0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #20 -: Юли 05, 2011, 11:57:10 am »
Не е точно така, има си по-болнави деца и по-малко болнави, НО компромис с храната не бива да се прави, както с осигуряването на здравословна среда на живот, защото всичко това е инвестиция в бъдещето.

точно така. затова ме шокират изказвания от рода на "аз моето го пазя, пък болно, а чуждите не ги пазят, а са здрави". такива изводи са статистически недостоверни.

наскоро отново се впечатлих от група родители на месечни бебета, които пушеха преспокойно до децата си в затворено заведение. аз съм пушач, но при детето си в затворено помещение не пуша.

колкото до столчета и колани (ен-ти ремикс на темата), моят син вече отказва да се вози невързан с колан, дори когато се налага да пътуваме с такси на задната седалка, където няма столче.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #21 -: Юли 05, 2011, 12:10:18 pm »
Хубава, слънчева и здрава седмица!
Болните бързо да оздравяват!
За вечната тема "то като това и това му давам на мойто- какво му е станало" или "аз като така правя- та ето на - живо и здраво си е", ще кажа само едно нещо от позицията на човек, който от 15 години се бори с метаболитен синдром- резултатите от такова родителско лекомислие се инкасират в зряла възраст.
Освен това установявам,че е малко невъзможно да накараш да мислят в перспектива хора, чийто деца са се появили в живота им случайно, веднага, щом са го пожелали или просто без особени усилия- те си карат ларж и това си е, а в техните очи ние сме побъркани маниачки.
Жалко за децата, но човек няма как да накара родителите насила да проумеят- остава само да се надяваш, че личният пример ще ги накара поне малко да се позамислят.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #22 -: Юли 05, 2011, 12:31:24 pm »
И аз се сетих точно за случката на Мармотче миналата година, след инцидента и като лудите си повтарях наум: "Ето, права съм, права съм, винаги съм права като се запъвам за такива неща, добре че съм проклета и неотстъпчива, когато съм убедена, че нещо е правилно, особено за детето"  :lol: Добре, че всички преживели подобни случки тези дни - не пострадахме и децата ни са непокътнати, пък който е луд и прост /не се извинявам/ да си вози детето като "свободен електрон" в автомобил...дано все на КАТ да попада и да го съдират от глоби!  :x То друго няма да ги накара някои родители да се държат отговорно, освен ядове с полицията. Както всички се научиха да си ползват предпазните колани, така и със столчетата за деца ще се научат - тормоз и санкции и това е.

Намирам за абсурдни мнения от вида на: "аз моето дете го гледам едно към гьотьоре и е здраво, пък ти твоето му трепериш, а е болнаво"  8O Не само е абсурдно, ами направо е обидно една майка да го каже на друга. Нещо като изказванията, когато опитавхме за бебе, че еди кой си пушел като комин и пиел като смок, пък ей на направил три живи и здрави деца от раз, значи са пълни глупости тези спермограми и изследвания на мъжа ми, витамини и пр. Всички сте чували подобни дивотии на някакъв етап предполагам. Че и за децата - същата работа.
Каквото дете ти се "падне" - такова. Ако е от здравите - добре и това е още една причина да се грижиш за него правилно, да го храниш качествено, за да продължи да си бъде здраво. Ако е болнаво - още по-важно е да го гледаш както трябва и с каквото трябва, за да укрепне и да разреди болестите. Изобщо не разбирам как може да се коментират такива въпроси?! Напоследък май, доста неща взех да не разбирам... :?

Дано е слънчева и топла тази седмица, здрави деца и никакви инциденти за нищо! :D

П.П. При нас тази сутрин се разминало първото падане на бебето от дивана, баща му го хванал навреме. Сега се търкаля на воля в басейна за игра и скоро - няма да го огрее да лежи на дивана/спалнята/повивалника и в този ред.
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 12:37:47 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #23 -: Юли 05, 2011, 14:21:48 pm »
Привет и от мен.
Дано седмицата е много слънчева, усмихната и здрава за всички. Болните да оздравеят по-бързо.
Относно цигарите - когато сме навън нямам против, но когато сме затворени в стая държа да не се пуши. Това е лично мое решение. По принцип съм бивш пушач, дори и сега много ми се пуши ама удържам фронта заради детето. И аз съм на мнение, че каквото зависи от нас за доброто на бебето трябва да го правим. Всеки решава сам за себе си обаче. Няма смисъл да се ядосвате за това как другите си гледат децата. Аз лично гледам да не се впечатлявам и да не обръщам внимание. Не коментирам и не обяснявам и не давам съвети, освен ако не са ме попитали. Така че момичета гледайте си децата здравословно и не им обръщайте внимание. Важно е вашето спокойствие и здраве.

Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #24 -: Юли 05, 2011, 15:57:40 pm »
По въпроса със столчетата и свикването на децата в тях - моята дъщеря от както се научи да се обръща като бебе пищеше като заклана и в количката и в столчето за кола - и така месеци наред, не обичаше да е вързана и това е. Това по никакъв начин не ме е накарало да правя компромис със сигурността и', а измислях всякакви фокуси да я разсейвам - държа и до днес торба с играчки в колата, музички, нещо за гризане (като по-голяма вече), колко километра съм изминала пеейки 'чело коте' :lol:, а когато е имало възможност съм натоварвала и някого за компания да я занимава и така.. С безопасността на децата компромиси не бива да се допускат.

..а и столчето за кола ни е най-скъпата покупка за детето.
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 15:59:16 pm от Dindin »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #25 -: Юли 05, 2011, 16:05:10 pm »
моето дете без да пуша около него прави спазми
познавам майки, които са пушили през цялата бременност, докато кърмят и продължават после- е, децата им са чисто здрави за разлика от моето


mini, какво всъщност искаш да кажеш с това?  8O

Болно ми е, Ира, мъчно ми е, че се старая да съм добра майка и да правя най-доброто за детето си, но явно не е достатъчно. Приемам го като личен провал в частта ми на родител и ми е безкрайно тежко. Не означава, че карам хората да правят всичко наобратно на това, което не е полезно за децата. Още по-тежко ми е, че масово хората ми го натякват, все едно може да се промени нещо в случая.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #26 -: Юли 05, 2011, 16:15:48 pm »
моето дете без да пуша около него прави спазми
познавам майки, които са пушили през цялата бременност, докато кърмят и продължават после- е, децата им са чисто здрави за разлика от моето


Мини,
никога не съм пушила, алкохол не пия, храня се здравословно от години, кафе пропих миналото лято, като бременна бях много внимателна със всичко, въпреки това, щерка ми се роди със сериозен здравословен проблем.

Възмущавам се дълбоко от вида на пушеща бременна жена..

Сигурна съм че ти, също като мен правиш най-доброто по силите ти за децата си, но понякога майчините грижи не могат да опазят децата ни от всичко, колкото и да искаме.
Всяко дете е различно, по-послушно, по-палаво, по-боледуващо, по-интелигентно, но-любопитно, по-инатливо.. Наше задължение е да осигуряваме на децата си най-здравословната, благоприятна и любяща среда за живот и развитие.
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 16:25:12 pm от Dindin »
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #27 -: Юли 05, 2011, 16:18:14 pm »
моето дете без да пуша около него прави спазми
познавам майки, които са пушили през цялата бременност, докато кърмят и продължават после- е, децата им са чисто здрави за разлика от моето


mini, какво всъщност искаш да кажеш с това?  8O

Болно ми е, Ира, мъчно ми е, че се старая да съм добра майка и да правя най-доброто за детето си, но явно не е достатъчно. Приемам го като личен провал в частта ми на родител и ми е безкрайно тежко. Не означава, че карам хората да правят всичко наобратно на това, което не е полезно за децата. Още по-тежко ми е, че масово хората ми го натякват, все едно може да се промени нещо в случая.

Усетих прекрасно какво имаш предвид, затова и написах горното. Това, че детето ти боледува по-често от другите не те прави по-лоша майка от останалите!
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 16:20:34 pm от Dindin »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #28 -: Юли 05, 2011, 16:19:46 pm »
моето дете без да пуша около него прави спазми
познавам майки, които са пушили през цялата бременност, докато кърмят и продължават после- е, децата им са чисто здрави за разлика от моето


mini, какво всъщност искаш да кажеш с това?  8O

Болно ми е, Ира, мъчно ми е, че се старая да съм добра майка и да правя най-доброто за детето си, но явно не е достатъчно. Приемам го като личен провал в частта ми на родител и ми е безкрайно тежко. Не означава, че карам хората да правят всичко наобратно на това, което не е полезно за децата. Още по-тежко ми е, че масово хората ми го натякват, все едно може да се промени нещо в случая.


а като знаеш, че не зависи от теб и не може да се промени нещо в случая - защо продължаваш да го възприемаш като личен провал, още повече "като родител"? това е абсурдно и е много вредно мислене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #29 -: Юли 05, 2011, 16:21:17 pm »
Диндин, благодаря. Наистина не искам да ставам център на темата с това изказване, сутрешното беше написано с ирония, която явно не подчертах достатъчно. Аз ще продължавам да правя това, което нормалната човешка логика предполага.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #30 -: Юли 05, 2011, 16:41:38 pm »
Свате  :bighug:
Диндин, въпреки всичко, малката е толкова лъчезарна - прекрасна!
Снощи отидохме до Кауфланд и една продавачка на щанда за хляба ме попита може ли да почерпи малките с бонбони. Попитах я какви, тя каза желирани, аз естествено отказах. Тя ме попита те какви бонбони ядат. Позамислих се, не можах да измисля и казах никакви. Да ви призная така ме изгледа, че чак се почувствах виновна защо още не съм дала на децата си бонбони...
Може би, ако не бяха техните проблеми и болести и аз щях да съм с друг акъл за хранене и т.н., но според мен всяка грижа около малките (особено болести) ни прави по-добри родители. Естествено това не означава, че здравите деца имат лоши родители, да не ме захапете сега  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #31 -: Юли 05, 2011, 18:06:22 pm »
мини, ти си прекрасен човек и майка. Подкрепям Ирина, защото няма какво повече да кажа.

мими26, един ден прибирам детето от яслата и някакво друго детенце имало РД. Обикновено носят шоколадови торти родителите. Не знам защо. И възпитателката ми каза, че моят син нещо не бил във форма. Отказал да яде от тортата.  :lol:

Никога не съм пушила, затова не мога да се изкажа от гледната точка на родител-пушач, но като дете ми е било неприятно, че баща ми пуши без изобщо да се съобразява с нас.  :?


Приятна вечер!

Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #32 -: Юли 05, 2011, 18:18:17 pm »
Mini, що за мисли? Ти си прекрасна майка, прекрасен човек, как може да сеобвиняваш? Някои неща са извън нашия контрол и това усещане е ужасно, води до самообвинения и излишно натоварване. Аз ти се възхищавам за това как готвиш по 5 неща всеки ден, работиш и възпитаваш две прекрасни принцеси без да ти мигне окото, аз не знам дали тази програма би ми била по силите. Провал като родител за мен е когато едно дете е откровенно арогантно и лошо към другите деца, което обижда по-слабите, защото родителите му така го учат.

П.С. Моля някой да ми обясни какво е гьотере и този израз, защото никога не съм го разбирала :oops:
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #33 -: Юли 05, 2011, 18:37:54 pm »
Позамислих се, не можах да измисля и казах никакви. Да ви призная така ме изгледа, че чак се почувствах виновна защо още не съм дала на децата си бонбони...
Да бе, виновна. Че то по-добро от това да не им даваш бонбони и подобни боклуци няма. Аз разбирам те да те врънкат и ти не , та не. Обаче ако не знаят и не им лиспват не виждам проблема. На мен не ми купуваха шоколади и аз не обичах шоколад. Дори и някой да ме почерпи, отказвах. Колкото по-дълго удържиш фронта, толкова по-добре. Аз също нямам и най-малкото намерение да купувам бонбони.

По този повод се сетих, че не знам какво ще правя с гледането на телевизия и електронните игри, но ще я държа далеч възможно най-дълго. Евентуално като тръгне на училище сигурно няма как да и забраня игрите, но няма зор аз да я приучвам, доакто си живее в неведение за съществуването им.

П.С. Моля някой да ми обясни какво е гьотере и този израз, защото никога не съм го разбирала :oops:
Жаси, имаш предивид някой като каже „едно към гьотере“, ли? Ами има се предвид, че не се мери нещо точно, а горе-долу на око. Поне аз за това го употребявам, не знам дали има и друго значение. Понякога се има предвид, че не е правилно, друг път че просто не е важно да е точно ( за рецепти примерно).

Момичета, мислите ли че е възможно Ивана да усеща, че има нещо ( за това, че съм бременна) и затова да си промени поведението. От  няколко дена е страшно капризна за всичко, само реве, иска да я вдигам , отказва да пие и да яде ( после пък изпива и изяжда всичко)  и се храним по сума ти време. Не е болна, няма температура, а и като се разсее започва да се смее и си играе. Като го споделих с няколко човека, те ми казаха, че усещала, че ще има бебе и искала повече внимание. Аз съм доста скептично насторена към това, но все пак да попитам вие какво мислите?
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 18:45:18 pm от Bobbie »


  
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #34 -: Юли 05, 2011, 19:28:31 pm »
Здравейте момичета, пожелавам здрави дечица и спокойни майки. Мен последно време трудно ми се отдава да съм спокойна, но поне сме здрави, да чукам на дърво. Искам да питам момичетата от Варна дали могат да ми помогнат с търсенето на квартира. Оказа се, че не е удобно да отседнем при нашите познати, а семейният им хотел все още не е готов и сега търсим друг вариант. Идеята е да сме с двете деца и евентуално с баща ми. Ще съм благодарна на всички , които се отзоват с информация.
Ох с тия бонбони и шоколади. Признавам си , че не можах да опазя Тошко от тях, но все пак се дават в разумни, ако въобще има такива, граници. Той много обича сладки неща, затова винаги като излизаме задължително нося плодове, поне тях не отказва за сега.
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #35 -: Юли 05, 2011, 19:35:36 pm »
Аз пък мисля, че й избива зъб. Моето дете е същото като го мъчи зъб, с разликата, че ме замерва с храна, като опитам да го храня.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #36 -: Юли 05, 2011, 19:37:47 pm »
Момичета, мислите ли че е възможно Ивана да усеща, че има нещо ( за това, че съм бременна) и затова да си промени поведението. От  няколко дена е страшно капризна за всичко, само реве, иска да я вдигам , отказва да пие и да яде ( после пък изпива и изяжда всичко)  и се храним по сума ти време. Не е болна, няма температура, а и като се разсее започва да се смее и си играе. Като го споделих с няколко човека, те ми казаха, че усещала, че ще има бебе и искала повече внимание. Аз съм доста скептично насторена към това, но все пак да попитам вие какво мислите?

аз съм скептична. за 5 години, синът ми е минал през купища такива периоди на промяна на поведението, а бременна повече не съм била нито за миг.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #37 -: Юли 05, 2011, 19:39:12 pm »
Аз пък мисля, че й избива зъб. Моето дете е същото като го мъчи зъб, с разликата, че ме замерва с храна, като опитам да го храня.
Вероятно си права, защото и през нощта ми проплаква. Егати зъба - става от сън, нищо не е пила вече цели 12 часа и започва да отказва да пие каквото и да е, а устните и напукани и пресъхнали, та и ги мокрих с вода.

Б.


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #38 -: Юли 05, 2011, 19:53:03 pm »
Весела и топла седмица и от мен.
По повод пушенето - знаете, повечето, пушач съм. Но още много преди да се появи иколета в нашата къща спря да се пуши. Само на терасата. Студ не студ - там. Добре е че забраняват пушенето на все повече места. Ей на, в хотела за ДРЗ не се пушеше никъде - ами живи сме всички пушачи :wink:.
За сладкото, бонбоните и так далее боклучки - онзи ден бяхме на детски РД и малко нашега ме бъзикнаха, че не давам шоколад. Но аз си имам стандартен отговор - "лоша и проклета майка съм, да свиква". Обаче моето нехранено с бонбони дете яде повече от каките, които дори са по-големи. Вярно преглътнах 3-4 кръгчета кремвирш, но с тях изяде и 3 филийки франзела. А торта не пожела, категорично. Предложих, колкото да я пробвам - ми не иска. Продължи да си дъвче франзелката.
И да се похваля, забелязвам една хубава тенденция - като ѝ предлагат нещо, тя казва "мама" и дърпа моята ръка. А дано продължи така.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #39 -: Юли 05, 2011, 20:31:33 pm »
И да се похваля, забелязвам една хубава тенденция - като ѝ предлагат нещо, тя казва "мама" и дърпа моята ръка. А дано продължи така.

сега... да не ви разочаровам, но и това най-вероятно ще отмине, когато се настаните трайно в детските ясли и градини.

знаете, че Мартин е бил образец за "правилност" в захранване, подбор на храните и прочие, на 2 години изобщо не  посягаше към зрънчовци и торти по рождените дни, но след стандартното обучение по хранене в детските заведения, бързо научи и кремвирш, и вафла, и меденка, и вече е готов стръвно да налита на всичко сладко, промишлено произведено и пакетирано. любимите бисквити на mini - Орео - наизуст знае как се ядат, макар че нито е виждал такива у дома, нито е гледал реклами у дома. слава богу, към зрънчо все още не посяга, плодове и зеленчуци продължава да яде с охота и сравнително лесно бива разубеждаван да замести желаната сладория с плод.

та така де - ще има регрес, но все так се надяваме, че основите са поставени. после започваме да работим с разумни аргументи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!