хората си ги пазят почти неизменни векове наред, защо ние непрекъснато ги "модифицираме"?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #121 -: Декември 09, 2011, 00:29:13 am »
отговорът на дядото винаги е бил един - донасяне на поръчаните подаръци. никога не ни е писал писма!ква е тая нова мода? аз съм голям любител на коледните традиции, интересувам се и чета как в някои страни хората си ги пазят почти неизменни векове наред, защо ние непрекъснато ги "модифицираме"?

За да сме перфектни майки, как защо? :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #122 -: Декември 09, 2011, 00:30:57 am »
отговорът на дядото винаги е бил един - донасяне на поръчаните подаръци. никога не ни е писал писма!ква е тая нова мода? аз съм голям любител на коледните традиции, интересувам се и чета как в някои страни хората си ги пазят почти неизменни векове наред, защо ние непрекъснато ги "модифицираме"?

За да сме перфектни майки, как защо? :wink:

Сиксче, то тук са само перфектни, що трябва още по да са? Медал ли ще дадат :wink:

Ние не сме писали, че и не са и изявявали желание да пишем. Така че няма да си усложнявам живота.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #123 -: Декември 09, 2011, 00:52:11 am »
jasmin_veni - толкова ли се е затруднила емиграцията в Канада, че чак се молите за интервю?

УЖАСНО много! Има много нови промени за няколко дни, голямо чакане на кандидати с подадени документи (говоря за над година), нови изисквания за език, падане на възрастта на кандидатите на 35 години...на Никулден излязоха дати за интервю за януари и тъкмо се зарадвах, че ще сме януари на интерв' - хоп, промениха ги на март.
На Дядо Коледа, на Сейт Никола, на дядо Мраз и на елена Рудолф се моля вече.
[/url][/url]
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #124 -: Декември 09, 2011, 02:36:03 am »
Жаси, надявам се да не дойдете с голямата кошница с очаквания и да се разочаровате.
Едни познати дойдоха лятото, направо изпаднаха в шок тука 3-4 месеца се чудехме как да ги успокояваме.Бяха решили да се връщат, но останаха, сега са по-добре :)

При вас плюс е, че сте много млади и по-лесно ще се адаптирате.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #125 -: Декември 09, 2011, 04:50:18 am »
Ние писахме писмо, за да уплътня един преди обед с полезно занимание!
После за да ги обхване коледното настроение съвсем, Митака го сподели с
няколко близки на сърцата ни, с оглед ориентиране в подаръчната тематика  :lol:
Ми така де, на Дядо Коледа трябва да се помага!

Относно имитаторските способности на децата, ние минахме тигър и лъв,
сега сме динозавър, така добре го е усвоил, направо 1/1!
Но Калина не му подражава, дори се плаши, та  е динозавър
когато играе сам!Розита как бих се радвала да съм тигър, но уви
съм Вълка от "Трите прасета", както и този от "Вълкът и седемте козлета" като кажа :
- "Тука ми мирише на прасенцееее" или
- "Отворете, Отворете свойта майка посрещнете" с преправен глас и дим да ги няма!

Джам, радвам се, че пернатия ви период мина!

Относно Тв аз обичам, много, но нямам време, а на тях пускам
Бейби тв, тя е лека има програми на фона на класическа музика,
няма грам насилие, пъстро е и не натоварващо!
Бейби Шеф гледаха онзи ден и после заедно правихме палачинки,
та не мога да ги обръщам във въздуха ли, на втората вече ги мятах високо.
Къщата на животните също харесват, после четем повече за животното
което представят в серията, като цяло съм нещата да бъдат умерени!

Жаси, късмет, дано ви одобрят!

Хубав ден, мен нещо безсъние ме мори...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #126 -: Декември 09, 2011, 08:34:15 am »
Хей Делика, ти от Баня ли си? Наистина е много хубаво, като малка редовно ходехме на плаж там и е страхотно. Майка ми е от Панагюрище и си правехме плажа във вашето село или на Стрелча.

:lol: Света е малък, събрахме се!
Да излиза Райна Княгиня и да поведе четата...

Нашия край е фантастичен, но Асарел Медет просто го разби,
дава поминък на района, но като екология е страшно.
Според мен това е една от причините да не се инвестира в туризъма.


Момичета събрахме се :) , Четвърти Революционен Окръг.Наистина хубав край, но Асарел много ни трови  :?.В последните години се раздават огромни суми от акциите на предприятието и хората само това ги интересува парата, здравето кои ти мисли за здравето пачките са важни,много жалко и тъжно.

Четох, че Стела ще пее в МОЛ-а на Стара Загора в неделя, ще ми се да отскочим до там.

Едно питане, споделете мнение за сушилните,може би Стефи ще се включи,май ще се купува този уред.

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #127 -: Декември 09, 2011, 09:23:06 am »
сушилня, сушилня, това го разбирай като скандиране :lol: :lol:
най-полезния уред в къщи, много съм доволна, препоръчвам с две ръце, само дето не помня моята каква марка беше :oops: но мисля няма голямо значение, важното според мен е да е отделна, не комбиниране. не мачка дрехите, слагаш повече дрехи, защото барабана е значително по-голям и т.н. :)

А относно традициите и аз мисля като джам, ние също писахме писмо по настояване на Деси, което завърши с по 3 обещания от всяка :wink: "Пуснахме" го в пощата и сега си чакаме подаръците под елхата на коледа:) Единственото нововъведение и то не е съвсем ново, защото и на нас мама ни е оставяла под елхата малки подаръчета преди коледа. На времето това бяха мандаринки, портокали, бананче, защото нямаше и си беше празник да ядем такива благинки. Сега аз им пускам в чорапчетата дребни подаръчета до 2 лв. на дете. Като не слушат няма, защото помощниците на дядо Коледа гледат :wink: Няма такова щастие ви казвам, особено Елена е ужасно интересна и сладка, сутрин още не си е отворила очите и тупа тупа с босите крачета тича към чорапа :lol:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #128 -: Декември 09, 2011, 09:30:50 am »
jasmin_veni - толкова ли се е затруднила емиграцията в Канада, че чак се молите за интервю?

УЖАСНО много! Има много нови промени за няколко дни, голямо чакане на кандидати с подадени документи (говоря за над година), нови изисквания за език, падане на възрастта на кандидатите на 35 години...на Никулден излязоха дати за интервю за януари и тъкмо се зарадвах, че ще сме януари на интерв' - хоп, промениха ги на март.
На Дядо Коледа, на Сейт Никола, на дядо Мраз и на елена Рудолф се моля вече.
Ей, Вени, ще вземеш да ме откажеш. Ние още не сме подали документи дори... :( Ама то и аз не съм много фен на емиграцията, писала съм и преди, не е за мен тая работа, та чакам мъжо да се накани да подаде, пък после ако ни удобрят ще му мислим...а то с моя късмет току виж ни одобрили пък после да се чудя кво да правя :lol:
Ще трябва да те хвана да ми поразясниш повече за процедурата, ако нямаш нищо против, разбира се :wink:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #129 -: Декември 09, 2011, 09:48:29 am »
Аз също смятам, че щом дядо Коледа е взел писмото, донасянето на желаните подаръци е достатъчен факт, че го е прочел, и аз не мисля да пиша отговор. Но пък много ми харесва инициативата на Мими, толкова е изобретателна.
Душа, кога ти остава време направо ти се чудя!
Аз да се похваля, че снощи излизахме с едни дружки и си направихме женска вечер.  Първо ходихме на театър, а после да се почерпим в едно заведение. Определено имах нужда от едно такова излизане - заредих се за седмици наред.Сега се чувствам блаженно, блаженно...пия си кафето пред компа и ви чета. Днес оставих таткото с Дари да се гледат вкъщи, а аз - на работа. Вече започва да оздравява, макар че още доста кашля. Но пък тази нощ спа доста спокойно и почти не е кашляла, което много ме обнадеждава. Такава зверска кашлица не помня да е имала, откато се е родила. :(Направо се плашех на моменти.Днес пак сме на контрола и ако всичко е наред в понеделник на ясла. И да ви кажа как се е научила маймунката да ни работи, особено като е болна и й се угажда малко повече. Оня ден взела микрофона и пее нещо...аз не й обръщам внимание, защото тя не ми дава да пея с нея и също така да й казвам браво...Свършва песента и си казва сама: "Бравооооооо", обръща се към мен и ми казва: "Айде мамо сега и ти браво" и аз съответно веднага изпълнявам: "Бравооооооо", а тя "Айде сега дай бонче" :lol:
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #130 -: Декември 09, 2011, 10:08:07 am »
Delica, аз следващата сряда ще имам вече сушилня в къщи  :D. Дано не ми мине котка път де, че ми писна да чакам мъжа да благоволи да разгледаме и избрах и поръчах самосиндикално. Спрях се на молед на Беко за 7кг. Говорих и с познат, собственик на сервиз за такава техника, каза ок е. Чакам с нетърпене, защото ми омръзна да простирам и да бързам да прибирам после на сушило в къщи. И детето знае вече, че дрешките "мишат пушак".
     
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #131 -: Декември 09, 2011, 10:55:33 am »
jasmin_veni - толкова ли се е затруднила емиграцията в Канада, че чак се молите за интервю?

УЖАСНО много! Има много нови промени за няколко дни, голямо чакане на кандидати с подадени документи (говоря за над година), нови изисквания за език, падане на възрастта на кандидатите на 35 години...на Никулден излязоха дати за интервю за януари и тъкмо се зарадвах, че ще сме януари на интерв' - хоп, промениха ги на март.
На Дядо Коледа, на Сейт Никола, на дядо Мраз и на елена Рудолф се моля вече.
Ей, Вени, ще вземеш да ме откажеш. Ние още не сме подали документи дори... :( Ама то и аз не съм много фен на емиграцията, писала съм и преди, не е за мен тая работа, та чакам мъжо да се накани да подаде, пък после ако ни удобрят ще му мислим...а то с моя късмет току виж ни одобрили пък после да се чудя кво да правя :lol:
Ще трябва да те хвана да ми поразясниш повече за процедурата, ако нямаш нищо против, разбира се :wink:

Недей моля те, афектирана съм после. Днес послено са вдигнали таксите за кандидатстване. Вече нее знам какво да очаквам от тях.
Ема2, не тръгвам с големи очаквания, но това бавене в процедурата, преди интревюто още ме побърква.
[/url][/url]
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #132 -: Декември 09, 2011, 11:01:38 am »
Delica, аз следващата сряда ще имам вече сушилня в къщи  :D. Дано не ми мине котка път де, че ми писна да чакам мъжа да благоволи да разгледаме и избрах и поръчах самосиндикално. Спрях се на молед на Беко за 7кг. Говорих и с познат, собственик на сервиз за такава техника, каза ок е.
И няма да съжаляваш. Беко като съотношение цена/качество са идеални. Мъжът ми работи в този бранш и повечето неща вкъщи са Беко и нямам забележки! За разлика от Самсунг, LG..., които уж се водят по-маркови :(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #133 -: Декември 09, 2011, 11:29:28 am »
Преди години, когато бях студентка 2 курс, Канада реши, че не съм достойна за нея. Сега Канада ме иска, но аз и отвърнах, че вече не си заслучава! Вече имам дом, 6-7 години бъхтах като магаре, за да го направя моят си дом, така както съм го виждала в мечтите си. Още малко ми остана. Плюс това когато си завърша степен доктор ми обещаха длъжност на мноого висока заплата. Вярно имам още 2 години, но те сега ще се изтърколят. Ще си ги изтърпя и преглътна. Дано си заслужава усилието и всичките тези години бъхтане не са били напразно. Ако ли не, ще мисля тогава дали да не се опитам да попътувам.

Защо мими да е решила да се прави на супер майка. Аз си умирам да видя едни щастливи и греещи очички. Какво не бих дала, да греят всеки ден. Мисля, че Мими усеща същото и просто иска по-честичко да греят. Традициите са си традиции, един върнат отговор на писмо не може да ги развали. Би донесъл просто, още една детска усмивка. Мими прати ми моля те сайтчето да драсна и аз нещо набързо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #134 -: Декември 09, 2011, 12:43:29 pm »
Видях на стелаж за коледни картички пликове за писма до Дядо Коледа /Дадо Коййида/, адресирани до Лапландия, ама с точен адрес. Чудя се ако пратиш до там дали ще изпратят отговор? Там нали имат някаква Дядо Коледа поща и служба?
Иначе моят младеж вече и на сън бълнува за подаръци и Дядо Коледа и много се тревожи дали ще му донесе нещо, защото си нямах работа, та го заплаших, че ако не слуша, нищо няма да му донесе старецът и той сериозно се притесни...Със списъка е готов вече от три седмици, но от време на време се пазари и за нови неща, но пюшен я-ю, катитката/катеричка/ и туон в кутия/телефон в кутия/, както и бадик/багер/ са неизменни. :D
А снегът- гад проклета- да вали в планината- така го мразя като се омърля и заледи в София! А и хлапето хич не се очарова вчера- миналата година се радваше, а сега се ошашави...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #135 -: Декември 09, 2011, 12:56:56 pm »
ще ти изпратят отговор. :DНие миналата година изпратихме 3 писма -до БГ дядо Коледа,до немски адрес и до този от пликовете,с надежда все отнякъде да получим и накрая получихме и от 3-те места. :lol:Ще кажеш,че има 1000 дядо Коледовци- запазих само немското (много беше хубаво ,на български е и с картички и картинки за оцветяване).Тази година също писахме,но не сме го пускали.
<br />
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #136 -: Декември 09, 2011, 13:37:16 pm »
Качих две нови истории, бягайте да четете :)
Аз се заредих с положително настроение и отивам да готвя, че довечера чакам гости и се вълнувам :lol:

За традициите и промените - попивам всякакви идеи и преценявам какво да приложа, единственият ми критерий е да видя после щастието в очите на Мони, Боби за момента е щастлив предимно като си види млякото :lol:
Няма да забравя как мама ми разказваше за нейните Коледи. Помни само една, в която са имали украса - баба ми изрязала от вестник шарени картинки и украсила едно елхово клонче. Толкова. Без подаръци, без трапези. След като се омъжила, свекърва ми я научила как се създава празнично настроение и сега майка ми е магьосница в създаването на прекрасни празнични спомени.
Хич не ми пука дали ще наруша някоя традиция, стига спомените на децата ми след време да приличат на моите :D
Мими ми прати образеца на писмата и сега Симеон е развълнуван, че ще получи писмо на български. Беше се притеснил какъв език точно ще говори Дядо Коледа в Белгия :wink: И писмото за дядото с паричка отгоре оставихме под елхата. Не сме го правили преди, но реших, че е добър начин да осъзнае стойността на парите, които си събира. Вчера внимателно извади всичките си монети, избра най-голямата и я сложи, за да има пари Дядо Коледа да му прати отговор обратно :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #137 -: Декември 09, 2011, 13:38:24 pm »
Миналата година писахме писмо за Дядо Коледа за градината. Писахме го заедно, пуснахме в кутия. Една майка си беше играла и написала отговор за ВСЯКО едно детенце. Нямаше такова щастие, четене и препрочитане.

Тази година Боян собственоръчно си написа писмото, сложихме го под елхата и проверяваме дали Дядо Коледа го е взел. А, прибирайки се от работа една вечер мъжът ми ми показа написан от него отговор - е не знам за детето /защото още не сме го показали/, но аз се просълзих. Е, детето скоро ще си прочете отговора и съм убедена, че дълго време ще си го пази под възглавницата и ще си го препрочита всяка вечер /също като картичките за рождения ден  :D /
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #138 -: Декември 09, 2011, 13:51:32 pm »
В този ред на мисли, като вадех елхата и украсата намерих в чорапа на Деси, писмо от мен до нея с пожелания, от първата й Коледа, когато беше на 2м., е няма такава емоция, чак баща й се просълзи като го четохме :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #139 -: Декември 09, 2011, 14:04:18 pm »
отивам да си направя ритуално сепуко като лоша майка, неумееща да създава красиви моменти на детето си.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #140 -: Декември 09, 2011, 14:21:33 pm »
Джам, къде ще ходиш, да дойда и аз :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #141 -: Декември 09, 2011, 14:22:09 pm »
Джам, къде ще ходиш, да дойда и аз :oops:
Уф,и аз :oops:

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #142 -: Декември 09, 2011, 14:22:37 pm »
е много станахме :lol: :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #143 -: Декември 09, 2011, 14:36:38 pm »
е много станахме :lol: :lol:

Значи ще е супер тържествено :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #144 -: Декември 09, 2011, 14:48:02 pm »
Аз пък съм ревла и целувачка, ще ви целувам и рева белким ви откажа от сепукото!

Оти много Ке мИ е мУчно за ваЗе!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #145 -: Декември 09, 2011, 14:54:30 pm »

Оти много Ке мИ е мУчно за ваЗе!

Я,дойдооме си на думата :D

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #146 -: Декември 09, 2011, 17:09:14 pm »
 Ние утре ще му пишем писмо на Дядо Коледа, за отговор ще си помисля, че така и така не ме бива в тия неща...
 Вчера Елена ме свари неподготвена, на поредната заплаха от мен, че Дядо Коледа гледа и ако не слуша няма да и донесе подарък, тя ме попита "откъде гледа?" и моя милост и каза, че има телевизор на който гледа всички деца, това ми се видя като нещо логично.

А за традициите, ние в училище в малките класове имахме "весела поща" - кутия украсена с новогодишни мотиви в която всеки пускаше новогодишна картичка за някое свое другарче. Тая традиция пренесох и в къщи - 4 деца сме с братовчедите ми и всеки от нас рисуваше или правеше картички за цялата рода, като подарък. Това мисля да го възродя у дома, но може би ще е другата Коледа, че и Стефан да е малко по голям.
« Последна редакция: Декември 09, 2011, 17:13:40 pm от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #147 -: Декември 09, 2011, 18:11:21 pm »
Хаха, обожавам Коледа, изпипвам украси, трапези, подаръци, всичко... Обаче като ви чета от вчера с тези писма до Дядо Коледа и отговори от Дядо Коледа и ме обзема усещането, че повече заради себе си правите някои неща, не толкова за самите деца. :lol: Не, че има нещо лошо и в това като мотивация, щом и родители и деца са щастливи, ама пак отива темата в някаква посока - ЗА и АНТИ нещо си. Недейте така момичета.
Всеки си знае детето/децата и си преценя кое ще го/ги зарадва, кое е задължително за празника, без кое може да се мине...

Да ви кажа, аз писмо до дядо Мраз /по мое време беше той/ - никога не съм писала. Не защото не е можело, а защото дядо Мраз е вълшебен тип, чува и вижда всичко и е напълно достатъчно да кажеш на глас /пред мама примерно;)/ какво искаш да ти донесе и той човека чува и носи. Винаги и без издънки в желанията е успявал да достави желяния от мен подарък. И до днес си спомням как на един 1-и януари, под елхата ме чакаше мечтаното колело "Школник", при това синьо! :D Няколко години по-късно, мама ми разказа какъв зор, връзки и два месеца с били нужни на "Дядо Мраз", че да успее да ме уреди с подобен велосипед. Не, че бяха супер скъпи, помня, че 30лв. е струвало, ами дефициииит. Няма ги никъде, че накрая през 3-и и 5-и човек познат, че го взели от Сливен...но нямаше по-щастливо хлапе от мен. Било е преди има няма 27 години, а още го помня и ми става щастливо от този спомен, топло, хубаво... И още много такива спомени имам, но да не ви отегчавам. Пък в дядо ви Мраз си вярвах твърдо до 1-и клас и колко нощи съм дрямала да го чакам и "да го хвана" като идва и все не успявах - ясно защо де... Защото мама "го чакаше" с мен, понеже и тя "много искала да го види"  :lol: /явно съм била бая наивно хлапе/

Споделям ви този мой съкровен спомен, просто за да напомня, че празникът и щастливите спомени - не се определят от това, дали е имало комунизъм, дали е имало банани и мандарини, дали е имало изобилие от стоки и всякакви изчекнати детски играчки, дали е идвал дядо Коледа, или дядо Мраз, дали сме му писали писма, дали сме получавали писма от него...
Хубавите празници, хубавите спомени от детството /а и след това/ - се случват балгодарение на отделената грижа и внимание към мечтите и желанията на най-близките ни и обични хора, към вложеното усилие и старание да ги зарадваме с това, което наистина обичат, харесват, желаят, от топлината и атмосферата която създаваме у дома... Поне според мен. Пък формалните детайли, традиции и "празнични моди" са - всекиму според вкуса и разбиранията. :)

Да ви е светло в душите и радостно в сърцата и по празниците и след тях ви желая!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #148 -: Декември 09, 2011, 18:19:40 pm »
Амин!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #149 -: Декември 09, 2011, 18:46:55 pm »
Ние написахме писма на дядо Коледа, по точно една приятелка дойде с нейните хлапета, отвори един Новогодишен каталог на Сиърс и каза, дайте деца да видим какво искате за Коледа, децата си избраха по каталога, тя им написа писмата и така ме отмени от тази важна задача.

Така аз разбрах какво да купя на нейните, тя какво на моите и всичко е точно и ясно.В нашето училище  правят много големи изненади за малките дечица - какви ли не неща им измислят, за да ги забавляват.Много съм доволна.

 8)

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #150 -: Декември 09, 2011, 19:12:27 pm »
Гледам големи вълнения с тоя дядо, то писма, то отговори ... лошо няма. Продължавам да мисля, че много приятни емоции съм пропуснала с дядо ви Мраз. Но моите съзнателни спомени са от към 4 годишна възраст, а точно тогава разконспирирах заверата наречена Дядо Мраз и край. Никой и нищо не можеше за ме убеди, че го има и това си е. Хващах всеки опит за манипулация или откровена лъжа. След години майка ми призна, че донякъде се гордеела с мен и "логическата" ми мисъл, макар че ѝ се искало по-дълго да вярвам в приказката. Та не съм писала и писма де, понеже знаех кой купува и доставя подаръците. Но явно е забавно и интересно за децата. Само не знам аз като не съм преживяла всички тези вълнения, ще успея ли да ги създам за дъщеря си.
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #151 -: Декември 09, 2011, 19:22:37 pm »
На мен лично много ми допадна идеята с писмото от Дядо Коледа до детето-браво мими,страхотно е,ако Ива беше по-малка щях да и доставя това удоволствие сега вече не става,голяма е и е наясно кой носи подаръците.Като беше малка двете заедно пишехме писмо и го оставяхме на прозореца.Оставяла съм до с дни да стои и да не го прибера-ако не е слушала.В детската градина винаги пишеха писмо и госпожите го залепваха на вратата на групата.

Гери,в началния курс все още я има традицията с веселата поща.Всеки пуска картичка на приятелчетата си и се поздравяват за празниците.Много е весело детето тръпне в очакване кой му е написал картичка.Госпожата разбира се пуска на всички деца.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #152 -: Декември 09, 2011, 22:56:52 pm »

 И до днес си спомням как на един 1-и януари, под елхата ме чакаше мечтаното колело "Школник", при това синьо! :D

Да ви е светло в душите и радостно в сърцата и по празниците и след тях ви желая!  :D

А, да си дойдем на думата:)))))))
Моят СИН школник , стои в мазата на село:) Е, няма гуми, няма му и половината спици. Ожулен и ръждясал е но пази всичките ми спомени за белезите по коленете и лактите. Летата ми наистина бяха сини във всяко едно значение на тази дума:)))))))))))

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #153 -: Декември 10, 2011, 00:04:23 am »
Мдаа и аз като Пешето - даже съм изгонила дядо Мраз, та майка ми се червила от срам :lol: Издекламирала съм стихчето, казала съм му дай ми подаръка и си отивай :lol: Та и затова сега не се задълбочавам толкова, защото не виждам да държат точно на дядо Коледа, дядо Мраз или подобно, за тях е важен подаръка :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #154 -: Декември 10, 2011, 07:18:55 am »
И аз не съм писала писма, ама идеята ми харесва. По наше време, поне в нашият квартал, писма до дядо Мраз не се пишеха. Просто си споделяш с родителите какво искаш... и то вземе, че се появи. Нямам спомени и да са ми казвали, че подаръците са само за послушните деца. Аз си знаех, че всички деца, които познавах получават подаръци и никога не ми е минало през ума, че моеж да не получа, ако не слушам.

Утре ше правя елхата и от сега се чудя как ще стане, че Ивана да не си я събори на главата. Мисля да прескоча тази година топките и другите орнаменти, а да сложа само лампички и гирлянди и звездата на върха. Поне да няма на какво да се нареже, ако стане някой гаф.


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #155 -: Декември 10, 2011, 12:08:51 pm »
Момичета ,спешно търся за момченце за подарък нещо с Пепа пиг.
Ако сте мяркали из някой наш  сайт ,за да пристигне бързо-пишете моля .

Хубав уикенд!


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #156 -: Декември 10, 2011, 13:29:38 pm »
 osi_7 Мразя английски. Как не се научиха да говорят бавно тия хора и да произнасят думите разбираемо  :lol:. Ако ми се мерне в момента някой англоговорящ, ще получи удар (с учебника по главата  :oops:).

Дядо Коледа или Мраз май беше по наше време ми донесе едни шоколадчета и си ги пазихме с брат ми до март, толкова ни бяха ценни. Играчките забравихме бързо, но шоколадчетата, е ха  :D

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #157 -: Декември 10, 2011, 13:47:21 pm »
отивам да си направя ритуално сепуко като лоша майка, неумееща да създава красиви моменти на детето си.

джаме, миналата година и подарък не му бях купила, защото не разбира. Тази ще се отчета с нещо дребно. На рода и приятели съм казала да не купуват, но дали ще има кой да ме послуша ...

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #158 -: Декември 10, 2011, 15:07:34 pm »
Чудесна тема, момичета! Коледата е красиво време от годината, наистина! Най-вече с игровата си част.
 Ако имаме време, сили, желание и парични средства да осигурим повече блясък, игри, забавления и подаръци - няма нищо лошо  в това, нали?
 Ако не можем, се придържаме към минималното.

Най-важното е, че децата вземат и попиват с малките  си любопитни очички и главици каквото им трябва за възрастта. И в тях остава толкова блясък, колкото могат да понесат и е здравословно  за тях. Но е истина, че покупките за този празник са сериозно перо в семейния бюджет. Добре е и да сме разумни, празникът е и в песните, в това всички да са заедно, да си спомни и за Божето, който е в основата на всичко. Но всеки пък си избира.
 Някога ние сме имали минималното и пак имам красиви и бляскави спомени. Аз лично се придържам към минимума, защото и аз няма да издържа на толкова много насилена радост.

Да, всичко е красиво, всичко е супер, но и много преувеличена истерия има, за да се продава всичко.Не мога да се отърся от усещането, че постоянно ни се внушава за някаква перфектна Коледа, супер щастлива, която само рекламите знаят какво е точно.
 Аз  правя малко неща, но класически - елхичка, украса по стаите, картички заедно надписваме, писмо уж "пишем" до Коледата и го прибирам, но нямаме и ние отговор, четем книжки с коледни истории и картинки, пеем много коледни песни и на двата езика, сурвачка ще украсим от някакъв клон, ще има и подаръчета дребни. Не слагам чорап, защото никой не ми е правил и на мен такова нещо и ми изглежда изкуствено. От менюто - по някое и друго блюдо от двете кухни, защото не е възможно да се изяде всичко и затова не правя всичко.

Здрави да сме! Бог ще се роди със сигурност!

П.С. По-младите момичета да не ми се сърдят и да не се плашат, и те ще мислят разумно и спокойно след няяяколко години! :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #159 -: Декември 10, 2011, 15:18:23 pm »
Здрави да сме! Бог ще се роди със сигурност!

 :balk_47:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #160 -: Декември 10, 2011, 15:41:34 pm »
Момичета, търся кукла Снежанка, но онази от нашето време, на дядо Мраз. Ако видите някъде и не е безумно скъпа, моля кажете ми.
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #161 -: Декември 10, 2011, 17:23:24 pm »
osi_7 Мразя английски. Как не се научиха да говорят бавно тия хора...
А те викат същото за нас. Много бързо сме били говорили, а освен това и не сме си отваряли много устата, почти не се виждало, че говорим. Някой път обърни внимание те как жестикулират с уста докато говорят и казват гласните :-).


  
*
Re: ПредКоледно-декемврийска седмица( 05 -11.2011)
« Отговор #162 -: Декември 11, 2011, 10:55:39 am »
Момичета ,спешно търся за момченце за подарък нещо с Пепа пиг.
Ако сте мяркали из някой наш  сайт ,за да пристигне бързо-пишете моля .

Хубав уикенд!

Потърси в продавалника. В бг магазин се сещам само за Некст в Мола, там има дрешки с Пепа пиг. можеш и онлайн да поръчаш. Ето нещо за момченце, за около седмица идват по България http://www.nextdirect.com/bg/en/shopping/boys/younger-boys/30/3?pid=756978&curr=eur&lang=en&country=bg&curr=EUR&returnurl=%2fsearch%3fp%3dQ%26lbc%3dnextdirect%26uid%3d928599026%26ts%3dcustom%26w%3dPig%2520Shirt%26af%3d%26isort%3dbst%26method%3dand%26view%3dgrid%26nxtv%3d000%26nxti%3d0%26lang%3den%26country%3dbg%26curr%3dEUR&bct=%26quot%3bPig%20Shirt%26quot%3b