0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Привет на всички!  :D


Много усмивки, хубаво време и най-вече здраве и слънчево настроение!  :)

Молба към варненки, къде има хубави заведения с детски кът или поне място за игра? В петък пътуваме за морето:)).
« Последна редакция: Юни 27, 2011, 09:26:08 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #1 -: Юни 27, 2011, 09:57:06 am »
хубава и слънчева седмица и от нас... :)
Ние вчера имахме страхотен ден на плажа :) Цели 5 часа бебко на сянка,мама се пече като рак :) БЕше супер и детето много се забавлява :) Естествено цялата къща пренесохме ама като знам как паркирах час и половина викам си няма да се прибирам и после пак наново :) Та то хамаци ли не бяха,лодки ли направо..А за играчките цяла торбичка имахме и всички ги ползвахме :) Е и си и поспа детето-абе харесва си му морето..Водолейче :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #2 -: Юни 27, 2011, 10:42:29 am »
Хубава и слънчева седмица на всички!

Саричка - много хубаво звучи да си изкарвате :) Къде ходите на плаж?


*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #3 -: Юни 27, 2011, 11:14:28 am »
Хубава седмица и от нас.

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #4 -: Юни 27, 2011, 11:35:07 am »
Хубава седмица и от нас!

Ползвали ли сте подобно столче (адаптор) за хранене http://eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=506 ? Някакви отзиви?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #5 -: Юни 27, 2011, 11:46:48 am »
Хубава седмица на всички!

Лис, много съжалявам, че лисичетата са болни!!! Бързо, бързо да оздравяват!!!

Ползваме такова столче, може би от 2,5 год. възраст на детето. Даже купихме такова и за при баба. Може да се монтира на всякакъв стол, носихме го и на почивката. Лесно се пере и съхне!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #6 -: Юни 27, 2011, 12:13:39 pm »
kassi, в морската градина във Варна има голям детски кът на открито, с много атракции за деца от различни възрасти, има и кафенета. плаща се с магнитни карти, които може да се зареждат с различни суми. нещо като нашето софийско Патиланци, но по-голямо и по-хубаво.

на делфинариума има хубаво кафене с прилежаща детска площадка на открито, там в тоя район на морската градина съм виждала и други заведения с детски площадки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #7 -: Юни 27, 2011, 12:50:46 pm »
На аквариума едното кафене също има място за деца.
Малко като площ е, но съоръженията са нови и е оградено и обезопасено.
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #8 -: Юни 27, 2011, 13:45:05 pm »
Здравейте и от нас  :)
Хубава и прохладна седмица ви желая, здраве и много усмивки!
Лис, дано бързо да оздравеят малките  :(

kassi, има една пицария - "Тримата мускетари", всъщност те са две, но говоря за тази, която е зад Затвора /като ориентир/, мисля, че се казва ул. "Тролейна". - та отвън има голяма градина, и съм виждала разни забавления за децата, има също и малък зоокът  :).

http://musketari.com/gal.php - ето тук може да видиш някои снимки

също така, в кв. Младост, има цял спортен комплекс - с голф игрище, велоалея, ледена пързалка и др., та в него има и детска площадка, която е много хубава и е напълно безплатна - люлки, пързалки, катерушки, пясъчник, езерце с водни колела и др. както и малко заведение, в което съм пила само кафе, незнам дали предлагат нещо за хапване.

в този албум на Диляна може да видиш малко снимки от тази площадка  :)http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2081396592618.2124284.1176169878


Хубав ден  :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #9 -: Юни 27, 2011, 14:54:47 pm »
Благодаря, Ваня! Ще мина тези дни да взема и ще пиша отзиви и от нас.

kassi, приятна почивка и хубаво време!!!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #10 -: Юни 27, 2011, 15:16:54 pm »
Хубава седмица на всички мами и деца!

Лисе, кога свариха да се разболетя малчовците :( Бързо да оздравяват! Еййй, няма почивчица за тебе значи :?


П.С. Джам, какъв делфинариум те гони? Не чу ли какво каза Лисицата - казва се делфинарник :lol: :lol: :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #11 -: Юни 27, 2011, 15:24:56 pm »
Хубава и слънчева седмица на всички!

Саричка - много хубаво звучи да си изкарвате :) Къде ходите на плаж?

В Испания :) Аз нали тук живея..
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #12 -: Юни 27, 2011, 16:11:00 pm »
Здравейте и от нас!
Лисе, твоите мъници не знаят ли за забраната!? Лично съм забранила на всички дечица да боледуват, бързо да се оправят и никакво престъпване на това правило повече! Милите дечица, много им се събра тази година...
Илияна за пръв път яде пюре днес, не и хареса, не и хареса факта, че и давам толкова малко :lol: Като прибрах бурканчето за малко не ревна... За съжаление получи колики следобед, но се бях заредила с капки и оправих нещата.
Хубава седмица :)

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #13 -: Юни 27, 2011, 16:16:36 pm »
Момичета, притеснява ме това, че беба не спи следобед вече втора седмица а е на 25 дни. Сутрин се събужда около 10.30 - 11.00 и до вечерта с голям зор може  да дремне за малко, през другото време плаче а като я взема спира, заспива като я кърмя за 10 мин. в мен като я сложа в легълцето се събужда, не ми се струва това да е нормално. Ако я изведа на разходка заспива в коша за новородено, няма проблем но в къщи не иска.

Пишете как да постъпя, аз ли греша някъде!?   :(

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #14 -: Юни 27, 2011, 16:58:21 pm »
Дари, не грешиш, не се притеснявай. Борис е така от началото, с тази разлика, че се буди доста по-рано. Открих, че не иска да остава сам, затова го държа при мен в дневната. Лежи или в портбебето, или в кошницата за кола (която ми стои до краката, за да мога да я полюшвам), или на дивана, или в скута ми. И аз си мислех, че го разглезвам много защото си спомням, че с батко му съвсем не беше така. Реших, че в началото му е самотно и тревожно без мен. Успявам да го оставя да си спи в леглото само нощем, когато и аз съм там :)
Ако се буди веднага след кърмене пробвай да кърмиш легнала и да се изнижеш тихичко като заспи. Остави до него някаква твоя блуза, която си носила, за да усеща миризмата ти.
Колики има ли?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #15 -: Юни 27, 2011, 17:02:51 pm »
Момичета, притеснява ме това, че беба не спи следобед вече втора седмица а е на 25 дни. Сутрин се събужда около 10.30 - 11.00 и до вечерта с голям зор може  да дремне за малко, през другото време плаче а като я взема спира, заспива като я кърмя за 10 мин. в мен като я сложа в легълцето се събужда, не ми се струва това да е нормално. Ако я изведа на разходка заспива в коша за новородено, няма проблем но в къщи не иска.

Пишете как да постъпя, аз ли греша някъде!?   :(

Да ти кажа мила и ние бяхме така в началото..Заспиваше сучейки и в мен.Посегна ли да го оставя в креватчето и имам чувството че някой го будеше нарочно..Даже и джунката си правеше като да реве..Да си призная и сега сме така от време на време..Ама след това се оправи..Пробвай да го храниш като сте легнали двамата на леглото.Ти настрани и той за да може да суква..Така като заспи сучейки дефакто няма да е в твоите ръце..не казвам че съм експерт обаче при нас подейства :) Дано скоро се оправите мила..
Аз имам една питанка относно детето.Как да го подготвя за детска градина-той като остане с някой и аз не съм наоколо и започва едни ревове..Аз ако съм в стаята няма проблем-смее се,играе си с другия човек(майка ми,свекър ми,баща му)..Обаче изгуби ли ме от поглед и издържа най-много час.. Кажете как да действам?
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #16 -: Юни 27, 2011, 17:03:54 pm »
Ако се буди веднага след кърмене пробвай да кърмиш легнала и да се изнижеш тихичко като заспи. Остави до него някаква твоя блуза, която си носила, за да усеща миризмата ти.
Колики има ли?

:) Да бяхме се наговорили нямаше да го напишем така :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #17 -: Юни 27, 2011, 17:09:59 pm »
Момичета, притеснява ме това, че беба не спи следобед вече втора седмица а е на 25 дни. Сутрин се събужда около 10.30 - 11.00 и до вечерта с голям зор може  да дремне за малко, през другото време плаче а като я взема спира, заспива като я кърмя за 10 мин. в мен като я сложа в легълцето се събужда, не ми се струва това да е нормално. Ако я изведа на разходка заспива в коша за новородено, няма проблем но в къщи не иска.

освен другите съвети - защо не я извеждаш да спи навън? на тая възраст би трябвало само да яде и да спи. по 20-22 часа сън на денонощие им е нужен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #18 -: Юни 27, 2011, 17:13:32 pm »
Ултра, много благодаря за споделеното, поуспокоих се.

Мисля, че няма колики, защото като я  гушна или започна да я кърмя спира да плаче. В началото си мислих, че е колики но ми направи впечатление, че като я изведа на разходка с количката заспива на секундата. Но за всеки случай съм си купила Био гая капки все пак. И аз като теб съм сложила шезлонг ( но се притеснявам да я оставя да спи в него, все пак е още малка ) и коша за новородено до себе си но тя много бързо се усеща и надава вой. Ще пробвам с кърменето в леглото дано подейства.  :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #19 -: Юни 27, 2011, 17:19:57 pm »
Момичета, притеснява ме това, че беба не спи следобед вече втора седмица а е на 25 дни. Сутрин се събужда около 10.30 - 11.00 и до вечерта с голям зор може  да дремне за малко, през другото време плаче а като я взема спира, заспива като я кърмя за 10 мин. в мен като я сложа в легълцето се събужда, не ми се струва това да е нормално. Ако я изведа на разходка заспива в коша за новородено, няма проблем но в къщи не иска.

освен другите съвети - защо не я извеждаш да спи навън? на тая възраст би трябвало само да яде и да спи. по 20-22 часа сън на денонощие им е нужен.

Джам, когато мога сме навън но два дни беше ветровито и не посмях, в жегите също внимавам. Вчера се принудихме да ходим в Мола само и само да спи, учудващо хипнотичната музика там хич не я притесни.  :lol:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #20 -: Юни 27, 2011, 17:22:31 pm »
Дари, ще й намерите цаката... бебетата са най-различни. чела съм, че някои майки приспивали бебето в количката дори и в къщи. само така заспивало. в нашия форум беше...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #21 -: Юни 27, 2011, 17:26:46 pm »
А едни познати извеждаха всяка вечер дъщеря си на разходка с колата, за да заспи :lol:
Ние понеже нямаме кола тук, Боби заспива на секундата в автобус.
Явно затова са измислили и шезлонги с вибрации. Важното е, че е само период и отминава.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #22 -: Юни 27, 2011, 17:31:54 pm »
Деси заспиваше ужасно трудно, споделяла съм и преди, но да те успокоя. До 5.5м. я приспивахме само на ръце или навън в количката. Спала е и по 4 часа непробудно навън, НО само ако количката върви, в момента в който спирах да бутам тя се ококорваше, та не ме питайте защо не напълнявам :lol: В един момент отказа да я носим и приспиваме на ръце, заспиваше с някой от нас на спалнята или носейки я на кенгурото, след което я местехме в кошарката ама мноооооого внимателно, за да не я събудим, че ставаше страшно :lol: До 1.6г. всяко заспиване ми изправяше косата, всеки божи ден с нов номер я приспивах, дори в столчето за хранене бутайки я из къщи, не се смейте, беше си преживяване. Така че Дари, пробвай различни варианти, носи я ако трябва, не се разглезват противно на всякакви теории които ще чуеш. Ако това е начина детето да заспи и да спи носи я. :)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #23 -: Юни 27, 2011, 18:00:32 pm »
Стеф, ти ме разсмя с глас  :lol: аз не зная дали мога да съм толкова изобретателна.
 
Аз не се притеснявам да я разглезя като я приспивам на ръце или да я нося, по-скоро като чета в книгите все пише, че бебетата  имат нужда от доста часове сън се притесних, че Хриси не спи толкова. Благодаря, че ме успокоихте.  :kiss:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #24 -: Юни 27, 2011, 18:14:26 pm »
О, Дийп, добре дошла в клуба! :D
Аз по книгите се водех само съвсем в началото, после всичко взе да се случва наобратно. На нашата мома обаче още не съм и намерила цаката за спането!  :D Това е един изключително дразнещ факт, защото се е научила да заспива на пътеката, от градината, където спят на матрачета на пода. Или по изключение в ръцете ми, все още!! Леглото си го заобикаля най-съзнателно и нарочно! Веднъж и казах, че е много ината и че ще поправим тази работа и тя вече всеки път, като направя нещо погрешно по нейната логика и представи, ми казва: "Мама, ти ината си! :D Е, аз наистина съм! Ама баш от нея ли трябва да го чуя! :D
Почти търпеливо прилагам и редувам игориране с глухота!  :D

Споменах ли, че все още се буди през два часа да пие мляко?! :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #25 -: Юни 27, 2011, 18:51:48 pm »
Аз по книгите се водех само съвсем в началото, после всичко взе да се случва наобратно.
Колко познато  :lol:
Моника и сега заспива с телефона ми и Селин Дион. Взе вече да ми се реве от тази музика, а само нея слушах  :lol: Команда легни и затвори очи, ако ги отвори, наказание, например днес няма сладолед или да си сгъне тя дрехите..
Миналата седмица си нямах друга работа и за наказание и казах, че тя ще мие чиниите. То имаше две чаши и една паничка. Около час  и 80 литра топла вода и бяха необходими за процедурата  :balk_149: ама поне чашите скърцаха ли скърцаха  :lol:
Сега внимавам какво говоря.  :lol:
Дай и вода на моята дъшеря и не я търси...

Здрава, успешна и усмихната седмица и от нас  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #26 -: Юни 27, 2011, 19:03:22 pm »
Моята щерка до ден днешен буквално ми скъсва нервите ако се наложи да спи в къщи, през нощта такъв проблем няма... У нас ако се наложи да спи максимума е 15-20 мин. единствения начин е да спи в ръцете ми, но тогава ги докарваме до 40 мин. Студ, пек, дъжд, сняг ние сме на вън, хората гледат прогнозата за времето заради температурата, а аз да видя дали да взимам комарник или дъждобран. Ама така си ми харесва, ако знаете с колко приятелки намирам време да се виждам  :D Още не ми е ясно как ще я караме зимата.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #27 -: Юни 27, 2011, 19:38:06 pm »
Благодаря на всички за пожеланията. децата днес са по-добре и на своя глава вчера след консултацията с доктора не дадох антибиотика, който ни изписа. Днес ги заведохме при личната лекарка. Тя не видя Никол да има ангина нито Дани проблем с ушите.
Много по-притеснена съм за другото, което писах и в темата на д-р Бърди свързано с Никол. Утре сме на кожен лекар и след прегледа започвам да правя едно по едно изследванията, които Бърди ми препоръча за да знам какво се случва и да вземам мерки или да спя спокойно.
Почивката в някой друг живот, само да са здрави децата.

Хубава седмица на всички:)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #28 -: Юни 27, 2011, 20:57:07 pm »
Лисе, дано всичко е наред ! Бързо да се оправят дечицата и да починеш малко и в този живот  :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #29 -: Юни 27, 2011, 22:17:06 pm »
Лиско, бързо да се оправят децата  :crossfingers:

Дийп, моята дъщеря и тя не е от спящите. Първия и месец премина основно в ядене, но не и спане, дремеше докато я кърмя и после очите на четери. И до сега у дома денем не спи или по скоро заспива по някое време в невероятни пози и на невероятни места, но не и в леглото. Миналата седмица брах ядове в детската градина, че не спяла на обяд и пречела на децата и как можело дете на 3 години да не спи на обяд.... Единственото място на което заспиваше веднага беше колата, сега и там и е трудно...

Ето нагледен пример за това как спеше до скоро денем:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #30 -: Юни 27, 2011, 22:25:44 pm »
Гери, разби ме! Много готино спи тази Ели, ей! Да ти е жива и здрава! :)


Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #31 -: Юни 27, 2011, 22:51:21 pm »
Хубава, прохладна и здрава седмица!
Лис, дано бързо се оправят дечицата!
Момичета, които организирахте и изнесохте на гърба си ДРЗ, благодаря ви, че ви има и че сте това, което сте! Дано обстоятелствата ми позволят другия път да мога да помогна ефективно!
Deep, още едно трудно заспиващо и малко спящо дете за твое успокоение- и до сега се заспива на ръце с люшкане и кандърдисване, че някой път и със сръдни и ревове. Вече в количката навън не се спи....Не се притеснявай- такъв й е моделът на сън.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #32 -: Юни 27, 2011, 23:00:35 pm »
Дари и аз да те "успокоя" :P Дъщеря ми от новородена си беше вечно ревящо бебе. Просто за спорта, суха, нахранена, преобличах я да не би да не й комфортна дрехата - не и не. Към 2 години и малко започна да спи по цяла нощ, като се събуждаше към 4 ч за мляко и отнасяше пак. Спеше до преди 2 седмици в нашето легло. Приспивахме се на ръце до към 1 г и половина с песни по 1 час. Сега пак дълго се приспиваме, но вече с четене на приказки :D В детската градина не спи на обяд, както и в къщи, това го отказа на 3 г. Спи на 2-3 месеца веднъж наобяд. Така че, явно много деца "не са по съня". Целувки на малката Хриси и свиквай с нейните навици.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #33 -: Юни 27, 2011, 23:01:35 pm »
Много по-притеснена съм за другото, което писах и в темата на д-р Бърди свързано с Никол. Утре сме на кожен лекар и след прегледа започвам да правя едно по едно изследванията, които Бърди ми препоръча за да знам какво се случва и да вземам мерки или да спя спокойно.

ама Лисо... ако изобщо е това, което е написал Бърди, аз пуснах днес едно търсене и от малкото, което намерих, ставаше дума за преходно състояние. не прочетох да пишат някакви страхотии за тоя синдром, пак казвам - ако изобщо е това.
по-спокойно.
само дето не знам дали е за кожен лекар или за тия по костите?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #34 -: Юни 27, 2011, 23:02:20 pm »
Аз имам една питанка относно детето.Как да го подготвя за детска градина-той като остане с някой и аз не съм наоколо и започва едни ревове..Аз ако съм в стаята няма проблем-смее се,играе си с другия човек(майка ми,свекър ми,баща му)..Обаче изгуби ли ме от поглед и издържа най-много час.. Кажете как да действам?
Офф, това ми беше много тежко. Ивана тръгна на 8 месеца и пъривят ден беше ревала 3 часа непрестанно, до толкова, че чак ми се обадиха да ме викнат, че се притеснили, че това не е добре за нея. Следващите два дена седях с нея по половин час на земята с една от учителките и малко по малко се отдалечавах. Така в крайна сметка успях да я оставя и после вече си свикна. Сега това и е любимото място и по цял ден вършее наляво-надясно. Ако е възможно да влезнеш с него първите дни за в началото, би било по-лесно. Или да го ставяш уа по малко и да увеличаваш с всеки ден.
Обаче на теб ти е още рано, имаш бая време докато го пратиш, така че то детето може да се промени до тогава.

Боби


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #35 -: Юни 27, 2011, 23:10:31 pm »
Аз имам една питанка относно детето.Как да го подготвя за детска градина-той като остане с някой и аз не съм наоколо и започва едни ревове..Аз ако съм в стаята няма проблем-смее се,играе си с другия човек(майка ми,свекър ми,баща му)..Обаче изгуби ли ме от поглед и издържа най-много час.. Кажете как да действам?
Офф, това ми беше много тежко. Ивана тръгна на 8 месеца и пъривят ден беше ревала 3 часа непрестанно


чак сега виждам този бисерен въпрос. специално погледнах на каква възраст е въпросното ревящо за мама, дето го подготвят за детската градина, а то било на 4 месеца....

мили майки, има етапи в психичното развитие на новороденото и силната връзка с майката, включваща засилената тревожност от раздялата, е характерен, типичен и неизменен етап от развитието на ВСЯКО бебе на възрастта на вашите. всяко! Пише го по книжките това нещо.
какво има да го подготвяш, да се бориш с това, да действаш, не разбирам?? това просто трябва да се премине като фаза в развитието.

апропо, всяко дете страда при тръгването на ясла или детска градина и първата сериозна раздяла с онзи, който се е грижил за него. Независимо дали е на 4 месеца или на 2 години и 4 месеца. Привиква се постепенно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #36 -: Юни 27, 2011, 23:29:38 pm »
Sarapl защо не провериш в градината дали не можеш постепенно да започнеш да го оставяш ? При нас ще стане така. В яслата, където ще го водя имат 10 дневна адаптация. Първите два дена ще стоя по малко с него. После ще започна и постепенно да го оставям сам, всеки ден времето ще се увеличава с по час-два и накрая ще стане цял ден.  И после - самостоятелно  :) Така по-плавно ми се струва, че ще е по-лесно и за майката и за детето.
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #37 -: Юни 27, 2011, 23:33:19 pm »
сара, единственото, което можеш да направиш, е това, което ти е казала Боби - а, именно периодът на адаптация в яслата. Ние си бяхме взели две седмици отпуска и стояхме с него, после за малко го оставяхме сам, след това и за храненето оставаше, най-накрая за съня. Всички ми казваха, че един месец ще реве в началото. Искаше ми се моето дете да е изключение, но не беше. Твърди се, че уж като били по-малки било по-лесно. Дано да е така! Не знам. Моят син започна на 1,5 г., но където живея масово децата почват ясла на по 4 месеца. Ами, толкова е майчинството - "цели" 20 седмици. Ние бяхме късметлии, че можахме да си позволим да си вземем друг вид отпуска, доста по-нископлатена и така избутахме до година и половина.

Още веднъж да благодаря на всички, които положиха толкова много усилия за организирането на ДРЗ и да кажа, че съм щастлива, че бях част от него.


Хубава седмица ви желая!

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #38 -: Юни 27, 2011, 23:33:28 pm »
Аз имам една питанка относно детето.Как да го подготвя за детска градина-той като остане с някой и аз не съм наоколо и започва едни ревове..Аз ако съм в стаята няма проблем-смее се,играе си с другия човек(майка ми,свекър ми,баща му)..Обаче изгуби ли ме от поглед и издържа най-много час.. Кажете как да действам?
Офф, това ми беше много тежко. Ивана тръгна на 8 месеца и пъривят ден беше ревала 3 часа непрестанно




чак сега виждам този бисерен въпрос. специално погледнах на каква възраст е въпросното ревящо за мама, дето го подготвят за детската градина, а то било на 4 месеца....

мили майки, има етапи в психичното развитие на новороденото и силната връзка с майката, включваща засилената тревожност от раздялата, е характерен, типичен и неизменен етап от развитието на ВСЯКО бебе на възрастта на вашите. всяко! Пише го по книжките това нещо.
какво има да го подготвяш, да се бориш с това, да действаш, не разбирам?? това просто трябва да се премине като фаза в развитието.

апропо, всяко дете страда при тръгването на ясла или детска градина и първата сериозна раздяла с онзи, който се е грижил за него. Независимо дали е на 4 месеца или на 2 години и 4 месеца. Привиква се постепенно.


Въпросното ревящо би трябвало да е на детска още на 3 месеца и 21 дена по законодателството на държавата в която съм..А дали въпроса ми е бисер..Спорна тема-както винаги все някой не на място пита..не всички имаме майчинство по 2 години и въпроса ми е уместен на фона на майки живеещи в чужбина и там майчинството е като тук-а именно 16 седмици или малко отгоре.Благодаря за отговорите.
Боби дано не се случва да плачем толкова много защото ме предупредиха че детето започне ли да плаче непрестанно и пропусне ли някое хранене и веднага се обаждат да го приберем (в това се включва "борбата","действието")..А с работата се сещаш че трудно е доста.Но това е положението.
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #39 -: Юни 27, 2011, 23:37:51 pm »
Вяра също не е по спането. Беше на месец, когато от сутрин до вечер не е спала, а това за бебе на 1 месец, не съм чула. После уж проспа наобед, но в отделни изключения прави над 2 часа сън. Обичайно спи около 1.5ч - 2ч. Мислех си че не е нормално на дете на нейната възраст да спи веднъж дневно по толкова малко. Даже от 10-на дни промени часа на вечерното лягане от 8ч. на 10ч. Първите вечери докато се усетя, колко зор видях, не е истина. А и през деня ставаше същото изтерично крещене, ама аз патка докато разбера, че тя просто не иска да е сама.
Днес седях с нея в стаята, не че заспа веднага де, ама поне не се дереше от рев и след близо 3 часа търчане из креватчето заспа, а това спане трая точно 65 мин.
А беше време когато Алекс правеше 3 дневни съня, като обедния минимум 3ч. :lol: :lol:
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #40 -: Юни 27, 2011, 23:45:10 pm »
Аз също писах предишната седмица за съня и особено за дневния. Deep, има написани доста книги по въпроса и за това как бебето може да се приучва на добър сън от 3-4 месечно за да се избегне люшкането с часове или да спи в леглото на родителите до 2-3 години, което е твърде нежелателно и за родителите и заради детето. Такова малко бебе обикновено има нещо което му пречи да спи - колики, газове. За нас се оказа, че свръх възбудата от опазванане на света му пречи да заспи и аз се опитвам да помагам като го слагам на спокойствие по-често с биба, която го успокоява. ако го нося и му говоря става обатното -преуморява се съвсем от вълнения  :) Намерих разни статии, като с две думи основното беше да се спазва часа за лягане вечер, да е в неговото легло, да е по-ранен час, за да не се преуморяват и някакъв ритуал- песничка, играчка, пр., но това е за по-големи бебета. За дневния сън също има доста статии тук http://www.babycenter.com/0_naps-the-basics_1506357.bc
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #41 -: Юни 27, 2011, 23:49:37 pm »
въпросът ти, saraapl, е бисерен, защото е нормално бебето на тая възраст да има период на тревожност от раздялата. не знам как е на испански тоя термин, мога да ти го кажа на български и английски, да потърсиш и да видиш, че го пише като характерно за периода от 4-5 до към 10-тия месец някъде. твоето бебе не е някакъв уникат и поведението му си е съвсем нормално - как искаш да се бориш с това? ей туй е бисерното.... все едно да попиташ как да противодействам на желанието на бебето ми да суче.

законодателството на тая страна, дето се намираш, едва ли задължава бебетата да тръгнат на детска градина от 3 месеца и 21 дена. по-скоро законодателството на тая страна дава толкова отпуск по майчинство - а това е различно нещо.

когато аз съм раждана и в България е имало само 3 месеца отпуск по майчинство.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #42 -: Юни 28, 2011, 00:05:29 am »
Сари, кога го пускате ? На колко месеца ще е ?
И не може ли да го пуснеш малко по-рано, преди да си започнала да работиш за да можеш да си "на линия" в периода на адаптация.
Кофти работа  :(

Апропо - моето дете не реве като ме няма или като го оставя с някой друг. При все, че това се случва много много рядко, в смисъл не е свикнала с различни хора. Мен гледа по цял ден...
Та не е баш всяко дете.
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 07:49:30 am от jam »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #43 -: Юни 28, 2011, 00:32:37 am »
Боби дано не се случва да плачем толкова много защото ме предупредиха че детето започне ли да плаче непрестанно и пропусне ли някое хранене и веднага се обаждат да го приберем (в това се включва "борбата","действието").А с работата се сещаш че трудно е доста.Но това е положението.
О, щом не си в България ще ти разрешат да влезнеш. Не прави грешката като мен да го оставиш от раз. Аз реших, че така се прави и затова Ивана явно се е шашнала. Следващите дни стана малко по малко по-добре. Започнете го поне една седмица преди да се върнеш на работа, така ще ти е по-лесно. Въпреки разните коментари тук, обикновено това поведение не се развива до по-късна възраст - казват, че започва към 7 мия месец. Така че се предполага, че твоето детенце по-лесно ще привикне. Така казаха и всички учителки - колкото по-рано, толкова по лесно. Аз тогава се шашках, но мога да ти кажа, че сега съм доволна, че отиде по-рано. А като я оставих за първи път едва не катастрофирах, защото от рев не виждах пътя. Сега чак ми е смешно.  А това бебе, което сега чакаме, ще тръгне на около 2-3 месеца ( тук може на 8 седмици) и не очаквам да има проблем с адаптирането, защото на тази възраст пък съвсем няма никави подобни чувства.

въпросът ти, saraapl, е бисерен, защото е нормално бебето на тая възраст да има период на тревожност от раздялата.
Не е необходимо да се обиждате и тя с нищо не го е предизвикала. Дори и да не знае кое е нормално, нали затова са тези форуми. Да не говорим, че отговорът не е и вярен. Доста по-късно се проявява обикновено: http://www.justthefactsbaby.com/baby/article/separation-anxiety/36
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0002509/

« Последна редакция: Юни 28, 2011, 00:41:12 am от Bobbie »


  
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #44 -: Юни 28, 2011, 00:46:25 am »

чак сега виждам този бисерен въпрос. специално погледнах на каква възраст е въпросното ревящо за мама, дето го подготвят за детската градина, а то било на 4 месеца....


и за мене беше бисерен въпроса :D :D :D

Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #45 -: Юни 28, 2011, 00:52:16 am »
сара,  Не знам. Моят син започна на 1,5 г., но където живея масово децата почват ясла на по 4 месеца. Ами, толкова е майчинството - "цели" 20 седмици. Ние бяхме късметлии, че можахме да си позволим да си вземем друг вид отпуска, доста по-нископлатена и така избутахме до година и половина.


Деси, доколкото знам жиеееш  в Германия.
Защо 4 месеца майчинство? Нали Elterngeld вървят минимум 12 месеца и са 60% от заплатата?

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #46 -: Юни 28, 2011, 01:08:44 am »
Ох, хайде пак обидени и нагрубени :? Момичета, моля ви, не започвайте пак!
Вярно е, че не може всичко да знаем и затова са и форумите, но някак ми се струва, че не е трудно човек да се досети, че едно малко бебе трудно би понесло раздялата с майка си, чисто инстинктивно.
Във връзка с майчинството винаги съм смятала, че тук в БГ сме облагодетелствани. Вярно е, че е ниско като заплащане, поне втората година, но времето прекарано с децата е незаменимо. Не го разбирам аз това - 3-4 месеца майчинство. Всички психолози и психиатри казват, че семейната среда в тези първи месеци и години е изключително важна, връзката с майката също е много силна и от голямо значение за развитието на детето. В този смисъл, отделянето на бебето от майката и отглеждането му от други хора, макар и само денем, за мен е крайно неприемливо и грешно. Не смятам, че е добре за детето. Това си е мое лично мнение, разбира се, не ангажирам никого с него :D Ясно ми е, че повечето родители не биха избрали този вариант, но при положение, че другите опции включват ниско заплащане, хората нямат особен избор, което да ви кажа честно, не ми се струва много демократично и редно :wink: Не става дума за някаква прищявка все пак, а за отглеждане на дете и не мисля, че е редно толкова да се подценява нуждата от майката на толкова ранен етап от развитието.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #47 -: Юни 28, 2011, 01:13:46 am »
Само да доуточня.

За мене е бисерен въпроса от друга гледна точка. Как може да се подготви едно 4 месечно бебе за ДГ??? :D :D :D

Като му се обяснява колко е хубаво там, какви хубави играчки има и как ще играе с другите бебета, как ще рисува, как мама ще дойде и ще си го вземе..... :D :D :D

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #48 -: Юни 28, 2011, 05:35:28 am »
За мене е бисерен въпроса от друга гледна точка. Как може да се подготви едно 4 месечно бебе за ДГ??? :D :D :D
Много смешно... няма що.  За мен пък е бисерен коментара. Едно дете не е необходмо да може да разбира реч, за да се свиква на някакъв начин на живот.

... но някак ми се струва, че не е трудно човек да се досети, че едно малко бебе трудно би понесло раздялата с майка си, чисто инстинктивно.
Всъщност това чувство се развива обикновено няколко месеца по-късно при бебетата. Ивана като по книжка го разви. В случая обаче, нейното дете явно е по-чувствително и тя се е досетила, че ще е така ( не и е било трудно баш досещането) и затова иска съвет как да му го направи по-лесно.


Боби
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 05:43:47 am от Bobbie »


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #49 -: Юни 28, 2011, 07:00:40 am »
Лисо, душа и сърце, с вас съм!
Само ако мога с нещо да ти помогна ...
Прегръщам те, и знам, че без теб ДРЗ нямаше да бъде това което беше!
Една Лисица е в състояние да обърне целия свят, но само ако е Петина!
Всичко ще е наред с Никол, вярвам и ще се моля!
Нацелувай хралупата поименно!

Подреждам ДРЗ Варна до трите най-съкровенни събития в живота ми!
Благодаря Ви, че съм част от вас, и че и заради вас сега съм Майка!
Нека енергията от Варна помогне всяко тревожно лице
което видях да се промени и се усмихне!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #50 -: Юни 28, 2011, 07:57:50 am »
при следващият жлъчен коментар темата ще бъде заключена
не си правете живота по-черен от колкото е
хубава и усмихната седмица на всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #51 -: Юни 28, 2011, 08:39:51 am »
Лис, дано се оправят малките и наистина не е ангина. Аз си мисля, че може да им влияе промяната на времето, поне при нас е така.
Мише, много те обичам!
Свате, дай вместо да заключвате темата, просто заключете драките  :lol: Верно писна ми от многознайковци... Добре, че още ме държи емоцията от ДРЗ, иначе... най-много мен да заключат  :lol:
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #52 -: Юни 28, 2011, 13:20:37 pm »
Момичета ще пътуваме в чужбина аз, мъжът ми и бебо. На границата ще ни трябва акта за раждане, нали? Нужни ли са копия или само оригинал? Не трябва да е преведен?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #53 -: Юни 28, 2011, 15:17:19 pm »
Мисля че съм останала неразбрана от много от момичетата ...Аз попитах не как да му кажа че трябва да е на детска и колко ще му е хубаво там..Исках да попитам как свикнахте децата си(визирам майките които имат малко майчинство) да стоят повече време с друг човек..
И все пак може би ще пробвам да го оставям малко по час,два най-много и така..
Той даже и с майка ми не стои повече от час ако мен не няма в стаята..А майка ми я вижда всеки ден..Ще се оправя.
Лек ден на всички
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #54 -: Юни 28, 2011, 15:19:18 pm »
Smaraidi, паспорт на детето ви трябва, а не акта за раждане.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #55 -: Юни 28, 2011, 15:21:42 pm »
Момичета ще пътуваме в чужбина аз, мъжът ми и бебо. На границата ще ни трябва акта за раждане, нали? Нужни ли са копия или само оригинал? Не трябва да е преведен?

да, детето трябва да има международен паспорт. и да е с двамата родители, иначе трябва нотариално заверено разрешение от другия родител.
като сме пътували с детето за Гърция, винаги носех и по едно копия на акта за раждане, защото реално само той е връзката между детето и нас в документално отношение. но никой не ми го е искал.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #56 -: Юни 28, 2011, 15:53:04 pm »
Мерси за отговорите! Да, за международния паспорт знам,че без него няма как.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #57 -: Юни 28, 2011, 16:04:23 pm »
Момичета ще пътуваме в чужбина аз, мъжът ми и бебо. На границата ще ни трябва акта за раждане, нали? Нужни ли са копия или само оригинал? Не трябва да е преведен?

да, детето трябва да има международен паспорт. и да е с двамата родители, иначе трябва нотариално заверено разрешение от другия родител.
като сме пътували с детето за Гърция, винаги носех и по едно копия на акта за раждане, защото реално само той е връзката между детето и нас в документално отношение. но никой не ми го е искал.

И при нас бе така, носех копие, не оригинал!
С нас пътуваше и по-голямо дете на наши приятели,
за него имахме нотариално заверено пълномощно на двамата родители!

А дано отмине дъждовния период, ние в неделя пътуваме за Елада!

А Варна ще ми държи свежо на душата още дълго, дълго!
За варненки знаех, че са най-красивите в България,
сега се убедих, че са и най-гостоприемни!
 :kiss:Мими

Ох и снаха си харесах, ама с Лисицата ще правим дуел,
та съм кахърна....синеока, чудна, рапирахме... :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #58 -: Юни 28, 2011, 17:06:35 pm »
Да се включа и аз,вече завърнала се от слънчевите Златни пясъци.Всичко беше страхотно,децата много щастливи :)!В София за съжаление ни посрещна дъжд и стуууд.Дано се оправи следващите дни!
Лиско,бързо оздравяване на твоите сладурчета!

Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #59 -: Юни 28, 2011, 18:26:23 pm »
Лиско, как са децата?
Моля се да оздравеят много, много бързо и пак да търчат и да си натискат пъпчетата(много се смях :lol:)

Не разбирам краткото майчинство. По принцип няма ли и други опции? Например да продължиш майчинството обаче да плащат наполовина, нещо такова?Питам, защото нямам идея как така уж социални страни карат майките да пускат децата на ясла на 3-5-7 месеца :?

Мини, не мисля, че имаше много жлъчни коментари, даже опитаха всички да спазят добрия тон. Не заключвай темата плс :)

П.С. Излязоха ми резултатите за ЧПВ - няма :) Остава само инфекцията да излекувам и евентуално пластика на шийката...ако реша.
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 18:34:06 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #60 -: Юни 28, 2011, 18:42:12 pm »
Ох, Вени, камък ми падна от сърцето. Добре, че нямаш ЧПВ. Стискам ти палци всичко да се развие благополучно.


Мини,  много са ти хубави снимките в темата за фотографията, ей! :)


Лисе, бързо да оздравеят малките съкровища!

Догодина задължително ще дойда на ДРЗто, където и да е! Така ми се иска да ви видя - и познатите и не толкова познатите момичета!  :P


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #61 -: Юни 28, 2011, 19:27:27 pm »
Боби, не съм много съгласна с теб, но не искам да спорим. Връзката майка-дете е на подсъзнателно, интуитивно ниво и се създава още в утробата, не на 7 месеца. Това, че някои бебета по-късно показват признаци на тревожност от раздяла с майката, не значи, че не усещат и преди това, когато нея я няма. Моето дете, когато плаче неудържимо и истерично, само аз съм в състояние да го успокоя. Просто усеща, когато я гушна, че съм аз, не знам как точно да го обясня, но мисля, че всички ме разбирате.
Сега като бях на ДРЗ ме нямаше само един ден, за пръв път се отделям от нея /изключвам престоя й в болницата като се роди/ и мъжът ми каза, че усещала, че ме няма. Просто е забелязал, че се държи по-особено. Не е ревала и не се е тръшкала, но е показала, че разбира, че ме няма. Скоро ще навърши 6 месеца, реална възраст - коригирана - 4. :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #62 -: Юни 28, 2011, 20:17:54 pm »
Мерси Раши:) Знам, че ме мисли, та веднага писах :)
Сикс и аз вярвам, че разбират. В събота бях в Пловдив и Ники е ревал неутешимо следобеда, вечерта заспал като заклан от умора.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #63 -: Юни 28, 2011, 21:09:33 pm »
Той даже и с майка ми не стои повече от час ако мен не няма в стаята..
Сара, ако ти си там, въобще ли не плаче или  имаш предвид, че тя не може да го успокои, а само при теб се успокоява?

Ако това ще те успокои, те в градината ги гледат много добре - не ги оставят въобще да реват, гушкат ги, абе гледат си ги като техни.Дори Ивана я разглезиха :-).  Аз преди си мислех, че ще я хвърлят там в една люлка, ще и набутат биберона и това е, но сега като имам наблюдения съм на друго мнение. Ивана си познава вече учителките и се гушка в тях и няма проблем и те да я успокояват. Малките бебчета ги взимат като се разплачат и ги носят на ръце или им показват играчки. Понеже аз прекарвам всеки ден по 15тина минутки там и да ти кажа до сега не съм видяла малко бебе, с което да са имали проблеми. А и те самите това казват - по-големите деца са по-трудни да свикнат. Не се притеснявай, ще видиш че след няколко месеца ще си доволна, че си го пратила рано. Поне с мен стана така. Детето се научи да е около други деца и стана по-социално. Преди започваше да реве, когато някое от другите направи силен шум и се чудех какво е това дете, което го е страх от деца. А сега като я взимам следобад имам чувството, че нещо лошо и правя.



Боби


  
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #64 -: Юни 28, 2011, 23:56:48 pm »
Вени, страхотни новини!Дано сега си отдъхнеш!
Момичета, вижте на какво статия попаднах :http://shine.yahoo.com/channel/parenting/the-great-baby-einstein-scam-531147.
Не знам доколко е надежден източникът на информация, но ме накара да се позамисля.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #65 -: Юни 29, 2011, 08:24:04 am »
Вени, страхотни новини!Дано сега си отдъхнеш!
Момичета, вижте на какво статия попаднах :http://shine.yahoo.com/channel/parenting/the-great-baby-einstein-scam-531147.
Не знам доколко е надежден източникът на информация, но ме накара да се позамисля.


много хубава статия и напълно вярна. хората на 21-ви век ги свикват да мислят, че всичко е възможно, ако си купиш подходящото хапче, уред или софтуер. не са нужни никакви други усилия, няма природни ограничения, само дай парите и ще превърнем теб и живота ти в нещо друго - на минутата...

аз пусках редовно филмчетата на Бейби Айнщайн, но чак сега научавам, че те са обещавали да превърнат детето ми в гений. не съм сигурна, че това е било заложено в първоначалната им идея, защото съм чела историята на жената, която ги е измислила. както и да е, филмчетата са най-доброто нещо за краткотрайно забавление на деца на определена възраст пред екрана. за деца до 2 годинки не съм видяла по-добро.
ако ги ползваме само като такива, вреда няма.
а иначе, струва ми се, че през миналите векове, когато не е имало електронни книги да четат на децата ни вместо нас, и детската играчка е била непознато явление, особено сред по-бедните прослойки, са се раждали повече гении и новатори.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #66 -: Юни 29, 2011, 08:26:18 am »
мда, а сега въпроса е как да ограничим децата от заобикалящата ги среда
предвид това, че сме вечно заети- работа, обществено полезна дейност, домакински задължения
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #67 -: Юни 29, 2011, 09:45:23 am »
Мерси за отговорите! Да, за международния паспорт знам,че без него няма как.
Трябва ти и акт за раждане само ако си с различна фамилия от таткото. Симеон само с паспорт не искаха да го пуснат на границата с Гърция. Доводът им беше, че татко му може да го е отвлякъл от майка му с някаква чужда жена :lol: Разбира се, имат си начин да проверят в системата си кои точно са му родителите. Като спря да ги мързи и нашите митничари така направиха.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #68 -: Юни 29, 2011, 09:53:00 am »
Явно до пустия мързел опираме. Ще нося копие от акта зараждане за улеснение на митничарите.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #69 -: Юни 29, 2011, 10:06:50 am »
Той даже и с майка ми не стои повече от час ако мен не няма в стаята..
Сара, ако ти си там, въобще ли не плаче или  имаш предвид, че тя не може да го успокои, а само при теб се успокоява?

Ако това ще те успокои, те в градината ги гледат много добре - не ги оставят въобще да реват, гушкат ги, абе гледат си ги като техни.Дори Ивана я разглезиха :-).  Аз преди си мислех, че ще я хвърлят там в една люлка, ще и набутат биберона и това е, но сега като имам наблюдения съм на друго мнение. Ивана си познава вече учителките и се гушка в тях и няма проблем и те да я успокояват. Малките бебчета ги взимат като се разплачат и ги носят на ръце или им показват играчки. Понеже аз прекарвам всеки ден по 15тина минутки там и да ти кажа до сега не съм видяла малко бебе, с което да са имали проблеми. А и те самите това казват - по-големите деца са по-трудни да свикнат. Не се притеснявай, ще видиш че след няколко месеца ще си доволна, че си го пратила рано. Поне с мен стана така. Детето се научи да е около други деца и стана по-социално. Преди започваше да реве, когато някое от другите направи силен шум и се чудех какво е това дете, което го е страх от деца. А сега като я взимам следобад имам чувството, че нещо лошо и правя.



Боби

Да не връщам темата обратно... Че не искам да има разправии.. Боби ако съм там не плаче-играе си.Е има моменти в които започва да се "нерви" ама това става когато огладнее мисля :)
И аз мисля че в детската градина ще ги гледат добре..А 5 деца мисля че са две момичета които ги гледат.Момичета не-жени на по 30 години..Имат опит.Дано всичко е наред и нямаме проблем с плаченето :)
Иначе аз имам на разположение Юли и Август да "науча" Владимир да си стои с деца и да се радва че е на ново място :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #70 -: Юни 29, 2011, 10:31:38 am »
Добър ден и от мен.

Миналата година и нас за малко да ни върнат от гръцката граница,защото и ние не носехме акт за раждане а с таткото сме с различни фамилии (женени сме в Англия ама тук много спънки с легализацията на брака и си караме така  :D), та всъщност ни провериха в системата и ни пуснаха за наш късмет.
Тази седмица Борето е разпределена в ПГ група в градината (подготвителна),че много деца няма легла и прочие,и голямо щастие много какички много нещо,една я носи друга я целува,трета я реши,нещо като жива кукла :D.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #71 -: Юни 29, 2011, 10:44:12 am »
.... все едно да попиташ как да противодействам на желанието на бебето ми да суче.


Днес реших да прегледам седмичната тема и се натъкнах отново на бурни дискусии. :wink:
Джам, аз бих искала да задам точно цитирания въпрос. Но, уточнявам, че става дума за бебе на 1год. и 2мес. :)

Сега, сериозно. Ако някой има практически съвет, как да отбия бебе на тази възраст, ще съм благодарна.
Всъщност, Косьо, когато не е с мен, няма проблеми, не е тревожен. Но щом се появя, сякаш вижда млекарница в мое лице и започва да ме дърпа за блузата. Та, някои станаха свидетели, че и в колата бе накърмен, защото иначе няма да се успокои, ако не му задоволя нуждата.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #72 -: Юни 29, 2011, 11:55:21 am »
Маги, преди време една от нашите майки имаше същия проблем с кърменето. Беше се консултирала с психолог и той й препоръча да се отдели от детето за няколко дни или най-малкото да спи в друга стая, а денем някой друг да поеме грижите за детето. Долу-горе за същата възраст ставаше въпрос. Мисля, че помогна този метод.
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 12:14:41 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #73 -: Юни 29, 2011, 12:04:28 pm »
Преди време една от нашите майки имаше същия проблем. Беше се консултирала с психолог и той й препоръча да се отдели от детето за няколко дни или най-малкото да спи в друга стая, а денем някой друг да поеме грижите за детето. Долу-горе за същата възраст ставаше въпрос. Мисля, че помогна този метод.

Мен също ме посъветваха да започна за час,два да го оставям при друг човек.Днес се обадих в детската градина-няма да има проблем да го оставям за час,два когато пожелая..Казаха че когато съм го оставила при майка ми нямало ефекта на "непознатото и интересното",защото видиш ли той я познава :) Та съвета им беше при наистина непознат човек.Успях да поискам и малко отпуска от фирмата-та на 01.09 съм на работа..ДА видим дотогава какво ще стане с децата на неговата възраст..Той между другото е общителен..
Момичета не съм искала да стане някакъв проблем-извинявам се на модераторите..Лек и слънчев ден ви пожелавам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #74 -: Юни 29, 2011, 12:18:53 pm »
отбиване на кърмаче е нещо съвсем различно от свикване на бебе за раздяла с майката.
дали правим разлика?

за отбиването има достатъчно литература, а и съм сигурна, че всяка майка тук, която е кърмила, може да даде своя опит как е направила отбиването.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #75 -: Юни 29, 2011, 12:41:58 pm »
Да, аз също не съм си въобразявала, че с "Бейби Айнщайн" ще си превърна детето в гений- по-скоро ми се е струвало приятно забавление за него с хубава музика. Но статията ми стана интересна именно с това,че говори за това, че има хора, които наистина вярват,че с програма/метод/ лекарство можеш да препрограмираш генетичните си заложби.
Момичета, можете ли да ми препоръчате добър и изпитан психолог, който работи с малки деца и родители? Да не е някой, който ми преразказва книги по самоусъвършенстване, да е високо интелигентен и опитен.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #76 -: Юни 29, 2011, 12:45:16 pm »
Ултра,
много ти благодаря за съветите, но тези неща ги прилагам отдавна, но без резултат.
Дребчо спи в детската стая при сестра си още от 6-месечна възраст. Двете ни спални са една до друга и са с отворени врати. Нощем се буди по 2-3 пъти и аз, като някой призрак, в просъница отивам в детската, кърмя го там и се връщам полу-спяща в леглото си. И след 2-3 часа отново. Ако реве, го вземам при мен на спалнята. Да не казвам, че на два пъти е падал от спалнята, защото всички се въртим доста.

Тая сутрин се събуждаме от рева му, а той до мен на спалнята. Честно, дори вече не помня кога съм го взела в нашето легло. Като робот съм станала нощем.

Оставям го от време на време на майка ми, ако имам да свърша някаква работа. Но в момента, в който се появя, започва рев, след което ми се хвърля, да ми дърпа блузата и да ми рови в сутиена. :lol:
 
С Мини се шегувахме, че и до първи клас може да си откараме така. :wink: След като си "изпие млякото" в голямото междучасие, ще отива да пуши цигара. :lol: :lol:


П.П. Джам, от къде бих могла да намеря тези филмчета, че ме заинтригувахте. Тук единствено им пускаме или БейбиТВ или Мики маус. :)
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 12:48:48 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #77 -: Юни 29, 2011, 13:08:59 pm »
ааа, не, ще ме прощаваш, ама млякото върви с цигарата заедно, не едно след друго. Не е екуул иначе :D
Синьо кокиче, нямаше ме денонощие и половина, върнах се, накърмих го и кърмата толкова намаля, че спря - беше капки. От там нататък лесно давах АМ. Просто го гушвах до гърдите си и вместо зърно бутах бутилка. Получи се :)

Аз сега се ядосвам на неразбирането на хората към паричните проблеми. Наши близки приятели се женят и отделихме за техните партита (защото ще се сърдят ако не отидем), за дрехи (защото искат определени цветове), за самата им сватба и днес ни поканиха на РД на булката. Отказах под измислен предлог, но момчето се сетило за какво иде реч. И знаете ли какво казало "Жена ти да се върне на работа, дайте бебето на детска". Много е лесно да се говори от камбанарията на имащия и можещия. Едно време беше същото от тяхна страна, като не ставаше бебето - какво го мислите, не чети, то стерелитета засяга по-възрастните, какъв нисък прогестерон, това не е истина :( Нищо не можем да им кажем преди сватбата, но скоро ще има сериозен разговор. Как да обясня, че не са прави и че тяхното "сърдя ви се, че не идвате на моя рожден ден" би струвало голям пакет памперси за бебето?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #78 -: Юни 29, 2011, 13:32:08 pm »
П.П. Джам, от къде бих могла да намеря тези филмчета, че ме заинтригувахте. Тук единствено им пускаме или БейбиТВ или Мики маус. :)

в замунда ги има. baby einstein се казват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #79 -: Юни 29, 2011, 13:35:50 pm »
Джам, а преведени ли са, че досега само на английски съм попадала?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #80 -: Юни 29, 2011, 14:52:51 pm »
Джам, а преведени ли са, че досега само на английски съм попадала?

не, не са преведени, ама те са за съвсем малки деца, пре-говорящи, дето се вика, и няма много текст. само отделни думи. а има достатъчно за зяпане. Мартин само тия филмчета зяпаше сума време. беше научил всички музикални инструменти на английски. а пък като поотраснат и почнат да учат английски, са идеални за нови думички.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #81 -: Юни 29, 2011, 14:56:05 pm »
аз попаднах на много приятни адаптации на детски приказки (пак бебе Айнщайн) но на английски. И ми се щеше тях да им пускам преведени.
Иначе за филмчета моите много харесват Костенурката Франклин. Има и малко възпитателна цел самата анимация, защото се набляга на добродетелите там и приятелството. За вече разбиращи деца смятам, че е много добро. Сутрин го гледаме задължително в 7 и 30.
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #82 -: Юни 29, 2011, 16:00:02 pm »

Привет и от мен  :)

jasmin_veni чудесна новина  :)

.
Ох и снаха си харесах, ама с Лисицата ще правим дуел,
та съм кахърна....синеока, чудна, рапирахме... :lol: [/color]

 :lol: Хаха, с Лисицата незнам, ама с мъжо ще има дуели и още как  :lol: Тъй лесно щерка не се дава  :lol: Голяма любов са двамата   :D
А относно рапирането - обрахте точките вие  :lol: Даже съм документирала танцувалните ви умения с Диляна  :lol: Страхотни спомени ми оставихте всички  :D Благодаря ви  :D  :bighug:

Аз да ви се оплача, от няколко дни имам някакво странно главоболие, което се повтаря по няколко пъти на ден, една силна болка изведнъж и винаги на едно и също място - в лявата част на челото и малко нагоре .. на лекар не съм ходила, все мисля, че ще отшуми, но ето, днес пак ... Ако продължава, другата седмица май ще се наложи да ходя при личната, за да видим какво ще предприемаме.

Хубав ден ви желая  :)
[/i]
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 16:01:52 pm от Eли:) »
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #83 -: Юни 29, 2011, 19:00:56 pm »
Мерси за отговорите! Да, за международния паспорт знам,че без него няма как.
Трябва ти и акт за раждане само ако си с различна фамилия от таткото. Симеон само с паспорт не искаха да го пуснат на границата с Гърция. Доводът им беше, че татко му може да го е отвлякъл от майка му с някаква чужда жена :lol: Разбира се, имат си начин да проверят в системата си кои точно са му родителите. Като спря да ги мързи и нашите митничари така направиха.
Ние сме с еднакви фамилии цялата семья, но пак ни направиха проблем, че нямаме акт за раждане. Съответно им отнехме 5 "безценни" минути да проверят и разберат, че това си е баш нашето дете  :lol: Абе, тия хора компютрите за декорация ли ги слагат в службите (не само граничните)?! За какво ги номерират тия лични карти и защо ги имаме тия ЕГН-та, като трябва пак с двайсет документа под мишница да ходим.
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 19:03:47 pm от Елфи »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #84 -: Юни 29, 2011, 20:00:19 pm »
Аз днеска се събудих от едно неописуемо тряскане...в 6:15 сутринта. На Моника дупето се удари в тавана от уплах. Съседите си докараха един тир дърва...ми то хубаво ама да беше след 8 например...затапиха ми гаража и закъснях за работа, докато махнаха трупите да си изкарам колата...Направо бях на черешата. Докато бях в университета ми се обадиха, че имам данъчна проверка, айде на обратно, досега смятах и събирах още документи и изобщо...бясна съм. Отивам да си взема детето от баба му, да минем през душа и да се паркираме в хоризонтално положение, щото вече не виждам и от нерви и от умора. Мразя такива дни...

Още помня гранична полиция на границата с Румъния, пиян едвам си седи на краката...и я заобикалям вече 5-6 години, нямам намерение изобщо да минавам от там. А документи ще и нося колкото искат, но да се държат на ниво, така както изисква служебното и положение...

jasmin_veni подобни коментари изобщо не допускам. Незнам защо хората си мислят, че знаят как ти е по добре да си живееш живота и си длъжен да го гивееш според техните разбирания и стандарти. Това категорично не и влиза в работата.


http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #85 -: Юни 29, 2011, 22:35:51 pm »
Жасминче, защо не ги попиташ тия "приятели" от къде им е хрумнала безумната идея, че е тяхна работа да ти правят сметка на семейния бюджет и да решават ти кога и дали ще се връщаш на работа и ще си даваш детето на градина, и то за да угодиш на техните капризи!!! Егати наглите парчета, честно 8O Винаги съм недоумявала как хората си мислят, че им е работа да правят сметка на чуждите финанси. Брех!!! Аз ако бях, добре щях да ги сложа на мястото им, пък пука им, че е преди сватбата им. Те очевидно не се съобразяват с вашите проблеми. Пределно ясно е, че са абсолютни егоисти. Разбирам, че сега не искате да им разваляте празника, но след това бих те посъветвала да им се подсмихнеш ехидно  и да им кажеш - "след няколко години пак ще си говорим, но дано е скоро, да не дойдете на нашата...." и в двата смисъла :lol: Симпатяги. Това за мен не са приятели и такова отношение категорично предизвестява развоя на приятелството :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #86 -: Юни 30, 2011, 00:05:15 am »
Как да обясня, че не са прави и че тяхното "сърдя ви се, че не идвате на моя рожден ден" би струвало голям пакет памперси за бебето?

уви, възпитанието липсва вече на цели поколения. възпитаният човек, каквото и да си мисли на акъла, когато му откажат поканата под разумен предлог, казва - да, разбирам, съжалявам, че няма да ви видя - и толкоз. не прави коментари, не прави разбор, не търси сметка, не се сърди.

забелязвам страшна липса на основни камъни в етикета и възпитанието у маса млади хора.

Вени, ще прощаваш за директността, но на въпроса ти "как да обясня, че така не се прави", бих ти отговорила - не е твоя работа да възпитаваш приятелите си, а и малко е късно за това. по-скоро си подбирай по-добре приятелите....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #87 -: Юни 30, 2011, 05:42:16 am »
Аз сега се ядосвам на неразбирането на хората към паричните проблеми. Наши близки приятели се женят и отделихме за техните партита (защото ще се сърдят ако не отидем), за дрехи (защото искат определени цветове), за самата им сватба и днес ни поканиха на РД на булката. Отказах под измислен предлог, но момчето се сетило за какво иде реч.
То тук май има два проблема. Едният е неразбирането, а втгория си е чистата наглост да дават акъл за подобни неща. Баси хората.
За рабиране, според мен няма какво да обясняваш - няма да те разберат. От опит го знам и ми се случва редовно и то със собствените ми родители. Единствено трябва да адресираш наглостта. Не им е работа да коментират финансофото ти състояние както и какво си решила да жертваш, за да си си в къщи с детето. Може би понеже сте доста близки и затова смятат, че могат да правят подобни коментари. Според мен яко са преграчили границата ( по-скоро този, който е направил коментара) , но сигурно има начин да се разберете без да си разваляте отношенията. Просто им кажи учтиво, че не ти е приятно да се коментира това и толкова.


Боби


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #88 -: Юни 30, 2011, 07:29:30 am »
Жаси, първо много се радвам за резултатите,
такива ги очаквах. Излекувай инфекцията и късмет, ако решиш да правиш пластика!

А за така наречените приятели, ако случая се отрази на взаимоотношенията ви,
така е трябвало да стане, естествен подбор в по-близките контакти.
Дипломацията е качество, което много ценя и при мен също отся няколко близки.
За което стерилитета като момент от живота ми и тема на коментари бе основен фактор.
Но той ме събра с вас и ме направи майка на точно тези две мишлета,
така че, несъзмеримо е със загубеното.

Ел, ако продължава това главоболие иди на лекар,
аз имам такава много силна болка в дните на овулация!
Но я овладявам с обезболяващи.
« Последна редакция: Юни 30, 2011, 07:32:42 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #89 -: Юни 30, 2011, 12:09:42 pm »
Здравейте,
скоро не съм навестявала темичката. Много поздрави от нас на всички дечица и мами.
Мира вече е на 3 год и 4 мес. Преди 3 години, когато беше на 3-4 мес. и се появи една бенка на кръстчето. Постепенно с времето от малка точица тя стана по-голяма - 3-4 мм. Миналата седмица на морето забелязах, че бенката е светло кафява с по-тъмна точка в средата и това ме притесни. Водих я вчера на дерматолог, тук в Козлодуй и докторката каза, че няма нищо притеснително, да я следим и понеже е на кръстчето /на място, където може да се раздразни от ластици, колани.../ след пуберитета да се прецени дали да се махне. Не знам защо, но нещо ми е още неспокойно. Понеже е беличка трябвало много внимателно да я излагаме на слънце, с 50+ фактор задължително да мажем... /това си го правим отпреди консултацията/. Имал ли е някои подобни притеснения?
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #90 -: Юни 30, 2011, 12:17:11 pm »
Да кажа, не очаквах такива коментари и такова държане (от тях де). По принцип винаги са ни помагали, никога не са се държали така. Явно сватбата и новият апартамент им дойде в повече. А са много образовани хора - единия е кардиохирург, другия има собствена голяма фирма. Но виждайки апартамента им вчера, осъзнах, че са забравили кои са и как са били (поне единия) преди няколко години на същия хал.
Хора, апартамента в който вчера бях, беше нещо уникално. Терасата му (едната) е колкото нашия апартамент, толкова огромна. Една от баните е СПА център. Абе такъв апартамент само по филмите съм виждала :)
Ще си поговорим с тези наши приятели, защото доста сме им насъбрали последните месеци. Ако са умни ще си разберат грешките. Ако не, явно пътищата ни в един момент ще се разделят.

Ели
, как е главоболието? Мисля, че трябва да идеш на лекар. Тези главоболия не са нормални.

pgzenga  и ние имаме бенка. Искай и второ мнение.
[/url][/url]
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #91 -: Юни 30, 2011, 12:28:46 pm »
Преди консултацията с дерматолог, педиатър, който я преглежда по друг повод в Созопол, каза за бенката, че няма нищо обезпокоително и да не тръгна да я махам. Била на такова място, че трябва да се пази от наранявания и нищо повече.
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #92 -: Юни 30, 2011, 13:46:30 pm »
Привет  :)

Мише, Жаси, днес съм по-добре откъм главата, ама то при мен празно няма, та съм лепнала вирус  :(
Още снощи не се чувствах добре, беше ми отпаднало, ама викам сигурно съм се поуморила. Но тази сутрин като започнаха едни болки в корема, разстройство, гадене ... като парцал съм. Взех прахчета Ентерол, пих парацетамол /Мими, благодаря за съветите  :)/, уж ми светна малко, та да видим.
Най-много се притеснявам за Диляна, гледам да е максимално далеч от мен, доколкото е възможно, но контактът е неизбежен.
Днес разходката беше наблизо и по-кратка, около блока, че в това състояние ме е страх да хойкам настрани  :lol: То пък тъкмо се прибрахме и заваля дъжд.
И на всичкото отгоре, за капак, няма да ям от тортата на Мими, тюх  :(

И, Жаси, това за мен не са приятели ... щом не проявяват и ни най-малко разбиране ...

А, и да ви се похваля - току-що си получих дъъъъълго чаканата награда от прословутата игра на Памперс - вместо жирафа, който толкова много исках за Диляна, са ми изпратили чувалче за спане  :? Малко съм разочарована, но здраве да е, важното е че все пак имам награда  :D
Преди месец звънях на телефона, даден във връзка с играта, оттам ми казаха, че наградите са в куриерската фирма. Звънях на куриерската фирма преди седмица, да им кажа , че сме с нов адрес, щяха да проверяват нещо и една седмица чакам да ми се обадят. Вчера пак звънях, пак щяха да проверяват и да ми звъннат до минути, часове чаках и накрая реших да питам тук, дали някой е играл и е получил наградата си, ама буквално сядах пред компа, когато ми звънна телефона, че са на стария адрес, да им отворя. Викам на момичето, абе колко пъти звънях и казвах, че сме с нов адрес, така никой не си направи труда да запише новия, да не се разкарвате напразно  :? Та така де - вече имам награда  :D


Хубав ден  :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #93 -: Юни 30, 2011, 13:50:21 pm »
Ели, честита ви награда! Аз за 2 награди събрах мечета и накрая не ги пратих  :? Ще чакам следващата, тъкмо може за третото да пуснат пак  :lol:
Радвам се, че си по-добре, а за тортата... ще си я изядем сами  :lol: Вче хванах замаха, ще направя друг път пак, колко са 3-4 часа - нищо работа  :lol:
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #94 -: Юни 30, 2011, 14:13:11 pm »
привет и от мен  :)
момичета, имате ли наблюдение дали втори и трети прием на ваксините съотв. 3 и4 месец се отразява по-зле? Малко ме е страх, тъй като сме планирали на следващия ден да пътуваме, не далече, но ми е притеснено, тъй като първия път вдигна температура.
Аз вчера стигнах до прозрението, че явно и малко бебе може да има лош ден..  :? по друг начин не можах да си обясня истеричния рев и тоталната смяна на иначе редовния ни режим. Със събуждането се почна истеричен рев, какъвто не помня и при силните колики, нося, гушкам- само за момент се утеши и тъй кат обеше минало малко повече от час от хранене отхвърлих първоначално тази причина (на което е имало и добавка АМ). тъй като и преди два дни имаше "гладни" изблици и се съмнявах в кърмата, започнах да го храня и се успокои. Реших, че явно милото е било гладно. След около 1,5ч. поредна доза бурен рев, като аз въобще не съм свикнала така да го виждам и от отчаяние реших да покърмя малко, защото въобще не мога да го оставя да направя мляко, като мислех че ще издържи още по-малко. След това кърмене обаче, аз вече заредена с мляко го чакам да ревне пак след час, но така си откара 4-5ч..  8O Вечерта си беше весел и доволен, чак баща му не ми вярва как ме шашна през деня.. абе здраве да е  :wink:
Весели и здрави деца на всички  :D
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #95 -: Юни 30, 2011, 15:35:40 pm »
И бебетата имат критични дни, така е :)

Кога е нормално детето да спре да пие от бебешко шише? Няма успех с преходната чаша, нито със сламка, нито с обикновенна чаша или шише.
[/url][/url]
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #96 -: Юни 30, 2011, 15:38:37 pm »
Вени, няма нормално, когато си иска тогава :wink:
Сега ще дойдат да ми скочат, но не насилвай детето, какво значение има от какво пие, все пак е на 1г. само :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #97 -: Юни 30, 2011, 15:43:52 pm »
И бебетата имат критични дни, така е :)

Кога е нормално детето да спре да пие от бебешко шише? Няма успех с преходната чаша, нито със сламка, нито с обикновенна чаша или шише.
Ние пием от преходна чаша от 8мия месец. Педиатърката каза до годинка да сме я научили, но аз избързах, защото тръгваше на градина и исках да е научена. Няма какво да му даваш зор,не е някажкво толквоа важно умение -  просто започни да предлагаш преходната чаша всеки път в началото и после преливаш ( това на нас ни отне повече от месец)да си го допие, ако не иска. По принцип те съветвам да е преходната, защото като свършат да пият и хвърлят чашата на земята, така че ако не тече е по-добре за теб :-).

Боби


  
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #98 -: Юни 30, 2011, 15:52:56 pm »
И бебетата имат критични дни, така е :)

Кога е нормално детето да спре да пие от бебешко шише? Няма успех с преходната чаша, нито със сламка, нито с обикновенна чаша или шише.
Ние пием от преходна чаша от 8мия месец. Педиатърката каза до годинка да сме я научили, но аз избързах, защото тръгваше на градина и исках да е научена. Няма какво да му даваш зор,не е някажкво толквоа важно умение -  просто започни да предлагаш преходната чаша всеки път в началото и после преливаш ( това на нас ни отне повече от месец)да си го допие, ако не иска. По принцип те съветвам да е преходната, защото като свършат да пият и хвърлят чашата на земята, така че ако не тече е по-добре за теб :-).

Боби

Боби мила на мен ми искат биберон за детската градина.Даже два.. За чаши не пише.При вас задължително ли е? То мойто дете ще е на 7 без седмица когато тръгне.. ЩЕ му е рано за чашка мисля  :?
Оф ние от вчера сме малко нервни защото милия се обръща много бързо сам и се кипри на всички обаче... Иска да пълзи и като не може милото и се нерви та чак до сълзи опира.Аз не смея да му помагам много да не го дръпна по-силно без да искам..САмо като се обърне и вдига дупето много високо и се плъзга ама не става и направо изпада в ужас :) Дали всяко дете си разбира кога му е момента да започне да пълзи..Вие помагали ли сте му ?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #99 -: Юни 30, 2011, 15:58:07 pm »
Вени, Симеон до почти 2 години още пиеше от биберон млякото си, доколкото помня. Все още изпитва носталгия по въпроса и ме врънка да му правя АМ като види една стара кутия от Фризо :lol: Преходната чаша не я хареса, два вида сменихме, всяка с по няколко различни накрайника. Започна да пие първо със сламка, а после от зор (като нямаше наблизо сламки) почна и от чаша.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #100 -: Юни 30, 2011, 16:03:06 pm »
Вени, Тео още си пие млякото (сутрин и вечер) от биберон. С преходна чаша така и не се научи, направо от чашка със сламка, а от скоро и от чаша. Пиенето от чаша и до сега е със 100 условия - да не е препълнена, да не е много жаден, да се сети да я вдигне преди да я дръпне от устата...
Аз щях да питам до кога са пили мляко от биберон, но се ориентирах вече, че не сме само ние на 2 с шише :) за млякото.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #101 -: Юни 30, 2011, 16:05:35 pm »
моят син така и не се научи да пие от т.н. преходни чаши с накрайник.
пил е АМ до 3 г. и 10 месеца, пиеше го от шише с биберон - легнал. не схвана и пиенето от шише с биберон в право положение. вода пиеше от шише със сламка до много късна възраст, даже и сега, когато сме на път, вземам това шише, защото е удобно и не се разлива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #102 -: Юни 30, 2011, 16:09:59 pm »
И у нас живее побратим на Марти и Тео :lol:

Независимо, че след 1годинка са си пили от шишета със сламки -
шишето с бибата на Митака една катерица му я отнесе на 2г и половина
и то само защото пиеше много през ноща и това правеше съня му неспокоен! 
Калина си пие още, може би като ги съберем есента да спят заедно
и за нейното ще викаме катерицата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #103 -: Юни 30, 2011, 16:12:39 pm »
Моите доколкото помня около 9м се научиха да пият от чаша с накрайник, в началото давах мляко от там, защото друго освен мляко не признаваха, после като свикнаха да дърпат и водата давах. Махах клапата, за да текне и да разберат за какво става въпрос, после я слагах пак. То е ясно, че сега могат да пият от чаша, но сутрешното мляко е с биберон, понеже го пият в леглата, и трябва да не тече. От хигиенни съображения не го слагам в чаши или шишета с накрайници.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #104 -: Юни 30, 2011, 16:25:39 pm »
Привет, ние вече сме на три месеца, все още със запушени слъзни канали, с ново лечение, дано да е по-ефикасно. За сега вече трети ден малко намаляха секретите в очичките, не се сърби толкова често. Но единиственото ми притеснение е до кога ще трябва да изчаквам със сондажа. Последната лекарка иска след месец, ако лечението не е дало резултат да му прави сондаж, но аз не съм съгласна. Педиатърката ми казва да чакам поне до шест месеца, друга лекарка ме уверява, че до десет месеца ще се оправи сам. В чудо съм се видяла. Не , че е нещо супер страшно, но все пак е манипулация, приспиване с райски газ и не искам да го подлагам толкова малък на това. Ох оплаках ви се, сега да се похваля. Днес за първи път се обърна от корем на гръб самичък, направо ахнах.
Относно ваксините - всяка следваща е по-вероятно да има реакция. Ние след втората ваксина поставена ни в понеделник имаме критични часове от деня, плач без причина , нервност, мрънкане, температура не е вдигал, но лекарката каза, че повече боли и ако много плаче да му дам малко панадол - до 2.5 мл, а той е 6.500 кг. и реалната му доза е по-голяма, но идеята е по-скоро да го обезболи, не за сваляне на температура. До сега не съм давала, но ако видя зор ще дам.
Отбиването при нас(става дума за баткото) стана много лесно и бързо. Само не ми се смейте. Намазах си гърдите с оцет и той не ги искаше. Така няколко дни се мазах и след като реши, че не му харесват спря да ги иска, само ми ги целуваше. През нощта се будеше и тъжно казваше - цицинките ми горчат. Беше на година и пет месеца. А иначе си кърмех навсякъде, не ми е било проблем, че някой ще ме види и осъди. Сега също не се притеснявам. Синьо кокиче, ще намериш точния начин за отбиване на детето, всичко е много индивидуално. Аз какви ли не статии бях чела, има чайове за намаляне на кърмата, но не можех да пия нищо, защото бях вече бременна.
Тошко и до сега си пие млякото (АМ) в шише с биберон, може и от шише с накрайник, но с биберон му е по приятно, и естествено е легнал, прав не иска. От шест месечен водата му я предлагах с накрайник на шише Нук, в началото се давеше, после свикна , недостатъкът беше, че тече. Сега сме с шише на Томи типи, което не тече, пак е много удобно, от чаша пие, от шише със сламна не иска, но от чаша със сламка пие.
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #105 -: Юни 30, 2011, 17:09:08 pm »
За бебешките шишета до 2 години,тогава почнаха и да не си изпиват АМ вечерта и половината го хвърляхме и го спряхме и него и шишетата.Отначало пиеха със чаша с накрайник,но вече само от чаши обикновенни.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #106 -: Юни 30, 2011, 20:23:45 pm »
Вени,
Мишката до 3г. и 2мес. пиеше всяка сутрин АМ от шише с биберон. Но вода се научи да пие от чаша със сламка след 1,6г, а след 2,2г пропи от чаша с накрайник. А на 3 пропи вода от нормална чаша, като за възрастни.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #107 -: Юни 30, 2011, 21:18:19 pm »
Боби мила на мен ми искат биберон за детската градина.Даже два.. За чаши не пише.При вас задължително ли е? То мойто дете ще е на 7 без седмица когато тръгне.. ЩЕ му е рано за чашка мисля  :?
Не е задължително, просто аз исках, докато все още я храним при нас на всяко ядене, да причключа с това, защото мислех, че там няма да се занимават с нея и после кой знае колко по-трудно  ше ми бъде. Каквото им кажеш, това ще правят - няма нищо задължително при толкова малките деца. Ако още кърмиш, ше ти дадат да носиш кърма или ако имаш почивка да отидеш да си кърмиш там някое хранене примерно. Дори и режима на хранене е както ти го определиш - пишеш им в колко часа и те тогава ги хранят. Аз вече има казах да минават на тяхният си режим, който  е за всички, но реално можех до  година и половина да я държа на какъвто аз си искам.


Боби


  
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #108 -: Юни 30, 2011, 22:59:36 pm »
Здравейте и от мен, аз скоро не съм се записвала, но ви чета редовно.

Ние днес ходихме при Д-р Стаменов да го запозная с Изабела,беше много вълнуващо и той много й се зарадва, изобщо всички от клиниката много й се радваха.

Елора, вие къде ходите на очен? Изабела също е със запушен канал на едното око и вече е на 6 месеца. Ние ходихме в Токуда и там лекарката ми каза, че ако не се отпуши до 6-тия месец се прави сондаж, но мен ме е страх точно заради пълната упойка. А педиатърката ми каза да чакам и че до 1 година на всички се отпушват каналите, така, че засега ще чакам.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #109 -: Юни 30, 2011, 23:15:45 pm »
Приятни почивни дни на всички а на тези отлитащи на юг към топлите морета да си изкарат прекрасна ваканация.

ние с Никол всеки ден сме на "разходки". Първо свършваме страшните неща като вземане на кръв, снимки на ръчичките, прегледи и после дълго гоним "пис, пиЩ" по улиците.
Днес в терапията, в детското отделение ни посрещна сестрата, която февруари месец като ни приеха по спешност беше дежурна. Поне благодарих за отношението им тогава, че досега не беше оставало време:)
Лека - полека събирам изследванията и. Оказа се, че пълен пакет (не изследват всички показатели) антинуклеарни антитела във Варна не правели. В терапията правят но не с всички показатели и ти давали изследването само с + или - резултат. В понеделник изпращам серум в София за да направят изследването там. Във вторник нашата педиатърка ми уговори среща с доц. Димов (може и да бъркам името) за да си каже и той мнението. Преди 2 часа ми се обади и ме изненада приятно със загрижеността си. Доцента е човек на възраст и с богат опит. Няма да е излишно да чуя какво мисли, че кожната лекарка от вторник...не ме убеди да спя спокойно:)

В нас сополите си продължават, но поне не така силно като в началото. Ники и Дани доста кашлят като заспиват заради секретите ама ще им мине до 10 дни:)))))))

Спокойна и лека нощ:)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #110 -: Юни 30, 2011, 23:41:36 pm »
при Жорко положението с каналчетата беше много зле,но в Белгия казаха,че чакат до 1г.При него се оправиха напълно някъде към 9-10м.и не се е налагало да правим сондаж.Според мен е добре да изчакаш.
 Моето дете не искаше преходните чаши,пропи направо от шише със сламка на 1г. и 2-3м.До 3г. обаче пиеше АМ вечер - в леглото преди сън и то с биба.Като стана на 3г. спряхме АМ и изхвърлих шишето.Сега пие от обикновена чаша ,а на път от нормално шише за минерална вода 0,5л.

Лис,дано скоро има добри новини покрай вас,да се отпусне малко и твоето сърчице!
<br />
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #111 -: Юли 01, 2011, 00:56:47 am »
Аз купих чаша на Бебе комфорт, дават ги след 6 м. ( поне така пише ) . В началото само я дъвчеше, на 7 м се научи да пие, излъгах я с мляко, сега може по погрешка да пийне и вода  :)
Чашата е много хубава, с дръжки и силиконов накрайник с цепка - не тече .
Разликата с биберона не е много голяма, може би затова така бързо се научи. Ако е с пластмасов накрайник с дупки, сигурно е по-трудно.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #112 -: Юли 01, 2011, 09:46:49 am »
Раиса ще я видя тази чаша. Аз го пробвах от обикновена сламка, но той я дъвче :lol:
Лис, стискам палци :)
[/url][/url]
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #113 -: Юли 01, 2011, 10:04:14 am »
Добър ден  :D

Лис, дано всичко е наред и доцентът да те убеди да спиш спокойно! Бързо оздравяване на всички лисичета! :bighug:

Нашата чаша е на Nuk, също не тече, имаме я от месец и нещо, но Диляна пие вода от нея когато тя реши  :lol: В повечето случаи я ползва да си чеше венците  :lol: Един биберон скъса, скоро купих нов. Иначе млякото сутрин и вечер го пие само от шише.

Днес, в сравнение с вчера, съм доста по-добре, след всичките прахчета дето вчера ги изпих, коремът се оправи  :) Снощи обаче като си легнах, усетих силна сухота в устата, сигурно 1 литър вода изпих точно преди сън, незнам обезводнена ли бях, що беше.

Да ви разправям пък тази сутрин какво ми се случи, то при мен не може без случки  :lol: Изхвърлях в кошчето отпадъци и съм се навела, в момента в който се изправям, гледам през прозореца на терасата един виси на въже и ми се блещи  :lol: :lol: :lol: Хем малко се уплаших, хем се разсмях  :lol: Той от тия алпинисти, дето слагат изолация, вчера като излизахме на разходка го видях да виси на 4тия етаж, днес съм го хванала като се спуска  :lol:

Стягам багаж сега, ще си ходим на село за почивните дни :)
Хубав ден на всички  :D
« Последна редакция: Юли 01, 2011, 10:13:47 am от Eли:) »
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #114 -: Юли 01, 2011, 10:10:52 am »
Спокойно, ние май ще сме най-зле, Елена гони четирите и още пие АМ с биберон, не че не може да пие от чаша, ама друго си е от шишето с биберона, ходи като пияница и надига шишето, брат и е същата картинка. До първи клас се надявам да се откажат, но на сила не искам да го правя, виждам, че така се успокояват и не искам да си образуваме излишни нерви.

Лиско, намъчихте се, дано бързо се оправят нещата!

Елора, дано и при вас скоро се разреши проблема!

Приятни почивни дни на всички!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #115 -: Юли 01, 2011, 10:25:29 am »
Ели, честита ви награда! Аз за 2 награди събрах мечета и накрая не ги пратих  :? Ще чакам следващата, тъкмо може за третото да пуснат пак  :lol:
 :lol:


Ааа, да участвам в игри ми дай на мен  :lol: Събирам опаковки и тем подобни, за които знам, че провеждат игри  :) Като един Плюшкин съм  :lol:
Последно спечелих от Maggi 6 бр. купички, а от името на мъжо - 6 бр. чинии, та направихме един сервиз  :lol:

Печелила съм много и различни неща, но най-голямата ми награда е френският сервиз за хранене, който спечелих от играта на Cif i Domestos  :D Направо е страхотен! Трябваше ми Доместос, и от Пикадили взех един, видях че има игра, първо грабнах едно шише, ама нещо беше скъсан етикета, та взех друго, но после си казах, щом посегнах към онова, нека то да е! Като се прибрах у дома, пуснах sms-а и след малко като ми върнаха обратно, че печеля сервиз, как изкрещях не е истина :lol: И само чувам Дидо от другата стая - "Какво пак спечели?"  :lol: :lol:
« Последна редакция: Юли 01, 2011, 10:33:52 am от Eли:) »
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #116 -: Юли 01, 2011, 10:31:34 am »
Хаха, ето кой ще ме светне къде са игрите  :lol:
Аз преди 2 години спечелих продукти за 100лв от Нестле и това беше (то повече не съм и участвала де). А и някой друга дреболия от Кока кола - пръсте,  дискове и някакво малко радио.
Лисе, дано скоро всичко се развие по най-добрия начин с малката, мъжете да оздравеят и мамино сърце да се успокои за мнооого дълго.
Гери, това с шишетата ме подсети най-новото ни - научих ги като правим наздраве им казвам: "Назраве, дружина", а те отговарят: "Наздраве, войводо". Всеки път много се смея  :lol:
« Последна редакция: Юли 01, 2011, 10:34:04 am от mimi26 »
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #117 -: Юли 01, 2011, 10:37:17 am »
Хаха, сладури  :lol:

а за тортата... ще си я изядем сами  :lol: Вче хванах замаха, ще направя друг път пак, колко са 3-4 часа - нищо работа  :lol:


:lol: Ти накрая тъй ще се ошлайфаш, че ще я правиш и за 1 час  :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #118 -: Юли 01, 2011, 11:25:44 am »
научих ги като правим наздраве им казвам: "Назраве, дружина", а те отговарят: "Наздраве, войводо". Всеки път много се смея  :lol:
Мерси за идеята :lol: Ние сме на "Тути, фрути, салюти" ама е време за нещо ново :wink:

Пете, дано изследванията покажат, че е нещо безобидно!

Ние утре сутрин летим за България и сърцето ми е свито дали ще ни пуснат да минем с естонската карта на бебето. То добре, че нея имаме, че я заявих в последния момент и я взех вчера. Все се надявах, че ще имаме поне пасаван...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #119 -: Юли 01, 2011, 12:14:14 pm »
О Чери, много се радвам да те видя, я каква пухкава е станала малката, браво  :D
Как няма да е доволен Стаменов след толкава перипетии  :wink:

Ултра, успех и лек път  :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #120 -: Юли 01, 2011, 12:16:39 pm »
ultra, стискам палци всичко да е наред
mimi26, много се смях
лис,  :crossfingers:

gery_k77, ми то няма лошо, явно. Почти всички сме така.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #121 -: Юли 01, 2011, 12:25:36 pm »
Жас не успях да открия чашата...затова снимах моята .





*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #122 -: Юли 01, 2011, 15:20:24 pm »
Лисе, дано всичко е наред с изследванията и да няма нищо сериозно  :crossfingers:
07.10.2009
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #123 -: Юли 01, 2011, 16:36:35 pm »
Лисе,
не съм съвсем в течение какви нови тревоги преживяваш с Никол, но ти желая всичко да се оправи по възможно най-бързия начин.
Доцентът се казва Томов и наистина е много внимателен. Ходила съм при него в далечната 97-ма. Синът му д-р Томов също е много добър. Поне като не знае нещо, се консултира с баща си. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #124 -: Юли 01, 2011, 19:24:45 pm »
Алекс го пробвах с преходна чаша малко преди да направи годинка. Тогава не се сети за какво става въпрос, купих втори и трети модел, пак така. След няколко месеца повторих, еми вече имаше желания резултат. Но от нея пиеше само вода, защото АМ спря да пие изведнъж след като направи 1 год.
Ели, на мен ми дойде уокъра преди няколко месеца. Не съм очаквала, че такава игра ще падне с него. И Алекс и Вяра го експлоатират здраво. Аз събирам мечетата от началото с Алекс, маа така и не ги изпратих. Сега имах за всички награди и взех, че пуснах, но жирафа свършил и вместо него една малка играчка + пакет памперси.
Лис, дано всичко мине и отмине.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #125 -: Юли 01, 2011, 19:49:07 pm »
А на мен още нищо не са ми пратили :( Къде да звънна?
[/url][/url]
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #126 -: Юли 01, 2011, 19:50:11 pm »
аз звънях директно на организатора на играта
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #127 -: Юли 01, 2011, 22:14:47 pm »
При нас се боледува яко :?.Митко вчера почна с леко повръщане,което прерасна във разстройство и цяла нощ позиви от гадене.Днес слава богу нещата лека полека почнаха да отшумяват.Но ще си хрупаме солети и картофи още 2-3 дни.Аз пък от сутринта съм с температура и болки в гърлото.Добре че баща ми го загледа следобяд че не можах да стана от леглото да му дам прахчето :oops:.Сега съм се надрусала с лекарства и живнах :).
Бързо оздравяване на всички,които боледуват и спокойна нощ!

Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #128 -: Юли 01, 2011, 22:39:35 pm »
parsi бързо оздравяване :)
Raissa777  мерси за чашата, ще я потърся :)
Mary директно на Памперс ли?
[/url][/url]
*
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #130 -: Юли 02, 2011, 13:03:01 pm »
Привет момичета.
Искам да ви питам според вас бебето може ли да отказва да яде, тъй като не му харесва кърмата. Питам защото вчера Рая от 16 часа до 21 часа не пожела да яде. Всъщност в 19 часа се опитах да й дам да яде, ама тя изяде 30мл. и от там нататък нищо не пожела повече. Дори и чай с копър. В 21 часа яде едвам едвам, но изяде към 100мл. Днес и сутринта в 6 часа и в 10 часа повече от 50-60мл. не изяде. Пробвах да й дам и от гърдата засука ама за малко и после почна да ми дъвче гърдата. А сега в 12 часа първо и забърках 100мл. АМ - изяде ги и след това поиска още. Забърках още 40 мл. и от тях изяде към 35 мл. Направо ще ме побърка вече с това ядене. Та се чудих има ли вариант в който да не й харесва кърмата.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #131 -: Юли 02, 2011, 14:45:50 pm »
Привет момичета.
Искам да ви питам според вас бебето може ли да отказва да яде, тъй като не му харесва кърмата. Питам защото вчера Рая от 16 часа до 21 часа не пожела да яде. Всъщност в 19 часа се опитах да й дам да яде, ама тя изяде 30мл. и от там нататък нищо не пожела повече. Дори и чай с копър. В 21 часа яде едвам едвам, но изяде към 100мл. Днес и сутринта в 6 часа и в 10 часа повече от 50-60мл. не изяде. Пробвах да й дам и от гърдата засука ама за малко и после почна да ми дъвче гърдата. А сега в 12 часа първо и забърках 100мл. АМ - изяде ги и след това поиска още. Забърках още 40 мл. и от тях изяде към 35 мл. Направо ще ме побърка вече с това ядене. Та се чудих има ли вариант в който да не й харесва кърмата.
Ивана ми го направи този номер и чак обидена се почувствах, че толкова се мъчех да цедя. Към края на кърменето ми имах замразена кърма последният месец и и давах по едно шише на ден, а другото беше АМ. Тогава по едно време тя реши , че не и харесва кърмата ми и си иска АМ. Вечер особено, когато беше по-капризна  направо я отказваше, та се наложи да я давам сутрин ( аз я давах вечер, че е по-лесно смилаема). Така че напълно е възможно, ако храниш и с двете, в един момент да реши, че АМ е по-вкусно. Обаче тя твоята е много мъничка според мен за това. Не сте ли предимно на кърма?

Боби
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 14:47:43 pm от Bobbie »


  
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #132 -: Юли 02, 2011, 19:49:14 pm »
Боби предимно на кърма сме. Когато беше топло тя ядеше малко и така с течение на времето се получи така, че като се цедя имам за 6-те й яденета на кърма. Първия месец докато ми тръгне хубаво кърмата само дохранвах с АМ, ама и тогава не беше всеки път. Но след като стана на месец вече и яденето й стана неравномерно сме предимно на кърма.
Да ти кажа днес сутринта направо си казах че ще си спирам кърмата като видях как си изяде АМ - толкова сладко и лакомо. Тя кърмата я мъчи минимум 15 минути, а АМ буквално за 10 го изяде. Толкова труд полагам да имам кърма и да се цедя, а тя да не иска. Ето в 15 часа си изяде 110мл. кърма, но в 18 часа пак яде само 50-60мл. Честно казано вече нито знам какво да мисля, нито какво да правя. Дали когато веднъж опитат АМ и започват да предпочитат само него :ask:. Надявам се скоро да определи какво, как и по колко ще яде.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #133 -: Юли 02, 2011, 20:31:51 pm »
Туци, не се отказвай-малка е още. Не мисля, че с малко дохранване ще е свикнала на АМ. Аз Ивана я дохранвах от самото начало, но чак след като увеличих АМ за сметка на кърмата и започна да има цели хранения само то АМ, се получи това. Според мен не трябва да започваш с АМ. Започвай си винаги с кърма и чак после, ако е необходимо, дохрани.

Боби
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 20:34:03 pm от Bobbie »


  
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #134 -: Юли 02, 2011, 21:15:29 pm »
Здравейте момичета :)

Ултра, успех мила! Стискам ти палци всичко да е наред!  :)
Ние утре ще пътуваме с Никол и също се притеснявам малко! Дано всичко мине добре и тя да се чувства добре!

Туци, не се отказвай да предлагаш кърма! Бебчето наистина е малко ще е хубаво ако може да суче по-дълго. Понякога това с отказът да суче са периоди. При нас също е имало такива и минават и отминават. После пък не можем да ги откачим от гърдата :) Ако бебето си наддава нормално, няма проблем, че от време на време яде по-малко. Никол е така с пюретата например. Яде между 60 и 100 гр. на хранене, но понеже синаддава не я насилвам. За справка бебетата на приятелките ми, които са по-малки на месеци от Никол ми ядат по 190 гр. и нагоре. :wink:



*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #135 -: Юли 02, 2011, 22:03:27 pm »
А никакво отказване, щом съм се хванала на хорото няма пускане :lol:. Докато има производство на мляко ще давам.
Леле момичета добре че сте вие. Около мен няма никой с такива проблеми - няколкото приятелки които имам с деца са кърмили без проблем. Не мога да питам нито майка ми, нито свекърва ми, че и двете не са кърмили. И аз и сестра ми, както и мъжа ми е неговата сестра сме били на изкуствено мляко. Та сте си помощ голяма :wink:.

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #136 -: Юли 02, 2011, 22:18:10 pm »
И тук да ти пиша Туци, дори и да не успееш да кърмиш както приятелките ти, не си прави драми от това, каквото-такова, важното е че си опитала да го направиш. Товая не те прави по-лоша майка, така че горе главата.
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #137 -: Юли 02, 2011, 22:48:21 pm »
shanoar, мила да си кажа честно въобще не се бях замисляла за това че ако не кърмя съм лоша майка. Пък и аз кърмя, но не физически, а от шише. Важното е бебчо да приема кърма. По-скоро на мен драмата ми е, че не иска да яде така както преди. Ама каквото е такова. Стига съм ви занимавала с моите проблеми. След десетина дни ще видим какво е положението и как се движи. Много благодаря за подкрепата и споделеното мнение. Така поне вече съм малко по-спокойно, че е по-скоро период. Дано само по-бързо отмине.
Иначе вече мога да се похваля с това че вече раздава усмивки, гука и е много любопитна. Дай й на нея да я вдигнеш и да разглежда. Обаче най-любими са й таваните. Какво толкова им разглежда незнам, ама като се втренчи в тавана и нищо друго не я интересува :lol:. А като и подам шишето вместо да засуче нашата ми се усмихва с една шиииироооока усмивка. В ето тези моменти забравям за всичко останало.
Хайде лека нощ от мен и още веднъж ви благодаря. Безценни сте.

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #138 -: Юли 03, 2011, 01:27:22 am »
Пиша по повод неприятна случка тази вечер и да напомня за незнам кой поредн път нещо, което е писано тук стотици пъти: ВИНАГИ ВОЗЕТЕ ДЕЦАТА СИ В СТОЛЧЕТАТА ИМ ЗА КОЛА, ЗАКОПЧАНИ ПО ВСИЧКИ ПРАВИЛА! НИКОГА И ПО НИКАКЪВ ПОВОД НЕ ПРАВЕТЕ ИЗКЛЮЧЕНИЯ!

Откато се е родил Дани, слушам мърмонясването на свекърва ми по повод столчето за кола. Изкривено било детето, неудобно му било и от сорта. Естествено - никой не я отразява по въпроса, но всеки път едно и също се мели и се дразня адски. Все едно, ей така за личен кеф си "инквизирам" бебето, понеже обичам да му е гадно нали... :?
Днес бяхме на гости на свеки, тръгваме си и айде пак захвана столчето. Тръгнахме, бебето естествено в стола си и закопчано.
Пет минути по-късно, от крайпътния храсталак на междуградския път, изскочи голямо куче /с размер на немска овчарка/, мъжа ми караше, почти успя да го заобиколи и...подплашеното животно рязко се обърна и смени посоката. Удар отпред, отдясно, мазало. Бебето само се поопули и изтърва биберона, аз и баща му - сещайте се дали не изкъртихме по някой зъб от напрежение. Че и автобус зад нас.
Освен, че колата ми е доста леш отдясно /не й върви на тая ми кола явно/, ние тримата сме добре, което е най-важното, ламарини и фарове се сменят.

Мъжа ми трябваше да чака КАТ за протокол, звъни на майка си да дойде с нейната кола, да ни закара у нас с бебето, а той да си чака. Идва тя, ЗНАЕ какво е станало. Казвам на мъжа ми да премести стола на бебето в нейната кола и свеки изцепва следното: " Ама няма нужда, ти си го вземи на ръце отзад, пък аз ще карам бавничко"  8O Е, след тая реплика вече ми причерня, едвам устисках да не наема да викам и да съм груба с нея.
Попитах я дали се сеща, ако преди малко бях с детето отзад на ръце, че сега детето щеше да е доста попребито и някъде около предното стъкло на колата?!!! :( Мълчи и се пули. И благарозумно се сети да каже: "Да, да". Явно стопли, че този път ще я набия на пътя просто, както бях разлюляна от нерви  :lol:


Та за това, за пореден път. Няма значение колко ви е познат пътя, колко е малко разстоянието, колко добри шофьори сте, колко това и онова... Сигурността на първо място и кой каквото ще да ви приказва - не поддавайте по този въпрос. Детето - в стола, закопчано до зъби и точка. Последното го казвам, предимно за съвсем пресните родители, които не са уверени в себе си и са склонни на този етап, да се вслушват в кофти съвети.


С пожелание, на никоя от вас детския стол в колата, да не й послужи за нещо повече от "за всеки случай".  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #139 -: Юли 03, 2011, 05:09:23 am »
Жбрул, радвам се, че вие тримата сте добре. Всичко друго се оправя, но важното е, че всички са непокътнати.
 Аз не мога да ги разбера тези хора, които философстват по въпроса за безопасността. Хората са ги сметнали тези неща.Аз знам за случай на въртене на кола по таван и бебето в столчето пак е добре. Мъжът ми също беше видял един джип да се претърколи няколко пъти с децата вътре - пак добре, че и те са били в столчетата и абсолютно нищо им е нямало. Дали щеше да е така, ако не бяха в тях? Така че 100% подкрепям - децата да си седят в столчетата. А ии не само като бебета, а и после в по-голями столчета.

Б.


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #140 -: Юли 03, 2011, 10:30:05 am »
 Зимата с дебелото яке Моника не влиза в коланите. Загрявам колата, сваляме якето, закопчаваме до градината, изобщо голяма драма е това. Сега лятото няма проблем, но ще дойде и зимно време. В тази връзка да питам, как да си сменя коланите на стола с по дълги? Има ли от къде да купя нещо подобно? Защото стола ни е удобен и тя си го иска, с качването си сяда в него, още поне две години ще си го ползва,ако и сменя коланите. Взехме и седалка, не и е удобна и си иска стола...А тя е слабичка и дребничка и може още да си го ползва..

Иначе русокосата девойка е добре, ще я снимам със зачатската блузка. Разкошна е  :)
Два дни е с мен на работа, даже и успяхме да свършим нещо с баща и, което е сериозен напредък  :lol:
След последното конско спря да крещи, когато ми звънне телефона, за което съм и ужасно благодарна  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #141 -: Юли 03, 2011, 10:39:27 am »
Ох, Сис голям шок сте имали ! Добре че всички сте невредими !  :)
Ние имаме нов стол за колата, много съм доволна, сладкиша вече гледа напред  :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #142 -: Юли 03, 2011, 10:40:55 am »
Eх, Боби. Нито аз, нито ти, нито която и да е от нас тук - може да разбере философстването на тема "безопасност на детето в автомобил", но повярвай ми - подобни "философи" има бол. Чак не е за вярване колко са много.  8O

Не знам българска ли е, балканска ли е тази повсеместна тъпанарщина по разни въпроси, които просто не подлежат на обсъждане и "размисли", НО най-редовно по бебешко-детски въпроси, ми се привеждат "аргументи" като: "ние едно време" и "баба ти все в столче за кола си е возила детето, със специална козметика го е мазала...и в този ред". Зависи какво се обсъжда точно. Идеята е естествено, как всичките тези работи дето ги правя аз /ние/ са съвсем излишни, тъпи, ненужни, превземка, мода, НО в никакъв случай не са нещо необходимо и важно. Защо? Защото видиш ли ти преди 100 години такива неща нямало, а на хората децата все пак били оцелявали.  8O

Както знаете - много съм обяснителна  :lol: За важни неща, само и само да убедя поредния тъпанар, че еди какво си е наистина важно, а не някаква случайна хрумка - умея да бъда и адски търпелива в обясненията, както когато говоря за столчета за кола примерно. И хайде да оставя свекито настрани и да я "разбера" в някаква степен. Ми по нейно време да имаш автомобил е било лукс. Тя като си е гледала децата са имали "Москвич" /дядо ми дори имаше автомобил, в който фабрично предпазни колани - липсваха/, столчета за кола е нямало, свеки има двама живи и здрави синове отиващи към 40-те години и на тази "база", да кажем е ясно, защо й се струват пресилени нашите мерки за безопасност. Пяна ми излезе на устата 4 месеца и половина, да обяснявам като на малоумна. Абе едно време - така, ама колко коли имаше по пътищата ни преди 20 години бе жена, каква скорост можеха да поддържат, а колко ТИР-ове и автобуси имаше, а колко шофьори с купени книжки и каращи пияни, или направо без книжка... Ми сега е различно. Съгласява се жената и след 30 сек. е готова на нова сметка, да анализира столчето на Дани колко точно е криво и неудобно и как мъчим детето в него и това е то. :lol: И както казах - свекито лесна, освен да ме подразни с коментар - друго не може да навреди в тази област.

Ами какво да кажа за наши познати, с бебе на възрастта на Дани, което бива превозвано и разнасяно като чувал с картофи по автомобилите на фамилията, поради същите "важни" причини, които и от свеки чувам?! Имат столче за кола, ама не се ползва, било неудобно на детето, било играчка да го монтират, какво щяло да му стане и те били возени на ръце като деца... Седя, тъпея и вече не знам какъв довод да изтъкна, белким почнат да возят бебето в столче. Да не споменавам, че татко му на това бебе, често кара пил и на година има поне три ПТП-та, макар и леки.  :? Майката наскоро ми се обиди, защото отказах да возя нея и детето й в моя автомобил, без детето да е в столче. Било й спешно ходенето еди къде си, а видите ли мен ме домързяло да ги закарам и за това съм й била отказала. :lol: И като тези описаните, ако знаете колко са много още - ще ви призлее. :(
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #143 -: Юли 03, 2011, 10:54:02 am »
Ох, и аз много се притеснявам и не разрешавам детето да се вози без столче. Това си е безрасъдно безобразие при наличието на все по-мощни автомобили и все по-нагли шофьори. Жбрул, изобщо да не ти дреме, че ти се сърдят! Правилно, че не си ги качила. Представи си ако беше станало нещо, кой щеше да е отговорен и как щеше да се чувстваш.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #144 -: Юли 03, 2011, 14:03:02 pm »
Жбрул, аз  всъщност не разбирам какво му е неудобното на столчето. На Ивана нашето си и е удобно, като я гледам как си седи кротичко в него и не протестира.Моята свекърва никога не е коментирала нищо за столчето, освен че била все една като космонавт в него - но това на шега. Затова пък обяви бебешката люлка за неудобна, защото детето не можело да е опъне :-)

lidia , тези колани никога ли не си ги свалаля до сега? На мен ми се наложи, като монитрах столчето. Всички имат начин да се свалят, за да може да се изпере това, с което е прокрит, в случай, че детето разлее нещо. А и е странно, че не и стават, защото те по принцип са страшно дълги, но трябва да се удължат. Сигурна ли си, че са до края?

Рая и ние от един месец сме с ново столче, с което гледаме напред и от тогава не се е наложило да нося играчки с мен. Госпожицата гледа с такъв интерес, че сложа ли я в столчето и все едно на кино съм я завела :-). Тук по закон, за да я обърна напред трябва да е на 1 година и 9кг, но аз я сложих малко по-рано, че с този бременнен корем ми стана трудно да е слагам в обърнатото столче и реших, че за няколко седмици и 500 грама не е кой знае какъв проблем, след като пак е в столче. А и тя вече си е в легалните граници, така че няколко седмици сме били малко незкаонни :-).

Боби
« Последна редакция: Юли 03, 2011, 14:10:48 pm от Bobbie »


  
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #145 -: Юли 03, 2011, 15:42:41 pm »
Jbrul, радвам се, че всички сте добре!
И на мен вече ми е омръзнало да повтарям, особено на приятели, че дете без столче и колани не се вози- гледат ме с насмешка и тънка усмивка- тая пак се вманиачава, но да не дава Господ никой да разбира защо не се вози дете на ръце!
tucy, казваш, че цедиш всичката кърма наведнъж, ако съм разбрала правилно. Сигурно я държиш в хладилник или фризер до храненето. Ако е така, тя си променя вкуса и ,казват, нагарча и много бебета не я харесват.Може и при теб това да е проблемът. Не можеш ли да цедиш преди храненето или още по-добре да се опитате да се върнете към сукането?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #146 -: Юли 03, 2011, 16:33:41 pm »
Относно безопасността и столчетата имам много прясна поучителна история. Няма да споменавам, че сестра ми не вози племеника ми в столче, защото не искал, а като го сложи в него не го хваща с коланите за колата и няколко пъти се е захлупвал, слава богу без сериозни наранявания. А историята е на едни наши познати, които също возят детето в столче , но не го хващат за колата столчето. По пътя вратата от страната на детето се отваря и столчето се изсипва на пътя , барабар с детето в него. Добре , че поне детето е било хванато с колани. Детето е добре, уплашено, леко ожулено, но мисля, че няма нужда от такива случки, за да бъдем по-отговорни.
Аз и двамата си ги возя в столчетата. Махам Константин само когато трябва да го накърмя или плаче много и не мога да го успокоя. И в тези ситуации ми е свито сърцето, но няма как.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #147 -: Юли 03, 2011, 17:47:05 pm »
Седя, тъпея и вече не знам какъв довод да изтъкна, белким почнат да возят бебето в столче.

аз вече стигнах до мнението, че всичко това е признак на естествен отбор и не бива да вървим срещу него. лошите гени не бива да се възпроизвеждат. след като даден човек е идиот, за да вози бебето си пил и без предпазни средства, той не заслужава да се възпроизвежда и ако затрие поколението си - това е изцяло и единствено естествен отбор.

но ако толкова много държиш да изтъкваш доводи - спести си говоренето. потърси клипчета за симулирани катастрофи с бебета-манекени - седящи в скута на майките си на задната седалка. на сайта на ADAC (съоюза на немските автомобилисти)съм виждала такива, сигурно е пълно с такива в youtube.  много са впечатляващи, особено като видиш как при сблъсък с 30 км/ч, детето неудържимо излита от ръцете на майка си и се размазва на предното стъкло. а при 50 км/ч - излита през стъклото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #148 -: Юли 03, 2011, 18:44:11 pm »
Един такъв идиот има и в нашия квартал - че си вози детето (4-5 годишно) на предната седалка на взимане от детска градина е направо бял кахър, в сравнение с потеглянето му докато детето от кръста нагоре се е подало през предния прозорец да крещи обидни думи към другарчетата му в детската градина. Много съжалявам, че ми се налага да водя детето си в тази градина, за да общува с децата на подобни екземпляри. Защото е безспорно, че децата са копие на родителите си, защото повтарят това, което виждат.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #149 -: Юли 03, 2011, 19:29:20 pm »
Аз отдавна не говоря, виждала съм статистики, мъжа ми работи с такива неща - виждала съм размазаните коли :? Само се моля да не ми се случи пред очите и да не пострадам аз или децата от такива идиоти. През останалото време, децата са си в столовете и не правим компромиси с возенето без.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #150 -: Юли 03, 2011, 21:17:57 pm »
Да разведрим малко темата в края и:)
Във Варна вали много хубав дъжд. Слетобяд децата стават от сън и Дани още сънен му показвам през прозореца как вали дъжда а той гледа как се стича водата от улука на покрива и казва "пиш-пиш". Викам "да мамо, и природата пиша":)А малкото глупченце Никол отворила уста на терасата и чака да и паднат капките в устата:)

спокойна вечер:)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #151 -: Юли 03, 2011, 21:25:32 pm »
Жбрул, радвам се, че всички сте добре!
Като знам кошницата на Илияна как буквално подскочи при удар не повече от 30 км/ч мога само да се изсмея на да допълня ако децата са все още в кошници за кола нека дръжката сочи седалката. Нямате представа как се забива пустата дръжка в седалката при въпросния удар с 30...
Ние днес се върнахме от първата семейна почивка. Странно е ми беше, че си починах. На Илияна и хареса, постоянно се смееше, не е мрънкала и секунда. Като единствен минус мога да кажа, само че се наложи да изнеса половината покъщнина...
И да се посмеете на наш гръб. От детските ясли и градини (ама само от българските) излизат престъпници и убийци, децата се научават единствено на агресия, а родителите показват, че не обичат децата си. Ей това каза днес свеки като заявих, че варианта бабина градина за мен е неприемлив и довода ще боледува не мина  :lol: Та мили майки не пускайте децата си на градина  :lol:

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #152 -: Юли 03, 2011, 22:15:26 pm »
Жбрул, добре че нищо ви няма и всичко се е разминало с малкия дявол. И аз съм на мнение, че най-важно е сигурността на детето. Дори когато я возя сама я оставям отзад. Пък вярно кошницата изглежда неудобна, ама за кратко ще издържи (ние обикновено заспиваме и ние голям кеф), а ако пътуването е по-дълго все има къде да се спре за малко. Ние дори сме близко както до моите родители, така и до родителите на мъжа ми и винаги я возим в кошницата (когато не е в количката, че то и пеша си е близо).

tucy, казваш, че цедиш всичката кърма наведнъж, ако съм разбрала правилно. Сигурно я държиш в хладилник или фризер до храненето. Ако е така, тя си променя вкуса и ,казват, нагарча и много бебета не я харесват.Може и при теб това да е проблемът. Не можеш ли да цедиш преди храненето или още по-добре да се опитате да се върнете към сукането?
По принцип гледам винаги да цедя преди хранене, но тъй като вечер в 24 часа вече не яде като се изцедя и я прибирам в хладилника. Сутрин ако ме изненада и стане по-рано имам да й дам. Иначе ако я изпреваря давам прясно изцедена. Но и с прясна е по същия начин. По принцип съхранявам в хладилник. Опитвам се все още да я прилъжа да суче. Дори онзи ден успя малко да засуче като хората, ама после почна да хапе. От вчера има вече съществено подобрение - яде повече. Надявам се да е било някакъв период.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #153 -: Юли 03, 2011, 22:19:20 pm »
Боби, сваляла съм ги, така стават, но с дебело пухено яке няма начин...Дължината не е достатъчна. Ще питам по разните му магазини, ако не ще сменим стола с по-голямия вариант, въпреки, че в нас настана колекция, а тя си иска точно този...
Не съм я връзвала няколко пъти, 3 от който съм качвала чужди деца в нейния стол, просто нямаше друг начин...но е било за 2-3 завоя. Знам, че и толкова е достатъчно, Моника на 6 месеца беше в стола и един младеж с бус изкочи от тревата и се удари в нас. Шофъорската врата и предния калник не ставаха за нищо, ел. огледало... Детето слава богу беше добре.. Гледам на 99.9 % да се вози вързана в стола...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #154 -: Юли 03, 2011, 22:21:55 pm »
Лис, много са интересни малките като се впечатляват от околния свят, а у вас и по 3 ще е още по-хубаво  :D Моите знаят, че като гърми дядо Боже се сърди, защото не слушат. Обаче ме попитаха като вали баба Боже ли е сърдита  :lol:
Как са децата? Сега нас ни прихвана вашето, та ще си поседим 2-3 дни в къщи.
Компромиси с возенето не правя. Ако се наложи да ги взема от столчето, колата спира задължително.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #155 -: Юли 03, 2011, 23:17:46 pm »
... ако децата са все още в кошници за кола нека дръжката сочи седалката.
Какви са тези кошници за кола? Аз единственото, което знам, че е одобрено за кола са столчетата. Ние от родилният дом сме в столче за кола.
Цитат
От детските ясли и градини (ама само от българските) излизат престъпници и убийци, децата се научават единствено на агресия, а родителите показват, че не обичат децата си. Ей това каза днес свеки като заявих, че варианта бабина градина за мен е неприемлив и довода ще боледува не мина  :lol: Та мили майки не пускайте децата си на градина  :lol:
Ха ха ха. Е товята свекърва ме разби.:-) Какво ли не бях чувала, ама че не си обичаш детето, ако го пратиш на градина и че всички  стават престъпници и убийци - е това ми е за първи път :-).

Лиско, много сладка картинка ми създаде в главата. Страхотни дечица имаш и с тази тройна радост сигурно у вас е вечен купон :-)


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #156 -: Юли 03, 2011, 23:26:01 pm »
Ето това са кошниците за кола, които се поставят така, че детето е с гръб към движението
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #157 -: Юли 04, 2011, 00:04:59 am »
Боби, тя Гането вече ти е показала на кое в БГ казваме "кошница"  :lol: Столчето за кола "първи размер" го наричаме така, заради "дръжката"

Ади, въпросната "дръжка" на столчето, всъщност е опора на столчето и когато се вози бебето - тя винаги се сваля максимално и трябва да опира в облегалката на седалката /поне при моята така пише в инструкцията/, както и че легналото й положение - никога не се ползва в автомбил. Странно ми е, че ви е подскочило столчето и то при 30 км/ч, сигурна ли си, че е било поставено както трябва?  :?
Снощи, при този удар /прибирахме се от изпреварване и моментната скорост е била над 100 км/ч със сигурност/ - столчето на Дани не потрепна дори. Предполагам е по-стабилно и защото е монтирано върху база, но все пак... Повечето хора ползват столчета, закрепяни само с предпазните колани и не знам да е нормално да "подскачат" въпросните. Провери го това, за свое лично спокойствие все пак.

При нас беше хладно днес, но цял ден бяхме по разходки, малкия се счупи да спи  :D Заваля чак към 18 ч., а бебето все така спи ли спи, само два пъти се събужда да яде и пак отнесе плувката.  8O Такова нещо за моя син по принцип е фантастика, сигурно дъждеца го успа така. Е, като класическа параноичка му премерих температурата все пак :lol: Моят бяс да спи почти цял ден, че и сега...чак се притесних.

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #158 -: Юли 04, 2011, 00:47:53 am »
Гане, Жбрул мерси. Аз на това му викам пак столче и затова не се разбрахме.


  
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #159 -: Юли 04, 2011, 01:39:22 am »
Гане, Жбрул мерси. Аз на това му викам пак столче и затова не се разбрахме.

Да бе, столче за кола си е естествено. :D Сетих се аз защо се зачуди за какво говорим и откъде идва недоразумението, ама бързо се изясни ситуацията.

Относно столчето - кошница  :lol:, прави ми впечатление и то от доста време, че бъдещите родители избирайки първото столче за кола на детето си, гледат всичко друго, но не и показателите му за сигурност /каквото все пак е главното му предназначение/. Не всички родители, но една ужасно голяма част от тях. Главна грижа на повечето ми познати купували подобно нещо беше - да е леко и удобно за носене на ръка  8O Такива раУти като краш тестове, класации в тази насока - нъцки. Не знам защо тези хора не четат, или не питат в магазините, или ако питат - явно толкова компетентно им обясняват нашичките кое за какво е... :?
Спомням си, че когато в Австрия продавачката ми обясняваше за моето столче - буквално ми изнесе презентация по сигурност на детето в автомобила и не се отплесна в никаква друга посока. Купихме същото столче от БГ и местният "продавач-консултант" ми хвърли един поглед от глава до пети все едно ще ме купува и казва: " Абе то това е тежичко за вас, няма да ви е удобно да си го разнасяте бебето в него" /все едно ще нося кошница с ягоди, не дете/.  :lol: Беше искрено изненадан, че ме интересува колко е защитено бебето вътре, а не дали ми е леко кошчето да си разнасям детето из кафенетата на някой МОЛ. :lol: От което си направих извода, че на доста мами - явно...точно това им е важно  :(
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #160 -: Юли 04, 2011, 08:55:53 am »
Jbrul, това е егати майтапа, ако верно това ги интересува. На мен през акъла не ми е минало да гледам колко са тежки. И без това не мога да разнасям дълго това столче на ръка. Гледала съм колко е тажка количката само. Между другото „седалката“ на количката, която купихме, се маха и на нейно място се салага една метална част, която е именно за да се поставят такива столчета. Така че реално първите месеци количка не съм ползвала, а само тази стойка, ня която слагах столчето и Ивана в него си се возеше. Като ходех на пазар, слегах столчето в количката за пазаруване.

Боби