0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #60 -: Юни 28, 2011, 18:42:12 pm »
Ох, Вени, камък ми падна от сърцето. Добре, че нямаш ЧПВ. Стискам ти палци всичко да се развие благополучно.


Мини,  много са ти хубави снимките в темата за фотографията, ей! :)


Лисе, бързо да оздравеят малките съкровища!

Догодина задължително ще дойда на ДРЗто, където и да е! Така ми се иска да ви видя - и познатите и не толкова познатите момичета!  :P


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #61 -: Юни 28, 2011, 19:27:27 pm »
Боби, не съм много съгласна с теб, но не искам да спорим. Връзката майка-дете е на подсъзнателно, интуитивно ниво и се създава още в утробата, не на 7 месеца. Това, че някои бебета по-късно показват признаци на тревожност от раздяла с майката, не значи, че не усещат и преди това, когато нея я няма. Моето дете, когато плаче неудържимо и истерично, само аз съм в състояние да го успокоя. Просто усеща, когато я гушна, че съм аз, не знам как точно да го обясня, но мисля, че всички ме разбирате.
Сега като бях на ДРЗ ме нямаше само един ден, за пръв път се отделям от нея /изключвам престоя й в болницата като се роди/ и мъжът ми каза, че усещала, че ме няма. Просто е забелязал, че се държи по-особено. Не е ревала и не се е тръшкала, но е показала, че разбира, че ме няма. Скоро ще навърши 6 месеца, реална възраст - коригирана - 4. :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #62 -: Юни 28, 2011, 20:17:54 pm »
Мерси Раши:) Знам, че ме мисли, та веднага писах :)
Сикс и аз вярвам, че разбират. В събота бях в Пловдив и Ники е ревал неутешимо следобеда, вечерта заспал като заклан от умора.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #63 -: Юни 28, 2011, 21:09:33 pm »
Той даже и с майка ми не стои повече от час ако мен не няма в стаята..
Сара, ако ти си там, въобще ли не плаче или  имаш предвид, че тя не може да го успокои, а само при теб се успокоява?

Ако това ще те успокои, те в градината ги гледат много добре - не ги оставят въобще да реват, гушкат ги, абе гледат си ги като техни.Дори Ивана я разглезиха :-).  Аз преди си мислех, че ще я хвърлят там в една люлка, ще и набутат биберона и това е, но сега като имам наблюдения съм на друго мнение. Ивана си познава вече учителките и се гушка в тях и няма проблем и те да я успокояват. Малките бебчета ги взимат като се разплачат и ги носят на ръце или им показват играчки. Понеже аз прекарвам всеки ден по 15тина минутки там и да ти кажа до сега не съм видяла малко бебе, с което да са имали проблеми. А и те самите това казват - по-големите деца са по-трудни да свикнат. Не се притеснявай, ще видиш че след няколко месеца ще си доволна, че си го пратила рано. Поне с мен стана така. Детето се научи да е около други деца и стана по-социално. Преди започваше да реве, когато някое от другите направи силен шум и се чудех какво е това дете, което го е страх от деца. А сега като я взимам следобад имам чувството, че нещо лошо и правя.



Боби


  
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #64 -: Юни 28, 2011, 23:56:48 pm »
Вени, страхотни новини!Дано сега си отдъхнеш!
Момичета, вижте на какво статия попаднах :http://shine.yahoo.com/channel/parenting/the-great-baby-einstein-scam-531147.
Не знам доколко е надежден източникът на информация, но ме накара да се позамисля.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #65 -: Юни 29, 2011, 08:24:04 am »
Вени, страхотни новини!Дано сега си отдъхнеш!
Момичета, вижте на какво статия попаднах :http://shine.yahoo.com/channel/parenting/the-great-baby-einstein-scam-531147.
Не знам доколко е надежден източникът на информация, но ме накара да се позамисля.


много хубава статия и напълно вярна. хората на 21-ви век ги свикват да мислят, че всичко е възможно, ако си купиш подходящото хапче, уред или софтуер. не са нужни никакви други усилия, няма природни ограничения, само дай парите и ще превърнем теб и живота ти в нещо друго - на минутата...

аз пусках редовно филмчетата на Бейби Айнщайн, но чак сега научавам, че те са обещавали да превърнат детето ми в гений. не съм сигурна, че това е било заложено в първоначалната им идея, защото съм чела историята на жената, която ги е измислила. както и да е, филмчетата са най-доброто нещо за краткотрайно забавление на деца на определена възраст пред екрана. за деца до 2 годинки не съм видяла по-добро.
ако ги ползваме само като такива, вреда няма.
а иначе, струва ми се, че през миналите векове, когато не е имало електронни книги да четат на децата ни вместо нас, и детската играчка е била непознато явление, особено сред по-бедните прослойки, са се раждали повече гении и новатори.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #66 -: Юни 29, 2011, 08:26:18 am »
мда, а сега въпроса е как да ограничим децата от заобикалящата ги среда
предвид това, че сме вечно заети- работа, обществено полезна дейност, домакински задължения
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #67 -: Юни 29, 2011, 09:45:23 am »
Мерси за отговорите! Да, за международния паспорт знам,че без него няма как.
Трябва ти и акт за раждане само ако си с различна фамилия от таткото. Симеон само с паспорт не искаха да го пуснат на границата с Гърция. Доводът им беше, че татко му може да го е отвлякъл от майка му с някаква чужда жена :lol: Разбира се, имат си начин да проверят в системата си кои точно са му родителите. Като спря да ги мързи и нашите митничари така направиха.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #68 -: Юни 29, 2011, 09:53:00 am »
Явно до пустия мързел опираме. Ще нося копие от акта зараждане за улеснение на митничарите.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #69 -: Юни 29, 2011, 10:06:50 am »
Той даже и с майка ми не стои повече от час ако мен не няма в стаята..
Сара, ако ти си там, въобще ли не плаче или  имаш предвид, че тя не може да го успокои, а само при теб се успокоява?

Ако това ще те успокои, те в градината ги гледат много добре - не ги оставят въобще да реват, гушкат ги, абе гледат си ги като техни.Дори Ивана я разглезиха :-).  Аз преди си мислех, че ще я хвърлят там в една люлка, ще и набутат биберона и това е, но сега като имам наблюдения съм на друго мнение. Ивана си познава вече учителките и се гушка в тях и няма проблем и те да я успокояват. Малките бебчета ги взимат като се разплачат и ги носят на ръце или им показват играчки. Понеже аз прекарвам всеки ден по 15тина минутки там и да ти кажа до сега не съм видяла малко бебе, с което да са имали проблеми. А и те самите това казват - по-големите деца са по-трудни да свикнат. Не се притеснявай, ще видиш че след няколко месеца ще си доволна, че си го пратила рано. Поне с мен стана така. Детето се научи да е около други деца и стана по-социално. Преди започваше да реве, когато някое от другите направи силен шум и се чудех какво е това дете, което го е страх от деца. А сега като я взимам следобад имам чувството, че нещо лошо и правя.



Боби

Да не връщам темата обратно... Че не искам да има разправии.. Боби ако съм там не плаче-играе си.Е има моменти в които започва да се "нерви" ама това става когато огладнее мисля :)
И аз мисля че в детската градина ще ги гледат добре..А 5 деца мисля че са две момичета които ги гледат.Момичета не-жени на по 30 години..Имат опит.Дано всичко е наред и нямаме проблем с плаченето :)
Иначе аз имам на разположение Юли и Август да "науча" Владимир да си стои с деца и да се радва че е на ново място :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #70 -: Юни 29, 2011, 10:31:38 am »
Добър ден и от мен.

Миналата година и нас за малко да ни върнат от гръцката граница,защото и ние не носехме акт за раждане а с таткото сме с различни фамилии (женени сме в Англия ама тук много спънки с легализацията на брака и си караме така  :D), та всъщност ни провериха в системата и ни пуснаха за наш късмет.
Тази седмица Борето е разпределена в ПГ група в градината (подготвителна),че много деца няма легла и прочие,и голямо щастие много какички много нещо,една я носи друга я целува,трета я реши,нещо като жива кукла :D.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #71 -: Юни 29, 2011, 10:44:12 am »
.... все едно да попиташ как да противодействам на желанието на бебето ми да суче.


Днес реших да прегледам седмичната тема и се натъкнах отново на бурни дискусии. :wink:
Джам, аз бих искала да задам точно цитирания въпрос. Но, уточнявам, че става дума за бебе на 1год. и 2мес. :)

Сега, сериозно. Ако някой има практически съвет, как да отбия бебе на тази възраст, ще съм благодарна.
Всъщност, Косьо, когато не е с мен, няма проблеми, не е тревожен. Но щом се появя, сякаш вижда млекарница в мое лице и започва да ме дърпа за блузата. Та, някои станаха свидетели, че и в колата бе накърмен, защото иначе няма да се успокои, ако не му задоволя нуждата.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #72 -: Юни 29, 2011, 11:55:21 am »
Маги, преди време една от нашите майки имаше същия проблем с кърменето. Беше се консултирала с психолог и той й препоръча да се отдели от детето за няколко дни или най-малкото да спи в друга стая, а денем някой друг да поеме грижите за детето. Долу-горе за същата възраст ставаше въпрос. Мисля, че помогна този метод.
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 12:14:41 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #73 -: Юни 29, 2011, 12:04:28 pm »
Преди време една от нашите майки имаше същия проблем. Беше се консултирала с психолог и той й препоръча да се отдели от детето за няколко дни или най-малкото да спи в друга стая, а денем някой друг да поеме грижите за детето. Долу-горе за същата възраст ставаше въпрос. Мисля, че помогна този метод.

Мен също ме посъветваха да започна за час,два да го оставям при друг човек.Днес се обадих в детската градина-няма да има проблем да го оставям за час,два когато пожелая..Казаха че когато съм го оставила при майка ми нямало ефекта на "непознатото и интересното",защото видиш ли той я познава :) Та съвета им беше при наистина непознат човек.Успях да поискам и малко отпуска от фирмата-та на 01.09 съм на работа..ДА видим дотогава какво ще стане с децата на неговата възраст..Той между другото е общителен..
Момичета не съм искала да стане някакъв проблем-извинявам се на модераторите..Лек и слънчев ден ви пожелавам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #74 -: Юни 29, 2011, 12:18:53 pm »
отбиване на кърмаче е нещо съвсем различно от свикване на бебе за раздяла с майката.
дали правим разлика?

за отбиването има достатъчно литература, а и съм сигурна, че всяка майка тук, която е кърмила, може да даде своя опит как е направила отбиването.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #75 -: Юни 29, 2011, 12:41:58 pm »
Да, аз също не съм си въобразявала, че с "Бейби Айнщайн" ще си превърна детето в гений- по-скоро ми се е струвало приятно забавление за него с хубава музика. Но статията ми стана интересна именно с това,че говори за това, че има хора, които наистина вярват,че с програма/метод/ лекарство можеш да препрограмираш генетичните си заложби.
Момичета, можете ли да ми препоръчате добър и изпитан психолог, който работи с малки деца и родители? Да не е някой, който ми преразказва книги по самоусъвършенстване, да е високо интелигентен и опитен.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #76 -: Юни 29, 2011, 12:45:16 pm »
Ултра,
много ти благодаря за съветите, но тези неща ги прилагам отдавна, но без резултат.
Дребчо спи в детската стая при сестра си още от 6-месечна възраст. Двете ни спални са една до друга и са с отворени врати. Нощем се буди по 2-3 пъти и аз, като някой призрак, в просъница отивам в детската, кърмя го там и се връщам полу-спяща в леглото си. И след 2-3 часа отново. Ако реве, го вземам при мен на спалнята. Да не казвам, че на два пъти е падал от спалнята, защото всички се въртим доста.

Тая сутрин се събуждаме от рева му, а той до мен на спалнята. Честно, дори вече не помня кога съм го взела в нашето легло. Като робот съм станала нощем.

Оставям го от време на време на майка ми, ако имам да свърша някаква работа. Но в момента, в който се появя, започва рев, след което ми се хвърля, да ми дърпа блузата и да ми рови в сутиена. :lol:
 
С Мини се шегувахме, че и до първи клас може да си откараме така. :wink: След като си "изпие млякото" в голямото междучасие, ще отива да пуши цигара. :lol: :lol:


П.П. Джам, от къде бих могла да намеря тези филмчета, че ме заинтригувахте. Тук единствено им пускаме или БейбиТВ или Мики маус. :)
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 12:48:48 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #77 -: Юни 29, 2011, 13:08:59 pm »
ааа, не, ще ме прощаваш, ама млякото върви с цигарата заедно, не едно след друго. Не е екуул иначе :D
Синьо кокиче, нямаше ме денонощие и половина, върнах се, накърмих го и кърмата толкова намаля, че спря - беше капки. От там нататък лесно давах АМ. Просто го гушвах до гърдите си и вместо зърно бутах бутилка. Получи се :)

Аз сега се ядосвам на неразбирането на хората към паричните проблеми. Наши близки приятели се женят и отделихме за техните партита (защото ще се сърдят ако не отидем), за дрехи (защото искат определени цветове), за самата им сватба и днес ни поканиха на РД на булката. Отказах под измислен предлог, но момчето се сетило за какво иде реч. И знаете ли какво казало "Жена ти да се върне на работа, дайте бебето на детска". Много е лесно да се говори от камбанарията на имащия и можещия. Едно време беше същото от тяхна страна, като не ставаше бебето - какво го мислите, не чети, то стерелитета засяга по-възрастните, какъв нисък прогестерон, това не е истина :( Нищо не можем да им кажем преди сватбата, но скоро ще има сериозен разговор. Как да обясня, че не са прави и че тяхното "сърдя ви се, че не идвате на моя рожден ден" би струвало голям пакет памперси за бебето?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #78 -: Юни 29, 2011, 13:32:08 pm »
П.П. Джам, от къде бих могла да намеря тези филмчета, че ме заинтригувахте. Тук единствено им пускаме или БейбиТВ или Мики маус. :)

в замунда ги има. baby einstein се казват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #79 -: Юни 29, 2011, 13:35:50 pm »
Джам, а преведени ли са, че досега само на английски съм попадала?