0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #100 -: Август 12, 2011, 17:00:56 pm »
А в Пфое мола е още по-малко натоварено, а детския кът е чистак нов. И разполагат с много персонал. Само дето за майките и бащите няма никакви развлечения в този биш Мол  :lol: Едно единствено кафене и два магазина + Билла.
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #101 -: Август 12, 2011, 17:15:44 pm »
Мини, честит племенник :) Много хубаво име са му избрали (не че съм пристрастна) :)
Аз още не съм водила Ники в детски център, освен на РД-то му.
За сметка на ръста му, моето дете за два дни се научи да се катери по пързалки, опита да се покатери и на голямата пързалка, но майка му го свали. Днес лази в тунелче между пързалки, а аз тичах от единия край до другия. Не харесва люлки (освен той да гу люля). Обаче върви нисък и сега мисля да говоря с педиатърът дали да не пуснем едно изследване за калций и усвояването му? Какво мислите? Само 79 см. е, а уж съм висока. На какво може да се дължи нисия ръст, освен на ген?
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #102 -: Август 12, 2011, 17:26:20 pm »
"Моля те прибери си жената, ние вече ще сме по-тихи" 
Щях да падна под бюрото от смях. Мише, вече знаеш кого да викаш :wink:

Ей, опасна тая Мимоза, хахахаха...
Мармотче, тя ще вземе Варна/Благоевград с мръсна газ
и ще дойде да ме спаси от тая строителна сган  :lol:

Мини, жив и здрав Николай младши, да ви радва и почита!

Джам, какви завидях само на всички във Варна,
не за друго пак сте заедно...

Жаси, нали палува, не спира...ще набави и ръста!
Здрави да са...


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #103 -: Август 12, 2011, 21:54:06 pm »
Мини,честит племенник-да е жив и здрав!
Мише,първите 2 посещения на полицията са предупредителни и на третото се издава акт за доста солена сума.
Вени,според мен нямаш повод за притеснения-може пък изведнъж да дръпне малко по-късно.

*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #104 -: Август 12, 2011, 22:43:34 pm »
Обаче върви нисък и сега мисля да говоря с педиатърът дали да не пуснем едно изследване за калций и усвояването му? Какво мислите? Само 79 см. е, а уж съм висока.
Какво пък му е ниското не разбрах, че и чак изследвания за калций и усвояване 8O 8O 8O...Много си е добре даже човека, поне по таблиците, които аз съм гледала. Ама не се вкарвайте в измислени драми, бе хора, сякаш не ни стигат истинските такива, които ни поднася живота...Здрави да са само, всичко останало е бошлаф :)

Оня ден бяхме на гости, и имаше две момченца по-големи от моя Цецко - едното с 3-4м, другото с цяла годинка по-голямо - еми и двамата "батковци" бяха с половин глава по-ниски от моя син - ама да не би да значи, че им има нещо - напротив, съвсем здрави, палави и невероятни дечица са си :)
Така че, Вени - не се коси излишно и недей търси под вола теле :wink:
« Последна редакция: Август 12, 2011, 22:52:30 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #105 -: Август 12, 2011, 22:53:02 pm »
Вени, идеален си е Ники бре :) А и ти си висока (не и от моята перспектива), но Калоян не е.  8) Така че, е възможно детето да прилича на баща си. Иначе и моята Ники също върви нисичка. Последните дрехи, които ми даде са размер 6 месеца, а още и стават. :)


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #106 -: Август 12, 2011, 23:11:50 pm »
Раши, аз съм в немско, но там никой не си позволява такива неща. Обикновено като се прибера в България ми се случва да викам полиция :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #107 -: Август 12, 2011, 23:55:01 pm »
ааа, Раши, на Никол ще й отива да е джобно гадже. Ама ниските момченца като гледам как ги млатят в училище и долу на площадката, хич не ми се иска Ники да е дребен.

Кънтърфийд, по таблицата за растеж на картончето, което имам 79 см. е долната граница на ръста за неговата възраст.


Не омаловажавам истиснките проблеми, но това също ми е притеснение, с оглед на това в каква агресивна среда се очертава да расте. Той расте все усмихнат и добричък, дава си играчките. Ако расте и дребен и добродушен, доста бой ще яде от децата. Днес едни родители му се присмяха за това, че сам и доброволно даде топката на тяхното дете.
[/url][/url]
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #108 -: Август 13, 2011, 00:30:21 am »
Явно различни таблици има :)
Но дори на долна граница да е - пак е в граници, нали? Не е изпаднал извън всякакви норми...
Плюс това откъде знаеш как ще расте понататък - има деца, които първоначално растат много, пък после спират, други пък - дръпват по-късно, но рязко и с по много сантиметри наведнъж...Индивидуално си е всичко, знаеш. Едва на годинка и 3м. е, много е рано да го пишеш "нисък" отсега :wink: Просто казвам да не се тормозиш с несъществуващ (поне не все още) проблем, това е.
За добричък че е - това може само да те радва :D Нашият е същия слънчев добряк, готов да прегърне всеки, радва се на всички, кротушко и добродушко отвсякъде (май добре биха си паснали с Ники :D) - но аз не се тровя отсега как ли ще се държи понататък - радвам се на едно прекрасно дете, давам най-доброто от себе си за възпитанието му, и хич и не се затормозявам с такива неща. Всяко нещо с времето си, пък и вярвам, че - само да сме живи и здрави, ще се справим с всичко и в по-голяма възраст.  


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #109 -: Август 13, 2011, 00:36:03 am »
Вени, според Световната здравна организация нямаш при4ина да се притесняваш.

http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_lfa_boys_p_0_2.pdf

Моят син на 2 г. е 86 см. Връстниците му са като цяло по-високи от него.

За родителите не ми е жал, ами за децата им, които ще станат също толкова озлобени.
Моят си дава игра4ките, но не и коли4ката. Тя е свещена.


джам, ако знаех, 4е има алтернатива на капела-та, нямаше да се забия там. Наистина вси4ки руснаци от курортите си бяха оставили децата там в4ера.

*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #110 -: Август 13, 2011, 09:43:25 am »
Цитат
Днес едни родители му се присмяха за това, че сам и доброволно даде топката на тяхното дете.
Простаци!!! :x

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #111 -: Август 13, 2011, 12:14:50 pm »
Присмяха или усмихнаха? Аз до последно си казвам, че не е с лошо, просто на мен ми е напрегнато и търся под вола теле... А идиотията моето да е по-по-най...си я има и ужасно ме дразни. Понякога ги оправдавам, казвам си искат да ги предпазят това е техния начин, макар за мен да не е правилен, но като гледам как се насърчава дете да налага и последствията от това, просто ми се повръща... лкова ли е трудно да бъдем достойни хора и да се опитаме да възпитаме децата си по същия начин. Да могат да се предпазят, но да не са тирани.

Вчера ми стана много болно. Съседката роди момченце в 6 месец. По голямо е от Мони с 1-2 години. Взеха го в нашата градина по програма за приобщаване на дечица с проблеми. Той е просто разкошен. Страшно умен и добър, но трудно ходи, трябва да му се помага. Има проблеми и с говора. Майка му не се предаде, аз не бих имала сили. Езда, плуване, клиники, гимнастика, рехабилитация, каквото може го прави с огромна сила. Операции.. Вчера ми каза, че едната учителка в градината и е казала, че детето и не е за там и трябва да го премести. Не били длъжни и не могли да го гледат.  :( Така болно и жалко ми стана. На Мони не и дали да отиде при него ми разказа тя, защото правели лудница. А те така разкошно и кротко играят и рисуват.
Вярно, тежко е в две стаи с 25 деца и едно за което трябва малко повече грижа, но какъв човек трябва да си, за да кажеш нещо подобно на една майка. Да кажем, че юни, юли и август не ходи на градина, а през останалото време го води в 9 и взима в 4. Най-глупавото в случая е, че той иска на градина и реве да си ходи там. иска си децата и игрите. И така. Огромна е болката майчина, да не дава господ да се случи. Просто няма е нечовешко... На чужд гръб и сто тояги са малко са казали хората, много и дреме на въпросната госпожа, важното е тя да не се напряга излишно!
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #112 -: Август 13, 2011, 13:35:48 pm »
Лиде, не, никакво местене! Сега има организация, която помага за точно такива случаи. Трябва да я видя във ФБ как се казваше. Беше с известни личности, които се борят за равнопоставеност на децата в училище. Искаш ли да питам брат ми в коя детска беше племенничката ми? Там всеки се отнасяше прекрасно с нея!
Ах, гадове мръсни! Къде да го премести? Леле, какъв скандал щях да вдигна на нейно място, де що е медия щях да известя! Сега заминавам, ама ще видя, дали някой няма да се заинтересува от случая!


П.с. Родителите казаха "Т'ва ПА си дало САМО изграчката, хахахаа!То и да не я дава, наш'то щи си я земе".
[/url][/url]
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #113 -: Август 13, 2011, 14:52:33 pm »
Аз също съм отвратена от разбирането на някои родители за възпитание на децата. Имам чувството, че колкото повече агресия има в техните деца, толкова повече горди се чувстват те. Не знам само дали осъзнават каква лоша шега ще им изиграе това след време.
Жаси, на мен лично в прав текст са ми казвали, че ако продължавам да си гледам детето по този начин /да го поощрявам да бъде добро и да отстъпва/, като порасне ще стане гей /думата която използваха беше по-груба/. Щяла съм да имам проблеми като го запиша на ДГ, всички деца щели да му се подиграват и да го бият. За съжаление, много е вероятно последното да се сбъдне, но все още си мисля, че не трябва да гледаме тълпата, а да изградим у децата си някаква ценностна система.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #114 -: Август 13, 2011, 15:52:49 pm »
jasmin_veni  това се е случило преди юни, сега ми разказа жената. Тя е изключително скромна и добра, едва ли ще се нагърби с нещо подобно. Детето си го е водила на градина и след случката, но просто каза, че не контактува с госпожите изобщо от тогава. В нашата група също пуснаха две момченца, в началото едното се хвърляше върху децата и беше страшно. Обясних и на Мони да се пази, защото той просто не разбира и това е неговия начин да се предпази или да играе с тях. Два пъти се беше хвърлял върху нея със засилка от стола. Не обвинявам детето, работа на персонала е да ги следи. С времето дечицата свикнаха и си наваксаха. Родителите също много дават от себе си за дечицата си. Незнам защо трябва да ги делят. Просто трябва малко повечко внимание за да не се наранят. Повече работа с дечицата от специалисти, за да им се даде най-доброто и да наваксат. Типично по Бай Ганъовски дай там да ги разделим щото трЕбе да си размърдам задника...Не мога да и казвам как да постъпи, достатъчно болезнено е да го обсъждаме изобщо и за двете ни. Не бих могла да и предлагам да прави каквото и да било. Аз и разказах, за случката с Мони, тя тогава сподели, но толкова. Не бих посмяла да засегна темата отново, по какъвто и да е предлог. А и пак казвам, жената е проучила и де що е могло го е направила, сигурна съм в това. Едва ли с нещо бих могла да помогна.

Ами да я вземе играчката, щом му е харесала, нека я разгледа бих отговорила аз с усмивка. Следващото изречение обикновенно е по премерено  :)


Ще стане Гей  :lol:, човека или е бил идиот или е с особено извратено чувство за хумор... Ако го вярва не е добре за децата му, особено ако са момчета.
« Последна редакция: Август 13, 2011, 15:55:18 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #115 -: Август 13, 2011, 16:53:03 pm »
...Майка му не се предаде, аз не бих имала сили. Езда, плуване, клиники, гимнастика, рехабилитация, каквото може го прави с огромна сила. Операции.. Вчера ми каза, че едната учителка в градината и е казала, че детето и не е за там и трябва да го премести. Не били длъжни и не могли да го гледат...

И ти би имала сили, дано никога не се налага. Просто една майка няма друг избор.

А учителката е длъжна да се грижи. Има си правила за децата със СОП и тя би трябвало да ги знае. По думите ти разбирам, че в градината има поне 3 деца със СОП - съседчето и двете във вашата група, вероятно има и други. Може да се говори с директорката и да се поиска назначаване на ресурсен учител - тук пише как http://rcsofia.com/.  Назначението е от Ресурсния център, т.е. няма нужда директорката да има бюджет за тази заплата и т.н. Това ще облекчи и персонала в някаква степен, ще помогне и на детето. Много ми е мъчно да чета за такива случаи...
« Последна редакция: Август 13, 2011, 16:54:55 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #116 -: Август 13, 2011, 17:16:23 pm »


Вчера ми стана много болно.  Най-глупавото в случая е, че той иска на градина и реве да си ходи там. иска си децата и игрите. И така. Огромна е болката майчина, да не дава господ да се случи. Просто няма е нечовешко... На чужд гръб и сто тояги са малко са казали хората, много и дреме на въпросната госпожа, важното е тя да не се напряга излишно!

Щом "госпожите" се отнасят по този начин, какво да очакваме да научат децата ни?! Не знам дори как да го коментирам...
Майка ми е учителка по пиано. Преди години в училището дошли 2 слепи момиченца на по 6-7 години. Колежките й категорично отказали да ги вземат - много е трудно незрящо дете да се научи да свири, не вижда нотния текст, клавишите... Майка ми ги приела. И двете. Спомням си, че полагаше допълнителни усилия да ги обучава, понякога идваха вкъщи. Едното момиче продължи да се занимава с музика, наскоро я гледах по телевизията, спечели едно риалити.
На всяко дете трябва да му се даде шанс.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #117 -: Август 13, 2011, 18:48:36 pm »
всеки търси лесното вече...

според вас, тия тестове за първолаци с каква цел са? за да си подберат "елитните" училища лесни, кротки и обучени дечица, които да не им създават грижи и трудности... а другите - кучета ги яли.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #118 -: Август 13, 2011, 21:59:54 pm »
Няма край човешката лошотия! Как може да се каже такова нещо на майката. Вместо да интегрират детето и да помогнат те го отхвърлят. Ама така е като вземат сульо и пульо за учители в ДГ.  :(

Вени, тамън ще си отиват двамата адаши един на друг  :) Може да се вземат, знае ли човек! :) Ники няма да се дава. Той е умно момче. Запиши го на бойни изкуства, па да видим после как ще го бият.


Re: Гореща августовска седмица-8-14 август
« Отговор #119 -: Август 14, 2011, 00:18:53 am »
Ще стане Гей  :lol:, човека или е бил идиот или е с особено извратено чувство за хумор... Ако го вярва не е добре за децата му, особено ако са момчета.

Става въпрос за майка на момче, което се роди след повече от 10 години стерилитет.... Детето и е просто прекрасно, а тя непрекъснато му се кара да се бие, когато някое дете му налети. Чак ми става жал...