0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #40 -: Август 10, 2011, 16:00:20 pm »
 Привет и от мен.
 Тук ми се стори най-удачно да попитам, колко време след секцио, раждане, ходите на профилактичен преглед?

 В София днес времето е прохладно и дъждовно, а точно мислехме да ходим на плаж, и по този повод наш Коко спинка ли спинка.Пупу
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #41 -: Август 10, 2011, 16:02:45 pm »
Еееее,момичета,стига с тези болести,де!!!! osi_2
Аз затова реших да не пиша тази седмица, че то за друго няма за какво  :(
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #42 -: Август 10, 2011, 16:18:14 pm »
Привет и от мен.
 Тук ми се стори най-удачно да попитам, колко време след секцио, раждане, ходите на профилактичен преглед?


Дидон, аз ходих вчера, т.е. почти 6 месеца след секциото. Плюс прегледа съм пуснала и всички изследвания.

Бързо оздравяване на всички.
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #43 -: Август 10, 2011, 16:38:52 pm »
Привет и от мен.
 Тук ми се стори най-удачно да попитам, колко време след секцио, раждане, ходите на профилактичен преглед?

 В София днес времето е прохладно и дъждовно, а точно мислехме да ходим на плаж, и по този повод наш Коко спинка ли спинка.Пупу
Имаш право на безплатен профилактичен преглед в рамките на месец или до 40дни беше, там където си раждала, но май си изпуснала този срок. Иначе е добре да се видиш как са нещата след раждането.
Ние се готвим за рожден ден на малкото човече. Купихме малко украса, избрахме менюто, остава да се поръча тортата и всичко ще е наред.
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #44 -: Август 10, 2011, 16:56:25 pm »
didon, 45 дни след раждането ходих където родих, а 6м по-късно при моя си доктор. На 6тия месец пуснах и цитонамазка, освен прегледа
shanoar, весел празник ви желая!
« Последна редакция: Август 10, 2011, 17:00:49 pm от midge »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #45 -: Август 10, 2011, 17:26:57 pm »
Ели, ама моля ти се, как можа да сравниш бялото с лилата, просто няма място въ-об-ще за сравнение  :wink: момичето много много правилно мисли
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #46 -: Август 10, 2011, 18:54:43 pm »
Лидиа, ами с толкова км отгоре,имашщ ли вече постановление?? Новия закон е доста строг!!! :(

Отказвам да отговоря на този въпрос  :lol:
Акта е 200 лв за незнаещите, внимавайте с храстчетата! Аз все още съм без нарушение за 10 години стаж. Просто господата си почесаха езиците и ме пуснаха с усмивка, за което още не вярвам...

jasmin_veni  преди 4-5 години тази процедура извърши една мадама и да ти кажа, не бях много доволна, въпреки, че беше щадящо за мен, не успя да се справи изобщо. Младежа се справи блестящо с процедурата, сигурна съм, че не е пропуснал и прашинка, ама още седмица ще си шшсссшсш-кам  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #47 -: Август 10, 2011, 19:09:48 pm »
Лиде, така е, душко със зъбния камък :) Особено ако си имала повечко. Мъжът ми е зъболекар и да ти кажа много леко работи. Не го казвам, защото ми е мъж, а защото пациентите му го казват. Мъжете стоматолози по начало са по-внимателни от жените. :) Така че, ходи си при твоя човек по-добре :)

Леле, глобата е 200 лева за превишение на скоростта с колко?  8O


*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #48 -: Август 10, 2011, 20:15:03 pm »
За шофьорите и глобите-на мъжа ми онзи ден му идва честитка със снимка на колата.Заснето електронно на връщане от морето за превишаване на скоростта с 20 км. над посочената.Глоба-100лв.,ако платиш веднага ползваш отстъпка 30 лв. :lol:.
Мише,леко и безаварийно отсега нататък. :)

*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #49 -: Август 10, 2011, 21:13:04 pm »
Лиде, така е, душко със зъбния камък :) Особено ако си имала повечко.

Много вярно. Моето почистване редовно е 10 минути отбиване на номера на всеки шест месеца - като няма какво да се чисти, не боли. Мъжът ми беше позабравил адреса на зъболекаря, наложи се да ходи три (3) пъти по половин час само за почистване и орева света, дори упойка щеше да си проси, но го досрамяло от едно дете.
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #50 -: Август 10, 2011, 21:54:02 pm »
привет на всички, ние се завърнахме от моренцето
охххххххх искам още, ама нямаааааааа
минахме бомба, де що имаше деца  с нас, всичките повръщаха, температура и разстройство. при нас нищо, само Вяра повърна веднъж и дрисна 2 пъти, но след 2 дни набарах зъб, та си мисля, че това е било от него, щото ако е вирус няма как да се разминем толкова леко
Мише, успех в начинанието, нема се отказваш.
Лис, в педиатрията в София работи доц. Георгиева. Не си спомням каква й е специалността точно, но винаги ме пращат при нея.
Ха Деси голям талант била.
бързо оздравяване на всички болни.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #51 -: Август 10, 2011, 22:03:37 pm »
200 лв глоба-30 км над разрешеното...
Четоха ми правилника за назидание  :)

Не бях чистила зъбен камък от 4-5 години, сега си нося последствията  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #52 -: Август 10, 2011, 22:28:10 pm »
Аууу зъболекар ли каза някой ... направо настръхвам при мисълта за посещение при такъв  :? И аз имам неприятни спомени с почистването на зъбния камък ... А един мъдрец ме наболява вече, зъболекарката имаше съмнения за него дали ще издържа да не го извадим докато родя, ама на за мой късмет или не такъв още го имам. Но скоро ще трябва да отида, няма отърване.

Ели, ама моля ти се, как можа да сравниш бялото с лилата, просто няма място въ-об-ще за сравнение  :wink: момичето много много правилно мисли


Хихи, нали  :) На мен също много ми харесва цветът - млечно лилав, както каза булката :)))

А каква буря се вихри във Варна не е истина просто  :? Преди малко излизах на терасата, щеше ме отвее вятъра от 9тия етаж  :lol:


*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #53 -: Август 10, 2011, 23:44:25 pm »
Дидон, не съм раждала секцио, но и аз като моми4етата знам, 4е до 6 седмици след раждането е добре да се отиде на преглед.

ра4о, няма да се пла6и6! Твоите деца ще боледуват малко.  :wink:

Ели, при нас не забелязах да е имало буря. Или просто толкова сме се унесли в приказки със съседката, 4е не сме усетили нищо.  :lol:


Лека ви нощ!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #54 -: Август 11, 2011, 08:21:34 am »
Добро утро!

Мими, как са Дани и Криси?

Ел, като знам каква майсторка си...фантастични неща ще сътвориш!
После снимки да видим...

Мери, ако мислиш, че само с този морски разказ ще минеш...

Лиде, аз хич не се срамувам искам си упойка за зъбния камък!

Моето момче снощи ми спретна едно леко фиаско!
Ама то аз съм за бой, посред лято козунаци правят ли се?
Извадила съм двете вряли съдинки и отидох да приготвям Калина за сън,
Качил се на масата от там на плота да си хапне и си залепил долната усничка
на тавичката...и ми казва отдалече и не плаче - Мамо, аз хапнах, ама не ме боли?
Аз обличам Калина и не го чувам и пак...сложих я да спи и като го видях...
Мехурче...ей направо сърцето в гърлото ми отиде...каква беля можеше да стане...
Веднага картофен компрес, спада, после арника, сега спи до мен и виждам
лека червена ивица...
Все в трудни моменти му идват едни мисли,
снощи държим картофеното дискче на устичката и ме пита:
-Мамо теб сега боли ли те?

-Сърцето ме боли мамо, защото тебе те боли!
Когато децата страдат майките също страдат!


И ми каза...
-Сигурно майките винаги се страхуват за децата си!...

Ей хора сдържах се пред него, но после в тъмното си поплаках...
Всичко си струва, всяка минута борба!

Инструктора ми каза вчера, свидетел на моите разправии с майсторите-
-Харесва ми как пазиш съня на децата си...
Казах му ...
- На мен пък ми хареса как на петата минута от ПТПто
дъщеря ви дойде да види как сте!

Ей такива ми ти тревоги и вълнения ...
Извинете, ако съм досадила...

 :flower: Мишанта



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #55 -: Август 11, 2011, 08:36:35 am »
Леле Мише, този твой Митак как ми стопля сърцето...Уникален е! :balk_602:
Още от предната му реплика (там дето оставал без дъх) се разтопих направо, но не успях да пиша тогава...Невероятно момченце е, жив и здрав да ти е! :heartbeat:

Дидон, аз ходих на профилактичен преглед и цитонамазка около 4 месеца след раждането, всичко беше наред.
« Последна редакция: Август 11, 2011, 08:46:18 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #56 -: Август 11, 2011, 08:57:17 am »
Мише,  :bighug:
Уникален е Митака, но то с такава майка, няма как да е друг.
Малките вече са по-добре, имат още по 1-2 инжекции. Температурата спря.
Ели, не се съмнявам, че всичко ще е прекрасно! Пък и щом е лила  :wink: Дай една покана и на сватята, да дойде да се наслади на красотата  :lol:
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #57 -: Август 11, 2011, 09:09:55 am »
Мишее, страхотно е Митачето. Живи и здрави да сте!

Лиде, и аз наскоро се разминах без акт, но аз за говорене по телефон  :oops:
Помолиха ме да изчакам в колата докато ми напишат акта, като се върнах ми подадоха фиш.

Днес пуснах вече Боби на градина, този път май леко се размина.
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #58 -: Август 11, 2011, 09:16:04 am »
Мише, просълзих се...много добро и чувствително дете имаш.
Дидон, и аз мисля, че около 6-тия месец ходих - преглед, цитонамазка + всичко останало...
Мими, Мини, бързо да оздравявате!
Ако съм пропуснала някой моля да ме извините...Аз напоследък повече чета, рядко се включвам - ми то няма какво ново да пиша. Дари е на село с майка ми и се радва на всички видове животни там /а то има много - прасе, кокошки, яренца, овчици.../, хапва си домашно приготвено овче мляко /нали има алергия към кравето/ и така...добре е детето, да чукна на дърво и сме здрави засега...Имат малък проблем с постоянното й желание да "помага" на баба си във всичко, но засега удържат фронта :lol: Има си и нов фаворит - баща ми. Вече "'бича само дядо Ичо". Много ми липсва вече. Другата седмица отивам да си я видя. Вчера говорим по телефона и я питам :"Дари, какво искаш да ти купя мамо?" А тя мисли-мисли : "Амииииииии....бебе". Паднах да се смея. Само незнам истинско ли бебе иска, или кукла, щото като знам как се отнася с нейните бебета "зайци, мечки, кукли, маймуни"...да не си на мястото на бебето :oops:
Да изгрява това слънце, че само на носталгия ме избива! Хубаво време и здрави дечица ви пожелавам!
Ходила съм при зъболекари и мъже и жени, ми да ви кажа - до човека си е колко е внимателен, ама като стане дума за зъбен камък и двамата не прощават... :D
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #59 -: Август 11, 2011, 09:38:00 am »
Ох, Мише, само цивря като те чета напоследък. Страхотно семейство сте! Здрави да сте всички!
Нинче, и мен това ме чака следващата седмица - изпращам го с баба на море. За пръв път го изпращам някъде. Само да са здрави!

Тази зъболекарска тема ми е голям кошмар. Давайте някой мнооого внимателен и склонен да работи с припадащи от страх на стола  :oops: , че от страх не съм ходила от преди да забременея.

Малки и големи бързо да оздравяват и никакво боледуване вече!
« Последна редакция: Август 11, 2011, 09:47:17 am от midge »