0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #20 -: Юни 27, 2011, 17:22:31 pm »
Дари, ще й намерите цаката... бебетата са най-различни. чела съм, че някои майки приспивали бебето в количката дори и в къщи. само така заспивало. в нашия форум беше...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #21 -: Юни 27, 2011, 17:26:46 pm »
А едни познати извеждаха всяка вечер дъщеря си на разходка с колата, за да заспи :lol:
Ние понеже нямаме кола тук, Боби заспива на секундата в автобус.
Явно затова са измислили и шезлонги с вибрации. Важното е, че е само период и отминава.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #22 -: Юни 27, 2011, 17:31:54 pm »
Деси заспиваше ужасно трудно, споделяла съм и преди, но да те успокоя. До 5.5м. я приспивахме само на ръце или навън в количката. Спала е и по 4 часа непробудно навън, НО само ако количката върви, в момента в който спирах да бутам тя се ококорваше, та не ме питайте защо не напълнявам :lol: В един момент отказа да я носим и приспиваме на ръце, заспиваше с някой от нас на спалнята или носейки я на кенгурото, след което я местехме в кошарката ама мноооооого внимателно, за да не я събудим, че ставаше страшно :lol: До 1.6г. всяко заспиване ми изправяше косата, всеки божи ден с нов номер я приспивах, дори в столчето за хранене бутайки я из къщи, не се смейте, беше си преживяване. Така че Дари, пробвай различни варианти, носи я ако трябва, не се разглезват противно на всякакви теории които ще чуеш. Ако това е начина детето да заспи и да спи носи я. :)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #23 -: Юни 27, 2011, 18:00:32 pm »
Стеф, ти ме разсмя с глас  :lol: аз не зная дали мога да съм толкова изобретателна.
 
Аз не се притеснявам да я разглезя като я приспивам на ръце или да я нося, по-скоро като чета в книгите все пише, че бебетата  имат нужда от доста часове сън се притесних, че Хриси не спи толкова. Благодаря, че ме успокоихте.  :kiss:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #24 -: Юни 27, 2011, 18:14:26 pm »
О, Дийп, добре дошла в клуба! :D
Аз по книгите се водех само съвсем в началото, после всичко взе да се случва наобратно. На нашата мома обаче още не съм и намерила цаката за спането!  :D Това е един изключително дразнещ факт, защото се е научила да заспива на пътеката, от градината, където спят на матрачета на пода. Или по изключение в ръцете ми, все още!! Леглото си го заобикаля най-съзнателно и нарочно! Веднъж и казах, че е много ината и че ще поправим тази работа и тя вече всеки път, като направя нещо погрешно по нейната логика и представи, ми казва: "Мама, ти ината си! :D Е, аз наистина съм! Ама баш от нея ли трябва да го чуя! :D
Почти търпеливо прилагам и редувам игориране с глухота!  :D

Споменах ли, че все още се буди през два часа да пие мляко?! :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #25 -: Юни 27, 2011, 18:51:48 pm »
Аз по книгите се водех само съвсем в началото, после всичко взе да се случва наобратно.
Колко познато  :lol:
Моника и сега заспива с телефона ми и Селин Дион. Взе вече да ми се реве от тази музика, а само нея слушах  :lol: Команда легни и затвори очи, ако ги отвори, наказание, например днес няма сладолед или да си сгъне тя дрехите..
Миналата седмица си нямах друга работа и за наказание и казах, че тя ще мие чиниите. То имаше две чаши и една паничка. Около час  и 80 литра топла вода и бяха необходими за процедурата  :balk_149: ама поне чашите скърцаха ли скърцаха  :lol:
Сега внимавам какво говоря.  :lol:
Дай и вода на моята дъшеря и не я търси...

Здрава, успешна и усмихната седмица и от нас  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #26 -: Юни 27, 2011, 19:03:22 pm »
Моята щерка до ден днешен буквално ми скъсва нервите ако се наложи да спи в къщи, през нощта такъв проблем няма... У нас ако се наложи да спи максимума е 15-20 мин. единствения начин е да спи в ръцете ми, но тогава ги докарваме до 40 мин. Студ, пек, дъжд, сняг ние сме на вън, хората гледат прогнозата за времето заради температурата, а аз да видя дали да взимам комарник или дъждобран. Ама така си ми харесва, ако знаете с колко приятелки намирам време да се виждам  :D Още не ми е ясно как ще я караме зимата.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #27 -: Юни 27, 2011, 19:38:06 pm »
Благодаря на всички за пожеланията. децата днес са по-добре и на своя глава вчера след консултацията с доктора не дадох антибиотика, който ни изписа. Днес ги заведохме при личната лекарка. Тя не видя Никол да има ангина нито Дани проблем с ушите.
Много по-притеснена съм за другото, което писах и в темата на д-р Бърди свързано с Никол. Утре сме на кожен лекар и след прегледа започвам да правя едно по едно изследванията, които Бърди ми препоръча за да знам какво се случва и да вземам мерки или да спя спокойно.
Почивката в някой друг живот, само да са здрави децата.

Хубава седмица на всички:)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #28 -: Юни 27, 2011, 20:57:07 pm »
Лисе, дано всичко е наред ! Бързо да се оправят дечицата и да починеш малко и в този живот  :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #29 -: Юни 27, 2011, 22:17:06 pm »
Лиско, бързо да се оправят децата  :crossfingers:

Дийп, моята дъщеря и тя не е от спящите. Първия и месец премина основно в ядене, но не и спане, дремеше докато я кърмя и после очите на четери. И до сега у дома денем не спи или по скоро заспива по някое време в невероятни пози и на невероятни места, но не и в леглото. Миналата седмица брах ядове в детската градина, че не спяла на обяд и пречела на децата и как можело дете на 3 години да не спи на обяд.... Единственото място на което заспиваше веднага беше колата, сега и там и е трудно...

Ето нагледен пример за това как спеше до скоро денем:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #30 -: Юни 27, 2011, 22:25:44 pm »
Гери, разби ме! Много готино спи тази Ели, ей! Да ти е жива и здрава! :)


Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #31 -: Юни 27, 2011, 22:51:21 pm »
Хубава, прохладна и здрава седмица!
Лис, дано бързо се оправят дечицата!
Момичета, които организирахте и изнесохте на гърба си ДРЗ, благодаря ви, че ви има и че сте това, което сте! Дано обстоятелствата ми позволят другия път да мога да помогна ефективно!
Deep, още едно трудно заспиващо и малко спящо дете за твое успокоение- и до сега се заспива на ръце с люшкане и кандърдисване, че някой път и със сръдни и ревове. Вече в количката навън не се спи....Не се притеснявай- такъв й е моделът на сън.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #32 -: Юни 27, 2011, 23:00:35 pm »
Дари и аз да те "успокоя" :P Дъщеря ми от новородена си беше вечно ревящо бебе. Просто за спорта, суха, нахранена, преобличах я да не би да не й комфортна дрехата - не и не. Към 2 години и малко започна да спи по цяла нощ, като се събуждаше към 4 ч за мляко и отнасяше пак. Спеше до преди 2 седмици в нашето легло. Приспивахме се на ръце до към 1 г и половина с песни по 1 час. Сега пак дълго се приспиваме, но вече с четене на приказки :D В детската градина не спи на обяд, както и в къщи, това го отказа на 3 г. Спи на 2-3 месеца веднъж наобяд. Така че, явно много деца "не са по съня". Целувки на малката Хриси и свиквай с нейните навици.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #33 -: Юни 27, 2011, 23:01:35 pm »
Много по-притеснена съм за другото, което писах и в темата на д-р Бърди свързано с Никол. Утре сме на кожен лекар и след прегледа започвам да правя едно по едно изследванията, които Бърди ми препоръча за да знам какво се случва и да вземам мерки или да спя спокойно.

ама Лисо... ако изобщо е това, което е написал Бърди, аз пуснах днес едно търсене и от малкото, което намерих, ставаше дума за преходно състояние. не прочетох да пишат някакви страхотии за тоя синдром, пак казвам - ако изобщо е това.
по-спокойно.
само дето не знам дали е за кожен лекар или за тия по костите?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #34 -: Юни 27, 2011, 23:02:20 pm »
Аз имам една питанка относно детето.Как да го подготвя за детска градина-той като остане с някой и аз не съм наоколо и започва едни ревове..Аз ако съм в стаята няма проблем-смее се,играе си с другия човек(майка ми,свекър ми,баща му)..Обаче изгуби ли ме от поглед и издържа най-много час.. Кажете как да действам?
Офф, това ми беше много тежко. Ивана тръгна на 8 месеца и пъривят ден беше ревала 3 часа непрестанно, до толкова, че чак ми се обадиха да ме викнат, че се притеснили, че това не е добре за нея. Следващите два дена седях с нея по половин час на земята с една от учителките и малко по малко се отдалечавах. Така в крайна сметка успях да я оставя и после вече си свикна. Сега това и е любимото място и по цял ден вършее наляво-надясно. Ако е възможно да влезнеш с него първите дни за в началото, би било по-лесно. Или да го ставяш уа по малко и да увеличаваш с всеки ден.
Обаче на теб ти е още рано, имаш бая време докато го пратиш, така че то детето може да се промени до тогава.

Боби


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #35 -: Юни 27, 2011, 23:10:31 pm »
Аз имам една питанка относно детето.Как да го подготвя за детска градина-той като остане с някой и аз не съм наоколо и започва едни ревове..Аз ако съм в стаята няма проблем-смее се,играе си с другия човек(майка ми,свекър ми,баща му)..Обаче изгуби ли ме от поглед и издържа най-много час.. Кажете как да действам?
Офф, това ми беше много тежко. Ивана тръгна на 8 месеца и пъривят ден беше ревала 3 часа непрестанно


чак сега виждам този бисерен въпрос. специално погледнах на каква възраст е въпросното ревящо за мама, дето го подготвят за детската градина, а то било на 4 месеца....

мили майки, има етапи в психичното развитие на новороденото и силната връзка с майката, включваща засилената тревожност от раздялата, е характерен, типичен и неизменен етап от развитието на ВСЯКО бебе на възрастта на вашите. всяко! Пише го по книжките това нещо.
какво има да го подготвяш, да се бориш с това, да действаш, не разбирам?? това просто трябва да се премине като фаза в развитието.

апропо, всяко дете страда при тръгването на ясла или детска градина и първата сериозна раздяла с онзи, който се е грижил за него. Независимо дали е на 4 месеца или на 2 години и 4 месеца. Привиква се постепенно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #36 -: Юни 27, 2011, 23:29:38 pm »
Sarapl защо не провериш в градината дали не можеш постепенно да започнеш да го оставяш ? При нас ще стане така. В яслата, където ще го водя имат 10 дневна адаптация. Първите два дена ще стоя по малко с него. После ще започна и постепенно да го оставям сам, всеки ден времето ще се увеличава с по час-два и накрая ще стане цял ден.  И после - самостоятелно  :) Така по-плавно ми се струва, че ще е по-лесно и за майката и за детето.
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #37 -: Юни 27, 2011, 23:33:19 pm »
сара, единственото, което можеш да направиш, е това, което ти е казала Боби - а, именно периодът на адаптация в яслата. Ние си бяхме взели две седмици отпуска и стояхме с него, после за малко го оставяхме сам, след това и за храненето оставаше, най-накрая за съня. Всички ми казваха, че един месец ще реве в началото. Искаше ми се моето дете да е изключение, но не беше. Твърди се, че уж като били по-малки било по-лесно. Дано да е така! Не знам. Моят син започна на 1,5 г., но където живея масово децата почват ясла на по 4 месеца. Ами, толкова е майчинството - "цели" 20 седмици. Ние бяхме късметлии, че можахме да си позволим да си вземем друг вид отпуска, доста по-нископлатена и така избутахме до година и половина.

Още веднъж да благодаря на всички, които положиха толкова много усилия за организирането на ДРЗ и да кажа, че съм щастлива, че бях част от него.


Хубава седмица ви желая!

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #38 -: Юни 27, 2011, 23:33:28 pm »
Аз имам една питанка относно детето.Как да го подготвя за детска градина-той като остане с някой и аз не съм наоколо и започва едни ревове..Аз ако съм в стаята няма проблем-смее се,играе си с другия човек(майка ми,свекър ми,баща му)..Обаче изгуби ли ме от поглед и издържа най-много час.. Кажете как да действам?
Офф, това ми беше много тежко. Ивана тръгна на 8 месеца и пъривят ден беше ревала 3 часа непрестанно




чак сега виждам този бисерен въпрос. специално погледнах на каква възраст е въпросното ревящо за мама, дето го подготвят за детската градина, а то било на 4 месеца....

мили майки, има етапи в психичното развитие на новороденото и силната връзка с майката, включваща засилената тревожност от раздялата, е характерен, типичен и неизменен етап от развитието на ВСЯКО бебе на възрастта на вашите. всяко! Пише го по книжките това нещо.
какво има да го подготвяш, да се бориш с това, да действаш, не разбирам?? това просто трябва да се премине като фаза в развитието.

апропо, всяко дете страда при тръгването на ясла или детска градина и първата сериозна раздяла с онзи, който се е грижил за него. Независимо дали е на 4 месеца или на 2 години и 4 месеца. Привиква се постепенно.


Въпросното ревящо би трябвало да е на детска още на 3 месеца и 21 дена по законодателството на държавата в която съм..А дали въпроса ми е бисер..Спорна тема-както винаги все някой не на място пита..не всички имаме майчинство по 2 години и въпроса ми е уместен на фона на майки живеещи в чужбина и там майчинството е като тук-а именно 16 седмици или малко отгоре.Благодаря за отговорите.
Боби дано не се случва да плачем толкова много защото ме предупредиха че детето започне ли да плаче непрестанно и пропусне ли някое хранене и веднага се обаждат да го приберем (в това се включва "борбата","действието")..А с работата се сещаш че трудно е доста.Но това е положението.
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #39 -: Юни 27, 2011, 23:37:51 pm »
Вяра също не е по спането. Беше на месец, когато от сутрин до вечер не е спала, а това за бебе на 1 месец, не съм чула. После уж проспа наобед, но в отделни изключения прави над 2 часа сън. Обичайно спи около 1.5ч - 2ч. Мислех си че не е нормално на дете на нейната възраст да спи веднъж дневно по толкова малко. Даже от 10-на дни промени часа на вечерното лягане от 8ч. на 10ч. Първите вечери докато се усетя, колко зор видях, не е истина. А и през деня ставаше същото изтерично крещене, ама аз патка докато разбера, че тя просто не иска да е сама.
Днес седях с нея в стаята, не че заспа веднага де, ама поне не се дереше от рев и след близо 3 часа търчане из креватчето заспа, а това спане трая точно 65 мин.
А беше време когато Алекс правеше 3 дневни съня, като обедния минимум 3ч. :lol: :lol: