0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #180 -: Март 05, 2012, 22:58:51 pm »
Здравейте момичета,
тъй като ми предстои инвитро и както се сещате в главата ми е пълно с въпроси, моля за повече информация,тези които са минали по този път - в смисъл какви изследвания поиска д-ра да направите преди започване на процедурата,може ли да се пуснат през касата с помощта на личния лекар,колко долу-горе излязоха всички необх.изследвания и всичко за което се сещате.Ще се радвам,ако някой откликне на молбата ми и ми пише тук или на лични. :oops:
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #181 -: Март 06, 2012, 15:33:33 pm »
микробиологични изследвания и на двамата партниори,спин,хепатит б и ц сифилис,васерман.Микробиологичните са по 10лв.на човек поне на мен толкова ми взеха,а останалите би трябвало да ги правят безплатно в хеи-то поне в разград е така,и аз русе съм чувала че ги правят безплатно
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #182 -: Март 06, 2012, 20:40:36 pm »
В Русе не са безплатни в ХЕИ-то. Миналата година бяха 13 лева на човек тези всичките, а микробиологиите са по 17 лева. И кръвна група ти трябва - май беше 12 лева.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #183 -: Март 07, 2012, 18:15:39 pm »
В края на миналата и през настоящата година серологичните изследвания в ХЕИ - Русе са по 32 лева на човек, като не си спомням със сигурнотс, но май СПИН-а и Васермана бяха безплатни, а Хепатите са на горепосочената цена!
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #184 -: Март 07, 2012, 19:21:08 pm »
Благодаря ви за разясненията момичета.Кажете ми какво включва микробиологичното изследване и при мъжа със спермограмата ли се прави? :oops:
*

    megcho19

  • *
  • 13
  • Любовта остава при този,който е благодарен!!!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #185 -: Март 08, 2012, 16:46:52 pm »
Микробиология при жената взема се натривка от влагалището,трябва да си 7-10 след цикъл, да не си си правила промивки и е желателно да не си правила секс поне 5 дни преди прегледа.При мъжа се взема от семенната течност за анализа.Това е в общи линии.Дано съм ти полезна.Успех и щастлив завършек на процедурата .
« Последна редакция: Март 08, 2012, 17:14:33 pm от megcho19 »
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #186 -: Март 08, 2012, 18:58:45 pm »
Разбира се,че ми беше полезна.Благодаря.Успех на теб и на всички в тази борба! :D
П.с. Да разбирам ли,че трябва да мине един цикъл през който да се направят микробиологията и другите изследвания и чак на следващия,ако всичко е о.к. в което силно се надявам и моля :goodluck: :balk_81: може да се започне процедурата? Аз сега съм на преглед на 14 ден да видим как е лигавицата - преди 2 месеца правих хистероскопия и се надявам и там да са наред нещата,за да стартираме от някъде.Чакам го нашето/нашите  :bori_002: 7 г. вече и смятам разбирате как се чувствам в момента :D
« Последна редакция: Март 08, 2012, 19:05:08 pm от фиона »
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #187 -: Март 09, 2012, 08:34:09 am »
Фиона питай сега като отидеш на преглед дали можеш да пуснеш МБ изследвания и ако лигавицата ти е добре /аз имах проблем с ендометриума и знам какво е да чакаш месеци наред да се удебели/ и другия месец да започнете :D.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #188 -: Март 09, 2012, 20:25:02 pm »
Благодаря.Ще питам щом може и да действаме :D
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #189 -: Март 14, 2012, 17:05:30 pm »
Здравейте момичета,
днес бях на преглед - лигавицата е добре :D,пуснах и микробиология и кръвните остана само микробиология на еякулат,която ще пуснем в петък.Ако всичко е о.к.  :goodluck: :goodluck: :goodluck: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: започваме с декаприл / така мисля се казва / на 21.03.Такава еуфория ме обхваща вече :lol:Пожелавам успех и търпение на всички и много  :bori_007: :bori_004:.Искам да ви попитам - някой знае ли за колко време става резултата от еякулата?А другото,което силно ме вълнува е как стои въпроса с отпуската по време на изследванията / преди самата процедура - за там знам,че има болничен / - т.е. пази ли ме КТ,така,че да не ме изгонят и има ли право работодателя да ми я откаже?Въобще как се справяте с този момент - болничен от личния ли?
п.с. Искам да кажа на всички,които им предстои - за кръвните вървете в ХЕИ,защото по принцип не се поемат от касата,а в ХЕИ имат някакви програми и хепатитите са ви безплатни.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #190 -: Март 14, 2012, 17:21:23 pm »
Микробиологията излиза след 48 часа. Успех! Дано имаш нашия късмет :wink:!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #191 -: Март 14, 2012, 19:36:12 pm »
фиона,болничен ти се отпуска 30дни след трансфера.Ако искаш може и за по-малко да ти го напишат.Няма как работодателят да не ти го приеме.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #192 -: Март 14, 2012, 22:16:39 pm »
ivkon,
моят въпрос е за изследванията на хормоните преди трансфера - доколкото разбрах на 3,5,7 ден от цикъла.Там как стоят нещата?
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #193 -: Март 15, 2012, 10:00:54 am »
Друг болничен не ти дават.Само пускаш хормони на един от тези дни и това е.Д-р държи да се пуснат при него в клиниката.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #194 -: Март 18, 2012, 09:23:28 am »
Момичета, през април ще правя ин витро в Тутракан. Лекаря ме иска в клиниката на втория ден от цикъла, но се чидя как да го броя - ако ми дойде след обяд - да го броя ли за ден или да започна от втория. Искам да попитам и как протича прегледа - нали ще съм в цикъл - как ще ме прегледа? Благодря предварително:)))
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #195 -: Март 18, 2012, 15:02:05 pm »
Момичета, през април ще правя ин витро в Тутракан. Лекаря ме иска в клиниката на втория ден от цикъла, но се чидя как да го броя - ако ми дойде след обяд - да го броя ли за ден или да започна от втория. Искам да попитам и как протича прегледа - нали ще съм в цикъл - как ще ме прегледа? Благодря предварително:)))
Ако ти дойде следобед, броиш от следващия ден. Зацапването също не се брои за ден. Не се притеснявай, че ще си в цикъл. В Плевен ме гледаха с вагинален, няма проблем свикнали са.

[/url]
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #196 -: Март 18, 2012, 19:05:09 pm »
Леле това с пригледа с вагинален видеозон по време на цикъл направо ме шашна.Дайте малко повече информация.Притесняваме ме факта,че моят цикъл е доста обилен първите дни и ще умра от ужас,ако ми се наложи.Не става ли всичко в ............. :oops:
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #197 -: Март 21, 2012, 21:06:34 pm »
Благодаря за отговора Eviq :D
Някоя от вас правила ли е ин-витро скоро? Интересуват ме цените на пункция, трансфер и Икси. Звънях в клиниката и ми казаха - пункция - 400лв., трансфер - 600лв., Икси - 1600 лв. Говори за ин витро на ЕЦ или с лека спимулация.Видяха ми се високи :?
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #198 -: Март 22, 2012, 06:54:27 am »

п.с. Искам да кажа на всички,които им предстои - за кръвните вървете в ХЕИ,защото по принцип не се поемат от касата,а в ХЕИ имат някакви програми и хепатитите са ви безплатни.


Не е така, СПИН, Васерман и Хепатити В и С се поемат от НЗОК, аз си ги пусках преди 2-3 месеца!

Кодове

02.07 - Васерман
05.01 - СПИН
05.05 - Хепатит В
05.06 - Хепатит С
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #199 -: Март 22, 2012, 21:00:19 pm »
Ами съжалявам,ако съм подвела някой,но на мен личният така ми каза. :oops:
Момичета,
никой ли няма да сподели опита си с прегледа по време на цикъл с вагинален видеозон?!! :oops: